مصرف طولانی مدت مقادیر زیاد سیر می تواند منجر به مشکلات جدی در سلامتی شود

سیر
 

مصرف طولانی مدت مقادیر زیاد سیر می تواند منجر به مشکلات جدی در سلامتی شود.مقاله ای در پرتال Sohu منتشر شد ، نویسنده آن ضرب المثل چینی را به یاد آورد: "سیر برای سلامتی مفید است ، اما برای چشم ها مضر است." و این مربوط به مشکلاتی است که با اشتیاق بیش از حد طولانی به سیر همراه است.

 

علائمی مانند کاهش بینایی و تاری ممکن است ظاهر شود. بعضی اوقات ممکن است وزوز گوش ، سنگینی در سر ، خشکی دهان ، از دست دادن حافظه و سایر علائم ، بیشتر عصبی ، وجود بیش از حد سیر در فهرست مواد غذایی شما وجود داشته باشد. علاقه به سیر به ویژه برای افراد مبتلا به بیماری های چشم خطرناک است.

 

در همان زمان ، هیچ کس خواص سیر را رد نمی کند - همانطور که نویسنده یادآوری می کند ، سیر به کاهش سطح قند خون کمک می کند ، دارای اثر ضد التهابی است و با عوامل بیماری زا مبارزه می کند. برای بدست آوردن یک اثر مثبت ، فقط یک یا دو حبه متوسط سیر ​​در روز کافی است.

 

به هر حال ، یک آزمایش توسط دانشمندان انگلیسی نشان داد افرادی که به مدت سه ماه هر روز سیر می خورند ، 63٪ کمتر در معرض بیماری های حاد تنفسی قرار می گیرند. مطالعه ای توسط متخصصان ایالات متحده اثر سیر را در بهبودی از سرماخوردگی نشان داده است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید