علائم اولیه کرونا در کودکان

کروناویروس

شواهد علمی نشان می دهد كه كودكان و نوجوانان به اندازه نمایندگان سایر رده های سنی در معرض ابتلا به عفونت کروناویروس هستند و همچنین می توانند منبع گسترش بیشتر کروناویروس باشند. براساس گزارش ها ، کودکان و افراد جوان به احتمال زیاد دچار اشکال شدید این بیماری نمی شوند ، اما موارد شدید COVID-19 ممکن است رخ دهد.

 

این مطالعه در چهار بیمارستان در غرب چین انجام شد که فقط کودکان در آن شرکت داشتند. توجه به نتایج آن، دانشمندان از یک لیست از علائم به دست آورده اندکه :کودکان از چه علائمی رنج می برند و چرا کودک می تواند این بیماری را راحت تر از بزرگسالان تحمل کند. علائم اولیه کرونا چیست، بدن درد علائم کرونا است، علائم گوارشی در کرونا ، آیا علائم کرونا گلودرد است؟ علائم جدید بیماری کرونا در این پست کوتاه بررسی می شود

 

علائم شایع کروناویروس چیست؟

شایع ترین علائم COVID-19 شامل تب ، سرفه خشک و خستگی است.

نادرتر از درد مفاصل و ماهیچه ها ، احتقان بینی ، سردرد ، ملتحمه ، گلو درد ، اسهال ، از بین رفتن طعم یا بو ، بثورات و تغییر رنگ پوست در انگشتان دست و انگشتان پا است. به عنوان یک قاعده ، این علائم به تدریج ایجاد می شود و خفیف است. برخی از افراد آلوده دارای علائم خفیف یا ناخوشایند هستند.

 

هر چند وقت یک بار کروناویروس به مرحله شدید می رسد؟

بیشتر بیماران (حدود 80٪) بدون نیاز به بستری در بیمارستان بهبود می یابند. در حدود یک از پنج مورد ، COVID-19 به شکل نارسایی تنفسی شدید است. در افراد مسن و همچنین مبتلایان به بیماری های همزمان مانند فشار خون بالا ، بیماری های قلبی یا ریه ، دیابت یا سرطان ، احتمال یک دوره شدید بیماری بیشتر است. با این وجود ، COVID-19 می تواند آلوده شود و همه می توانند به طور جدی بیمار شوند.

 

افراد در هر سنی باید فوراً در صورت بروز تب ، سرفه  همراه با تنگی نفس ، تنگی نفس یا درد ، احساس خستگی  و درد قفسه سینه ، اختلال در گفتار یا اختلال در حرکات ، فوراً به پزشک معالج مراجعه کنند.

 

کودکان این بیماری را راحت تر تحمل می کنند. چرا؟

کودکان دقیقا مانند بزرگسالان بیمار می شوند ، اما در بیشتر موارد همه چیز بدون علامت پیش می رود ، بنابراین همیشه آزمایش نمی شوند. کودکانی هستند که بدون علامت هستند ، با این وجود ویروس ها را برای مدت طولانی در بدن دارند.

گراهام رابرتز ، مشاور متخصص اطفال در دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان ، با بیان این که کودکان مبتلا به COVID-19 عمدتاً از راه های هوایی فوقانی رنج می برند ، توضیح می دهد:

این بینی ، دهان و گلو است. بنابراین ، کودکان اغلب علائم سرماخوردگی را نشان می دهند ، زیرا کرونا ویروس وارد دستگاه تنفسی تحتانی نمی شود ، بنابراین بیماری آنها سبک است .

 

رابرتز خاطرنشان كرد كه ويروس برای ورود  نياز به پروتئين روی سطح سلول دارد. این متخصص اطفال گفت: ظاهراً کروناویروس از گیرنده ACE-2 استفاده می کند و شاید کودکان در دستگاه تنفسی تحتانی کمتر از این پروتئین داشته باشند.

 

کودکان در چه سنی در معرض کروناویروس آسیب پذیر هستند؟

بیشترین آسیب پذیر بودن COVID-19 در بین کودکان زیر سن  شش تا هفت ساله است.

 

چه علائمی بیشتر در کودکان دیده می شود؟

در طول مطالعه ، متخصصان کودکان 34 کودک را که از یک ماه تا 12 سال سن داشتند معاینه کردند. تجزیه و تحلیل از 27 ژانویه تا 23 فوریه سال جاری انجام شده است. همه بیماران در مطالعه حاضر با COVID-19 به شکل خفیف (18٪) یا متوسط ​​(82٪) بیمار بودند.

 

براساس این مطالعه ، 76٪ از کودکان آلوده به ویروس، تب دارند. این علائم فقط در 46٪ از بزرگسالان ظاهر شده است. 62٪ از كودكان سرفه شديد داشتند ، 12٪ آنها اسهال و استفراغ داشتند. مشکلات مربوط به ریه در افراد خردسال در مراحل بعدی بیماری بروز می یابد ، این نتیجه آنالیز است.

 

در صورت وجود احتمال تماس با بیمار ، یا در صورت داشتن علائم بیماری ، کودکان و بزرگسالان باید توصیه های مشابه را برای قرنطینه  انجام دهند. این امر به ویژه مهم است که کودکان را از تماس با افراد مسن و همچنین با کسانی که در معرض خطر شدیدتری از بیماری هستند ، دور نگه دارند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید