نحوه استفاده از خاکستر چوب که تعداد کمی از مردم اطلاع دارند

خاکستر

 

برای قرن ها ، خاکستر با ارزش شناخته شده است ، و به همین دلیل وقتی در یک شومینه یا اجاق چوب را می سوزانید ، می توانید در موارد مختلف از خاکستر چوب استفاده کنید. حتی مواردی وجود دارد که احتمالاً نام آنها را نشنیده اید.خاکستر چوب محصولی غنی از عناصر کمیاب مختلف است که می توان و باید استفاده شود و به سطل آشغال ریخته نشود! sayarak.com  هک زندگی (18ترفند)  با خاکستر چوب را برای شما آماده کرده است 


1. آب قلیایی

2-3 مشت خاکستر را در آب ریخته ، جوش بیاورید. سپس محلول حاصل را از طریق فیلتر ریز صاف کنید. این آب قلیایی برای تمیز کردن بسیار مناسب است!


2. لکه های لباس

خاکستر در از بین بردن آلودگی لباس ها بسیار عالی عمل می کند. بهتر است روی لکه تازه استفاده شود. شاید دیده یا شنیده باشید که گیوه های کرمانشاهی که دستباف هستند فقط با خاکستر چوب به رنگ سفید اولیه خود بر می گشتند.


3. مبلمان را تمیز کنید

خمیر خاکستر با آب  درست کنید و وسایل خود را با آن بشویید.


4. از بین بردن بوها

یکی از کاربردهای مورد علاقه خاکستر چوب ، پاک کردن بوها است. خاکستر توانایی جذب موثر بوهای مداوم و ناخوشایند را دارد.

 

خاکستر

هک زندگی با خاکستر چوب

5. بوی تازه در یخچال

فقط یک ظرف کوچک خاکستر چوب را در یخچال قرار دهید تا تمام بوهای نامطبوع یخچال را جذب کند.


6. خمیر دندان خانگی

به دنبال خمیر موثر و طبیعی هستید؟ پس از خاکستر چوب خانگی با آب خمیر ، درست کنید یک انتخاب عالی خواهد بود!


7. محافظت از گیاهان

خاکستر چوب ، که روی خاک پاشیده شود ، از گیاهان در برابر سرما محافظت می کند. همچنین یک کود آلی عالی است.


8. دیگر سر نخورید

از خاکستر چوب برای پاشیدن روی زمین استفاده کنید ، در نتیجه با یک تیر دو نشان را بزنید: افزودن کود و ترساندن حلزون ها در محل.


9. خانه بدون مورچه

تمام راه های محافظت از سایت شما مستقیماً از طبیعت ایجاد شده است. خاکستر چوب را روی محل مورچه ها بپاشید تا آنها با عجله به مکان دیگری بروند.


10. بدون آفت


فقط مورچه ها و حلزون ها نیستند که خاکستر را دوست ندارند. موش ، سوسک و سایر آفات نیز با استفاده منظم از خاکستر چوب تا حد امکان از محیط شما دور می شوند. فقط آن را روی گوشه ها ، شکاف ها و زیستگاه های احتمالی آفت بپاشید.


11. دفع کننده پروانه

یک ظرف کوچک خاکستر چوب به کمد اضافه کنید تا  پروانه لباس(بید) را فراری دهد.

 

خاکستر

هک زندگی با خاکستر چوب


12. سطح رطوبت

اگر رطوبت در زیرزمین و اتاق های دیگر بسیار زیاد است ، خاکستر چوب را در آنجا قرار دهید - رطوبت اضافی را کاملاً جذب می کند.


13. ذخیره سازی سبزیجات و میوه ها

می توانید با ذخیره سازی سبزیجات و میوه ها ،در حفره ای پوشانده شده با خاکستر چوب ، عمر آنها را افزایش دهید.


14. آتش

اگر شما نیاز به خاموش کردن سریع آتش دارید ،  هیچ وسیله ای بهتر از خاکستر چوب وجود ندارد.


15. صابون خاکستر

تهیه چنین صابونی بسیار آسان است و در نتیجه یک صابون قلیایی عالی خواهید داشت که در مقابله با انواع مختلف خاک بسیار مناسب است.


16. محافظت از کندوها

خاکستر چوب قادر است کندو ها را با زنبورهای عسل از مورچه ها محافظت کند ، در عین حال آسیبی به خود زنبورهای عسل نمی رساند.


17. چراغ های جلو تمیز

خمیر تهیه شده از آب و خاکستر چوب ، وسیله ای فوق العاده برای چراغهای کاملا تمیز جلوی خودرو  است.


18. در پخت و پز استفاده کنید

باور کنید یا نه ، خاکستر چوب همچنین می تواند در پخت و پز ، به عنوان مثال ، برای ترشی سبزیجات یا حفظ زیتون تازه استفاده شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • سمیرا 212 :

  بسیاری از خاکستر معمولی برای تغذیه گیاهان استفاده می کنند. این کود مصنوعی توسط صدها نسل از کشاورزان آزمایش شده است. با این حال، بسیاری از گیاهان وجود دارند که خاکستر برای آنها در واقع یک بستر مغذی و تامین کننده مواد مغذی نیست، بلکه یک دشمن آشکار است. اینها چه نوع گیاهانی هستند؟

  1400/12/19 20:38
 • سمیرا 212 :

  اول از همه، شایان ذکر است که حتی گیاهانی که این نوع کود ، خاکستر ، را دوست دارند به راحتی می توانند بیش از حد تغذیه شوند. خاکستر قطعا ارزش سوء استفاده را ندارد. در عین حال، مهم است که همیشه لیست محصولاتی را به خاطر بسپارید که اصولاً چنین کود را تحمل نمی کنند. خاکستر مملو از کاهش عملکرد است و در برخی موارد ممکن است گیاهان حتی بمیرند.

  1400/12/19 20:38
 • سمیرا 212 :

  اول از همه، ما در مورد هر محصولی صحبت می کنیم که خاک اسیدی را دوست ندارد. این شامل بیشتر درختچه ها، هم توت و هم گل می شود، یک نمونه واضح بوته های زغال اخته و رودودندرون است.درختان مخروطی که برخی برای زیبایی یا حتی به عنوان راهی برای محافظت از قلمرو در محل می کارند.

  1400/12/19 20:38
 • سمیرا 212 :

  در رتبه دوم لیست که خاکستر دوست ندارند هندوانه است. چنین کودی نه تنها هیچ سودی برای آنها نخواهد داشت، بلکه می تواند به طور قابل توجهی روند رشد و بلوغ را کاهش دهد. در مرحله بعد، ما باید از گیاهان نسبتاً محبوبی مانند هدر، سنکفویل، آزالیا، هیدرنجیا یاد کنیم. ترشک و تربچه به طور قطع با کودهای خاکستر دوست نیستند. برای همه موارد فوق، بهتر است به دنبال گزینه های دیگر تغذیه باشید.

  1400/12/19 20:38

بیشتر بخوانید