غلات خطرناکی که باعث پوکی استخوان می شوند

orig-122-1596225430.jpeg

متخصصان تغذیه استرالیا بیانیه غیر منتظره ای را منتشر کردند: معلوم می شود فرنی ساخته شده از غلات ارزان قیمت می تواند به بدن آسیب برساند.

مشخص است که سمولینا ، به ویژه اگر مقدار زیادی از آن را میل کنید ، فایده ای که ندارد بلکه مضر هم هست. با این حال ، در حال حاضر در لیست "غلات خطرناک" جو دوسر و برنج است.متخصصان تغذیه می گویند - مصرف منظم برنج ، جو دوسر و سمولینا باعث دفع کلسیم از استخوان ها می شود.

 

"رژیم غلات" بسیار محبوب است ، با این حال ، به گفته کارشناسان ، در نهایت می تواند منجر به پوکی استخوان شود. 

                                                                

واقعیت این است که بلغور جو دوسر حاوی اسید فیتیک است که در جذب کلسیم تداخل بوجود می آورد و آن را از استخوان بیرون می کشد. علاوه بر این ، فیتین میزان فسفر ، روی ، منیزیم و برخی از مواد مفید دیگر را در بدن کاهش می دهد.سمولینا کمبود آهن و ویتامین D را تحریک کرده و منجر به مجموعه ای از گرم های اضافی در بدن می شود.

 

متخصصان تغذیه می گویند ، برنج به آسیاب شده در اصل بی فایده است ، زیرا در پردازش غلات همه ویتامین ها را از دست می دهد. مابقی آن کاملاً از نشاسته تشکیل شده است که برای افراد دیابتی غیرقابل قبول است. علاوه بر این ، فرنی برنج منجر به یبوست می شود و همچنین به افزایش چربی بدن کمک می کند. متخصصان تغذیه خواستار کنار گذاشتن کامل این غلات نیستند ، بلکه می گویند که آنها را با غلات دیگر جایگزین کنید. مثلا با گندم سیاه ،  ذرت.

 

پوکی استخوان ، که به عنوان از بین رفتن استخوان نیز شناخته می شود ، شرایطی است که استخوان ها قدرت خود را از دست می دهند. آنها متخلخل و شکننده می شوند. اولین علامت ممکن است شکستگی ستون فقرات یا لگن باشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید