نیمی از مردم جهان از سردرد رنج می برند

در

سردرد


بر اساس یک نظرسنجی جدید، 52 درصد از جمعیت جهان هر ساله از سردرد رنج می برند و 14 درصد از سردرد میگرنی را گزارش می دهند.

محققان از دانشگاه علم و صنعت نروژ، 357 مقاله را از سال 1961 تا پایان سال 2020 تجزیه و تحلیل کردند تا بفهمند مشکل سردرد چقدر رایج است.

بیشتر نشریات مربوط به بزرگسالان بین 20 تا 65 سال بود، اما داده های مربوط به نوجوانان، کودکان زیر 5 سال و سالمندان بالای 65 سال را نیز در نظر گرفت.

 

لارس جاکوب استونر و همکارانش با تکیه بر گزارش قبلی در سال 2007، تفاوت روش‌ها را در مطالعات مختلف اندازه‌گیری کردند. آنها این تفاوت‌ها و ارتباط آنها با تخمین‌های شیوع سردرد را مدل‌سازی کردند.

 

بیشتر مطالعات به بررسی شیوع سردرد در سال گذشته پرداختند. اما اطلاعاتی در مورد سردرد در طول زندگی وجود داشت.

بر اساس 357 مقاله، محققان تخمین می زنند که 52٪ از جمعیت جهان در یک سال معین سردرد را تجربه می کنند، که 14٪ میگرن، 26٪ سردرد شدید و 4.6٪ سردرد برای 15 روز یا بیشتر در ماه گزارش کرده اند.

 

محققان همچنین محاسبه کردند که 15.8٪ از جمعیت جهان تقریباً روزانه سردرد را تجربه می کنند و تقریباً نیمی از این افراد (7٪) از میگرن شکایت دارند.

همه انواع سردرد در زنان بیشتر از مردان بود. این شکاف بیشتر در میگرن قابل مشاهده است: 17٪ در زنان در مقابل 8.6٪ در مردان، و سردرد های مکرر که 15 روز یا بیشتر در ماه طول می کشد: 6٪ در زنان در مقابل 2.9٪ در مردان.

نظرات

در ادامه بخوانید...

تغییر در رژیم غذایی می تواند میگرن را متوقف کند

در

کربوهیدرات ها را کنار بگذارید.

(سیارک): میگرن های سنگین تضعیف کننده هستند، اما مطالعه جدیدی نشان داد که رژیم غذایی با کربوهیدرات کم می تواند جلوی سردردهای سنگین را بگیرد.محققان در ایتالیا داوطلبانی با چربی زیاد (دارای اضافه وزن) و رزیم غذایی با کربوهیدرات کم که باعث می شود بدن، به جای کربوهیدرات ، چربی را بسوزاند  ازمایش کردند و متوجه شدند که میزان سردردها را در طول یک ماه خیلی کم می کند.

با کم کردن کربوهیدرات ، رژیم کتوژنیک ، بدن را مجبور می کند تا کتون برای سوخت ایجاد کند مولکول های حلال در آب که خیلی کم التهاب تر از گلوکز ایجاد شده هستند و دانشمندان فکر می کنند این دلیل کم شدن زیاد میگرن است.

محقق ارشد چربینو دی لورنزو از دانشگاه رم به دنیل بنش در ریسرچ گیت گفت" فرضیه ما این است که ترکیب کتون و گلوکز تغییریافته می تواند تاثیرات چشمگیری در بیماران بگذارد".(سیارک)

96 زن در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفتند که همه آنها از میگرن رنج می بردند و همچنین به سراغ کارشناس تغذیه رفته بودند تا وزن خود را کم کنند.در این گروه، 45 نفر یک رژیم کتوژنیک با کالری کم را برای یک ماه دنبال کردند و بعد به رژیم کالری کم استاندارد برگشتند. دیگر اعضای گروه در تمام مدت به رژیم استاندارد پرداختند.اما گروه ها شاهد کم شدن سردردها شدندولی این میزان برای رژیم کتوژنیک بیشتر بود. زمانی که زنان به رژیم کالری کم استاندارد برگشتند میزان میگرن ها افزایش یافت هر چند کمتر از قبلِ مطالعه شده بود.(سیارک)  

بعداز تقریبا یک ماه، کسانی که رژیم کتوژنیک داشتند شاهد سردرد در 0.91 روز  برای هر ماه بودند در مقایسه با 5.11 روز که در زمان قبل آزمایش بود. سردردها کم شده بود و کمتر هم می شد. رژیمِ کتوژنیک جدید نیست قبلا هم برای درمان صرع در کودکان وکاهش وزن استفاده شده بود. دی لورنزو و تیمش ان را به سمت میگرن سوق دادند وقتی که قابلیت های آن را در کم کردنِ سردرد در خواهران دوقلو در مطالعه ای دیگر مشاهده کردند.

علاوه بر تغییر روند تولید بدن، رژیم کتوژنیک، بدن را مجبور به کار کردن بیشتر و بهینه با استرس اکسیدتیو روی سلول ها می کند (که با رادیکال های آزاد ایجاد می شود). همچنین التهاب را کاهش می دهد آن نوع از التهاب ها که با میگرن در ارتباط است.کارشناسان رژیم کتوژنیک را مانند گرسنگی ملایم برای بدن می دانند که منابع خود را بازیابی و اصلاح می کند. به این معناست که به بدن اجازه می دهد سریعتر به منابع چربی دسترسی داشته باشد.

عوارضی در این بین ممکن است رخ دهد مانند خستگی و تهوع.

برخلاف ارتباط بین رژیم کتوژنیک و کاهش میگرن در این مطالعه، محققان بر این باورند که مطالعات بیشتری لازم است چرا که ممکن است فاکتورهای دیگری هم در واکنش های شیمیایی که رژیم کتوژنیک باعث ان می شود وجود داشته باشد.محققان در مجله اروپایی عصب شناسی توضیح می دهند "فرض بر این بوده که مکانیزم های مختلفی در کنش های بالینی و فیزیولوژی عصب در این رژیم غذایی در کار است".

مطمئنا که ما منتظر مطالعات بیشتر در این زمینه هستیم احساس راحتی برای خیلی از کسانی که در دنیا با میگرن درگیر هستند بوجود خواهد امد. و دی لورنزو به آنهایی که اضافه وزن دارند و میگرن هم دارند می گوید که در این موضوع جستجو و البته با مشاور خود صحبت کنند.

پست مرتبط :

«کتوژنیک»، بهترین رژیم غذایی برای مبتلایان به صرع

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

«کتوژنیک»، بهترین رژیم غذایی برای مبتلایان به صرع

در

(سیارک) : پژوهشگران طی تحقیقی متوجه شدند رژیم غذایی مبتنی بر چربی برای درمان صرع موثر‌تر از داروهای رایج است. آنها می‌گویند رژیم غذایی کتوژنیک مملو از چربی است و انتخابی خوب برای درمان مبتلایان به صرع است که نمی‌توانند داروهای رایج را تحمل کنند.


در رژیم غذایی کتوژنیک از چربی‌ها به جای کربوهیدرات‌ها به عنوان منبع اصلی تامین انرژی استفاده می‌شود. با پیروی از این رژیم غذایی، تولید ترکیبات کتونی در بدن افزایش می‌یابد و سطح آن‌ها در خون، ادرار و هوای بازدم بالا می‌رود.
بر اساس نتایج یک مطالعه جدید که در انگلیس انجام شده است، یک اسید چرب خاص که در اثر پیروی از رژیم غذایی کتوژنیک حاصل می‌شود، برای کنترل صرع موثر‌تر از بسیاری از داروهای رایج است. به گفته محققان، این رژیم غذایی در سال ۱۹۷۱ به عنوان یک روش درمانی برای صرع مقاوم به درمان معرفی شد.
رژیم کتوژنیک شامل غذاهای مملو از چربی، سطح کم پروتیین و تقریبا بدون کربوهیدرات است اما محققان نتوانستند مشخص کنند که چه جنبه‌ای از این رژیم غذایی موجب پیشگیری از بروز حملات صرع در افراد مبتلا به این بیماری می‌شود. (سیارک
در حالی که تصور می‌شود عامل اصلی، تولید کتون‌هایی باشد که بدن آن‌ها را برای تولید انرژی در غیاب کربوهیدرات‌هایی که به گلوکز تبدیل می‌شوند، تولید می‌کند، محققان در این تحقیق متوجه شدند که دکانوئیک اسید (decanoic acid) در واقع فعالیت مغزی که حملات صرع را به دنبال دارد، مهار می‌کند.
رابین ویلیام استاد مرکز علوم زیست پزشکی در رویال هالووی می‌گوید: ما با آزمایش چربی‌های ارایه شده در این رژیم غذایی متوجه شدیم که یک اسید چرب خاص بهتر از داروهایی است که اکنون برای کنترل حملات صرع مورد استفاده قرار می‌گیرند و عوارض جانبی کمتری دارد.
محققان در آزمایش روی موش‌هایی که به آن‌ها رژیم غذایی کتوژنیک داده بودند، اثرات دکانوئیک اسید و کتون‌ها را بر مغز موش‌ها بررسی کردند؛ آن‌ها متوجه شدند که دکانوئیک اسید، اثرات قابل توجه ضدصرع دارد در حالی که کتون‌ها چنین تاثیری ندارند.
محققان با تایید اینکه ممکن است کتون‌ها فواید سلامتی دیگری داشته باشند، می‌گویند: باید در تحقیقات آتی، ظرفیت درمانی رژیم غذایی کتوژنیک برای برخی بیماران مبتلا به صرع بر دکانوئیک اسید متمرکز شود.
آن‌ها می‌گویند: این کشف به ما کمک می‌کند تا فرمولاسیون بهبود یافته‌ای ابداع کنیم که درمان صرع را به اندازه قابل توجهی تقویت می‌کند.
این یافته که در نشریه Brain منتشر شده است، رویکرد کلی جدیدی را برای مدیریت صرع در کودکان و بزرگسالان ارایه می‌دهد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸چاق نمیشن آخه اگه به جای کربوهیدرات چربی بخورن

۱۴۰۰/۱۰/۲۲رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

در ادامه بخوانید...

میوه هایی که میگرن را بدتر می کنند 9 میوه

در

میوه
برخی میوه ها می توانند وضعیت را در افراد مستعد میگرن بدتر کنند.بسیاری از ما میوه ها و توت های آبدار را دوست داریم. با این حال ، برای افراد مستعد میگرن ، دانشمندان از برزیل توصیه می کنند هنگام استفاده از آنها مراقب ​​باشند. آنها 9 میوه را برای آزمایش تأثیر در شروع سردرد حاد میگرن انتخاب کردند.

 

این آزمایش توسط چهار دانشمند برزیلی متخصص تغذیه و مغز و اعصاب انجام شد. تحقیقات آنها بر اساس رابطه بین برخی از غذاها و بروز میگرن ، بررسی دلایل ایجاد این روند است.

 

پیش از این ، تأثیر بوهای مختلف بر ظاهر بیماری در نظر گرفته شده بود. در نتیجه ، یکی از این آثار منعکس کننده میگرن مانند بنزین ، عطر ، رنگ و حتی سفید کننده است.

 

دانشمندان می گویند شواهد بسیار محکمی وجود دارد که نشان می دهد غذاها می توانند در شروع و ایجاد میگرن تأثیر بگذارند ، که از التهاب عروق مننژ ، اتساع عروق و متابولیسم گلوکز در مغز جلوگیری می کند.

 

در این مطالعه حدود 4000 نفر مبتلا به میگرن و حدود 1100 نفر مبتلا به سردرد تنشی شرکت داشتند. یک واقعیت جالب این است که پس از 8-90 دقیقه پس از مصرف میوه های مورد بررسی ، تقریباً 1600 (40.3٪) نفر دچار حمله میگرن شدند.

 

اولین و اصلی ترین میوه  ، هندوانه بود که تقریباً 30٪ سردرد را تحریک می کند. بعلاوه ، به ترتیب نزولی ، Passion fruit ، پرتقال ، آناناس ، انگور ، موز ، خیار ، مالپیجیا و پاپایا قرار دارند.

نظرات

۱۴۰۰/۹/۱۸ابتدا بیایید تصمیم بگیریم که چه نوع سردردی شما را آزار می دهد. سردرد دلایل زیادی دارد و همه آنها بی ضرر نیستند (و این دلیلی برای مراجعه به پزشک است). شایع ترین آنها کمبود اکسیژن در سلول های مغز، کم آبی، اسپاسم عروق مغز و عضلات اطراف سر است. و فقط در این موارد می توان وضعیت را نه با داروها، بلکه با کمک وسایل بی ضرر تر اصلاح کرد. بسته به این که چرا (و چگونه) سردرد دارید، ما نجات دهنده خود را انتخاب می کنیم.

۱۴۰۰/۹/۱۸نشان داده شده است که منیزیم حملات سردرد مرتبط با انقباض عروق را تسکین می دهد. منیزیم اثر آرامش بخشی بر رگ های خونی دارد که گردش خون را در مغز بهبود می بخشد و در نتیجه سلول های مغز را با اکسیژن اشباع می کند. اگر داروهایی مانند no-shpa (دروتاورین) معمولاً به شما در رفع سردرد کمک می‌کنند، سعی کنید چیزی سرشار از منیزیم بخورید. اول از همه، اینها عبارتند از: بادام هندی، گندم سیاه، آجیل کاج، بادام، زردآلو خشک، موز، آووکادو، تخمه آفتابگردان و برنج قهوه ای

۱۴۰۰/۹/۱۸پتاسیم یکی از اولین چیزهایی است که در صورت کم آبی بدن با کمبود مواجه می شود. علاوه بر این، اگر اصولاً به نوشیدن آب کم عادت دارید، ممکن است متوجه نشوید که بدن و مغز شما (و به همراه آن سرتان) از کم آبی مزمن و در نتیجه کمبود پتاسیم در خون رنج می برند. و لنف اگر کمتر از یک و نیم لیتر آب در روز می نوشید و اغلب سردرد دارید، علت را در آب جستجو کنید. به طور دقیق تر، در کمبود آن در بدن. با این حال، ما بیشترین رنج را از سردرد مرتبط با کم‌آبی بدن بعد از یک عصر عالی با یک لیوان (و بیش از یک لیوان) می‌کشیم. چه هنگام سرماخوردگی، با درجه حرارت مشخص یا بدون آن (بنابراین، اتفاقاً، پزشکان، علاوه بر داروها، لزوماً "نوشیدن مایعات فراوان" را توصیه می کنند). و سپس غذاهای سرشار از پتاسیم می توانند به کمک بیایند. غذاهای سرشار از پتاسیم عمدتاً سیب زمینی پخته شده (از جمله پوست) هستند. اعتقاد بر این است که دو عدد سیب زمینی متوسط ​​برای تسکین سردردهای خماری کافی است. برای سردرد مربوط به این که سرسختانه آب کمی می نوشید، کافی است یک پرتقال بخورید و یک لیوان آب بنوشید. درست است، به شرطی که بعد از آن در رژیم آب خود تجدید نظر کنید.

۱۴۰۰/۹/۱۸چای سیاه با شکر این نوشیدنی ارزش یک فصل جداگانه در مقاله شما را دارد، زیرا به طور کلی یک درمان جهانی برای سردرد است. حتی اگر اصولاً این نوشیدنی را با شکر ننوشید، سردرد دلیلی سنگین برای شکستن این قانون است. نکته این است که افزودن شکر به چای کاتچین ها را ترک می کند - موادی که دارای اثر ضد درد و ضد میکروبی برجسته هستند. به هر حال، به همین دلیل است که چای شیرین قوی بهتر به سردرد کمک می کند. و اگر سردرد مربوط به کم آبی بدن است، چای با شکر دوچندان ایده خوبی است.

۱۴۰۰/۹/۱۸غذاهای غنی از کلسیم و سردرد خیلی نادر نیست که منبع سردرد فرآیندهای داخل جمجمه نباشد، بلکه عضلات اطراف آن باشد. اینها به اصطلاح «دردهای تنشی» هستند. به نظر شما "کل سر درد می کند"، اما در واقع شما یک اسپاسم عضلانی را تجربه می کنید: یک توهم عدم امکان شل کردن پیشانی (به عنوان مثال) و سایر احساسات دردناک وجود دارد که هنگام تلاش برای حرکت تشدید می شوند. چنین دردهایی معمولاً با کمبود کلسیم در بدن همراه است. کمبود این ریز عنصر منجر به اختلال در تحریک پذیری عصبی عضلانی و در نتیجه اسپاسم عضلانی می شود. اتفاقاً افت سطح کلسیم خون یکی از علل سردرد در زنان قبل از شروع آن روزها است. برای تسکین چنین سردردی اول از همه: شیر، پنیر کم چرب، ماست طبیعی، شیر پخته تخمیر شده کمک می کند. اعتقاد بر این است که قرص های کلسیم می توانند سریع ترین کمک را کنند، اما در اینجا ما در مورد داروها صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد غذایی صحبت می کنیم که می تواند (و باید) جایگزین آنها شود.

۱۴۰۰/۹/۱۸میگرن در زنان می تواند با کاهش سطح هورمون استروژن همراه باشد. البته این دلیلی است برای مراجعه به متخصص غدد. اما به عنوان یک درمان سریع برای تسکین درد، یک وعده غذایی غنی از استروژن، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین E مناسب است. اول از همه، اینها دانه کتان، دانه کنجد، سویا و فرآورده های آن، لوبیا، ماهی آزاد، روغن زیتون هستند. سیب منبع خوبی از فیتواستروژن است. و بهتر است این غذاها را با نظم کافی مصرف کنید.

۱۴۰۰/۹/۲۰داروی سوماتریپتان برای چیست؟ دارویی برای درمان میگرن؛ آگونیست سروتونین 5-HT 1 -receptors. اثر درمانی سوماتریپتان ظاهراً به دلیل دو مکانیسم است: این ماده گیرنده های سروتونین 5-HT 1 عضلات صاف عروق سیستم شریان کاروتید را تحریک می کند و باعث باریک شدن آنها می شود

۱۴۰۰/۹/۲۰چرا قرص سوماتریپتان خطرناک است؟ عوارض جانبی رایج عبارتند از فشار قفسه سینه، احساس خستگی، احساس شبیه به چرخش زمین، استفراغ، و گزگز. سندرم سروتونین، حملات قلبی، سکته مغزی و تشنج می توانند عوارض جانبی جدی باشند

۱۴۰۰/۹/۲۰هر چند وقت یکبار می توان از سوماتریپتان استفاده کرد؟ از دو دوز در یک دوره 24 ساعته تجاوز نکنید. از مصرف تریپتان ها بیش از دو روز در هفته خودداری کنید.

۱۴۰۰/۹/۲۰سوماتریپتان یا زولمیتریپتان چیست؟ بر اساس نتایج به‌دست‌آمده، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که زولمی‌تریپتان با دوز 2.5 میلی‌گرم به طور قابل‌توجهی نسبت به سوماتریپتان 50 میلی‌گرمی در کاهش شدت سردردهای میگرنی طی 4-2 ساعت پس از مصرف دارو مؤثرتر است.

۱۴۰۰/۹/۲۰چگونه بفهمم میگرن دارم؟ علامت اصلی این بیماری سردرد ضربان دار است که در پاسخ به محرک های مختلف رخ می دهد - نور روشن، صداهای قوی، حرکت. در عین حال، درد برای مدت طولانی ادامه می یابد - از 4 تا 72 ساعت، سلب قدرت و کاهش شدید کیفیت زندگی روزمره.

۱۴۰۰/۹/۲۰آیا می توانید در اثر حمله میگرن بمیرید؟ آیا می توانید از میگرن بمیرید ؟ خیر، میگرن یک بیماری کشنده نیست، چنین موردی ثبت نشده است. اما میگرن کیفیت زندگی را مختل می کند، بنابراین باید درمان شود. برای متوقف کردن ، داروهای مسکن خاص تجویز می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۰چه دارویی برای میگرن مفید است؟ برای تسکین علامت اصلی میگرن - سردرد - در مرحله اول درمان، معمولاً استفاده از داروهای ضد درد ساده - داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) و پاراستامول توصیه می شود. Pentalginپنتالگین برای تسکین درد در سردردها از جمله میگرن نشان داده شده است.

۱۴۰۰/۹/۲۰حمله میگرن چگونه شروع می شود؟ این خود را در تشنج نشان می دهد، که می تواند با فرکانس های مختلف رخ دهد - از 1-2 بار در سال تا چندین بار در ماه. تظاهرات اصلی حمله میگرن سردرد است که می تواند بسیار شدید باشد. سایر علائم رایج عبارتند از تهوع و استفراغ و عدم تحمل نور و صدا.

۱۴۰۰/۹/۲۰چگونه میگرن را با داروهای خانگی درمان کنیم؟ چای بابونه موثرترین راه برای استفاده از تمام خواص دارویی آن است. بهترین نوع این گیاه برای رهایی از سردرد و میگرن بابونه است. دو قاشق غذاخوری بابونه را به یک لیوان آب اضافه و مخلوط را روی حرارت ملایم به مدت 5 دقیقه حرارت بدهید.

۱۴۰۰/۹/۲۰چه چیزی می تواند باعث حمله میگرن شود؟ غذاهایی که می توانند باعث حمله میگرن شوند عبارتند از شراب قرمز، آبجو، شکلات تلخ، پنیرهای سفت، مرکبات، آجیل، غذاهای حاوی مواد نگهدارنده و فست فود. گرسنگی همچنین می تواند باعث میگرن شود . بنابراین، مهم است که به طور منظم و متعادل غذا بخورید (به عنوان مثال پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای).

۱۴۰۰/۹/۲۰اگر سردرد دارید چه ویتامین هایی بنوشید؟ برای سردردهای میگرنی استفاده از اسیدهای چرب امگا 3، ویتامین B12 (ریبوفلاوین) و منیزیم است. ورزش هوازی نیز برای سردرد بسیار موثر در نظر گرفته می شود.

در ادامه بخوانید...

12 علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت اول)

در

برای برطرف شدن این علايم هرگز منتظر نمانید،این علايم جدی هستند...
زمانیکه به عنوان پدر و مادر هستید، نشان لیاقت پزشکی می گیرید. زمانیکه بینی کودک خود را تمیز می کنید یا دندان لق کودک خود را خارج می سازید. اما گاهی اوقات، سخت است بگوییم که چه زمانی با پزشک تماس بگیرید:کدام دمای بدن را تب شدید باید در نظر گرفت؟
یک پزشک متخصص اطفال در شیکاگو، و سخنگوی آکادمی اطفال می گوید: والدین باید همیشه احتیاط کنند وزمانیکه نگران هستند، بدنبال درمان فوری باشند. با این حال، برای راهنمایی شما، 12 علائم را دراینجا ارائه می دهیم که همیشه باید توجه داشت.(سیارک


علامت #1 : تب شدید


تبی که 100.4 فارنهایت یا بالاتر در کودک کمتر از 3 ماه است؛ بالاتر از 101 فارنهایت در کودک 3 تا 6 ماه است؛ یا بالاتر از 103 فارنهایت در کودک 6 ماه تا 2 سال است.
متخصصین اطفال تاکید دارند که وقتی تب زیاد می شود، ارقام دما سنج به اندازه حال کودک شما مهم نیستند. یک استثناء: وقتی که تب به 100 درجه فارنهایت رسید، کودکان زیر 3 ماه نیازمند درمان فوری است.یک متخصص اطفال و مشاور والدین، محقق برخورد با کودک تازه متولد: از تولد تا تحقق می گوید: اگر تب ناشی از عفونت باکتریایی همچون عفونت مجاری ادراری باشد، بسرعت به بدن منتشر می شود. این تب معمولا ناشی از یک ویروس متداول باش اما مجبوریم از آن مطمئن شویم. بهتر است که فورا به پزشک خود زنگ بزنید؛ اگر بعد از ساعات اداری بود، مستقیما به E.R. بروید. در کودکان بالای 2 سال، تا زمانیکه کودک شما آب جذب می کند و بصورت نرمال عمل می کند، نگرانی زیادی وجود ندارد. برای راهنمایی با متخصص اطفال تماس بگیرید.(سیارک


علامت #2: تب طولانی

طبی که با درمان کاهش نیابد یا بیش از 5 روز طول بکشد. اگر به کودک خود داروی کاهش طب می دهید از جمله استامینوفن یا ایبوبروفن، و ارقام دماسنج کاهش نمی یابد، فورا با پزشک خود تماس حاصل کنید. این نشان عفونت شدید کودکتان است و احتمالا دکتر نیازمند معاینه کودک شما باشد. تب ناشی از ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا در عرض 5 روز برطرف می شود. تبی که طول می کشد حتی زمانیکه میزان تب پایین باشد (100.4 درجه فارنهایت)، احتمالا ناشی از عفونت باکتری پنومونیا باشد که نیازمند درمان انتی بیوتیک است.


علامت #3: تب همراه با سردرد

تبی که همراه با درد گردن یا سردرد باشد یا همراه با دانه های قرمز در پوست باشد.
به پزشک خود زنگ بزنید- اینها علائم مننژیت بوده و نیازمند مداخله فوری است.


علامت #4: دانه های قرمز دایره مانند

دانه های قرمزی که شبیه چشمان گاو است یا شامل دانه های قرمز رنگ می باشد و تا زمانیکه فشار ندهید دیده نمی شوند
دانه های قرمز حلقه مانند با نکته رنگ پریده در وسط آن، نشانه بیماری لایم است. در صورتیکه نقاط تیزی را زیر پوست می بینید، فورا کمک بگیرید که نشانه بیماری جدی است. هر نوع کبودی وسیع می تواند نشانه اختلال در خون باشد. بعلاوه، نقاط قرمز لکه مانند می تواند نشانه واکنش الرژیک باشد. اگر کودک شما در تنفس مشکل دارد یا آشفته و بی حال است، باید فورا توسط پزشک معاینه شود.(سیارک


علامت #5: خال غیرعادی

خالی که تازه یا متغیر است
متخصص کودکان در اوستین و نویسنده Baby 411 می گوید: خالهای کودکتان را کنترل کنید، بویژه هر خالی که از زمان تولد داشته است چون احتمالا بدخیم شوند. اگر متوجه خالی می شوید که بطور نامنظم شکل گرفته است، دارای کناره های خاص است، تک رنگ نیست یا بلند شده است، به پزشک خود خبر دهید. تمام اینها نشانه سرطان پوست می باشند.


علامت #6: درد ناگهانی شکم

درد شکم که در قسمت سمت راست و پایین است یا دردی که ناگهانی و کرامپی می باشد و می آید و می رود
اگر کودک شما در قسمت سمت راست و پایین شکم درد دارد از او بخواهید بالا بپرد و بیافتد- اگر این کار برایش سخت است، می تواند نشانه آپاندیس باشد. اگرچه آپاندیس در قسمت سمت راست و پایین شکم است، درد ناشی از آپاندیس از پایین کمر شروع شده و به راست می رود. دکتر براون می گوید: ویروس عادی شکم باعث تب، تهوع و سپس درد شکم و اسهال می شود. در مورد آپاندیس ابتدا با اسهال شروع می شود، سپس استفراغ، درد و بعد تب می کند. دکتر لوین می گوید: اگر این علایم را مشاهده کردید، با پزشک خود تماس حاصل کنید- اپاندیس فورا پیشرفت می کند و باید فورا درمان شود. (سیارک
اگر کودک شما زیر 4 سال است و درد شکمی دارد که یک دقیقه می گیرد و یک دقیقه ارام است، می تواند نشانه intussusceptions باشد، اختلال شدیدی که معمولا باعث می شود تا روده های کودک گره بخورند. درد در عرض 20 تا 60 دقیقه شدید می شود و همراه با تهوع، تب، خون در مدفوع و حرکات ژله ای روده است. اگر درد کودک شدید است به پزشک زنگ بزنید. اگر علائم کرامپی وجود دارد، فورا به بیمارستان ببرید.

مترجم itrans.ir  

نظرات و تجربیات خود را در رابطه با این پست با ما به اشتراک بگذارید...

 

12 علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت دوم)

نظرات

در ادامه بخوانید...

دانه این میوه را نخورید!

در


سیب علاوه بر آنکه  دارای مزایای بسیاری برای سلامتی بدن ما می باشد، اما مصرف بخش‌هایی از این میوه باعث  عوارض خطرناکی برای افراد می شود.

باوجود اینکه توصیه پزشکان به افراد برای حفظ سلامت مصرف روزانه سیب می باشد، اما توصیه می شود  دانه‌های این میوه اصلا مصرف نشود ، زیرا ماده شیمیایی آمیگدالین ، موجود در سیب عوارض خطرناکی را برای افراد بوجود می آورد.

ماده آمیگدالین  در دانه‌ میوه هایی مانند سیب، هلو و گیلاس به مقدار بسیار زیادی وجود دارد و در صورت استفاده هسته این میوه‌ها و جویدن و قورت دادن آنها، آمیگدالین که بی ضرر می باشد به سیانید هیدرو‍ژن تبدیل می‌گردد.

سیانید یا همان سیانور یک ماده سمی بسیارخطرناک می باشد و مصرف دوز‌های پایینی از آن  باعث مرگ افرادمی گردد.

 سردرد، تهوع، استفراغ، گرفتگی معده، سرگیجه، فلج اعضای بدن، نارسایی قلبی و ریوی، ضعف و سردرگمی  ، از جمله عوارض جانبی مصرف دوز پایین سیانید می باشد و در صورت مصرف دوز بالای این ماده شیمیایی و تاخیر در درمان امکان مسمومیت شدید و مرگ فرد ممکن است.

در بررسی های کارشناسان  مقدار ۴۱ الی ۲۸۶ میلی گرم ماده سیانید موجود در دانه سیب برای مرگ یک فرد بالغ با وزن ۸۱ کیلوگرم کافی می باشد.

 کودکان، زنان باردار، افراد دچار ضعف سیستم ایمنی، مبتلایان به سرطان و سالمندان  جزو گروه‌هایی می باشند که نباید هسته سیب را مصرف نمایند.

تنها حدود 0.2گرم الی 1.6گرم برای هر کیلو گرم از وزن یک فرد سیانید کافی می باشد تا فرد دچار مسمومیت شدید و حتی مرگ ناگهانی شود.

در صورت قورت دادن کامل دانه سیب و نجویدن آن، آنزیم‌های موجود در معده آن را هضم نمی کند و خطری برای انسان ندارند، اما توصیه شده است که افراد تا حد امکان از جویدن و خوردن هسته سیب خوددارینمایند.

 در صورتی که فرد بیش از ۱۵۰ دانه سیب  که به طور تقریبی ۱۰۰ گرم وزن دارد  را مصرف نماید با مسمومیت مرگبار ناشی از سیانید مواجه می‌گردد.

 پوست و گوشت این میوه کاملاً بی ضرر و برای سلامت بدن انسان بسیار مفید می باشد.

این تصور اشتباه رایج است  که مصرف مقدار کم سیانید موجود در سیب برای سلامت بدن مفیدمی باشد ، اما  این اشتباه می‌تواندباعث از دست دادن زندگی  آن‌ها شود.

اگر به اشتباه یک الی چند عدد دانه سیب را خوردید نگران نشوید، اما حتماً هنگام مصرف سیب دانه‌های آن را جدا نمایید و با آرامش از طعم و خواص درمانی این میوه پرخاصیت استفاده کنید.(سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

علائم عفونت سینوسی

در


عفونت سینوسی امکان دارد  از باکتری، ویروس یا حتی قارچ منتقل شده باشد.درمان عفونت سینوسی به نوع عفونت بستگی دارد از اینرو باید برای تشخیص و درمان این بیماری باید به پزشک مراجعه کرد.این نشانه ها علائم عفونت سینوسی می باشند و با درد های معمولی اشتباه گرفته نشوند.

علائم شایع برای عفونت سینوسی  طبق اعلام موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا عبارتند از:

• سردرد، به ویژه زمانی که از اول صبح شروع شود.

• درد در پیشانی، فک، دندان و گونه ها، یا بین چشم ها.

• التهاب یا تورم مجاری اشک، پلک ها و سایر بافت های اطراف چشم.

• گرفتگی بینی، گلودرد، درد گردن یا سرفه.

• تب.

• ضعف و خستگی.  (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...