جویدن ناخن بیماری است که باید درمان شود

در

جویدن ناخن
عادت گاز گرفتن و جویدن  ناخن ها باید جدی گرفته شود ، این نشان دهنده مشکلات پنهان است. چگونه از دست آن خلاص شویم.

جویدن ناخن بیماری است که باید درمان شود

تعجب خواهید کرد اما عادت ناخن جویدن می تواند از والدین به ارث برسد. این یک واقعیت ثابت شده است. اما علت شایع دیگر می تواند روان رنجور باشد که ناشی از شوک یا استرس طولانی مدت است.
این امر خصوصاً در کودکان مشهود است. چه کسی ، با نداشتن منابع روانشناختی برای کنار آمدن با شوک ، سعی می کند با رفلکس مکیدن یا گاز گرفتن ناخن آرام شود؟
متأسفانه ، همه ی توصیه هایی که این عادت منجر به ایجاد پارگی های دردناک در اطراف صفحه ناخن می شود ، و همچنین خطر ابتلا به عفونت ناخن و انگشتان را افزایش می دهد ، کمک چندانی نمی کند. علاوه بر این ، اگر کودک را تحت فشار قرار دهید ، خطر تداوم این عادت بد به طور کلی وجود دارد.


"جوندگان" بزرگسالان می توانند خود را با یک لاک تلخ که در داروخانه به راحتی پیدا می شود ، کمک کنند. روش های خانگی نیز وجود دارد ، مانند پخش یک لایه خردل روی ناخن ها. اما حتی این نیز گاهی کمکی نمی کند.
بنابراین ، اگر شما یا یکی از نزدیکانتان ناخن می جوید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که قرار ملاقات با روان درمانگر بگذارید. گاهی اوقات حتی یک ترفند برای حل مسئله کافی است. با این حال ، برای تحکیم نتیجه ، می توان داروهای آرامبخش ملایم ، گیاهان دارویی آرامبخش ، فیزیوتراپی ، بازدید از سونا و دوش ضد استرس را تجویز کرد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه ناخن های خود را سالم نگه داریم

در

مراقبت منظم از ناخن منجر به داشتن ناخن های سالم می شود که با این کار می توانید به خود افتخار کنید.برنامه مراقبت از ناخن می تواند سالم و ارزان باشد.در حقیقت، متخصصان پوست  معتقد ند تمیز کردن ناخن ها شب هنگام ناخن های قوی شما را در معرض عفونت باکتریایی قرار می دهد.جهت حفظ ناخن های خود نیاز به مانیکور ناخن ندارید اگر این هشت نکته ساده را رعایت کنید.

استفاده از بیوتین

تا زمانی که دارای رژیم غذایی سالم و متنوعی هستید، جهت حفظ ناخن های خود نیاز به مکمل غذایی ندارید.اما، به گفته دکتر کلین اسمیت، مردمی که دارای ناخن های ضعیفی هستند ممکن است از مکمل بیوتین، ویتامین B بهره مند بشوند.او معتقد است "بیوتین برای تقویت و رشد ناخن های ما مفید است".او اذعان می دارد که از زمان تولید دارای ناخن های قوی نبوده است، و با استفاده از بیوتین به صورت روزانه موفق به داشتن ناخن های قوی شده است.

از لاک زدن لذت ببرید

لاک زدن برای سلامتی ناخن های شما مضر نمی باشد، اگرچه شما احتمالا باید به صورت دوره ای به ناخن های خود استراحت بدهید.به عنوان بخشی از مانیکور خانگی ، مطمئن بشوید که از لاک پاک کن مناسبی استفاده می کنید.برای مراقبت بهتر از ناخن از دستکش استفاده نمائید زمانی که با دستان خود مشغول انجام کاری هستید، از قبیل زمانی که مشغول باغبانی یا تمیز کردن خانه هستید، جهت مراقبت از لاک و دور نگه داشتن ناخن ها از گرد و خاک.

لایه های شاخی را مرطوب نمائید

لایه های شاخی را مانند درزگیر محافظ دور وان حمام تصور نمائید. اگر آن ها را ببرید یا به آن ها فشار وارد آورید، به آن ها صدمه می زنید.با این کار ناخن خود را در معرض عفونت قرار می دهید.به عنوان بخشی از مراقبت منظم ناخن جهت داشتن ناخن های سالم، کلین اسمیت مرطوب نمودن لایه های شاخی را توصیه می نماید.مراقبت علائم عفونت باشید، از قبیل قرمزی، درد، تورم، و حتی چرک در لایه های شاخی و نزدیک پوست.جهت درمان به پزشک مراجعه کنید.(سیارک)

ناخن ها را کوتاه کنید

کلین اسمیت(متخصص پوست) متذکر می شود که "ناخن باید تمیز بوده، طبیعی تر به نظر برسد، ناخن های کوتاه تر نه چنگال".کوتاه نمودن ناخن ها به صورت مرتب در حفظ ناخن های سالم به شما کمک نموده مانع شکنندگی ناخن می شود.میزان کوتاه کردن شما بستگی به میزان رشد ناخن هی شما دارد.از سوهان مناسب جهت صاف کردن لبه های ناخن استفاده نمائید.به عنوان بخشی از مانیکور، همچنین می توانید سطح ناخن های خود را تا حدودی صاف نمائید، به خصوص اگر برآمدگی وجود دارد.

با برس ناخن، ناخن ها را تمیز کنید

بسیاری از خانم ها به دلیل تمیز نمودن زیر ناخن با ابزار تیز، هم در خانه و هم در طول مانیکور در معرض ابتلاء به عفونت هستند.به گفته کلین اسمیت، "خانم ها یا مانیکور زن ها باید زیر ناخن را تمیز نمایند تا شکافی بین ناخن و بستر ناخن وجود نداشته باشد".این نوع مراقبت از ناخن دریچه ای باز به سوی عفونت های باکتریایی یا قارچی می باشد. در عوض، برس کشیدن ناخن با برس مناسب برای ناخن ها سودمند می باشد.

از دستکش ظرفشویی استفاده کنید

غوطه ور بودن دست ها در آب داغ، صابونی جهت شستن ظروف می تواند ناخن های قوی را ضعیف نماید، عمدتا به این دلیل که این فرآیند  با خشک نمودن پوست دست ناخن ها را خشک می کند.مراقبت از ناخن ها توسط دستکش های ظرفشویی منجر به محافظت از دستان شما می شود.به گفته کلین اسمیت، جالب توجه است که، شناگرانی که معمولا در آب سرد شنا می کنند با یک نوع چالش برای ناخن های قوی خود روبرو نمی باشند.(سیارک)

مانیکور نمودن را به حداقل برسانید

جهت حفظ سلامتی ناخن های خود مانیکور نمودن را ساده نمائید.به گفته کلین اسمیت، "چند دلار پس انداز کنید". "لاک ناخن خود را پاک کنید، لاکی که به ناخن های شما شکل داده اند- یک پوشش جدید بکشید، و این کار را ادامه بدهید".از ناخن های اکریلیک صرف نظر کنید، که در نهایت عفونت بسیاری را به دنبال دارد، و آگاه باشید که با توجه به نور UV که به ناخن های خورشیدی اضافه می گردد احتمال ابتلاء به سرطان پوست وجود دارد.به پوست دست خود ضد آفتاب بمالید اگر قرار است آن ها را زیر آفتاب قرار بدهید.

عفونت ها را جدی بگیرید

صاف نمودن لبه ها و قرار دادن ناخن شکسته در چسب زخم توصیه می گردد، اما در صورتی که علائمی از عفونت را مشاهده کردید، با دکتر مشاور نمائید.احتمالا نشانه هایی از عفونت باکتریایی مشاهده خواهید کرد، اما ممکن است علائم اولیه عفونت قارچی ناخن را مشاهده نکنید، از قبیل، تورم، پوست قرمز و تحریک شده اطراف بستر ناخن.عفونت های قارچی با درمان ضد قارچ بهبود می یابد، اما آن ها برخی اوقات نیاز به داروهای تجویزی دارند- برای مراقبت بهینه ناخن، مارقبت های پزشکی را دریافت نمائید زمانی که ناخن های سالم در خطر هستند.(سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ناخن ‌ها می‌توانند نشانگر وضعیت سلامت جسمانی شما باشند

در

(سیارک) بیشتر ما تنها زمانی به ناخن‌ خود توجه خواهیم کرد که بیش از حد بلند شده باشند و قصد کوتاه کردن آنهارا داشته باشیم و یا اینکه با استفاده از وسایل آرایشی کمی آنها را تزیین کنیم. اما جالب است بدانیم که ناخن‌های دست حقاقی زیادی درباره وضعیت سلامت جسمانی ما در اختیارمان می‌گذارند و در نظر گرفتن صرف آنها برای زیبایی کم‌لطفی است. بیماری، تب، جراحی، مشکل روانی و استرس، مشکلات تغذیه‌ای و مسائل دیگر مربوط به سلامتی انسان، همه برروی وضعیت ناخن‌های دست  تأثیرگذارند. در این مطلب قصد داریم نه مورد از بیماری‌هایی را که با توجه به وضعیت ناخن‌های دست قابل شناسایی هستند را عنوان کنیم. با سیارک همراه باشید.

 

  1. خطوط قهوه‌ای رنگ

علت احتمالی: ملانوم

همانگونه که مرتب حواستان به پوست دستتان است و اگر لکه‌ یا کبودی‌ای روی آن ببینید نگران خواهید شد، باید حواستان به ناخن‌هایتان نیز باشد و در صورت وجود هرگونه رنگ غیر طبیعی به فکر چاره باشید. ملانوم (تومور سیاه رنگ قشر عمیق پوست) که خطرناک‌ترین نوع سرطان پوست را به همراه دارد می‌تواند در زیر ناخن‌ تشکیل شده و آنجا بماند. تجمع رنگدانه‌ها در بافت‌های پوستی می‌تواند حاکی از وجود این بیماری خطرناک باشد، اما تشکیل این تومور در ناخن کمی متفاوت از سایر نقاط بدن است و در اکثر موارد همانند یک خط عمودی قهوه‌ای رنگ بروز پیدا می‌کند.

 

به محض مشاهده چنین حالتی در ناخن دست خود باید به متخصص پوست مراجعه کرده و مشکل خودرا با او درمیان بگذارید. ناگفته نماند که اگر تمام ناخن‌های دست شما چنین حالتی پیدا کنند، به احتمال قوی، خطر ابتلا به این بیماری در شما وجود ندارد و احتمالا یک نارسایی پوستی است، با این حال نباید خطر کرد و حتی اگر مورد شما این چنین است، بهتر است به متخصص مراجعه کنید.

  1. خطوط سفید

علت احتمالی: نارسایی تغذیه‌ای

ممکن است خطوط افقی سفید رنگی رو ناخن دست شما به وجود بیاید؛ این خطوط سفید رنگ به احتمال زیاد خبر از یک نارسایی تغذیه‌ای می‌دهند. به بیانی دقیق‌تر بدن شما، زینک و یا پروتئین کافی دریافت نمی‌کند. نیکل اسپونل، استادیار پزشکی در کالج نیویورک، براین باور است که این خطوط افقی سفید رنگ زمانی به وجود می‌آیند که به دلیل کمبود منابع کافی در بدن، در رشد ناخن اختلال ایجاد می‌شود. بهتر است در صورت مواجه شدن با این مسئله، با پزشک خود مشورت کرده و از رژیم غذایی مناسب برای رفع آن بهره بگیرید.

 

میزان پروتئینی که در طول روز ملزم به دریافت آن هستید بستگی به فعالیت شما دارد. میزان زینک لازم برای بدن هم به چیزی حدود یازده گرم در روز برای خانم‌ها و هشت گرم در روز برای آقایان می‌رسد. ناگفته نماند که در موارد بسیار نادری این خطوط سفید رنگ می‌توانند حاکی از نارسایی‌های کلیوی و یا بیماری‌هایی مربوط به کبد باشند. به هر حال بهتر است در صورت مشاهده این خطوط با پزشک خود مشورت کنید.

  1. برآمدگی در سطح ناخن

علت احتمالی: افزایش سن

ممکن است ناخن دست شما سطح صاف و یکدست خودرا از دست داده باشد و با لمس آن متوجه برآمدگی‌های در سطح آن شوید. بهتر است بدانید که چندان جای نگرانی نیست و این تنها یکی از عوارض بالا رفتن سن است که اینگونه نمود پیدا می‌کند. این مسئله دقیقا مشابه چین و چروک‌هایی است که به خاطر بالارفتن سن در پوست شما به وجود می‌آید. محققان بر این باورند که این مسئله به احتمال زیاد از سن پنجاه سالگی به بعد آغاز می‌شود.

 

البته اگر سطح ناخن دست شما به نظرتان به طور غیر طبیعی‌ای حالت اولیه خودرا از دست داده و در سطح آن برآمدگی به وجود آمده است، بهتر است با پزشک خود مشروت کنید و از اینکه مسئله دیگری در میان نباشد کسب اطمینان کنید.

  1. خمیدگی ناخن

علت احتمالی: کمبود آهن و کم‌خونی

این مورد کمتر ممکن است برای شما اتفاق بیفتد و اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، شکل ناخن شما به قدری عجیب خواهد شد که توجه شمارا جلب خواهد کرد و احتمالا خود از وجود مشکلی احتمالی باخبر خواهید شد. این حالت عجیب ناخن که به خاطر فرورفتگی حاصل‌شده در سطح ناخن آن را به قاشق تشبیه می‌کنند، غالبا به خاطر کم‌خونی و کمبود آهن رخ می‌دهد.

 

در حقیقت این کمبود، ناخن را به حدی ضعیف می‌کند که دیگر حتی قادر به مقاومت از بافت زیرین خود در برابر یک قطره آب هم نخواهد بود. حال باید دید برای رفع این اختلال چه باید کرد. بهتر است در صورت مشاهده چنین اختلالی در ناخن دست خود با انجام آزمایش مطمئن شوید که دلیل اصلی آن کم‌خونی است یا خیر. اگر مسئله کم‌خونی باشد، دلیل اصلی آن عدم دریافت آهن لازم برای بدن توسط شماست، که با تجویز مکمل‌های مرتبط توسط پزشک متخصص برطرف خواهد شد. در موارد نادری هم این اختلال می‌تواند ریشه در نارسایی‌های تیروئیدی و مشکلات قلبی داشته باشد.

  1. خشکی و شکنندگی سطح ناخن

علت احتمالی: عوامل خارجی

شکاف، خشکی و شکنندگی سطح ناخن دست خیلی غیرمعمول نیست و بسیاری با این مسئله دست و پنجه نرم می‌کنند. به همین خاطر است که بسیاری روی به مواد مکملی برای تقویت ناخن خود می‌آورند. محققان براین باورند که شکنندگی‌ای که گهگاه در سطح ناخن احساس می‌شود، عادی است. بخصوص اگر از مشتریان پروپا قرص سالن‌های مانیکور و اینگونه مسائل باشید و از مکمل‌های مختلف برای تقویت ناخن‌های دست خود استفاده کنید، این خشکی و شکاف‌های کوچکی که در سطح ناخن بوجود می‌آید خیلی دور از انتظار نخواهد بود.

 

اما اگر مشکل به نظرتان کمی غیرطبیعی می‌آید و شکنندگی سطح ناخن برایتان تبدیل به مشکلی دائمی شده است، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید، چراکه ممکن است مسئله مربوط به نارسایی تیروئید باشد و شکنندگی مزمن ناخن دست، می‌تواند حاکی از کم‌کاری تیروئید باشد.

  1. بلند شدن بیش از اندازه قسمت زائد ناخن

علت احتمالی: نارسایی ریه یا کلیه

به طور معمول قسمت زائد ناخن که هرازچندگاهی اقدام به کوتاه کردن آن می‌کنید، نباید خیلی بلند باشد. حال اگر این قسمت زائد به سرعت و بیش از اندازه بلند می‌شود، ممکن است علت آن نارسایی‌ای باشد که در بدن وجود دارد. اگر این قسمت زائد تا چیزی حدود نیمی از اندازه ناخن شما بلند شود، می‌تواند حاکی از نارسایی‌های کلیوی باشد. این مورد در کسانی که به دیابت و فشارخون بالا مبتلا هستند، شایع‌تر است. اما اگر این قسمت زائد به اندازه دوسوم ناخن شما بلند شود باید به دنبال علل دیگری بود. زمانی که ناخن دست تا این حد بلند می‌شود به آن نام «ناخن تری» اطلاق می‌شود.

 

جنیفر چن، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد بر این باور است که بلندشدن اینگونه ناخن ممکن است به خاطر وجود نارسایی در کبد باشد. نارسایی در کبد چیزی نیست که به شوخی برگزار شود و باید به سرعت درجهت رفع هرگونه نارسایی اقدام شود. درمان این نارسایی بسته به شرایط و عواملی است که سبب بروز مشکل شده است.

 

برخی از نارسایی‌های کبد با تغییراتی در عادات رفتاری برطرف خواهد شد؛ عدم استعمال مشروبات الکلی و کاهش وزن از جمله راهکارها برای رفع این نارسایی‌ها است. هرچند در مواردی نیز، مسئله جدی‌تر خواهد بود و برای درمان نیاز به جراحی و تجویز دارو خواهد بود. به هرحال در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

  1. رگه‌های قرمز رنگ روی سطح ناخن

علت احتمالی: نارسایی قلبی

خون‌مردگی‌های قرمزرنگی که در سطح ناخن دست بوجود می‌آیند  می‌توانند نشانگر نارسایی قلبی باشند. البته این درصورتی است که ناخن شما با جایی اصابت نکرده باشد و دچار آسیب‌دیدگی نشده باشد. این رگه‌های باریک خون (بخصوص در سطح ناخن‌های دست چپ که به قلب نزدیک‌تر است ممکن است بخاطر اختلالی در عملکرد دریچه‌های قلبی و یا رگهای آن بوجود آمده باشند.

 

 

عفونت قلب (اندوکاردیت) در بیشتر موارد به دلیل ورود باکتری‌های عفونت‌زا به قلب رخ می‌دهد. خطر ابتلا به این بیماری برای کسانی که در قلب خود دستگاهی بخصوص کار گذاشته‌اند و نیز کسانی که سابقه بیماری قلبی ویا سابقه مصرف مواد مخدر دارند، به مراتب بیشتر است. از عوارض این بیماری می‌توان به علائمی شبیه به سرماخوردگی، کاهش وزن، درد عضلانی، سرفه و... اشاره کرد. برای درمان نیز به آنتی‌بیوتیک نیاز است که با نظر پزشک متخصص تجویز می‌شود. درصورت مشاهده این رگه‌های قرمز خون، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

  1. ایجاد حفره‌های کوچک در سطح ناخن

علت احتمالی: پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن که کَژنه‌های قرمز پوسته‌ریز خارش‌دار در پوست سر و آرنج و ساعد و زانو و ساق و سایر بخش‌های بدن ایجاد می‌کند)

اگر این حفره‌ها نشانه بیماری پوستی عنوان شده باشند باید هرچه سریع‌تر درجهت درمان و بهبود آن اقدام کنید چراکه این مسئله به همین جا ختم نمی‌شود. دکتر چن دراین‌باره عنوان کرده است: «اگر علائم این بیماری پوستی در سطح ناخن پدیدار شد، باید مراقب باشید، چراکه این بیماری زمینه‌ای برای بروز آرتروز یا ورم مفاصل است.» او در ادامه صحبت‌های خود گفته است که چیزی حدود هشتاد درصد ازکسانی که به این بیماری مبتلا می‌شوند، در نهایت دچار آرتروز می‌شوند.

 

ناگفته نماند که علاوه بر آرتروز این بیماری پوستی می‌تواند زمینه‌ساز بروز بیماری آلوپشیا آرتا نیز باشد، بیماری‌ای که سبب ریزش مو می‌شود. اگر به این بیماری مبتلا هستید و هنوز اقدامی در جهت درمان نکرده‌اید، حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

  1. انحنا پیدا کردن ناخن

علت احتمالی: نارسایی ریوی

اگر سر ناخن بیش از حد انحنا پیدا کرده باشد و سرانگشتان دست ورم کرده باشند، می‌تواند علت نارسایی مربوط به ریه باشد. متخصصان براین باورند که علت این نارسایی، اختلال در عملکرد ریه است که در نهایت سبب می‌شود اکسیژن کافی در خون وجود نداشته باشد.

 

در بیشتر موارد این نارسایی نشان از وجود سرطان ریه دارد، اما این تنها امکان نیست و پرکاری تیروئید یا بیماری‌های مربوط به کبد نیز می‌توانند با این نارسایی تشخیص داده شوند. به خاطر داشته باشید که هرکدام از این بیماری‌ها به نوبه خود خطرناک است و در صورت مشاهده چنین حالتی در ناخن و سرانگشتان خود، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مانیکور تیره برای تابستان 10 مدل

در
برای دوستداران محدوده رنگ تیره، طرح های ناخن روشن و چشم نواز مناسب نیستند.
دخترانی که عاشق رنگ سیاه، قهوه ای یا بورگوندی هستند، به ندرت می توانند با یک مانیکور مناسب برای تابستان سازگاری داشته باشند. اما نگران نباشید، زیرا ایده های زیادی برای طراحی تابستان با سایه های رنگی تیره وجود دارد. انواع گزینه های ممکن برای مانیکور، با ترکیب رنگ ها، شما را بی تفاوت نخواهند گذاشت.مخصوصا اگر پوست سفید داشته باشید. ما این ایده ها را برای مانیکور تیره تابستانی، 2019 ارائه می دهیم. 
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ناخن می تواند در مورد مشکلات بدن بگوید 7 مشکل

در
ناخن می تواند در مورد مشکلات بدن بگوید 7 مشکل
بدن ما بسیار جالب است. بسیاری متوجه نمیشوند، گاهی اوقات به نظر میرسد برخی علائم ممکن است نشان دهند که بدن در معرض کمبود مواد معدنی خاص، کمبود ویتامین ها و یا بیماری است. امروز من می خواهم در مورد صفحه ناخن صحبت کنم. اغلب ما اهمیت ویژه ای برای رنگ ناخن یا این واقعیت که ناخن ها شروع به تغییر می کنند قائل نمی شویم.
بله، به طور کلی، زنان عادت کرده اند ناخن های خود را با لاک زدن، ناخن ها را بپوشانند و نمی توانند ببینند که چه اتفاقی در زیر لاک می افتد. به هر حال، ناخن می تواند در مورد نقض جدی در بدن بگوید.
 
و این شرایط در ناخن است که شما باید توجه داشته باشید.
 

 

سفید شدن ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید

سفید شدن ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید
متخصصان پوست آمریکا می گویند که اگر ناخن شروع به بی رنگ شدن و محو شدن کرد، این ممکن است نشانه ای از ملانوم پلاک ناخن باشد.
 
 

 

زرد شدن ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید

زرد شدن ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید
به نظر می رسد که زرد شدن ناخن ها ممکن است نشان دهنده آن باشد که فرد مبتلا به پسوریازیس می شود. و در عین حال - این یک نشانه روشن از مشکلات جدی کبد است. به هر حال، ناخن های زرد می توانند در سیگاری ها هم دیده شوند، و علاوه بر این، آنها حتی اسکراب نیست، بنابراین در مورد آن فکر کنید!
 
 

 

رنگ بنفش ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید

رنگ بنفش ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید
سیانوز ناخن می تواند در مورد کاهش هموگلوبین، و همچنین اختلالات گردش خون یا مشکلات سیستم تنفسی صحبت کند. به طور کلی، پوست آبی همچنین می تواند در مورد مشکلات تنفسی و گردش خون صحبت کند، بنابراین در ذهن داشته باشید!
 
 

 

نقاط سفید روی ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید

بسیاری از زنان با این موضوع مواجه می شوند. مردم می گویند که ظاهر نقاط سفید بر روی ناخن ها مشکل جدید را وعده می دهد. با این حال، همه چیز خیلی مشخص نیست. لکه های سفید روی صفحه ناخن می توانند ظاهر شوند، سپس ناپدید می شوند، به اشکال مختلف باشند. و این نشان دهنده کمبود کلسیم و روی در بدن انسان است. و همچنین اگر خطوط افقی سفید ظاهر می شود، این ممکن است بیماری کلیوی را نشان دهد.
 

 

شیارهای عرضی بر روی ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید

شیارهای عرضی بر روی ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید
اگر در یک فرد علائمی مثل فرورفتگی روی صفحه ناخن ظاهر شود و به نظر برسد که ناخن سوراخ شده، این نشان می دهد که ناخن دائما تحت فشار است. همچنین، این ناخن ها می توانند در مورد اختلالات متابولیکی صحبت کنند. اما یک دلیل سوم وجود دارد - این حالت ممکن است به خاطر یک ضربه معمولی به ناخن باشد.
 
 

 

نوارهای طولی بر روی ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید

نوارهای طولی بر روی ناخن از چه مشکلی در بدن می گوید
بسیاری از این راهها در افراد سالخورده یافت می شود. این ها فقط تغییرات مربوط به سن در بدن است. اما اگر چنین خطوطی در زنان جوان (یا مردان) باشد، این ممکن است به طور کلی کمبود مایع یا کم آبی بدن را نشان دهد. بنابراین، تنها راه نوشیدن آب بیشتر است.
 

 

شكستگی و خراش روی ناخن ها از چه مشکلی در بدن می گوید

شكستگی و خراش روی ناخن ها از چه مشکلی در بدن می گوید
ناخن شکسته - بدبختی واقعی بسیاری از زنان است. در حالی که دیگران می توانند فقط  ناخن زیبا داشته باشند. اگر ناخن های شما به طور مداوم فرسوده و شکسته است، بدان معنی است که بدن شما دارای کمبود روی، آهن، ویتامین D، E و A است. یکی دیگر از دلایل ضعیف و شکستن ناخن می شود، مشکلات قلبی، عروق و اختلالات سیستم غدد درون ریز است. به طور خاص، این می تواند نشانه ای از دیابت هم باشد.
 
اگر چیزهای عجیب و غریب در ناخن ها دیدید، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید. یک متخصص با تجربه به شناسایی علت دقیق علائم و تجویز درمان صحیح کمک می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ممکن است بیماری قلبی داشته باشید 12 علامت

در
ممکن است بیماری قلبی داشته باشید 12 علامت

آپنه خواب

هنگامی که خروپف شما به دلیل مکث در تنفس قطع می شود ، ممکن است مغز شما اکسیژن کافی دریافت نکند، که باعث ارسال سیگنال ها به رگ های خونی و قلب شما می شود تا بیشتر کار کنند و جریان خون ادامه یابد. این مسئله خطر ابتلا به فشار خون بالا ، ضربان قلب غیر طبیعی ، سکته مغزی و نارسایی قلبی را افزایش می دهد. خوشبختانه ، آپنه خواب قابل درمان است.
 

بثورات راش زرد و نارنجی

سطح بسیار زیاد تری گلیسیرید می تواند باعث شود تا پوست شما در اطراف مفصل انگشتان دست دارای راش زرد و نارنجی داشته باشد  . بسیاری از این چربی ها در خون شما می تواند در سخت شدن شریان های شما نقش داشته باشد ، و تعداد زیاد آن ها اغلب مربوط به شرایط دیگری است که شما را نیز در معرض بیماری قلبی و سکته های مغزی قرار می دهد.
 

قدرت ضعیف دست ها

قدرت دست شما ممکن است در مورد قدرت قلب شما نکته مهمی را به شما بگوید. تحقیقات حاکی از آن است که توانایی فشار به خوبی به معنای پایین آمدن خطر بیماری قلبی است. اگر قدرت دست شما بر یک شیء برای شما دشوار است ، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. (اما بهبود قدرت گرفتن به تنهایی لزوماً قلب شما را سالم نخواهد کرد.)
 

نقاط تیره در زیر ناخن ها

اگر به تازگی به انگشت خود آسیبی وارد نکرده اید و صدمه ندیده اید، اما نقاط کمی از خون مردگی در زیر ناخن شما دیده می شود، می توانند به عفونت در قلب یا دریچه های قلب شما بنام اندوکاردیت اشاره کنند. شما همچنین هنگام ابتلا به دیابت می توانید این نقاط خونی را در زیر ناخن ببینید و افراد مبتلا به دیابت، دو تا چهار برابر بیشتر از افراددارای بیماری قلبی و سکته مغزی این نقاط تیره را دارند.
 

سرگیجه

سبکی سر اغلب نتیجه مستقیمی از اشتباه در عملکرد قلب شما است زیرا خون کافی را به مغز شما پمپ نمی کند. سرگیجه می تواند نشانه ای از ریتم غیر طبیعی به نام آریتمی باشد . نارسایی قلبی به معنای تضعیف ماهیچه نیز می تواند شما را ناپایدار کند. احساس دلپذیر سبکی سر یکی از بسیاری از علائم کمتر شناخته شده حمله قلبی است.
 

مشکلات جنسی

برخی از مشکلات موجود در اتاق خواب می تواند به معنای ابتلا به بیماری قلبی و خطر بیشتر برای حمله قلبی یا سکته مغزی باشد. مردان با اختلال نعوظ ممکن است مشکل فشار خون از کلسترول بالا یا دچار مشکلات گردش خون مربوط به فشار خون بالا یا شریان های باریک باشند. این مشکلات جریان خون همچنین می تواند میل جنسی زن و توانایی لذت بردن از رابطه جنسی را کاهش دهد.
 

تغییر رنگ پوست

انگشتان دست و انگشتان آبی یا خاکستری می تواند از گردش خون ضعیف باشد ، غالباً به دلیل نقص قلب  که در عروق خونی از زمان تولد یا باریک یا مسدود هستند. وقتی تکه های پلاکهای ساخته شده از کلسترول ایجاد شود در رگ های خونی کوچک گیر می کند. ممکن است هنگام آندوکاردیت ، شکافهای خونی دقیقاً زیر پوست در قسمت داخلی دست  و کف پا ایجاد شود.
 

خونریزی لثه ها

متخصصان ارتباط بین بیماری لثه و بیماری های قلبی را کاملاً درک نمی کنند. اما مطالعات نشان می دهد که خونریزی ، تورم لثه ممکن است باعث ایجاد درد در قلب شود. یک نظریه این است که باکتریهای موجود در لثه به جریان خون شما می رسد و التهاب را در قلب شما به وجود می آورد. ابتلا به بیماری لثه ، که می تواند منجر به افتادن دندان شود ، ممکن است احتمال سکته مغزی را نیز بالا ببرد.
 

لکه های تیره و مخملی روی پوست

ممکن است این لکه های ضخیم ، به نام آکانتوز نیگریکانس ، در چین های پوستی مانند گردن ، زیر بغل و کشاله ران پیدا شود که بدن شما در استفاده از هورمون انسولین دچار مشکل شود. تکه ها می توانند برچسب های پوستی نیز داشته باشند. اگر به دلیل مقاومت به انسولین ، سندرم متابولیک یا دیابت نوع 2 تحت درمان نیستید ، برای کمک به کنترل قند خون و محافظت از قلب خود به پزشک مراجعه کنید.
 
تنفس مشکل 
احساس کمبود نفس می تواند نشانه نارسایی قلبی ، ضربان قلب غیر طبیعی یا حمله قلبی باشد. به پزشک خود بگویید که اگر بعد از انجام کارهایی که قبلاً برای شما آسان بود ، یا اگر نفس کشیدن دشوار است . درد قفسه سینه هم دارید؟ با 115 تماس بگیرید.
 

تورم در پاها

این اتفاق می افتد وقتی مدت طولانی می ایستید یا می نشینید ، و همچنین در دوران بارداری شایع است. تورم پا ها همچنین می تواند ناشی از نارسایی قلبی و گردش خون ضعیف در پاهای شما باشد. پاهای متورم می تواند از لخته ای باشد که باعث بازگشت خون از اندام تحتانی به قلب شما می شود. 
 

خستگی

نارسایی قلبی می تواند شما را خسته و از انرژی تخلیه کند ، زیرا ماهیچه قلب دیگر به اندازه کافی برای تأمین نیازهای بدن شما پمپ نمی کند.مراقب علائم دیگر ، مانند سرفه و تورم باشید ، زیرا احساس ضعف می تواند نشانه هشدار دهنده بسیاری از شرایط مختلف ، از جمله کم خونی ، سرطان یا حتی افسردگی باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

آزمایش ساده به شناسایی علائم سرطان ریه کمک می کند

در
تست سزطان ریه
به گفته کارشناسان تحقیقات سرطان انگلستان به نظر می رسد سرطان ریه را می توان به معنای واقعی کلمه در انگشتان دست تشخیص داد. برای این کار ، شما باید یک تست ابتدایی را به نام "شکاف الماس" انجام دهید.
همانطور که در تصویر نشان داده شده است ، ناخن ها را باید پشت به هم قرار دهید.کارشناسان می گویند عدم وجود فضای آزاد بین قسمت تحتانی ناخن ها یکی از علائم سرطان ریه است.
 
به گفته آنها ، این پدیده در 35 درصد بیماران مبتلا به تومور های بدخیم در ریه (سرطان ریه) مشاهده می شود.
 
تغییرات به تدریج رخ می دهد: پایه ناخن نرم می شود ، و سپس سطح ناخن فرد بیمار شروع به خم شدن می کند. این اتفاق ، ظاهراً تحت تأثیر تجمع مایع در بافتها رخ می دهد.
 
آزمایش مثبت تشخیص 100٪ سرطان نیست ، زیرا دلایل دیگری نیز دارد. اما اگر علاوه بر این سرفه مکرر ، تنگی نفس ، درد قفسه سینه ، از دست دادن اشتها ، خستگی مداوم ، کاهش وزن غیر قابل توضیح وجود داشته باشد ، باید با پزشک مشورت کنید.
 
پیش از این گزارش شده بود که براساس اعلام وزارت بهداشت ، مرگبارترین سرطان سرطان مری محسوب می شود. 59٪ از بیماران طی یک سال از آن می میرند. دومین نتیجه کشنده سرطان سرطان ریه است. از این میزان ، 49 درصد بیماران در یک سال فوت می کنند.سرطان ریه شایعترین تومور بدخیم در جهان است که با یک دوره نهفته و ظاهر زودرس متاستاز مشخص می شود.
 
تصور می شود ناشی از جمع آوری مایعات در بافت های نرم در انتهای انگشتان باشد - اما کاملاً مشخص نیست که چرا این اتفاق می افتد. تشخیص انسداد زودرس انگشت می تواند اولین سرنخ از یک بیماری اساسی زمینه ای جدی باشد که در صورت درمان زودرس ، ممکن است قابل درمان باشد. اما به طور خودکار به معنای ابتلا به سرطان نیست.
 

نسبت به سایر علائم سرطان ریه هوشیار باشید

همه مبتلایان به سرطان ریه ، چسبندگی انگشت را به عنوان یک علامت نشان نمی دهند. بنابراین ، مراقبت از علائم بیماری نیز بسیار مهم است. این شامل:
 
- سرفه ای که بعد از دو یا سه هفته از بین نمی رود.
- عفونت قفسه سینه
- سرفه کردن همراه با خون
- خستگی مداوم یا کمبود انرژی
- کم آوردن نفس
- درد یا درد هنگام تنفس یا سرفه.
- از دست دادن اشتها
- کاهش وزن غیر قابل توضیح
- مشکل در بلع
- خس خس سینه
- درد قفسه سینه یا شانه.

نظرات

در ادامه بخوانید...