یک ژن باعث این دو بیماری می شود لوپوس برای زنان اسکیزوفرنی برای مردان

ژنتیک

دانشمندان ژنی را شناسایی کرده اند که بسته به جنسیت باعث ایجاد یک بیماری خاص می شود.لوپوس برای زنان ، اسکیزوفرنی برای مردان: یک ژن باعث این دو بیماری می شود
ژنتیک توصیه می کند با توجه به تفاوت کار ژن ها بین جنس های مختلف درمان بیماری ها را در نظر بگیرید.مشخص است که برخی از بیماری ها در بین مردان شایع تر است ، برخی دیگر بیشتر در زنان تأثیر می گذارد. نکته در ژن هایی است که چندین کار را به طور همزمان انجام می دهند.


مطالعه ای در دانشکده پزشکی هاروارد انجام شده است که تأثیر فعالیت ژن C4 بر سلامت ما را نشان می دهد. معلوم شد که ژن مرتبط با خطر ابتلا به اسکیزوفرنی، نه تنها باعث این بیماری روانی نیست بلکه در برابر آسیب بافت همبند مانند لوپوس و سندرم سوژگن نیز عمل می کند. با مطالعه فعالیت ژن ، دانشمندان متوجه شدند که در زنان بیشتر از مردان افزایش می یابد. این شانس جنسیت در مورد این بیماری، لوپوس را افزایش می دهد ، اما در عین حال زنان را از بیماری اسکیزوفرنی  نیز محافظت می کند.

 

استفن مکرول ، استاد دانشکده پزشکی هاروارد ، می گوید: "انواع ژن C4 ، یین یانگ (YY1) از افزایش و کاهش آسیب پذیری سیستم های مختلف اندام است. "نویسندگان این مطالعه بر اهمیت این کار در ایجاد روشهای جدید درمانی که جنسیت بیمار را در نظر می گیرند تأکید می کنند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید