کالبد شکافی تغییرات عجیبی را در بیماران مبتلا به کرونا نشان می دهد

کروناویروس

مرگ سلولی غیر عادی : کالبد شکافی تغییرات عجیبی را در بیماران مبتلا به COVID-19 نشان می دهد.
 

پزشکان آمریکایی که با بیماران کروناویروس کار می کنند ، گزارش داده اند که ضایعات کالبد شکافی در بیماران COVID-19 همانطور که قبلاً تصور می شد ، التهاب معمول عضله قلب نیست.ما تغییراتی را تشخیص داده ایم که میوکاردیت معمولی در عفونت شدید SARS-CoV-2 وجود دارد. وندر هاید ، رئیس تحقیقات پاتولوژیک LSU Health New Orleans Richard گفت: در عوض ، این درمورد مرگ غیر عادی سلول ها در عضله قلب است.به گفته وی ، پزشکان در برخی سلولهای رگهای خونی کوچک عفونت ویروسی را کشف کردند. کار بیشتر محققان ادامه دارد.

 

کارشناسان اعتراف می کنند: در ابتدا به نظر می رسید که نوع جدید کروناویروس یک بیماری تنفسی شایع مانند SARS یا آنفولانزای مرغی است ، اما معلوم شد که این بیماری بر ریه ها ، مغز ، نازوفارنکس ، چشم ها ، قلب ، رگ های خونی ، کبد ، کلیه ها و روده ها ، یعنی همه ارگان های حیاتی تأثیر می گذارد. ... برای کسانی که به Covid-19 شدید مبتلا شده اند ، عواقب آن می تواند جدی تر باشد: از ایجاد زخم بافت ریه و نارسایی کلیه گرفته تا آریتمی ، آسیب کبدی ، اختلال شناختی ، روان پریشی و غیره.تاکنون فقط می توان درباره عواقب این بیماری حدس زد.

 

پیش از این گزارش شده بود که در ایالات متحده ، بیمارانی که دچار عفونت کروناویروس شده اند ، گفتند که پس از بهبودی ، شروع به ریزش مو کردند.

بنابراین گزارش ، گریس دادلی 30 ساله در توییتر گفت که ده روز را در مراقبت های ویژه از جمله در ونتیلاتورها صرف کرده است. به گفته وی ، یک ماه پس از بهبودی ، او متوجه شد که موهایش ریزش شدید دارد. در نتیجه ، دادلی نیمی از موهای خود را از دست داد. بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی در مورد یک مشکل مشابه صحبت کردند. 

 

به گفته پزشکان ، ریزش مو با یکی از علائم اصلی عفونت کرونا همراه است: تب بالا ، که می تواند چند روز ادامه یابد. علاوه بر این ، کمبود اکسیژن از ویژگی های تاجی ویروسی است که همچنین تأثیر بسیار منفی بر وضعیت مو دارد.

 

براساس آمارهای رسمی ، تعداد مبتلایان آلوده به جهان از 15 میلیون نفر گذشته است و تقریباً 620،000 بیمار جان باخته اند. در همین زمان ، علامت 14 میلیون عفونت در 18 ژوئیه به تصویب رسید ، یعنی یک میلیون نفر در چهار روز با کرونا ویروس آلوده شده اند.

تعداد موارد تائید شده از كروناویروس در جهان از 15 میلیون نفر گذشته است.  بالاترین آمار از نظر تعداد افراد آلوده شامل ایالات متحده ، برزیل و هند می باشد. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید