آپارتمان های مدرن باکتری و قارچ بیشتری نسبت به یک کلبه جنگلی دارند

در
آپارتمان های مدرن قارچ بیشتری از یک کلبه جنگلی دارند
چرا با وجود این که ساکنان شهری از محصولات تمیز کننده و ضد قارچ بیشتری برای بهداشت شخصی استفاده می کنند ، خانه های آنها میکروب بیشتری را نسبت به خانه های روستایی پرورش می دهند؟
 
حرکت به شهر ممکن است به معنای به دست آوردن برخی از هم اتاقی های غیر منتظره باشد.(قارچ ها، میکروب ها و باکتری ها) تحقیقات جدید نشان می دهد که خانه های شهری نسبت به همتایان روستایی خود دارای قارچ و باکتری بیشتری هستند. این درحالی است که خانه های شهری برای بهداشت شخصی از محصولات تمیز کننده و ضد قارچ بیشتری استفاده می کنند.
 
این یافته می تواند سرنخ هایی در مورد اینکه چرا ساکنان شهری که از شرایط بهداشتی بالاتری برخوردار هستند و ممکن است با محیط میکروبی فرد ارتباط داشته باشند را ارائه دهد. 
 
بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند و پیش بینی می شود این میزان در سال های آینده رشد کند. و در حالی که زندگی شهری به طور کلی با بیماری عفونی کمتری همراه است ، برخی از عوارض بهداشتی دیگر مانند افزایش میزان آسم ، آلرژی و چاقی وجود دارد. برخی از این شرایط با  میکروبیوم فرد مرتبط بوده است  . از آنجا که میکروبیوم های شخصی حداقل تا حدودی از محیط های ما مشتق شده اند ، گروهی از متخصصان از چندین دانشگاه - اعم از شیمی دان تا میکروبیولوژیست گرفته تا معماران - تصمیم گرفتند که بررسی کنند چگونه جوامع قارچی و باکتریایی ممکن است از شهرها تا مناطق روستایی متفاوت باشد.
 
راب نایت ، استاد و مدیر مرکز نوآوری میکروبیوم در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو ، می نویسد: "بررسی تفاوتهای میکروبیولوژی در منازل آنها ممکن است به تبیین این اختلافات و راهنمایی روشهای درمانی جدید کمک کند.
 
برای تهیه شرایط مختلف زندگی ، تیم تحقیق نمونه هایی از اقامتگاه های جنگلی ، روستایی ، شهر و شهرها در آمریکای جنوبی را گرفتند. دورافتاده ترین مکان روستایی در آمازون بود ، در حالی که نمونه شهری از مانائوس برزیل گرفته شده است. این تابلو با استفاده از ساکنان ، حیوانات خانگی و سطح منازل خانگی ، آثار شیمیایی ، باکتریها و قارچ ها را جمع آوری کرد. شرکت کنندگان همچنین گزارش دادند که چند بار از محصولات مراقبت شخصی یا نظافت شخصی استفاده می کنند.
 

خطرات پنهان در آپارتمان ها

این تیم نشان داد هرچه اقامتگاه شهری بیشتر باشد ، تنوع محصولات شیمیایی بیشتر می شود. ترکیبات مربوط به دارو ، مانند مسدود کننده بتا و ضد قارچ ، فقط در نمونه های شهر و شهر ها دیده می شوند. سایر مواد مراقبت شخصی مانند مواد شیمیایی موجود در صابون ها و ملین ها نیز در خانه های شهری رایج تر بودند - این ساکنین نیز اغلب از این کالاها استفاده می کردند. نایت گفت: در حال حاضر ، خیلی زود است که بگوییم آیا این تفاوت ها می تواند به تأثیرات سلامتی منجر شود.
 
داده ها همچنین نشان می دهد که استفاده ساکنین از محصولات تمیز کننده ممکن است اثرات در نظر گرفته شده را نداشته باشد. نه تنها قارچ در مناطق شهری وجود داشت ، بلکه گونه های گسترده تری نیز وجود داشت. این موجودات ممکن است در این شرایط رشد کنند. نویسندگان می گویند خانه های شهری عموما گرمتر بوده و از نور طبیعی کمتری ، دی اکسید کربن بیشتر و سطوح بیشتری برای تسخیر قارچ ها برخوردار هستند.
 
نایت در بیانیه مطبوعاتی می گوید از آنجا كه زندگی شهری برای انسان نسبتاً جدید است ، مطالعه اینكه چگونه این محیط ها می توانند آنچه را در پوست ما تغییر می دهد و زندگی در روده ما تغییر می كند ، مهم است. و برای مقابله با کمبود این شرایط زندگی ، ممکن است راه هایی برای مداخله و ایجاد محیط هایی مشابه ساکنین ساکنان روستایی وجود داشته باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

شیوع دوباره سرخک در سراسر جهان

در

سرخک سرخجه

جهان به اندازه کافی برای بهبود پوشش واکسیناسیون کار نکرده است و اکنون شیوع سرخک تقریبا در هر گوشه ای از جهان در حال افزایش است.

بر اساس گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC)، سال گذشته تعداد موارد سرخک گزارش شده بیش از 30 درصد در سراسر جهان افزایش یافت.
کارشناسان برای سال ها هشدار داده اند که چیزی شبیه  به این می تواند اتفاق بیفتد. از آنجا که حتی اگر دو نوع واکسن به راحتی قابل پیشگیری از بیماری سرخک باشد، ما حدود 95 درصد پوشش را برای جلوگیری از شیوع بیماری در نظر می گیریم.امروز برای این هدف هنوز راهی طولانی در پیش داریم. 

در گزارش جدید در سال 2017، پنج منطقه از 6 منطقه WHO در جهان با افزایش شیوع سرخک روبرو بوده و این امر در آمریکا، اروپا و دریای مدیترانه نیز صادق است.

Soumya Swaminathan، معاون مدیر کل برنامه های WHO هشدار می دهد:

بدون تلاش فوری برای افزایش پوشش واکسیناسیون و شناسایی جمعیت درگیر با میزان غیر قابل قبول کودکان غیر ایمن، و خطر از دست دادن دهه ها پیشرفت در محافظت از کودکان و جوامع، در برابر این بیماری ویرانگر، اما کاملا قابل پیشگیری ، روبرو هستیم.

قبل از سال 1963، زمانی که واکسن سرخک کشف نشده بود، جهان هر چند سال یکبار شیوع عمده سرخک را تجربه میکرد و سرخک باعث مرگ 2.6 میلیون نفر در سال میشد.

پنج دهه بعد، جهان از هر زمان دیگری برای از بین بردن این بیماری بسیار مسری و بالقوه کشنده آماده بود در واقع کشورهای مانند ایالات متحده، انگلیس، استرالیا، نیوزیلند و ژاپن قبلا چنین کاری کرده اند و بسیاری از کشورهای دیگر در آستانه انجام همین کار هستند.

تأثیر چنین اقداماتی فوق العاده است. از نوامبر قرن بیستم، واکسن سرخک بیش از 21 میلیون نفر را نجات داده است و فقط 17 سال است که تلفات جهانی را به میزان 80 درصد کاهش داده است.

در سال 2017، گزارش شده است که 20.8 میلیون نوزاد در سراسر جهان موفق به دریافت اولین واکسن سرخک شده اند.

اکثر متخصصان سلامت که در طول این سالها در این زمینه تجربه کسب کرده اند و سازمان هایی مانند WHO و شرکای آن در باره سرخچه و سرخک هشدار داده اند مبنی بر این که  اگر نرخ واکسیناسیون تقویت نشود، این بیماری قابل پیشگیری می تواند دوباره برگشت غیر قابل جبرانی داشته باشد.

Swaminathan گفت: "نگرانی ظهور سرخک بسیار جدی است و ما به عنوان یک جامعه جهانی، راه امن و موثری برای از بین بردن سرخک در دستان خود داریم، اما هنوز نتوانسته ایم از سلاح بخوبی استفاده کنیم.

از آنجا که سرخجه امروزه تهدید بسیار خطرناکی است، بسیاری از کشورها در تلاش برای اطمینان از حذف آن،شده اند. علاوه بر این، شایعات نادرست، تصورات غلط و افسانه های مربوط به این واکسن تنها برای جلوگیری از شیوع بیماری های اخیر موثر واقع شده است.

در اروپا، جایی که اطلاعات غلط درباره واکسن سرخک منتشر شده است، پوشش واکسیناسیون در برخی مناطق کمتر از 70 درصد است!!

بخش عمده ای از این بیماری، به علت فقدان بودجه و افزایش اطلاعات نادرست، پس از سالها پیشرفت برای جلوگیری از شیوع ، به بدترین حالت قبل برگشته استنویسندگان این گزارش خواستار اقدام فوری هستند. آنها می گویند ما نیاز به سرمایه گذاری پایدار داریم تا خدمات واکسیناسیون روزانه را تقویت کنیم، به ویژه در میان فقیرترین و محروم ترین جوامع.

در عین حال، آنها معتقدند ما همچنین نیاز به حمایت عمومی از واکسیناسیون و به همان اندازه و در اسرع وقت مبارزه با اطلاعات غلط و تردید در مورد مصرف واکسن ها را داریم.

Berkley گفت:استراتژی های موجود باید تغییر کند: تلاش های بیشتری نیاز است تا پوشش های ایمن سازی روتین و تقویت سیستم های بهداشتی را افزایش دهد،در غیر این صورت، ما شاهد شیوع یک بیماری پس از دیگری خواهیم بود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم غذایی برای آلرژی پوست

در
رژیم غذایی برای آلرژی
سیستم ایمنی فوق العاده پیچیده است که تحت تأثیر هر دو محرک خارجی و داخلی قرار می گیرد. وراثت، استرس، محیط زیست و، البته، عادت های غذایی انسان بر مقاومت بدن تاثیر می گذارد. واکنش منفی یک ارگانیزم به عامل خاص تحریک کننده می تواند به شیوه های مختلف ظاهر شود. با این حال، اغلب آن را در قالب پدیده های آلرژیک نشان می دهد.
طبق آمار، یک سوم از ساکنان جهان از یک نوع آلرژی رنج می برند. آلرژن ها می توانند هر فاکتوری را که بدن به عنوان خارجی تعیین می کند شامل شوند. شایعترین واکنش به آلرژن ها عبارتند از آلرژی پوست، غشاهای مخاطی، ریه ها و دستگاه گوارش.
 
از آنجایی که ایمنی انسان نقش حیاتی در زندگی اش دارد، هر گونه علائم آلرژیک دلیلی است برای مشورت با متخصص. علاوه بر این، ضروری است که به یک رژیم غذایی و سیستم تغذیه ای خاصی بپردازیم که تاثیرات آلرژن ها را به حداقل برساند.
 

 

علل و علائم آلرژی

دهه های گذشته با افزایش شدید تعداد عوامل پاتوژن بالقوه مشخص شده است. در طول دوره تکامل انسان، بدن قادر به تولید آنتی بادی ها به انواع آلرژن های طبیعی است. با این حال، صنعت به سرعت در حال توسعه است، محصولات غذایی جدید، دارو، مواد و طعم دهنده ها وجود دارند. همه آنها می توانند واکنش منفی سیستم ایمنی را تحریک و باعث بیماری شوند.
 
همچنین علل آلرژی هنوز می تواند به مواد طبیعی منشا تبدیل شود: گرد و غبار، گرده های درختان و درختچه های گلدار، موهای حیوان خانگی.
 
علاوه بر این، آلرژی ها می توانند بوسیله برخی از غذاها ایجاد شوند. شیر ، مرکبات، شکلات و تخم مرغ  در این فهرست قرار می گیرند.
 
شايع ترين علائم آلرژی پوست، بثورات قرمز کوچک است. آنها می توانند در برخی مناطق از بدن و یا در کل بدن ظاهر شوند. یک ویژگی مشخص از یک راش آلرژیک این است که به طور ناگهانی رخ می دهد و به سرعت گسترش می یابد. مناطق آسیب دیده با خارش، سوزش و پوسته پوسته شدن همراه است. اگر اقدامات اضطراری انجام ندهید، انواع جدی تر واکنش های آلرژیک می توانند ایجاد شوند: اسهال، اگزما، درماتیت آتوپیک و نورودرمیت.

کهیر

کهیر به شکل ورم ظاهر می شود (مانند رد شلاق روی پوست)، شبیه سوختگی ها و تاول  ناشی از تماس با گزنه. آنها به شدت خارش دارند و می توانند با هم ادغام شوند و به پلاک های دردناك تبدیل شوند.
 

اگزما

لکه های بزرگ خشن، ناخوشایند و  خارش دار هستند. آنها اغلب بر روی پوست صورت و دست قرار می گیرند. با گذشت زمان، حالت مرطوب پیدا می کنند.
 

درماتیت آتوپیک

واکنش آلرژیک به محرک های خارجی است. علامت آن ظاهر شدن لکه های شدید خارش دار در پوست است که شروع به خیس شدن می کنند. همچنین ظاهر ادم در درماتیت آتوپیک ممکن است.

نورودرمیت

Neurodermatitis بثور پاپولایی مشخص می شود. آنها باعث خارش شدید  و پوست خشک می شوند.
 

 

رژیم غذایی برای آلرژی پوست

رژیم غذایی آلرژی برای پوست به منظور به حداقل رساندن تظاهرات واکنش های آلرژیک طراحی شده است. اصل اساسی این سیستم تغذیه، حذف مواد غذایی با پتانسیل آلرژیک بالا است که می تواند حساسیت سیستم ایمنی بدن را به اثرات هر گونه عوامل آلرژیک تحریک کننده افزایش دهد.

مواد غذایی بسیار آلرژی زا

بنابراین، محصولات بسیار آلرژی زا عسل ، تخم مرغ ، شیر گاو، میوه ها و انواع توت ها و گل های قرمز و نارنجی هستند. غذاهای دریایی، قهوه و کاکائو، انواع شکلات ها می تواند باعث آلرژی شود. پتانسیل آلرژیک بالا نیز در گوشت دودی، ادویه جات هر نوع، آجیل و قارچ یافت می شود.

مواد غذایی آلرژیک متوسط

رده دیگر محصولات با پدیده آلرژیک متوسط ​​است. در برخی موارد، آنها همچنین می توانند آلرژی ها را تحریک کنند و بنابراین محتوای آنها در رژیم غذایی کاهش می یابد. ما در حال صحبت کردن در مورد غلات، گندم سیاه و غلات ذرت ، حبوبات ، موز ، هلو و هندوانه ، و همچنین سیب زمینی هستیم.
 
بالاخره، محصولاتی وجود دارند که آلرژی زا نیستند. احتمال واکنش های آلرژیک هنگام استفاده از آنها به صفر می رسد. محصولات با توانایی حساسیت پایین نیز فعالیت سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهند و به بهبود روند متابولیسم بدن کمک می کنند.

مواد غذایی با آلرژی کم

کم آلرژی شکر، پنیر، ماست و دیگر محصولات لبنی، آب معدنی بدون گاز، گوشت گوساله و گوشت گاو بدون چربی ، سبزیجات، روغن زیتون و کلم در این رده هستند.
 
بنابراین، جوهر رژیم غذایی برای آلرژی به پوست این است که محصولات بسیار آلرژیک استفاده نشود و حجم مواد آلرژیک به طور متوسط ​​در رژیم غذایی کاهش یابد. در عین حال، منو باید متعادل، متنوع و کامل باقی بماند.
 

 

مواد غذایی مجاز برای آلرژی

لیستی از محصولات مجاز برای استفاده در تظاهرات پوستی آلرژی بسیار وسیع است. ترکیب رژیم غذایی ضد آلرژیک شامل:

لیستی از محصولات مجاز برای استفاده در تظاهرات پوستی آلرژی بسیار وسیع است. ترکیب رژیم غذایی ضد آلرژیک شامل:

 

گوشت انواع گوشت بدون چربی گاو ، گوسفند ، بوقلمون و خرگوش . مجاز مرغ گوشتی سفید . لازم است بخار پز، آب پز یا پخته شود.
دوره های اول سوپ گوشت سبزیجات یا گوشت گاو با افزودن سبزیجات مجاز
چربی روغن زیتون و روغن آفتابگردان ، کره مجاز است اگر آلرژی به لاکتوز وجود نداشته باشد
غلات جو، برنج، ارزن، جو دوسر، پخته شده توسط آب
محصولات لبنی پنیر دلمه بسته ، ماست ، کفیر ، ماست . لطفا توجه داشته باشید که هر طعم دهنده یا افزودنی های معطر ممنوع است.
سبزیجات و میوه ها خیار ، کلم، سبزی برگ، نخود سبز. سیب زمینی در مقادیر محدود، منحصرا در قالب پخته شده. 
گلابی و سیب. توجه به رنگ میوه داشته باشید. باید از میوه سبز قرمز و شدیدا سبزپرهیز کنید.
نوشیدنی ها چای سبز ،میوه های خشک شده . کمپوت از سیب های تازه به رنگ زرد
نان نان سفید خشک، نان پیتا نعناع، ​​نان تهیه شده ازگندم کامل

 

 

مواد غذایی ممنوع برای آلرژی

 

جمع آوری لیستی از محصولات ممنوعه در طول رژیم غذایی برای آلرژی های پوستی با این واقعیت که حتی بزرگسالان اغلب قادر به تعیین دقیقا چه چیزی باعث واکنش های آلرژیک در آنها می شود،بسیار پیچیده است. بنابراین، "لیست سیاه" شامل تنها محصولاتی است که به احتمال زیاد قادر به پاسخ منفی سیستم ایمنی بدن هستند.
 
- هر محصولی حاوی افزودنی های غذایی: گلوتامات مونون سدیم، شیرین کننده ها، طعم های مصنوعی. نگهدارنده ها و رنگ ها نیز ممنوع هستند.
 
- الکل هر دو مشروب الکلی و آبجو ممنوع هستند . علاوه بر این، در مورد آلرژی به پوست، رژیم غذایی حتی برای حذف محصولات حاوی الکل نیز تاکید دارد.
 
- مرکبات: لیمو ، پرتقال ، نارنگی و گریپ فروت . همچنین هر میوه عجیب و غریب که برای محل اقامت شما ( آناناس ، انبه ، کیوی و غیره) معمول نیست ممنوع است .
 
- غذاهای دریایی عجیب و غریب: خرچنگ ها ، صدف ها و غیره .
- هر نوع آجیل: گردو ، فندق ، پسته ، بادام زمینی و غیره 
 
- ذرت در تمام اشکال، از جمله روغن ذرت، ذرت بو داده، نشاسته ذرت و غیره.
- سویا در هر فرم (سس سویا، پنیر، شیر و گوشت)، و همچنین محصولات حاوی پروتئین سویا (به عنوان مثال، سوسیس).
 
- تخم مرغ در هر شکل، نه تنها زرده، بلکه سفید.
- شکلات، کاکائو و قهوه.
 
لازم به ذکر است که لیستی از محصولات ممنوعه و همچنین لیستی از موارد مجاز برای استفاده ممکن است با توجه به خواص فردی متفاوت باشد. بنابراین، برای تهیه نسخه نهایی رژیم غذایی، مشورت با یک متخصص لازم است.
 

 

منوی نمونه برای آلرژی پوست

یک رژیم غذایی اساسی برای آلرژی های پوست یک سیستم غذای غیر آلرژیک است. اکثر غذاها با پتانسیل آلرژیک بالا و متوسط ​​از رژیم حذف می شوند. مهم است که رژیم غذایی متعادل باشد.
 

رژیم غذایی برای آلرژی گزینه اول

شنبه: صبحانه ای با شکر با بلغور جو دوسر با افزودن زردآلو خشک و یک ساندویچ با سوسیس آب پز خانگی . احساس تشنگی  با چای سیاه ضعیف بر طرف شود.
برای ناهار - سوپ نخود بدون گوشت دودی و کلم رشته شده با گوشت گاو بدون چرب.
شام: کمپوت میوه خشک و  پنیر .
 
یکشنبه: روز با ماست و کره و مربا آغاز می شود. برای ناهار - سبزیجات خورش و بخار پز شده. برای شام - برنج قهوه ای پخته شده با کره اضافه کنید. مقداری گوشت گوساله.
 
دوشنبه: ما غلات گندم سیاه را برای شیرینی کامل برای صبحانه خواهیم داشت. رژیم غذایی مجاز نان با مربا و چای سبز.
ناهار: سوپ سبزیجات، سیب زمینی پخته شده، کتلت مرغ بخارپز. برای دسر، کمپوت میوه خشک.
شام: رشته فرنگی و سوسیس خانگی ،چای کم رنگ
 
سه شنبه: پنکیک صبحانه با خامه ترش و مربا سیب.
ناهار سوپ پوره بروکلی ، زبان گوشت گوساله و سالاد سبزیجات تازه. کمپوت سیب و گلابی مجاز است .
برای شام: خوراک گوشت گوساله، خیار، نان از غلات کامل و چای سبز.
 
چهارشنبه: صبحانه سمولینا بر روی شیر، یک ساندویچ از نان تهیه شده از غلات کامل با پنیر و چای می خورید.
در ظهر، تکه های گوشت گاو بدون چربی، شلغم، پیاز،هویج، برنج  را بخورید( پلوف غذای ترکمنستان) و تشنگی خود را با آب سیب برطرف کنید . برای شام وجود خواهد داشت فیله مرغ با سبزیجات و چای .

پنجشنبه: صبحانه، پنیر با کشمش و چای بابونه .

ناهار: رشته فرنگی با گوشت و سبزیجات .

شام پنکیک با پنیر و یک ساندویچ با گوشت گوسفند نوشابه و سالادسبزیجات. چای سبز مجاز است.

 
جمعه: برای صبحانه - فرنی برنج با شیر و چای.
ناهار فیله مرغ با سس گوجه فرنگی، سالاد کلم و سیب و نان چاودار .
شام: فرنی  با نان از غلات کامل. ماست طبیعی
 

رژیم غذایی برای آلرژی، گزینه دوم

شنبه: برای صبحانه پنیر و چای سیاه شیرین.
ناهار: سوپ سبزیجات را با گندم سیاه و ماهی. کمپوت میوه خشک مجاز است.
شام: فرنی، گوشت مرغ پخته شده و سبزیجات تازه. چای شیرین غذا را کامل می کند
 
یکشنبه: برای صبحانه، سمولینا با مربای میوه و چای.
سوپ بدون چربی را با گوشت گاو برای ناهار. برای شام - کتلت مرغ پخته با سالاد برنج و سبزیجات.
 
دوشنبه: صبح زود پنکیک با مربا سیب . چای تلخ مجاز است.
ناهار:سوپ سبزیجات، سوسیس خانگی و کمپوت خشک میوه .
برای شام:پنیر، نان غلات کامل با کشمش.
 
سه شنبه: یک صبحانه ساده شامل سیب و گلابی و کوکیهای ترش است.
ناهار: برنج پخته شده با فیله مرغ و همچنین سالاد کلم تازه .
شام: کمی برنج با تکه های گوشت گوساله،پیاز، هویج و سبزیجات .
 
چهار شنبه: برای صبحانه، نخود فرنگی سمولینا (گندم دوروم آسیاب شده) و چای شیرین .
ناهار :سینه مرغ و سالاد سبزیجات تازه.
برای شام : فرنی با کره و چای گیاهی.
 
پنج شنبه: صبحانه سوسیس خانگی با سالاد سبزیجات.
ناهار: برنج قهوه ای با گوشت گوساله و کمپوت میوه خشک.
شام: پنکیک با سیب .
 
جمعه: برای صبحانه - پنکیک با مربا.
ناهار:سبزیجات و گوشت گاو . برای شام - هر نوع غلاتی با میوه و چای.

 

تصورات اشتباه در باره آلرژی

لازم به ذکر است که مقدار مشخصی از تصورات غلط مرتبط با تغذیه برای آلرژی را در این مقاله ذکر کنیم.
 
اول از همه، هیچ کس نیازی به پیروی از یک رژیم سختگیرانه در طول زندگی ندارد. محدودیت های جدی فقط در دوره های تشدید آلرژی اعمال می شود.بقیه زمان ها، فقط محصولات آلرژیک حذف می شوند.
 
بعضی ها استدلال می کنند که در طول دوره رعایت رژیم های غذایی، نوشیدنی های الکلی مجازند.این چنین نیست - در واقع، هر نوع الکل ممنوع است.
 
در نهایت، بر خلاف نظر مردمی، این متخصص پوست و یا متخصص آلرژیست نیست که باید در تهیه یک رژیم غذایی برای آلرژی پوست به شما کمک کند. بلکه متخصص تغذیه است که با نتیجه گیری متخصص پوست از نوع آلرژی شما رژیم غذایی را برای شما برنامه ریزی می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

نوشیدن آب زغال اخته در چه بیماری ممنوع است

در
نوشیدن آب زغال اخته در چه بیماری ممنوع است
آب زغال اخته بسیار مفید است ، اما بیماری هایی وجود دارد که مصرف زغال اخته،منع مصرف دارد.

منع مصرف زغال اخته

میوه زغال اخته و نوشیدنی از آن برای افرادی که مبتلا به گاستریت معده با اسیدیته بالا هستند ممنوع است.
آلرژی با خوردن زغال اخته اگرچه اغلب اتفاق نمی افتد ، اما ممکن است.
زغال اخته می تواند به کسانی که از سنگ کلیه رنج می برند آسیب برساند. با استفاده بیش از حد طولانی مدت ، نوشیدنی های میوه ای می توانند باعث رشد سنگ شوند. "
 
تشخیص گاستریت به معنای بیماری جداگانه نیست ، بلکه شرایطی است که با مجموعه ای از فرآیندهای مختلف آسیب شناختی در معده مشخص می شود. اگر پزشک هنگام تشخیص یک علامت "با اسیدیته بالا" را بدهد ، این بدان معنی است که بدن از اسید هیدروکلریک بسیار بالایی برخوردار است ، که بخشی از آب معده است. بنابراین ، زغال اخته  ی ترش در این مورد منع مصرف دارد.
 
در عین حال ، آب زغال اخته با کیفیت بالا یک نوشیدنی ایده آل برای درمان سرماخوردگی است. به طوری که مواد مفید خاصیت خود را از دست ندهند ، توصیه می شود آن را برای مدت طولانی نجوشانید و شکر را نیز با عسل جایگزین کنید.
 
پزشکان یادآوری می کنند که استفاده کنترل نشده از زغال اخته می تواند مینای دندان را خراب کند. بنابراین پس از هر بار استفاده از نوشیدنی های میوه ای یا انواع توت ها ، بهتر است دهان خود را به خوبی با آب بشویید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

یک دلیل ساده برای گسترش سریع کروناویروس

در
کروناویروس
به گفته  مدیر و بنیانگذار سازمان غیر انتفاعی ( WTO ) ، پس از پایان اپیدمی کروناویروس، COVID-19 ، مردم لزوم رعایت قوانین بهداشت شخصی را فراموش خواهند کرد.
 
این دقیقاً همان اتفاقی است که قبلاً با شیوع بیماری های دیگر رخ داده است ، و دقیقاً به دلیل همین نگرش ، عفونت های خطرناک هنوز در جهان رواج دارد. اکنون افرادی که از اپیدمی وحشت دارند دست خود را شسته ، ماسک می پوشند و به طور کلی با احتیاط رفتار می کنند.
 
- بر اساس تجربه من با SARS ، معتقدم برخی افراد این عادت های خوب را حفظ کرده و به آنها ادامه می دهند. با این حال ، بقیه پس از پایان بیماری، آرامش خود را حفظ کرده و بهداشت عمومی را حفظ نمی کنند. به همین دلیل است که اکنون توزیع گسترده ای از COVID-19 داریم. "
 
وی اضافه كرد كه حفظ استانداردهای بهداشتی اساسی و بدون coronavirus نیز بسیار حیاتی است ، زیرا تا 50 درصد بیماری ها به دلیل بهداشت ضعیف است.
 
دست های شسته نشده که با آنها پول می گیریم ، سطح لمس در وسایل نقلیه و اماکن عمومی را درگیر می کنیم ، به نفوذ عوامل بیماری زا در تعدادی از بیماری ها از جمله آنفلوانزا ، ذات الریه ویروسی ، وبا و اشکال مختلف هپاتیت کمک می کند.
 
براساس آمار WHO ، در سراسر جهان سالانه 30،000 زن و 400000 نوزاد در اثر عفونت جان خود را از دست می دهند. غالباً این امر به دلیل کمبود آب تمیز و بهداشت در مناطق محروم و همچنین به دلیل رعایت نکردن کافی از نیازهای شستشوی دست اتفاق می افتد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چه نوع دستمال توالت می تواند باعث بواسیر و سرطان روده بزرگ شود

در
در دوره قرنطینه ، دستمال توالت از همیشه محبوب تر است. به گفته پزشک ، این محصول ایمن نیست.
به گفته متخصص پوست سالهاست که مردم از دستمال توالت استفاده می کنند ، و این عوارض جانبی ایجاد نکرده است. دستمال توالت از کتابهای قدیمی ، روزنامه ها و سایر کاغذهای باطله تهیه می شود اما هیچ کس از مشکلات سلامتی شکایتی نکرده است ولی  دستمال توالت های کنونی با طعم دهنده ها ، رنگ ها ، و افزودنی های مختلف فرق می کند.
 
وجود رنگهایی که بیشتر اوقات می تواند باعث تحریک در ناحیه inguinal و در مکانهای تماس مستقیم کاغذ و پوست شوند.برخی از نمونه ها می توانند باعث بواسیر ، التهاب و حتی بیماری سرطان روده بزرگ شوند. این به دلیل سرب است که در بخشی از رنگهای ارزان قیمت انواع دستمال توالت استفاده می شود.
 
- این درست است ، زیرا جوهرها حاوی سرب هستند که باعث تحریک انکولوژی می شود. بنابراین ، بهتر است نمونه های رنگی و معطر را فراموش کنیم. "
 
دستمال توالت باید از خمیر تمیز تهیه شود. متخصصان توصیه می کنند کاغذ را بدون بو و طعم ، چاپ رنگ و سایه انتخاب کنید.
 
 "بهتر است دستمال کاغذی سفید با هزینه معمولی را انتخاب کنید."
 
استفاده از دستمال مرطوب که در آنها غلظت بالایی از مواد شیمیایی وجود دارد ، نیز خطرناک است. در دستمال مرطوب ضد باکتریایی مواد شیمیایی بیشتری قرار دارند. 
 
- این ماده علاوه بر آلرژی و سوزش پوست ، باعث بثورات و خشکی پوست می شود ، زیرا الکل به برخی از نمونه ها اضافه می شود. و در این حالت - یک دستمال مرطوب یک شر واقعی است.پزشک توصیه می کند از آب تمیز برای اقدامات بهداشتی استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه همه گیر شدن جهانی کروناویروس بر بشریت تأثیر می گذارد

در
چگونه همه گیر شدن جهانی کروناویروس بر بشریت تأثیر می گذارد
در پایان دسامبر سال 2019 ، در شهر چین ووهان ، پزشکان شیوع شدید ذات الریه را ثبت کردند ، که علت آن یک بیماری زای ناشناخته بود. در اواسط ماه مارس ، هیچ کشور اروپایی دیگری دست نخورده از ویروس باقی نماند و بسیاری از کشورها به سادگی مرزهای خود را بستند و قرنطینه های گسترده را برای اولین بار در تاریخ بشریت اعلام کردند.
 
در 11 مارس ، سازمان بهداشت جهانی عفونت كروناویروس COVID-19 را كه توسط عامل ایجاد كننده SARS-CoV-2 ایجاد شده است ، به عنوان یك بیماری همه گیر اعلام کرد.  دانشمندان در مورد coronavirus جدید در ماه های اخیر و چگونگی توسعه همه گیر جهانی آموخته اند. آنچه دقیقاً در جهان پیرامون COVID-19 اتفاق می افتد را می توان در مقالات ما پیگیری کرد .

 

زمان کشف کروناویروس

اولین اطلاعیه های رسمی شیوع در 31 دسامبر 2019 در چین ظاهر شد و اولین علائم بالینی در ووهان ، که بعداً به مرکز جهانی گسترش کروناویروس تبدیل شد ، در 8 دسامبر در بیماران ثبت شد. اعتقاد بر این است که در تاریخ 30 دسامبر 2019 ، چشم پزشک لی ونلیانگ اولین کسی بود که گزارش ویروس جدید ، مشابه ویروس SARS (سندرم حاد تنفسی حاد) ، در گفتگو میان فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی دانشگاه ووهان در چت WeChat ، و پس از آن وی به پلیس فراخوانده شد و در مورد عدم پذیرش شایعه به شدت به او هشدار داده شد. در نتیجه ، لی Wenliang خود به یک عفونت کروناویروس مبتلا و درگذشت.
بعد از آن اولین مورد از عفونت نوع جدیدی از کروناویروس در 17 نوامبر 2019 تشخیص داده شد. سپس ویروس SARS-CoV-2 که هنوز ناشناخته بود در فرد 55 ساله ساکن استان چین هوبئی پیدا شد. بعداً ، پزشکان چینی روزانه یک تا پنج مورد جدید از عفونت را ثبت کردند ، اما تنها در اواخر ماه دسامبر مشخص شد که ما در مورد نوع جدیدی از کروناویروس صحبت می کنیم.
 
در 15 دسامبر سال 2019 ، 27 نفر به عفونت COVID-19 ناشی از نوع جدیدی از كرونا ویروس ، تا 60 سالگی بیمار شدند. درمجموع ، پزشكان چینی موفق به یافتن 266 نفر با نوع جدیدی از عفونت كروناویروس در سال 2019 شدند. اکنون دانشمندان در تلاشند تا به اصطلاح بیمار اولی را پیدا کنند، شخصی که در ابتدا به حیوانات آلوده به عفونت کرونا ویروس در تماس بوده است.
 

 

عامل ایجاد کننده کروناویروس چیست؟ چگونه این بیماری ظاهر شد؟

اولین موارد مشکوک اغلب مربوط به بازار ووهان بود که غذاهای دریایی می فروشد ، همچنین پرندگان ، مارها ، خفاش ها و حیوانات مختلف غیرمعمول که مردم محلی چین از آن می خورند. کاملاً مشخص نیست که دقیقاً چه کسی ویروس را به انسان منتقل کرده است - در ابتدا دانشمندان تصور می کردند که می تواند یک هیبرید از ویروس مارها و خفاش ها باشد که چندین سال پیش وارد بدن انسان شده ، اما بعدا محققان از دانشگاه کشاورزی چین جنوبی گفتند که نه در کل ، منبع ویروس جدید می تواند پنگولین ها باشد - مارمولک های بزرگ شبیه به آرمادیلوها.
 
Coronavirus یک خانواده ویروس است که در ژانویه سال 2020 شامل 39 گونه در دو زیر خانواده است. آنها انسان ، گربه ، پرنده ، سگ ، گاو ، خوک و خرگوش را آلوده می کنند. تقریباً در همه موارد ، آنها از حیوانات به انسان منتقل می شوند ، همانطور که به احتمال زیاد با SARS-CoV-2 اتفاق افتاد.
 
به عنوان یک قاعده ، کورو ویروس ها باعث آسیب به سیستم تنفسی ، دستگاه گوارش و سیستم عصبی می شوند. علاوه بر این ، اعتقاد بر این است كه كروناویروس ها مسئول 15٪ از سرماخوردگی هستند.
 
دانشمندان قبلاً موفق به رمزگشایی کامل ژن SARS-CoV-2 شده اند. ویروس 70٪ شبیه به نوع دیگری از كوروویروس است كه باعث سندرم حاد تنفسی حاد ، همچنین با نام SARS می شود. در همین زمان ، coronavirus جدید به اندازه کافی جهش می یابد - در فوریه سال 2020 ، دانشمندان سنگاپور کشف کردنداولین تغییرات در ژنوم SARS-CoV-2 - یک قطعه نوکلئوتیدی به طول 382 حرف در نزدیکی ORF8 از آن ناپدید شد.
این سایت خاص در RNA coronavirus وظیفه تحریک مونتاژ پروتئین N ، یکی از مؤلفه های اصلی SARS-CoV-2 را دارد. این قطعه coronavirus با کپی کردن RNA آن و تشکیل ذرات ویروسی جدید همراه است. با توجه به تغییر ژنوم ، ویروس در مراحل اولیه عفونت کمتر فعال شده و دوره نهفتگی به 20 روز افزایش یافت. با این حال ، در حال حاضر در این مرحله ، با وجود این واقعیت که سیستم ایمنی بدن هنوز نمی تواند این بیماری را پیدا کند ، ناقل این ویروس می شود.
 

 

چگونه بیماری کروناویروس منتقل می شود؟

تاکنون تعداد زیادی از جزئیات ناشناخته پیرامون این بیماری باقی مانده است. به عنوان مثال ، کاملاً مطالعه نشده است که آیا SARS-CoV-2 می تواند از انسان به حیوانات و باز به انسان برگردد - . مطالعات اخیر نشان داده است که سگ بستری در هنگ کنگ ، که در آن خوشه های SARS-CoV-2 روی غشاهای مخاطی پیدا شده است ، به COVID-19 آلوده نشده است. با این حال ، چند روز پس از ترخیص از بیمارستان ، درگذشته است .
 
معلوم نیست که آیا زنان باردار مبتلا به کروناویروس نیز ناقلویروس به فرزندان خود هستند یا نه؟. علاوه بر این ، دانشمندان نمی توانند بگویند که آیا عفونت مجدد بیمارانی که قبلاً از COVID-19 بهبود یافته اند ، امکان پذیر است یا خیر؟

 

علائم اصلی عفونت کروناویروس بر اساس نظر سازمان بهداشت جهانی

براساس WHO ، علائم اصلی عفونت کروناویروس شبیه آنفولانزای معمولی است.
دمای بدن افزایش یافته است.
سرفه
تنگی نفس و سایر مشکلات تنفسی.
مواردی وجود دارد که COVID-19 با علائمی مشابه اسهال بروز می یابد.
در موارد شدید ، عفونت باعث ذات الریه و سندرم حاد تنفسی حاد می شود.
 
اعتقاد بر این است که اگر مقامات کشورها اقدامات قرنطینه را شروع نکنند ، تعداد کل پرونده ها بصورت نمایی رشد می کند. به همین دلیل است که بعضی از کشورها شروع به بستن مرزهای خود ، متوقف کردن کار نهادهای عمومی و انتقال ساکنان به قرنطینه اجباری کردند.
 
نوع جدیدی از واکسن کروناویروس هنوز وجود ندارد - بسیاری از گروه های تحقیقاتی در ده ها کشور در حال تحقیق در مورد SARS-CoV-2 هستند ، و در چین و ایالات متحده آمریکا حتی آزمایش های بالینی واکسن را آغاز کرده اند ، اما بعید است که قبل از سال 2021 ظاهر شود.
 
با توجه به اینکه هیچ واکسن و دارویی از COVID-19 وجود ندارد ، درمان بیماران بیشتر شبیه به درمان حمایتی - معالجه علائم ثانویه و مانند تقریبا همه موارد شدید ، استفاده از تهویه مکانیکی (IVL) است. این امر به دلیل تعداد بسیار زیاد مرگ و میر ناشی از ویروس است - در بعضی مناطق تا 5 درصد: دارو به راحتی نمی تواند با تعداد زیادی از افرادی که به ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) احتیاج دارند مقابله کند.

 

برای پیشگیری ازکروناویروس چه باید کرد؟

ویروس ایجاد COVID-19 در درجه اول از طریق هوا منتقل می شود. بنابراین ، توصیه های WHO به طور خاص مربوط به احتمال ابتلا به قطرات موجود در هوا است.
 
- دستان خود را به طور مرتب با یک محصول حاوی الکل ضد عفونی کنید یا آنها را با صابون بشویید. حداقل 20 ثانیه بسیار مهم است.

چرا این مورد نیاز است؟

اگر ویروسی روی سطح دست ها وجود داشته باشد ، پس از آن درمان با یک محصول حاوی الکل یا شستن آن با صابون باعث از بین رفتن آن می شود.
 
- حداقل یک متر از سرفه یا عطسه کردن افراد فاصله بگیرید. و بهتر است - از هر کسی یک متر فاصله را رعایت کنید ، زیرا اکنون این ویروس در افراد بدون علائم بیماری نیز منتقل می شود.

چرا این مورد نیاز است؟

هنگام سرفه یا عطسه از بینی یا دهان ، کوچکترین قطره حاوی ویروس آزاد می شود که در اطراف او فرد پخش می شود. در صورت نزدیک بودن به چنین فرد آلوده ، اگر فرد مبتلا به COVID-19 باشد ، خطر استنشاق این قطره ها و آلوده شدن به آن ، از جمله عفونت کورو ویروس را دارد.
 

- در صورت امکان ، چشم ، بینی و دهان خود را لمس نکنید.

چرا این مورد نیاز است؟

دستها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و ویروس می تواند روی آنها قرار بگیرد. یک بار در دست ، ذرات ویروسی وارد چشم ، بینی یا دهان می شوند. و سپس ویروس می تواند به بدن حمله کرده و بیماری ایجاد کند.
 
- به طور جدی قوانین بهداشت تنفسی را رعایت کنید.
برای این کار ، هنگام سرفه یا عطسه ، دهان یا بینی خود را با آرنج یا بافت خود بپوشانید. بافت استفاده شده باید فوراً دور ریخته شود.

چرا این مورد نیاز است؟

ویروس از طریق قطرات کوچک منتقل می شود. با رعایت دقیق قوانین بهداشت تنفسی ، می توانید دیگران را در برابر بیماری های ویروسی مانند SARS ، آنفولانزا و COVID-19 محافظت کنید.
 
- اگر احساس ناخوشایندی دارید ، در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه یا مشکل تنفسی دارید ، در اسرع وقت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

چرا این مورد نیاز است؟

بنابراین شما از خود و اطرافیان محافظت می کنید.
 
- از مسافرت خودداری کنید ، به خصوص اگر فرد سالخورده هستید یا به دیابت ، بیماری های ریه و قلب مبتلا هستید.

چرا این مورد نیاز است؟

براساس آمار ، افراد سالخورده و همچنین افراد مستعد ابتلا به بیماریهای مزمن ، در آسیب پذیرترین گروه قرار دارند. علاوه بر این ، اگر جوانان اغلب به سادگی دچار این بیماری شوند و دیگران را آلوده کنند ، ممکن است افراد مسن تر بیشتر در معرض خطر مرگ باشند.

نظرات

در ادامه بخوانید...