کشف علامت جدید کرونا

یکی دیگر از علائم اولیه تاج ویروس کشف شده است
دانشمندان بار دیگر از کشف علامت جدید کروناویروس خبر داده اند. این می تواند به ظن بیماری قبل از بروز علائم حاد وظاهر شدن علائم خاص تری کمک کند..


مجله JAMA Dermatology مقالاتی را از دانشمندان اسپانیایی منتشر کرد که علائم جدیدی از کرونا ویروس را کشف کردند. نویسندگان این مطالعه خاطرنشان كردند كه این تنها داده های اولیه است ، زیرا این نتیجه گیری ها بر اساس مطالعه سوابق پزشکی تنها چند ده بیمار از همان گروه سنی - از 40 تا 69 سال انجام شده است.

کشف علامت جدید کروناویروس

یک سوم از بیماران بثوراتی را در دهان مشاهده کردند. علاوه بر این ، ممکن است این بثورات دهانی چند روز قبل از علائم دیگر ظاهر شود ، یعنی اولین سیگنال بدن باشد. این امکان وجود دارد که بثورات روی سایر غشاهای مخاطی ظاهر شود.

پیش از این ، محققان کشورهای مختلف قبلاً گزارش هایی در مورد جلوه های پوستی کروناویروس داده بودند. در ابتدا فرض بر این بود که این علامت مشخصه و مخصوص کودکان است ، اما بعداً مشخص شد که تظاهرات پوستی در بزرگسالان هم شایع یست. علاوه بر این ، این طیف بسیار گسترده است - ممکن است یک بثورات شبیه به سرخک ، روزاسه ، آنژییت ، بثورات پاپولو-سنگفرشی ، بثوراتی مانند سوختگی و همچنین تغییراتی در بافتهای صورت مشاهده شود.

لیست علائم کروناویروس ، که در ابتدا شامل تظاهرات تنفسی است ، دائماً به روز می شود. COVID-19 قادر به آلوده کردن بافت ها و اندام های مختلف است ، بنابراین ، علائم بسیار گسترده و متنوع است. حدود یک سوم از بیماران به هیچ وجه علائمی را تجربه نمی کنند ، اما برخی از آنها بعداً عوارض ایجاد می کنند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید