علامت پوستی که نشان دهنده حمله قلبی قریب الوقوع است

قلب

حمله قلبی که در شرف وقوع است معمولاً با درد شدید قفسه سینه ، تنگی نفس (تنگی نفس) و احساس اضطراب شدید همراه است. با این حال ، علائم دیگری نیز وجود دارد ، و اغلب آنها در معاینه یک متخصص پوست مشاهده می شوند.


به گفته متخصصان مرکز پوست و سرطان پوست فلوریدا (ایالات متحده آمریکا) ، ظاهر شدن گره های اصطلاحاً اسلر(ندول های اسلر Osler Nodes) روی پوست می تواند وضعیت خطرناکی را نشان دهد.گره های دردناک درون درم به ابعاد نخود در کف دست وپا می باشند. اینها گره هایی محدب ، دردناک و مایل به قرمز در بافت زیر جلدی یا پوست است. آنها معمولاً در کف دست وپا و انگشتان دست وپا ظاهر می شوند. 

 

ندول های اسلر یک بیماری مستقل نیستند ، اما نشانه ای از آندوکاردیت عفونی طولانی مدت است. آندوکاردیت التهابی است که در پوشش داخلی قلب (اندوکاردیوم) رخ می دهد ، در بیشتر موارد به علت عفونت ، اما عوامل دیگری شناخته شده است. غالباً ، آندوکاردیت نه به عنوان یک بیماری مستقل ، بلکه به عنوان نتیجه سایر آسیب شناسی ها در بدن ایجاد می شود.

 

سه علامت حمله قلبی قریب الوقوع

تا به امروز ، حدود 130 نوع میکروارگانیسم وجود دارد که می توانند آندوکاردیت را تحریک کنند.پیش از این ، اولف لندمسر ، متخصص قلب و عروق آلمان ، سه علامت را نام برد که می تواند حمله قلبی قریب الوقوع را تشخیص دهد.

1- اولین علامت در حمله قلبی قریب الوقوع این است که اگر شخصی در قفسه سینه احساس انقباض کند ، مثل اینکه فیل روی سینه نشسته است.

2- دومین علامت در حمله قلبی قریب الوقوع دردی است که به گردن و بازوی چپ گسترش می یابد.

3- در برخی موارد ، حمله نزدیک با درد شدید شکم در حمله قلبی  آشکار می شود (این سومین علامت است).

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید