طول عمر مبتلایان به اچ آی وی با پیشرفت روش‌های درمانی به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است


(سیارک)  : در نتیجه تحقیقات گروهی از پژوهشگران دانشگاه بریستول در بریتانیا آورده شده  ، در صورتی که افراد جوان مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی یا ایدز درمان با داروهای جدید را بلافاصله پس از ابتلا به این ویروس شروع نمایند ، طول عمری مشابه سایر افراد جامعه خواهند داشت.
در مقاله ای که این گروه از پژوهشگران در شماره ماه مه نشریه علمی لانست Lancet منتشر نموده اند آورده اند که "پیشرفت فوق‌العاده در روش‌های درمانی به معنی آنمی باشد که ویروس اچ‌آی‌وی یا ایدز به سادگی توان مقاومت در برابر داروهای جدید را ندارد." همچنین، پیشرفت در زمینه تشخیص و جلوگیری از آلودگی به ویروس به موفقیت در زمینه افزایش طول عمر مبتلایان کمک می نماید.
به گفته آنان، درمان ضد ویروس با استفاده از ترکیبی از سه دارو یا بیشتر می‌تواند مانع از پیشروی طبیعی ویروس گردد.
در عین حال، هشدار این گزارش مبنی بر بی اطلاعی  بسیاری از افراد اچ‌آی‌وی یا ایدز مثبت، به خصوص کسانی که از طریق تزریق مبتلا شده‌اند، از وضعیت خود می باشد ، بنابر این به موقع درمان را پیگیری نکرده و شانس موفقیت را پایین می آورند.
در این تحقیقات همچنین آمده است که داروها و روش‌های مقابله با اچ‌آی‌وی یا ایدز طی سی سال گذشته چه مقدار پیشرفت قابل توجه داشته است.
پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که شانس زنده ماندن بیمار طی سه سال اول آغاز درمان همچنان رو به افزایش می باشد. به گفته آنان، استفاده از داروهای با آثار جانبی کمتر، بهتر شدن آگاهی بیمار در استفاده مرتب از دارو، اقدامات پیشگیرانه و مقابله با ابتلای به بیماری های ثانویه از دلایل اصلی این دستاورد می باشد.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید