10 عدد از مرگبارترین سرطان ها و اینکه چرا درمان ندارند

در

(سیارک) : ترس و وحشتی که با تشخیص سرطان به کسی دست میدهد ریشه در ذات کشنده آن دارد:بر اساس آمار مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها،سرطان دومین بیماری مرگبار در آمریکاست،دقیقا بعد از مشکلات قلبی! حتی زمانی که زود تشخیص داده شده و با جدیدترین روش ها شروع به درمان شود بازهم قدرت کشتن انسان را دارد.10 عدد از سرطان هایی که براساس آمار موسسه ملی سرطان(NCI) بیشترین مرگ و میر را در فاصله بین سال های 2003 و 2007 داشته اند برای شما می آوریم:

 

1.سرطان نای و ریه،792.495 مرگ

سرطان نای و ریه کشنده ترین سرطان در ایالات متحده است.سیگار کشیدن و مصرف فرآورده های تنباکو دلایل اصلی آن هستند و براساس آمار NCI بیشتر قربانیان آن در رنج سنی 55 تا 65 سال میباشند.2 نوع اصلی برای آن وجود دارد:سرطان سلول غیرکوچک ریوی که شیوع بیشتری دارد و سرطان سلول کوچک ریوی که سریعتر منتشر میشود.

2.سرطان روده بزرگ و راست روده،268.783 مرگ

براساس آمار مرکز ملی سرطان،سرطان روده بزرگ در بافت های روده رشد میکند درحالی که سرطان راست روده در چند اینچ آخر لوله روده ای در نزدیکی مقعد رشد مینماید.دربیشتر موارد این سرطان با تعداد زیادی توده خوش خیم به نام "پولیپ" آغاز میشود و سپس به مرور زمان سرطانی خواهد شد.توصیه میشود برای تشخیص این پولیپ ها،پیش از اینکه سرطانی شوند،آزمایشات عکس برداری صورت گیرد.(سیارک

3.سرطان سینه،206.983 مرگ

براساس آمار کلینیک مایو،سرطان سینه پس از سرطان پوست کشنده ترین نوع سرطان در زنان آمریکایی است.این سرطان ممکن است در مردان هم رخ دهد،در فاصله زمانی 2003 تا 2007 ، 2000 مرد به این سرطان مبتلا شده اند.این سرطان معمولا در لنف هایی که شیر را به نوک پستان میبرند یا درغده های شیری زن (که فرآیند ساخت شیر را انجام میدهند) شکل میگیرد.براساس آمار NCI در سال 2010 حدود 40000 نفر از این سرطان خواهند مرد.

4.سرطان لوزالمعده،162.878 مرگ

سرطان لوزالمعده در لایه های لوزالمعده ،که به هضم و جذب غذا کمک میکنند، شکل میگیرد.تشخیص و مداخله زودهنگام برای این سرطان دشوار است زیرا معمولا بصورت خاموش و سریع پیشرفت میکند.(سیارک)

5.سرطان پروستات،144و926 مرگ

بر اساس آمار NCI این سرطان دومین دلیل اصلی مرگ در بین مردان از میان سرطان ها پس از سرطان ریه و نای است.سرطان پروستات معمولا در غده ی پروستات که مایع منی مورد نیاز برای انتقال اسپرم را میسازد، رشد میکند.بر اساس آمار کیلینیک مایو بعضی از انواع آن در غده پروستات باقی میمانند اما برخی پیشرونده تر هستند و سریعا منتشر میشوند.

6.سرطان خون:108.740 مرگ

سرطان خون انواع گوناگونی دارد اما همه آن ها بر بافت های سازنده خون بدن مانند مغزاستخوان و سیستم لنفاوی تاثیر میگذارند و باعث تولید بیش از اندازه سلول های سفید خون میشوند.

انواع سرطان خون بر اساس سرعت پیشرفت و سلول هایی که بر آنها تاثیر میگذارند تقسیم بندی میشوند:نوعی از آن به نام "سرطان وخیم مغز استخوان" در فاصله سال های 2003 . 2007  41714 نفر را کشته است.

7.سرطان لنف غیرهاجکینی،104.407 مرگ

این سرطان بر غده های لنفاوی تاثیر میگذارد و با نشانه های تب،بزرگ شدن غدد لنفاوی و از دست دادن وزن شناخته میشود.بر سااس آمار NCI چند نوع سرطان لنف غیرهاجکینی داریم که براساس سرعت پیشرفت و نوع لنف هایی که بر آن هاتاثیر میگذارند شناخته میشوند. سرطان لنف غیرهاجکینی کشنده تر از سرطان لنف هاجکینی است .(سیارک

8.سرطان کبد و کیسه صفرا،79.793 مرگ

سرطان کبد اگرچه از رایج ترین انواع سرطان در سراسر دنیاست اما در ایالات متحده زیاد رایج نیست.بهرحال،آمار این سرطان در آمریکا در حال رشد است. بیشتر سرطان های کبی که در آمریکا رخ میدهند معمولا از نقاط دیگر بدن آغاز شده و به کبد میرسند.یکی از سرطان هایی که با این سرطان رابطه نزدیکی دارد، سرطان کیسه صفرا است که از مجرای لنف آغاز شده و زردآب را از کبد به روده کوچک منتقل میکند.

9.سرطان تخمدان،73.638 مرگ

بر اساس آمار NCI سرطان تخمدان چهارمین سرطان شایع بین زنان آمریکایی در فاصله سال های 2003 تا 2007 بوده است.میانگین سنی زنانی که به آن دچار شده اند 63 سال است.درمان این سرطان راحت تر اما تشخیص آن  در مراحل اولیه سخت تر است اما طبق گزارش کلینیک مایو تحقیقات جدید نشانه های موثری برای تشخیص زودهنگام آن را کشف کرده است،نشانه هایی مانند ناراحتی شکمی،اضطرار در ادرار و درد لگن.

10.سرطان مری،66.569 مرگ

این سرطان در سلول هایی که مری(لوله ای فذا را ازگلو به معده میرساند) را میسازند شکل میگیرد و براساس نتایج کلینیک مایو معمولا در بخش پایینی مری رخ میدهد.طبق تحقیقات NCI بیشتر قربانیان این سرطان مردان هستند این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸خدا نکنه کسی سرطان بگیره مداوا ؟؟!!! فقط زجر کش می کنن مریض رو

در ادامه بخوانید...

نوشیدنی سم‌ زدای کلم پیچ و انار

در

 طرز تهیه نوشیدنی سم‌زدای کلم پیچ و انار 
مواد لازم:
• یک دسته برگ کلم
• انار
• کمی نمک
• فلفل سیاه

نحوه آماده سازی
1. برگ کلم را بهمراه انار داخل پردازنده مواد غذایی بریزید.
2. کمی نمک و پودر فلفل سیاه را به آن اضافه کنید.
3. آن را کاملا چرخ کنید.
4. بهنگام مصرف مقداری یخ به آن اضافه کنید.
فواید
• کلم پیچ سرشار از فیبر، فیتوکمیکال ها و پروتئین است. این گیاه به کاهش کلسترول خون، و جلوگیری از سرطان پستان، سرطان روده بزرگ، سرطان مثانه و سرطان پروستات کمک می کند. با توجه به حضور کامفرول و کوئرستین، در کلم پیچ، این گیاه آنتی اکسیدان و عامل ضد التهابی فوق العاده است. همچنین کلم پیچ در کاهش چربی بدن و حفظ سلامتی قلب و عروق موثر می باشد.
• انار حاوی ویتامین C، ویتامین K، فولات، پروتئین، فیبر و پتاسیم است. پونیکالاجین انار یک آنتی اکسیدان است و ایمنی کلی بدن را افزایش می دهد. انار مانع از ابتلا به دیابت نوع دوم، سرطان (پروستات و سینه)، و بیماری های قلبی است. همچنین برای کسانی که از ورم مفاصل، فشار خون، بیمار‌ی های پوستی و اختلالات شناختی رنج می برند مفید می باشد. حافظه و گردش خون را بهبود می بخشد. (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

تغذیه مناسب برای پیشگیری از سرطان سینه

در

مطالعات نشان داده اند ، زنان کشورهایی که در آن ها رژیم غذایی کم چرب دارند ، نسبت به سلامت سینه خود کمتر شکایت کرده اند. "مقامات بهداشتی پیشرو، می گویند که به دنبال یک رژیم غذایی متشکل از کمتر از 30٪ چربی باشید" این نه تنها برای سلامت عمومی سینه خوب است، بلکه همچنین برای سلامت کلی توصیه می شود. آمریکایی ها غذاهای چرب و کالری بسیار زیادی مصرف می کنند. (سیارکبجای یک رژیم غذایی گیاهی، ما  یک رژیم غذایی مبتنی بر کلسترول داریم، که باعث تحریک سیستم غدد درون ریز برای تولید بیشتر هورمون می شود. هر نسل از زنان آمریکایی سنگین تر و بلندتر می شوند، و قاعدگی آنها زودتر است و دیرتر از اجداد خود به یائسگی می رسند. بدن غذاهای حیوانی را تبدیل به ترکیبات شبیه به هورمون می کند." (سیارک
این دو کارشناس" Ellen Yankauskas مدیر مرکز زنان برای سلامت خانواده در آتاسکادر و بلیک کدی،مدیر مرکز سلامت سینه در زنان و بیمارستان نوزادان در پراویدنس می گویند، ژیم های غذایی کم چرب و مناسب سینه، حاوی گوشت، نمک و کافئین کمتر و سویای بیشتری نسبت به دیگر مواد غذایی است. "امروزه اکثر گوشت گاو شامل هورمونهای رشد، یا از طریق تزریق و یا از خوراک آنها، می باشند. Yankauskas ذکر می کند. "هرچند ما در مورد ارتباط احتمالی بین هورمون های محرک رشد و مشکلات سینه، و چرا با وجود اینکه بیشتر توده های پستان با هورمون ها در ارتباط هستند، هورمون های بیشتری به رژیم غذایی شما اضافه می کنند، هنوز یقین نداریم؟ چونکه بیشتر توده های پستان مرتبط با هورمون هستند؟ در فرهنگ هایی که مقدار زیادی از سویا در رژیم غذایی آنها وجود دارد، زنان مشکلات سینه کمتری دارند." سویا و غذاهای ساخته شده از سویا، حاوی ایزوفلاون، موادی طبیعی که به موادی هورمون مانند تبدیل می شوند که می تواند در کاهش سطح استروژن کلی در بدن مفید باشند، در نتیجه به سلامت سینه و کم کردن ناراحتی کمک می کند. " حداقل دو وعده سویا در روز داشته باشید،" Yankauskas می گوید.
نمک و غذاهای سرشار از سدیم، باعث می شوند ،بدن مایعات را حفظ کند، که به ناراحتی سینه می افزاید،" Yankauskas می گوید. نمک میز خود را با محصولات کم سدیم عوض کنید، و مصرف غذاهای کنسروشده و فرآوری شده را کم کنید. رستوران های فست فود همچنین وعده های غذایی با سدیم بالا ارائه می دهند.
با توجه به Yankauskas، بسیاری از زنان، تفاوت در راحتی سینه را سریعا بعد از اینکه آنها مصرف قهوه را کم می کنند، متوجه می شوند. برخی از زنان به کافئین بسیار حساس بوده و مجبورند آن را بطور کلی از رژیم غذایی خود حذف کنند. اما زمانی که آنها این کار را انجام می دهند، ناراحتی سینه آنها بهبود پیدا می کند."
کافئین در قهوه، چای، نوشابه، شکلات برخی داروهای ضد درد بدون نسخه یافت می شود.
"تغییر از قهوه به چای گیاهی می تواند به بسیاری از زنان با مشکلات سینه کمک کند زیرا برخی از چای های گیاهی به عنوان یک دیورتیک عمل می کنند، و مایع اضافی را از بافت های سینه خارج می کنند،" Yankauskas می گوید. مایع اضافی سبب تورم و احساس ناراحتی می شود."
Yankauskas همچنین نوشیدن آب تصفیه شده را توصیه می کند. "باور من بر این است که بسیاری از آفت کش ها در محیط زیست و سیستم های آب امروزی، در بدن به شکل مواد هورمونی درمی آیند." مطالعات اخیر روی حیوانات نشان داده است که آفت کش ها می توانند به مواد هورمونی تبدیل شوند. این ارتباط بررسی های بیشتر در مورد رابطه ی بین آفت کش ها و سرطان های سینه و و پروستات را توجیه می کند، او اضافه می کند.
شما می توانید یک تصفیه کننده شیر آب را در مراکز بهبود خانگی یا فروشگاه های آب مخصوص بخرید. یک بطری آب تصفیه شده را با خود به سر کار بیاورید، بنابراین شما می توانید هر موقع که خواستید از آن مصرف کنید. همچنین این ایده خوبی است که شما در هنگام سفر، آب تصفیه شده تان را با خود ببرید. "این چیزی است که من باید انجام دهم،" Yankauskas می گوید.
غذاهای زیر را به رژیم غذایی کم چربی تان اضافه کنید:
• آجیل و دانه (برای ویتامین E)
• شیر سویا (در غلات صبحانه)
• شیک سویا (ترکیب شیر سویا یا ماست بدون چربی ساده، جوانه گندم، و میوه، مثل توت فرنگی)
• برگرهای توفو
• آب تصفیه شده
• چای گیاهی (قاصدک، گزنه، جعفری، انگور خرس (uva ursi)، ابریشم ذرت، یا چای بوکو)
غذاهای زیر را حذف کنید، یا کمتر مصرف کنید: (سیارک
• گوشت (مگر اینکه بدون هورمون باشد)
• مواد غذایی کنسروشده یا فرآوری شده (مگر اینکه سدیم کمی داشته باشد)
• قهوه و نوشابه (مگر اینکه بدون کافئین باشد)
• وعده های غذای فوری (فست فود)
و با خوردن ماهی از سرطان جلوگیری کنید
تحقیقات جدید نشان می دهد که ماهی و امگا 3 فوق العاده سالمی که دارد می تواند از زنان در برابر سرطان روده بزرگ محافظت کند
به لیست طویل قبلی از دلایلی که شما باید ماهی بخورید، اضافه کنید: این کار باعث محافظت در برابر سرطان روده بزرگ می شود.
یک مطالعه جدید که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، عادات غذاییِ بیش از 5300 نفر که برای یک کولونوسکوپی آمده بودند مورد بررسی قرار گرفت. زنانی که بیشترین ماهی (سه بار در هفته) را خوردند، 33 درصد کمتر به پولیپ، رشد بافتی که در روده بزرگ تجمع می یابد و جزء نشانه های اولیه سرطان در نظر گرفته می شود، دچار شدند.
محققان معتقدند که خواص ضد التهابی امگا 3 موجود در ماهی، مسئول جلوگیری از تشکیل این پولیپ ها در وهله اول می باشند. جالب این که، این رابطه در مردان یافت نشد. محققان تصور می کنند که ممکن است مردان حساسیت کمتری نسبت به امگا 3 دارند، نیاز به خوردن مقادیر بیشتری دارند تا همان مزایایی که زنان دریافت کرده اند را بدست آورند. (سیارک
ماهی بخورید، که هم برای شما و هم برای زمین خوب است.
تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا اسیدهای چرب امگا 3 واقعا خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهند مورد نیاز است، اما شما منتظر نتایج نمانید و ماهی بیشتری به رژیم غذایی اضافه کنید!
امگا 3، که همچنین در گردو، سبزیجات برگ دار، و بذر کتان یافت یافت می شود پیش از این ثابت شده است که برای بهبود سلامت قلب، تقویت روحیه، و حتی کاهش خشکی پوست مناسب است.
غذاهای دریایی سالم و قلب سالم
ماهی قزل آلای وحشیِ آلاسکا یکی از بهترین شرایط را برای شما دارد، اما شما همچنین می توانید دوز خوبی از دیگر منابع از جمله تیلاپیا، حلزون اسکالوپ، و میگو (آنرا خانگی کنید) بدست آورید. برای اینکه واقعا مطمئن شوید که شما به اندازه کافی دریافت می کنید، هر روز یک مکمل مصرف کنید. اگر شما زیاد طعم و مزه ی قرص های روغن ماهی را دوست ندارید، یک مکمل روغن کریل و یا حتی گیاه خواری، از مشتقات جلبک، را امتحان کنید.

پست های مرتبط:

 فلاونوئیدها ی موجود در چای با سرطان تخمدان آندوتلیال مبارزه می کند

آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

مواد غذایی برای کمک به پیشگیری از سرطان

تغذیه مناسب برای پیشگیری از سرطان سینه

تلاش یک پزشک برای درمان سرطان خود با مواد غذایی

مواد غذایی برای مبارزه با سرطان

سوپرغذای ضد سرطان سینه

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

هفت سوال اصلی که هر مردی باید در باره پروستات از خود بپرسد

در

(سیارک) : پروستات، غده‌ای به اندازه یک گردو است که با افزایش سن، حضور خود را به مردان یاد آوری می‌کند. اندازه این غده، بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی، تقریبا هر ۴.۵ سال یکبار دو برابر می‌شود و مشکلات ادراری برای مردان ایجاد می‌کند. سرطان این غده شایعترین سرطان مردان است.


کسب آگاهی درباره این غده و دو بیماری شایع آن، بزرگ شدن خوش خیم (BPH) و سرطان پروستات یکی از ضرورت‌های بهداشتی برای مردان است.پروستات، غده ای به بزرگی تقریبا یک گردو (۲۰ تا ۲۵ گرم) زیر مثانه قرار دارد و میزراه (urethra)، مجرایی که ادرار را از مثانه به بیرون منتقل می کند، از وسط پروستات عبور می‌کند.
کار پروستات ترشح مایعاتی است که مواد لازم را برای تقویت و تغذیه اسپرم فرام می آورد و آن را در مقابل مواد موجود در ادرار محافظت کند (مجرای خروج اسپرم و ادرار یکی است).
هفتاد درصد ترشحات مایع منی را پروستات ترشح می‌کند.پروستات با افزایش سن بزرگ می‌شود و بویژه از پنجاه سالگی به بعد مردان علائم بزرگی آن را تجربه می‌کنند.
اندازه این غده، بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی، تقریبا هر ۴.۵ سال یکبار دو برابر می‌شود، اما از آن به بعد سرعت بزرگ شدن پروستات کاهش پیدا می‌کند.
بزرگ شدن پروستات به معنای بدخیمی نیست، اما می‌تواند به بدخیمی تبدیل شود.
بزرگ شدن خوش‌خیم پروستات (BPH)
مجرایی که ادرار را از مثانه به بیرون منتقل می کند، از وسط پروستات عبور می‌کند. بزرگ شدن پروستات باعث تنگ یا بسته شدن این مجرا می‌شود و علائم ادراری ایجاد می‌کند.هشتاد درصد مردان تا هفتاد سالگی دچار بزرگی پروستات می‌شوند.بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی بزرگی پروستات کیفیت زندگی ۴۰ درصد مردان و بین هشتاد تا نود سالگی کیفیت زندگی نود درصد مردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
با این حال ظهور علائم بزرگی پروستات پیش از ۴۵ سالگی معمول نیست.درمان بزرگی پروستات به میزان بزرگی و شدت علائم بستگی دارد. وقتی علائم خفیف هستند "انتظار هشیارانه" توصیه می‌شود.
این عارضه همیشه به جراحی نیاز ندارد و درمان دارویی می‌تواند در کنترل آن کاملا موفق باشد. تغییر سبک زندگی هم در درمان اهمیت دارد.
وقتی فردی تحت درمان دارویی قرار می‌گیرد باید هر شش ماه دوباره تحت بررسی و معاینه قرار گیرد و هر سال باید اندازه‌گیری PSA (آنتی‌ژن اختصاصی پروستات) و معاینه پروستات از راه معقد انجام شود.
با این حال احتمال دارد پس از مدتی درمان دارویی نیاز به جراحی پیش بیاید.
سرطان پروستات معمولا در مردان مسن رخ می‌دهد. در بسیاری موارد رشد سرطانی کند است و امید به زندگی فرد را چندان تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و حتی ممکن است برای آن درمانی در نظر گرفته نشود.
اما مواردی هم هست که بیماری سریع و تهاجمی رشد و گسترش پیدا کند.
PSA
آنتی ژن اختصاصی پروستات در بیماری‌های پروستات بالا می‌رود. این آزمایش باید برای تمام مردان بالای پنجاه سال که انجام آن را درخواست می‌کنند انجام شود. باید در نظر داشت که بالا بودن PSA لزوما به معنای سرطان پروستات نیست و در بزرگی خوش‌خیم پروستات هم ممکن است بالا رود.گاهی بالا بودن PSA اولین نشانه سرطان پروستات است، حتی قبل از ظهور علائم بالینی.با این حال باید به تمام مردان ۵۰ تا ۶۹ ساله توضیح داد که اندازه‌گیری PSA ممکن است فواید محدودی داشته باشد و حتی شاید باعث تشخیص نابجا، نگران شدن فرد یا درمان نابجا بشود.
اندازه‌گیری PSA در مردان زیر پنجاه سال، بالای ۶۹ سال و کسانی که بعلت بیماری‌های دیگر امید به زندگی بیشتر از ده تا ۱۵ سال ندارند توصیه نمی‌شود.
علائم ادراری ناشی از بیماری پروستات
باریک شدن جریان ادرار و طولانی تر شدن مدت زمان لازم برای تخلیه کامل مثانه.
دیر برقرار شدن جریان ادرار، فرد مدتی باید منتظر بماند تا جریان برقرار شود. علاوه بر این ممکن است در حین ادرار کردن، جریان ادرار قطع و وصل شود یا برای برقراری ادرار نیاز به زور زدن باشد.نشت ادرار، خروج ادرار بعد از تخلیه مثانه که ممکن است لباس زیر را آلوده کند.تکرر ادرار، فرد بیش از حد معمول نیاز به دستشویی و ادرار کردن پیدا می‌کند. معمولا اولین علامتی است که در بیماری پروستات بروز می‌کند.
نیاز به تخلیه سریع ادرار به نحوی که فرد باید به سرعت خود را به دستشویی برساند در غیر این صورت ادرار از او خارج می‌شود.
تخلیه ناکامل مثانه، پس از ادرار کردن فرد احساس می‌کند که مثانه‌اش کاملا تخلیه نشده است حتی اگر بارها به دستشویی برود. گاهی بلافاصله پس از ادرار کردن، فرد دوباره قادر است ادرار کند.
ادرار شبانه، فرد مجبور می‌شود شب‌ها چند بار بیدار شود و به دستشویی برود.
هفت سوال اصلی
برای روشن شدن اینکه آیا شواهدی از بیماری پروستات وجود دارد یا نه هفت سوال اصلی وجود دارد:
۱- هر چند وقت یک بار این احساس را دارید که مثانه‌تان کاملا تخلیه نشده است؟
۲- چقدر برایتان پیش می‌آید که در فاصله کمتر از دو ساعت دوباره نیاز به ادرار کردن پیدا کنید؟
۳- چقدر برایتان پیش می‌آید که در یک بار دستشویی رفتن جریان ادرار شما چند بار قطع و وصل شود؟
۴- چقدر برایتان پیش می‌آید که نتوانید برای ادرار کردن صبر کنید و جلوی خود را بگیرید؟
۵- چقدر برایتان پیش می‌آید که جریان ادرار شما ضعیف یا باریک باشد؟
۶- چقدر مجبور می‌شوید برای ادرار کردن زور بزنید؟
۷- معمولا در طول شب چند بار برای ادرار کردن از خواب بیدار می‌شوید؟

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

کاهش خطر سرطان پروستات با نوشیدن قهوه

در

(سیارک)  : محققان می گویند از میان هزاران فردی که مورد مطالعه قرار داده اند، آنهایی که هر روز شش فنجان یا بیشتر قهوه می نوشیده اند، بیست درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات بوده اند.همچنین احتمال بروز نوع مهاجم و شدید سرطان پروستات در میان داوطلبانی که قهوه خور بودند، شصت درصد کمتر بوده است.

کاهش خطر سرطان پروستات با نوشیدن قهوه
سرطان پروستات اگر از نوع مهاجم باشد ممکن است به سایر نقاط بدن گسترش پیدا کند و باعث مرگ شود.
اما سازمان های خیریه که در باره روش های درمان و پیشگیری سرطان پروستات فعالیت می کنند، می گویند شواهدی که در نشریه پزشکی "موسسه ملی سرطان" چاپ شده است، هنوز هم نکات مبهمی دارد و روشن نیست.
آنها توصیه نمی کنند که مردها به امید جلوگیری از سرطان پروستات قهوه خوردن را شروع یا مقدار آن را بیشتر کنند.
در مطالعه اخیر چهل و هشت هزار مرد آمریکایی که در عرصه بهداشت و درمان آمریکا کار می کنند، شرکت داشتند. همکاری آنها با این تحقیقات بین سال های ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۶ بود.
در آن سال ها از داوطلبان خواسته شده بود که هر چهار سال یک بار، مصرف میانگین قهوه خود را در روز یادداشت و گزارش کنند.در این دوره بیست ساله، ۵۰۳۵ نفر به سرطان پروستات مبتلا شدند و ۶۴۲ مورد از آنها درگذشتند.
داوطلبان، بسته به ذائقه شخصی خود قهوه کافئین دار یا بدون کافئین می نوشیده اند و محققان گفتند که آمار و ارقام مندرج در نتیجه گیری آنها، در مورد هر دو گروه صدق می کند.
اما حتی مقدار نسبتا کم قهوه یک تا سه فنجان در روز خطر بروز پروستات مهلک را تا سی درصد کاهش می دهد.
محققان فکر می کنند که احتمالا عناصر ناشناخته در قهوه بدن را در برابر این بیماری محافظت می کند.
دکتر کاترین ویلسون که هدایت این تحقیقات را بر عهده داشته و از اعضای آکادمیک دانشگاه هاروارد در ایالت بوستون آمریکاست، گفت: "در حال حاضر ما عوامل خطرزا را که ممکن است احتمال بروز سرطان پروستات مهلک را تغییر پذیر یا کنترل کند، درک نمی کنیم."
در همین حال، دکتر هلن ریپون، از سازمان خیریه سرطان پروستات، گفت سایر تحقیقات، ارتباط نوشیدن قهوه با کاهش خطر سرطان پروستات را نشان نداده است.
او افزود : "با این که تحقیق در آمریکا به دانش ما در باره سرطان پروستات می افزاید، تا رسیدن به یک نتیجه گیری قطعی راه زیادی باقی است و ما توصیه نمی کنیم که آقایانی که قهوه نمی خورده اند، حالا قهوه خور شوند به این امید که از بروز این نوع سرطان جلوگیری کنند."خانم دکتر ریبون گفت: "مقدار زیاد کافئین با اختلال در سلامت مرتبط دانسته شده است و مردانی که پروستات خوش خیم دارند ممکن است علائم بیماری را که در مجاری ادرار ظاهر می شود، بدتر کنند."
یینکا ابو، از مقامات ارشد سازمان خیریه "تحقیق در باره سرطان در بریتانیا" می گوید: "لزومی ندارد که آقایان گالن گالن قهوه بنوشند چون فکر می کنند با این کار از خطر سرطان پروستات جلوگیری می کنند. تعداد دیگری از مطالعات نشان داده است که نوشیدن قهوه بروز سرطان پروستات را کم نمی کند؛ تحقیق جدید نشان داده که خطر سرطان پروستات از نوع مهلک آن، با نوشیدن بیش از شش فنجان قهوه کمی کاهش می یابد."
یینکا ابو گفت: "ما نیاز داریم نتایج به دست آمده در آمریکا را در تحقیقات خیلی بزرگتر تکرار کنیم تا بتوانیم مطمئن شویم که نوشیدن قهوه از خطر بروز سرطان پروستات می کاهد."

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

علائم اصلی سرطان لوزالمعده

در

 

(سیارک)  : چند نشانه اصلی که به شما کمک می‌کند تا بفهمید مبتلابه سرطان لوزالمعده هستید یا خیر . گاهی اوقات بیمار به مشکلات خود واقف نیست و زمانی که احساس می‌کند بدون کمک‌های تخصصی قادر به انجام کاری نیست به پزشک مراجعه می‌کند.مراحل پیشرفته سرطان، به‌سختی قابل‌درمان است. اگر شما گمان می‌کنید دچار مشکلی هستید، باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

1. زردی
افراد مبتلابه یرقان دارای چشم‌ها و پوست زردرنگی هستند. این‌یکی از خصوصیات بارز کسانی است که به سرطان لوزالمعده مبتلا هستند. زردی در زمان بالا بودن بیش‌ازحد سطح بیلی‌روبین در بدن ایجاد می‌شود. همچنین در صورت مسدود شدن مجرای صفرا به وجود می‌آید. یرقان احتمالاً موجب هیچ‌گونه ناراحتی فیزیکی نمی‌شود. بااین‌حال، در صورت بروز زردی، فرد مبتلا باید به متخصص مراجعه و مشاوره دریافت کند. ممکن است زردی نشانهٔ مشکل بهداشتی متفاوتی باشد. برای فهمیدن دلیل واقعی، شما باید آزمایش خاصی را انجام دهید.

2. درد شکم
بیماران مبتلابه سرطان پانکراس به‌طورمعمول از شکم‌درد شکایت دارند. بیش از 80٪ از بیماران، درد خفیف و یکنواختی را گزارش می‌کنند. درد و یا احساس ناراحتی در قسمت فوقانی و یا در پشت معده احساس می‌شود. درست درجایی که تومور معمولاً تشکیل می‌شود. درد همچنین در سراسر بدن و حتی در پشت بدن قابل احساس است. به‌عنوان یک قاعده کلی، درد شکم در شب‌هنگام اتفاق می‌افتد. این درد می‌تواند ادامه یابد و خفیف، شدید یا متوسط شود. گاهی اوقات این درد تشدید می‌شود و ممکن است برای هفته‌ها یا ماه‌ها ادامه پیدا کند. از پزشک خود درخواست کنید تا ناحیه شکمی شمارا معاینه کند و ببینید که آیا هرگونه تومور وجود دارد یا خیر.(سیارک)

3. کاهش وزن سریع
اگر وزن شما بدون هیچ تلاش خاصی رفته‌رفته در حال کاهش است، احتمال می‌رود که نشانه‌ای از سرطان لوزالمعده باشد. در اغلب موارد بیماران قادر به توضیح علت کاهش وزن خود و سرعت زیاد این کاهش وزن نیستند. تجربه کاهش وزن سریع و آنی در هر فردی، دلیل مناسبی برای مراجعه به پزشک متخصص و انجام آزمایش‌ها است. کاهش وزن ممکن است با ضعف عمومی، به‌عبارت‌دیگر، احساس بیماری و ناخوش‌احوالی همراه باشد.

4. نفخ
دستگاه گوارش و ناحیه شکمی افراد مبتلابه سرطان لوزالمعده ممکن است حساس باشد. بیماران ادعا می‌کنند که معده آن‌ها دارای التهاب است و درست بعد از صرف غذا ایجاد نفخ می‌کند. همچنین، این افراد خاص اظهار می‌کنند که دچار کاهش اشتها هستند. آن‌ها معمولاً پس از خوردن حتی مقدار کمی از مواد غذایی احساس سیری شدید می‌کنند. درنهایت، افراد مبتلابه سرطان لوزالمعده از سوءهاضمه یا سوزش سر دل رنج می‌برند.

5. از دست دادن اشتها
بسیاری از شرایط سلامتی ممکن است با از دست دادن اشتها همراه باشد. این مورد شامل سرطان لوزالمعده نیز می‌شود. هر فردی برای آگاهی از علت از دست دادن اشتها خود مستلزم مراجعه به یک متخصص است. وجود یک ویروس در معده و یا یک موضوع جدی‌تر مانند تومور در حال رشد می‌تواند علت این امر باشد. تشخیص دقیق تنها توسط یک پزشک متخصص قابل انجام است. از دست دادن اشتها شاید به معنای داشتن مشکلاتی در رابطه با غده تیروئید شما باشد. کبد و کلیه‌های آسیب‌دیده نیز می‌تواند یکی از عوامل عدم تمایل شما به مصرف مواد غذایی باشد. این امر بسیار معمول است که دوران بارداری همراه با از دست دادن و کاهش اشتها باشد.

6. درد شکمی
درد شکمی می‌تواند با نوساناتی تجربه شود. احساس درد در زمان تغییر بیمار از حالت نشسته به حالت ایستاده متفاوت است. همچنین شما ممکن است در حین دراز کشیدن کمی احساس درد داشته باشید. اگر تصور می‌کنید که این دردها احتمالاً به تومور پانکراس مرتبط است، به پزشک خود مراجعه کنید. انتقال درد شکمی از قسمت فوقانی شکم به پشت بدن بسیار شایع است. معمولاً متخصصانی که به ابتلای بیماران خود به تومور سرطان لوزالمعده مشکوک هستند از روش تشخیص کانون درد استفاده می‌کنند. تعیین محدوده درد به‌عنوان یک نشانه کلیدی برای تشخیص محل دقیق و علت درد استفاده می‌شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ارتباط داروی استاتین و سرطان سینه

در


یافته های محققان دانشگاه آستون بریتانیا نشان داده در مقایسه با افراد فاقد کلسترول بالا، بیماران مبتلا به کلسترول بالا ۴۵ درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند، و چنانچه این بیماران مبتلا به سرطان سینه شوند، ۴۰ درصد کمتر در معرض مرگ به دلیل این بیماری هستند.این مطالعه به خوبی نشان می دهد که استاتین ها تاثیر حفاظتی در مقابله با سرطان سینه دارند.

علائم خطرناک سرطان سینه 

ورزش های نفس گیر خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد

آیا منافع ماموگرافی از مضراتش بیشتر است

سرطان پستان همیشه با توده شروع نمی شود

در این مطالعه، تیم تحقیق وضعیت ۱.۲۲ میلیون زن ۴۰ سال بالاتر را که مبتلا به بیماری کلسترول بالا بودند یا فاقد بیماری بودند را بررسی کردند و ابتلا به سرطان سینه و نرخ مرگ و میر ناشی از آن را در دو گروه بررسی کردند.

 

نتایج تایید کرد که زنان مبتلا به کلسترول بالا به شکل چشمگیری در معرض کاهش ریسک سرطان سینه و همچنین افزایش نرخ بقاء بعد از سرطان بودند.(سیارک

پال کارتر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:

بیماران مبتلا به سرطان سینه که کلسترول بالا دارند، افرادی که در معرض خطر بیماری قلبی عروقی هستند و افرادی که بیماری قلبی عروقی دارند، باید با توجه به دستورالعمل های فعلی برایشان استاتین ها تجویز شود.منبع:مهر

نظرات

در ادامه بخوانید...