آیا موهای خاکستری دونالد ترامپ آخرین تاکتیک سیاسی وی است

GettyImages-1208679310.jpg
اگر عصر دیروز در جلسه مطبوعاتی روزانه رئیس جمهور دونالد ترامپ را دید ه اید و این حس را پیدا کردید که چیزی در مورد او متفاوت است ، شما تنها نیستید. در حالی که وی در خارج از کاخ سفید ایستاد تا کشور را در مورد بحران COVID-19 به روز کند ، ترامپ - و بله ، موهایش - توییتر را دچار ناراحتی کرد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ ظاهراً در میان همه گیری کروناویروس ظاهری طبیعی را پذیرفته است ، زیرا موهای بلوند معروف او به یک رنگ خاکستری که عموماً از یک مرد 74 ساله انتظار می رود ، تبدیل شده است. رئیس جمهور به دلیل علاقه به حفظ ظاهر خود با موهای برنزه و کاملاً حالت دار مشهور است. 

 

با این حال ، به دلیل  کرونا ، سالن ها ی زیبایی در سراسر کشور بسته می شوند ، به نظر می رسد که ترامپ چند قرار ملاقات مو را از دست داده است و دیگر نمی تواند مو هایش را طلایی نگه دارد. از زمانی که ترامپ روز سه شنبه برای یک جلسه توجیهی در باغ رز کاخ سفید ظاهر شد ، تفاوت چشمگیری در رنگ موهای او از روزهای قبل از همه گیری وجود دارد. 

14279848-7097339-The_president_arrived_at_McLean_Bible_Church_in_Vienna_Virginia_-a-34_1559545126898.jpg

فقط چند ماه پیش ، ترامپ هنوز مشغول جلب توجه با موهای بلوند که ریشه های خاکستری  اغلب قابل توجه بود ، دیده شد (که تفاوت بین موی رنگ شده را با رنگ طبیعی و بلوند نشان می داد. )

با ادامه تاج ویروس در سراسر کشور در آخرین حضور وی استاده از رنگ به میزان قابل توجهی کمتر شد. ترامپ مشهور است ،که در مصاحبه ها گرفته تا تظاهرات انتخاباتی ، به موهای خود افتخار می کرد ، و اغلب از این ادعا دفاع می کند که شاید موهایش زیاد خوب  نیست اما "بهتر از بسیاری از دوستان همسن او است". 

 

اخبار جعلی بیشتر بر  فتوشاپ بودن رنگ نقره ای موهای ترامپ تاکید داشت اما ، باد قوی بود و مو به نظر می رسد طبیعی است؟

 

البته تعدادی از تئوری ها درباره انگیزه موهای تازه  او در حال پخش شدن است. یکی از کاربران توییتر این تئوری را مطرح کرد که ترامپ به دنبال یک نگاه شرافتمندانه تر برای انتخابات سال 2020 است که مطمئناً با استراتژیک سیاسی پرشور او در مواجهه با یک بحران جهانی همسو خواهد شد. یکی  کاربر دیگر این سوال را پرسیده که آیا این علامتی برای رعایت فاصله اجتماعی و عدم توانایی برای رنگ کردن موهایش است یا خیر؟ 

 

الكسیس كو ، مورخ ، نویسنده  نیویورك تایمز فکر می کند گزینه دومی بعید است. در حالی که کو حقیقت دیرینه ای را تصدیق می کند که رئیس جمهور بودن باعث پیری یک شخص می شود اما او معتقد نیست که موهای نقره ای ترامپ مظهر فیزیکی ناگهانی فشارهای روحی باشد. وی توضیح می دهد: "آنچه فکر می کنم ممکن است اتفاق بیفتد نوعی دستکاری در افکار عمومی آمریکاست که در آن تلاش می کند تا به شهروندان نشان دهد که در رنج است. ترامپ در تلاش است اذهان عمومی را از پیام های دیرهنگام ، خطرناک و گاهی اوقات کشنده اطراف کورو ویروس منحرف کند.

 

24482834-8524393-An_unedited_pool_photo_from_the_same_moment_on_Friday_shows_Trum-a-2_1594791353363.jpg

 

اگر این یک بازی هدفمند باشد ، ترامپ می تواند به سابقه تاریخی ضربه بزند. الكسیس کو  یک نمونه از جورج واشنگتن در جنگ 1783 را یاداوری می کند زمانی که جورج واشنگتن هنگام خواندن نامه ای با صدای بلند برای اعضای خود ،عینک زد. کو گفت: "هیچ کس تا به حال او را ندیده بود که عینک بزند ، و سربازان او به طرز باورنکردنی به وسیله این حرکت تهییج شدند. برداشت و تعبیر آنها  از این  ژست واشنگتن این بود که او می گفت من نارضایتی های شما را می فهم و آنها را نیز احساس می كنم. این یکی از مشهورترین داستان ها در مورد جورج واشنگتن است ، و روسای جمهور تمایل دارند به دنبال الهام گرفتن از او باشند. اما ، الكسیس کو یادآور می شود که چون به نظر می رسد ترامپ هیچ علاقه ای به تاریخ ریاست جمهوری یا آمریکا نشان نمی دهد ، بعید است که او از گذشته کپی برداری کند.

اگر رفتن به سمت رنگ خاکستری انتخاب آگاهانه ترامپ بود ، مطمئنا این ایده از او سرچشمه نگرفته است. "ترامپ از تغییر ظاهر بدنی خود ناراحت است ، بنابراین او به احتمال زیاد به دستیاران خود گوش داده که به او گفته اند باید کاری چشمگیر انجام دهد. روایتی که برای بسیاری از بین نمی رود ، موهای خاکستری تازه ترامپ فقط روشی است که او در میان فضای فاجعه  بار رنگ های واقعی خود را نشان می دهد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید