مجسمه 12 متری بودا با سر بریده در چین پیدا شد

در

بودا

 

در چین ، در یکی از مناطق باستانی شهر چونگ کینگ ، هنگام پاکسازی محوطه یک مجتمع مسکونی ،  به طور تصادفی یک مجسمه "سر بریده" بودای غول پیکر را کشف کردند. این اثر باستانی  بخشی از ... پایه های یک ساختمان چند طبقه بود که بر فراز صخره ای ساخته شده بود. برای بیش از یک دهه ، ساکنان این محله از کنار صخره غرق در خزه عبور می کردند و حتی شک نمی کردند زیر آن عبادتگاهی وجود داشته باشد که زمانی متعلق به "معبد کشتی های اندوه" بوده است.

 

بودا

یک مجسمه باستانی از بودا در چین کشف شد که به عنوان بخشی از پایه های یک ساختمان چند طبقه (چونگ کینگ) مورد استفاده قرار گرفته بود.


یک حادثه غیر معمول در منطقه تاریخی نانان در شهر چونگ کینگ واقع در جنوب غربی چین رخ داد. در طی پاکسازی پایه های دو ساختمان چند طبقه واقع در بالای صخره سنگی ، بخشی از مجسمه بودا که از سنگ تراش خورده بود ، کشف شد. برای سالیان متمادی ، نه ساکنان ، نه مورخان هنر ، و نه مقامات جامعه حتی نمی دانستند که چه چیزی در زیر خزه های پرپشت پنهان شده است. یک پروژه پیش پا افتاده به کارگران کمک کرد تا بودا را از گودالها آزاد کردند. مردم شهر به لطف تلاش های آنها توانستند مجسمه بودای "سر بریده" 12 متری را مشاهده کنند.

 

بودا

عناصر بازمانده از زیور آلات بودای "سر بریده" پس از تمیز کردن مجسمه از خزه و بوته ها به وضوح قابل مشاهده است


پس از ظهور تصاویر هیجان انگیز از یافته غیرمنتظره ، کارشناسان پیشنهاد کردند که این مصنوعات یک هدیه واقعی از اجداد آنها است. بسیاری بر این باورند که این نانپینگ بودای بزرگ است ، همچنین به آن بودای مایتریا گفته می شود. اطلاعات موجود در بایگانی ها حاکی از آن است که این مجسمه سنگی در ابتدا دارای ارتفاع 13.3 متر ، عرض 10.5 متر و عمق 3.5 متر بوده است. و اگر به دلیل وقایع شناخته شده (انقلاب فرهنگی) که در کشور اتفاق افتاده نبود ، مجسمه تا به امروز سالم مانده بود.

 

بودا

مجسمه بودا کشف شده یک بنای تاریخی معماری چونگ کینگ (چین) است.

 

مرجع: انقلاب فرهنگی در چین ، که در سالهای 1966-1976 اتفاق افتاد ، خسارت قابل توجهی به میراث فرهنگی و تاریخی این کشور وارد کرد. تمام فعالیت ها به عنوان "القای فرهنگ حزب کمونیست در ذهن مردم چین" با تخریب تقریبا کامل آداب و رسوم ، مذهب و فرهنگ سنتی چین تصور می شد . در طول یک دهه انقلاب فرهنگی مائو تسه تونگ ، سرزمین اصلی چین تجدید سازماندهی کاملی از ارزش ها را تجربه کرد. در آن زمان ، صومعه ها ، کلیساها و سایر اشیا روحانی و مذهبی تخریب شد ، صدها هزار مجسمه بودا شکسته شد ، سوتراهای بودا سوزانده شد ، راهبان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و ... 

 

بودا

حتی ساکنان طبقات پایین آسمانخراش مجاور هم نمی دانستند که بخشی از پیساختمان همسایه  از سنگ معمولی تشکیل نشده است (بودای بزرگ نانپینگ ، چین)


ظاهراً تنها مجسمه بودا از مجموعه معابد زنده مانده است ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای جستجو در منطقه ای كه در آن قرار دارد ، برنامه ریزی شده است. با وجود چنین برخورد وحشیانه ای نسبت به آثار معماری در اواسط قرن گذشته ، مجسمه باستانی کاملاً خوب حفظ شده است ، اگرچه بدون سر و برخی عناصر باقی مانده بود. اما به طور کلی ، بودا کاملاً قابل تشخیص است. این خدای به حالت نشسته و با دستانی که یک سنگ گرد را در سطح قفسه سینه نگه داشته اند و "کمربند"  و بسیاری از عناصر دیگر با جزئیات حفظ شده است و بار دیگر ریشه باستانی آن را تأیید می کند.

 

بودا

در دهه 80 قرن گذشته ، ساختمانهای چند طبقه در محل معبد باستانی چونگ کینگ ، چین) ظاهر شدند.


سر مجسمه کجاست ؟و به کجا می رود؟ و آیا این کار عمدی انجام شده است ؟ یا در زمان رونق ساخت و ساز که از اواسط دهه 80 قرن گذشته آغاز شد ، یک راز باقی مانده است ، کسی حتی به حفظ معبد  فکر نمی کرد. پیمانکاران به راحتی از یک قطعه زمین خالی استفاده کرده و بخشی از مجسمه را تخریب کردند تا یک ساختمان چند طبقه بسازند.

 

به گفته یکی از ساکنان قدیمی این منطقه ، او این مجسمه را سالم به همراه با ushnisha (برآمدگی تاج بودا ، نمایانگر سطح بالای روشنایی به دست آمده) بر روی سر او دیده ، اما نمی داند چه بلایی بر سر او آمده است. البته خوشحال است که بیشتر قسمت های مجسمه غول پیکر به خوبی حفظ شده است. در حال حاضر ، مجسمه نانپینگ بودای بزرگ (این نام خیابانی است که در آن کشف شده است) به عنوان یک شی از میراث فرهنگی منطقه شناخته شده است ، که اجازه می دهد منتظر کمک دولت برای مرمت معبد و تحقیقات بیشتر باشید.

 

بودا

کارهای بازسازی در مجتمع مسکونی (بودای بزرگ نانپینگ ، چین) در حال انجام است


پس از انتشار خبر کشف غیرمعمول در سراسر جهان ، این مکان به جاذبه گردشگری تبدیل شد و گروهی از گردشگران به این مکان شتافتند که بودا را "مکان جادویی چونگ کینگ" خواندند. آنها مراسم خود را انجام می دهند ، بخور می سوزانند و به معجزه اعتقاد دارند!

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

پل دروازه بهشت با بزرگترین آبشار مدور جهان به ارتفاع 500 متر

در

پل شیشه ای

با اشاره به چین و دستاوردهای جدید آن در طراحی و معماری ، همه متوجه می شوند که ما در مورد بهترین ها صحبت می کنیم. این امر به ویژه در مورد پل هایی صادق است که در ساخت آنها امپراتوری آسمانی مشابهی ندارد. گردشگران از سازه های جدیدی که در سال‌های اخیر ظاهر شده‌اند، با طول، ارتفاع، عملکرد و البته زیبایی خیره‌کننده خود شگفت‌زده و خوشحال می‌شوند. پل عابر پیاده جدید نیز از این قاعده مستثنی نبود، که نه تنها چندین رکورد را شکست، بلکه علاوه بر انبوه اجراهای غیرمعمول، بزرگترین آبشار دایره ای شکل جهان است.

 

پل شیشه ای
پل شیشه ای  گردشگری  در چین (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ)

 

پل شیشه ای

پل عابر پیاده Huangtengxia Tianmen Sky Walk به سمت دیگر دره هوانگ تنگ ختم نمی شود، بلکه با یک سکوی دید گرد (گوانگدونگ، چین) ختم می شود.


در دهه گذشته، چین جایگاه کشوری را با چشمگیرترین و جسورانه ترین مکان های توریستی به دست آورده است که مانند آهنربا انبوه مسافران را به خود جذب می کند. شایان ذکر است که امروزه امپراتوری آسمانی به سادگی پر از پل ها و مسیرهای عابر پیاده شیشه ای است که در ارتفاعی خیره کننده بر فراز جویبارهای جوشان رودخانه های کوهستانی یا دره های وحشتناک یخ زده است. این جاذبه‌ها برای راضی کردن حتی ناامیدترین معتادان آدرنالین که می‌خواهند سرنوشت را بارها و بارها تجربه کنند، طراحی شده‌اند.

 

پل شیشه ای

40 میلیون دلار و 12 ماه کار سخت برای ساخت پل کنسولی رکوردشکن (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ) هزینه شد.


آخرین دستاورد نوآورانه این کشور، پل عابرپیاده کنسولی Huangtengxia Tianmen Sky Walk (معروف به "دروازه بهشت") است که بر فراز تنگه هوانگ تنگ در ارتفاع 500 متری در استان جنوبی گوانگدونگ چین معلق است. مهندسان، معماران و طراحان شرکت مهندسی CMCU این فرصت را داشتند که تلاش کنند تا خلق جدید بتواند جهان را شگفت زده کند و شبیه هیچ پل دیگری در جهان نباشد. به طور کلی، Huangtengxia Tianmen Sky Walk را نمی توان به طور کامل پل نامید، زیرا گذرگاه عابر پیاده را به طرف دیگر تنگه عمیق نمی دهد، اما با یک سکوی مشاهده شیشه ای به پایان می رسد که در هیچ کجای جهان برابر نیست.

 

پل شیشه ای

Huangtengxia Tianmen Sky Walk شبیه دو راکت تنیس متقاطع (گوانگدونگ، چین) است.

پل شیشه ای
پل کنسولی بر روی سه ستون و کابل های قدرتمند (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong) قرار دارد.


ویژگی های ساختاری: پل شیشه ای Huangtengxia Tianmen Sky Walk مانند دو راکت تنیس غول پیکر است که در زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر قرار گرفته اند. ساختار کنسولی این پل امکان برداشتن عرشه مشاهده از لبه صخره را به میزان 368 متر فراهم می کند تا حداکثر دید را به روی گردشگرانی که در بالای دره زیبای هوانگ تنگ هستند باز کند. برای نگهداری این سازه عظیم، سه ستون تکیه گاه برپا شد که دو ستون آن دارای پایه بتن آرمه است و سومین ستون میله ای فلزی است که بار اصلی را تحمل می کند. کابل های قدرتمند و 20 دمپر به حفظ ساختار کنسول در مقیاس بزرگ کمک می کند و ایمنی سایت را در حالی که تعداد زیادی از افراد روی آن هستند تضمین می کند.

 

پل شیشه ای

عرشه مشاهده در 368 متری صخره قرار دارد و در ارتفاع 500 متری بالای دره عمیق هوانگ تنگ (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ) آویزان است.


لازم به ذکر است که در پایان ساخت، Huangtengxia Tianmen Sky Walk (که توسعه دهندگان می خواستند)، رکوردهای جهانی ارتفاع و طول سازه را شکست. این بدان معنی است که در حال حاضر هیچ پل کابلی کنسولی در جهان وجود ندارد که طول آن از 370 متر فراتر رفته باشد و در ارتفاع نیم کیلومتری از زمین "معروف" شود. و همچنین هیچ سکوی رصدی در چنین ارتفاعی وجود ندارد.

 

پل شیشه ای

مسیر پیاده روی و همچنین نرده ها از شیشه های خلاقانه ای ساخته شده اند که می تواند بارهای قابل توجهی را تحمل کند (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong).


و اگر به این واقعیت اضافه کنیم که راهرو و نرده‌ها کاملاً از شیشه ساخته شده‌اند که شفافیت آن 99.9 درصد است، بلافاصله مشخص می‌شود که هیچ جاذبه هیجان‌انگیزی (با چنین پارامترهایی) برای هیجان‌جویان بی‌باک نیز وجود ندارد. نباید از معرفی رکوردها در زمینه مساحت، ضخامت، شفافیت و استحکام شیشه های ابتکاری که می تواند حضور همزمان حدود 5 هزار نفر (400 تن) را تحمل کند، فراموش کرد. گذرگاه عابر پیاده و عرشه مشاهده از صفحات شیشه ای به ضخامت 60 میلی متر و 15 متر مربع ایجاد شده است. متر، کاری که هیچ کس دیگری در جهان هرگز انجام نداده است.

پل شیشه ای

طراحان و مهندسان منظره مطمئن شدند که جاده به سمت "دروازه بهشت" دلپذیر و خاطره انگیز است (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ).

 

پل شیشه ای
پس از حادثه ای که درست پس از افتتاح Huangtengxia Tianmen Sky Walk برای یک گردشگر اتفاق افتاد، نرده روی پل با سازه ای فلزی (گوانگدونگ، چین) تقویت شد.


برای تقویت تأثیر گردشگران شجاع و کسانی که فکر می کنند نترس هستند و چیزهای زیادی در زندگی خود دیده اند، یک شوخی کوچک ارائه می شود. قبل از اینکه گروهی از گردشگران بر روی بوم کاملا شفاف پیاده‌روی آسمانی Huangtengxia Tianmen قدم بگذارند، صدای شکستن شیشه به وضوح شنیده می‌شود و در حالی که گردشگران وحشت زده هستند، پل با شکاف‌های وحشتناکی پوشیده شده است که بازدیدکنندگان را بیشتر می‌ترساند. بعد از چند ثانیه مشخص می شود که همه قربانی جلوه های ویژه / توهمات بصری شده اند، بنابراین می توانند به راه خود ادامه دهند. اما آیا ایمن است؟

 

پل شیشه ای

ساختار شیشه ای می تواند بار همزمان تا 400 تن را تحمل کند (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong).

 

در زیر عرشه مشاهده، 450 نازل نصب شده است که امکان سازماندهی بزرگترین آبشار دایره ای در جهان (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ) را فراهم می کند.

 

و این همه دستاوردهای مهندسی نیست، بلکه شگفتی های غیرمنتظره یک جاذبه توریستی دیدنی است که به شما امکان می دهد زیبایی های تنگه هوانگ تنگ را در هوای خوب و منظره شهری Qingyuan را ببینید. عرشه رصدی که محیط آن 168 متر است، نه تنها با هجوم آدرنالین و مناظر سرگیجه‌آور، بلکه با بزرگترین آبشار دایره‌ای جهان که توسط دست انسان ایجاد شده است، لذت خواهد برد.

 

پل شیشه ای

در روز، جریان آب با موسیقی همراه است، اما اواخر شب با نورهای رنگارنگ روشن می شود (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong).

 

یک آبشار مصنوعی بلافاصله توسط 450 نازل آب متحرک نصب شده در پایین عرشه مشاهده تشکیل می شود. جویبارهای آبی که از ارتفاعات بلند پرواز می کنند در طول روز با موسیقی دلنشین همراه است. اما زمانی که هوا تاریک می شود، یک نمایش نوری چشمگیر شروع می شود، به این دلیل که ساختار پل، از جمله قسمت قوسی دومین "راکت" نصب شده عمود بر عابر پیاده، دارای بیش از 2000 لامپ LED قابل کنترل است که می تواند تغییر کند. رنگ و شدت نور.

 

پل شیشه ای

اغلب اوقات، Huangtengxia Tianmen Sky Walk به مکانی برای نمایش های سرگرمی نفس گیر (گوانگدونگ، چین) تبدیل می شود.

پل شیشه ای
اجرای هنرمندان و مدل ها در چنین مکان عجیب و غریبی نیز چالش کوچکی نیست (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ).

 


به سختی می توان یک مکان مجلل تر برای سازماندهی رویدادهای سرگرمی آرزو کرد. بنابراین جای تعجب نیست که این پل خیلی سریع به مکان اصلی تبدیل شد که در آن نمایش های مختلف، نمایش های رنگارنگ و نمایش های مد برگزار می شود.

 

پل شیشه ای

"دروازه بهشت ​​گوانگدونگ" تنها آبشار ساخته دست بشر نیست. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

هنر معماری در کاروانسرای سعدالسلطنه

در
کاروانسرای سعدالسلطنه
کاروانسرای سعدالسطنه که به سرای سعدالسلطنه، سرای سعدیه، سرای سعادت و بازارچه سعدالسلطنه نیز معروف است، در مرکز شهر قزوین در خیابان امام خمینی (رشت سابق و پهلوی سابق تر) قرار دارد. ورودی اصلی کاروانسرای سعدالسلطنه از خیابان امام خمینی است که ۴ طاق نما در طرفین داشته و سقف آن نورگیر ندارد و به صورت عرقچین ساخته شده است و خیابان را به حیاط اصلی سرای سعدالسلطنه متصل می سازد.

کاروانسرای سعدالسلطنه

این کاروانسرا دارای محوطه تاریخی بسیار زیبا  است که در حال حاضر بزرگ ترین مجموعه کاروانسرایی شهری قزوین محسوب می شود که در عهد قاجار و در زمان ناصر الدین شاه توسط سعدالسلطنه، فرماندار وقت قزوین بنا شده است.

 

کاروانسرای سعدالسلطنه

کاروانسرای سعدالسلطنه بزرگترین کاروانسرای سر پوشیده جهان و بزرگترین کاروانسرای درون شهری ایران و یکی از معدود کاروانسرا های ایران است که دارای چندین حمام، سرا، تیمچه، شترخان، راسته، چهارسوق، مسجد، چایخانه و … می باشد. نقش کاروانسرای سعدالسطنه در گذشته به عنوان یک سرای بازرگانی بوده است. کاروانسرای سعدالسطنه به یکی از قطب های گردشگری در شهر قزوین تبدیل شده است. 

 

کاروانسرای سعدالسلطنه


برخی می گویند چون مجموعه کاروانسرای سعدالسطنه در محل میدان چوگان دوران صفویه (کاخ باغ سعادت، میدان سعادت) بنا شده بود به آن سرای سعادت می گفتند. محمد باقرخان سعدالسلطنه اصفهانی حاکم وقت شهر قزوین در اواخر دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار (سال ۱۳۱۰ هجری قمری) با توجه به مراودات اقتصادی فراوان ایران با روسیه و ترکیه، دستور داد کاروانسرایی در زمینی به مساحت 2.7 هکتار با حدود ۴۰۰ حجره در شهر قزوین بنا کنند و لقب خویش را بر روی آن نهاد و کاروانسرای سعدالسلطنه بعد از حدود دو سال با همت دو معمار اصفهانی و دو معمار قزوینی یعنی در سال ۱۳۱۲ هجری قمری به بهره برداری رسید. 

 

کاروانسرای سعدالسلطنه

این کاروانسرا از سراهای تودرتو و پیوسته به هم تشکیل گردیده است. حجره هایی که در حیاط ها واقع شده اند با ایوانچه های کاربندی شده نشانگر کمال زیبایی طرح می باشند که محورهای شرقی، غربی و شمالی، جنوبی بازار از آنها می گذرند. محورهای عمود بر هم در چهار سوق کاروانسرای سعدالسطنه به هم می پیوندد و معماری مکتب قزوین در فضاهای تجاری را به شیوه ای بسیار زیبا و ماندگار به نمایش می گذارند. بر فراز این چهار سوق گنبدی بزرگ و در چهار طرف آن چهار نیم گنبد قرار دارد که همگی دارای کاربندی و در اوج زیبایی از نظر معماری هستند.

 

کاروانسرای سعدالسلطنه

عملیات مرمت کاروانسرای سعدالسطنه نیز در قالب تفاهم نامه از طریق صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی سازمان میراث فرهنگی به سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری قزوین واگذار شد و عملیات اجرایی مرمت ادامه دارد و این بنا روند مطلوبی را در حوزه مرمت و بازسازی طی می کند.

کاروانسرای سعدالسلطنه

عملیات مرمت با استفاده از منابع مالی سازمان بهسازی و نوسازی و زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست انجام است و در حال حاضر بسیاری از قسمت ها بنا مرمت شده اند قرار است قسمت های مرمت شده به زودی توسط متولی آن به کاربری هایی مانند رستوران، تولیدی و فروشگاه لباس و … اجاره داده شود.

 

کاروانسرای سعدالسلطنه

 این اثر تاریخی ابتدا در تاریخ 1316/9/17 با شماره ثبت ۱۰۲۱ در زیر مجموعه بازار قزوین ثبت شد، سپس در مورخ 1377/5/11 با شماره ۲۰۸۹ به صورت مجزا به نام کاروانسرای سعدالسلطنه ثبت و بعدها گرمابه سعدیه با شماره ۱۲۵۹۸ در تاریخ ۱۳۸۴/۵/۱۱ از کاروانسرا جدا گردید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 اثر باستانی هندوستان که اسرار تاریخی این کشور را حفظ می کند

در
هندوستان برخلاف سایر کشورها، کشور مذاهب مختلف است. مذاهب ، زبان ها ، عقاید و سنت های مختلف زیادی در هندوستان وجود دارد. بنابراین جای تعجب ندارد که اماکن تاریخی در هندوستان نشان دهنده تنوع سبک ها و فرهنگ های معماری باستانی است.  چند نمونه از مکان های تاریخی شگفت انگیز در هندوستان برای اطلاع گردشگران آورده شده است.

 

Maharaja

محل های گردشگری در هند
Maharaja، معروف به کاخ بادها ، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری جیپور است. این کاخ ماسه سنگی زیبا به شکل تاج لرد کریشنا توسط Maharaja Sawai Pratap Singh در سال 1799 ساخته شده است. Maharaja نیز نمونه ای عالی از معماری راجپوتانا است. شکل هرمی آن و 953 پنجره زیبا این مکان را به یک جذابیت بی نظیر از شهر تبدیل کرده است.
 
فضای داخلی کاخ به دلیل راهروهای طولانی آن و همچنین این واقعیت که پله ندارد - قابل توجه است که کفها با شیبهای مخصوص به هم وصل می شوند. 953 پنجره در Maharaja به طور تصادفی ساخته نشده است - آنها برای زنان حرمسرا سلطنتی که هرگز در ملاء عام ظاهر نمی شدند ، در نما قرار گرفته است! این پنجره ها به آنها امکان مشاهده زندگی مردم را می داد و فقط نمای عالی شهر را تحسین می کردند.
 

 

Cala Pani

محل های گردشگری در هند

زندان سلولی که به Cala Pani نیز معروف است نیز در شهر بندر بلر در جزایرهای اندامان و نیکوبار واقع شده است. این مجموعه به شهادت گنگ به شکنجه گاه فعالان هندی که برای استقلال می جنگیدند ، بدل شد. ساخت آن در سال 1906 به پایان رسید و امروزه Cala Pani یکی از آثار ملی کشور محسوب می شود.
 
به معنای واقعی کلمه هر گوشه زندان "می تواند" داستان های مقاومت ، قربانیان و رنج های مبارزان بزرگ آزادی هند ، مانند Birendra Kumar Ghosh ، Upendranat Banerji ، Hem Chandra Das ، Ulaskar Dutta ، Bibhuti Bhushan Sarkar را برای شما بازگو کند. 696 سلول انفرادی وجود دارد .
 

 

دروازه هندوستان

محل های گردشگری در هند
دروازه هند، مشهورترین نقطه دیدنی بمبئی. ساخت این طاق در معماری به سبک هندو-ساراچن در سال 1911 آغاز شد و در سال 1924 به پایان رسید. هدف اصلی از ایجاد این ساختار عظیم یادبود پادشاه جورج پنجم و ملکه مری بود که در سال 1911 از بمبئی بازدید کردند.
 
دروازه های هند از نظر واقعیتی که سمبل فوق العاده ای از هند بریتانیا و امپراتور انگلیس هستند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بازدید کنندگان همچنین می توانند مجسمه ای از شیواجی ، پادشاه جنگجوی قرن هفدهم ، روبروی قوس دروازه هند را مشاهده کنند.
 

 

Charminar

محل های گردشگری در هند

Charminar یا "مسجد چهار مناره" مشخصه بارز شهر حیدرآباد است و به معنای چیزی مانند تاج محل برای آگرا است. این بنا در سال 1591 توسط سلطان محمد قلی قطب شاه به احترام پیروزی بر طاعون در این منطقه ساخته شده است. برای این بنای تاریخی از سبک معماری هند و اسلامی استفاده شده است و آنها آن را از سنگ گرانیت ، ملات و سنگ مرمر خرد شده بنا کردند.
 
در هر گوشه ساختمان چهار مناره 56 متری ظریف  که با یک بالکن دوتایی متصل شده است. یک راه پله  با 149 پله به طبقه فوقانی مسجد چهار مناره منتهی می شود که برای نماز در نظر گرفته شده است. همچنین یک تونل زیرزمینی شگفت انگیز ساخته شده است که Charminar را با Golconda متصل می کند.
 

 

غارهای آژانتا

آژانتا مشهورترین بنای بودایی در هند است که در اورنگ آباد (ایالت ماهاراشترا) واقع شده است. 30 غار در صخره های این مجموعه، غارهای معبد-صومعه بودایی در قرن دوم قبل از میلاد حک شده است. از میان 30 غار ، پنج سالن دارای استیپاها و بقیه محل های صومعه است. غارهای آژانتا نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.
 
نقاشی های باستانی که وقایع مختلفی از زندگی بودا را نشان می دهد و مجسمه ها، از جذابیت اصلی این غارها است. و سنگ تراش محلی یکی از نادرترین ها در جهان به حساب می آید.
 

 

استوپا سانچی

محل های گردشگری در هند
استوپا سانچی (مادیا پرادش) قدیمی ترین بنای سنگی در هند و همچنین یکی از محبوب ترین بناهای بودایی در این کشور است. این بنا در قرن سوم قبل از میلاد به دستور امپراتور آشوکا ساخته شده است.
 
چهار دروازه اصلی در سانچی استوپ صحنه هایی از زندگی بودا را به تصویر می کشد. همچنین در آن می توانید حکاکی ها و تصاویر بسیاری از بودا ، پوشیده از لاک را، که از زمان امپراتوری مائوریف حفظ شده است ، پیدا کنید.
 
 

 

کاخ میسور

محل های گردشگری در هند
کاخ میسور را می توان در شهر میسور جنوبی هند (ایالت کارناتاکا) مشاهده کرد. در واقع ، این در زمانهای مختلف توسط امپراطورهای مختلف ساخته شده است. دلیل اصلی کاخ به سبک های مختلف معماری ، ساخت آن در زمان های مختلف است - از معماری هندو-ساراکن گرفته تا هندو ، مسلمان ، راجپوت و گوتیک. 
 
عمدتا برای ساخت و ساز از گرانیت خاکستری و سنگ مرمر صورتی استفاده شده است. سالن عمومی و تالار عروسی سلطنتی در داخل کاخ امروز به اصلی ترین جاذبه بازدید کنندگان تبدیل شده است. جالب اینجاست که سلاح ها و زرادخانه قرن چهاردهم مورد استفاده خانواده سلطنتی نیز در این کاخ ذخیره می شود.
 

 

قطب منار

محل های گردشگری در هند

قطب منار دومین مناره بلند کشور است. این میراث جهانی در دهلی ساخته شده است. پایه و اساس آن در سال 1192 گذاشته شد ، و ساخت و ساز بیش از 75 سال به طول انجامید (چندین حاکم جایگزین شدند). قطب منار همچنین با بسیاری از سازه های باستانی احاطه شده است.
 
این بنای تاریخی باستانی اسلامی با ارتفاع 72.6 متر از ماسه سنگ قرمز و مرمر ساخته شده است. قطب منار از 5 طبقه تشکیل شده است که هر کدام با بالکن های زیبایی تزئین شده است. همچنین قسمت زیرین مناره داخلی قابل توجه است که تزئین شده با حجاری های استادانه اسلامی است.
 

 

قلعه سرخ

محل های گردشگری در هند
لال کیلا یا "قلعه سرخ" ، واقع در دهلی ، یکی از نمادهای هند است که در فهرست میراث جهانی قرار دارد. در اصل بیش از 200 سال (تا سال 1856) خانه امپراتوران مغول بود. این ارگ در سال 1648 توسط امپراطور شاه جهان ساخته شد و به دلیل بلوک های عظیم ماسه سنگ قرمز که از آن ساخته شده ، نام قلعه سرخ را گرفت. قلعه سرخ منعکس کننده سبک های معماری مغول ها ، هندوها ، مسلمان ها ، پارس ها و تیموریان است.
 
قلعه سرخ که در زمینی به مساحت 254 هکتار قرار دارد ، دارای شکل هشت ضلعی است. برای تزئین آن از آثار هنری فارسی ، اروپایی و هندی و ... استفاده شده است. 
 
نخست وزیر در روز استقلال هند از سال 1947 ، پرچم ملی را در دروازه اصلی قلعه سرخ برافراشته و پس از آن سخنرانی می کند. این قلعه به بزرگترین بنای تاریخی دهلی بدل شد که هر ساله بازدید کننده از مناطق مختلف جهان را به خود جلب می کند.
 

 

تاج محل

محل های گردشگری در هند تاج محل

یکی از هفت عجایب جهان در آگرا (ایالت اوتار پرادش) واقع شده است. شهر آگرا دقیقاً به دلیل همین بنای تاریخی عشق ، به پر بازدید ترین مکان توسط توریست ها در هند تبدیل شده است. مقبره مرمر سفید که توسط امپراتور مغول شاه جهان به یاد و خاطره همسر سوم خود ساخته شده است ، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.
 
ساخت تاج محل 20 سال به طول انجامید و در سال 1632 آغاز شد. حدود 20،000 نفر در ساخت مقبره مشغول به کار بودند و 1000 فیل برای حمل مواد استفاده شده است. سبک معماری تاج محل معماری اسلامی ، فارسی ، عثمانی ، ترکی و هندی را با هم ترکیب کرده است. 
 
چهار ضلع تاج محل کاملاً یکسان است و بارزترین ویژگی آن این است که مقبره در ساعات مختلف روز رنگ متفاوتی به خود می گیرد: صورتی رنگ در صبح ، سفیدی شیری در ظهر و طلایی در شب. در دیوارهای آن نیز می توانید آیات فارسی خوشنویسی مشتق شده را مشاهده کنید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای را نابود کند

در
کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای هفت ستاره را نابود کند
Four Season Barrier Reef Resort/ تفرجگاه چهار فصل
در اواخر دهه 80 یک هتل شناور هفت ستاره شیک و 5 طبقه راه اندازی شد. این هتل شناور 70 کیلومتر از ساحل تاونزویل (کوئینزلند ، استرالیا) فاصله داشت. هتل دویست اتاق ، بار ، دیسکو ، سالن بدنسازی ، سونا و دو رستوران عالی داشت. یک زمین تنیس شناور به هتل اضافه شد. این پدیده تاکنون بی سابقه بوده است و طراحی و معماری این هتل بسیار جلوتر از زمان و به عنوان یک سازه خاص مربوز به آینده به نظر می رسید. بسیاری از ساکنان تاونزویل، هنوز هم رفت و آمد مکرر باور نکردنی بین ساحل و هتل شناور را به یاد دارند.
 
بخش اعظم مهندسی شهر تاونزویل با داگ تارکی بود. وی تصمیم گرفت که هتل را در صخره بزرگ Great Barrier Reef بسازد تا گردشگران بتوانند به راحتی به آنجا بروند. اول اول پروژه این بود و قرار بود بطور دائم سه کشتی تردد را در اطراف صخره ها انجام دهند. سرمایه گذاران، چنین طرحی برای گردشگری را بسیار سودآور، اما عموماً غیر عملی دانستند.
کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای هفت ستاره را نابود کند
هتل شناور عجیب غریب و دیدنی هفت طبقه و زمین های تنیس
کل مفهوم طراحی به طور اتفاقی تغییر یافت. یک شرکت سوئدی متخصص در ساخت خوابگاه های شناور برای سکوهای نفتی ، این ایده ساخت هتل را به یک تفریحگاه شناور تبدیل کرد. شرکت ساخت و ساز سنگاپور کار ساخت و ساز را در دست گرفت. این پروژه بسیار پیچیده بود ، زیرا یک هتل با این کلاس بالا ، و حتی شناور ، باید بسیاری از کارکردهای مختلف را شامل می شد.  و مجبور به رعايت معيارهای سازه و معماری بسيار پیچیده دريايی بودند.
کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای هفت ستاره را نابود کند
فاصله ساحل تا هتل(70 کیلومتر) با تاکسی آبی طی می شد.
 
در زمان ساخت: برای نقاشی بدنه از رنگ سمی استفاده نشده است. هیچ زباله ای به آب های اطراف تخلیه نشده است. فاضلاب و همه پسماندهای مایع با دقت فرآوری شده و در نتیجه آب استریل شده است. این آب استریل شده چند مایلدورتر از هتل در حال ساخت، سمت صخره‌ها ریخته می شد. کارگران زباله ها را آتش می زدند و آنهایی که قابل آتش زدن نبود به محل دفن زباله ها در بیرون از اقیانوس برده می شد.
 
هتل در سال 1987 به پایان رسید. هزینه این پروژه 40 میلیون دلار آمریکا بود. با یک شرکت سنگاپوری اصطکاک مالی جزئی وجود داشت - این امر افتتاح هتل را برای دو ماه به تأخیر انداخت. سپس شرایط نامساعد جوی باعث تأخیر دو ماهه دیگر شد. این یک ضرر برای سرمایه گذاران بود، زیرا یک فصل گردشگری زمستانی بسیار سودآور را از دست دادند. وقتی سرانجام در ماه مارس هتل افتتاح شد ، سرمایه گذاران میلیون ها ضرر متحمل شدند.
 
بزرگترین ناراحتی برای گردشگران این بود که برای رسیدن به هتل در وسط اقیانوس می بایست 70 کیلومتر سفر را با تاکسی های آبی انجام دهند. وقتی به تفرجگاه می رسیدند ، بسیاری از مردم از دریا رنج می بردند و همه این موارد تصورات گردشگران را نسبت به این هتل خراب میکرد. هوای بد اغلب باعث قطع ارتباط با ساحل می شد. این امر همچنین باعث ناراحتی و اختلال در هتل شده بود.
کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای هفت ستاره را نابود کند
زمان استقبال از هتل شناور در سایگون.
هنگامی که حادثه بسیار ناخوشایند آتش سوزی در هتل اتفاق افتاد با وجود این که هیچ یک از افراد زخمی نشدند ، اما به شهرت هتل خسارت های شدیدی وارد شد. سفارشات برای رزرو هتل روز به روز کمتر شد و هزینه هتل برای نگهداری بسیار گران تمام می شد و کمی بیشتر از یک سال پس از افتتاح ، هتل به فروش رسید.
 
صاحب هتل یک شرکت ویتنامی بود و رفت و آمد مکرر به سایگون داشت. در آنجا هتل با نام هتل شناور سایگون شروع به کار کرد. در آن روزها ، ویتنام رونق واقعی توریستی را تجربه می کرد و برای تجارت به هتل های لوکس احتیاج زیادی داشت. هتل شناور بهترین راه حل بود. هتل سایگون بسیار محبوب شده بود. سود بالا رفت. اما این سود طولانی نبود. مشکلات مالی بر این مالکان هم غلبه کرد و آنها تصمیم گرفتند تجارت را تعطیل کنند.
کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای هفت ستاره را نابود کند
این بار این هتل به کره شمالی فروخته شد. هتل شناور به منطقه توریستی کوه کیمگان ، در مرز بین کره شمالی و کره جنوبی منتقل شد. مرز بین ایالت ها در سال 1998 برای گردشگران جنوب باز شد. این هتل به Kumgang Hotel یا Hotel Haegumgang تغییر نام یافت.
 
در ابتدا تفرجگاه بسیار موفق بود. این مکان جایی بود که اقوام کره شمالی و کره جنوبی می توانستند بدون مشکل همدیگر را ملاقات کنند. دولت کره جنوبی از این تفرجگاه حمایت مالی می کرد. اما همه چیز یک روز به پایان رسید ، وقتی یک سرباز کره شمالی به طور تصادفی به یک توریست از کره جنوبی شلیک کرد. تورها به هتل کنسل و حمایت های مالی از طرف کره جنوبی متوقف شد. هتل در این زمان 10 سال کار کرده بود.
کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای هفت ستاره را نابود کند
امروز ، هتل Haegumgang هنوز در محل قبلی است ، اما بیش از 10 سال است که بسته شده است. ویران شده و ظاهر مجلل اصلی خود را از دست داده است. رهبر کره شمالی ، کیم جونگ اون اخیراً هتل را بازرسی کرد و از آن بسیار ناراضی بود. وی اظهارات بسیار ناخوشایندی راجع به وضعیت هتل شناور بیان کرد. به ویژه ، وی آن را با "چادرهای پیش ساخته در منطقه جنگ زده" مقایسه کرد. آقای کیم دستور داد هتل ازتمام وسایل خراب و آسیب دیده پاک شود. برای اقامتگاه شناور ، این ممکن است به معنای بازسازی باشد (که بعید است زیرا بسیار گران است) ، یا به صاحب دیگری فروخته شود (که این نیز بسیار دشوار است) ، یا از بین برود. گزینه آخر به احتمال زیاد به نظر عملی تر می رسد.
کره شمالی قصد دارد تفرجگاه افسانه ای هفت ستاره را نابود کند
چیدمان این هتل شناور.
 
در همین حال ، ساکنان تاونزویل هنوز نسبت به این هتل دلتنگ هستند. بلیندا اوکانر ، که روی تاکسی آبی کار می کرد و میهمانان را به هتل تحویل می داد ، هنوز به یاد می آورد که چگونه این هتل برای اولین بار دیده است. "این هتل یک چشم انداز چشمگیر بود! من آن روزهای شگفت انگیز را به یاد می آورم که در آنجا زندگی کردم ، ماهیگیری کردم ، با خدمه مهمانی برگزار کردم ، غواصی کردم و ... با هلیکوپتر به ما پیتزا تحویل داده شد. "
 
لوک استین ، یکی دیگر از کارمندان سابق هتل ، با محبت به یاد می آورد: "این بهترین کاری بود که تا به حال در زندگی خود داشتم! به من کمک کرد تا پیاده روی کردم ، شنا کنم و در آفتاب باشم. به آن روزها که فکر می کنم : "آیا واقعاً اینطور بود؟ آیا خواب می بینم؟ "
موزه دریایی تاونزویل در حال حاضر یک نمایشگاه هتل محبوب دارد که دارای طرح قایق ، اطلاعات و یادگاری ها است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

عکس از جمعیت انبوه روی پل گلدن گیت در روز افتتاحیه

در

پل گلدن گیت
پل گلدن گیت  پس از چهار سال کار خطرناک و پیچیده ، در 27 مه 1937 افتتاح شد و این به عنوان یک گواهی بر نبوغ و هوش انسان است.
اگرچه پیشنهادها از اواخر قرن نوزدهم برای ساخت پل شروع شده است ، بسیاری از مهندسان و معماران معتقد بودند ساختن یک پل در چنین کانال طولانی ، با جزر و مدهای قوی ، آب عمیق (372 پا در عمیق ترین آن) و طغیان های شدید باد و مه ، غیرممکن است. در سال 1916  جیمز ویلكینز ، دانشجوی سابق مهندسی ، یكی از اولین پیشنهادهای عملی را برای یك پل پیچیده و با هزینه حدود 100 میلیون دلار (بیش از 2 میلیارد دلار با پول امروز) را داد. گرچه بسیاری با ایده او مخالفت کردند ، مهندس جوزف استراوس معتقد بود که می تواند شاهکاری غیرممکن را بسازد. بالاخره استراوس سرانجام در سال 1933 ساخت و ساز را آغاز كرد.

 

واقعیت: تنگه طلایی گیت در ابتدا توسط کاپیتان ارتش آمریكا جان سی فرمنت توسط كریسوپیله (یا گیت طلایی) نامگذاری شد.

 

چه کسی پل گلدن گیت را ساخته است

استراوس اگرچه در ساخت پل های داخلی کوچکتر موفق بود ، اما هرگز کاری با این مقیاس و بزرگی انجام نداده بود. او مانند هر رهبر خوب ، استعدادهای مهندسی و طراحی را از سراسر کشور در اختیار داشت. سه رئیس اصلی وی تحت عنوان لئون مویزف (که پل منهتن را طراحی کرده بود) ، ایروینگ مورو و چارلز الیس بودند. فردا ، معمار نسبتاً ناشناخته در آن زمان ، برخی از مهمترین طرح ها را به این پل افزود ، زیرا او شکل کلی برج های این پل ، طرح نورپردازی آن ، عناصر Art Deco و رنگ معروف بین المللی نارنجی را در طراحی پیش بینی  کرد.

 

واقعیت: نیروی دریایی ایالات متحده در ابتدا قصد داشت این پل را با نوارهای سیاه و زرد رنگ آمیزی كند تا از دید کشتی های عبوری اطمینان یابد.


در 5 ژانویه 1933 ، پروژه 35 میلیون دلاری آغاز شد. و  سرانجام در تاریخ 27 مه 1937 به اتمام رسید و تحت نظارت استراس بودجه به پایان رسید.


پل گلدن گیت طولانی ترین پل معلق در جهان بود

در زمان تکمیل ، پل گلدن گیت طولانی ترین پل معلق در جهان بود (در سال 1964 از پل Verrazano-Narrows در شهر نیویورک پیشی گرفت ). در طول ساخت این پل ، بیش از 1.2 میلیون پرچ فولادی برای نگه داشتن این پل استفاده شد. به طور متوسط ​​، یک قطعه برج دارای بیش از 60،000 پرچ است. قطعات بزرگ کابل روی این پل از بیش از 27000 سیم فولادی جداگانه ساخته شده و بیش از 80 مایل  سیم مورد استفاده قرار گرفته است.

 

واقعیت: امروز ، پل Akashi Kaikyō در ژاپن طولانی ترین پل معلق در جهان به طول 1.24 مایل  است.

 

خطرات ساخت و ساز پل گلدن گیت

پل گلدن گیت

یکی از ابتکاری ترین ویژگی های ساخت این پل ، ایده ای بود که استراوس از آن استفاده کرد تا یک شبکه ایمنی عظیم را زیر این پل آویزان کند ، به گونه ای که اگر کارگران سقوط کنند ، آنها از یک مرگ در اقیانوس آرام نجات یابند. حتی با وجود این شبکه ایمنی ، 11 مرد در طول پروژه جان باختند. یکی از تور های ایمنی به همراه داربستش تحمل وزن را نداشت و سد ایمنی را از بین برد. و  11 کشته بر جا گذاشت ، اما این به عنوان دستاورد یادبود پل دیده می شد ، زیرا کار ساخت و ساز در آن زمان بسیار خطرناک بود. 11 مرگ صرفا به عنوان یک آمار پایین دیده می شد.(هر چند ان هر انسانس ارزشمند است)  گذاشتن کلاه های ایمنی و استانداردهای سختگیرانه ایمنی توسط استراوس جان بسیاری از کارگران را نجات داد و Halfway to Hell Club را ایجاد کرد ، که  از 19 مرد تشکیل شده بود که از سقوط درتور ایمنی جان سالم به در بردند.

 

کارگران زمانی که کار سازه های فولادی به برج مارین کانتی از پل گلدن گیت به پایان رسید در مراسم سنتی برافراشتن پرچم ها را با اتمام کار ساخت و سازه های فلزی در برج های استان مارین از پل گلدن گیت ، سان فرانسیسکو انجام دادند.
واقعیت: اعضای Halfway to Hell Club در Bay Bay مشهور شدند و یکی از اعضای آن ، ال زامپا ، حتی یک نمایشنامه نیز در مورد بهره برداری در پل گلدن گیت تولید کرد.

 

تاریخ افتتاح پل گلدن گیت

پل گلدن گیت در 27 مه 1937 افتتاح شد. جشن افتتاحیه پل گلدن گیت بیش از یک هفته به طول انجامید و حدود 200000 نفر قبل از اینکه ترافیک روی آن اجازه داده شود از این پل عبور کردند. در آن زمان کاملاً تماشایی بود ، زیرا دعوت نامه هایی از طریق همه افراد از سراسر کشور برای لذت بردن از این پل و شرکت در مهمانی هایی که همراه آن بودند ، بعمل آمد. حتی یک ترانه رسمی نیز وجود داشت: "یک ماه نقره ای روی دروازه طلایی وجود دارد" ، که برای بزرگداشت این رویداد ساخته شده و با آواز خوانده شد.

پل گلدن گیت

 

پل گلدن گیت ، طولانی ترین پل معلق جهان در آن زمان در تاریخ 27 مه 1937 افتتاح شد. منظره ای که از یکی از برج های عابر پیاده در حال عبور از پل گلدن گیت بلافاصله پس از افتتاح گرفته شده است.

 

پل گلدن گیت

پل گلدن گیت امروز

در عکس های بی شماری ، فیلم ها ، ترانه ها و مانند آن برجسته شده است ، "پل گلدن گیت " اساسنامه آزادی را به عنوان یکی از معروف ترین سمبل ها در فرهنگ عامه مردم آمریکا به ارمغان می آورد. امروز ، پل گلدن گیت مرتباً هزاران نفر را در سراسر تنگه عبور می دهد و هنوز هم به همان شکلی که در زمان افتتاح آن در سال 1937 باز شد ، می درخشد. و یکی از معرو فترین جاذبه های معماری ، پل سازی و گردشگری در امریکا ست.

 

پل گلدن گیت
جیمز استوارت و کیم نواک در مقابل پل گلدن گیت در پس زمینه در صحنه فیلم سرگیجه آلفرد هیچکاک (1958).


واقعیت: بسیاری از افراد به اشتباه اعتقاد دارند که این پل هر چند سال یک باررنگ آمیزی می شود ، اما در حقیقت ، یک تیم ثابت دائماً در حال رنگ کردن پل هستند ، زیرا این امر در از بین رفتن زیاد نمک هوا و جلوگیری از بین رفتن اجزای فولادی این پل کمک می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

پل چوبی زیبا در داغستان که بدون هیچ میخی ساخته شده است

در

پل چوبی

درباره چگونگی موفقیت مردم باستان در معماری و طراحی ساخت اهرام مصر یا سایر ساختارهای بزرگ و پیچیده  ، بحث و جدال همچنان ادامه دارد. یک پل با ارتفاع نسبتا بلند و غیرمعمول قوی در داغستان ، ساخته شده از چوب ، بدون حتی یک میخ - حتی اگر به اندازه همان اهرام مصر مشهور و با شکوه نباشد ، اما این از ابهت این پل چیزی کم نمی کندو به همان اندازه مرموز است .چه کسانی معماری و طراحی این پل زیبا را انجام داده اند؟ چه زمانی در اینجا ساخته شد ؟ چگونه مردم محلی ، یعنی طبساران ، توانستند آن را بسازند؟

 

خودرو ها براحتی از روی این پل تردد می کنند 

شکاکان معتقدند که این پل قدمتی بیش از 200 سال ندارد و ساخت آن را به قرن نوزدهم نسبت می دهند ، اما بسیاری از ساکنان محلی استدلال می کنند که این سازه چوبی از زمان خیلی قبل تر  در اینجا ایستاده است - آنها از نیاکان خود شنیدند که قدمت آن 700-800 سال است.این پل در نزدیکی روستای گلی (تلفظ دیگر جولی) از منطقه طبساران داغستان واقع شده است و به درستی می توان آن را یک بنای تاریخی و همچنین یک بنای معماری در نظر گرفت.

 

پل چوبی

کمتر گردشگری درباره این جذابیت می داند ، اما بی نظیر است.  / عکس


با وجود این واقعیت که این پل بسیار قدیمی است (حتی اگر فرض کنیم که 800 نیست بلکه 200 سال قدمت دارد ، برای یک ساختمان چوبی هنوز مدت زمان طولانی است) ، هنوز هم با شکوه به نظر می رسد. علاوه بر این ، طراحی بسیار قابل اعتماد است. پیرمردان  به یاد دارند که  بار ها در این پل ، گاوهایی با چرخ دستی های سنگین مرتباً در رفت و آمد بودن ، اما اکنون  برای عبور  خودرو های  سواری قابل استفاده است. ارتفاع پل در حدود ده متر است.

 

پل چوبی

ارتفاع پل - ده متر

این پل از چوبها  و تیرهای چوبی ضخیم ساخته شده است . به هر حال ، براکت فلزی ، که در یک طرف پل دیده شود ، هیچ نقش کاربردی ندارد. چرا آنها آن را اینجا گذاشته اند ، مشخص نیست.

 

پل چوبی

قطعه ای از ساختار این پل بزرگ.  / عکس

 

مشخص است که این پل توسط ساکنان محلی ساخته شده است و فقط چوب و سنگ در اختیار آنها بوده است. و فقط می توان  مهارت دانش مهندسی را تحسین کرد.

 

پل چوبی

قطعه ای از پل.  / عکس

 

طبساران قشر بزرگی از مردم است که در داغستان زندگی می کنند. شماری از محققان بر این باورند که اصل این نام ایرانی است. به گفته مورخین ، ساکنان محلی فقط هنگام برقراری ارتباط با مردمان همسایه ، خود را "طبسارنار" می نامیدند ، به عبارت دیگر این نام رسمی آنها بود. در میان خود ، آنها در مورد مردم قبیله "kapgan"  صحبت می کردند.

طبق نسخه دیگرمردم  طبساران ، به عنوان یک گروه جداگانه ، از آلبانیای قفقاز سرچشمه گرفت - امپراطوری بزرگی که در سده های اول قبل از میلاد پدید آمد. در آن زمان آنها جنگجویان خوبی بودند ، اما وقتی نیاز به جنگ از بین رفت ، طبسارانیان به حرفه های مسالمت آمیز روی آوردند ، به دامداری مشغول شدند ، انواع صنایع دستی و در دشت ها - باغداری و رشد انگور.

 

داغستان

طبساران.  / عکس

داغستان

این طبیعت شگفت انگیز و افراد سخت کوش و جالب دارد.  / عکس

 

از آنجا که منطقه طبساران از نظر تعداد جنگل ها در داغستان جنوبی کمبودی ندارد (در واقع نیمی از قلمرو توسط جنگل ها اشغال شده است) ، کمبود مصالح ساختمانی ندارند.

 

پل چوبی

به هر حال ، طبیعت در اینجا به قدری زیباست که به این سرزمینها حتی "سوئیس داغستان " نیز گفته می شود.طبیعتی زیبا و بکر برای گردشگری


همانطور که تاریخ نشان می دهد ، مردم عادی گاهی اوقات می توانند چیزهای شگفت انگیزی بسازند. و لازم نیست مهندس حرفه ای یا سازنده باشند. نکته اصلی این است که تخیل ، خلاقیت و میل بزرگ برای رسیدن به هدف داشته باشند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...