راهنمای خرید یخچال و فریزر

در

وقتی حرف از یخچال و فریزر می شود، گزینه های زیادی مورد توجه است، گرفتن یک لیوان آب خنک بدون باز کردن درب یخچال، تولید یخ در سریعترین زمان، خرد کردن یخ ها، پنل های دیجیتالی، مصرف برق کمتر، نصب توکار متناسب با فضای آشپزخانه و ...

انتخاب نوع

برای هر منزل نوع خاصی از یخچال و فریزر وجود دارد. یخچال های درب فرانسوی محبوبیت زیادی کسب کردند. مشتریان زیادی تمایل دارند فریزر پایین فضای یخچال قرارداشته باشد. البته یخچال های ساید بای ساید هم فضای قابل توجهی در آشپزخانه را صرفه جویی خواهند کرد. در زیر به توضیح انواع یخچال و فریزرهای موجود در بازار می پردازیم.

 

فریزر بالا

یک یخچال سنتی، فضای زیادی در بخش یخچال وجود دارد. سازنده ها مدعی هستند تا 623 لیتر گنجایش دارد ولی آزمایش 20% کمتر نشان داد. باتوجه به اینکه محتویات طبقه ای پایین بیشتر مورد استفاده است دسترسی به این طبقات کمی سخت است.

فریزر پایین

با گنجایش 850 لیتر فضای قابل توجهی در اختیار شما قرار می دهند.

درب فرانسوی

2 درب باریک در بالا و یک فریزر بزرگ در پایین، در برخی مدل ها یک یا چند کشو در بین وجود دارد. گنجایش حدود 850 لیتر دارند. با داشتن 2 درب در قسمت یخچال، در هنگام باز و بسته شدن نصف یخچال گرم خواهد شد و در مصرف انرژی بیشتر صرفه جویی می شود. فضای جداکننده بین درب ها از حجم کلی کم شده است. برخی مدل ها توزیع کننده آب و یخ نیز دارند.

ساید بای ساید

یخچال در یک طرف، فریزر در طرف دیگر، معمولا روی یکی از درب ها توزیع کننده آب و یخ و صفحه کنترل دما وجود دارد. گنجایش آنها تقریبا 850 لیتر است. (70% آن قابل استفاده است)، درب های باریک برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است. حداکثر یک جعبه پیتزا یا کیک را می توانید وارد کنید. عمق این یخچال ها زیاد است و ممکن است چیزهایی در پشت وسایل دیگر بروند. درکل گزینه مناسبی از نظر انرژی و فضا نیستند.

اندازه یخچال و گنجایش

مهمترین نکته اندازه یخچال است. قبل از خرید جایی که قرار است یخچال را قرار دهید اندازه بگیرید، درب ها باید به راحتی باز و بسته شوند و از هر طرف 2.5 سانتیمتر فضا برای عبور جریان هوا لازم است.(سیارک)

درمورد گنجایش، بیشتر تولید کنندگان بین 538 تا 622 لیتر را توصیه می کنند. البته اگر هفتگی خرید می کنید و عادت دارید مقدار زیادی مواد غذایی را یکجا تهیه کنید به ظرفیت های بیشتر از 850 احتیاج خواهید داشت.

نکته: گنجایش واقعی معمولا از مقدار اعلام شده توسط کارخانه کمتر است.

 

برچسب انرژی

مصرف صحیح انرژی نکته بسیار مهمی است. تمامی یخچال های جدید کم مصرف هستند. برای کسب اطلاع از میزان مصرف انرژی آن ها باید به برچسب مصرف انرژی مراجعه کرد.

برای مثال در تصویر بالا، شرکت سازنده، سامسونگ، مدل RT32FAJEDWW، میزان مصرف 253 کیلووات-ساعت در سال، حجم محفظه یخچال 202 لیتر، حجم محفظه فریزر 53 لیتر و دستگاه درحال کار حداکثر 40 دسیبل صدا تولید می کند.

امکانات یخچال ها

توزیع کننده آب و یخ روی درب یخچال

با این امکان دیگر نیازی به باز و بسته کردن مداوم درب یخچال نیست و به آسانی میتوانید هر میزان آب خنک که نیاز دارید بگیرید. میزان یخ باتوجه به مخزن و ظرفیت تولید یخ در 24 ساعت هر دستگاه متفاوت است.

توجه داشته باشید وجود این امکان یعنی فضایی از داخل محفظه یخچال یا فریزر کم خواهد شد و البته تجهیزات مکانیکی هر چند وقت نیاز به تعمیر خواهند داشت.

 

درب داخل درب

لازم نیست درب اصلی را باز کنید. به آسانی میتوانید به نوشیدنی ها و مواد غذایی کوچک دسترسی داشته باشید.

 

امکان تازه نگهداری میوه ها و سبزجات

با افزایش میزان رطوبت بخش یخچال و جلوگیری از ورود هوا به بخش فریزر، مواد غذایی سالم تر و تازه تر نگهداری می شود.(سیارک)

 

تنظیم دما

امکان تنظیم دما در یخچال، فریزر و یک یا چند کشوی خاص وجود دارد. مثلا وقتی می خواهید گوشت را طی زمان زیادی یخ زدایی کنید. یا نوشابه ها را سریعا خنک کنید. در این موارد لازم نیست دمای کل یخچال یا فریزر را تغییر دهید. فقط همان کشوی را تنظیم می کنید.

 

طبقات بهتر و کشوها

با تغییر در شکل طبقات می توانید مواد غذایی بزرگتر را مطابق اندازه آنها جا دهید. مثلا یک هندوانه بزرگ یا قوطی های بزرگ سس

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۶Military services Man Wanted What makes fantast meet girls tonight ic comedy in ci-n-aemand it is saying comedic shows are cinema and not only just mere mov sexy xxx ie i'm talking about what love is cast as also. lonely wives Bain Munkhoyn Salbar Khorsho, Tafenda women in compton for sex

در ادامه بخوانید...

10 روش ساده برای پس انداز

در

 

پول سخت بدست می آید حالا وقت آن رسیده که کمتر خرج کنید.مغازه ی خواروبار فروشی، روش خوب کاهش هزینه هاست. بیش از اندازه خرج غذاهای خوب و اقلام لاکجری کردن بدون درک آن، کار بسیار آسانی است.
ایجاد تغییرات به سمت مغازه ی خوارو بار ، پس انداز زیادی برای شما ایجاد کرده و عادت های خوبی برایتان ایجاد می کند.(سیارک)
خرید ارزان نباید به معنای خوردن غذای بی کیفیت و ناسالم باشد، شما هنوز می توانید در بودجه ی خود ، غذاهای خوشمزه را قرار دهید- فقط باید هوشمندانه خرج کنید. در اینجا روش های مناسبی برای پس انداز پول بدون کنار زدن کیفیت وجود دارد:


1. لیستی تهیه کنید.

این مساله روشن است ولی چند بار لیسته تهیه کردید بدون خرید بار بیش از یکبار که به سوپرمارکت رفتید ؟ اکثر وقت ها فقط چیزی را می نویسیم که می دانیم در حال تمام شدن است و یا تمام شده با خرید بیشتر آن. پول زیادی را پس انداز خواهید کرد اگر بنشینید و برنامه ی کارهایی را که بنویسید که هدفتان خرید آن است و یادداشت هایی را از مقادیری که در حال حاضر مغازه ها می فروشند ، بنویسید. بودجه ی خود را در بالا ی کاغذ نوشته و هدفتان انجام دادن آن تا حد امکان باشد.


2. از کوپن ها فقط در صورت لزوم استفاده کنید.


کوپن های مقادیر زیادی پول برایمان پس انداز می کنند اگر از آنها در مسیر درست استفاده کنیم. از کوپن ها در خرید چیزهایی استفاده نشود که واقعا لازم ندارید و فقط می خواهید آنها را خرج کنید . این کار وسوسه کننده است ولی فقط دارید خرج رکدن بیش از نیاز را خاتمه می دهید حتی زمانی که فکر می کنید یک معامله ی ارزان می خواهید انجام دهید. اگر این کالا ضروری است ، از آن استفاده کنید ، اگر نه آن کوپن را دور بیاندازید!

3. قیمت ها را بررسی کنید.


همیشه بررسی قیمت محصول عادت خوبی است. اما ما همیشه تمایل داریم تا این کار را انجام ندهیم چونکه دیدن آن نسبتا جزئی و وقت گیر است ولی زمانی متعجب خواهید شد که گزینه ی خیلی ارزانتر زده شده در فروشگاه ها، به ارزانی آنچه شما فکر می کنید نیست. 


4. برندهای خصوصی را خریداری کنید.

وسوسه انگیز است که کالاهایی را با برند خصوصی بخرید چونکه در توهم هستیم که اینها دارای کیفیت بهتری هستند. بارها معلوم شده که محصولات با برند فروشگاهی از نظر کیفیت و ذائقه ، هیچ تفاوتی ندارند ، فقط قیمتشان فرق می کند. بنابراین ، چونکه این برچسب خوب به نظر نمی رسد یا قبلا برند متفاوتی را امتحان نکردید به این معنا نیست که شما نباید آن را بخرید. شما از برندی که در واقع فقط برای هیچ چیز ، پول اضافه بابت آن پرداخت می کنید، به برند دیگر تغییر دهید.


5. در حال گرسنگی خرید نکنید.


نکته خیلی مهم، هرگز وقتی گرسنه هستید خرید نکنید. طبق بررسی ها شما در واقع در زمان گرسنگی و با قند خون پایین، 70%‌ بیشتر از زمان سیری خرید می کنید. نه تنها غذاهای بی کیفیت خواهید خرید بلکه گران نیز خواهند بود. بنابراین همیشه بعد از خوردن غذا به خرید رفته تا کمی بیشتر پس انداز کنید.(سیارک)


6. برنامه ریزی وعده های غذایی بعد از خرید


این یک عادت برعکس به نظر می رسد، مگه نه؟ ولی برنامه ی ریزی دقیق وعده های غذایی و سپس خرید آنها باعث می شود پول بیشتری خرج کنید. اگر بدانید یک دستور غذایی، غذاهای ارزان را می طلبد پس خوب است ولی می خواهید رسیپی های تصادفی درست کنید و مواد آن را تا حد امکان بخرید، پس به خرید گرانتر اقلام خاتمه دهید. این کار بهتر است اگر غذاهای ارزانتر خریده و سپس برنامه های غذایی را نزدیک به آن تنظیم کنید- یافتن  رسپی های خوب و جالبی که می توانید در آن از اقلام خود استفاده کنید ، خنده دار است!

7. بدنبال اقلام فروش باشید

همیشه یک عادت خوب برای خوردن است. سوپرمارکت ها همیشه همان قفسه ای را دارند که همه ی غذاها یا اقلام دیگر را که می خواند از شرش خلاص شوند، در آن می گذارند. همچنین آنها فروش خود را تا همان تاریخ انجام داده یا بسته بندی آسیب خواهد دید که هیچ تفاوتی در قمیت نخواهد کرد!
مطمئن شوید که در یک نگاه اجمالی همه را بررسی کرده و و مختصرا ببینید آنها چه پیشنهادی برای فروش دارند. اگر غذا یک روز یا دو روز دیگر در شرف خراب شدن است پس بهتر است قبل از رسیدن به خانه آن را فریزری کنید. البته سعی کنید کالاهای تصادفی را که واقعا احتیاج ندارید خریداری نکنید که در پس انداز نقدینگی شما ، ضدتولید است. بنابراین روی پایین ترین قیمت های اقلامی که می دانید نیاز دارید یا واقعا استفاده می کنید، تمرکز کنید.


8. به طور عمده خرید کنید.

اغلب خرید عمده باعث می شود شما شما پول بیشتری صرف کرده ولی به فکر سرمایه گذاری آن باشید. اگر دستمال توالت ها به طور " یکی بخر دومی را با قیمت نصف بخر " هستند ، آن را بقاپید. می دانید که همیشه به دستمال تولت نیاز دارید پس باید آن رابه طور عمده ای خریداری کنید. همیشه گوش به زنگ خرید کالاهای ضروری باشید یا اقلامی که می دانید مصرف زیادی دارند. که در طولانی مدت ، پول زیادی پس انداز خواهید کرد.
مطمئن شوید که فریب معاملاتی را که برای کالاهای لوکس یا اقلامی هستند که شما واقعا استفاده نمی کنید ، نخورید – واقعا وسوسه برانگیز است ولی شما نمی توانید پول پس انداز کنید اگر چه آن را دوست داشته باشید. سوپرمارکت ها عاشق فروش کالا هستند تا شما تصور کنید که دارید پول پس انداز می کنید ولی اکثرا این کا را نمی کنید.


9. غذاهای همه کاره و ارزان را به طور عمده بخرید

اقلام غذایی را به طور عمده خریداری کنید که در بسیاری از روش های عجیب و خارق العاده مقادیر زیادی پول برای شما ذخیره می کند. مثلا سیب زمینی بگیرید ، که در واقع یکی از همه کاره ترین چیزها در فهرست خرید هستند ؛ آنها را می توان پوره ، سرخ کرد، جوشاند برای کتلت وکوکو ، برش داد و -بسیاری از روش های شگفت انگیز برای استفاده از آنها وجود دارد. عدس ، لوبیا و سبزیجات نیز در حجیم کردن وعده های غذایی و تبدیل آن به غذایی ارزان و سالم برای خوردن بدون صرف هزینه ی زیاد، بسیار خوب هستند.


10. حداقل هفته ای یکبار غذای بدون گوشت بخورید


گوشت گران است . بدنبال مقدار مناسبی گوشت در یک قصابی باشید که پول را پس انداز کنید ولی جایگزین دیگر یک یا دو روز در هفته غذای بدون گوشت است. مساله ای نیست اگر گیاه خوار یا vegan هستید ولی برای گوشتخواران در بیرون از اینجا ، گوشت یک افزودنی حجیم به خرج خرید هفتگی شما است.
دستور پخت های بسیار خوشمزه ای وجود دارد که شامل گوشت نشده و شما را قانع می کند ؛ گوشت آنقدر ضرورت ندارد که به آن فکر می کنیم. روش های بسیار ارزانی برای افزودن پروتئین به یک وعده ی غذایی وجود دارد ، مثلا تخم مرغ ها ، ماش و حبوبات یا سبوس.


نکات بیشتر برای پس انداز کردن پول(سیارک)• روی آرامپز سرمایه گذاری کنید.

آرامپز ها حیرت آورند چونکه نه تنها زمان شما را بلکه پولتان را نیز ذخیره می کنند. شما می توانید ساده ترین ترکیبات را درون آن ریخته و به شما بهترین تاس کباب ها ، سوپ های گرم - تقریبا هر چیزی را خواهد داد. شما نیز می توانید مقادیر زیادی درست کرده و به مدت چند روز نگه داری کنید.


• فریزر بهترین دوست شماست.

فریزر از ضروریات است زمانی که هزینه ی غذایی شما را کاهش می دهد. فریز کردن غذای یافت شده در قفسه ی فروش برای طولانی کردن زندگی آن باعث می شود شما به راحتی پول را پس انداز کرده و آن را در وقت دیگر بخورید. فریز کردن و پخت حجیم قسمت های یک وعده ای ، مقدار وعده های خرودن شما را افزایش داده و مقادیر زیادی پول ذخیره خواهد کرد. هر مقداری که شما نسبت به غذایی تعیین کنید که به راحتی فاسد می شود ، را می توان به طور مجزا در مقادیر اندازه گیری شده قرار داد و سریعا برای بعدا در فریزر گذاشت. در اصل اگر بخواهید پول پس انداز کنید ، پس فریز کنید !


• دستور پخت های ارزان را بررسی کنید.

زمانی را صرف بررسی دستور پخت های خوشمزه کنید که در آن از اجزای ارزان استفاده شده که ایده ی خرید انواع اقلامی را که نیاز دارید در زمان خرید به شما می دهد. وب سایت های زیادی در بیرون وجود دارد که برای تحقیق می توان به آن مراجعه کرد- خوشبختانه خوردن غذای ارزان به معنای خوردن نودل( ماکارونی) در هر شب نیست.
• پس مانده ها را برای ناهار بخورید. هرگز هیچ چیزی را دور نریزید. اگر کمی غذای مانده دارید روز بعد برای ناهار بخورید.


• وعده های غذایی را در بشقاب های کوچکتر بخورید.

مشکل بشقاب های بزرگ این است که ما تمایل به برداشتن مقادیر بیشتر داشته که باعث می شود قسمت هایی را به طور غیر ضروری بزرگتر برداشته که باعث خوردن بیش از نیاز می گردد. استفاده از بشقاب های کوچکتر این قسمت را به گونه ای که باید باشد ، حفظ می کند و در نتیجه نخوردن بیش از حد ، بودجه را کاهش می دهد!


• خرید غذا را در آنتهای روز انجام دهید.

خرید در انتهای روز ترجیحا بعد از خوردن شما ، بهترین زمان پس انداز پول است. شما از شام اشباع هستید و الان زمانی است که سوپرمارکت ها اقلام تازه تر خود را برای فروش گذاشته و فروش بعد از آن تخفیف خورده است.


• سعی کنید مغازه های غذایی قومیت ها را نیز بازدید کنید.

فقط خود را محدود به سوپرمارکت ها نکنید. مغازه های قومی برای کالاهای ارزان بسیار مناسب بوده و شما می توانید معمولا وعده های خود را کمی خوشمزه تر کنید. (سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸وافعا وقتی گرسنه باشی هر آشغالی رو تو سبد خرید می زاری

در ادامه بخوانید...

اشتباهات رایج در هنگام خرید از فروشگاهای مواد غذایی

در


هنگامی که شما وارد سوپر مارکت محل خود میشوید فقط بدنبال چیزی هستید که خودتان میخواهید. مواد غذایی و افراد زیادی در آنجا وجود دارد، لازم است شما یک گام به عقب برگشته مواد غذایی مورد نیاز و بودجه خود را بررسی کنید.


قضاوت در مورد ارزش غذایی مواد غذایی با توجه به برچسب: قانونا تولیدکنندگان مواد غذایی تمام حقایق را در مورد مواد غذایی بسته بندی شده توضیح نمیدهند. "شالی یوسف" متخصص تغذیه میگوید برچسب روی محصولات مواد غذایی که روی آن نوشته شده طبیعی، عالی، کم قند، بدون چربی و بدون گلوتن فقط بخاطر فریب شما بوده و تولیدکنندگان این برچسب ها را تهیه کردند. برای کشف حقایق کامل برچسب پشت بسته را نیز مطالعه نمایید


 هنگامی که شما در راهرو سوپرمارکت هستید فقط محصولات فرآوری شده با شکر و افزودنی های مصنوعی را میبینید. غذاهای فرآوری شده اغلب با مواد نگهدارنده، شیرین کننده، تند و زننده فرآوری میشوند. اگر شما از راهرو بیرون آمده و اطراف سوپرمارکت را بررسی کنید میتوانید کلی محصولات تازه مانند سبزیجات، میوه ها، گوشت، غذاهای دریایی درجه1 را پیدا کنید.


هنگامی که گرسنه هستید زمان خوبی برای خرید نمی باشد. زیرا افرادی که گرسنه هستند توسط غذاهای حاوی شکر وسوسه میشوند. و از خرید غذاهای مغذی غافل میگردند. و بیشتر تمایل به خرید مواد غذایی را دارند که برای بدن آنها هیچ فایده ای ندارد. (سیارک)


میتوانید ترشیجات و سس سالادها را در کمترین زمان در منزل تهیه کنید. سعی کنید اینگونه مواد غذایی را از فروشگاه ها تهیه نکنید زیرا این مواد حاوی طعم دهنده بوده و بخاطر هزینه بسته بندی گران میباشند پس با درست کردن این مواد در پول خود صرفه جویی کنید.


قبل از خرید و رفتن سوپرمارکت لیست مورد نیاز را برای یک هفته تهیه کنید. بدین ترتیب شما با اطمینان غذاهای سالم را خریده و از خرید غذاهای آماده اجتناب میکنید. و نیازی نیست مراجعه مکرر به فروشگاه داشته باشید.


خرید غذاهای آماده: اگر هدف شما از خریدن غذاهای آماده صرفه جویی در وقت و آشپزی راحت میباشد باید متوجه باشید که اینگونه مواد غذایی هیچوقت کیفیت و طعم غذاهای تازه را که شما در آشپزخانه تهیه میکنید ندارند. از اینها گذشته این مواد شامل مواد نگهدارنده مصنوعی مانند رنگ و طعم دهنده میباشد و بخاطر همین هفته ها و حتی ماه ها در قفسه فروشگاه سالم میمانند اگر شما مضررات غذاهی آماده را مطالعه نمایید هیچوقت چنین غذاهایی را خریداری نمیکنید.


سعی کنید از غذاهای تازه استفاده کنید. اگر شما هفته ای یک بار جهت خرید به فروشگاه میروید مطمئنا غذاهایی که میخرید کیفیت غذای تازه را ندارند مگر اینکه این غذاها منجمد شده باشند. با خرید کم غذا هم در پول و هم در وقت صرفه جویی کرده اید و هم از غذای تازه مملو از ویتامین استفاده میکنید.


افراد اکثرا عادت دارند غذاها را تکراری خریداری نمایند سعی کنید تا جایی که امکان دارد هربار که به فروشگاه میروید سبزی و گوشت تازه خریداری نمایید. غذای هر فصل را در همان فصل تهیه و استفاده کنید. بدین ترتیب از غذاهای مغذی  استفاده کرده اید.


از مواد غذایی پردازش نشده استفاده کنید: جو دوسر مثال خوبی برای این مورد میباشد. جو دوسر نسبت به جوهای زود هضم کم کم هضم شده و قند خون را به سرعت بالا نمیبرد. (سیارک)


هیچوقت از فروشگاه هایی که اجناس ارزان میفروشند خرید نکنید چون این فروشگاه ها با دو الی سه بار خرید شما را وسوسه میکنند مواد غذایی یا اجناسی را خرید نمایید که فعلا به آنها نیازی ندارید و بطور کلی بیش از نیاز خرید مینمایید. پس وسوسه نشده و پولتان را بی دلیل خرج نکنید.


همیشه از یک فروشگاه خرید نکنید. فروشگاه های مختلف را بازدید و با هم مطابقت دهید سعی کنید در خرید عجله نکرده و هرکدام از مواد غذایی را از یک فروشگاه خرید نمایید. بدین ترتیب شما مواد غذایی مورد نیاز خود را به قیمتی مناسب میخرید.


(سیارک) همیشه با یک بودجه ثابت خرید نکنید. سعی کنید لیست مورد نیاز خود را از قبل تهیه و طبق روال سابق خرید نکنید، بدین ترتیب وسوسه نشده و بیش از مصرف خود خرید نمیکنید.

منبعmsn.com

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه سریع و بدون زحمت فریزر را تمیز کنیم؟

در

در این مقاله راه های تمیز کردن سریع و بدون زحمت یخچال فریزر، قبل از برگشتن بچه ها به خانه توضیح داده شده است.

این مقاله با سبک زندگی خانم هایی جور است که دوست دارند سریع و با زحمت کم کارهای خود را انجام دهند. مخصوصا کسانی که شاغل هستند و باید به کار های دیگری هم رسیدگی کنند می توانند این مقاله را مطالعه کنند. همچنین بهترین راه حل تمیز کردن فریزر در این جا توضیح داده شده است.

اگر شما به هر دلیلی علاقه دارید بدانید چگونه فریزر یا یخچال را تمیز کنیم، بدانید که شما تنها نیستید. با وجود همه ی چیزهایی که در خانه برای تمیز کردن هستند، فریزر خیلی آسان فراموش می شود. بدیهی است تا نگاهی دقیق به ناهار خوری و ظروف و ... می اندازید فریزر را فراموش کنید. من شما را درک می کنم. البته، بهتر است منتظر نمانید و فضای فریزر خود را تمیز کنید تا به حالت مورد نظر خودتان می رسید. اما اگر مدت زیادی است که آن را به تعویق انداخته اید، نگران نباشید، همه ی ما این کار را کرده ایم.

خبر خوب این است که یک راه حل بسیار ساده برای تمیز و مرتب کردن دوباره ی آن وجود دارد.

چند وقت یک بار  فریزر را تمیز کنید

نیازی به گفتن نیست که شما باید هر زمان که لکه و گرد و خاک یا پس مانده غذا را در فریزر دیدید، یا هر وقت بو های ناخوشایندی را احساس کردید که قبلا آن را احساس نکرده بودید، باید فریزر را تمیز کنید. ولی متخصصین پیشنهاد می کنند که شما باید حداقل سالی یک بار به طور کلی حتی اگر فریزر تمیز باشد، آن را تمیز کنید. اگر شما دارای یخچال فریزری هستید که برفک می کند، لازم است سالانه مطابق با دستور العملی که دارید یخ های آن را آب کنید یا حتی هر وقت در حدود کمتر از نیم سانتی متر یخ در یک محدوده ی وسیع تشکیل شد بهتر است یخچال را تمیز کنید. این برای یخچال هایی است که مجبور هستید آن ها را دستی تمیز کنید اما در صورتی که یخچال فریزر شما به گونه ای است که خودش یخ هایش را آب کند، یا به طور کلی بدون برفک است و یخ نمی کند، به طور مشخص شما نباید در مورد یخ زدایی یخچال فریزر خود نگران باشید.

با این وجود شما باید حداقل هر دوازده ماه یک بار آن را نیز تمیز کنید. یا حتی هر وقت که در داخل آن باقی مانده ی مواد را دیدید لازم است آن را تمیز نمایید.

اگر تاریخ تمیز کردن فریزر را بر روی یک تقویم علامت بزنید این کار باعث می شود که فراموش نکنید آخرین بار در چه وقتی آن را تمیز نموده اید.

روز ملی تمیز کردن یخچال در تاریخ 15 نوامبر است اما تصور نکنید که موظف هستید برای انجام این کار تا آن زمان صبر کنید.

چگونه یخ یخچال را آب کنیم

چگونه فریزر را تمیز کنیم

فراموش نکنید، همه ی فریزر ها شبیه به هم نیستند.

در ابتدا حتما به دفترچه ی راهنمای یخچال فریزر خود مراجعه کنید. در آن جا همه ی چیزهایی را که برای تمیز کردن یخچال خود لازم دارید، نوشته شده است. با دنبال کردن این راهنما می توانید یخچال فریزر را به بهترین شکل ممکن تمیز کنید. سپس به دستورالعمل پیشنهادی مرکز ملی محافظت مواد غذایی برای تمیز کردن فریزرکه در زیر آمده است نگاهی بیاندازید:

  1. منبع برق یخچال فریزر را قطع کنید و همه ی مواد غذایی را از آن خارج کنید.

این کار یک فرصت بزرگ برای ارزیابی این است که کدام مواد غذایی را نگه دارید و کدام یک را دور بریزید.

وقتی که شما فریزر را خالی می کنید، مواد غذایی را می بینید که در گوشه و کنار افتاده اند و شما آن ها را ندیده اید. شاید دیگر به آن ها نیاز نداشته باشید یا اینکه تاریخ مصرف آن ها گذشته باشد یا ... در این حالت می توانید این مواد را دور بریزید و فضای بیشتری برای ذخیره ی مواد جدید داشته باشید. اگر غذایی فاسد شده است یا به هر دلیلی قابل استفاده نیست آن را در سطل زباله بریزید. برای نگهداری از غذاهایی که می خواهید آن ها را نگه دارید، باید یک محفظه ی یخی عایق بندی شده داشته باشید تا آن ها را در آن بگذارید. اگر شما چنین فضایی را برای ذخیره سازی ندارید، بهتر است تازمانی که فریزرتان درست می شود، مواد غذایی را در فریزر یکی از همسایه های صمیمی بگذارید تا فاسد نشوند.

 

  1. اگر یخچال فریزری دارید که باید دستی تمیز شود، وقت آن است که یخ هایش را پاک کنید.برای یخ زدایی فریزر و  آب كردن يخ فريزر به 2 روش زیر عمل کنید.
  2. چگونه یخ یخچال را آب کنیم
  3. چگونه یخ یخچال را آب کنیم

  4. چگونه یخ فریزر را اب کنیم
  5.  اگر مقدار غذا بسیار زیاد باشد ، که اجازه نمی دهد آنها سالم و ایمن بمانند ، می توانید زمان شستن فریزر را به یک لحظه مطلوب تر موکول کنید.

روش 1 - برخی از فریزر هایی که باید دستی تمیز شوند، ظروفی را پر از آب گرم کنید و در داخل آن ها قرار دهید و در آن را ببندید.تميز كردن برفك فريزر باین روش به نظر من کمی زمانبر است .

روش 2 - روشن کردن پنکه در هوای گرم و حتی در زمستان روبروی فریزر باز، خیلی سریع یخ ها را باز می کند. مسائل ایمنی  را رعایت کند پنکه را روی صندلی پلاستیکی بالاتر از سطح زمین قرار دهید تا با آب تماس نداشته باشد)

با تجربه شخصی خودم سریع ترین راه برای  چگونه برفک یخچال را آب کنیم همان استفاده از باد پنکه است .حتی  تميز كردن برفك فريزر  با 8 کشو بزرگ در کمتر از یک ساعت یخ زدایی  می شود.شایان ذکر است که پارچه ها و ظروف کوچک باید در زیر پایه فریزر قرار گیرند.

این در حالی است که برای سایر فریزر ها پیشنهاد شده است که اجازه بدهید تا به طور طبیعی گرم شوند یا به کمک وسایلی دیگر گرم شوند تا یخ های آن ها آب شود. اگر در مورد این روش ها مطمئن نیستید، حتماً دفترچه ی راهنمای آن در قسمت چگونه برفک فریزر را تمیز کنیم  مطالعه نمایید. (اگر فریزر شما بدون برفک است، با خیال راحت این مرحله را نادیده بگیرید.)

تمیز کردن فریزر و یخچال

  1. زمانی که یخ ها برداشته شدند زمان آن است که تمیز کردن را شروع کنید.

یک مایع تمیز کننده با یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین به ازای یک چهارم پیمانه آب درست کنید و با اسفنجی تمام محیط داخلی یخچال یا فریزر  را با آن محلول تمیز کنید.

  1. در مرحله ی بعد با آب تمیز، آن را تمیز کنید.

بعد از این که مواد زائد و پس مانده های غذایی در یخچال نماند و کاملا تمیز شد، آن را با یک پارچه ی جاذب خشک کنید.

  1. سپس، در را ببندید و فریزر را روشن کنید.

اما صبر کنید، هنوز نباید غذا ها را در درون آن قرار دهید.

لازم است به مدت پانزده تا سی دقیقه صبر کنید تا فریزر دوباره به اندازه ی کافی خنک شود. پس می توانید دوباره با خیال راحت همه چیز را درون آن قرار دهید.

  1. در نهایت، همه ی مواد غذایی را به جای مناسب خود در درون فریزر برگردانید.

در این مرحله اگر هر کدام از بسته بندی ها رطوبتی داشت، یا یخ آن آب شده بود یا به هر صورتی احساس کردید احتمال دارد زودتر از سایر بسته ها خراب شود. ابتدا آن ها را با برچسب هایی مشخص کنید، سپس در زمانی که مواد غذایی را در فریزر چیدید آن ها را در دسترس قرار دهید تا ابتدا آن ها را مصرف کنید و بعد از آن ها به سراغ سایر مواد غذایی بروید.

از آشپزخانه ی تمیز خود لذت ببرید.


اگر یخچال و  فریزر قدیمی است و بوی آن حتی پس از تمیز کردن باقی می ماند و مصرف برق زیاد است ، به خرید یخچال جدید فکر کنید! اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، نکات مربوط به راهنمای خرید یخچال و فریزر را بخوانید .

نظرات

۱۴۰۰/۵/۱۵ فریزرهایی با یخ زدایی خودکار یا بدون یخ زدگی معمولاً نیازی به خاموش و یخ زدایی فریزر ندارید زیرا سیستم از تجمع یخ در داخل جلوگیری می کند. با این حال ، تمیز کردن این فریزرها ضروری است. اگر فریزر پر است ، باید غذا را به یخچال منتقل کنید ، اما به یاد داشته باشید که یخ اضافه کنید. اگر فریزر فقط تا حدی پر است ، می توانید غذا را در حالی که داخل آن را پاک می کنید جابجا کنید.

۱۴۰۰/۵/۱۵فریزرها به ندرت کثیف می شوند ، مگر اینکه چیزی در داخل آن ریخته شود. اگر در فریزر یک نشتی اتفاق افتاده است ، سعی کنید منطقه آسیب دیده را به آرامی با مخلوطی از آب و جوش شیرین و یک برس نرم یا اسفنج سخت بمالید. لکه های خارج فریزر را می توان با همان ترکیب پاک کرد. آنقدر مالش دهید تا ببینید که لکه به طور کامل از بین رفته است یا تا آنجا که ممکن است از بین برود .

۱۴۰۰/۵/۱۵چگونه بوی بد فریزر را از بین ببریم اگر فریزر بوی نامطبوعی می دهد ، می توانید چندین روش را امتحان کنید. پس از ذوب شدن ، می توانید یک بشقاب جوش شیرین را برای چند ساعت داخل آن قرار دهید تا به جذب بو کمک کند. یا می توانید داخل فریزر را با مخلوط یک قسمت سرکه و یک قسمت آب پاک کنید. همچنین می توانید قهوه آسیاب شده را برای چند ساعت در فریزر قرار دهید. همه اینها خوشبو کننده طبیعی هستند.

۱۴۰۰/۵/۱۵فریزر باید مرتباً تمیز شود تمیز کردن فریزر با تمیز کردن و مرتب سازی شروع می شود. اول از همه ، شما باید غذاهای تاریخ مصرف گذشته و همچنین غذاهایی را که احتمالاً دیگر نمی خواهید بخورید حذف کنید. غذاهای مهر و موم شده با ماندگاری معمولی را که قصد دارید در آینده از آنها استفاده کنید کنار بگذارید. غذای خوب باید به یخچال یا ظرف یخ منتقل شود ، تا زمانی که تمیز کردن فریزر را به پایان رساندید ، در آنجا باقی می ماند. تکه های یخ شل را بردارید. به طور کلی ، چنین چیزی نباید در فریزرهای جدید اتفاق بیفتد ، اما اغلب می توانید قطعات یخ و بقایای مواد غذایی منجمد را که کف فریزر را پوشانده اند ، پیدا کنید. می توانید از یک اسکوپ پلاستیکی برای برداشتن یخ از کف فریزر استفاده کنید ، سپس یخ را به سینک ظرفشویی بریزید. این کار نیاز به نظافت را کاهش می دهد.

۱۴۰۰/۵/۱۵چگونه برفک فریزر را تمیز کنیم اکثر یخچال فریزرها زمانی که یخ داخل آن حدود یک سانتی متر ضخامت دارد ، یخ زدایی فریزر را توصیه می کنند. فریزرهای جدید ممکن است یخ زدایی خودکار را به عنوان یک ویژگی اختیاری ارائه دهند ، اما اکثر فریزرها به یخ زدایی دستی پایبند هستند. برای یخ زدایی دستی فریزر ، ممکن است لازم باشد به دفترچه راهنمای سازنده مراجعه کنید. اگر دفترچه راهنما ندارید ، نام و مدل فریزر خود را در اینترنت سرچ کنید. در اینترنت می توانید کتابچه راهنمای کاربر برای همه لوازم خانگی را بیابید. فریزر را از برق بکشید. اکثر فریزرها دارای یک ابزار تخلیه در داخل و دیگری در خارج هستند. ابزار تخلیه را در داخل باز کنید. شاخه بیرونی ممکن است نیاز به چرخاندن داشته باشد تا بتوانید آن را جدا کنید. همچنین باید یک ظرف را زیر شیر بیرونی قرار دهید تا آب سرد و یخ را در حین یخ زدایی جمع آوری کند. برخی از مدلها شامل یک شلنگ مخصوص هستند که به عنوان مثال اجازه می دهد تا محتویات فریزر در سینک ظرفشویی یا خارج از خانه تخلیه کنید. همچنین باید ظرفی را که در آن آب می ریزید بررسی کنید تا زودتر از موعد سرریز نشود. آب را به صورت دوره ای تخلیه کنید. یخ زدایی فریزر حدود 3-4 ساعت طول می کشد ، اما می توانید با باز نگه داشتن در فریزر این روند را تسریع کنید. داخل فریزر را پاک کنید. از پارچه ای با آب گرم و چند قطره ملایم مایع ظرفشویی برای پاک کردن داخل فریزر استفاده کنید. با سقف و لبه شروع کنید. سپس کناره های فریزر و در آخر قسمت پایین آن را پاک کنید. به یاد داشته باشید که هر ظرف یا سبد فریزر را بیرون آورده و بشویید. قسمت بیرونی فریزر را پاک کنید. قسمت های بالا و کناره های فریزر را پاک کنید. برای این کار ، آب گرم با چند قطره مایع ظرفشویی دوباره کافی است. داخل یخچال را با یک حوله خشک کنید و کشوها و سبدها را دوباره بگذارید. فریزر را وصل کنید. مواد غذایی را مرتب کنید. وقتی فریزر به دمای قبلی خود رسید ، قبل از قرار دادن غذا ، آن را مرتب کنید. برچسب غذا درست کنید تا بدانید چه زمانی در فریزر قرار داده شده است. شما می توانید غذا را بر اساس نوع آن سازماندهی کنید. برچسب ها به شما کمک می کند بفهمید مرغ ، گوشت گاو ، سبزیجات و غیره کجا هستند. همچنین می توانید غذاها را بر اساس تاریخ انقضا مرتب کنید.

۱۴۰۰/۵/۱۵انواع محصولات نظافت آشپزخانه برای نظافت بیرون یخچال مناسب است ، مانند دستمال مرطوب نرم . با این حال ، هنگام تمیز کردن داخل یخچال ، از استفاده از محصولات پاک کننده بسیار قوی و خاص ، حتی آنهایی که مخصوص سطوح آشپزخانه طراحی شده اند ، خودداری کنید. اکثر محصولات پاک کننده بسیار قوی هستند و حاوی مواد شیمیایی هستند که میکروب های معمول آشپزخانه را از بین می برند. با این حال ، این محصولات نباید مستقیماً یا غیر مستقیم با غذا تماس بگیرند. همچنین توصیه می شود از ضدعفونی کننده ها اجتناب کنید. بهتر است پاک کننده های طبیعی یا آنهایی که مخصوص تمیز کردن قسمت داخلی یخچال شما تهیه شده اند را انتخاب کنید.

۱۴۰۰/۵/۱۵احتمالاً همه نام دو جادویی - جوش شیرین و سرکه را شنیده اند. جوش شیرین در از بین بردن انواع لکه ها مفید است ، بوهای نامطبوع را جذب می کند و سرکه برای تمیز کردن انواع اقلام فولاد ضد زنگ مناسب است. اگر جوش شیرین و سرکه ندارید ، می توانید یخچال را با مایع ظرفشویی رقیق شده در آب گرم تمیز کنید. در هر صورت ، تمام قسمتهای یخچال را با یک اسفنج پاک کنید و سپس با یک پارچه مرطوب و تمیز کاملاً پاک و خشک کنید.

در ادامه بخوانید...

یخدان های منحصر به فرد در ایران

در
یخدان در ایران
یخدان های منحصر به فرد در ایران:یخچال و فریزر ماقبل تاریخ
 
آیا می توان زندگی را بدون چنین وسائل ضروری به عنوان نمونه بدون یخچال تصور کرد؟ برای ما این آسایش چنان عادی شده است که حتی به این فکر نمی کنیم که یخچال ها همیشه وجود نداشته اند. با این وجود ، مردم باستان قادر بودند به طریقی طراوت غذاهایی مانند گوشت را حفظ کنند. و حتی بستنی و نوشیدنی های یخ بنوشید. چگونه آنها بدون فن آوری مدرن که ما به آن عادت کرده ایم موفق می شدند؟
 
قبل از اختراع یخچال و فریزر ، که یک اختراع نسبتاً مدرن است ، یخ یک کالای بسیار با ارزش بود. بدست آوردن آن بسیار دشوار بود و تحویل و ذخیره سازی آن نیز دشوار تر بود. بدست آوردن یخ در تابستان به ویژه دشوار بود. برای نگهداری گوشت و سایر محصولات غذایی ، مردم بلوک های بزرگی از یخ را از اسکاندیناوی ، دایره قطب شمال و یا از قله های کوه تحویل می گرفتند. برای جلوگیری از آب شدن یخ قبل از رسیدن به مقصد ، با دقت با عایق بندی می شد.
ساختمان بازمانده یخدان ایران در یزد
ساختمان بازمانده یخدان ایران در یزد
 
یخ از نروژ به ایالات متحده ، بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی آورده می شد. مردم هند از قله های هیمالیا یخ بدست می آوردند.این یخ در ساختمان های ویژه بنام یخدان ذخیره می شد و یک سال باقی می ماند.
رایج ترین آنها غارهای زیرزمینی ، معمولاً مصنوعی بودند که مردم در نزدیکی منابع طبیعی یخ می ساختند. معمولاً در نزدیکی دریاچه ها و رودخانه های آب شیرین حفر می شدند. در زمستان ، یخ و برف در یک یخدان جمع آوری و ذخیره می شدند. سپس سازه با دقت با خشت ، خاک اره یا نی عایق بندی می شد.
 
یخدان در میبد ، ایران
یخدان در میبد ، ایران
این روش ماه ها به حفظ یخ و برف کمک می کرد. به عنوان یک قاعده ، تا زمستان بعدی. در تابستان مردم از ذخایر یخ خود برای لذت بردن از نوشیدنی سرد در طول گرمای تابستان استفاده می کردند. همچنین ، برای اینکه بتوانند مقداری دسر سرد خوشمزه بستنی یا ترنج بپزند .
حتی در قرن 17 قبل از میلاد ، یخدان مشابه در ایران ساخته شدند. علاوه بر این ، ایرانی ها تا همین اواخر از آنها استفاده می کردند. این خانه ها به شکل تخم مرغ ساخته شده اند و از خشت ساخته شده اند. یخدان ایران در مقایسه با یخدان های مشابهی که مورخان در غرب پیدا کرده اند ، بسیار غول پیکر هستند. علاوه بر این ، این خانه ها به دلیل شیوه یخ گرفتن از آنها ذاتاً بی نظیر هستند.
یخدان در ابرکوه ، ایران
یخدان در ابرکوه ، ایران
در ایران اساساً وسعت مناطق بیابانی زیاداست که منابع آب شیرین در آن بسیار نادر است. حتی در زمستان ، هنگامی که در شب درجه حرارت به منها کاهش می یابد ، خورشید در وسط روز بسیار گرم است. برای پر کردن این یخدان گنبدی عظیم ، به یخ زیاد نیاز است. تحویل یخ بسیار مشکل ساز است. و ایده ایرانی ها برای نگهداری یخ درخشان است.
چاه یخدان در میبد
چاه یخدان در میبد
داخل یک یخدان در میبد
داخل یک یخدان در میبد
در پشت هر یخدان ، کانالهای کم عمق و طولانی زیادی وجود دارد که از طریق آنها آب در زمستان جاری می شود. در بعد از ظهر ، این کانال ها به روشی خاص که توسط دیوارهای ضخیم ساخته شده ، از گرما محافظت می شوند. در شب ، یک لایه ضخیم از یخ روی سطح تشکیل می شود. این یخ باید به موقع شکسته شود و قبل از طلوع آفتاب جمع شود. یخ جمع آوری شده در یخدان ذخیره می شود. با این کار هر شب ، ایرانیان در حال جمع آوری ذخایر بسیار چشمگیر یخ هستند.
ذخیره سازی برای یخ
ذخیره سازی برای یخ
یخدان در کاشان
یخدان در کاشان
 
معماری یخدان به خودی خود بسیار معقول و متفکرانه است. از دیوارهایی با چاه های عمیق و یک گنبد هوشمندانه طراحی می کنند. همه اینها باعث می شود گرما فرصت ورود به داخل را نداشته باشد.
در ایران تا به امروز کمی بیش از صد یخدان حفظ شده است. تعداد بسیار کمی از این ساختمانها ظاهر اصلی خود را حفظ کرده اند. متاسفانه این بناهای بی نظیر معماری و جاذبه های گردشگری در حال نابودی هستند. برخی از آنها محلی هستند و به سادگی به زباله دان تبدیل شده اند. اگر  تلاش کافی  برای ترمیم این ساختارهای غیر معمول صورت نگیرد ، به احتمال زیاد به زودی حتی اثری از آنها باقی نمی ماند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه از خرید غیر ضروری جلوگیری کنیم

در
چگونه از خرید غیر ضروری جلوگیری کنیم
روانشناسان دریافتند که خرید در حالت استرس احساسات منفی زیادی به همراه می آورد.
روانشناسان شرکت تحقیقاتی آمریکایی Thriving Wallet به این نتیجه رسیدند که هر خریدی که در حالت استرس انجام می شودباعث پشیمانی شخص می شود. کارشناسان نکاتی را ارائه دادند که به شما در صرفه جویی نه تنها پول بلکه اعصاب نیز کمک خواهد کرد.
خرید تنها چیزی که واقعاً مورد نیاز است یا باعث شادی و خوشحالی شما می شود.
کارشناسان معتقدند که دو راه مؤثر وجود دارد که می توانید از هزینه های غیر ضروری و عذاب وجدان به دلیل خرید غیر ضروری خلاص شوید.

روش اول

یکی از آنها به طور مشروط "قانون 72 ساعت" خوانده شد. همه چیز بسیار ساده است - اگر می خواهید چیزی بخرید ، اما بفهمید که دچار استرس هستید ، خرید را برای 72 ساعت به تعویق بیاندازید. اگر در این سه روز هنوز این چیز را بخواهید و متوجه شوید که می توانید هزینه آن را بپردازید ، می توانید با خیال راحت به فروشگاه بروید.
 

روش دوم

بهترین استفاده این روش برای کسانی است که می دانند چگونه با خود صادق باشند. شما باید سه سؤال از خود بپرسید:
 
آیا واقعاً به این چیز احتیاج دارم؟
آیا من از دریافت آن خوشحال خواهم شد؟
آیا نمی توانم بدون این خرید زندگی کنم؟
اگر به دو سؤال اول مثبت و به سؤال سوم پاسخ منفی پاسخ داده باشید ، می توانید این چیز را بخرید - این باعث خوشحالی شما خواهد شد. و اگر نه ، نباید پول خرج کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...