انکولوژیست از 8 علامت گفت که نشان دهنده سرطان است

سرطان
 متخصص سرطان 8 علامت نگران کننده  را نام برد:

خونریزی از روده بزرگ

در افراد مسن ، این علائم ممکن است نشان دهنده سرطان روده بزرگ باشد.

خون در مدفوع

این می تواند سرطان پروستات یا روده بزرگ باشد.

کم خونی

کمبود آهن در افراد مسن می تواند سرطان دستگاه گوارش را گزارش کند.

برآمدگی در قفسه سینه

ممکن است نشان دهنده سرطان پستان و غدد لنفاوی باشد.

خون در ادرار

مهم است که از نظر تومور دستگاه تناسلی آزمایش شود.

سرفه خونی

این می تواند سرطان ریه باشد.

خونریزی در زنان یائسه

ممکن است نشان دهنده سرطان دستگاه تناسلی رحم و تخمدان باشد.

احساس توده گلو

اگر بلعیدن مشکل شود و احساس برای مدت طولانی از بین نرود ، ممکن است این نشان دهنده سرطان مری باشد.


توجه داشته باشید که انکولوژیست در توصیه های خود به تحقیقات انجام شده توسط گروهی از دانشمندان از ایالات متحده متکی بوده است ، که 25 مقاله علمی همکارانش از اروپا و ایالات متحده را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. با این حال ، متخصص انکولوژیست خاطر نشان کرد: ارزش آن را دارد که روی سن بیماران تمرکز شود.

تشخیص سرطان روده بزرگ

- برای تشخیص سرطان روده از كولونوسكوپی و آزمایش خون در مدفوع استفاده می شود. پزشک توضیح داد که حالت دوم جایگزین کولونوسکوپی نخواهد شد ، اما این یک روش سریع ، ساده و بدون درد برای تشخیص خونی که با چشم در مدفوع قابل رویت نیست است - یکی از اولین علائم نامرئی سرطان روده بزرگ.

این باور گسترده وجود دارد که برای تشخیص سرطان روده ، باید روی مارکر تومور CEA توجه کرد. این یک آنتی ژن جنینی سرطان است ، یعنی پروتئینی است که در تولید سلول های دستگاه گوارش نقش دارد. پزشکان خاطرنشان كردند كه در سرطان كولو ركتال افزايش مي يابد.

 

با این حال ، با گذشت زمان ، مشخص شد که اغلب در حضور انکولوژی ، این شاخص طبیعی است. مطالعات نشان داده اند که حساسیت CEA به عنوان یک نشانگر بسیار کم است.

 

- ما فقط از آن برای ارزیابی اثربخشی رژیم درمانی انتخاب شده برای تومور که قبلاً تشخیص داده شده است در بیماران دارای CEA مثبت استفاده می کنیم. قبل و بعد از عمل مشخص می شود. و می توان از آن برای داوری غیرمستقیم در مورد پیش آگهی بیماری استفاده کرد.

همانطور که پزشکان خاطرنشان کردند ، کولونوسکوپی "استاندارد طلایی" برای تشخیص ، از جمله موارد دیگر ، تومورهای روده بزرگ است.

بیشتر سرطانهای روده بزرگ به عنوان تومورهای کوچک و خوش خیم به نام پولیپ شروع می شوند. با گذشت زمان ، برخی از آنها می توانند در تومور بدخیم تخریب شوند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید