علامت پوستی که نشان دهنده حمله قلبی قریب الوقوع است

در

قلب

حمله قلبی که در شرف وقوع است معمولاً با درد شدید قفسه سینه ، تنگی نفس (تنگی نفس) و احساس اضطراب شدید همراه است. با این حال ، علائم دیگری نیز وجود دارد ، و اغلب آنها در معاینه یک متخصص پوست مشاهده می شوند.


به گفته متخصصان مرکز پوست و سرطان پوست فلوریدا (ایالات متحده آمریکا) ، ظاهر شدن گره های اصطلاحاً اسلر(ندول های اسلر Osler Nodes) روی پوست می تواند وضعیت خطرناکی را نشان دهد.گره های دردناک درون درم به ابعاد نخود در کف دست وپا می باشند. اینها گره هایی محدب ، دردناک و مایل به قرمز در بافت زیر جلدی یا پوست است. آنها معمولاً در کف دست وپا و انگشتان دست وپا ظاهر می شوند. 

 

ندول های اسلر یک بیماری مستقل نیستند ، اما نشانه ای از آندوکاردیت عفونی طولانی مدت است. آندوکاردیت التهابی است که در پوشش داخلی قلب (اندوکاردیوم) رخ می دهد ، در بیشتر موارد به علت عفونت ، اما عوامل دیگری شناخته شده است. غالباً ، آندوکاردیت نه به عنوان یک بیماری مستقل ، بلکه به عنوان نتیجه سایر آسیب شناسی ها در بدن ایجاد می شود.

 

سه علامت حمله قلبی قریب الوقوع

تا به امروز ، حدود 130 نوع میکروارگانیسم وجود دارد که می توانند آندوکاردیت را تحریک کنند.پیش از این ، اولف لندمسر ، متخصص قلب و عروق آلمان ، سه علامت را نام برد که می تواند حمله قلبی قریب الوقوع را تشخیص دهد.

1- اولین علامت در حمله قلبی قریب الوقوع این است که اگر شخصی در قفسه سینه احساس انقباض کند ، مثل اینکه فیل روی سینه نشسته است.

2- دومین علامت در حمله قلبی قریب الوقوع دردی است که به گردن و بازوی چپ گسترش می یابد.

3- در برخی موارد ، حمله نزدیک با درد شدید شکم در حمله قلبی  آشکار می شود (این سومین علامت است).

نظرات

۱۴۰۰/۹/۱۶چگونه تشخیص دهیم در معرض خطر لخته شدن خون هستید: متخصص قلب و عروق برخی از افراد بیشتر از دیگران در معرض خطر لخته شدن خون هستند. متخصص قلب، سه انحراف مشخصه در کار سیستم قلبی عروقی را نام برد، ما در مورد "سه گانه Virchow" صحبت می کنیم. سه عامل منجر به تشکیل لخته خون پوسته داخلی قلب آسیب دیده است جریان خون در رگ کند می شود فعالیت سیستم انعقاد خون افزایش می یابد. دکتر گفت: پس از 40 سال، خطر ترومبوز افزایش می یابد. ترومبوز همچنین افرادی را که حرکت کمی دارند، اضافه وزن دارند و همچنین افرادی که چندین سال از داروهای ضد بارداری خوراکی استفاده می‌کنند و هورمون مصرف می‌کنند نیز مبتلا می‌کند. سایر عوامل خطر برای ترومبوز بارداری فلبریسم سرطان: یک تومور در حال رشد رگ های خونی را منقبض می کند یا متاستاز در آنها رشد می کند آسیب شناسی ریوی کار بی تحرک (ایستاده). چرا لخته خون ایجاد می شود؟ علت اصلی، سکون خون به دلیل آسیب یا سبک زندگی کم تحرک است.

۱۴۰۰/۹/۱۶چگونه بفهمیم لخته خون داریم: پنج علامت اصلی همه چیز مربوط به لخته شدن خون در این همه گیری محبوبیت خاصی پیدا کرده است. پزشکان بیش از یک بار گفته اند که ویروس کرونا می تواند منجر به ترومبوز شود و به طور کلی تأثیر بسیار منفی بر رگ های خونی دارد. چگونه متوجه می شوید که لخته خون دارید؟ این بسیار دشوار است، زیرا، به گفته دانشمندان، در نیمی از بیماران با تغییرات قابل توجهی در رفاه خود احساس نمی کنند. بنابراین توجه به عواملی که نشان دهنده ترومبوز احتمالی هستند بسیار مهم است. ادم در محلی که رگ مسدود شده است رخ می دهد. همچنین می تواند به کل پا یا بازو گسترش یابد. لطفاً توجه داشته باشید که فقط یک اندام - جایی که ترومبوز ادعایی شکل گرفته است را "متورم" می کند. درد ناگهانی معمولاً ترومبوز ورید عمقی نشان داده می شود. این دردها شبیه به گرفتگی عضلات هستند و معمولاً در ماهیچه ساق پا مشاهده می شوند - تیز یا ضربان دار هستند. تشنج تشنج، اگر به طور مداوم رخ دهد، می تواند نشان دهنده اختلالات گردش خون باشد که به نوبه خود به دلیل انسداد عروق است. تغییرات در رنگ پوست این یک نشانه واضح است. پوست در محل لخته خون قرمز، آبی یا به طور چشمگیری رنگ پریده می شود. این به این دلیل است که ترومبوز گردش خون را مختل می کند و بخشی از رگ ها از خون سرریز می شود و بخشی از کمبود آن رنج می برد. تغییر دمای پوست در ناحیه لخته خون، پوست داغ و خارش دار می شود، می تواند براق به نظر برسد، یعنی می تواند به طور غیر طبیعی بدرخشد. اگر هر یک از این علائم را دارید، درنگ نکنید و به پزشک خود مراجعه کنید. پس از انتقال ویروس کرونا، انجام کواگولوگرام توصیه می شود. این یک مطالعه جامع است که به شما امکان می دهد وضعیت سیستم هموستاز را ارزیابی کنید. از جمله موارد دیگر، نقض یکپارچگی دیواره عروقی را نشان می دهد. لخته های خون معمولا در افرادی که از واریس و بیماری های قلبی عروقی رنج می برند تشکیل می شود.

۱۴۰۰/۹/۱۷درد هنگام استنشاق هوای سرد؟ برو پیش متخصص قلب اگر هنگام استنشاق هوای سرد دچار درد می شوید، ممکن است نشان دهنده ابتلا به بیماری قلبی باشد. این باور عمومی وجود دارد که افزایش فشار خون نشانه مشکلات قلبی است. این درست است، اما واقعیت این است که در این مورد می توان از غفلت از روند صحبت کرد. درد هنگام استنشاق هوای سرد و همچنین دردی که به بازوها یا پاها می رسد، ممکن است نشان دهنده یک مشکل جدی قلبی باشد. برای شروع به موقع درمان باید معاینه شوید. پزشک توصیه می کند که ناراحتی در قفسه سینه را نادیده نگیرید و فرقی نمی کند سنگینی، سوزش یا فشردن باشد. تنگی نفس در حالت استراحت دلیل واضحی برای مراجعه فوری به پزشک است. در صورت بروز مشکلات فشار خون، باید معاینات پزشکی منظم از جمله نظارت بر هولتر - ثبت روزانه فشار در زندگی روزمره انجام شود. علاوه بر این، شما باید سیگار را ترک کنید و از مصرف الکل و نمک خودداری کنید.

در ادامه بخوانید...

8دستور العمل برای داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی

در

(سیارک)  : مردم آمریکا این روزها عمر طولانی تری دارند اما از سوی دیگر بیشتر به بیماری های مزمن مانند حمله قلبی و دیابت دچار میشوند که باعث کوتاه شدن عمر و افزایش هزینه های درمانی آنها میشود.بر اساس اطلاعات مرکز کنترل یا پیشگیری از بیماری ها از 133 میلیون فرد بالغ حدود 50 درصد در حال حاضر از یک بیماری مزمن رنج میبرند.


چنین آمار سرسام آوری ممکن است باعث شود فکر کنید که بیماری و رنج جسمی موضوعی متقارن با افزایش سن است،اما افزایش سن همیشه به معنای ناتوانی یا بیماری نیست.در این پست 8 دستورالعمل برای اینکه در این سال های طلایی عمر سالم،شاد و قوی تر بمانیم از جانب افراد متخصص بیان شده است.

هیچوقت دیر نیست!
هیچوقت برای شروع یک روش زندگی سالم تر دیر نیست.حتی کسانی که در دهه 60 یا 70 زندگیشان هستند هم میتوانند برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن کاری انجام دهند.
مارگرت مور،آموزش دهنده ی برنامه جامع افزایش سن سالم CDC میگوید: "من فکر میکردم که سنین بعد از 60و65 شبیه یک افسانه است.شما دیگر کار بیشتری نمیتوانید انجام دهید!" اما حقیقت این است که: " کارهای زیادی است که شما میتوانید برای سالم ماندن در سنین بالا انجام دهید".
مور میگوید: "قطعا برای سالم ماندن در سنین بالا تغییراتی لازم است،اما این مبه معنی عدم توانایی یا بیماری نیست".

بیشتر ورزش کنید!
متخصصان میگویند اگر تنها یک راه برای سالم تر شدن و در امان ماندن از بیماری ها وجود داشته باشد،آن ورزش کردن است! وهیچوقت هم برای اینکار دیر نیست.
متخصص سنین بالا کارمل.ب.دایر که طراح بخش کهولت و مسکن در دانشگاه پزشکی تگزاس در هوستون است میگوید: "من افرادی را میشناسم که در دهه70 زندگیشان ورزش را شروع کرده اند و منافع زیادی از آن حاصل نموده اند".
ورزش باعث کنترل وزن بدنتان،کاهش فشار خون و قدرتمندی عضله هایتان میشود که با جلوگیری از زمین خوردنتان باعث میشود آسیب کمتری ببینید.
دایر میگوید که افزایش حجم عضلانی باعث میشود بدنتان داردها را بهتر تجزیه کرده و مانند افراد جوان آن ها را بهتر دفع کند.
فعالیت جسمی همچنین خطر ابتلا به جنون و بیماری هایی نظیر آن را هم کاهش میدهد.
مور میگوید در سنین بالا نیازی به فعالیت های شدی مثل رفتن به باشگاه وجود ندارد بلکه هر فعالیتی که جسم را به کار بیندازد مفید است.

منعطف بمانید
دایر میگوید تمرین کششی روزانه مهم است،عضلات شما در حین فعالیت های روزانه باید کشیده و منقبض شوند و ورزش های کششی انعطاف شما را افزایش میدهد.
او میگوید: "باور نمیکنید که پنج دقیقه حرکت کششی هرصبح تا چه اندازه میتواند در سنین پیری به شما کمک کند،اما واقعا اینطور است".
محققان دانشگاه پزشکی و علم در دانشگاه اورگان میگویند یوگا انعطاف پذیری شما را افزایش میدهد و خطر ابتلا به ورم مفاصل و فیبروما را کاهش میدهد.
جیمز کارسون روانشناس و استاد OHSU میگوید: "یوگا تکنیک هایی مثل تنفس درست و مدیتیشن را آموزش میدهد که باعث قدرت و تعادل بدن خواهد شد".(سیارک)  

وزنتان را کنترل کنید
مطالعات نشان میدهد که کنترل وزن با ورزش و تغذیه صحیح منافع زیادی دارد.
بر اساس CDC اگر بتوانید وزنتان را متعادل نگه دارید خطر ابتلا به دیابت که حدود 23.3 میلیون آمریکایی به آن دچارند و همچنین انواع آرتروز که 19 آمریکایی را رنج میدهد، را در خود کاهش میدهید.
یکی از راه های تغذیه سالم خوردن میوه جات سبزیجات تازه است.
تالماج میگوید: "ما میدانیم افرادی که حداقل پنج وعده میوه و سبزی را در روز میخورند فشار خون کمتر، گرفتگی عروق قلبی کمتر،احتمال ابتلا به سرطان کمتر،ایمنی بدن بهتر و درصد احتمال کمتری برای ابتلا به دیابت و چاقی دارند".

کمی پیشگیری
آزمایشات پیشگیری،مانند تزریق واکسن،نمونه برداری از سینه،رادیوگرافی قلب و تست سرطان برای افزایش سن بی خطر بسیار لازم اند.
مور میگوید که مواظب عوامل بیماری بودن مانند نظارت بر فشار خون و مراحل اولیه دیابت میتواند تفاوت چشمگیری در ابتلا به ناتوانی ها در کهولت سن داشته باشد.
او میگوید: "اکرچه واقعا نمیشود جلوی همه بیماری ها را گرفت اما حداقل میتوان از آن هایی که کم کم سراغمان می آیند پیشگیری کرد".
همچنین راه های برای پیشگیری از پیشرفت بیماری آرتروز،که رایج ترین بیماری در ملت بوده و حدود 46 میلیون فرد بالغ که نصف آن ها پایین 65 سال هستند به آن مبتلا هستند،وجود دارد.با آموزش در این زمینه،محافظت در برابر آسیب های جسمانی و فعالیت جسمی میتوان تاثیرات این بیماری را کاهش داد.
چارلز هلمیک که کمک کار برنامه آرتروز CDC است میگوید: "وقتی آرتروز دارید،فعالیت جسمانی میتواند باعث کاهش درد فیزیکی و علایم بیماری شود،به نظر عجیب میرسد اما طبق اسناد صحت دارد".(سیارک)  

با روحیه و خوشبین بودن
پیوستن به برنامه های مذهبی و داشتن دیدی روشن به آینده با یک زندگی شاد و سالم تر مرتبط است.برای مثال،مطالعه ای در سال 2006 نشان داد که رفت و آمد مرتب به کلیسا میتواند 1.8 تا 3.1 سال به عمر انسان اضافه کند.
دایر میگوید فعالیت های روحیه بخشی مانند مدیتیشن میتواند برای سلامتی مفید باشد.
دسته ای از تحقیقات میگویند که افراد خوشبین بیشتر زندگی میکنند و کمتر به بیماری های حاد مثل حمله قلبی دچار میشوند.
برای مثال تحقیقی در سال 2004 که روی 1000 مرد و زنی که خود را خوشبین میدانستند نشان داد که آن ها 55 درصد احتمال کمتری برای مرگ و 23 درصد احتمال کمتری برای ابتلا به بیماری های سکته قلبی نسبت به افراد بدبین در یک بازه زمانی 9 ساله داشته اند.
دایر میگوید: "من بیش از 20 سال در حال کار ورزشی برای کهن سالان بوده ام.اینگونه فهمیده ام که افرادی که خودشان ا خوشبین توصیف میکردند بهترین اتفاقات را تجربه مینمودند.بنظر میرشد آنها زندگی شادتر و طولانی تری دارند".
"من فکر میکنم که اگر شما خوشبین ومثبت باشید؛عملکرد بهتری خواهید داشت و احساسات زیباتری پیدا خواهید کرد".(سیارک)  

داوطلبی برای کمک به دیگران
در مطالعه ای که در ماه جاری انجام شد،محققان دانشگاه میشیگان نمونه ای ازمایشی از دانش آموزان دبیرستان وینسکانسین را از زمان فارغ التحصیلی،از سال 1957 تا اکنون، دنبال کردند.در سال 2004 داوطلبان اعلام کردند که چه مدت یکبار در این ده سال داوطلب شده اند و دلایل داوطلب شدنشان را توضیح دادند.برخی از شرکت کنندگان دلیلشان را کنک به دیگران بیان کردند در حالی که دلایل دیگران بیشتر خود محورانه بود،مثل:"فرار از مشکلات شخصی".
محققان دلایل آن ها را با اطلاعات سطح سلامتیشان مقایسه کردند و بررسی کردند که چه تعدادی از آن ها تا سال 2008 هنوز زنده اند.
نتایج نشان داد کسانی که بخاطر دیگران داوطلب شده بودند نسبت به کسانی که برای خودشان داوطلب شده بودند یا اصلا داوطلب نشده بودند مرگ و میر کمتری داشتند.
از 2348 نفر که داوطلب نشده بودند 4.3 درصد تا سال 2008 فوت شده بودند و افرادی هم که هدفشان برای داوطلبی خودشان بود آمار مشابهی داشتند: 4 درصد.
بهرحال تنها 1.6 درصد از کسانی که هدفشان برای داوطلبی متمرکز بر دیگران بود درگذشته بودند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹باید دغدغه ها و استرس های روزمره کم بشه اما مگه میشه؟

۱۳۹۵/۱۰/۲۸باید بریم روستا زندگی کنیم.

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Artă metaforică ÃŽmi place la nebunie cum se joacă cu minÅ£ile noastre! ÃŽnainte să citesc interpretarea, mi se păruse că acea clepsidră e semnul invu#itulii&n8230;cumfa tot legat de timp, dar exact opusul

در ادامه بخوانید...

خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی با شکل بدن ارتباط دارد

در
زنانی که چربی بدن آنها در ناحیه باسن و پا ها انباشته می شود ، بیشترین محافظت در برابر بیماری قلبی و عروقی را دارند.
 
پزشکان سالم ترین شکل تناسب اندام در زنان را منتشر کردند.
اخیراً مجله اروپایی قلب نتایج تحقیقات دانشمندان آمریکایی را منتشر کرد که در مورد چگونگی ارتباط انواع مختلفی از تناسب اندام در زنان با بیماری های قلبی و عروقی بررسی شده است. داده های 2500 زن که نظارت بهداشتی آنها به مدت 18 سال انجام شده است ، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
 
در شروع مطالعه ، تمام زنان از نظر شاخص توده بدنی طبیعی و از بیماری های قلبی عروقی رنج نمی بردند. در تمام مدت مشاهده ، 300 زن به نوعی بیماری قلبی عروقی داشتند. معلوم شد که خطر ابتلا به این بیماری ها با شکل بدن ارتباط دارد.
 
بنابراین ، زنانی که شکل آنها به شکل یک سیب نزدیکتر بود ، دارای پا ها و باسن نسبتاً کم چربی بودند ، اما معده بزرگ داشتند که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را دو برابر بیشتر از کسانی می کرد که چربی کمی در شکم داشتند. برعکس ، در خانمهایی که شکل بدن گلابی داشتند (چربی بدن عمدتا در باسن و پا ها) ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در مقایسه با افرادی که تجمع چربی بسیار کمی در باسن و پا ها دارند 40 درصد کاهش یافته است.
 
واقعیت این است که رسوبات چربی در شکم منجر به اختلالات متابولیک می شوند و این در حال حاضر باعث ایجاد بیماری های قلبی و عروقی می شود. با این حال ، برای دانشمندان هنوز مشخص نیست که چرا تجمع چربی در ناحیه باسن و پا خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش می دهد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا شکلات تیره برای مردان مفید است

در
چرا شکلات تیره برای مردان مفید است
مدتهاست که استفاده از شکلات تیره و تأثیر خوبی که بر سلامتی دارد، شناخته شده است. مهم است که این محصول حداقل 70٪ کاکائو داشته باشد. بله حداقل 70٪ ، در غیر این صورت هیچ اثر درمانی نخواهد داشت.
 
دانشمندان پژوهشگاه تغذیه و سلامتی دانشگاه آبردین (اسکاتلند) به طور تجربی دریافتند که خوردن منظم چند قطعه شکلات تیره باعث تقویت عضله قلب می شود ، به جلوگیری از سکته مغزی و سکته های قلبی کمک می کند. با این حال ، اثر شفابخش شکلات تیره بیش از زنان بر مردان تأثیر می گذارد.

 

هر چه شکر شکلات تیره کمتر باشد مزایای آن بیشتر است

نمایندگان هر دو جنس باید به خاطر داشته باشند که شکلات دارای قند و چربی زیادی است. این ترکیب در تناسب بدن یک عاشق شیرینی تأثیر بدی دارد. زنانی که به طور طبیعی وزن بیشتری پیدا می کنند نباید از شکلات ، شکلات های سفید و شیری سوء استفاده کنند.
 
بهترین گزینه از همه گزینه های موجود، شکلات فوق العاده تیره با محتوای کاکائو 90٪ است. این ماده حاوی فقط 8٪ شکر است ، بنابراین این محصول طعم تلخی دارد. شما نمی توانید مقدار زیادی از این شکلات ها را بخورید. بله و نه! با یک یا دو قطعه سیر می شوید و مزایای سلامتی مورد انتظار را به همراه خواهد داشت.
 

 

شکلات تیره برای مردان مفیدتر است

متخصصان انستیتوی آبردین ثابت کرده اند که شکلات تیره دارای خاصیت ضد انعقادی است: خون را رقیق می کند ، با رسوبات روی دیواره رگ های خونی مبارزه می کند و خون رسانی به بدن را بهبود می بخشد. با این حال ، این اثر در مردان بهترعمل می کند.
 
پس از تحقیق در نورویچ ، دکتر باوییر دو راس اعلام کرد که 42 داوطلب پس از ماهها مصرف منظم مقدار کمی شکلات سیاه ، نتایج انعقادی خون را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده اند. معلوم شد کاکائو تعداد پلاکت هایی که وقتی به هم می چسبند ، رگ های خونی را مسدود کرده و منجر به حمله قلبی می شوند را کاهش می دهد.
 
در گروه آزمون 26 زن و 16 مرد میانسال حضور داشتند. نمونه خون و ادرار پس از 2 و 6 ساعت پس از خوردن شکلات گرفته می شد. دانشمند به دو نتیجه رسید.
 
در مرحله اول ، اثر مثبت یک وعده شکلات به تدریج تضعیف می شود. پس از 6 ساعت ، بدن فرآیند بازیابی سطح اولیه پلاکت ها را آغاز می کند. برای تأثیر مثبت پایدار ، قطعه های غنی از کاکائو باید مرتباً خورده شوند.
 
ثانیا ، شکلات تیره زنان را کمتر از مردان تحت تأثیر قرار می دهد. این به دلیل وجود هورمونهای خاص در بدن زنان است كه باعث انعقاد خون می شود. بنابراین ، عشق خانم های جوان به شکلات تیره بیشتر باعث رضایت از خوردن آن می شود ، در حالی که مردان واقعاً می توانند سلامت به خطر افتاده خود را با شکلات تیره بهبود ببخشند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

هوش مصنوعی به پیش بینی حمله قلبی و سکته کمک می کند

در
هوش مصنوعی به پیش بینی حمله قلبی و سکته کمک می کند
هوش مصنوعی به پیش بینی حمله قلبی و سکته کمک می کند. برای اولین بار از هوش مصنوعی(AI) برای ارزیابی دقیق جریان خون در یک مطالعه انجام شده توسط UCL و Barts Health NHS Trust استفاده شد. 
 
بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر جهانی است. کاهش جریان خون ، که اغلب قابل درمان است ، علائم شایع بسیاری از بیماریهای قلبی است. سازمان های بین المللی به طور کلی آزمایش برای اندازه گیری جریان خون بیمار را توصیه می کنند ، اما بسیاری از آنها تهاجمی هستند و خطرات خاصی را به همراه دارند.
 
تاکنون تجزیه و تحلیل ارزیابی جریان خون غیر تهاجمی موجود ، از جمله تصویربرداری از رزونانس مغناطیسی قلبی عروقی (CMR) ،بسیار دشوار بوده است. نوع جدیدی از هوش مصنوعی قادر به مطالعه این تحلیل ها خواهد بود.
 
نتایج هوش مصنوعی می تواند احتمال مرگ ناشی از حمله قلبی یا سکته مغزی در بیماران را پیش بینی کند. پزشکان می توانند از این داده ها هنگام توصیه روشهای درمانی برای بهبود جریان خون در افراد بیمار استفاده کنند.
 
این مطالعه پتانسیل فناوری تصویربرداری هوش مصنوعی را برای بهبود تشخیص بیماری های قلبی نشان می دهد. این سیستم می تواند پزشکان را به ایجاد داروهای دقیق تر برای بهینه سازی مراقبت از بیماران نزدیک کند. 
     
به عنوان بخشی از آموزش هوش مصنوعی ، دانشمندان تصاویر CMR را از بیش از 1 هزار نفر گرفتند. پزشکان پس از مطالعه هوش مصنوعی پیش بینی آن را با نظر پزشکان واجد شرایط مقایسه کردند. علاوه بر این ، بر اساس این داده ها ، شبکه عصبی آموخته است که احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی را حتی بهتر از پزشکان پیش بینی کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

علائم به ظاهر بی ضرر که هشدار می دهند حمله قلبی به زودی اتفاق می افتد

در
علائم به ظاهر بی ضرر که هشدار می دهند حمله قلبی به زودی اتفاق می افتد
عقیده ای وجود دارد که زمان حمله قلبی را غیر ممکن است متوجه شوید. این فقط تا حدی درست است. قلب با این علائم هشدار می دهد و با این علائم ، فرد می تواند خود را آماده کند و حتی از آن جلوگیری کند.
 
هشدار های علائم حمله قلبی که همه باید آنها را بشناسند.
 
علائم شماره 1.

سرگیجه مکررا تکرار می شود

انفارکتوس میوکارد یک نقض جدی سیستم قلبی عروقی است. نقض منجر به کمبود اکسیژن می شود که مغز از آن رنج می برد. به این موضوع توجه کنید.
 
علائم شماره 2.

خستگی بیش از حد

این نشانه دیگری از یک سیستم قلبی و عروقی با عملکرد ضعیف است. مردم عادت کرده اند که در محل کار خسته شوند و متوجه وخیم شدن اوضاع نشوند. اگر با استراحت ، تعطیلات ، خواب کافی کمکی به رفع خستگی شما نشد ، با یک متخصص قلب و عروق مشورت کنید.
 
علائم شماره 3.

تنگی نفس

در نتیجه نقض خون رسانی به ریه ها ، مانند سایر اندام ها ، بوجود می آید. از این نظر ، تهویه آنها مختل شده است. اگر بعد از انجام اعمال فیزیکی جزئی، تنگی نفس دارید ، این دلیل دیگری برای مشورت با متخصص قلب است.
 
علائم شماره 4.

احساس سرماخوردگی مزمن

همچنین در هنگام نزدیک شدن به حمله قلبی مشخص است. گلو درد ، تب ، سرفه. در حقیقت ، این یک بیماری است که در ارتباط با کاهش ایمنی عمومی به دلیل اختلال در خون رسانی ایجاد می شود.
 
علائم شماره 5.

درد قفسه سینه

فقط منتظر چنین درد هایی نباشید که به شما اجازه بلند شدن نمی دهد. افراد اغلب متوجه درد جزئی در قفسه سینه نمی شوند ، درد خفیف در بازو یا شانه. و این در حال حاضر علائم حمله قلبی اولیه است که می تواند قبل از ایجاد آسیب های جبران ناپذیر متوجه شوید. به سلامتی خود توجه کنید!

نظرات

در ادامه بخوانید...

علائم نزدیک بودن حمله قلبی 3 علامت

در

حمله قلبی

تنها در اروپا و آسیای میانه ، سالانه بیش از چهار میلیون نفر در اثر بیماری های قلبی و عروقی می میرند.بسیاری از افراد فکر می کنند که حمله قلبی به طور ناگهانی اتفاق می افتد و فقط در صورتی که به طور تصادفی کاردیوگرام انجام دهید ، می توان پیش بینی کرد. اما در حقیقت ، این طور نیست - در اکثریت قریب به اتفاق بیماران ، علائم خاصی پیش از فاجعه قلبی رخ می دهد. اگر به آنها توجه کنید ، می توانید در صورت جلوگیری از حمله قلبی ، عواقب آن و خطر مرگ را کاهش دهید.


به گفته پزشکان ، سه علائم اساسی وجود دارد که می تواند چند روز یا چند ساعت قبل از حمله رخ دهد. برای مثال ، یک متخصص قلب و عروق از کلینیک Ulf Landmesser در برلین می گوید باید به آریتمی قلبی توجه کنید ، به عنوان مثال ، اگر به نظر می رسد قلب در حال مکث است یا نبض هنگام استراحت ناگهان تغییر می کند.

 

زنگ خطر بعدی از وضعیت ضعف ناشی میشود - ضعف شدید ، سرگیجه ، رنگ پریدگی. درد ممکن است در ناحیه قلب ایجاد شود و به گردن ، بازو ، معده گسترش یابد.

 

درد قلب اغلب با نورالژی غیر خطرناک اشتباه گرفته می شود. اگر علت درد قلب باشد ، به طور معمول تعریق شدت می یابد ، ممکن است احساس گرما در صورت ، قفسه سینه و گردن وجود داشته باشد. خیلی اوقات احساس غیرقابل توصیف وحشت ، ترس از مرگ وجود دارد. با چنین علائمی ، باید فوراً با پزشک تماس بگیرید.

 

شما می توانید با استفاده از یک کاردیوگرام ، حمله قلبی یا وضعیت قبل از انفارکتوس را تشخیص دهید. به یاد داشته باشید که با سکته قلبی ، باید هرچه سریعتر به کمک پزشکی برسید.

نظرات

در ادامه بخوانید...