بخش هایی از جنگل های بارانی آمازون به طور غیرقانونی در فیس بوک فروخته می شود

 آمازون

بخش هایی از جنگل های بارانی آمازون به طور غیرقانونی در فیس بوک فروخته می شود. در تبلیغات این شبکه اجتماعی ، می توانید سرزمین هایی را پیدا کنید که به جنگل ها و اراضی ملی تعلق دارند - طبق قانون ، آنها متعلق به بومیانی هستند که در آن زندگی می کنند.  برخی از سایت ها به اندازه 1000 زمین فوتبال هستند.

فیس بوک خاطرنشان کرد که آنها "آماده همکاری با مقامات محلی برای حل اوضاع هستند" ، اما اقدامات مستقلی انجام نخواهند داد و این تبلیغات را حذف نخواهند کرد. "قوانین ما در رابطه با چنین تبلیغاتی مستلزم انطباق با قوانین خریداران و فروشندگان است ، ما قصد داریم به همان موقعیت پایبند باشیم ،" 

 

یکی از رهبران ناشناس یکی از جوامع بومی آسیب دیده از این شبکه اجتماعی خواست تا تبلیغات را حذف کند. به گفته وی ، علی رغم غیرقانونی بودن آن ، مقامات کشور در این امر دخالت نخواهند کرد و فروش را متوقف نمی کنند.

 

ایوانید باندیرا ، رئیس سازمان محیط زیست Kanindé گفت: "صاحبان زمین  احساس خطری برای مجازات نمی كنند ، بنابراین آنها شرم نمی كنند كه چنین تبلیغاتی را در فیس بوك بارگذاری كنند و وارد معاملات غیرقانونی زمین شوند."

 

هرکسی می تواند سایت هایی را برای فروش در موتور جستجوی Facebook Marketplace پیدا کند. برای انجام این کار ، در سرویس ، باید کلماتی مانند "جنگل" را تایپ کنید و یکی از ایالت های جنگل های آمازون را به عنوان مکان انتخاب کنید. در عین حال ، برخی از تبلیغات شامل تصاویر دقیق و مختصات مناطق برای فروش است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید