آهنگساز برنده اسکار انیو موریکونه در سن 91 سالگی درگذشت

انیو موریکونه

 

انیو موریکونه ایتالیایی که موسیقی فیلم بیش از 500 فیلم و نمایش تلویزیونی را نوشته است ، روز دوشنبه (6 ژوئیه) در پردیس Bio-Medico در رم درگذشت ، یک هفته پس از سقوط و زمین خوردن که  باعث شکسته شدن استخوان ران شد. درگذشت وی توسط وکیل وی جورجیو اسومما تأیید شد.

Morricone که در سال 1928 متولد شد ، کار خود را به عنوان نوازنده ترومپت قبل از روی آوردن به موسیقی فیلم در سال 1961 ، شروع کرد و در ادامه به ساخت بیش از 70 فیلم برنده جایزه پرداخت.

 

در سال 1966 ،  انیو موریکونه موسیقی متن فیلم نمادین را به نام  "خوب ، بد و زشت "نوشت ، و آنقدر تأثیرگذار بود که در سال 2009 وی را در سالن مشاهیر گرمی به دست آورد.

 

آهنگساز  انیو موریکونه به سرعت در هالیوود به یک شخصیت پرکار تبدیل شد و با کارگردانانی از جمله دون سیگل ، الیور استون و وارن بیتی همکاری کرد.

بزرگترین پشیمانی شغلی Ennio Morricone به دلیل دروغ سرخیو لئون بود
این نتیجه کار او با کوئنتین تارانتینو بود که سرانجام در سال 2016 جایزه اسکار خود را برای The Hateful Eight در سال 2016 به دست آورد. این باعث شد  انیو موریکونه پیرترین فرد برای کسب  اسکار رقابتی در آن زمان باشد.

 انیو موریکونه در مورد همکاری با تارانتینو صحبت کرد ، کار روی فیلم او را "عالی ... توصیف کرد زیرا او هیچ نشانه و راهنمایی به من نداد."

وی به The Guardian گفت : "من بدون کوئنتین تارانتینو ، موسیقی فیلم را نوشتم. سپس او هنگام ثبت این فیلم به پراگ آمد و بسیار خوشحال شد. بنابراین این همکاری مبتنی بر اعتماد و آزادی بسیار خوبی برای من بود."Morricone همچنین موسیقی برای The Untouchables 1987 ، سینما پارادیزو (1988) و بهترین پیشنهاد (2013) را آهنگسازی کرد .

 

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید