دو علامت ظریف که ممکن است نشان دهنده مشکلات کبد باشد

کبد


اکنون 30٪ از جمعیت بزرگسال کره زمین از مشکلات کبد رنج می برند. شایعترین آنها هپاتیت ، هپاتیت ، فیبروز و سیروز است.به گفته پزشکان انگلیسی ، هپاتوز چرب ، یک بیماری شایع کبدی ، از دو طریق قابل تشخیص است.

 

در افرادی که از هپاتوز چرب رنج می برند ، بدن یا مقدار زیادی چربی تولید می کند یا به طور موثر آن را متابولیزه نمی کند. به طور معمول ، مقدار مشخصی از چربی در کبد وجود دارد ، اما وقتی در معرض عوامل پاتولوژیک خاصی قرار بگیرید ، تعادل بین سنتز و استفاده از چربی ها ممکن است بر هم بخورد.

 

این بیماری خود را به صورت درد در قسمت فوقانی شکم بروز می کند. این یک علامت مشخصه است ، اما می تواند در مراحل بعدی ، زمانی که بیماری بیش از حد پیش رفته است ، خود را نشان دهد.

 

دو علامت ظریف وجود دارد - خستگی مزمن و درد شانه. اگر چاق هستید ، مقاومت به انسولین یا میزان تری گلیسیرید در خون شما زیاد است ، به این دو علامت بخصوص هوشیار باشید.

 

پزشکان هشدار می دهند ، بیماران مبتلا به هپاتوز در معرض خطر ابتلا به سیروز ، سرطان کبد و بیماری های قلبی هستند. معاینه و درمان به موقع خطرات را بسیار کاهش می دهد.

 

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، اگر درد یا سنگینی در هیپوکندری سمت راست ظاهر شود ، این نشان می دهد که اندازه اندام از قبل بزرگ شده است. علائم نگران کننده تری ممکن است ظاهر شود: تلخی در دهان ، سوزش معده ، حالت تهوع و استفراغ. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید