چرا داروی محبوب برای بیماران دیابتی در COVID-19 خطرناک است

در

دارو
متخصصان غدد داخلی آمریكایی گفتند كه دیابتی های مبتلا به COVID-19 كه گلیفلوزین (گلوریپا)مصرف می كنند می توانند عارضه بسیار جدی داشته باشند.

گلیفلوزین ها (گلوریپا) یک داروی ضد قند خون ضد دیابت متعلق به گروه مهارکننده های SGLT2 است ، مکانیسم عملکرد آن ، از جمله ، به دلیل کاهش جذب مجدد گلوکز در کلیه است.

 

این در مورد کتواسیدوز است. کتواسیدوز دیابتی یک عارضه‌ی جدی دیابت است که می‌تواند منجر به اغماء و مرگ شود. وقتی سلول‌های بدن شما به توليد انرژی از سوختن گلوکز قادر نباشد به ناچار از چربی‌ها استفاده می‌کند که به توليد مواد کتونی منجر می‌شود.


واقعیت این است که گلیفلوزین ها گلوکز اضافی را از طریق ادرار دفع می کنند و تمام موارد عوارضی که متخصصان غدد آمریکایی در مورد آن صحبت کردند ، در بیماران مبتلا به عفونت در مقابل شرایطی که در آن استفراغ ، اسهال و از دست دادن اشتها مشاهده می شود ، رخ داده است. یعنی بدن بیمار ، در هر صورت ، تا حدی کم آب شده بود.

 

بنابراین ، متخصصان تأکید می کنند ، بیماران دیابتی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند ، در صورت از دست دادن اشتها ، استفراغ و غیره ، باید از مصرف گلیفلوزین ها  (گلوریپا) خودداری کنند. هر نسخه ای فقط توسط پزشک تهیه  شود ، پزشک همچنین در صورت لزوم مصرف داروها را قطع می کند.

 

با دیابت ، جذب قند توسط کلیه اندام ها و بافت ها ، به جز مغز ، مختل می شود. اجسام کتون و سایر ترکیبات سمی تشکیل می شوند. در نتیجه ، تعدادی تغییرات در بدن رخ می دهد. رگ ها رنج می برند. عروق و مویرگ ها ، و همچنین فرآیندهای نامطلوبی در بافت استخوان ، در پوست رخ می دهد. و عفونت به راحتی در بافت های ضعیف شده نفوذ می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

گلوریپا چیست

در
گلوریپا، گلوریپا 10، گلوریپا 25
گلوریپا ۲۵    
قرص Empagliflozin  امپاگلیفلوزین 
نام تجاری مشترک: Jardiance
نام عمومی:Empagliflozin
 

 

گلوریپا ۱۰

قرص امپاگلوکو برای چیست

گلوریپا ۱۰ ، Empagliflozin ، امپاگلیفلوزین با یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی مناسب برای کنترل قند خون بالا در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 استفاده می شود .
گلوریپا 10 ، گلوریپا ۲۵ ،(  امپاگلوکو  ) امپاگلیفلوزین همچنین جهت کاهش خطر مرگ‌ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی ـ عروقی در بیماران مبتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی ـ عروقی بکار می‌رود.
 
کنترل قند خون به جلوگیری از آسیب کلیه ، کوری ، مشکلات عصبی ، از بین رفتن اندام و مشکلات عملکرد جنسی کمک می کند. گلوریپا همچنین در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی برای کاهش خطر مرگ ناشی از حمله قلبی یا سکته مغزی استفاده می شود . Empagliflozin با افزایش دفع قند توسط کلیه ها کار می کند.
 

 

نحوه استفاده از قرص گلوریپا ۱۰

گلوریپا به صورت قرص های خوراکی، روکشدار، گرد، محدب و به رنگ زرد در دوزهای گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ میلی گرم در بسته بندی 30 عددی در بازار موجود است.
قبل از شروع مصرف دارو ی گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ و هر بار که دوباره بخواهید گلوریپا را مصرف کنید ، راهنمای دارویی را که توسط داروساز ارائه شده بخوانید اگر سوالی دارید ، از پزشک یا داروساز خود سوال کنید.
 
گلوریپا را از طریق خوردن با غذا یا بدون غذا طبق دستور پزشک مصرف کنید ، معمولاً یک بار در روز صبح مصرف شود. مقدار مصرف گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ بستگی به شرایط پزشکی شما و پاسخ به درمان دارد.
 
به طور مرتب از گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ استفاده کنید تا بیشترین نتیجه را از آن داشته باشید. برای کمک به یادآوری در خوردن گلوریپا ، هر روز قرص گلوریپا 10 یا قرص گلوریپا 25 را در یک زمان مشخص بخورید.
 
اگر وضعیت بیماری دیابت شما بهبود نیافته یا بدتر شود ، به پزشک خود بگویید (مانند اینکه قند خون شما زیاد است یا افزایش می یابد).
 

 

عوارض گلوریپا

تکرر ادرار یا سرگیجه ممکن است رخ دهد. اگر هر یک از این اثرات ادامه دارد یا بدتر می شود ، سریعاً به پزشک یا داروساز خود بگویید .
برای کاهش خطر سرگیجه ، هنگام بلند شدن از حالت نشسته یا دراز کشیدن به آرامی از خواب بلند شوید.
به یاد داشته باشید که پزشک شما گلوریپا را تجویز کرده است زیرا او تشخیص داده است که سود گلوریپا بیشتر از خطر عوارض جانبی گلوریپا است. بسیاری از افراد با استفاده از گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ عوارض جانبی جدی ندارند.
 
در صورت بروز عوارض جانبی جدی ، به پزشک خود بگویید از جمله: علائم عفونت ادراری (مانند سوزش / دردناک / تکرر / ادرار، ادرار صورتی / خونین) ، علائم مشکلات کلیوی (مانند تغییر مقدار ادرار)
در صورت بروز عوارض جانبی بسیار جدی ، فوراً کمک پزشکی دریافت کنید ، از جمله: خستگی غیرمعمول ، تهوع / استفراغ ، درد معده / شکم ، مشکل در تنفس .
 
گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ ممکن است باعث عفونت جدید در مهبل یا آلت تناسلی شود . همچنین ممکن است باعث یک عفونت باکتریایی نادر اما بسیار جدی در ناحیه تناسلی / مقعد ( گانگرن Fournier ) شود. اگر علائم عفونت مخمر در مهبل (مانند ترشحات غیر معمول واژن / سوزش / خارش / بو) یا در آلت تناسلی مرد (مانند قرمزی / خارش) وجود دارد ، سریعاً به پزشک خود بگویید./ تورم آلت ، ترشحات غیرمعمول از آلت تناسلی مرد). با این وجود ، در صورت بروز هرگونه درد / قرمزی / تورم در ناحیه دستگاه تناسلی و مقعد ، همراه با تب یا احساس ناخوشایند ، فوراً کمک پزشکی دریافت کنید.
 
Empagliflozin، گلوریپا ، امپاگلیفلوزین  معمولاً باعث قند خون پایین ( هیپوگلیسمی ) نمی شود. اگر گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ با سایر دارو های دیابت تجویز شود ، یا اگر کالری کافی از مواد غذایی دریافت نکنید ، یا اگر ورزش غیرمعمول سنگین انجام می دهید ، ممکن است قند خون پایین داشته باشید.
 
با پزشک یا داروساز خود در مورد اینکه آیا باید دوز سایر دارو های دیابت شما کاهش یابد ، صحبت کنید.

 

علائم قند خون پایین هیپوگلیسمی

علائم افت قند با گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ شامل تعریق ناگهانی ، لرزیدن ، ضربان سریع قلب ، گرسنگی ، تاری دید ، سرگیجه یا سوزن سوزن شدن دست و پا است. همراه داشتن یک چیز شیرین (گلوکز ) یک عادت خوب است قرص قند یا ژل برای درمان قند خون کم مفید است.
اگر این اشکال قابل اطمینان از گلوکز را ندارید ، با خوردن یک منبع سریع قند مانند شکر  ، عسل یا آب نبات ، قند خون خود را به سرعت بالا ببرید ، یا آب میوه یا نوشیدنی غیر رژیمی بنوشید. بلافاصله در مورد واکنش و استفاده از این محصول به پزشک خود بگویید. برای جلوگیری از قند خون پایین ، به طور منظم وعده های غذایی را بخورید و از نخوردن وعده های غذایی خودداری کنید. با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید تا دریابید که اگر یک وعده غذایی را از دست دادید چه کاری باید انجام دهید.

 

علائم قند خون بالا هایپرگلیسمی

علائم قند خون بالا ( هایپرگلیسمی ) با گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ شامل تشنگی ، افزایش ادرار ، سردرگمی ، خواب آلودگی ، گرگرفتگی ، سریع تنفس و بو بویایی میوه ای است. در صورت بروز این علائم ، سریعاً به پزشک خود بگویید. ممکن است پزشک شما نیاز به تنظیم دارو های دیابت شما داشته باشد.
 
گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ ممکن است باعث شود آب بدن بیش از حد از بین برود ( کم آبی ). این می تواند به آسیب جدی کلیه منجر شود. برای جلوگیری از کم آبی از مایعات بصورت فراوان بنوشید. اگر قادر به نوشیدن مایعات به طور معمول یا از دست دادن مایعات نیستید (مانند دلیل استفراغ ، اسهال یا تعریق شدید ) ، سریعاً به پزشک یا داروساز خود بگویید . همچنین در صورت بروز علائم کمبود آب بدن ، مانند ادرار کردن کمتر از حد معمول ، خشکی غیرمعمول دهان / تشنگی ، ضربان سریع قلب یا سرگیجه / سرگیجه / غش کردن ، فوراً به پزشک خود بگویید .
 
واکنش آلرژیک بسیار جدی به امپاگلوکو نادر است. اما در صورت مشاهده هرگونه علائم یک واکنش آلرژیک جدی ، فوراً به پزشک معالج مراجعه کنید ، از جمله: بثورات پوستی ، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو) ، سرگیجه شدید ، مشکل در تنفس .
این یک لیست کامل از عوارض جانبی احتمالی گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ نیست. اگر متوجه تأثیرات دیگری که در بالا ذکر نشده است، شده اید با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.
 

 

اقدامات احتیاطی قبل از مصرف گلوریپا

قبل از مصرف گلوریپا 10 و قرص گلوریپا ۲۵ ، empagliflozin ، اگر به آن حساسیت دارید به پزشک یا داروساز خود بگویید . و یا اگر شما هر گونه دیگری از آلرژی را دارید، به پزشک اطلاع دهید . گلوریپا ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد ، که می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.
 
قبل از استفاده از قرص گلوریپا ۲۵ و قرص گلوریپا 10 ، تاریخچه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز خود بگویید ، به خصوص در مورد: مشکلات کلیوی (مانند دیالیز کلیه ) ، مشکلات کبدی ، کم آبی ، استفاده / سوء استفاده از الکل ، نارسایی قلبی ، فشار خون پایین ، کلسترول بالا ، سابقه عفونت در مهبل یا آلت تناسلی مرد .
 
به دلیل قند خون بسیار کم یا زیاد ، ممکن است تاری دید ، سرگیجه یا خواب آلودگی را تجربه کنید . رانندگی نکنید ، از ماشین آلات استفاده نکنید و هیچ فعالیتی را که نیاز به هوشیاری یا دید روشن داشته باشد تا زمانی که مطمئن باشید نتوانید چنین فعالیتهایی را با خیال راحت انجام دهید ، انجام ندهید.
 
در زمان مصرف قرص گلوریپا ۲۵ و قرص گلوریپا 10 ، الکل را محدود کنید زیرا این امر می تواند خطر ابتلا به قند خون و سطح کتون بالا را افزایش دهد.
 
کنترل فشار قند خون هنگام استرس بدن ممکن است سخت تر باشد (مانند تب ، عفونت ، آسیب دیدگی یا جراحی). همچنین اگر به دلیل این شرایط یا هر بیماری کمتر غذا می خورید یا قادر به خوردن نیستید ، این می تواند به هنگام مصرف گلوریپا به سطح کتون بالایی منجر شود. با پزشک خود مشورت کنید زیرا این ممکن است نیاز به تغییر در برنامه درمانی ، دارو ها ، یا قند خون یا آزمایش کتون داشته باشد.
 
قبل از جراحی ، در مورد کلیه محصولاتی که استفاده می کنید (از جمله دارو های بدون نسخه ، دارو های بدون نسخه و محصولات گیاهی) به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید .
 
بزرگسالان مسن ممکن است نسبت به عوارض جانبی قرص گلوریپا ۲۵ و قرص گلوریپا 10 ، خصوصاً کم آبی ، مشکلات کلیوی و سرگیجه / ضعف (معمولاً هنگام ایستادن) حساس باشند.

 

مصرف گلوریپا در دوران بارداری

 در دوران بارداری گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ توصیه نمیشود .در دوران بارداری ، گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز باشد ، باید استفاده شود. در مورد خطرات و فواید آن با پزشک خود صحبت کنید.
 
بارداری ممکن است باعث دیابت یا بدتر شدن دیابت شود . در مورد برنامه قند خون در حین بارداری ، با پزشک خود مشورت کنید . پزشک ممکن است در طول بارداری درمان دیابت را تغییر دهد (مانند رژیم غذایی و دارو هایی از جمله انسولین ).

 

مصرف گلوریپا در دوران شیردهی

مشخص نیست که آیا گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ به شیر مادر منتقل می شود یا خیر . قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.
در مطالعات پس از بازاریابی ، بیماری ادرار و پیونونفریت گزارش شده است. Dapagliflozin قلبی و عروقی باعث دیورز اسمز می شود که می تواند منجر به حجم داخل عروقی کم شود ، BP ارتاستاتیک تغییر کند و افت کند. غدد درون ریز و کتواسیدوز با سطح گلوکز پایین تر از حد انتظار (250 میلی گرم در دسی لیتر) گزارش شده است.

 

مصرف بیش از حد گلوریپا

اگر فردی بیش از حد قرص گلوریپا ، امپاگلیفلوزین مصرف کرده باشد و علائم جدی از قبیل بیهوشی، گیجی یا مشکل تنفس را دارد ، با شماره 115 تماس بگیرید
 

 

نکات مهم در مصرف گلوریپا

گلوریپا 10 و گلوریپا ۲۵ را با دیگران به اشتراک نگذارید .
 
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مدیریت دیابت خود با دارو ها ، رژیم غذایی ، ورزش و معاینات منظم پزشکی ، در یک برنامه آموزش دیابت شرکت کنید .
 
علائم قند خون بالا و پایین و نحوه درمان قند خون کم را بیاموزید . قند خون خود را مرتباً طبق دستورالعمل بررسی کنید.
 
تمام ملاقاتهای منظم پزشکی و آزمایشگاهی را انجام دهید. آزمایشات آزمایشگاهی (مانند عملکرد کلیه ، فشار خون ، قند خون ، کلسترول ، کتون ) باید بطور دوره ای انجام شود تا پیشرفت شما بررسی شود یا عوارض جانبی گلوریپا بررسی شود.
 

 

فراموش کردن یک نوبت از مصرف گلوریپا

اگر یک دوز از دست دادید ، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. اگر نزدیک زمان دوز بعدی است ، دوز از دست رفته را رد کنید. دوز بعدی خود را در زمان عادی مصرف کنید. دوز مصرف را دو برابر نکنید.
 

 

نگهداری گلوریپا

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت نگه دارید. در حمام نگهداری نکنید. تمام دارو ها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.
دارو های تاریخ مصرف گذشته یا دارو هایی که اضافی هستند را در توالت نریزید زیرا بیشتر فاضلاب های شهری بعد از تصفیه برای مزارع و کشتزارها استفاده می شود.

 

موارد زیر برخی از داروهای دیابت موجود در ایالات متحده است

آکاربوز 
آلبيگلوتيد ( تانزئوم )
آلوگلیپتین (نسینا)
آلوگلیپتین-متفورمین ( کازانو )
آلوگلیپتین-پیوگلیتازون ( اوسنی)
مسیلات بروموکریپتین ( سیکلوزت ، پارلودل )
کاناگلیفوزین ( اینووکانا )
Canagliflozin-metformin ( Invokamet )
داپاگلیفلوزین ( فارکسیگا )
داپاگلیفلوزین-متفورمین ( Xigduo XR )
دولاگلوتید ( Trulicity )
Empagliflozin ( Jardiance ) قرص گلوریپا 
Empagliflozin-linagliptin ( گلیکسامبی )
امپاگلیفلوزین-متفورمین ( Synjardy )
ارتوگلیفلوزین ( استگلاترو )
ارتوگلیفلوزین-متفورمین ( Segluromet )
ارتوگلیفلوزین-سیتاگلیپتین ( استگلوجان )
Exenatide  ( Byetta )
Exenatide ER ( Bydureon )
گلیمپیرید ( آماریل )
گلیپیزاید ( گلوکوترول )
گلیپیزاید -متفورمین  ( Metaglip )
داروی glyburide ( DiaBeta ، Glynase )
گلیبوراید-متفورمین ( Glucovance )
انسولین آسپارت (Fiasp ،  NovoLog)
انسولین  degludec ( ترزیبا )
انسولین گلارژین ( Basaglar ، Lantus ، Toujeo )
انسولین استنشاقی ( آفرزا )
انسولین ایزوفان ( Humulin N ، Novolin N )
انسولین Isophane / انسولین به طور منظم ( Humulin 70/30 ، Novolin 70/30 )
انسولین لیسپرو ( Humalog )
لیناگلیپتین ( Tradjenta )
لیکسیسناتید ( آدلیکسین )
لیراگلوتاید ( Victoza )
میگلیتول ( گلیست )
ناتگلیناید ( Starlix )
پیوگلیتازون ( اکتوس )
 

داروهای دیابت خطر ابتلا به قانقاریا ( گانگرن ) در دستگاه تناسلی را تهدید می کند

نظرات در مورد قرص گلوریپا

8 مه 2019 - به نظر می رسد داروهای معروف دیابت معروف به مهار کننده های SGLT2 احتمال ابتلا به گانگرن در ناحیه دستگاه تناسلی را افزایش می دهند ، یک اثر جانبی نادر اما بالقوه کشنده ، بر اساس یک گزارش جدید.

از مارس 2013 ، تا 31 ژانویه 2019 ، FDA چندین مورد ( 55) از این بیماری را که به عنوان گانگرن Fournier شناخته می شود ، در افرادی که سه نوع مختلف از مهار کننده های SGLT2 مصرف می کنند ، پیدا کرد. این موارد به پایگاه داده سیستم گزارش دهی رویدادهای ناخواسته FDA (FAERS) گزارش شد. FAERS شامل گزارشی از وقایع مضر از طرف ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، دارویی ، بیماران و دیگران است.

سه از چهار مهار کننده SGLT2 مورد تأیید FDA با این بیماری در ارتباط بودند ، از جمله:

Canagliflozin ( Invokana )  تعداد 21 بیمار 
داپاگلیفلوزین ( فارکسیگا ) ، 16 بیمار
Empagliflozin (Jardiance) (گلوریپا ۱۰ ، گلوریپا ۲۵ ،(  امپاگلوکو  ) امپاگلیفلوزین)  تعداد 18 بیمار 
مورد چهارم ، ertugliflozin (استگلاترو) ، هیچ گزارشی از گانگرن همراه با استفاده از آن گزارش نکرد. اما نویسندگان این گزارش می گویند که این می تواند به دلیل مدت زمان محدودی باشد که در بازار ایالات متحده بوده است. در دسامبر 2017 تصویب شد.

سوزان برسوف-ماتچا ،نویسنده اصلی گزارش می گوید ، در حالی که قبلاً شناخته شده بود که این داروها می توانند باعث ایجاد قانقاریا ( گانگرن ) در Fournier شوند ، گزارش جدید اهمیت آگاهی در مورد خطر ابتلا به این بیماری و یافتن آن را زود هنگام برجسته می کند. ، منتشر شده در Annals of Internal Medicine.

در آگوست 2018 ، FDA نیاز داشت که خطر ابتلا به گانگرن به اطلاعات بیماران هنگام تجویز داروها اضافه شود.

اطلاعات بیشتر در مورد Fournier Gangrene
برسوف-ماتچا می گوید: "گانگرن فورنیر عفونت" گوشت خواری "محسوب می شود. به سرعت بدتر می شود و در اندام های تناسلی خارجی و اطراف مقعد دیده می شود. این یک وضعیت اضطراری است. علائم ممکن است شامل خستگی و تب و همچنین حساسیت به لمس ، تورم و قرمزی پوست در ناحیه تناسلی باشد. درمان ها ممکن است شامل آنتی بیوتیک و جراحی باشد.

برسوف-ماتچا می گوید ، دیابت به خودی خود احتمال ابتلا به گانگرن فورنیه را افزایش می دهد. اعتیاد به الکل ، عفونت اچ آی وی و استفاده از داروهای درمانی سرطان نیز احتمال بیماری را بیشتر می کند.

Invokana اولین مهار کننده SGLT2 در سال 2013 توسط FDA تأیید شد. این داروها پروتئین های انتقال گلوکز سدیم را مسدود می کنند. قند خون با دفع ادرار کاهش می یابد.

توضیح Fournier Gangrene
دانشمندان نمی دانند که چرا فقط در اقلیت کمی از افراد مبتلا به دیابت اتفاق می افتد ، اما متخصصان می گویند یک رویداد خاص ممکن است باعث بروز آن شود. این موارد می تواند شامل ضربه بعد از رابطه جنسی ، عفونت ادراری ، سوراخ شدن دستگاه تناسلی ، کاشت آلت تناسلی مصنوعی یا داشتن یک جسم خارجی در راست روده باشد.

برسوف-ماتچا می گوید: "هنوز هم ، بیشتر بیماران مبتلا به دیابت مقاربت جنسی دارند یا ممکن است در برخی موارد به عفونت ادراری مبتلا شوند ، اما تعداد بسیار کمی از آنها تاکنون دچار گانگرن Fournier شده اند." بنابراین ، او می گوید ، حتی برای افرادی که چیزی دارند که بیماری را بیشتر احتمال می دهد و یک رویداد محرک است ، گانگرن Fournier نادر است.

به عنوان مثال ، تحقیقات قبلی گفته بود که در حدود 1.6 مرد در هر 100000 نفر به گانگرن فورنیر مبتلا می شوند و در بین مردان 50 تا 79 ، از هر 1000000 نفر 3 نفر به آن مبتلا می شوند. متخصصان می گویند این وضعیت در مردان بیشتر از زنان است.

محققان فقط 35 مورد گانگرن را در 35 سال در میان بیمارانی که سایر طبقات داروهای دیابت را دریافت می کردند ، پیدا کردند.
بنابراین ، آنها استدلال می کنند که اگر گانگرن Fournier فقط با دیابت و نه داروی خاص در ارتباط باشد ، انتظار می رود که بیش از 19 مورد را با سایر داروها پیدا کند.
 در حالی که این بیماری نادر است ، اما آگاهی لازم است.  البته من هیچ مهاركننده SGLT2 را برای هر بیمار مبتلا به عفونت ادراری مكرر یا اخیر ، در معرض خطر از دست دادن آب بدن یا كمتر از وضعیت توصیه شده برای كلیه تجویز نمی كنم." وی همچنین از کسانی که این دارو را مصرف می کنند ، تمایل به هیدراته شدن بدن و رعایت  بهداشت دستگاه تناسلی مانند پاک کردن از جلو به عقب را دارد.
هرچند که این بیماری نادر باشد ، وقتی بیماران از تمام خطرات احتمالی مرتبط با داروهای مختلف دیابت مطلع می شوند ، آنها می توانند نسبت به گانگرن Fournier تمایل بیشتری برای پذیرش خطر سرطان داشته باشند.

گاربر می گوید ، این گزارش دلیل نمی شود که کسی که از پس مهار کننده های SGLT2 برآید خوب است. در صورت بروز گانگرن فورنیر قطعاً دلیل قطع دارو خواهد بود.

کاربر گرامی در صورت مفید بودن مقاله در بخش نظرات در مورد قرص گلوریپا اطلاعلت خود را به اشتراک بگذارید.

نظرات

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا . اگر بیمار هنگام مصرف قرص گلوریپا ۲۵ قرص گلوریپا 10 (آمپاگلیفلوزین) دچار عفونت ادراری شود ، راهنمایی وجود دارد؟

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا. قرص گلوریپا ۲۵ قرص گلوریپا ۱۰ (آمپاگلیفلوزین) باید به طور موقت قطع شود ، عفونت ادراری تحت درمان قرار گیرد و در صورت بهبودی بیمار ، قرص گلوریپا ۲۵ قرص گلوریپا ۱۰ (آمپاگلیفلوزین) مجدداً شروع شود. اگر عفونت ادراری عود کند ، متوقف كردن قرص گلوریپا و روی آوردن به عامل جایگزین باید در نظر گرفته شود.

۱۴۰۰/۳/۲۳ اخطارهای FDA برای داروهای دیابت نوع 2 و نظرات در مورد قرص گلوریپا . مهار کننده های SGLT2 به شرایط بالقوه کشنده ای موسوم به کتواسیدوز مرتبط هستند دوشنبه ، 18 مه 2015 سازمان غذا و داروی ایالات متحده هشدار می دهد ، گروه خاصی از داروهای دیابت نوع 2 می تواند منجر به بیماری تهدید کننده زندگی به نام کتواسیدوز شود . به این داروهای تجویز شده مهارکننده های سدیم-گلوکز کوترناسپوتر -2 (SGLT2) گفته می شود و شامل کاناگلیفلوزین ، داپاگلیفلوزین و امپاگلیفلوزین(گلوریپا) است. آنها با ترغیب کلیه ها به حذف قند خون از طریق ادرار عمل می کنند. این داروها تحت نام های تجاری به فروش می رسد: Invokana (canagliflozin)، Invokamet (canagliflozin و متفورمین )، Farxiga (dapagliflozin)، Xigduo XR (dapagliflozin و متفورمین )، Jardiance (empagliflozin)، Glyxambi (empagliflozin و linagliptin). بین مارس 2013 و ژوئن 2014 ، FDA 20 گزارش از داروهای محرک کتواسیدوز دریافت کرده است که در آنها سطح اسیدهای خون به نام کتون بسیار زیاد است. طبق انجمن دیابت آمریکا ، اگر کتواسیدوز درمان نشود ، می تواند منجر به کما دیابتی یا حتی مرگ شود. FDA گفت ، بیماران باید به بخش اورژانس مراجعه کنند یا در بیمارستان بستری شوند. FDA در یک خبرنامه گفت ، کتواسیدوز به طور معمول افراد مبتلا به دیابت نوع 1 را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما همه این موارد افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را نشان می دهد و این وضعیت کمی متفاوت از افراد مبتلا به دیابت نوع 1 است . آژانس گفت که این موضوع را بررسی می کند تا ببیند آیا در اطلاعات تجویز داروهای مهارکننده SGLT2 تغییراتی لازم است. این داروها برای استفاده با رژیم غذایی و ورزش برای کاهش قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 مجاز هستند. FDA گفت: بیمارانی که از مهارکننده های SGLT2 استفاده می کنند باید خود را از نظر علائم کتواسیدوز کنترل کرده و در صورت بروز علائمی مانند مشکل تنفس ، حالت تهوع ، استفراغ ، درد شکم ، گیجی و خستگی یا خواب آلودگی غیرمعمول ، فوراً به مراقبت های پزشکی مراجعه کنند . کتون ها را می توان با یک آزمایش ادرار ساده با استفاده از یک نوار آزمایش ، مشابه نوار آزمایش خون ، تشخیص داد و طبق انجمن دیابت ، باید در مورد زمان و چگونگی آزمایش کتون از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود بپرسید. بیماران بدون اینکه ابتدا با پزشک خود صحبت کنند نباید داروهای دیابت خود را قطع یا تغییر دهند . اگر كتواسیدوز در یك بیمار تأیید شود ، پزشكان باید بیمار را از مهاركننده SGLT2 خارج كنند و برای اصلاح وضعیت و نظارت بر سطح قند اقدامات مناسبی انجام دهند .

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا حتی اگر بتوانید دیابت خود را فقط با خوب غذا خوردن و تحرک کنترل کنید ، ممکن است روزی به دارو نیاز داشته باشید . ما از دهه 1920 که انسولین برای اولین بار برای درمان دیابت استفاده شد ، بسیار دور شده ایم . هنوز هیچ قرص جادویی وجود ندارد ، اما شما بیش از هر زمان دیگری گزینه هایی برای کنترل قند خون دارید . و چیزهای بیشتری در راه است. بیاموزید که چگونه روش درمانی مناسب دیابت را برای خود بیابید . کلیه های شما قند اضافی را به بیرون منتقل می کنند بیشتر داروهای دیابت نوع 2 با کمک به بدن شما در ساختن انسولین یا استفاده بهتر از آن کمک می کنند. برخی از داروهای جدید متفاوت هستند زیرا هیچ ارتباطی با انسولین ندارند . کلیه های شما سعی می کنند گلوکز ، نوعی قند را که سلول های شما برای انرژی استفاده می کنند ، از پوست شما خارج کنند. پروتئین ها به نام حمل و نقل سدیم، قند (SGLTs) به کمک کلیه بجای حفظ قند خون در خود خون با ریختن در توالت عمل می کنند. اما با دیابت نوع 2 ، اگر سطح قند خون شما در حالبالا رفتن نباشد ، دیگر نیازی به گلوکز در بدن ندارید. قرص های معروف به مهار کننده های SGLT2 یکی از پروتئین ها را خاموش می کند تا در عوض پوست آن را بیرون بیاورید. Canagliflozin (Invokana) داپاگلیفلوزین (فارکسیگا) گلوریپا Empagliflozin (Jardiance) جان بی باس ، دکتر ، دکتر ، مدیر مرکز مراقبت از دیابت در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل می گوید ، این داروها مزایای اضافی دارند. "شما از طریق ادرار کالری خود را از دست می دهید ، بنابراین کاهش وزن وجود دارد - معمولا حدود 5 تا 10 پوند در 6 تا 12 ماه."وقتی آنها را مصرف می کنید ، کمی نمک نیز از دست می دهید که می تواند به فشار خون شما کمک کند . وی می گوید: این داروها كامل نیستند. "نکته منفی این است که ، زیرا در مناطق بعدی شما قند وجود دارد ، زنان بیشتر در معرض خطر عفونت های مخمری هستند و مردان ختنه نشده می توانند به عفونت پوست ختنه گاه مبتلا شوند." برای جلوگیری از خطر کم آبی ، Buse می گوید که افراد مسن مبتلا به بیماری کلیوی و افرادی که از داروهای ادرار آور استفاده می کنند ، قرص هایی که باعث می شوند آب اضافی بیرون بیاورید ، نباید از مهار کننده های SGLT2 استفاده کنند. نکته منفی دیگر در استفاده از مهارکننده های SGLT2 این است که شما می توانید خطر ابتلا به کتواسیدوز را تجربه کنید ، کتواسیدوز که بدن شما مقادیر زیادی اسید خون تولید می کند. اگر این اتفاق بیفتد ممکن است به بستری شدن در بیمارستان نیاز داشته باشید. بعلاوه ، کاناگلیفلوزین منجر به کاهش تراکم استخوان در برخی از بیماران شده است که شما را در معرض شکستگی استخوان قرار می دهد .

۱۴۰۰/۳/۲۳انسولین استنشاقی چیست؟

۱۴۰۰/۳/۲۳تنها انسولین استنشاقی موجود در بازار Afrezza افرزیزا است . این عملکرد سریع است ، بنابراین شما آن را فقط در زمان صرف غذا می گیرید. این دارای کارتریج های 4 و 8 واحدی است که شما به عنوان یک وسیله کوچک ، مانند مواردی که افراد مبتلا به آسم از آن استفاده می کنند ، ظاهر می شوید. کسانی که آسم ، COPD دارند و یا سیگار می کشند نباید از این دارو استفاده کنند. زک وبر ، فارم دی ، دانشیار بالینی تمرین داروسازی در کالج داروسازی پردو می گوید: "من فکر می کنم افرزیزا در افراد با نوع 2 نقش بالقوه ای دارد ، اما نقش کمی دارد." "اگر مجبور باشید 20 ، 30 یا 40 واحد برای دوز مصرفی خود مصرف کنید ، این غیر عملی خواهد بود." این می تواند به معنای استفاده از 10 کارتریج برای یک دوز باشد. وی می افزاید: "برای افرادی که حساسیت بیشتری به اثرات انسولین دارند ، جایی که 1 یا 2 واحد برای شما تفاوت ایجاد می کند ، نگرانی من این است که کمترین دوز 4 واحد باشد." اگر انسولین بیش از مقدار مورد نیاز خود مصرف کنید ، می توانید قند خون خود را بیش از حد کاهش دهید و باعث افت قند خون شوید . Buse می گوید ، برای افرادی که با انسولین با ماندگاری طولانی مدت دیگر کنترل دیابت خوبی ندارند ، این یک گزینه است ، اگرچه این روش را آخرین گزینه می داند. "اما همه چیز در مورد تصمیمات فردی بیمار است. اگر یک بیمار فکر می کند که معنی دار است یا آن را مفید می داند ، من از آن حمایت می کنم."

۱۴۰۰/۳/۲۳انسولین طولانی مدت چیست؟

۱۴۰۰/۳/۲۳انسولین degludec (ترزیبا) نوعی انسولین تزریقی است که تا 42 ساعت دوام می آورد. این یک بار در روز برای دیابت نوع 1 یا نوع 2 استفاده می شود . همچنین با انسولین آسپارت مخلوط می شود (Ryzodeg 70/30).

۱۴۰۰/۳/۲۳داروهای با دوام طولانی تر دیابت کدام است؟

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا . هنگام غذا خوردن ، روده شما هورمونی به نام GLP-1 آزاد می کند که به بدن شما می گوید انسولین بیشتری تولید کنید. اثرات GLP-1 طبیعی فقط چند دقیقه طول می کشد. اثرات داروهایی به نام آگونیست گیرنده های GLP-1 مشابه است ، اما اثر آنها بسیار بیشتر است. شما حداقل هر روز یک بار به انواع قبلی این داروها مانند اگزناتید ( Byetta ) و لیراگلوتید (Victoza) نیاز دارید . آنها می توانند تا 10 ساعت دوام بیاورند. داروی جدید لیکسیسناتید (Adlyxin) گزینه تزریق یک بار در روز را در بیماران دیابتی نوع 2 ارائه می دهد. داروهای جدید دیگر 7 روز دوام می آورند: آلبيگلوتيد (تانزئوم) دولاگلوتید ( Trulicity ) اگزناتید با انتشار طولانی مدت (Bydureon) عوارض جانبی برای همه داروهای GLP-1 شامل حالت تهوع ، استفراغ و اسهال است . دوزهای یک بار در هفته یک مزیت دارد زیرا شما عکس العمل کمتری می گیرید." اشکال؟ ممکن است یک هفته تمام با آن عوارض جانبی مواجه شوید.

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا .گزارش سال 2015 توسط تحقیقات دارویی و تولیدکنندگان آمریکا خاطر نشان می کند که تولیدکنندگان دارو روی بیش از 475 دارو برای درمان دیابت کار می کنند. بسیاری از آنها در مراحل اولیه تحقیق قرار دارند. بعضی از آنها ممکن است ظرف چند سال آماده شود. محققان در آستانه بهبود داروهایی به نام بازدارنده های DPP-4 هستند ، بنابراین فقط یک بار در هفته باید آنها را مصرف کنید. آنها با اجازه دادن به بدن شما برای ادامه انسولین کار می کنند. آنها آنزیمی را تجزیه می کنند که هورمونها از جمله GLP-1 را تجزیه می کند. مهار کننده های DPP-4 شامل داروهایی با: آلوگلیپتین (نسینا) آلوگلیپتین و متفورمین (کازانو) آلوگلیپتین و پیوگلیتازون (اوسنی) لیناگلیپتین (Jentadueto) لیناگلیپتین و متفورمین (Tradjenta) ساکساگلیپتین (اونگیلزا) ساکساگلیپتین و متفورمین (کامبیگلیزه) سیتاگلیپتین ( Januvia ) سیتاگلیپتین و متفورمین ( Janumet ) متفورمین با تاخیر در انتشار نیز در چشم انداز است. متفورمین روده را هدف قرار می دهد بنابراین افراد مبتلا به بیماری کلیوی ، که نباید متفورمین مصرف کنند ، می توانند از آن استفاده کنند.

۱۴۰۰/۳/۲۳ FDA از عفونت جدی دستگاه تناسلی با داروهای دیابت هشدار می دهد و نظرات در مورد قرص گلوریپا . 30 آگوست 2018 - FDA در مورد موارد نادر ورم فاسییت نکروزان کننده - که گاهی اوقات "باکتری های گوشت خوار" نامیده می شود - در دستگاه تناسلی و ناحیه دستگاه تناسلی در بیمارانی که داروهای دیابت نوع 2 معروف به مهار کننده های SGLT2 را مصرف می کنند ، هشدار می دهد. اخطار جدید به انواع تجویز و راهنماهای داروی بیمار برای انواع داروها و ترکیبات دارویی مورد تایید برای درمان دیابت نوع 2 اضافه می شود . آنها عبارتند از: Canagliflozin (Invokana ، Invokamet ، Invokamet XR) داپاگلیفلوزین (Farxiga ، Xigduo XR ، Qtern) Empagliflozin (Jardiance ، Glyxambi ، Synjardy ، Synjardy XR) ارتوگلیفلوزین (استگلاترو ، سگلورومت ، استگلوجان) نکروزان التهاب غلاف از ناحیه تناسلی، فورنیر همچنین به نام گانگرن ، یک تهدید کننده زندگی است عفونت باکتریایی از بافت تحت پوست اطراف عضلات، اعصاب، چربی و خون رگ در ناحیه تناسلی. تخمین زده می شود که سالانه در حدود 1.6 از 100000 مرد در ایالات متحده اتفاق بیفتد که اغلب در سنین 50 تا 79 سال است. اما از مارس 2013 تا مه 2018 ، FDA گزارشات مربوط به 12 مورد گانگرن فورنیر را در میان بیمارانی که از مهارکننده های SGLT2 استفاده می کردند ، دریافت کرد که از این تعداد 5 نفر زن و هفت نفر مرد بودند. این بیماری بندرت در بین زنان گزارش شده است. بیماران از 38 تا 78 سال داشتند. این بیماری به طور متوسط ​​9.2 ماه پس از شروع مصرف دارو توسط بیماران ایجاد شد. (گرچه زمان توسعه از 7 روز تا 25 ماه متغیر بود.) بیماران در اکثر موارد مصرف دارو را متوقف کردند. چندین عمل جراحی ، یک مرگ FDA در بیانیه ای گفت: گزارش ها شامل تمام داروهای SGLT2 به جز ارتوگلیفلوزین بود ، اما "انتظار می رود خطر ابتلا به این عفونت نادر و جدی همانند سایر مهاركننده های SGLT2 باشد." هر 12 بیمار در بیمارستان بستری شدند و برای برداشتن بافت آلوده به عمل جراحی نیاز داشتند. پنج مورد به بیش از یک عمل جراحی و یک مورد به پیوند پوست نیاز داشتند. چهار بیمار دچار عوارضی از جمله کتواسیدوز دیابتی ، آسیب حاد کلیه و شوک سپتیک شدند . یک بیمار فوت کرد و دو نفر نیز به بیمارستان توانبخشی منتقل شدند. از آنجا که دیابت احتمال بروز گانگرن Fournier را بیشتر می کند ، داده ها برای بیمارانی که از داروهای دیگر که قند خون را کاهش می دهند استفاده می کنند ، مورد بررسی قرار گرفت . بین سالهای 1984 و 2018 ، فقط شش مورد از گانگرن فورنیه شناسایی شده است که همه در مردان است. در سال 2017 ، تخمین زده شده است که 1.7 میلیون بیمار نسخه ای برای مهار کننده SGLT2 از داروخانه های خرده فروشی سرپایی ایالات متحده دریافت کنند. بیمارانی که این داروها را مصرف می کنند در صورت داشتن حساسیت ، قرمزی یا تورم در اندام تناسلی یا ناحیه تناسلی و دمای بالاتر از 100.4 F باید بلافاصله به دنبال کمک پزشکی باشند. عفونت می تواند به سرعت بدتر شود ، بنابراین به بیماران توصیه می شود فوراً کمک بگیرند. این بیماری با آنتی بیوتیک های طیف گسترده و در صورت نیاز با جراحی درمان می شود. بیماران ضمن کنترل سطح گلوکز ، باید دارو را قطع کرده و داروهای دیگری را برای کنترل قند خون خود مصرف کنند.

۱۴۰۰/۳/۲۳بازدارنده های SGLT2 چیست؟

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا اگر مبتلا به دیابت نوع 2 هستید و قبلاً درمان های دیگری را نیز امتحان کرده اید ، ممکن است پزشک توصیه کند داروهایی به نام مهار کننده های SGLT2 مصرف کنید. آنها با جلوگیری از جذب مجدد قند خون به کلیه ها کار می کنند. هدف از مدیریت دیابت نوع 2 این است که هورمونی به نام انسولین در بدن شما بیشتر در دسترس باشد تا قند خون شما در سطح سالم باشد. درمان ها می توانند به روش های مختلفی این کار را انجام دهند. ساده ترین روش درمانی دریافت یک انسولین برای بالا بردن مقداری از بدن است. همچنین ممکن است داروهایی مصرف کنید که بدن شما انسولین بیشتری ترشح کند. سایر داروها باعث می شوند بدن شما نسبت به انسولین حساس تر شود یا سرعت جذب کربوهیدرات ها در جریان خون را کاهش دهد. مهار کننده های SGLT2 به روشی متفاوت برای کاهش قند خون شما کار می کنند. بعد از اینکه از مهار کننده های SGLT2 (مثل گلوریپا ۱۰ و گلوریپا 25) استفاده می کنید ، مقدار کمتری از قند خون شما در کلیه ها باقی می ماند و مقدار بیشتری از آن از طریق ادرار دفع می شود . چه کسی باید یک مهار کننده SGLT2 استفاده کند؟ پزشک شما ممکن است به شما پیشنهاد کند یکی از این نوع مهار کننده های SGLT2 را امتحان کنید: Canagliflozin ( Invokana ) داپاگلیفلوزین ( فارکسیگا ) Empagliflozin (Jardiance) گلوریپا ۱۰ و گلوریپا 25 این داروها قرص هایی هستند که شما معمولاً یک بار در روز قبل از اولین وعده غذایی خود می خورید. قبل از اینکه یک مهار کننده SGLT2 را امتحان کنید ، پزشک احتمالاً به شما پیشنهاد می دهد در شیوه زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید - مانند رژیم و ورزش - و همچنین دارویی مانند متفورمین مصرف کنید . از آنجا که مهار کننده های SGLT2 داروی جدیدتری هستند ، اطلاعات زیادی در مورد ایمنی طولانی مدت آنها وجود ندارد. و آنها فقط در مقایسه با سایر داروها قادر به کاهش مقدار قند خون هستند. پزشک شما ممکن است یک مهار کننده SGLT2 در نظر بگیرد اگر: شما در حال حاضر چندین دارو مصرف کرده اید و قند خون شما هنوز به خوبی کنترل نشده است یک دلیل پزشکی وجود دارد که شما نمی توانید دیگر از داروهای دیابت استفاده کنید شما در معرض خطر پایین آمدن قند خون هستید این داروها می توانند یک گزینه باشند. در صورت نیاز به کاهش وزن یا پایین آوردن فشار خون ، ممکن است پزشک آنها را به شما پیشنهاد دهد .

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا چه کسی نباید گلوریپا ۱۰ ، گلوریپا ۲۵ ،( امپاگلوکو ) امپاگلیفلوزین خوراکی را مصرف کند؟

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا چه کسی نباید گلوریپا ۱۰ ، گلوریپا ۲۵ ،( امپاگلوکو ) امپاگلیفلوزین خوراکی را مصرف کند؟ شرایط زیر با این دارو منع مصرف دارد. در صورت داشتن هر یک از موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید: قند خون پایین. کلسترول بالا. کاهش حجم خون. بیماری مزمن کلیه مرحله 3A (متوسط). بیماری مزمن کلیه مرحله 3B (متوسط). بیماری مزمن کلیه مرحله 4 (شدید). بیماری مزمن کلیه مرحله 5 (عدم موفقیت). بیماری کلیه با احتمال کاهش عملکرد کلیه. فاسییت نکروزان ، وضعیتی که بافتهای عمیق در ناحیه دستگاه تناسلی تا مقعد می میرند.

۱۴۰۰/۳/۲۳نظرات در مورد قرص گلوریپا چه کسی نباید از یک مهار کننده SGLT2 مثل گلوریپا 25 گلوریپا 10 استفاده کند؟

۱۴۰۰/۳/۲۳ چه کسی نباید از یک مهار کننده SGLT2 مثل گلوریپا 25 گلوریپا 10 استفاده کند؟نظرات در مورد قرص گلوریپا FDA این داروها را برای درمان دیابت نوع 1 تأیید نکرده است . آنها برای کسی که دچار کتواسیدوز دیابتی ، یک عارضه جدی دیابت است ، توصیه نمی شود . مهارکننده های SGLT2 برای کسی که قبلاً به بیماری کلیوی شدید مبتلا است ، چندان مفید نیست . عوارض جانبی چه هستند؟ این داروها ممکن است باعث شوند: بیشتر اوقات ادرار کنید بیشتر به عفونت های مخمر یا مجاری ادراری مبتلا می شوند فشار خون خیلی پایین داشته باشید تراکم استخوان را از دست دهید احتمال شکستگی بیشتر است کم آب شوید جدی ترین عارضه جانبی مهارکننده های SGLT2 احتمال بیشتری برای ابتلا به کتواسیدوز دیابتی است ، بیماری که وقتی بدن شما اسیدهای زیادی به نام کتون تولید می کند ، اتفاق می افتد.

۱۴۰۰/۳/۲۳کدام یک از داروهای دیابت بهترین است؟ و قیمت قرص گلوریپا 25

۱۴۰۰/۳/۲۳ قیمت قرص گلوریپا 25 با اوضاع دارو در ایران قیمت قرص گلوریپا 25 از امروز تا فردا متفاوت است محض مقایسه و ضرب و تقسیم بهمن پارسال 30 عدد قرص 150000 تومان بود! سه شنبه ، 19 ژوئیه 2016 (HealthDay News) - در یک بررسی جدید تحقیقات ، هیچ دارویی برای درمان دیابت نوع 2 کاهش خطرات بیماری های قلبی ، سکته مغزی یا مرگ زودرس را از بین نمی رود. تجزیه و تحلیل صدها آزمایش بالینی هیچ شواهدی را نشان نداد که هیچ یک از داروهای دیابت یا ترکیبی از داروهای دیگر را برنده کند. محققان گفتند که نتایج توصیه های فعلی را تقویت می کند تا ابتدا داروی ارزان تر - متفورمین ( Glumetza ، Glucophage ) - را برای بیشتر بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 آزمایش کنید . دکتر کوین پانتالون ، متخصص دیابت در کلینیک کلیولند و عضو انجمن غدد درون ریز گفت: "موارد بسیار کمی وجود دارد که کارشناسان در مورد آن توافق می کنند ، اما این یکی از آنهاست." وی گفت: متفورمین (گلوکوفاژ)، در صورت عدم استفاده از موارد منع مصرف یا عدم تحمل ، باید اولین داروی درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 باشد.

۱۴۰۰/۳/۲۴آیا در صورت وجود کتواسیدوز ، هنوز افراد از آزمایش کتون ادرار استفاده می کنند؟

۱۴۰۰/۳/۲۴آزمایش کتونهای ادراری توصیه نمی شود زیرا مهار کننده های SGLT2 مثل گلوریپا 10 و گلوریپا 25 باعث کاهش دفع کتونها از ادرار می شوند و ممکن است نتایج "به طور کاذب اطمینان بخش" ارائه دهند. همیشه کتونهای مویرگی را بررسی کنید ، زیرا کتواسیدوز می تواند با سطح طبیعی گلوکز در بیماران مبتلا به مهارکننده های SGLT2 ایجاد شود.

۱۴۰۰/۳/۲۴علائم اصلی که در کتواسیدوز مشاهده می کنید کدامند؟ مراقب چه چیزی باشیم؟

۱۴۰۰/۳/۲۴حالت تهوع ، استفراغ و درد شکم. بیماران سریع نفس می کشند یا بوی کتون به مشام می رسد و به طور کلی همیشه احساس بدی دارند. همیشه کتونهای مویرگی را بررسی کنید ، زیرا کتواسیدوز می تواند با سطح طبیعی گلوکز در بیماران مبتلا به مهارکننده های SGLT2 ایجاد شود.

۱۴۰۰/۳/۲۴من فکر کردم کتواسیدوز دیابتی فقط در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 رخ داده است؟

۱۴۰۰/۳/۲۴کتواسیدوز دیابتی می تواند در هر نوع دیابت رخ دهد. در دیابت نوع 2 ، این فقط در بیماری در مرحله آخر اتفاق می افتد. به یاد داشته باشید ، هنگامی که بیشتر بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 تشخیص داده می شوند ، آنها در حال حاضر 50 درصد سلولهای بتا لوزالمعده خود را از دست داده اند و سلولهای بتا باقیمانده طی 10 تا 15 سال آینده به مرگ خود ادامه می دهند. بیشتر بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 ، اگر به بیماری مرحله آخر برسند ، در معرض خطر کتواسیدوز دیابتی قرار دارند.

۱۴۰۰/۳/۲۴آیا خطر کتواسیدوز در بیمار با سطح گلوکز طبیعی وجود دارد؟

۱۴۰۰/۳/۲۴بله ، به ویژه با مهار کننده های SGLT2 مثل گلوریپا 10 و گلوریپا 25 اما می تواند در بارداری یا بعد از ورزش سخت نیز رخ دهد. سطح گلوکز ممکن است کاملاً طبیعی باشد و بیمار همچنان کتواسیدوز داشته باشد. آزمایش سطح کتون را بر اساس گلوکز خون قرار ندهید ، آن را بر اساس شرایط بیمار قرار دهید.

۱۴۰۱/۱/۲۳قرص جدید دیابت گلوتریو (Glotrio) اولین محصول ترکیبی از سه داروی دیابت در ایران است. گلوتریو (Glotrio)، ترکیبی از سه دارو با سه روش درمانی متفاوت است: گلوریپا (Gloripa)، لیرنتا (Lirenta) و متفورمین پیوسته رهش (Metformin ER)این دارو، تنها یک بار در روز مصرف می‌شود

۱۴۰۱/۱/۲۳شکل داروی گلوتریو :قرص 5/2.5/1000 و 10/5/1000 و 12.5/2.5/1000 و 25/5/1000

۱۴۰۱/۱/۲۳بی خطری و کارآیی گلوتریو در کودکان ثبت نشده است.

۱۴۰۱/۱/۲۳در خصوص نحوه صحیح مصرف گلوتریو به نکات زیر توجه کنید: ۱- گلوتریو را دقیقا مطابق با دستور پزشک مصرف کنید..... ۲- زمان مصرف گلوتریو یک بار در روز همراه با غذا و در هنگام صبح میل نمایید. مصرف گلوتریو همراه با غذا احتمال تحریکات معده را کاهش می دهد..... ٣- قرص گلوتریو را به طور کامل بلعیده، از شکستن، خرد کردن، حل کردن یا جویدن آن خودداری نمایید. در صورت اشکال در بلع قرص گلوتریو، با پزشک خود مشورت نمایید..... ۴- در صورت مشاهده قرص گلوتریو در مدفوع، با پزشک خود مشورت نمایید. از قطع مصرف ناگهانی دارو بدون مشورت با پزشک خودداری نمایید..... ۵- مصرف همزمان گلوتریو با سایر داروهای ضد دیابت ممکن است توسط پزشک توصیه گردد. در چنین شرایطی افت قند خون ممکن است حادث شود.... ۶- قبل از شروع و در طی دوره درمان، آزمایشات خون جهت کنترل عملکرد کلیه ها توسط پزشک انجام می گیرد..... ۷- در هنگام مصرف گلوتریو، ممکن است در ادرار قند مشاهده گردد...... ۸- در هنگام مصرف گلوتریو، رعایت رژیم غذایی، انجام تمرینات ورزشی و نحوه اندازه گیری قند خون توسط پزشک توصیه می گردد..... ۹- در صورتی که یک نوبت از مصرف گلوتریو را فراموش کردید، به محض به یاد آوردن فورا آن را میل کنید. در صورت عدم به یاد آوردن زمان مصرف نوبت بعدی، فقط آن نوبت را مصرف نموده و از دو برابر کردن مقدار گلوتریو خودداری کنید.

در ادامه بخوانید...

خطرات چاقی

در

چاقی واژه ای است به معنای این که وزن شما 20% بیشتر از چیزی باشد که وزن غیرنرمال نسبت به قدتان تلقی گردد. که باعث می شود شما به احتمال زیاد شرایطی مثل زیر داشته باشید :
• بیماری های قلبی و سکته
• فشار خون بالا
• دیابت
• برخی سرطان ها
• بیماری کیسه ی صفرا و سنگ کیسه ی صفرا
• آماس مفصلی – استخوانی
• نقرس
• مشکلات تنفسی مثل خفگی در زمان خواب ( زمانی که فرد برای مدت کوتاهی در حین خواب نفس نکشد) و آسم
فردی که چاق باشد همه ی این مشکلات را ندارد. خطر زمانی زیاد میشود که شما سابقه ی خانوادگی یکی از وضعیت های بالا را داشته باشید.

در این جاست که وزن شما اهمیت پیدا می کند. اگر اضافه وزنتان بیشتر در اطراف شکم باشد ( شکل ( سیب))، نسبت به شکل گلابی " خطرناکتر است یعنی اضافه وزن تان بیشتر در اطراف ران و نشیمنگاه است.
در اینجا هفت وضعیت مربوط به چاقی یا اضافه وزن ، به دقت بررسی می گردد.
بیماری های قلبی و سکته
اضافه وزن باعث می شود شما به احتمال زیاد دارای فشار خون بالا و کلسترول بالا باشید . این دو وضعیت به احتمال بیشتر باعث حمله ی قلبی یا سکته می گردد.
خبر خوب این است که کاهش مقدار اندکی از وزن می تواند خطر پیشرفت بیماری قلبی یا سکته را کاهش دهد. اثبات شده کاهش 5-10% از وزنتان ، خطر پیشرفت بیماری قلبی را کاهش می دهد.

دیابت نوع دو
اکثر افرادی که دارای دیابت نوع دو هستند ، یا چاقند یا اضافه وزن دارند. شما می توانید با خوردن یک غذای رژیمی متعادل و خواب مناسب و ورزش بیشتر ، خطر پیشرفت دیابت نوع دو را با کاهش وزن ، از بین ببرید.
اگر دیابت نوع دو دارید ، وزن خود را کاهش داده و فعالیت جسمی خود را بالاتر برده تا بتوانید سطح قند خون خود را کنترل کنید. فعالتر شدن نیز نیاز شما را به تجویز داروی دیابتی کاهش می دهد.(سیارک)
سرطان
سرطان های روده ، پستان ( بعد از یائسگی ) ، رحم ( دیواره ی رحم) ، کلیه و مری مربوط به چاقی است. در برخی از مطالعات نیز ارتباط میان چاقی و سرطان های کیسه ی صفرا ، تخمدان و پانکراس گزارش شده است.
بیماری های کیسه ی صفرا
بیماری های کیسه و سنگ صفرا در افرادی که اضافه وزن دارند ، رواج بیشتری دارد.
کاهش وزن به خودی خود ، خصوصا کاهش وزن سریع یا کاهش مقدار زیادی از وزن ، باعث خطر بیشتر سنگ کیسه ی صفرا می گردد. کاهش وزن به میزان یک پوند در هفته ، خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.
آماس مفصلی – استخوانی
این بیماری وضعیت مفاصل مشترک است که اکثرا روی زانو ، باسن یا پشت اثر می گذارد. اضافه وزن ، فشار زیادی روی این مفاصل قرار داده و باعث ساییدگی غضروف (بافت نرمچه ی مفاصل) می گردد که طبیعتا از آنها حمایت می کند.
کاهش وزن می تواند این فشار روی زانو ها ، باسن و پایین کمر را کاهش داده و علائم این ورم را بهبود بخشد.
نقرس
نقرس بیماری ای است که روی مفصل های اثر می گذارد. زمانی رخ می هد که در خون شما اسید اوره ی زیادی وجود داشته باشدو این اسید اوره ی بالا ، بلورهایی را تشکیل می دهد که در مفاصل رسوب می کند.
نقرس بیشتر در افرادی که اضافه وزن دارند ، رایج است. هر چه وزنتان بالا باشد ، احتمال بیشتری نیز وجود دارد که دچار نقرس شوید.
در دوره ی کوتاه ، تغییرات ناگهانی وزن ، باعث شروع ناگهانی نقرس می گردد. اگر سابقه ی نقرس دارید ، برای بررسی بهترین روش کاهش وزن با دکتر خود مشاوره کنید.
آپنه ی خواب
آپنه ی خواب ، وضعیت تنفسی است که به اضافه وزن ارتباط دارد. آپنه ی خواب باعث میشود فرد به سختی در خواب نفس کشیده و در زمان خواب ، اندکی تنفسش قطع گردد. آپنه ی خواب باعث بی خوابی شبانه و بیماری های قلبی و به احتمال زیاد ، سکته می شود.
کاهش وزن نیز آپنه ی خواب را بهتر می کند.

(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

در

اگر شما دیابت دارید نگه داشتن رژیم غذایی سالم و جالب اغلب دشوار است.اینجا 9 ماده غذایی با ارزش داریم که نه تنها قند خون را کنترل می کند بلکه شما را برای  آشپزی سالم کمک می کند.


مرکبات

مرکبات مانند پرتقال و گریپ فروت سرشار از مقدار زیادی فیبر هستند که برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم می باشد.با این حال شما باید میوه بخورید نه آب میوه.تحقیقات انجام شده نشان داده است که افرادی که آب میوه می خورند از آنهایی که میوه می خورند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند.

کلم بروکلی

کلمها، مانند کلم بروکلی و گل کلم، حاوی ترکیبی به نام سولفورافان، که باعث بسیاری از فرآیندهای ضد التهابی است که باعث بهبود و کنترل قند خون و محافظت رگ های خونی  از آسیب های قلبی وعروقی می شود.این ماده مغذی را می توان بخارپز،سرخ شده و خام استفاده نمود.(سیارک)

بلغور جو دوسر

بلغور جو درسر مخصوصا نوع فولاد برش آن حاوی مقادیر بالایی از منیزیم است که به بدن کمک می کند تا گلوکز استفاده کند و انسولین به درستی ترشح شود.جو فولاد برش با جو پرک متفاوت است و دارای مواد مغدی و فیبر بیشتری می باشد.

سالمون

سالمون منبع غنی اسید چرب امگا3  می باشد که برای سلامتی و کاهش ریسک حمله قلبی مناسب است.سالمون شما را لاغر نگه میدارد  و باعث کاهش التهاب و بهبود عملکرد انسولین می شود.

لوبیا

لوبیا ها سرشار از فیبر هستند،لوبیاها آهسته در بدن هضم می شوند و در نتیجه باعث ثابت ماندن قند خون می شوند.لوبیاها دارای مقدار زیادی پروتئین و مقدار کمی چربی اشباع شده می باشند.(سیارک)

خرما

خرما شاید در نگاه اول زیبا به نظر نیاید اما مطمئنا طعم شیرین و پر از فیبر بودن خرما آن را به یک میان وعده قوی برای افراد دیابتی تبدیل  کرده است.خرما سرشار از آنتی اکسیدان است که خاصیت ضد سرطانی دارد و باعث افزایش بینایی نیز می شود.خرما یک نوع شیرین کننده طبیعی است که برای افراد دیابتی مناسب است و جایگزین مناسبی برای شکر می باشد.

گردو

گردو حاوی اسید چرب اشباع نشده به نام اسید آلفا لینولنیک می باشد که برای کاهش التهاب مناسب است.این آجیل که منبع غنی آنتی اکسیدان است خاصیت ضد سرطان،ضد ویروسی و خواص ضد کلسترول بالا دارد و می تواند برای جلوگیری و پیشرفت از بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری قلبی کمک کند.

دارچین

با توجه به مطالعات منتشر شده در مورد مراقبت از دیابت مشخص شده که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که روزانه و به صورت ناشتا 1 یا چند گرم دارچین مصرف کرده اند قند خون آنها تا 30درصد کاهش یافته است.دارچین را می توان با اضافه کردن به چای،قهوه ماست یا هرچیزی اضافه کرد و از مزایای آن بهره مند شد.(سیارک)

ماست کم چرب 

مصرف 125 گرم ماست معادل حدود یک پیاله در روز خطر ابتلا به دیابت را به میزان24 درصد کاهش می‌دهد. البته این میزان برای افرادی که روزانه 4 پیاله و نیم ماست میل می‌کنند به 28 درصد نیز می‌رسد.(سیارک)

 

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

اسموتی گوجه فرنگی، تره فرنگی و خیار

در

مواد لازم
• گوجه فرنگی خرد شده
• یک عدد تره فرنگی
• خیار خرد شده
• برگ نعناع


طرز تهیه
1. گوجه فرنگی، خیار و تره فرنگی خرد شده را داخل پردازنده بریزید.
2. چند عدد برگ نعناع به آن اضافه کنید.
3. آنها را چرخ کنید.

فواید
• گوجه فرنگی منبع لیکوپن است که ضد سرطان می باشد. همچنین سرشار از آنتی اکسیدان هاست که می توانند رادیکال های اکسیژن را از بین ببرند. برای قلب، استخوان و پوست مفید می باشد.
• تره فرنگی سرشار از ویتامین A، ویتامین K، سدیم و پروتئین است. تره فرنگی شامل کامفرول است که از رگ های خونی محافظت می کند. همچنین خواص آنتی اکسیدانی داشته و در برابر دیابت نوع دوم، سرطان، تصلب شراین، آرتریت روماتوئید و چاقی محافظت می کند.
• خیار به دفع سموم و باز پس گیری آب سلول هایتان کمک می کند.
• نعناع طبع سرد دارد. به حرکت ملایم صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند در این شرایط صفرا در شکستن چربی‌ها موثر خواهد بود. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده شده و آن را معطر می سازد. (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

کنترل و مدیریت خشم

در

آیا شماسریع منفجر می شوید آیا خودتان را مدام در جر و بحث های مکرر و دعوا می یابید؟ خشم یک حس طبیعی و سالم است ، اما اگر مزمن شود، خشم انفجاری خارج از کنترل ، میتواند عواقب جدی برای روابط شما، سلامتیتان، و حالت های ذهنیتان در بر داشته باشد. با بینش صحیح در مورد دلایل واقعی برای خشمتان و ابزار مدیریت و کنترل این خشم، می توانید خلق وخوی خود را بشناسید و بیاموزید چگونه آن را کنترل کنید که به زندگیتان آسیبی نرساند.


درک وشناخت خشم:
حس عصبانیت نه خوب است نه بد. این کاملا رفتاری طبیعی و سالم است که وقتی مورد ستم یا بدرفتاری قرارگرفتید احساس خشم و عصبانیت کنید. خود این حس مشکل نیست- اینکه شما با آن چه می کنید است که باعث تفاوت در آن می شود. خشم می تواند تبدیل به یک مشکل جدی شود، زمانی که شما به خودتان و دیگران آسیب می رسانید. اگر شما خلق و خوی گرمی داشته باشید ، ممکن است تصور کنید این موضوع از دست شما خارج است و کار کمی می توانید برای آرام کردن این دیو وحشی انجام دهید. اما شمابیش از انکه تصور می کنید می توانید برای کنترل عصبانیت خود انجام دهید. یاد میگیرید که احساساتان را بدون آسیب زدن به دیگران بیان کنید – و وقتی این کار را انجام دهید، هرگز تا این حد حس بهتری نخواهید داشت. مهارت در هنر مدیریت عصبانیت نیاز به کار کردن در این زمینه دارد، اما هر چه بیشتر تمرین کنید ، برایتان راحت تر و ساده تر خواهد شد. و حاصل آن می تواند غیر قابل باور باشد. یادگیری کنترل خشم و ابراز مناسب آن می تواند به شما در ساخت ارتباطات بهتر، دستیابی به اهدافتان کمک کند ، و منتهی به یک زندگی سالم تر و رضایت بخش تر شود.

حقایق و باورهای غلط در باره خشم:
باور غلط: من نباید خشم را در خودم نگه دارم، این سالم تر است که آن را بیرون بریزم و اجاز ه دهم از درون من خارج شود.
حقیقت: زمانی که ناسالم بودن سرکوب کردن عصبانیت درست است، بیرون ریختن آن نیز بهتر نیست. عصبانیت چیزی نیست شما مجبور باشید آن را از راه تهاجمی "آشکار کنید" . در واقع، طغیان و سخن های شدیدالحن فقط این آتش را قوی تر و مشکل عصبانیت شما را تقویت می کند.
باور غلط: خشم، پرخاشگری و ارعاب باعث کسب احترام برای من می شود و کمک می کند به آنچه می خواهم برسم.
واقعیت: قدرت واقعی از قلدری کردن برای دیگران به دست نمی اید. مردم ممکن است از شما بترسند، اما هرگز به شما احترام نخواهند گذاشت اگر نتوانید خود را کنترل کنید و به نظرات مخالف رسیدگی کنید. اگر شما به شیوه ی محترمانه ارتباط برقرار کنید، دیگران بیشتر به شما گوش می دهند و با نیاز های شما وفق پیدا می کنند.
باور غلط: من نمی توانم به خودم کمک کنم، خشم چیزی نیست که بتوانید آن را کنترل کنید.
حقیقت: شما همیشه نمی توانید شرایطی را که در آن قرار دارید کنترل کنید ، اما شما میتوانید چگونگی ابراز خشم خود را کنترل کنید. و شما می توانید خشم خود را بدون توهین کلامی و فیزیکی کنترل کنید. حتی اگر کسی خشم شما را تحریک کرد، همیشه یک انتخاب برای چگونگی پاسخ به آن دارید.
باور غلط: مدیریت خشم در مورد یادگیری سرکوب کردن خشم است.
حقیقت: هرگز عصبانی نشدن هدف خوبی نیست. خشم و عصبانیت طبیعی است، و بیرون می ریزد صرف نظر از اینکه چقدر تلاش می کنید تا آن را سرکوب کنید. مدیریت خشم در مورد آگاه شدن از احساسات و نیاز های اساسی خودتان و توسعه روش های سالم تر برای مدیریت ناراحتی است. به جای تلاش برای سرکوب کردن خشم، هدف بیان آن از راه های سازنده تر است.

چرا مدیریت خشم تا این حد مهم است:
ممکن است تصور کنید که بیرون ریختن عصبانیت راهی سالم تر است، که مردم اطراف شما بیش از حد حساس هستند، خشم شما موجه است، یا شما نیاز دارید خشم خود را برای به دست آوردن احترام ابراز کنید. اما حقیقت این است که عصبانیت احتمال آسیب بیشتری برای آسیب به روابطتان ایجاد می کند، قدرت قضاوت شما را مختل می کند، و تاثیر منفی بر نگاه مردم به شما می گذارد.

- خشم خارج از کنترل به سلامت جسمی شما لطمه می زند. ماندن در سطح بالایی از استرس و تنش بالا برای سلامتی شما بسیار بد است. خشم مزمن باعث می شود شما بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، کلسترول بالا، ضعف سیستم ایمنی، بی خوابی ، و فشار خون بالا می کند.
- خشم خارج از کنترل به سلامت روان شما آسیب می زند. خشم مزمن مقدار بسیار زیادی از انرژی ذهنی شما  را مصرف می کند، تمرکز  و لذت بردن از زندگی را برای شما سخت تر می کند. و همچنین می تواند به افسردگی ، استرس، و سایر مشکلات روحی روانی منجر شود.

- خشم خارج از کنترل به حرفه و شغل شما ضربه می زند. انتقاد سازنده، تفاوت های خلاق، و بحث های داغ می تواند سالم تر باشد. اما تازیانه زدن تنها باعث دوری همکاران، سرپرستان، و یا مشتریانتان می شود و احترام را نابود می کند. بیشتر از آن، شهرت بد می تواند همه جا به دنبال شما بیاید ، و جلو رفتن را برای شما سخت تر و سخت تر کند.

- خشم خارج از کنترل به روابط شما با دیگران لطمه وارد می کند. این امر باعث ایجاد زخم های پایدار در قلب کسانی که دوستشان دارید می شود. خشم شدید و مزمن می تواند اعتماددیگران به شما ، صحبت صادقانه، یا احساس راحتی با شما را سخت تر کند. آنها هرگز نمی دانند چه بر شما می گذرد و یا چه می خواهید انجام دهید. خشم انفجاری بیش از همه به کودکان آسیب می رساند.

مدیریت خشم: نکته 1: کشف آنچه در حقیقت پشت خشم شما است
اگر شما در حال کشمکش با خشم خارج از کنترل خود هستید، ممکن است تعجب کنید که چرا شما اینقدر زود عصبانی می شوید . مشکلات عصبانیت اغلب ریشه در کودکی شما و آنچه که به عنوان یک کودک یاد گرفته اید دارد. اگر شما فریاد زدن دیگران، کتک کاری، پرتاب اجسام ... در خانواده  را تماشا می کردید ، ممکن است اینطور یاد گرفته باشید که این روشی است که عصبانیت ابراز می شود. حوادث و سطح بالای استرس می تواند بیشتر شما را مستعد ابتلا به خشم کند. خشم اغلب پوششی برای دیگر احساسات است. به منظور دریافت مواجهه با نیازها و بیان خشم در مناسب ترین روش، شما نیاز دارید بدانید واقعا چه احساسی دارید. آیا شما واقعا عصبانی هستید؟ یا خشم خود را پوششی برای احساسات دیگر مانند خجالت، نا امنی، آزار، شرم، و یا آسیب پذیری کرده اید؟
اگر پاسخ سریع شما در بسیاری از شرایط خشم است، احتمال بسیار دارد که خلق و خوی شما احساسات و نیاز های حقیقی شما را تحت پوشش قرار می دهد. این عمل به ویژه اگر شما در یک خانواده که در آن ابراز احساست به شدت مایوس کننده بود بزرگ شده اید، ممکن است. به عنوان یک بزرگسال شما ممکن است زمان سختی در اذعان احساسات به غیر از خشم داشته باشد.

سر نخ هایی برای اینکه چیزی بیشتر از خشم شما وجود دارد:
- شما یک زمان سخت برای سازش و مصالحه دارید. آیا این برای شما دشوار است که نقطه نظر مزدم را درک کنید؟ اگر شما در خانواده ای بزرگ شده اید که در آن خشم خارج از کنترل بود ، ممکن است به خاطر بیاورید چگونه یک فرد عصبانی راه خود را توسط بلندتر کردن صدا و خواسته های بیشتر از پیش می برد. مصالحه و سازش ممکن است حس ترسناکی از شکست و آسیب پذیری مطرح کند.

- شما برای ابراز احساسات به غیر از خشم مشکل دارید. آیا شما به خود برای سخت بودن و کنترل کردن خود افتخار می کنید؟ آیا شما حس می کنید که احساساتی مانند ترس، گناه، یا شرم برای شما صدق نمی کند؟و اگر تصور می کنید که اینطور حس نمی کنید، ممکن است از عصبانیت برای پوشش آنها استفاده کنید.

-شما نظرات و دیدگاه های مختلف را به عنوان یک چالش شخصی می نگرید. آیا به اینکه روش شما همیشه درست است و وقتی دیگران با شما مخالفت کنند عصبانی می شوید اعتقاد دارید؟ اگر نیاز شدید به کنترل  دارید، ممکن است دیدگاه های دیگران را به عنوان یک چالش به قدرت خود تفسیر کنید. اگر با خیلی از احساسات بیگانه هستید و احساس نارضایتی می کنید و یا اینکه از عصبانیت به عنوان یک پاسخ همیشگی برای هر چیزی استفاده می کنید، ممکن است نیاز داشته باشیدبرای تشخیصاحساسات واقعیتان به گذشته بارگردید. آگاهی عاطفی کلید موفقیت و خود شناسی در زندگی است. بدون توانایی تشخیص، مدیریت ، و مقابله با طیف گسترده ای از احساسات انسان ، شما محکوم به سردرگمی، انزوا، و شک به خود هستید.

دینامیک خشم:
- زمانی که منابع بدنی ما پایین است و تحت استرس قرار داریم ، بیشتر عصبانی می شویم.
- ما به ندرت به دلایلی که باعث عصبانیت ما می شود فکر می کنیم.
- ما اغلب زمانی که به چیزی که در کودکی به آن نیاز داشتیم نرسیدیم ، عصبانی می شویم.
- ما اغلب زمانی که در دیگران صفتی را میبینیم که نمی توانیم در خودمان تحمل کنیم، عصبانی می شویم.
- زیر پوشش بسیاری از عصبانیت های فعلی نا امیدی های گذشته، صدمات، و محرک ها نهفته است.
- گاهی اوقات ما به دلیل صدماتی که در کودکی دیده ایم عصبانی می شویم.
- ما زمانی که یک رویداد فعلی ما را به یک وضعیت قدیمی حل نشده در گذشته می برد، عصبانی می شویم.
- ما اغلب زمانی که یک وضعیت یک محتوا، کلمات یا انرژی مشابه با آنچه ما قبلا احساس کردیم داشته باشد، عصبانی می شویم.

مدیریت خشم نکته 2: آگاه شدن از علایم هشدار دهنده خشم خود:
زمانی که ممکن است حس کنید شما قرار است بدون هشدار عصبانی شوید، در واقع  علائم هشدار دهنده فیزیکی در بدن شما وجود دارند. خشم یک پاسخ طبیعی فیزیکی است. این تغذیه سیستم "مقابله یا گریز" در بدن است، و عصبانیتی که شما حس می کنید، بدن شما را به حالت تدافعی می برد. آگاه شدن شما به نشانه و علایم شخصی خود که خلق و خوی شما شروع به جوشیدن می کند ، شما وارد مرحله کنترل خشم قبل از اینکه از آن خارج شوید خواهید شد.
به روش هایی که خشم در بدن شما احساس می شود توجه داشته باشید:
-ورم در معده
-فشردن فک و یا دست ها
- احساس رطوبت و یا سرخ شدن
- تنفس سریع
- سردرد
- قدم زدن و یا نیاز به دور زدن در اطراف
- قرمز شدن
- مشکل در تمرکز
- تپش قلب
- منقبض شدن ماهیچه های شانه
شناسایی الگوهای فکری منفی که باعث غضب در شما می شوند:
شما ممکن است تصور کنید که چیزهای خارجی- اقدامات غیر حساس دیگر افراد، برای مثال ، شرایط خسته کننده- می توانند دلیل عصبانیت شما باشد. اما مشکلات عصبانیت کمتر به دلیل آن چیزی است که برایتان اتفاق می افتد نسبت به اینکه شما چگونه اتفاقی که افتاده است را تفسیر می کنید.
الگو های فکری منفی رایج که باعث خشم و غضب می شوند:
- تعمیم بیش از حد، به عنوان مثال " شما همیشه صحبت مرا قطع می کنید. شما هرگز نیاز های من را در نظر نمی گیرید. هیچ کس به من احترام نمی گذارد. من هرگزنمی توانم اعتباری که سزاوار من است به دست بیاورم."
- نگرانی در مورد باید ها و ضروریت ها. داشتن دیدگاه سخت و خشک از راه کارهای باید ها و ضرورت ها و عصبانی شدن زمانی که واقعیت با این دیدگاه در یک خط نباشد.
- خواندن ذهن و پریدن (حدس زدن) به نتایج. با فرض اینکه شما"می دانید" نفر دیگر چه چیزی حس می کند و یا به چه چیز فکر می کند- که او عمدا شما را ناراحت می کند، خواسته هایتان را نادیده می گیرد و یا به شما بی احترامی می کند.
- جمع آوری چیزهای ناچیز. در جستجوی چیزهایی که باعث نارحتیتان شده باشید، معمولا زمانی که یک نگاه کلی می اندازید. اجازه می دهید که این ناراحتی های کوچک روی هم انباشته شود تا به یک "ناچیز نهایی" برسید و منفجر شوید، که اغلب بیش از چیزی نسبتا جزئی نیست.
- سرزنش، هنگامی که هر چیز بدی اتفاق می افتد و یا چیزی اشتباه پیش می رود ، همیشه مقصر کس دیگری است. شما دیگران را برای چیزهایی که برایتان اتفاق می افتد سرزنش می کنید، به جای اینکه مسئولیت زندگی خودتان را بر عهده بگیرید.
اجتناب از افراد، مکان ها، و موقعیت هایی که بدترین را در شما به وجود می آورند:
رویدادهای استرس زا عصبانیت را توجیح نمی کنند، اما درک چگونگی تاثیر این اتفاقات بر شما ، کمک می کند کنترل محیط را در دست بگیرید و از خشم های غیر ضروری اجتناب کنید. نگاهی به برنامه منظم خود بیندازید و سعی کنید فعالیت ها و اقدامات، زمان ها و روزها، مردم، مکان ها، و یا شرایطی که باعث تحریک احساسات یا حس خشم می شود را شناسایی کنید. امکان دارد شما هر بار که با گروه خاصی از دوستان بیرون می روید به مبارزه بی انجامد. یا امکان دارد ترافیک در رفت و امد روزانه باعث دیوانگی شما شود. سپس درباره راه هایی که می توانید از این محرک ها جلوگیری کنید یا نگرش متفاوتی به وضعیت داشته باشید که خون شما را به جوش نیاورد.
مدیریت خشم: نکته 3: آموزش روش های خنک کردن (آرام شدن)
هنگامی که شما دانستید چگونه علایم هشداری که خشم شما را افزایش می دهند بشناسید و محرک هایتان را پیش بینی کردید، می توانید به سرعت برای مقابله با خشم خود اقدام کنید قبل از اینکه از کنترل شما خارج شود. تکنیک های بسیاری وجود دارد که می تواند به شما جهت آرام شدن و نگه داشتن خشم خود از آنها استفاده کنید.
نکته های سریع برای آرام شدن:
- تمرکز بر احساسات فیزیکی خشم. در حالی که متضاد به نظر می رسد، تنظیم راهی که بدن شما حس می کند زمانی که عصبانی هستید اغلب شدت احساسات خشم شما را کاهش می دهد.
- چند نفس عمیق. نفس آرام و عمیق برای مقابله با افزایش تنش کمک می کند. نکته کلیدی این است که نفس عمیق از شکم بکشید ، که تا اندازه ممکن به ریه های شما هوا برسد.
- ورزش. پیاده روی سریع در اطراف یک ایده بسیار عالی است. این انرژی سرکوب شده را آزاد می کند. بنابراین می توانید به وضعیت آرامش و خونسردی باز گردید.
- از حواس خود استفاده کنید. از قدرت آرامش بخش حواس خود مثل دیدن، بویایی، شنوایی، لامسه، و چشایی استفاده کنید. ممکن است بخواهید به موسیقی دلخواه خود گوش کنید و یا خودتان را در مکان مورد علاقه تان به تصویر بکشید.
- کشش و یا ماساژ تراپی در محل هایی که مورد تنش واقع شدند. شانه هایتان را بچرخانید اگر در آنها احساس تنش و سفتی می کنید، برای مثال، گردن و پوست سرتان را به آرامی ماساژ بدهید.
- به آرامی تا ده بشمارید. تمرکز بر شمارش به شما اجازه می دهد ذهن شما با احساساتتان سازگار شود. اگر پس از رسیدن به 10 هنوز هم احساس خارج از کنترل دارید دوباره از نو شروع کنید.
زمانی که شروع به ناراحت شدن از چیزی کردید، یک لحظه به وضعیت فکر کنید. و از خود بپرسید:(سیارک
- چقدر مهم است؟
- آیا واقعا ارزش عصبانیت را دارد؟
- آیا ارزش خراب کردن باقی مانده روز من را دارد؟
- آیا پاسخ من به شرایط مناسب است؟
- آیا چیزی هست که من در مورد آن بتوانم انجام دهم؟
- آیا این عمل ارزش گرفتن وقت من را دارد؟
مدیریت خشم: نکته 4: یافتن راه های سالم برای بیان خشم خود:
اگر تصمیم گرفتید که وضعیت موجود ارزش عصبانی شدن را دارد، و چیزی وجود دارد که شما می توانید برای بهتر کردن آن انجام دهید، کلید آن ابراز احساسات در سالم ترین راه ممکن است . زمانی که با احترام ارتباط برقرارکنید و به طور موثر آن را هدایت کنید، عصبانیت می تواند یک منبع فوق العاده از الهام و انرژی برای تغییر باشد.
مشخص کنید دقیقا چه چیزی باعث عصبانیت شما شده است:
آیا تا به حال وارد بحثی احمقانه راجع به چیزی شده اید؟ دعواهای بزرگ اغلب بر سر چیزهای کوچک اتفاق می افتد، مانند جا گذاشتن ظرف، یا ده دقیقه دیرتر. اما معمولا یک مسئله بزرگتر در پشت آن مخفی شده است. اگر عصبانیت خود را در حال افزایش دیدید از خودتان بپرسید" چه چیزی من را واقعا عصبانی کرده است؟" شناسایی منبع واقعی سرخوردگی و ناکامی به شما کمک خواهد کرد با خشم خود ارتباط بهتری برقرار کنید، اقدامی سازنده تر انجام دهید، و واضح تر کار کنید.
اعمالی برای کنترل خشم :
اگر به نظر می رسد که خشمتان به طور فزاینده از کنترل خارج شده است، خودتان را از وضعیت موجود برای چند دقیقه جدا کنید یا تا مدت زمانی که طول می کشد تا آرامش پیدا کنید. پیاده روی سریع، سالن ها و باشگاه های ورزشی، چند دقیقه گوش دادن به موسیقی هایی که شما را به آرامش دعوت می کند، آزاد کردن احساسات سرکوبشده، و پس از همه اینها رسیدگی به رویکرد وضعیت با احساس آرامش.
همیشه عادلانه مبارزه کنید:
این درست است که شما از کسی ناراحت هستید، اما اگر عادلانه مبارزه نکنید، رابطه به سرعت شکسته می شود و از بین می رود. مبارزه عادلانه اجازه می دهد که شما نیازهای خود را در حالی که هنوز احترام به دیگران را حفظ می کنید بیان کنید.
- رابطه را در اولویت خود قرار دهید. حفظ و تقویت رابطه، به جای برنده شدن در جر و بحث، می بایست اولین اولیت شما باشد. به طرف مقابل و دیدگاه و نظر او احترام بگذارید.
- به زمان حال تمرکز کنید. هنگامی که در گرمای جر و بحث هستید، ساده است که شروع به ادغام نارضایتی های گذشته با وضعیت کنونی کنید. به جای نگاه به گذشته و سرزنش ، بر روی شرایط موجود و اینکه برای حل مشکل چه کاری می توانید انجام دهید تمرکز کنید.(سیارک
- به بخشش و عفو تمایل نشان دهید. اگر شما تمایلی به عفو نداشته باشید و قادر به بخشش نباشید، حل اختلافات غیر ممکن است. وضوح در تمایل به مجازات، هرگز نمی تواند خسارات ما را جبران کند و تنها به آسیب ها می افزاید، علاوه بر آن زندگی ما را تهی و تخالی می کند.
هنگامی که به دنبال کمک برای مدیریت و کنترل خشم هستید:
اگر خشم شما با توجه به اعمال تکنیک های مدیریت خشم که در پیش توضیح داده شده، هنوز به طور فزاینده از کنترل خارج است، و یا اگر شما در حال ورود به مشکل با قانون و یا صدمه زدن به دیگران هستید- شما به کمک بیشتری نیاز دارید.
بسیاری از درمانگران، کلاس ها، برنامه ها، برای افراد با مشکلان مدیریت کنترل خشم وجود دارد.
درخواست کمک نشانه ضعف نیست.
شما اغلب دیگران را در شرایطی همانند خودتان می یابید، گرفتن بازخورد مستقیم بر تکنیک هایی برای کنترل خشم می تواند فوق العاده مفید باشد.
کمک های حرفه ای را در نظر بگیرید اگر:
- شما دائما احساس خشم و ناامیدی می کنید بدون توجه به اینکه چقدر سعی می کنید.
- خشم شما باعث بروز مشکلاتی در محل کار و روابطتان شده است
- از رویداد ها و افراد جدید دوری می کنید زیرا حس می کنید نمی توانید خش خود را کنترل کنید.
- به دلیل خشم وعصبانیت خود با قانون به مشکلاتی برخوردید.
- عصبانیت شما تا به حال به خشونت فیزیکی منجر شده است.
درمان (تراپی) می تواند یک راه بسیار خوب برای کشف دلایل خشم شما باشد. اگر شما ندانید که چرا عصبانی می شوید، کنترل آن بسیار سخت می شود.. تراپی یک محیط امن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل و شناسایی محرک خشم وعصبانیت شما است.   (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در

افراد مبتلا به دیابت در معرض آسیب های پا هستند بنابراین مهم است که پاهایشان را به دقت مراقبت و معاینه کنند. از آنجا که پا و جوراب ارتباط تنگاتنگی با هم دارند این مقاله به این موضوع اختصاص یافته است...

جوراب دیابتی باید از جنسی باشد که برای پوست پا ایجاد حساسیت نکند. این جوراب ها باید رطوبت را جذب کنند چون باقی ماندن رطوبت در پاها باعث نرم شدن پوست و زخم شدن تدریجی پا می شود. الیاف فیبری خاصی که برای جوراب های مخصوص دیابت طراحی شده است، ۴ برابر بیشتر از جوراب های نخی جاذب رطوبت هستند.

جوراب های دیابتی نباید در نقاطی از پا  فشار ایجاد کنند. کش بالای جوراب باید شل باشد و به هیچ وجه خط گرفتگی روی پا باقی نگذارد. سفتی کش بالای جوراب می تواند جلوی جریان خون در پوست پا را بگیرد و از یک حساسیت ساده پوستی تا زخم و تاول به وجود بیاورد. بهتر است قطر بالای جوراب به اندازه ای باشد که بدون نیاز به کش روی پا بماند و پایین نیاید.

جوراب دیابتی نباید ضخیم و حوله ای باشد. جوراب های ضخیم در کفش، چروک می خورند و این چروک ها هنگام راه رفتن باعث به وجود آمدن نقاط فشار می شود. افراد دیابتی حتما باید جوراب اندازه پای خود انتخاب و دقت کنند قسمت کف جوراب و نقاط تحت تماس با کفش صاف و بدون حفره باشد.

بهتر است افراد دیابتی در صورت پوشیدن جوراب های غیرنخی از جوراب هایی استفاده کنند که الیاف ضدمیکروب دارند.

جوراب مبتلایان به دیابت بهتر است دوخت یا بافت یکسره داشته باشد. جوراب هایی که از چند تکه مختلف تشکیل شده اند، در محل دوخت تکه ها می توانند نقاط فشار ایجاد کنند و زمینه ساز زخم پا شوند.

افراد مبتلا به دیابت به هیچ وجه نباید کفش بدون جوراب بپوشند چرا که عرق کردن پا در کفش به مرور زمان باعث رشد باکتری خواهد شد.

بهتر است افراد دیابتی جوراب های تک سایز نخرند تا تنگ بودن آنها نقاط فشار روی پا ایجاد نکند.

 ۱۳ توصیه برای جلوگیری از ابتلا به پای دیابتی

پیشگیری بهتر از درمان چیست

- به محض رسیدن به منزل، جوراب هایتان را دربیاورید و پاهایتان را بشویید.

- هر روز اول صبح و آخر شب، پاهای خود را از نظر وجود هرگونه زخم یا کبودی بررسی کنید.

- در صورت احساس سوزش و درد شدید یا در صورت مشاهده زخم و کبودی روی پاهایتان بلافاصله موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

- ناخن های پایتان را با ناخن گیر کاملا تیزی بگیرید و هنگام کوتاه کردن آنها حواستان باشد که پوست و گوشت اطراف   ناخن هایتان را نبرید.

- همیشه ناخن هایتان را از نیم میلی متر بالاتر از رستنگاه آنها بگیرید تا گوشت و پوست انگشت های پایتان آسیب نبیند.

- هنگام خریدن کفش حواستان باشد که کفش ها کاملا اندازه پاهایتان باشند. تنگ بودن کفش ها می تواند باعث آسیب دیدن پاهایتان شود و دردسرهای زیادی را برایتان به دنبال داشته باشد.

- کفش های طبی با پاشنه های کوتاه، مناسب ترین کفش ها برای بیماران دیابتی محسوب می شوند.

- بهتر است خانم های مبتلا به دیابت از پوشیدن مداوم کفش های پاشنه بلند و نوک تیز برای پیشگیری از زخم شدن پاهایشان خودداری کنند.

- برای جلوگیری از زخم شدن پاهایتان حتما کفش هایتان را با جوراب بپوشید.

- از خریدن و پوشیدن جوراب هایی با کش تنگ خودداری کنید.

- برای پیشگیری از آسیب احتمالی پوست، کف پایتان هنگام راه رفتن در منزل از دمپایی های طبی ابری استفاده کنید.

- بهتر است دمپایی های ساده را به جای انواع لاانگشتی آنها بپوشید تا پوست بین شست پا و انگشت کناریتان آسیب نبیند.

- اگر کف پوش منزلتان سنگ، سرامیک یا پارکت است، از پوشیدن جوراب در منزل خودداری کنید چون در غیر این صورت امکان لیز خوردن شما روی این کف پوش ها بالا می رود.

 جوراب معمولی

نقاط فشار بر روی پا ایجاد می کند

موجب رطوبت می شود

تغییر شکل می دهد

 جوراب مناسب پای دیابتی

جاذب رطوبت است

کاملا قالب پاست

کمترین تغییر شکل را پیدا می کند (سیارک

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

نظرات

در ادامه بخوانید...