برای تهیه واکسن کرونا از کبد کوسه استفاده می شود

واکسن کرونا

دوستداران محیط زیست در تلاشند تا کوسه ها را نجات دهند. از کبد کوسه ها برای تولید واکسن کرونا  استفاده می شود

پشتیبانی از جنبش نجات کوسه موج جدیدی از پشتیبانی آنلاین را دریافت می کند. این به این دلیل است که کوسه ها منبع مشترکی از یک ماده مهم واکسن هستند که به اسکولین معروف است. به گفته اورلاندو سنتینل ، در حالی که تمام دنیا در حال تهیه واکسن کرونا  COVID-19 هستند ، جمعیت کوسه ها در معرض خطر هستند.

 

در اوایل ماه سپتامبر ، گروه حفاظت کوسه ها در لس آنجلس ، کوسه های متحدین ، ​​در فیس بوک با ارسال یک پست و دادخواست در Change.org وضعیت جمعیت کوسه ها را در حالی که کشورهای جهان به دنبال واکسن کرونا  هستند توصیف کرد.

 

طبق usa.gov ، کوسه ها منبع مشترک این نوع واکسن ها هستند که ماده مهمی مانند اسکولین است. برای افزایش پاسخ ایمنی به ترکیب اضافه می شود. اسکولین را می توان در بسیاری از منابع از جمله گیاهان یافت اما ترجیح داده می شود از جگر کوسه تهیه شود. دلیل آن بهره وری اقتصادی چنین معادنی است.

در نتیجه ، دوستداران محیط زیست نگران هستند که رقابت برای واکسن کرونا  منجر به کشتار بی رویه از تعداد زیاد کوسه ها شود ، که می تواند کل گونه را به خطر بیندازد.سازمان بهداشت جهانی اسکولین را به عنوان ماده ای در واکسن های پیش بالینی COVID-19 شناسایی کرده است ، اما منبع ماده را عنوان نکرده است.

 

Shark Allies در Change.org گفت: "این می تواند برای کوسه ها و انسان ها فاجعه بار باشد زیرا این منبع برای تولید انبوه واکسن کرونا  COVID-19 نه پایدار است و نه قابل اعتماد است." وی افزود: ممكن است كشورهایی كه از کوسه ها اسکولین تهیه می كنند به زودی به مواد واکسن کرونا  احتیاج داشته باشند. زنجیره تأمین هرگز در مقیاس مورد نیاز واکسن کرونا  آزمایش نشده است. "

 

Shark Allies در دادخواست از نهادهای نظارتی و تولیدکنندگان می خواهد اسکولین غیر حیوانی را در تمام آزمایشات محصولات اسکولین موجود و در آینده بگنجانند.

طرفداران حمایت از کوسه ها در یک پست فیس بوکی گفتند: "اخبار مربوط به کبد کوسه های مورد استفاده در واکسن کرونا در سراسر جهان پخش شده است." "استفاده از منابع پایدار و محافظت از کوسه ها نباید مردم را از هیچ چیز محروم کند. ما می توانیم هر دو را انجام دهیم. گزینه های دیگری وجود دارد! "

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید