چگونه هکرها حساب های ایلان ماسک ، بیل گیتس ، جف بزوس و دیگران در توییتر را هک کردند

هکر توییتر
بزرگترین حمله سایبری در تاریخ توییتر: چگونه هکرها حساب های ایلان ماسک ، بیل گیتس ، جف بزوس و دیگران را هک کردند
شب گذشته توییتر بزرگترین حمله هکرها در تاریخ شبکه اجتماعی را متحمل شد. حساب های تأیید شده از ده ها نفر از افراد مشهور از جمله بیل گیتس ، ایلان ماسک ، "ثروتمندترین مرد جهان" ، " جف بزوس " ، " باراک اوباما" ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ، جو بایدن ،  بنیامین نتانیاهو ، کیم کارداشیان و همسرش کانی وست و همچنین در صفحات رسمی سرویس Uber و Apple نیز همین پیام را منتشر کردند. در یک توئیت از مشترکان خواسته شد هر مقدار بیت کوین را به حساب مشخص شده ارسال کنند و در عوض دو برابر پول دریافت کنند.

کلیه بیت کوین های ارسال شده به آدرس زیر در اندازه دو برابر بازگردانده می شوند. اگر 1000 دلار ارسال کنید ، 2،000 دلار برمی گردانم. من فقط این کار را به مدت 30 دقیقه انجام می دهم.

- پیام را در صفحه ایلان ماسک ، کانی وست و دیگر شخصیت های مشهور بخوانید.

 

هک توییتر

این توییت ها در صفحات ستاره ها پین شده و پس از چند دقیقه حذف شدند. در این زمان ، برخی از کاربران اینترنت به شوخی می پرداختند و فرض می کردند که آنچه نوشته شده است جعلی است ، در حالی که برخی دیگر بیت کوین های خود را به حساب مشخص شده ارسال می کردند. مشخص نیست که چند نفر قربانی کلاهبرداران شدند ، اما در یکی از این کیف پول ها 12 بیت کوین پیدا شد که هزینه آن بیش از 100 هزار دلار است.

 

این شرکت قبلاً تحقیقاتی را پس از این حادثه آغاز کرده است ، جک دورسی ، مدیر توییتر وعده داده است که جزئیات را به اشتراک بگذارد پس از اینکه سرانجام توسعه دهندگان دلیل این هک را فهمیدند. در همین زمان ، کاربران شبکه های اجتماعی مجددا فرصتی برای انتشار توییت های خود پیدا کردند ، اما سرویس پشتیبانی هشدار داد که به دلیل تشخیص ، می تواند سقوط سیستم به صورت دوره ای رخ داد.

جک دورسی درباره حمله سایبری در توییتر اظهار نظر کرد:روز سخت برای ما در توییتر. همه ما از آنچه اتفاق افتاده احساس وحشت می کنیم.

 

طبق نسخه اولیه ، هکرها به لطف ابزارهای داخلی کارمندان ، حسابهای شخصیتهای معروف و شرکتهای بزرگ را ضبط کردند - برای دوره تحقیقات دسترسی بهحساب ها به طور موقت محدود شد.  با کلاهبرداران تماس گرفته و فهمیده است که می توانند به یکی از کارمندان توییتر رشوه بدهند. با دسترسی به پنل سرپرست ، هکرها می توانند حساب های کاربری را به ایمیل خود وصل کنند. به هر حال ، این نسخه هنوز تأیید رسمی دریافت نکرده است.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید