بیماران بدون علامت تا چند روز حامل ویروس کرونا هستند

کرونا

برای کسانی که هیچ علامتی از ویروس کرونا ندارند ، این خبر خوبی است ، زیرا در بیمارستان در وضعیت جدی قرار نمی گیرند. اما یک نکته بسیار جدی وجود دارد.

طبق آمار ، حدود یک چهارم موارد کشف شده ویروس کرونا ویروس بدون علامت است. از یک طرف ، این خوب است - بسیاری از افراد در بیمارستان بستری نمی شوند ، و ایمنی در جمعیت رشد می کند.

 

اما یک مقدار فاجعه نیز وجود دارد - حاملان بدون علامت عفونت را گسترش می دهند ، به این معنی که آنها برای دیگران خطرناک هستند. ویروس ممکن است به هیچ وجه خود را نشان ندهد و برای مدت طولانی در بدن باقی بماند. محققان در ایالات متحده چندین مورد را توصیف کردند که بیماران بدون علامت از نظر ویروسی حداقل برای 50 روز برخوردار بودند. در این مدت می توانند افراد زیادی را آلوده کنند.

 

نکته مثبت این است که دوره بدون علامت اغلب خطری را برای حامل ایجاد نمی کند. اما در عین حال ، او همچنان مسری است و حتی ممکن است در مورد ناقل بودن شک نداشته باشد.

 

در سطح جهان ، تعداد موارد عفونت به 43 میلیون نفر نزدیک می شود ، بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست داده اند ، تقریبا همه کشورها به ویروس کرونا آلوده شده اند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید