معایب لامپ LED که اکثر مردم از آن آگاهی ندارند

LED
معایب جدی لامپ LED که اکثر مردم از آن آگاهی ندارند

 

لامپ LED بخشی از زندگی افراد شده است. لامپ LED در فناوری ، در تولید ، در چراغ های LED خودرو و البته در زندگی روزمره استفاده می شوند. فناوری LED مزایای انکار ناپذیری زیادی دارد که هر یک باعث صرفه جویی در هزینه های روشنایی می شوند و همچنین باعث بهبود زندگی به طور کلی می شوند. در همین زمان ، تعداد کمی از مردم به این واقعیت فکر می کنند که علاوه بر مزایا ، چنین لامپ هایی دارای معایب جدی نیز هستند. برخی از آنها کاملا مضر نیز هستند. امروز ما در مورد چنین معایب جدی صحبت خواهیم کرد.

 

LED
نور LED فواید زیادی دارد.  / عکس

 

لامپ های LED به دلیل قابلیت اطمینان و اقتصادی بودن مشهور هستند. لامپ های LED با کیفیت بالا می توانند 30 هزار ساعت بدون مشکل کار کنند (برای مقایسه ، لامپ های رشته ای تا  هزار ساعت کار می کنند). بازار مدرن می تواند حتی جسورانه ترین درخواست مشتری را در این زمینه برآورده سازد ، لامپ های انتخابی از هر روشنایی و رنگی را در اختیار شهروندان قرار می دهد. علاوه بر این ، LED ها به دلیل ایمنی در موارد مربوط به حفاظت از آتش معروف هستند. با این حال ، شما باید هزینه تمام مزایای ذکر شده را پرداخت کنید. و اکنون ما در مورد یک نقطه ضعف آشکار به عنوان قیمت لامپ های LED  صحبت نمی کنیم. فناوری LED دارای دو ویژگی ناخوشایند است که همه باید از آنها بدانند.

 

LED

 

اولین اشکال جدی تأثیر منفی LED ها بر روی چشم انسان است. این امر به ویژه در مورد روشن کننده های ارزان قیمت LED که اغلب با استفاده از فن آوری های منسوخ تولید می شوند ، صادق است. چنین لامپ هایی روی چشم "فشار می آورند" و ممکن است با قرار گرفتن در معرض طولانی مدت ، بینایی فرد را مختل کنند. دومین اشکال مهم  LED سوسو زدن خیلی زیاد اغلب در مواردی مشاهده می شود که تولید کننده سعی در صرفه جویی در قطعات داشته باشد. برخی از لامپ های جدید موج 100 هرتز دارند. چنین شاخصی توسط چشم انسان به طور معمول قابل درک نیست و منجر به اختلالات بینایی می شود و همچنین می تواند سردرد ایجاد کند.

 

LED

مشکل اصلی افزایش سوسو زدن است.  / عکس


برای اینکه با معایب ذکر شده روبرو نشوید ، همیشه باید لامپ ها را چک کنید و از محصولات فقط شرکت های معتمد با اعتماد استفاده کنید. بهتر است تجهیزات با نور گرم طبیعی در محدوده 2700-3300 K. انتخاب شود. بعلاوه ، توصیه نمی شود که از LED در اتاقهایی که کودکان خردسال هستند استفاده کنید. همچنین ، میزان لرزش لامپ نباید بیشتر از 8 هرتز باشد. در غیر این صورت ، سیستم عصبی انسان شروع به رنج کشیدن می کند. ضریب موج دار نباید بیش از 10٪ باشد.

 

LED

لامپ هایی که شدیدا سوسو می زنند برای چشم مضر هستند.  / عکس

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید