نیمی از مردم جهان از سردرد رنج می برند

سردرد


بر اساس یک نظرسنجی جدید، 52 درصد از جمعیت جهان هر ساله از سردرد رنج می برند و 14 درصد از سردرد میگرنی را گزارش می دهند.

محققان از دانشگاه علم و صنعت نروژ، 357 مقاله را از سال 1961 تا پایان سال 2020 تجزیه و تحلیل کردند تا بفهمند مشکل سردرد چقدر رایج است.

بیشتر نشریات مربوط به بزرگسالان بین 20 تا 65 سال بود، اما داده های مربوط به نوجوانان، کودکان زیر 5 سال و سالمندان بالای 65 سال را نیز در نظر گرفت.

 

لارس جاکوب استونر و همکارانش با تکیه بر گزارش قبلی در سال 2007، تفاوت روش‌ها را در مطالعات مختلف اندازه‌گیری کردند. آنها این تفاوت‌ها و ارتباط آنها با تخمین‌های شیوع سردرد را مدل‌سازی کردند.

 

بیشتر مطالعات به بررسی شیوع سردرد در سال گذشته پرداختند. اما اطلاعاتی در مورد سردرد در طول زندگی وجود داشت.

بر اساس 357 مقاله، محققان تخمین می زنند که 52٪ از جمعیت جهان در یک سال معین سردرد را تجربه می کنند، که 14٪ میگرن، 26٪ سردرد شدید و 4.6٪ سردرد برای 15 روز یا بیشتر در ماه گزارش کرده اند.

 

محققان همچنین محاسبه کردند که 15.8٪ از جمعیت جهان تقریباً روزانه سردرد را تجربه می کنند و تقریباً نیمی از این افراد (7٪) از میگرن شکایت دارند.

همه انواع سردرد در زنان بیشتر از مردان بود. این شکاف بیشتر در میگرن قابل مشاهده است: 17٪ در زنان در مقابل 8.6٪ در مردان، و سردرد های مکرر که 15 روز یا بیشتر در ماه طول می کشد: 6٪ در زنان در مقابل 2.9٪ در مردان.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید