علامت پوستی که نشان دهنده حمله قلبی قریب الوقوع است

قلب

حمله قلبی که در شرف وقوع است معمولاً با درد شدید قفسه سینه ، تنگی نفس (تنگی نفس) و احساس اضطراب شدید همراه است. با این حال ، علائم دیگری نیز وجود دارد ، و اغلب آنها در معاینه یک متخصص پوست مشاهده می شوند.


به گفته متخصصان مرکز پوست و سرطان پوست فلوریدا (ایالات متحده آمریکا) ، ظاهر شدن گره های اصطلاحاً اسلر(ندول های اسلر Osler Nodes) روی پوست می تواند وضعیت خطرناکی را نشان دهد.گره های دردناک درون درم به ابعاد نخود در کف دست وپا می باشند. اینها گره هایی محدب ، دردناک و مایل به قرمز در بافت زیر جلدی یا پوست است. آنها معمولاً در کف دست وپا و انگشتان دست وپا ظاهر می شوند. 

 

ندول های اسلر یک بیماری مستقل نیستند ، اما نشانه ای از آندوکاردیت عفونی طولانی مدت است. آندوکاردیت التهابی است که در پوشش داخلی قلب (اندوکاردیوم) رخ می دهد ، در بیشتر موارد به علت عفونت ، اما عوامل دیگری شناخته شده است. غالباً ، آندوکاردیت نه به عنوان یک بیماری مستقل ، بلکه به عنوان نتیجه سایر آسیب شناسی ها در بدن ایجاد می شود.

 

سه علامت حمله قلبی قریب الوقوع

تا به امروز ، حدود 130 نوع میکروارگانیسم وجود دارد که می توانند آندوکاردیت را تحریک کنند.پیش از این ، اولف لندمسر ، متخصص قلب و عروق آلمان ، سه علامت را نام برد که می تواند حمله قلبی قریب الوقوع را تشخیص دهد.

1- اولین علامت در حمله قلبی قریب الوقوع این است که اگر شخصی در قفسه سینه احساس انقباض کند ، مثل اینکه فیل روی سینه نشسته است.

2- دومین علامت در حمله قلبی قریب الوقوع دردی است که به گردن و بازوی چپ گسترش می یابد.

3- در برخی موارد ، حمله نزدیک با درد شدید شکم در حمله قلبی  آشکار می شود (این سومین علامت است).

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  چگونه تشخیص دهیم در معرض خطر لخته شدن خون هستید: متخصص قلب و عروق برخی از افراد بیشتر از دیگران در معرض خطر لخته شدن خون هستند. متخصص قلب، سه انحراف مشخصه در کار سیستم قلبی عروقی را نام برد، ما در مورد "سه گانه Virchow" صحبت می کنیم. سه عامل منجر به تشکیل لخته خون پوسته داخلی قلب آسیب دیده است جریان خون در رگ کند می شود فعالیت سیستم انعقاد خون افزایش می یابد. دکتر گفت: پس از 40 سال، خطر ترومبوز افزایش می یابد. ترومبوز همچنین افرادی را که حرکت کمی دارند، اضافه وزن دارند و همچنین افرادی که چندین سال از داروهای ضد بارداری خوراکی استفاده می‌کنند و هورمون مصرف می‌کنند نیز مبتلا می‌کند. سایر عوامل خطر برای ترومبوز بارداری فلبریسم سرطان: یک تومور در حال رشد رگ های خونی را منقبض می کند یا متاستاز در آنها رشد می کند آسیب شناسی ریوی کار بی تحرک (ایستاده). چرا لخته خون ایجاد می شود؟ علت اصلی، سکون خون به دلیل آسیب یا سبک زندگی کم تحرک است.

  1400/9/16 18:53
 • OOOВалок_Харлам 134 :

  چگونه بفهمیم لخته خون داریم: پنج علامت اصلی همه چیز مربوط به لخته شدن خون در این همه گیری محبوبیت خاصی پیدا کرده است. پزشکان بیش از یک بار گفته اند که ویروس کرونا می تواند منجر به ترومبوز شود و به طور کلی تأثیر بسیار منفی بر رگ های خونی دارد. چگونه متوجه می شوید که لخته خون دارید؟ این بسیار دشوار است، زیرا، به گفته دانشمندان، در نیمی از بیماران با تغییرات قابل توجهی در رفاه خود احساس نمی کنند. بنابراین توجه به عواملی که نشان دهنده ترومبوز احتمالی هستند بسیار مهم است. ادم در محلی که رگ مسدود شده است رخ می دهد. همچنین می تواند به کل پا یا بازو گسترش یابد. لطفاً توجه داشته باشید که فقط یک اندام - جایی که ترومبوز ادعایی شکل گرفته است را "متورم" می کند. درد ناگهانی معمولاً ترومبوز ورید عمقی نشان داده می شود. این دردها شبیه به گرفتگی عضلات هستند و معمولاً در ماهیچه ساق پا مشاهده می شوند - تیز یا ضربان دار هستند. تشنج تشنج، اگر به طور مداوم رخ دهد، می تواند نشان دهنده اختلالات گردش خون باشد که به نوبه خود به دلیل انسداد عروق است. تغییرات در رنگ پوست این یک نشانه واضح است. پوست در محل لخته خون قرمز، آبی یا به طور چشمگیری رنگ پریده می شود. این به این دلیل است که ترومبوز گردش خون را مختل می کند و بخشی از رگ ها از خون سرریز می شود و بخشی از کمبود آن رنج می برد. تغییر دمای پوست در ناحیه لخته خون، پوست داغ و خارش دار می شود، می تواند براق به نظر برسد، یعنی می تواند به طور غیر طبیعی بدرخشد. اگر هر یک از این علائم را دارید، درنگ نکنید و به پزشک خود مراجعه کنید. پس از انتقال ویروس کرونا، انجام کواگولوگرام توصیه می شود. این یک مطالعه جامع است که به شما امکان می دهد وضعیت سیستم هموستاز را ارزیابی کنید. از جمله موارد دیگر، نقض یکپارچگی دیواره عروقی را نشان می دهد. لخته های خون معمولا در افرادی که از واریس و بیماری های قلبی عروقی رنج می برند تشکیل می شود.

  1400/9/16 21:24
 • Tasmine 759 :

  درد هنگام استنشاق هوای سرد؟ برو پیش متخصص قلب اگر هنگام استنشاق هوای سرد دچار درد می شوید، ممکن است نشان دهنده ابتلا به بیماری قلبی باشد. این باور عمومی وجود دارد که افزایش فشار خون نشانه مشکلات قلبی است. این درست است، اما واقعیت این است که در این مورد می توان از غفلت از روند صحبت کرد. درد هنگام استنشاق هوای سرد و همچنین دردی که به بازوها یا پاها می رسد، ممکن است نشان دهنده یک مشکل جدی قلبی باشد. برای شروع به موقع درمان باید معاینه شوید. پزشک توصیه می کند که ناراحتی در قفسه سینه را نادیده نگیرید و فرقی نمی کند سنگینی، سوزش یا فشردن باشد. تنگی نفس در حالت استراحت دلیل واضحی برای مراجعه فوری به پزشک است. در صورت بروز مشکلات فشار خون، باید معاینات پزشکی منظم از جمله نظارت بر هولتر - ثبت روزانه فشار در زندگی روزمره انجام شود. علاوه بر این، شما باید سیگار را ترک کنید و از مصرف الکل و نمک خودداری کنید.

  1400/9/17 18:15

بیشتر بخوانید