پزشک در مورد یک ویروس جدید آخرالزمانی صحبت کرد

کودکان

همانطور که دکتر آمریکایی Michael Greger گفت ، بشریت با ویروس جدید "آخرالزمانی" - زئونوزها (بیماری مشترک انسان و حیوان) روبرو شده است. این گروهی از بیماری های عفونی و انگلی است که عوامل ایجاد کننده آن در بدن گونه های جانوری خاصی انگل می کنند و حیوانات برای آنها مخزن طبیعی محسوب می شوند.

 

عوامل ایجاد کننده بیماری زونا شامل تک یاخته ها ، ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها ، هلمینت ها ، کنه های انگلی هستند.ویروس‌هایی که می‌توانند میان انسان و حیوان انتقال یابند باعث بیماری‌های موسوم به زئونوز می شوند.منبع پاتوژن های عفونت (یا آلودگی) برای انسان، حیوان بیمار یا حامل حیوانات بیماری زا است. 

 

حامل جدید ویروس H5N1 ، به گفته پزشک ، مرغ معمولی است که گوشت آن به دلیل ارزان بودن نسبی ، سهولت تهیه و طعم آن ، در دنیا به ویژه محبوب است. Michael Greger خاطرنشان می کند: به دلیل شرایط غیر استریل در کارخانه ها و مواد شیمیایی مورد استفاده در پرورش پرندگان ، انسان در برابر این ویروس آسیب پذیر می شود. وی همچنین یادآور شد: خفاش ها حامل نوع جدیدی از کروناویروس شدند که منجر به چنین عواقب غم انگیزی و از جمله موارد اقتصادی شد.

 

در رابطه با احتمال ابتلا به عفونت جدید ، این دانشمند توجه به اهمیت پرورش مرغ را نه در کارخانه ها بلکه در خانه جلب کرد.علاوه بر این ، این دانشمند از ظهور یک سویه جدید آنفلوانزای مرغی H5N1 خبر داد. آنفلوانزای مرغی یک بیماری عفونی پرندگان است که در اثر ویروس های آنفلوانزا نوع A ایجاد می شود.معمولا ویروس های آنفلوانزا ی مرغی انسان را آلوده نمی کنند. با این وجود مواردی وجود دارد که سویه های بسیار بیماری زا باعث بیماری شدید تنفسی در انسان می شوند. هنوز نگرانی وجود دارد که این ویروس ممکن است جهش یافته و باعث انتقال آن بین افراد شود و احتمال ابتلا به بیماری آنفولانزا را افزایش دهد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید