راهنمای خرید بهترین طبقه در آپارتمان

در
در هنگام خرید آپارتمان کدام طبقه بهتر است؟ کدام طبقه در زمان خرید آپارتمان برای زندگی راحت تر است؟ این سوالی هست که همیشه ذهن خریدار آپارتمان را درگیر می کند.هنگام خرید آپارتمان، طبقه ی آن خیلی مهم است.اگر در حال خرید آپارتمان هستید مراقب باشید مشاوران املاک و مسکن شما را گیج نکنند در زمان خرید آپارتمان به این 5 مورد مهم از راهنمای خرید توجه داشته باشید.

 

 

خرید آپارتمان در طبقه اول و آخر

از قدیم این بصورت کلیشه ای در ذهن خیلی ها مانده که بهتر است آپارتمان در طبقه اول و آخر خریداری نکنیم.حال ببینیم به چه علت این در ذهن ها مانده است و چرا خرید آپارتمان در طبقه اول و طبقه آخر خریداران را می ترساند؟
واقعیت این است که سقف و بام در طبقه آخر می تواند بسیار دردسر ساز باشد چه به طور مستقیم با جریان بارندگی ها و چه از نظر استفاده از بام برای نصب آنتن و گاهی اوقات بازی بچه ها و یا بزرگسالانی که برای گذراندن شب به پشت بام می روند.
در مورد طبقه اول علاوه بر نور کم ، رطوبت و سر و صدای کوچه،مسئله مهم تر وجود موش ها و سوسک ها هستند که الان تقریبا در بیشتر جاها دیده می شوند و ورود این جانوران موذی به طبقه اول راحت تر است.از این ها که بگذریم می رسیم به قیمت این طبقات، هزینه خرید مسکن در طبقات اول و آخر پایین تر از سایر طبقات است.(البته برج ها در این مورد استثنا هستند)

 

 

خرید آپارتمان در طبقه دوم تا چهارم

چرا خرید آپارتمان در طبقه دوم تا چهارم مناسب نیست؟بگذریم از این مسئله که طبقه دوم تا چهارم برای بسیاری جذاب است.با پیش فرض هایی مثل این که، اگر آسانسور خراب شود، اگر آسانسورس سقوط کند و ....در پس ذهن بصورت ناخودآگاه احساس نزدیکی به زمین برای خیلی ها تأثیر آرام بخش دارد. اما در طبقه دوم تا چهارم برخی از نواقص وجود دارد . آپارتمان در طبقه دوم تا چهارم به دلیل درختانی که در زیر پنجره ها رشد می کنند، تاریک، مرطوب و سرد خواهند بود. در عین حال، زندگی در چنین طبقاتی بخاطر دود اگزوز خودرو ها دشوار است.

 

 

خرید آپارتمان در طبقات بالاتر از طبقه 7

مشکلات بالا در آپارتمان هایی که بالای طبقه هفتم واقع شده اند وجود ندارد. اما تصور کنید: شما با یک کیسه سنگین از فروشگاه برگشته اید و آسانسور کار نمی کند. علاوه بر این،برای افرادی که  ترس از ارتفاع دارند مناسب نیست.پس خرید در این طبقات بسته به سن شما(جوان باشید در صورت مشکل آسانسور بتوانید از پله استفاده کنید) و نترسیدن از ارتفاع دارد .در این طبقات مشکل کمی نور  ،رطوبت، موش و سوسک و .... را ندارید.

 

خرید آپارتمان در طبقات بالای برج

طبقه بالا، به عنوان مثال طبقه 25 واقعا چشم انداز غیر قابل تصوری دارند! آسمان آبی، روشن و بدون آلودگی . فقط رطوبت به اندازه کافی نیست و لازم است که از دستگاه های رطوبت ساز ویژه استفاده کنید. با توجه به برخی از عوامل، خرید آپارتمان در طبقات بالای برج برای افراد جوان و سالم توصیه می شود زیرا سرعت بالای آسانسور باعث کاهش شدید فشار خون می شود.
 
به نظر می رسد زندگی در طبقات بالای یک طبقه مرتفع ممکن است ناامن باشد. طبق مطالعات اخیر دانشمندان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که بهتر است بالاتر از طبقه 7 واقع نشود. دلیل این امر ، به نظر آنها ، در میدان مغناطیسی زمین است که با ترس از ارتفاع ، در نتیجه خطر استرس بر سیستم ایمنی ، عصبی و قلبی عروقی انسان ایجاد می کند.
متخصصان محیط زیست بر این باورند که هوا در ارتفاع بالاتر در شهرهای بزرگ چندان تمیز نیست ، بنابراین تجمع مواد مضر در ارتفاع 30 متر ممکن است از حد مجاز فراتر رود. مسئله دیگر که می تواند برای ساکنان برج های بلند مرتبه مشکل ایجاد کند ، اشعه الکترومغناطیسی است.
پزشکان می گویند که ساکنان طبقات فوقانی برج ها غالباً دچار سردرد و افسردگی می شوند. مشکل دیگر طبقات فوقانی لرزش است که بخاطر حمل و نقل ، تاسیسات صنعتی ، مهندسی و تجهیزات فنی ساختمانها می شود. با یک لرزش ثابت ، تقریباً غیرقابل مشاهده ، فرد غالباً دچار یک حالت افسردگی و یک احساس اضطراب غیر قابل توضیح می شود.

 

بهترین طبقه آپارتمان برای خرید کدام است

اگر توصیه های پزشکان، روانشناسان، مهندسان، آتش نشان ها را با هم تلفیق کنیم، طبقه 5-7 بهترین طبقات برای خرید آپارتمان و داشتن زندگی راحت می باشند.
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خرید طلا

در

معمولا طلا Gold علاوه بر زیبایی به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن نیز قابل استفاده است. حالا آیا واقعا خرید طلا برای سرمایه گذاری مناسب است، قبل از پاسخ به این پرسش باید چند مورد مهم را در نظر بگیرید، ما در این مقاله آن ها را معرفی میکنیم.

 

طلا چیست؟

طلا یا زر یک عنصر شیمیایی با علامت Au است، طلا فلزی نرم و شکل پذیر است. ارزش طلا بدلیل کم یاب بودن آن در طبیعت است ولی خواص دیگر آن مثل شکل پذیری و زنگ نزدن و عدم تغییر رنگ نیز در صنعت جواهر سازی بسیار مورد توجه است.

طلا در برابر بیشتر اسید ها پایدار است ولی در نیترو-هیدروکلریک اسید یا تیزاب سلطانی حل می شود. از تیزاب برای شناسایی و تایید طلا استفاده می شود.

تشخیص طلا و عیار آن توسط سنگ محک و تیزاب سلطانی

روش کار ساده است شما به یک سنگ محک، محلول اسید نیتریک و اسید هیدروکلریک (HCL) نیاز دارید. ابتدا فلز مشکوک به طلا را 20 بار روی سنگ محک بکشید تا خط بیندازد، حالا مقداری اسید نیتریک با قطره چکان روی آن بریزید. در این مرحله واکنشی نشان نمی دهد، حالا 2 قطره اسید هیدروکلریک بچکانید، این محلول تیزآب سلطانی است. اگر در این مرحله نیز اتفاقی نیفتاد عیار طلا با عیار تیز آب یکی است. اگر کم رنگ تر شد یعنی طلا با عیار کمتر از تیزاب دارید و اگر کلا ناپدید شد احتمالا طلا نیست یا مقدار طلای آن بسیار کم است.

برای پیدا کردن مقدار دقیق محلول می توانید از روش طلا فروشان قدیمی تر استفاده کنید. شما باید یک طلایی که از قبل از عیار آن مطمئن هستید را داشته باشید. در کنار خطی که با فلز مشکوک به طلا کشیدید یک خط نیز با طلای واقعی 18 عیار خود بکشید، حالا محلول را به روش بالا اضافه کنید. 

در اینجا اگه فلز مشکوک مانند طلای 18 عیار شما واکنش نشان داد همان عیار است. در غیر این صورت عیار آن متفاوت است یا اصلا طلا نیست.

اگر فلز مشکوک شما ضخیم است یا حس میکنید که آب طلا داده شده باید قبلا سوهان بزنید تا مرکز آن برسید، سپس آزمایش عیار سنجی را انجام دهید.

 

عیار طلا

طلا معمولا در عیار های 24، 22، 18 و 17 در بازار وجود دارد. عیار به میزان خلوص طلا گفته می شود. طلایی که به عنوان سرویس خرید میکنید واقعا طلا کامل نیست و مقداری مس یا نقره دارد. 

 

طلا 24 عیار

خالص ترین نوع طلا موجود است. طلای 24 عیار یعنی 99.9% طلا و مابقی کمتر 0.01% فلزات دیگر است. این طلا نرم و شکل پذیر است و معمولا کاربرد جواهرسازی ندارد و بیشتر در صنعت الکترونیک و ریزپردازنده ها استفاده می شود.

 

طلا 22 عیار

طلای 22 عیار یعنی 91.67% طلا و مابقی نقره، روی یا نیکل است. این میزان ناخالصی باعث استقامت بیشتر آلیاژ شده و در صنعت جواهرسازی کاربرد دارد.

 

طلا 18 عیار

طلا 18 عیار یعنی 75% طلا و 25% مس یا نقره است، این طلا ارزان تر از طلای 24 و 22 است و بیشتر طلای جواهرسازی از این نوع است، این طلا با علامت 750 روی آن مشخص است.

 

عیار های دیگر طلا

طلا در عیار های مختلفی وجود دارد که در زیر مشخص شده و مقدار طلای آن نیز آورده شده است.

24 عیار با حداقل 99.5% طلا

22 عیار با 91.7% طلا

18 عیار با 75% طلا

14 عیار با 58.3% طلا

12 عیار با 50% طلا

10 عیار با 41.7% طلا

 

طلا سرمایه گذاری نیست؟

طلا بر خلاف سهام یا سپرده بانکی به شما سود نمی دهد، طلا یکی از روش های قدیمی سرمایه گذاری است. در زمانی که سهام یا اصلا بانکی وجود نداشت، خرید طلا در هیچ شکل آن باعث رشد صنعت نمی شود. خرید طلا باعث بلوکه شدن مقدار زیادی پول خواهد شد.

برای مردم سخت است که باور کنند طلا روش مناسبی برای سرمایه گذاری نیست، هزاران سال به همین روش عمل شده است.

"gold has value because everyone thinks it has value"

طلا ارزش دارد بخاطر اینکه همه فکر می کنند ارزش دارد.

 

ارزش طلا

برخلاف سایر ارزها مثل ریال، دلار، یورو، بیت کوین و ... طلا ارزش ثابت دارد و وابسته به ارزش پول کشورها نیست. مثلا اگر اقتصاد یک کشور در یک سال پیشرفت زیادی داشته باشد و پول آن با ارزش شود طلا در آن کشور گران یا ارزان نمی شود. ارزش طلا ثابت است.

برعکس این اتفاق هم می افتد وقتی پول یک کشور بی ارزش می شود طلا همچنان ثابت است و تغییری در ارزش آن اتفاق نمی افتد.

پس ارزش طلا ثابت است، طلا مانند پول کشور ها نیست. طلا به راحتی در هر کشوری قابل خرید و فروش است و مثلا طلای ایران یا طلای آمریکا نداریم. طلا، طلاست!

 

بهترین راه خرید طلا

راهنمای خرید طلا

در این بخش فقط به طلا به عنوان فلز طلا نگاه می کنیم و نوع جواهراتی آن مد نظر نیست. کاملا مشخص است جواهرات را باید از طلا فروشی ها بخرید.

برای خرید طلا بهتر است نزدیکترین طلا فروشی به مکان نگهداری را انتخاب کنید، اصلا عاقلانه نیست مقدار زیادی طلا را یکباره یا حتی در چندین بار جابجا کنید، متاسفانه همیشه ممکن است افرادی وسوسه شوند و سعی کنند از شما دزدی کنند.

قیمت طلا در همه جا تقریبا یکسان است و اختلاف آنقدری نیست که ریسک کنید. معمولا اگر همیشه از یک مغازه طلا فروشی خرید کنید جای چانه زدن وجود دارد.

 

به هیچ وجه غیر از طلا فروشی، طلا نخرید! 

طلا یک آلیاژ است، هر فلز زرد رنگی طلا نیست و به آسانی سر شما کلاه خواهند گذاشت، دربالا روش تشخیص طلا گفته شده است ولی این روش نیاز به مهارت خاصی دارد. وقتی از مغازه طلا فروشی خرید می کنید از فروشنده فاکتور میگیرید که نشان دهنده اصالت جنس فروخته شده است. اگر بعدا در طلای شما شبه ای وارد شود این فاکتور قابل پیگیری است.

 

چه زمانی از سال طلا بخریم؟

قیمت طلا در ایران از دو بازار تاثیر میپذیرد، اول بازار داخل است که مثلا در شب عید مردم طلای بیشتری می خرند پس قیمت طلا در شب عید بالاتر است، دوم بازار جهانی که معمولا در ابتدای سال میلادی قیمت پایین تر است. با یک حساب ساده ابتدای سال میلادی 11 دی است پس این زمان بازار جهانی در پایین تر قیمت طلا است و در ایران نیز دلیلی برای بالا بودن قیمت طلا وجود ندارد پس زمان مناسبی برای خرید طلا به هر شکل است.

 

آیا طلا فروشی مطمئن است؟

بله، اتحادیه طلا بازرسانی دارد که دائم به طلافروشی ها سر می زنند و شرایط طلا فروشی و حتی عیار طلا را بررسی می کنند. پس خرید از طلا فروشی مطمئن است. طلا فروشی ها معمولا به صورت بورس طلا فعالیت می کنند مثلا ممکن نیست در بین مغازه های طلا فروشی یک لباس فروشی وجود داشته باشد. اگر در پاساژی دنبال طلا فروشی میگردید باید به طبقات بالایی یا زیر زمین مراجعه کنید، امنیت یکی از مهمترین پارامتر ها در انتخاب مکان طلا فروشی است. معمولا مغازه های طلا فروشی در یک طبقه و کنار هم قرار دارند و همیشه توسط نیروهای انتظامی نگهبانی می شوند.

 

به قیمت سایت، کانال تلگرام یا اینترنت اعتماد نکنید

طلا در هر شکلی یک کالای دست دوم است که خریدار و فروشنده روی یک قیمت توافقی معامله می کنند. پس طلا قیمت ثابت ندارد که در فلان سایت یا شبکه اجتماعی قیمت گذاری شود.

 

تابلو قیمت

طلا فروشی ها طبق قوانین اتحادیه موظف به نصب تابلو و نمایش قیمت طلا هستند، این تابلو می تواند یک وایت برد ساده یا LCD باشد، قیمت اعلام شده روی تابلو آخرین قیمت معامله شده است. معمولا ملاک معاملات بعدی نیز قرار می گیرد.

 

فروش طلا

طلا روشی برای سرمایه گذاری و کسب سود نیست، شما اگر طلا را سالیان زیاد هم نگهداری کنید کسی به شما سودی پرداخت نمی کند پس بالاخره باید آن را بفروشید، طبق آمار جهانی، قیمت طلا همیشه در بازه های بلند مدت (حداقل 6 ماه) صعودی بوده است. ممکن است در یک بازه خیلی گران شده و بعد ریزش داشته ولی در نهایت قیمت صعودی بوده است.

 

حرف آخر و رفع مسئولیت

همچنان تاکید می کنم خرید طلا باعث پیشرفت صنعت نمی شود. ممکن است طلا گران شود و شما شخصا سود کنید ولی در نهایت با رکود اقتصادی و بالارفتن تورم سود شما نیز ارزشی نخواهد داشت. اگر قصد خرید طلا دارید اولا به بازه زمانی دقت کنید، خرید و فروش طلا در بازه های کوتاه ماهیانه، هفتگی و حتی روزانه ریسک بسیار بالای دارد و ممکن است به شدت ضرر کنید، هیچ فرد عاقلی تمام سرمایه خود را در روی محصول سرمایه گذاری نمی کند. همیشه سبد خریدی داشته باشید و پول خود را مدیریت کنید تا ریسک را به حداقل برسانید.

ما به هیچ شخصی خرید طلا را توصیه نمی کنیم. مسئولیت سود یا ضرر در معامله با خود شخص است.

این مقاله از سایت های مختلفی جمع آوری و ترجمه شده است. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه بهترین شیشه شیر کودک را انتخاب کنید؟

در
هنگامی که قرار است بزودی یک نوزاد به خانواده اضافه شود، بسیاری از سوالات در مورد خرید وسایل کودک و مراقبت هایش مطرح می شود. یکی از این سوالات انتخاب شیشه شیر نوزاد است. دیر یا زود، کودک نیاز به شیشه شیر پیدا می کند .اما هنگام انتخاب شیشه شیر چه مواردی را باید در نطر بگیریم؟
 
اولین چیزی که می خواهم در راهنمای خرید توجه داشته باشید این است که شیشه شیر جدید برای نوزادان از مواد مختلف ساخته شده و دارای اشکال کاملا متفاوتی هستند. بنابراین پدر و مادر می توانند در این زمینه حسابی به دردسر بیفتند چون زیادی تنوع در انتخاب مشکلات خودش را دارد.دو نوع شیشه شیر کودک از نظر جنس وجود دارد: شیشه ای و پلاستیک ای.

 

مزایا و معایب شیشه شیر با جنس شیشه

مزایا 

- با دوام تر
- بهتر استریلیزاسیون می شود و حرارت را تحمل می کند
-شتشوی راحت تر 

معایب

- بسیار سنگین تر از پلاستیک است، بنابراین برای کودکنگه داشتن شیشه سخت می شود.
- بخاطر جنس شیشه ای،  بالقوه شکننده و خطرناک هستند.
- بهتر است شیشه های مخصوص تغذیه را از تولید کنندگان شناخته شده انتخاب کنید، زیرا آنها به طور مرتب تایید می شوند.
 

 

مزایا و معایب شیشه شیر پلاستیکی

مزایا

ارزان تر هستند
- سبک هستند
- تنوع در انتخاب
در صورت زمین خوردن نمی شکنند و برای کودک خطر کمتری دارند. 

معایب 

- دوام کمتری دارند.
- خش بر می دارند.
-دیواره ها در طول زمان کثیف و مات می شوند.
- استرلیزه کردن آنها به راحتی جنس شیشه ای نیست و نمی توانیم از حرارت بالا برای ضدعفونی کردن در آب جوش استفاده کنیم.
همانطور که می بینید، هر دو شیشه شیرهای شیشه ای و پلاستیکی دارای مزایا و معایب هستند. بنابراین بهتر است تنها شما انتخاب کنید.
 

 

شکل و اندازه شیشه ها

امروز در بخش فروش شما می توانید شیشه های شیر کودک را در اشکال مختلف و غیر منتظره ببینید. سازندگان این شیشه شیرها این واقعیت را مطرح می کنند که کودک برای نگه داشتن شیشه راحت باشد.
در حقیقت، شکل شیشه واقعا مهم نیست، قبل از خرید یک شیشه از خود بپرسید که آیا می توانید بعدا آن راراحت بشویید. اگر شما یک شیشه اسکیت باز را می خواهید، انتخاب خود را بر روی مدل هایی که کمی در قسمت مرکز کوچک ترمی شود، متمرکز کنید، بنابراین هم برای نگهداری کودک و هم برای شستشو مناسب خواهد بود.
در ضمن برای شستشوی راحت تر از خرید شیشه شیر های خیلی باریک اجتناب کنید.
 

 

هنگام خرید شیشه شیر به چه چیز دیگری باید توجه داشته باشید؟

1. دستگیره های متحرک به برخی از شیشه ها متصل می شوند، که می تواند بسیار مفید باشد برای زمانی که کودک شما یاد می گیرد شیشه را نگه دارد.
 
2. توجه به مقیاس میلی لیتر. 
 
3. همچنین در حال حاضر شیشه شیر هایی که دارای مقیاس درجه حرارت هستند و زمانی که مایع در شیشه به دمای مورد نیاز گرما می رسد حروف "OK" ظاهر می شود.
4. شما باید شیشه ها را با استفاده از برس های خاص بشویید، بهتر است برس را از همان تولیدکننده شیشه خریداری کنید.
 
5. البته بهتر است شیشه شیر را از سازندگان شناخته شده انتخاب کنید، به طوری که آنها به طور منظم چک می شوند و می توانید مطمئن باشید که از کیفیت موادی که شیشه شیر از آن ساخته شده مطمئن باشید.
 

 

کودک به چند شیشه شیر نیاز دارد؟

نوزادانی که به طور کامل با شیر مادر تغذیه می شوندبه 2 شیشه شیر نیاز دارند، و نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می شوند 3 تا 4شیشه شی نیاز دارند. همانطور  برای حجم شیشه ها، برای نوزادان تا 6 ماه، شیشه های 125 میلی لیتر مناسب هستند و برای کودکان بزرگتر 200تا 250 میلی لیتر. به هر حال، اکثر تولید کنندگان، شیشه های خود را با سیستم ضد کولیک و ضد خلاء عرضه می کنند تا در هنگام شیر خوردن هوا وارد معده کودک نشود.
 
امیدوارم راهنمایی ها به شما کمک کند که انتخاب مناسب را انجام دهید، که نه تنها نیازهای شما را برآورده می کند، بلکه کودک را راضی و سیر نگه دارد. نظرات، تجربیات و پیشنهاد های خود را با کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آپارتمان های مدرن باکتری و قارچ بیشتری نسبت به یک کلبه جنگلی دارند

در
آپارتمان های مدرن قارچ بیشتری از یک کلبه جنگلی دارند
چرا با وجود این که ساکنان شهری از محصولات تمیز کننده و ضد قارچ بیشتری برای بهداشت شخصی استفاده می کنند ، خانه های آنها میکروب بیشتری را نسبت به خانه های روستایی پرورش می دهند؟
 
حرکت به شهر ممکن است به معنای به دست آوردن برخی از هم اتاقی های غیر منتظره باشد.(قارچ ها، میکروب ها و باکتری ها) تحقیقات جدید نشان می دهد که خانه های شهری نسبت به همتایان روستایی خود دارای قارچ و باکتری بیشتری هستند. این درحالی است که خانه های شهری برای بهداشت شخصی از محصولات تمیز کننده و ضد قارچ بیشتری استفاده می کنند.
 
این یافته می تواند سرنخ هایی در مورد اینکه چرا ساکنان شهری که از شرایط بهداشتی بالاتری برخوردار هستند و ممکن است با محیط میکروبی فرد ارتباط داشته باشند را ارائه دهد. 
 
بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند و پیش بینی می شود این میزان در سال های آینده رشد کند. و در حالی که زندگی شهری به طور کلی با بیماری عفونی کمتری همراه است ، برخی از عوارض بهداشتی دیگر مانند افزایش میزان آسم ، آلرژی و چاقی وجود دارد. برخی از این شرایط با  میکروبیوم فرد مرتبط بوده است  . از آنجا که میکروبیوم های شخصی حداقل تا حدودی از محیط های ما مشتق شده اند ، گروهی از متخصصان از چندین دانشگاه - اعم از شیمی دان تا میکروبیولوژیست گرفته تا معماران - تصمیم گرفتند که بررسی کنند چگونه جوامع قارچی و باکتریایی ممکن است از شهرها تا مناطق روستایی متفاوت باشد.
 
راب نایت ، استاد و مدیر مرکز نوآوری میکروبیوم در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو ، می نویسد: "بررسی تفاوتهای میکروبیولوژی در منازل آنها ممکن است به تبیین این اختلافات و راهنمایی روشهای درمانی جدید کمک کند.
 
برای تهیه شرایط مختلف زندگی ، تیم تحقیق نمونه هایی از اقامتگاه های جنگلی ، روستایی ، شهر و شهرها در آمریکای جنوبی را گرفتند. دورافتاده ترین مکان روستایی در آمازون بود ، در حالی که نمونه شهری از مانائوس برزیل گرفته شده است. این تابلو با استفاده از ساکنان ، حیوانات خانگی و سطح منازل خانگی ، آثار شیمیایی ، باکتریها و قارچ ها را جمع آوری کرد. شرکت کنندگان همچنین گزارش دادند که چند بار از محصولات مراقبت شخصی یا نظافت شخصی استفاده می کنند.
 

خطرات پنهان در آپارتمان ها

این تیم نشان داد هرچه اقامتگاه شهری بیشتر باشد ، تنوع محصولات شیمیایی بیشتر می شود. ترکیبات مربوط به دارو ، مانند مسدود کننده بتا و ضد قارچ ، فقط در نمونه های شهر و شهر ها دیده می شوند. سایر مواد مراقبت شخصی مانند مواد شیمیایی موجود در صابون ها و ملین ها نیز در خانه های شهری رایج تر بودند - این ساکنین نیز اغلب از این کالاها استفاده می کردند. نایت گفت: در حال حاضر ، خیلی زود است که بگوییم آیا این تفاوت ها می تواند به تأثیرات سلامتی منجر شود.
 
داده ها همچنین نشان می دهد که استفاده ساکنین از محصولات تمیز کننده ممکن است اثرات در نظر گرفته شده را نداشته باشد. نه تنها قارچ در مناطق شهری وجود داشت ، بلکه گونه های گسترده تری نیز وجود داشت. این موجودات ممکن است در این شرایط رشد کنند. نویسندگان می گویند خانه های شهری عموما گرمتر بوده و از نور طبیعی کمتری ، دی اکسید کربن بیشتر و سطوح بیشتری برای تسخیر قارچ ها برخوردار هستند.
 
نایت در بیانیه مطبوعاتی می گوید از آنجا كه زندگی شهری برای انسان نسبتاً جدید است ، مطالعه اینكه چگونه این محیط ها می توانند آنچه را در پوست ما تغییر می دهد و زندگی در روده ما تغییر می كند ، مهم است. و برای مقابله با کمبود این شرایط زندگی ، ممکن است راه هایی برای مداخله و ایجاد محیط هایی مشابه ساکنین ساکنان روستایی وجود داشته باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه گرمایش در آپارتمان می تواند برای سلامتی مضر باشد

در
چگونه گرمایش در آپارتمان می تواند برای سلامتی مضر باشد
یک آپارتمان بدون دسترسی مداوم به هوای تازه بیشتر شبیه یک دخمه است. با اشاره به تحقیقات علمی، گرمایش بیش از حد، می تواند چندین سال از زندگی فرد را کاهش دهد.
 
پزشکان به نظر خود درمورد گرمازدگی در آپارتمان ها به اتفاق آرا رسیده اند: از نظر تمام مزایای استفاده از یک درجه حرارت راحت ، بخاری از هر نوع هوا را خشک می کنند ، که در این فرم مطلوب ترین محیط برای توسعه انواع ویروس ها و باکتری ها است.
 
- لطفاً توجه داشته باشید: همه گیری سرماخوردگی و آنفولانزا با شروع هوای سرد رخ نمی دهد بلکه با آغاز فصل گرما کردن آپارتمان ها رخ می دهد. پنجره های محکم بسته ، درجه حرارت بالا ، کمبود اکسیژن ، دی اکسید کربن اضافی مشکلات اصلی آپارتمان های گرم است. " در دمای بالا و رطوبت کم در فرد ، مخاط نازوفارنکس خشک می شود - هیچ مانعی برای ویروس ها و باکتری ها وجود ندارد.اگر بیماری مبتلا به آسم در چنین اتاقی باشد ، حمله شدید، مدت زیادی طول نمی کشد.
 
هوای بیش از حد گرم و بیش از حد مجاز با حداکثر غلظت دی اکسید کربن بر ترکیب خون تأثیر منفی می گذارد. به دلیل غلظت بیش از حد CO2 (دی اکسید کربن) ، خون اسیدی می شود. به این حالت اسیدوز گفته می شود. با این بیماری ، خون غلیظ و چسبناک می شود و کندتر در رگ ها حرکت می کند ، خطر ترومبوفلبیت به شدت در فرد افزایش می یابد.
 
درجه حرارت بالا ، رطوبت کم و غلظت مشخصی از دی اکسید کربن - چنین اتمسفر باعث کاهش فعالیت انسان و همچنین دمای بسیار پایین می شود. و به گفته استاد زیست شناسی دانشگاه استنفورد ، دکتر کریگ هلر ، این وضعیت وجود انسان را غیرقابل تحمل می کند. در یک اتاق گرم و در صورت عدم وجود هوای تازه ، بدن ما شروع به نشان دادن واکنش به درجه حرارت می کند ، بر کمبود اکسیژن غلبه می کند - به طور کلی ، برای وجود آن می جنگد. به همین دلیل است که نه از کمبود آفتاب بلکه افراد در زمستان احساس خستگی مکرر ، بی حالی ، ناراحتی و سردردهای غیر معمول می کنند.
 
پزشکان پیشنهاد می کنند که فقط در یک اتاق خنک بخوابید و اگر گرمایشی روشن باشد ، لازم است یک مرطوب کننده هوا یا ظرف های باز را با آب پر کنید. یک یاور خوب در اتاق خواب در زمستان یک دستگاه بخور خواهد بود که با تبخیر آب ، هوا را مرطوب می کند.
 
هوای خشک در آپارتمان ، که با گرمایش ایجاد می شود ، نه تنها مخاط ، بلکه پوست و مو را خشک می کند. دانشمندان می گویند ظاهر چین و چروک های جدید بعد از زمستان به دلیل کمبود خورشید نیست بلکه به دلیل کمبود هوای تازه و رطوبت کافی است.
 
بسیاری از آنها از کف گرم به عنوان بخاری فضایی استفاده می کنند. در این حالت ، پزشکان هشدار می دهند ، شما باید مبلمان ساخته شده فقط از چوب طبیعی داشته باشید. واقعیت این است که MDF و سایر جایگزین های مدرن چوب هنگام گرم شدن از کف گرم(گرما از کف) ، شروع به بازدم ترکیبات مضر به فضای آپارتمان می کنند. در مقادیر کم اما به طور مداوم. این بدان معنی است که شما بخارهای سمی را همیشه تنفس خواهید کرد.
 
همین اثر از یک پوشش مصنوعی یا مشمع کف اتاق که روی یک طبقه گرم گذاشته شده است ، خواهد بود. کف گرم همچنین برای افرادی که از بیماری اندام رنج می برند مضر است. به عنوان مثال رگهای واریسی ، با گرم شدن مداوم پاها ، فقط بدتر می شوند.
 
در پاییز ، وقتی هوا در بیرون سرد می شود و هنوز آپارتمان ها برای گرمایش مرکزی روشن نشده اند ، بسیاری از آنها با تهویه مطبوع گرم می شوند. در این حالت ، همانطور که در دستورالعمل ها نوشته شده است ، آنها پنجره ها را محکممی بندند. باید درک کنید که تهویه هوا فقط هوای موجود در اتاق را خنک یا گرم می کند. هوای تازه ای را تأمین نمی کند ، بنابراین معنی ندارد که مدت طولانی صرفاً با تهویه هوا گرم شود. پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی ، می گویند: این هوا همان هوای گرم خواهد بود که نازوفارنکس را خشک می کند و ویروس ها و باکتری ها را تکثیر می کند.
 
اما بدترین چیزی که کارشناسان هشدار می دهند زمانی است که به دلیل کمبود گرما ، مردم شروع به گرم کردن گاز از اجاق گاز در آشپزخانه می کنند. در این زمان ، غلظت دی اکسید کربن سه برابر می شود.
اما گرم کردن نه تنها برای سلامتی مضر است. هوای خشک برای دستگاههای موسیقی مانند پیانو ، گیتار ، ویولن ، هنگام خشک شدن ، مرگبار است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

قدیمی ترین ساختمان های مسکونی که هنوز در آن ساکن هستند

در
قدیمی ترین ساختمان های مسکونی که هنوز در آن ساکن هستند: این ساختمان ها کجا هستند و چگونه به نظر می رسند؟
قدیمی ترین خانه های جهان
بسیاری از شهرها و خانه های باستانی در جهان شناخته شده اند ، اما اکثریت قریب به اتفاق آنها تا امروز هنوز باقی مانده اند یا به شکل ویرانه ، یا به شکلی بسیار تغییر یافته. و تعداد معدودی از این بناها و شهرک ها توانستند ظاهر اصلی خود را حفظ کنند و در آن سکونت کنند. شناسایی قدیمی ترین آنها بسیار دشوار است ، اما هنوز هم ، چنین تلاشهایی مدام در حال انجام است. قدیمی ترین ساختمان های مسکونی جهان بسیار جذاب هستند ، زیرا آنها شاهدین صد و حتی هزار ساله تاریخ هستند.
 

قدیمی ترین خانه جهان

قدیمی ترین خانه چوبی

در روستایی در جزیره Streimoy ، که بخشی از جزایر فارو (دانمارک) است ، بنایی تحت عنوان "مزرعه رویال" حفظ شده است. این قدیمی ترین خانه چوبی روی این سیاره است که در این  قدیمی ترین خانه  هنوز مردم زندگی می کنند.
 
این ساختمان قدیمی ترین خانه چوبی مسکونی محسوب می شود.  / عکس
 
"دهکده

عکس قدیمی ترین خانه جهان

خانه روستایی در قرن 11th ساخته شده است. چند قرن اول ، متعلق به کلیسا بود ، و سپس تحت صلاحیت پادشاهی دانمارک قرار گرفت. ساکنان فعلی آن ، خانواده پاتورسون ، نمایندگان یک خانواده قدیمی هستند که از قرن شانزدهم میلادی مالک این ساختمان بودند. این هفدهمین نسل از مستاجران یک خانه قدیمی است که هنوز هم به طور رسمی متعلق به پادشاه دانمارک است.
 
تقریباً هفده نسل از ساکنان در خانه جایگزین شده اند.  / عکس

خانه های سنگی قدیمی

قدیمی ترین خانه سنگی

قدیمی ترین خانه سنگی (حداقل در اروپا) که هنوز در آن ساکن هستند یک قلعه کوچک است که در Aveyron (فرانسه) واقع شده است. ذکر این بنا مربوط به قرن XIII است. در بعضی جاها سنگ ها فرو ریخته ، با این حال خانه بسیار زیبا به نظر می رسد.
قدیمی ترین خانه سنگی مسکونی در اروپا ، که گفته می شود در فرانسه واقع شده است.  / عکس
 
خانه سنگی قدیمی  از یک شکل غیر معمول برخوردار است - در قسمت بالایی آن گسترده تر از قسمت تحتانی است. مورخان بر این باورند که با این شیوه طراحی و معماری، اولین صاحب این  خانه موفق به دور زدن قانون آن زمان شده است. در فرانسه قرون وسطایی ، مقامات بنا به مساحت ساختمان های مسكونی مالیات می دادند و از آنجا كه در پایه ساختمان اندازه گیری می شد ، می توان بدون پرداخت هزینه های اضافی برای طبقه های اضافی ، تقلب كرد و طبقه های دوم و بعدی را جادارتر و بزرگ تر كرد.
 
شکل غیرمعمول ساختمان با ویژگی های برجسته محلی در ارتباط است.  / عکس 
 

قدیمی ترین روستاهای غار

قدیمی ترین خانه ایران

قدیمی ترین و بزرگترین سکونتگاه ساکن غار، کندوان (ایران) است. که بیش از 6 هزار سال قدمت دارد. خانه های سنگی این روستا بیش از 800 سال قدمت دارد و در نواحی زیبا و حتی تا حدودی فانتزی با منشاء آتشفشانی ، سازگار با آپارتمان ها ، بیش از 150 خانواده زندگی می کنند.
 
قدیمی ترین خانه های ایران   روستای کندوان  / عکس
 
برخی از ساکنان روستا ، مانند زمان های قدیم ، به کشاورزی مشغول هستند. و برای زمستان ، بسیاری از ساکنان آپارتمان های غار مانند خود را در این شهر ترک می کنند.
در سالهای اخیر ، این مکان آنقدر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است که رستوران ها و هتلی در کندوان بنا شده است.
 
قدیمی ترین ساختمان ایران  آپارتمان های غار مانند کندوان.  / عکس
 
میمند یکی دیگر از شهرهای باستانی دارای سکنه در ایران است. برخی از مورخان معتقدند که ساکنان این روستا از 12 هزار سال پیش در این روستا ساکن بوده اند.اکنون درمیمند تعداد ساختمان مسکونی ساخته شده در صخره ها به 350 می رسد.
 
قدیمی ترین ساختمان ایران  میمند  / عکس: میرحسینی

خانه قدیمی 700 ساله در ایران

قدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایرانقدیمی ترین خانه های ایران
قدیمی ترین خانه های ایران

قدیمی ترین شهر در اروپا

صحبت از باستانی ترین شهرهای مسکونی ، می تواند یک اشتباه را ایجاد کرد ، زیرا داده های تاریخی و باستان شناسی دائماً به روز می شوند. امروز یکی از مدعیان نقش قدیمی ترین شهر اروپا که هنوز هم در آن مردم ساکن مردم هستند ، ماترا (ایتالیا) است.
 
Matera به عنوان قدیمی ترین شهرک ایتالیا و شاید حتی قدیمی ترین شهر دارای ساکنین در تمام اروپا شناخته شده است. 
 
مردم در اینجا 9 هزار سال پیش زندگی می کردند و در زمان ما هزاران شهروند همچنان در اینجا زندگی می کنند. ماتر را گاه بیت لحم دوم می نامند. تصادفی نیست که کارگردانان دوست دارند هنگام فیلمبرداری برای موضوعات کتاب مقدس از مناظر این شهر استفاده کنند.
منظره از شهر باستانی.  / عکس
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترکیب رنگ که برای هر اتاق مناسب است 4 ترکیب

در
طراحی آپارتمان
در طراحی آپارتمان ، بسیاری سایه های کلاسیک را ترجیح می دهند. ترکیب کلاسیک صرف نظر از زمان و ترجیحات مد همیشه شیک به نظر می رسد. با این حال ، کلاسیک ها گاهی اوقات شروع به زحمت می کنند و شما چیزی جدید و مدرن می خواهید. متخصصان معماری داخلی، طراحی اتاق ترکیبی از رنگ ها را توسعه داده اند که در طراحی هر آپارتمان مرتبط هستند.
 
اولین قدم در انتخاب رنگ در دکوراسیون و طراحی داخلی آپارتمان باید در مورد تأثیر کلی فضای روی رفاه شما باشد. این می تواند یک التقاط پرتحرک ، مدرن بی سر و صدا و آرامش بخش یا مینیمالیسم روزمره و آرامش بخش باشد. پس از انتخاب رنگ اصلی ، باید سایه هایی سرد یا گرم را انتخاب کنید. این می تواند هم ترکیبی تک رنگ باشد و هم سایه های متضاد.
 

چه رنگهایی کاملاً با یکدیگر ترکیب شده و برای هر طراحی مناسب است؟

 

1. سفید با آبی تیره و آبی روشن

طراحی آپارتمان
ترکیب رنگ های آبی و سفید همیشه روشن و غیر معمول است.
 
کارشناسان بر این باورند که علاوه بر سایه های خنثی ، خانواده هایی از رنگ ها با طیف گسترده تری از رنگ های آبی وجود دارد. ترکیبی از آبی روشن و آبی تیره می تواند به عنوان یک حالت آرام و بی نظیر و همچنین یک هماهنگی روشن و شیک به فضا بدهد. یک مکمل عالی برای این، رنگ سفید سرد خواهد بود. پالت رنگ کلاسیک حاصل ، همیشه مرتبط خواهد بود و هرگز از سبک خارج نمی شود.
 
کارشناسان طراحی توصیه می کنند طرح های مختلف تک رنگ را امتحان کنید. این ممکن است یک طراحی غیر معمول از دیوارها باشد ، جایی که یکی از آنها به رنگ آبی تیره نقاشی شده است ، و بقیه به رنگ آبی روشن. وسایل مبلمان در این حالت ممکن است سفید باشد. نتیجه نهایی در منسوجات در سه سایه اصلی است.
 

 

2. ترکیب اصلی سایه های سطوح خاکستری و چوبی

طراحی آپارتمان
ترکیب اصلی سایه های سطوح خاکستری و چوبی.
 
خاکستری یکی از رنگ های مورد علاقه اکثر طراحان است. متخصصان به طور مداوم از آن برای طراحی های مختلف استفاده می کنند. و دلایلی برای این وجود دارد. برای طرفداران مینیمالیسم ، خاکستری غنی از سایه های بسیاری از سرما تا گرم است. برای طراحی آپارتمان می توانید از ترکیبی تک رنگ خاکستری تیره با رنگ های روشن تر استفاده کنید.
 
اگر طرفدار سبک روشن هستید ، پس رنگ خاکستری با کل پالت رنگی کاملاً هماهنگ است. ترکیب رنگ ها به سبک اسکاندیناوی برای هر آپارتمان مناسب خواهد بود. ترکیب جالب یک پس زمینه خاکستری روشن به همراه مواد خام یا خشن (آجر ، چوب ، سنگ) است. كسانی كه می خواهند به سبك پارچه یا مینیمالیسم به فضای داخلی اضافه كنند ، می توانند به لوازم جانبی مس ، طلا ، فولاد یا نقره توجه كنند. رنگ خاکستری رقیق شده با بژ گرمتر و راحت تر می شود.
 
مشاوره مفید: انتخاب رنگ خاکستری به عنوان اصلی ، به گونه ای که فضای داخلی کسل کننده به نظر نرسد ، باید از نورپردازی با کیفیت بالا استفاده کنید. منابع نور مصنوعی به بهترین وجه در چندین سطح نصب می شوند. نور طبیعی باید بدون مانع وارد اتاق شود. هر منطقه باید به اندازه کافی روشن باشد ، بنابراین یک لوستر کافی نخواهد بود ، حتی اگر اتاق کوچک باشد.
 

 

3. فضای داخلی دنج در سایه های خاکی

طراحی آپارتمان
فضای داخلی دنج در سایه های خاکی.
 
رنگهای زمین(خاک) یک روند مرتبط و مورد پسند است. سایه های طبیعی انواع مختلف خاک ، سنگ ، مواد معدنی جزء مهم جهان در اطراف ما است. گیرنده های بصری انسان این سایه ها را چیزی نزدیک و عزیز می دانند. آنها یک پس زمینه مناسب برای ایجاد یک فضای داخلی هستند. تن های متوسط ​​از رنگهای "خاکی" از جمله سایه های قهوه ای و زرد متعلق به همان گروه تونی است و کاملاً با یکدیگر ترکیب می شوند.
 
در این پالت رنگ قهوه ای غالب است. در عین حال ، قهوه ای تون های زیادی دارد: نارنجی تیره ، قرمز آجری ، قهوه ای خردلی ، زرد مایل به قرمز. 
 
برای ایجاد یک فضای داخلی دنج و هماهنگ ، می توانید از کاغذ دیواری به رنگ کرم با الگوی بژ روشن استفاده کنید. کف های چوبی با رنگ های بژ گرم ، دلپذیری را به وجود می آورند. رنگ های روشن را می توان با استفاده از بالش های تزئینی و منسوجات ایجاد کرد. ایده های طراحی اصلی را می توان با استفاده از فرش های قدیمی ایرانی در سایه های خاموش قرمز و صورتی-بژ نیز تحقق بخشید.
 

 

4- سفید و خاکستری

طراحی آپارتمان
ترکیبی بی نقص از هماهنگی خاکستری و سفید
 
برای ایجاد یک فضای داخلی مدرن و شیک ، یک پشتیبان از سایه های خاکستری و سفید گزینه ای ایده آل است. به خصوص از این پالت رنگی برای طراحی اتاق ها به سبک های تاشو یا بلند استفاده می شود. طرفداران فن آوری از این رنگ پشتیبان قدردانی می کنند زیرا به خوبی با وسایل هماهنگ می شوند. مبلمان شیشه ای و روشنایی اضافی این محیط را تکمیل می کند.
 رنگ های خاکستری و سفید - یک راه حل اصلی و مدرن
 
این سبک ترکیبی از سردی و پویایی صنعتی است. آجر یا سنگ طبیعی بی سر و صدا با دیوارهای گچی همزیستی دارد. برای تزئین داخلی به رنگ خاکستری و سفید می توانید از سنگ تراشی در ترکیب با دیوارهای سفید رنگ استفاده کنید. رنگ خاکستری به نورپردازی اضافی نیاز دارد ، بنابراین ما از لامپ های نقره ای یا گرافیتی و همچنین قطعات فلزی استفاده می کنیم که نه تنها باعث ایجاد نور مناسب می شوند بلکه به تعیین نواحی کاربردی نیز کمک می کنند. برای ایجادسایه های روشن ، می توانید از لامپ های گرافیتی و مبلمان با رنگ تیره استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...