تشخیص عسل تقلبی

در

تشخیص عسل

طعم و مزه و خواص عسل مستقیماً به مجموعه موادی که در آن است بستگی دارد. تشخیص عسل تقلبی  این ماده چسبناک طلایی کار چندان دشواری نیست. این کار را می توان با استفاده از ابزارهای در دسترس انجام داد.

 

روش های مطمئن برای تست کیفیت عسل در خانه

 

تشخیص عسل
بررسی عسل کار سختی نیست.

 

چندین روش کم و بیش موثر برای بررسی کیفیت عسل بدون درگیر کردن ابزار آزمایشگاهی وجود دارد که البته اکثر قریب به اتفاق هموطنان به دلایل عینی از آنها بی بهره اند. می توانید کیفیت مناسب محصول عسل را با نان ، کاغذ روزنامه و ید بررسی کنید. دستیابی به همه موارد بالا کار دشواری نخواهد بود.

 

تشخیص عسل

می توانید عسل را با کاغذ بررسی کنید.


تست عسل با کاغذ

این روش به چگونگی تعیین مقدار آب در محصول خلاصه می شود. محتوای زیاد H2O یک شاخص بسیار منفی است. در حالت ایده آل ، اصلاً نباید آب در عسل وجود داشته باشد. بررسی آن آسان است - فقط مقداری عسل بر روی یک قطعه روزنامه قرار دهید (هر کاغذ سفت دیگری نیز این کار را می کند) و اجازه دهید تا جریان یابد. اگر کاغذ خشک بماند ، آب کمی وجود دارد یا آب در عسل وجود ندارد.

 

تشخیص عسل

 عسل را روی نان بریزید و ببینید.


تست عسل با نان

از این روش برای آزمایش آبکی بودن عسل نیز استفاده می شود. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک تکه نان کوچک برداشته و عسل را روی نان پخش کنید. پس از آن نان  به مدت یک ربع در حالت استراحت باقی می ماند. اگر در پایان دوره مشخص شده نان سفت شده باشد ، در این صورت عسل حاوی آب نیست. اگر نان نرم شود ، مقدار آب عسل به طور غیر قابل قبولی زیاد است.

تست عسل ید

این روش به شما امکان می دهد وجود ناخالصی های مختلف در محصول زنبور عسل را تشخیص دهید. بلافاصله باید فهمید که ناخالصی ها در هر عسل باقی می مانند ، حتی در کارخانه تولید می شوند و از واحدهای فیلتراسیون مدرن عبور می کنند. با این حال ، هر چه از این ناخالصی ها در محصول کمتر باشد ، بهتر است. نصف قاشق چای خوری عسل برداشته ، آن را با کمی آب رقیق کرده و ید را درون آن بچکانید. اگر محلول آبی شود ، به این معنی است که عسل حاوی مقدار زیادی نشاسته و / یا آرد است. مورد اخیر می تواند نشانه ای باشد که تولید کننده برای افزایش سود فروش عسل را رقیق می کند.

 

قوام عسل

تشخیص عسل

این روش در مواردی استفاده می شود که لازم است قوام عسل را بررسی کنید. برای شروع ، باید مقدار کمی عسل بخورید و آن را تا حدود 20 درجه گرم کنید ، مرتباً با یک قاشق هم بزنید. بعد ، باید یک قاشق عسل از داخل ظرف عسل در حال گرم شدن بیرون بیاورید و رفتار آن را مشاهده کنید. عسل مناسب عسل رشته ای است. نباید از قاشق جدا  شود ، بلکه کش بیاید ، به آرامی مثل یک تپه کوچک با قاشق بالا بیاید (مانند عکس)

 

نظرات

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل آنتی اکسیدانی که جوانی را طولانی تر می کند، دارای خواص ضد باکتری، ضد عفونی کننده، مرطوب کننده و نرم کننده است، یک نگهدارنده طبیعی، یک محصول غذایی پر انرژی و رژیمی با ارزش، عملکرد اندام های داخلی را عادی می کند، طیف گسترده ای از بیماری ها را درمان می کند، خون و متابولیسم را بهبود می بخشد و به آسم و برونشیت کمک می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل محصولی است که تا حدودی شهد آن در گواتر زنبور عسل هضم می شود.تولیدکنندگان اصلی عسل در بازار جهانی چین، روسیه، فرانسه، اوکراین، قزاقستان، استرالیا، آرژانتین، ترکیه و آمریکا هستند.

۱۴۰۰/۱۰/۴در اصل، عسل می تواند گلدار و عسلی باشد. عسل گل توسط زنبورهای عسل در فرآیند جمع آوری شهد ترشح شده توسط گیاهان تولید می شود. زنبورهای عسلک با جمع آوری شهد (ترشحات شیرین شته) و عسلک از برگ و ساقه گیاهان عسل تولید می کنند.

۱۴۰۰/۱۰/۴ عسل را می توان از یک نوع گیاه (سپس نام آن گیاه را یدک می کشد) یا از چندین گیاه مختلف (پس از آن مخلوط یا گلدار نامیده می شود) برداشت. معروف ترین انواع عسل برای گیاهان عسل عبارتند از: عسل گندم سیاه، عسل افرا، عسل زغال اخته، عسل آفتابگردان، عسل زبان گنجشک کوهی، عسل اقاقیا، عسل گشنیز، عسل شاه بلوط، عسل بید، عسل بیدمشک، و غیره. عسل می تواند علفزار، استپ، جنگل، کوه، تایگا باشد - با توجه به زمینی که زنبورها از آن جمع آوری شده اند.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل می تواند گریز از مرکز باشد که با پمپاژ از سلول های لانه زنبوری به دست می آید و لانه زنبوری که از لانه زنبوری موم استخراج نمی شود و در قطعات بریده شده لانه زنبوری فروخته می شود. می تواند هم مایع و هم منقبض شود. متبلور شده است. عسل مایع بسته به میزان آب و دمای محیط درجات ویسکوزیته متفاوتی دارد.

۱۴۰۰/۱۰/۴رنگ عسل می تواند تیره یا روشن با سایه هایی از سفید تا قهوه ای مایل به قرمز باشد و بستگی به گیاهانی دارد که عسل از آن به دست می آید. به عنوان مثال، عسل لیمو روشن است و عسل گندم سیاه تیره است. عسل طبیعی طعم شیرین و عطر خاصی از گیاهی دارد که از آن جمع آوری می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل در همه زمان ها از ارزش بالایی برخوردار بوده و جایگاه مهمی در فرهنگ کشورهای مختلف به خود اختصاص داده است. در روم باستان به جای طلا با عسل مالیات می دادند. عسل در بسیاری از فرهنگ ها به نماد شیرینی، لذت، عشق تبدیل شده است.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل در متون مذهبی و آیین های ادیان مختلف نیز دیده می شود. بنابراین، در هندوئیسم عسل در وداها ذکر شده است و یکی از پنج اکسیر جاودانگی (پانچامریتا) است. در معابد یکی از هدایایی به خدایان است و همچنین در آیینی به نام مادهو آبهیشکا (ریختن عسل) استفاده می‌شود، زمانی که روی تصاویر خدایان عسل می‌ریزند. عسل و گلوله های شیرین با عسل غذای مورد علاقه خدای گانشا است.

۱۴۰۰/۱۰/۴در بودیسم مادو پورنیما وجود دارد که در هند و بنگلادش جشن گرفته می شود. وقتی بودا گوشه نشین شد و به جنگل پناه برد، میمون برای او عسل آورد تا بخورد. این صحنه در بسیاری از آثار هنر بودایی منعکس شده است. در این روز بودایی ها بین راهبان عسل توزیع می کنند.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل حاوی 13 تا 20 درصد آب، 75 تا 80 درصد کربوهیدرات (گلوکز، فروکتوز، سازروز)، ویتامین های B1، B2 (ریبوفلاوین)، B3 (نیاسین)، B5 (اسید پانتوتنیک)، B6 (پیریدوکسین)، B9 (فولیک) است. اسید)، E، K، C (اسید اسکوربیک)، A (کاروتن)، کلسیم، آهن، پتاسیم، منیزیم، فسفر، سدیم، روی، آلومینیوم، سیلیکون، کروم، نیکل، سرب، قلع، تیتانیوم. محتوای گلوکز و فروکتوز در عسل باید حداقل 82٪، ساکارز - بیش از 6٪، آب - بیش از 21٪ باشد.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل زنبور عسل یک محصول غذایی با ارزش با خواص رژیمی و تغذیه ای است. ترکیب عسل عمدتاً حاوی قندهای میوه و انگور (تا 75٪) است که به طور کامل توسط بدن انسان جذب می شود. خون انسان حاوی 24 عنصر کمیاب است که 22 عنصر آن در عسل یافت می شود. از نظر ارزش غذایی و به عنوان منبع انرژی، عسل یکی از جایگاه های اول را در بین محصولات غذایی به خود اختصاص داده است و نسبت به شکر معمولی بسیار بالاتر است.

۱۴۰۰/۱۰/۴از قدیم الایام عسل محصولی بوده است که در تغذیه و طب عامیانه و سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است. خواص مفید عسل به دلیل ماهیت بیولوژیکی عسل و ترکیب شیمیایی پیچیده آن است.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل زنبور عسل در دوران باستان تقریباً توسط همه مردم برای اهداف دارویی استفاده می شد. شرح خواص و دستور العمل های آن در پزشکی مصری "کتاب تهیه داروها برای تمام اعضای بدن انسان" 3500 سال پیش و همچنین در کتاب چینی باستانی "توصیف گیاهان " آمده است. در آیورودا از عسل به عنوان اکسیر جوانی، راسایانا استفاده می شد که جوانی را طولانی می کند و به عنوان پادزهری در برابر سموم با منشاء مختلف است.

۱۴۰۰/۱۰/۴از خواص دارویی عسل در موارد زیر استفاده می شود: - به عنوان مقوی برای کل بدن، ایمنی را افزایش می دهد، قدرت را بازیابی می کند، بدن را تقویت می کند، عملکرد بسیاری از اندام های داخلی را عادی می کند، سیستم عصبی را آرام می کند، فعالیت و عملکرد جسمی و ذهنی را افزایش می دهد، قدرت می بخشد، ترکیب خون را بهبود می بخشد، خواب، اشتها. جوانی را حفظ می کند و عمر را طولانی می کند و برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۴فیلسوفان و پزشکان دوران باستان معتقد بودند که افراد بالای 45 سال برای افزایش طول عمر باید به طور سیستماتیک عسل را با شیر یا گردو مصرف کنند، زیرا این کار باعث نیرو می شود، اراده را سخت می کند، بدن را سبک می کند، جوانی را حفظ می کند. زندگی فقط با یک اکسیر و رژیم غذایی که شامل شیر و عسل است امکان پذیر است. در غذای روزانه افرادی که بیش از 100 سال زندگی کرده اند، به گفته متخصصان پیری، عسل وجود داشت.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل به عنوان یک ضد عفونی کننده، دارای خواص ضد میکروبی و باکتری کشی به دلیل وجود مواد خاص - بازدارنده در آن است . عسل می تواند عوامل بیماری زا را از بین ببرد و رشد آنها را به تاخیر بیندازد و می تواند به عنوان یک داروی خارجی استفاده شود.عسل برای التیام زخم، درمان کربونکول، کورک و سایر بیماری های پوستی استفاده می شود .

۱۴۰۰/۱۰/۴با توجه به این خواص، عسل یک نگهدارنده طبیعی است. زمانی که عسل به درستی نگهداری شود، برای مدت طولانی خراب نمی شود. مصریان و یونانیان از عسل برای نگهداری اجساد استفاده می کردند. از آن برای حفظ گوشت، محافظت از آب گیاهان، ریشه ها، گل ها، میوه ها از فساد استفاده می شد.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل برای رشد و تقویت بافت استخوانی - عسل با کم خونی، هموگلوبین را افزایش می دهد، ترکیب خون را بهبود می بخشد، سرگیجه، خستگی، سردرد را بهبود می بخشد.

۱۴۰۰/۱۰/۴عسل به عنوان مقوی کبد - عسل به عنوان دارویی که تأثیر مفیدی بر سیستم قلبی عروقی دارد - عسل برای بازگرداندن میکرو فلور بالینی هنگام استفاده با محصولات شیر ​​تخمیر شده - عسل با کم خونی، ترکیب خون را بهبود می بخشد، سرگیجه، خستگی، سردرد را برطرف می کند - برای بهبود متابولیسم و ​​هضم - عسل در بیماری های دستگاه گوارش، در درمان زخم معده و اثنی عشر - عسل برای هموروئید. - عسل برای کولیت. - عسل برای عادی سازی عملکرد روده. -عسل برای درمان مجاری صفراوی و کلیه. - عسل برای بیماری های قلبی عروقی، دیواره رگ های خونی و عضله قلب را تقویت می کند. - عسل برای درمان بسیاری از بیماری های چشمی - عسل برای بی خوابی به عنوان یک قرص خواب بی ضرر، اثر آرام بخش دارد، باعث خواب سالم می شود - عسل برای مراقبت از حفره دهان، بافت دندان را تقویت می کند، پاکسازی و سفید می کند، التهاب را تسکین می دهد، میکروب های موجود در حفره دهان را از بین می برد. - عسل برای برونشیت، گلودرد، ذات الریه، سرفه های طولانی مصرف، رفع التهاب لوزه ها، التیام بخش گلو - عسل برای فشار خون بالا، فشار خون را کاهش می دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۴در صورت حساسیت فردی به عسل و همچنین برای استفاده در کودکان زیر 2 سال برای جلوگیری از توسعه بوتولیسم منع مصرف دارد.

۱۴۰۰/۱۰/۴ از خواص مفید عسل در لوازم آرایشی استفاده می شود. مجموعه کاملی از درمان ها برای انواع مختلف پوست و مو بر اساس عسل و همچنین سایر محصولات زنبورداری مانند موم زنبور عسل، ژل رویال و بره موم موجود است.

۱۴۰۰/۱۰/۴با این حال، موارد منع مصرف برای استفاده از لوازم آرایشی حاوی عسل یا سایر محصولات زنبورداری وجود دارد. موارد منع مصرف در رگ های خونی گشاد شده و روزاسه (ستاره های مویرگ روی صورت)، حساسیت فردی به عسل، رشد سریع موهای صورت هستند. لوازم آرایشی مبتنی بر عسل برای افرادی که از دیابت و آسم برونش رنج می برند توصیه نمی شود.

۱۴۰۰/۱۰/۵عسل یکی از اجزای اصلی دستور العمل های زیبایی خانگی است که انواع ماسک های صورت و مو بر اساس آن ساخته می شود. عسل همچنین در آب درمانی های مختلف ، ماساژ عسل و حمام بسیار محبوب است.

۱۴۰۰/۱۰/۵عسل استفاده شده است در لوازم آرایشی به لطف - خاصیت آنتی اکسیدانی فرآیندهای متابولیک در بافت ها را فعال می کند، پوست را شاداب نگه می دارد و از پیری زودرس آن جلوگیری می کند، استرس را از بین می برد. چرخه زندگی پوست، جوانی و تراکم آن، تولید طبیعی کلاژن را بازیابی می کند. ملکه کلئوپاترا برای افزایش زیبایی و شادابی پوست خود از حمام عسل و شیر الاغ استفاده کرد.

۱۴۰۰/۱۰/۵ خاصیت ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی عسل. عسل اثر ضد التهابی دارد، خاصیت قابض و ترمیم کننده زخم دارد. عسل به دلیل خاصیت جذب بالایی که دارد ترشحات پوست را جذب کرده و خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد. زخم بستر، زخم های چرکی، آبسه، التهاب را بهبود می بخشد، خارش، سوزش و قرمزی را برطرف می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۷خاصیت مغذی، مرطوب کنندگی و نرم کنندگی عسل عسل به راحتی و عمیقا به کوچکترین منافذ پوست نفوذ می کند و با آبرسانی و تغذیه آن با تمام عناصر و مواد معدنی لازم پوست را از خشکی محافظت می کند. پوسته پوسته شدن و خارش را برطرف می کند. سطح رطوبت طبیعی پوست را به خصوص در فصل گرما بازیابی و حفظ می کند و نازک ترین لایه را تشکیل می دهد که از تبخیر رطوبت جلوگیری می کند و از پوست در برابر عوامل منفی محیطی محافظت می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۷عسل پوست را نرم، مخملی و صاف می کند، چین و چروک ها را صاف می کند. شادابی پوست را حفظ می کند و از چین و چروک های زودرس جلوگیری می کند. تغذیه سلولی و تنفس را بهبود می بخشد. عسل یک نرم کننده عالی برای مراقبت از پوست خشن آرنج و پاشنه پا و همچنین برای التیام لب های ترک خورده. عسل مناسب برای مراقبت از پوست ظریف پلک ها و اطراف چشم، التهاب، قرمزی، پف را برطرف می کند، چین و چروک ها را صاف می کند، خاصیت لیفتینگ جزئی می دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۷خاصیت سفید کنندگی عسل عسل به راحتی پوست را سفید کرده و آن را صاف و درخشان می کند. ماساژ، پوشش بدن و ماسک های مبتنی بر عسل بسیار محبوب هستند.

۱۴۰۰/۱۰/۷ماسک های عسل بسیار پرانرژی تر از کرم ها هستند، آنها نه تنها پوست را نرم می کنند، بلکه پوست را تغذیه می کنند. آنها برای انواع پوست مناسب هستند ، اما ترکیبات آنها بسته به نوع پوست متفاوت است (عسل، زرده، خامه، سس مایونز، آرد، بلغور جو دوسر، آبلیمو و غیره) برای مراقبت از پوست پژمرده ، پوست شل و خشک و پیری ایده آل هستند.

۱۴۰۰/۱۰/۷ماساژ عسل برای پاکسازی منافذ، حذف سموم از بدن و از بین بردن چربی اضافی انجام می شود. علاوه بر عسل می توان از روغن های گیاهی نیز استفاده کرد.

۱۴۰۰/۱۰/۷عسل روی دست ها مالیده می شود و با حرکات ملایم به ناحیه ماساژ داده شده منتقل می شود و پس از آن کف دست ها به بدن چسبیده و ناگهان جدا می شوند. ماساژ در مناطق مشکل دار 10-15 دقیقه طول می کشد و ماساژ عمومی بدن بیشتر طول نمی کشد. بیش از یک ساعت پس از ماساژ، عسل با آب گرم شسته می شود و پوست با یک مرطوب کننده روان می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۷عسل یک داروی عالی برای مراقبت از مو است، به ویژه برای موهای شکننده، خشک و ضعیف. تغذیه، نرم کننده، مرطوب کننده، رنگ پوست سر، ایجاد یک لایه محافظ در اطراف مو، بازیابی ضخامت و ساختار آن و جلوگیری از ریزش مو. موها را نرم، صاف و براق می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۷ماسک های ترمیم کننده، مغذی و مرطوب کننده مو با عسل و سایر مواد (آب لیمو، زرده، روغن ها و غیره) از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

۱۴۰۰/۱۰/۷علاوه بر عسل، سایر محصولات فعالیت حیاتی زنبورها نیز در زیبایی شناسی استفاده می شود - ژل رویال، بره موم و موم. بره موم یک آنتی بیوتیک طبیعی و ضد عفونی کننده است، باعث بهبود زخم و بهبود سوختگی می شود.

۱۴۰۰/۱۰/۷بره موم به طور سنتی برای انواع مو استفاده می شود . موها را تقویت و التیام می بخشد، درخشندگی آن را حفظ می کند، بر درخشندگی و خاصیت ارتجاعی می افزاید، رشد آن را تسریع می بخشد. از پوست سر در برابر پوسته پوسته شدن، خشکی، خارش، تحریک محافظت می کند. با کمک بره موم می توانید در صورت استفاده منظم از آن به میزان قابل توجهی حجم و طول موهای خود را افزایش دهید.

۱۴۰۰/۱۰/۷مژه ها را تقویت کرده و باعث رشد آنها می شود. بخشی از ریمل. موم زنبور عسل یک اسکراب طبیعی عالی است. سلول های مرده پوست را به آرامی از بین می برد، منافذ را باز می کند و ناخالصی ها را از بین می برد.

۱۴۰۰/۱۰/۷ژل رویال یک ضد عفونی کننده و آنتی اکسیدان طبیعی است. بازسازی فعال پوست را ترویج می کند، فرآیندهای متابولیک را تحریک می کند، رنگ می دهد، به پوست خاصیت ارتجاعی می بخشد. تعادل چربی پوست را عادی می کند.

۱۴۰۰/۱۰/۸کاربر گرامی اگر بدنبال موضوع خاصی هستید و دوست دارید آن را در سایت سیارک مطالعه کنید، از ابزار سرچ 🔍 موجود در منوی بالای سایت سمت چپ استفاده کنید.

در ادامه بخوانید...

خواص ژل رویال یا شاه انگبین

در

 

ژل رویال یا شاه انگبین چیست؟

ژل رویال (شاه انگبین) با پرستیژ به نظر می‌رسد، کنجکاوی‌تان را تحریک می‌کند و دلایل خوبی پشت آن است که بپرسید شاه انگبین چیست . این نام به تنهایی می‌تواند شما را جذب خود کند، اما چه چیزی آن را جذاب می‌کند؟ خب، برای شروع ژل رویال ضد تومور گزارش شده است، خواص آنتی باکتریال دارد و بهبود دهنده زخم است.
خب حالا مطمئن هستم که الان به این فکر می‌کنید مداوا با شاه‌انگبین از کجا شروع شده است. ژل رویال یک ماده مغذی تولید شده توسط زنبورهای جوان پرستار است و مقادیر قابل توجهی پروتئین دارد که برای رشد سلول و بازتولید آن ضروری است. درست مثل عسل، ژل رویال از کندوی عسل می‌آید (با این حال، زنبورها این مواد را به علل بسیار متفاوتی تولید می‌کنند). با این که عسل انرژی زنبورهای کارگر را تأمین می‌کند، شاه انگبین به عنوان منبع اصلی غذا برای ملکه عمل می‌کند. در واقع یک درمان شاهانه است و احتمالاً این نام از آن مشتق شده است. و درست مثل برخی از کاربردهای عسل، شاه انگبین علل بهداشتی متعددی دارد.

برخی از خواص ژل رویال یا خواص شاه انگبین برای سلامتی شامل قابلیت آن برای جلوگیری از انواع مشخصی از سرطان، کاهش فشار خون، تسکین ناباروری جنسی(ژل رویال برای ناباروری)، کاهش سطح کلسترول، حفاظت از کبد، کاهش التهاب، تسکین اختلالات گوارشی، جلوگیری از سالخوردگی زودهنگام، کمک به تلاش برای کاهش وزن، و افزایش گردش خون است.

طرز تهیه ژل رویال

با این که اغلب افراد می‌دانند که عسل محصول زنبورهای عسل است، اما بیشترشان نمی‌دانند که همین حشره نوع دیگری از ماده مغذی را تولید می‌کند. شاه انگبین در واقع از روی سر زنبور خارج می‌شود و در یک سلول ملکه (شاخون) (یک لانه زنبوری خاص) جمع آوری می‌شود. زمانی که لاروهای زنبور متولد می‌شوند، مستقیماً با ژل رویال یا شاه انگبین دریافتی از کارگران تغذیه می‌کنند تا با این ماده مغذی سالم بتوانند در چند روز اولیه زندگی‌شان ادامه حیات دهند.دربالا عکس ژل رویال لارو های دیده می شود. با این حال، پس از 4-3 روز، لاروها دیگر شاه انگبین مصرف نمی‌کنند. با این حال، برای زنبورهای ملکه احتمالی، ژل رویال یا شاه انگبین بسیار مهم‌تر است. در واقع، لاروهای ملکه در این سلول‌های خاص ملکه قرار می‌گیرند و اطراف آن‌ها با شاه انگبین احاطه می‌گردد. این بهشان کمک می‌کند تا رشد «مورفولوژی ملکه» شان را توسعه دهند.


یک پروتئین با نام رویالاکتین وجود دارد که موجب تغییر فنوتیپی در لاروهای ملکه می‌شود. آن باعث می‌شود تخمدان‌هایشان رشد کرده و به اندازه‌ای بزرگ شود که از زنبورهای معمولی بزرگ‌تر شود. علاوه بر این، آن به افزایش عمر ملکه تا 20 برابر بیشتر از یک زنبور معمولی شناخته می‌شود.


همچنین، از آن جا که زنبورها کارگران خوبی هستند، یک کلونی می‌تواند تا 500 گرم ژل رویال یا شاه انگبین در یک دوره 6-5 ماهه ذخیره کند. یک ملکه احتمالاً نمی‌تواند این میزان را مصرف کند و همین علت ایجاد بازار برای این مکمل ماده مغذی شده است. آن به طور معمول در برنامه غذایی یا فروشگاه‌های غذاهای ارگانیک یافت می‌شود. شما می‌توانید ژل رویال یا شاه انگبین را در بازارهای کشاورزان نیز پیدا کنید. از نظر استفاده، آن معمولاً به حالت دانه‌ای یا پودری بوده و معمولاً به سالادها، اسموتی ها، ماست یا برخی نوشیدنی‌های سرد یا دورچین بشقاب اضافه می‌شود. نکته مهم این است که هرگز نباید ژل رویال یا شاه انگبین را گرم کرد، چرا که گرما تمام خواص آنزیمی و برخی از پروتئین‌هایی که آن را برای بدن انسان سودمند می‌سازد، از بین می‌برد. اگرچه خیلی معروف نیست، اما به علت خواص سلامتی آن، برخی افراد آن را به برنامه غذایی‌شان می‌افزایند.

 

 

ارزش غذایی ژل رویال یا شاه انگبین

شاه انگبین دارای انواع مواد مغذی از جمله مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن، فسفر، سیلیسیم، گوگرد و پتاسیم و نیز سرشار از ویتامین‌های گروه ب، بیوتین، اینوزیتول، فولات، نوکلئیک اسید، گاما گلوبولین و 17 آمینواسید مختلف از جمله 8 آمینواسید ضروری است که بدن انسان قادر به تولید آن نبوده و باید در برنامه غذایی گنجانده شود.

 

 

خواص ژل رویال یا شاه انگبین برای سلامتی

از خواص شگفت انگیز می توان به موارد زیر اشاره کرد

فشار خون: تحقیقات نشان داده است که برخی از پروتئین‌های یافت شده در ژل رویال یا شاه انگبین دارای تأثیر مستقیم بر سطح فشار خون انسان هستند. این هیدرولیزات پروتئین می‌تواند دارای تأثیر طولانی مدت بر روی فشار خون باشد.
علاوه بر آن، پتاسیم موجود در ژل رویال که به مانند یک رگ گشا برای کاهش تنش عروق خونی و قلب عمل می‌کند و باعث شده ژل رویال روشی عالی برای جلوگیری از انواع مشکلات قلبی به نظر برسد.
سطح کلسترول: اگرچه اغلب افراد غذاهای شیرین و لذیذ را به کلسترول ناسالم ربط می‌دهند، این در مورد ژل رویال صادق نیست. در واقع، تحقیقات نشان داده است که اضافه کردن منظم آن به برنامه غذایی‌تان می‌تواند موجب افت قابل توجه سطح کلسترول «بد» شده و به شما در جلوگیری از تصلب شریان و مشکلات قلبی-عروقی متعاقب آن مانند حملات قلبی و سکته کمک کند.
مشکلات ناباروری: اگرچه عملکرد دقیق ژل رویال یا شاه انگبین در فرایند باروری واضح نیست، برخی گمان می‌کنند که تأثیر آن بر روی باروری انسان به رویالاکتین مربوط است که یک پروتئین تأثیرگذار در مورفولوژی ملکه بوده و به او در تداوم جنسی کمک می‌کند.
علت آن هرچه که باشد، نشان داده شده است که موجب افزایش باروری مردان و افزایش تحرک اسپرم می‌شود، به طوری که احتمال باردار شدن شریکشان را افزایش می‌دهد.
جلوگیری از سرطان: تعدادی عامل آنتی اکسیدان یافت شده در ژل رویال یا شاه انگبین وجود دارد، اما به طور مشخص ژل رویال یا شاه انگبین قابلیت جلوگیری از بیسفنول A که به BPA معروف است را دارد. این یک استروژن محیطی است و به افزایش سطح سرطان سینه ارتباط دارد. بنابراین، با حفظ ژل رویال یا شاه انگبین در برنامه غذایی‌تان می‌توانید به جلوگیری از این نوع سرطان خطرناک و به شدت متداول جلوگیری کنید.

طریقه مصرف ژل رویال

طریقه مصرف ژل رویال: بازه گسترده ویتامین‌ها و آنزیم‌های فعال موجود در ژل رویال یا شاه انگبین آن را به یک عامل بالقوه ضد التهاب تبدیل می‌سازد. با این حال، از آن جا که گرمای بیش از حد خواص آنزیم‌ها را از بین می‌برد، ژل رویال یا شاه انگبین را نمی‌توان برای کاهش التهاب قورت داد.
بنابراین می‌توانید ژل رویال یا شاه انگبین را به‌صورت خمیری روی نواحی دچار التهاب بدن استعمال کنید تا درم التهاب تسکین یابد.
پیری زودرس: درست مانند کمک ژل رویال یا شاه انگبین به افزایش قابل توجه عمر ملکه، ترکیبات آنتی اکسیدان یافت شده در ژل رویال یا شاه انگبین می‌تواند رادیکال های آزادی را که به طور معمول موجب پیری زودرس سلول‌هایمان می‌گردند، حذف کند. آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند چروک را حذف کرده و درخشش سالم به پوستتان بدهند؛ جلوگیری از ریزش مو، جلوگیری از تباهی لکه زرد و افزایش عمر با پیشگیری از بیماری‌های عروقی خاص از دیگر خواص آنتی اکسیدان‌ها است.
اثرات کاهش وزن: لسیتین یکی از ترکیبات موجود در ژل رویال یا شاه انگبین است که می‌تواند به طور کارآمدی موجب کاهش کلسترول، بهبود عملکرد کبد و هضم بهتر غذا شود. تمام این موارد می‌تواند به اقدام برای کاهش وزن کمک کند. به علت بهبود سوخت و ساز بدن در اثر ژل رویال یا شاه انگبین و مقدار پروتئین این مکمل غذایی، آن یک تقویت کننده کاهش وزن قطعی است!
فعالیت سوخت و ساز: این واقعیت که ژل رویال یا شاه انگبین دارای تمام 8 آمینواسید ضروری است که بدن انسان قادر به تأمین آن نیست، ژل رویال یا شاه انگبین را به یک منبع غذایی بسیار مهم تبدیل ساخته است. دستیابی به آن 8 آمینواسید می‌تواند دشوار باشد، اما برای ساخت پروتئین‌های تازه در بدن و حفظ عملکرد صحیح سوخت و ساز بدن ما ضروری هستند. ژل رویال یا شاه انگبین می‌تواند از این رو موجب افزایش احیای سلولی، تقویت رشد عضلات، افزایش استحکام استخوان و بهینه سازی فرایندهای هورمونی/آنزیمی در بدن ما شود و به چندین عامل تقویت سلامت در سبک زندگی ما بیانجامد!  

 

ژل رویال و آلرژی

تعدادی از افراد به عسل، گرده زنبور و ژل رویال یا شاه انگبین حساسیت دارند. این واکنش آلرژیک می‌تواند کاملاً شدید بوده و حتی موجب آنافیلاکسی سریع شود. مشورت کردن با پزشک خود یا یک آلرژیست قبل از اضافه کردن ژل رویال یا شاه انگبین به برنامه غذایی خود، می‌تواند ایده خوبی باشد.

 

خلاصه خواص ژل رویال و طریقه مصرف

عکس کپسول ژل رویال

• کمک به کاهش وزن
• کمک به جلوگیری از سرطان سینه
• تسکین دردهای ناشی از التهاب
• جلوگیری از پیری زودرس سلول‌ها
• کمک به کاهش سطح کلسترول بد
• ژل رویال برای باروری ، افزایش باروری مردان و افزایش تحرک اسپرم‌ها
• بهبود هضم سالم غذا و عملکرد کبد
• کاهش فشار روی رگ‌های خونی و پیشگیری از بیماری‌های قلبی
• حذف چروک، جلوگیری از ریزش مو و تباهی لکه زرد
• تقویت احیای سلول‌ها، رشد عضلات و استخوان‌ها و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن کودکان(خواص ژل رویال برای کودکان)
احتیاط در مصرف : ممکن است موجب آلرژی شود!

نظرات

در ادامه بخوانید...

خاصیت عسل، 40 نوع عسل

در

همانطور که همه می دانند عسل محصولی است که  طول عمر را افزایش می دهد. یکی از آمارهای جمعیتی و مطالعات انجام شده توسط جامعه شناسان ثابت کرده است: در میان، زنبورداران و یا اعضای خانواده های آنها، افرادی که طول عمر بیش از 100 سال دارند نسبت به جمعیت های دیگر غالب است.اما همه نمی دانند که بدن اسکندر مقدونی، که در طی سفر به خاورمیانه جان سپرد و برای دفن به پایتخت مقدونیه حمل وی شد در طول سفر از خاصیت عسل به عنوان یک نگهدارنده استفاده شد و جسد اسکندر مقدونی را عسل غوطه ور کردند و باز هم همه نمی دانند که انواع مختلف عسل مفید و مناسب برای درمان به روش های مختلف است. شما می توانید در مورد این از متون دست نوشته های قدیمی که ویژگی های بسیاری از انواع عسل و توصیه هایی در مورد استفاده از عسل برای درمان بیماری های مختلف، و همچنین از پزشکان قدیمی آورده شده است استفاده کنید.

 

چگونه عسل خوب را بشناسیم؟

در خرید عسل به موارد زیر دقت کنیم: عسل خوب دارای بوی معطر است. عطر عسل ویژگی گونه ی گلی است که عسل از آن تهیه شده است وبوی معطر آن با توجه به محتوای مواد مختلفی که با شهد (120 نام) آورده شده است، از جمله استرها، آلدئیدها، کتون ها، الکل ها، ترکیبات کربوکسیل یافت می شود.

عسل تولید شده توسط زنبور عسل از شربت قند بدون ناخالصی شهد، هیچ بویی ندارد. مواد معطر فرار هستند، بنابراین بوی عسل در طول زمان ضعیف می شود. رنگ و بوی عسل به طور کامل وابسته به ویژگی های مربوط به شهد گل است که از سوی زنبورها تهیه شده است. ارزشمند ترین و روشن ترین نواع عسل، عسل آکاسیا است.

در عین حال، انواع تیره در مواد معدنی غنی تر هستند که برای بدن ارزشمند هستند گندم سیاه استثنا است.

قوانینی برای مصرف کنندگان که می خواهند عسل طبیعی و با کیفیت بالا خریداری کنند: عسل باید از فروشگاه هایی که کنترل دامپزشکی بر اساس کیفیت آن انجام می شود خریداری شودو فروشنده دارای مدارکی که کیفیت عسل را تایید می کند، باشد.

عسل ارائه شده در سیستم بازاریابی آنلاین برای تحویل در خانه معمولا ناشناخته می باشد. در چنین مواردی، احتمال تقلب بسیار زیاد است.

در ماه مهر، همه عسل های طبیعی، به عنوان یک قاعده، باید کریستالی شوند. تنها استثناء عسل سفید آکاسیا است که دارای کریستالیزاسیون کمی است.

هنگام بررسی روش ارگانولپتیک (مشاهده)، باید بدانید که عسل باید دارای یک سازگاری یکنواخت، عطر و طعم و بوی مناسب باشد.

بهتر است که از تولیدکننده عسل خریداری کنید، نه از نمایندگی.

ترجیح داده شده برای خرید عسل تولید شده در منطقه خود را از محل اقامت، و یا در شعاع حدود 500 کیلومتری خرید کنید تا تولید کننده را بشناسید.

 

خواص عسل

عسل دارای ویتامین A ، B1 ، B2 ، B6 ، C ، PP ، K ، E ، اسید پالوتنیک، اسید فولیک است و حاوی بیش از 300 عنصر (منگنز، سیلیکون، آلومینیوم، بور، کروم، مس، لیتیوم، نیکل، سرب، قلع، روی، osmium و ....)، که به طور قابل توجهی سرعت واکنش های متابولیک بدن را افزایش می دهد. ترکیبی از عناصر ریز بسیار نزدیک به محتوای عناصر کمیاب در خون انسان است. عسل مجموعه ای از قندهای ساده (گلوکز، فروکتوز)، یک دوز کوچکی از گرده و آب است.

عسل حاوی 60 برابر ویتامین A بیشتر از گوشت گاو است .

عسل همچنین حاوی اسیدهای ارگانیک (مالیک، ترش، اسید سیتریک، لاکتیک و پتاسیم)، محرک های بیوژنیک است که اثر مثبتی روی بدن و فعال شدن فعالیت حیاتی آن دارند.

عسل توسط بدن انسان 100٪ جذب می شود، که در مورد سایر محصولات این جذب صورت نمی گیرد. عسل نه تنها یک محصول انرژی زا است، بلکه یک عامل درمانی و پیشگیرانه دارد که بدن را تقویت و جوان سازی می کند.

عسل باعث تقویت ایمنی می شود، دارای اثر ضد باکتری است، دارای اثرات ضد التهابی و دفع ادرار است، دارای خواص ضد درد و ترمیم کننده است و دارای اثر ضد حساسیتی می باشد.

در طب سنتی برای سرماخوردگی، عسل برای مدت های طولانی مورد استفاده قرار گرفته است.

عسل سرفه مزمن و تحریک کننده را کاهش می دهد، درد آرتریت را کاهش می دهد.

 از خواص عسل می توان به اثر آرام بخش آن برای معده اشاره کرد. عسل نیز به افراد مسن در حفظ سلامتی کمک می کند. 

انواع عسل، 40نوع عسل

 

عسل زیرفون

عسل زیرفون به انگلیسی linden می تواند به عنوان یک قهرمان در میان انواع عسل برای خواص شفابخش خود نامیده شود.

این عسل عطر خوشایند آهک، رنگ زرد کم رنگ دارد. بلورهای سفید مانند عسل به سرعت به بلورهای کوچک کریستال تبدیل می شود. طعم خاصی دارد. دارای خواص تغذیه ای و بهبودی بالا است. دارای خواص ضد باکتری است. عسل زیرفون یک اثر ضد افسردگی، ضد التهابی و کمی ملین دارد. در طب سنتی در درمان آنژین، رینیت، لارنژیت، برونگیت، تراکئیت، آسم برونش، به عنوان یک عامل تقویت کننده قلب، برای التهاب دستگاه گوارش، بیماری کلیوی و صفراوی استفاده می شود. دارای خواص ضد عفونی کننده است. به خوبی برای زخم ها و سوختگی کار می کند. عسل زیرفون را می توان در درمان هر گونه بیماری استفاده کرد.

 

 

عسل میموزا

عسل سفید آکاسیا یا میموزا به انگلیسی acacia یک عطر ظریف و طعم دلپذیر دارد. عسل تازه دارای یک رنگ شفاف است. این رنگ به آرامی به رنگ سفید شیری تبدیل می شود. عسل می تواند به مدت طولانی به عنوان یک شربت ذخیره شود. از عسل میموزا به عنوان یک تونیک عمومی، و همچنین برای بی خوابی، دستگاه گوارش، صفراوی و کلیوی استفاده می شود.در بعضی کتب علمی فارسی به خاطر عطر و طعم شیرینش مشک یا مشک عنبر می نامند.

 

عسل آفتابگردان

عسل آفتابگردان به انگلیسی sunflower از انواع اصلی محصولات پرورش زنبور عسل  است. عسل آفتابگردان دارای طعم خوشایند و عطر ضعیفی است. در فرم مایع، رنگ طلایی دارد. کریستالها به سرعت بسیار بزرگ می شوند، عسل زرد با بلورهای کریستال بزرگ.عسل آفتابگردان دارای خواص تغذیه ای و دارویی (ضد باکتری) است.

عسل گندم سیاه

 

عسل گندم سیاه به انگلیسی buckwheat به طور عمده در مناطق جنگی استخراج می شود.عسل گندم سیاه حاوی مقادیر بالایی از پروتئین ها، مواد معدنی، عطر و طعم بسیار خاص و دلپذیر است. رنگ قهوه ای مایل به زرد با رنگ قرمز دارد. مواد غذایی عالی و خواص دارویی فراوان در این عسل با هم جمع شده است. در مقایسه با سایر گونه های آن مواد پروتئینی و عناصر معدنی مانند آهن زیادتر است.عسل گندم سیاه برای کم خونی، برای بیماری های دستگاه گوارش، برای بیماری کبد، برای پیشگیری از آترواسکلروز و به عنوان یک عامل تقویت کننده قلب مفید است.

 

عسل تمشک

عسل تمشک به انگلیسی raspberries این عسل توسط زنبوران هنگام جمع کردن جنگل های تمشک جمع آوریمی شود. بهره وری از شهد تمشک بسیار برتر از گرده گل و بقیه است و زنبورهای عسل ترجیح می دهند از شهد آناستفاده کنند. عسل تمشک شفاف با عطر بسیار لذت بخش و طعم فوق العاده است.عسل تمشک دارای طعم ظریف و در دهان شما ذوب می شود. عسل تمشک برای سرماخوردگی، و همچنین یک تونیک عمومی برای کمبود ویتامین و بیماری کلیوی استفاده می شود.

 

عسل زرشک

عسل زرشک به انگلیسی barberry رنگ زرد طلایی، عطر دلپذیر و دارای طعم شیرین ظریفی است. زنبورها به شدت شهد گل های زرشک را پرورش می دهند. درباره خواص درمانی زرشک و عسل زرشک از دوران باستان شناخته شده است و  به عنوان یک داروی گیاهی استفاده می شود.

 

عسل بابا آدم

عسل بابا آدم  به انگلیسی burdock دارای بوی شاد و دلپذیر است، بسیار سفت، معطر و خوشمزه است.عسل بابا آدم رنگ زرد روشن کمی متمایل به زیتون تیره دارد. زنبورها این عسل را از گل های کوچک تیره گلاب بابونه و باباآدم جمع آوری می کنند.عسل بابا آدم در درمان بیماری های دستگاه گوارش و در عمل درماتولوژی استفاده می شود.

 

عسل خار مریم

عسل گل خار یا خار مریم، خار شیر یا سیلیمارین به انگلیسی Budyakovy  بی رنگ یا سبز یا طلایی (نور سفید) است، دارای عطر و طعم دلپذیر است.زنبورها آن را از گل های علف های سبز زیبا با ساقه های خاردار و برگ های رنگ خاکستری budyaka یا خار پرورش می دهند.عسل گل خار یا خار مریم برای بیخوابی و درمان بیماری های پوستی استفاده می شود.

 

عسل گاوزبان

 

عسل گل گاوزبان سبز مایل به زرد رنگ است، دارای طعم دلپذیر باطعم بسیار کمی تلخ. این بو مانند بادام تلخ است. عسل گل گاوزبان نه تنها طعم عالی، بلکه همچنین خواص دارویی زیادی دارد. عسل گل گاوزبان در درمان بیماری های مزمن پوست و بیماری های چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عسل دم جارو

عسل گیاه دم جارو به انگلیسی heather دارای رنگ تیره، تیره زرد و قرمز مایل به قهوه ای است، یک عطر ضعیف، طعم تلخ دلپذیر یا شیرین است، به علت سفت شدن سریع در هنگام پمپ کردن آن از شانه ها مشکلات زیادی بوجود می آید. نامناسب برای زنبورهای زمستانی. عسل گیاه دم جارو برای افرادی که کمبود اشتها دارند، توصیه می شود.

 

عسل خردل

عسل خردل یا گیاه سرنهن به انگلیسی mustard در حالت مایع، به رنگ طلایی زرد رنگ است، و سپس، در حالی که سفت شود به رنگ خامه در می آید. دانه های خوب بلور در آن تشکیل می شود.  عطر و طعم دلپذیر دارد. خواص تغذیه و شفابخش دارد. برای بیماری های تنفسی توصیه می شود.

 

عسل گل نخود

عسل نخود به انگلیسی pea توسط زنبورها از گیاهان نخود جمع آوری می شود. شفاف است، دارای عطر و طعم دلپذیر است.عسل نخود در درمان سیستم گوارش استفاده می شود.

 

عسل اکلیل الملک

عسل اکلیل الملک ، ناخنک به انگلیسی melilot طعم فوق العاده دارد. رنگ متفاوت است: از سفید شفاف به رنگ سفید با رنگ سبز تغییر می کند. طعم خاصی دارد، گاهی کمی تلخ و یک عطر خاص و دارای بویی شبیه وانیل است. کریستالی برای تشکیل جامد و با دانه های درشت. عسل اکلیل الملک به عنوان یک تونیک عمومی استفاده می شود.

 

عسل شاه توت

عسل توت سیاه به انگلیسی blackberry ،  عسل سیاه و سفید شفاف در حالت مایع است، و طعم دلپذیر دارد. عسل شاه توت در درمان سرماخوردگی و بیماری های کلیوی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عسل گل مکزیکی

عسل گل مکزیکی به انگلیسی Hyssop زنبورها آن را از شهد گل آبی تیره ای از درختچه دارویی و ملایم - هیستوپ،جمع می کنند. Hyssop به ویژه در سبزیجات، به عنوان یک گیاهبرای تولید عسل ارزشمند است. با خواص ارگانولپتیک، عسل Hyssop متعلق به عسل های درجه اول است.عسل گل مکزیکی برای بیخوابی و سایر بیماری ها استفاده می شود.

 

شاه بلوط عسل

عسل شاه بلوط به انگلیسی chestnut تیره رنگ با عطر و بوی ناخالصی شاه بلوط و عطر و طعم تلخ. در طول کریستال شدن، ابتدا به شکل روغن تبدیل می شود که پس از آن کریستال ها ظاهر می شوند. عسل شاه بلوط دارای خواص ضد میکروبی ارزشمند است. زنبور عسل از گل زرد سفید، گل صورتی از درخت شاه بلوط شهد جمع آوری می کند. این عسل روشن است (بی رنگ) و مایع، اما به راحتی و به سرعت،کریستال می شود ( گاهی تلخ ). مورد استفاده عسل شاه بلوط  در درمان بیماری های دستگاه گوارش و همچنین در درمان بیماری کلیه است.

 

عسل علف شیر

عسل علف شیر، استبرق به انگلیسی Milkweed عطر ظریف و طعم عالی دارد. زنبورها این عسل را با رنگ زرد عسل از شهد معطر، گیاه عسل بسیار ارزشمند vatochnik جمع آوری می کنند. در آب و هوای گرم، این عسل در کنوی زنبور بسیار سفت است و حتی وقتی که حرارت داده می شود، پمپ کردن آن مشکل است.عسل علف شیر برای بی خوابی استفاده می شود.

 

عسل کدو تنبل

کدو تنبل به انگلیسی pumpkin زنبورها آن را از شهد گل های کدو تنبل می سازند. این عسل زرد رنگ است، با کیفیت و طعم لذت بخش. عسل کدو تنبل برای بیماری های دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عسل یونجه

عسل یونجه به انگلیسی alfalfa زنبورها آن را از گل های یاسمن یا بنفش از کاشت یونجه جمع آوری می کنند. عسل تازه مخلوط دارای رنگ های مختلف است - از سفید تا کرم، به سرعت کریستال می شود. این عسل عطر دلپذیر و طعم خاصی دارد. حاوی 36 تا 37 درصد گلوکز است.عسل یونجه در درمان بیماری های دستگاه گوارش و به عنوان عامل تقویت کننده استفاده می شود.

 

عسل سنبل ختایی

عسل سنبل ختایی به انگلیسی angelica زنبورها آن را از گل های آنجلیا جمع آوری می کنند. عسل سنبل ختایی عطر و طعم دلپذیر دارد.سنبل ختایی در درمان بیماری های دستگاه گوارش و همچنین بهبود عملکرد سیستم عصبی مرکزی استفاده می شود. 

 

عسل بادرنجبویه

عسل میسا، بادرنجبویه به انگلیسی melissa عسل دارای طعم عالی است. عسل بادرنجبویه برای بیماری های قلبی عروقی یا نوروسیت استفاده می شود.

 

عسل شبدر

عسل شبدر به انگلیسی clover عسل بی رنگ، تقریبا شفاف، با طعم و مزه عالی، یکی از بهترین گونه های عسل عادی است. در طول کریستالیزاسیون، به جامد بلوری تبدیل می شود. حاوی 34 - 35٪ گلوکز و 40 - 41٪ از قند لوولوز است. آن را با تعداد کمتر از حد متوسط ​​(کمتر از 10 واحد) مشخص می کند.عسل شبدر در درمان بریبی، و همچنین بیماری های معده استفاده می شود. استفاده از عسل شبدر با کمبود شیر مادر در زنان شیرده قادر به ارائه یک خدمات خاص است، زیرا گیاهانی که به عنوان مواد خام برای تولید عسل شبدر به کار می روند، دارای اثر زیاد کردن شیر را دارند.

 

عسل نعناع

عسل نعناع، مینت آیس به انگلیسی Mint ice زنبورها آن را از شهد گل یک گیاه تند چند ساله - نعناع جمع می کنند ،بخاطر این عسل چنین عطر خوشایندی دارد.هزینه های عظیمی برای عسل های با کیفیت ارائه میشود. عسل نعناع با رنگ بنفش، حاوی مقدار زیادی از ویتامین C است.با دانه های کوچک سبز سبک رنگارنگ. از عسل نعناع به عنوان  آرام بخش، ضد درد و ضد عفونی کننده، و همچنین در بیماری های دستگاه گوارش استفاده می شود.

 

عسل قاصدک

عسل قاصدک به انگلیسی dandelion رنگ زرد طلایی دارد. این عسل بسیار سفت، چسبناک و به سرعت کریستالیزه می شود با بوی قوی و طعم تیز است. زنبورها از شهد sornika شناخته شده و گسترده آن قاصدک جمع آوری می کنند .عسل قاصدک برای درمان کم خونی، از دست دادن اشتها، در درمان بیماری های کبدی استفاده می شود.

 

عسل پرتقال

عسل پرتقال به انگلیسی pomegranate یکی از بالاترین کیفیت های عسل، عسل پرتقال است . خوشمزه است و طعم خوشمزه آن شبیه بوی گل مرکبات است. زنبور از شهد گل های مرکبات - ماندارین، لیمو، پرتقال جمع آوری می کند. عسل پرتقال برای کمبود ویتامین در بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عسل گلنار

عسل گلنار به انگلیسی pomegranate زنبورها آن را از گل های بنفش مادوروت جمع آوری می کنند. عسل دارای یک رنگ طلایی کم رنگ، رنگ آب نارگیل، دارای عطر و طعم خاص است. گل ها حاوی مقدار زیادی از شهد های پر از قند هستند. عسل گلنار در درمان بیماری های سیستم عصبی و سیستم قلبی عروقی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عسل بارانک

عسل بارانک به انگلیسی rowan دارای رنگ قرمز، عطر قوی و طعم خوب است.عسل بارانک در درمان بیماری کلیوی مورد استفاده قرار می گیرد. عسل بارانک، همراه با انواع توت هاى خاکسترى کوهى، برای هموروئید مصرف مى شود.

 

عسل بابونه

عسل کبود، عسل بابونه به انگلیسی rumyanka زنبورها آن را از رنگ های صورتی و آبی رنگ کبود یا سرخ گیاه بسیار ارزشمند بابونه، جمع آوری می کنند. رنگ قهوه ای و عطر تند و طعم بسیار خوبی دارد. به آرامی کریستالیزه می شود. عسل بابونه برای بی خوابی و بیماری های تنفسی استفاده می شود.

 

عسل بلوبری

عسل بلوبری به انگلیسی blueberry دارای رنگ قرمز است. فوق العاده معطر و خوشمزه است. زنبورها عسل را از شهد گلهایی از درختچه های شناخته شده بلوبری تهیه می کنند. این عسل در درمان بیماری کلیوی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عسل مریم گلی

عسل مریم گلی به انگلیسی sage  دارای عطر و بوی دلپذیر و طعم دلپذیر است. زنبورها این عسل را از شهد گل آبی بنفش یک بوته چندساله ی مریم گلی تهیه می کنند. عسل مریم گلی به عنوان یک عامل ضد التهابی استفاده می شود.

 

عسل هویج

عسل هویج به انگلیسی carrot  از شهد گل معطر، گل های سفید گیاه کاشته شده با هویج دو ساله تولید می شود. عسل یک رنگ زرد تیره دارد، عطر دلپذیر است. عسل هویج در درمان بیماری های چشم مورد استفاده قرار می گیرد. انواع دیگری از عسل مونوفلرنی وجود دارد. در عین حال، عسل خالص مونوفلرنی عملا موجود نیست و تنها می توان از غلبه ی برخی مولفه ها سخن گفت.

 

عسل بهاره

این عسل توسط زنبورها از گیاهان عسل گل زودرس بهار در ماه فروردین جمع آوری می شود. فندق، توسکا، بید، افرا، گیلاس، قاصدک، درختان و بوته های باغ و غیره هستند. این عسل متعلق به ارزشمند ترین انواع عسل است. عسل رنگ طلایی دارد، دارای عطر معطر فوق العاده است. این طعم و خواص عالی دارد. توصیه می شود که در بسیاری از بیماری های مختلف اعمال شود.

 

عسل گل های علفی

این عسل از گل های علفی ساخته شده است: قاصدک، آویشن، شبدر سفید،کلم بروکلی، شبدر شیرین، گل گندم، مریم گلی، چیچوری، گل مریم و بسیاری از گیاهان دیگر .

اگر در این عسل شهد قاصدکبیشتر باشد، زرد تر است.دارای یک عطر دسته ای از گیاهان علفزار گلدار است.این عسل با ویژگی های تغذیه ای و بهبودی مشخص می شود. اثر ضد باکتری دارد. در درمان بیماری های مختلف، به ویژه بیماری های کلیوی استفاده می شود، دارای اثر آرام بخش، ضد التهابی و ضد درد است.

 

عسل جنگلی

زنبورها این عسل را از درختان وحشی، گل وحشی، زالزالک، افرا  (chernoklena)، viburnum، بید و سایر گیاهان تمشک،لیمو، فلفل سبز، هدر، پونه، توت فرنگی و غیره جمع آوری می کنند. رنگ های زیادی دارد: از زرد کم تا قهوه ای تیره.با طعم و مزه متفاوت.  عسل جنگل جذابیت های شفا دهنده گیاهان جنگلی را جذب کرده و به همین دلیل به عنوان یک دارو برای همه بیماری ها شناخته شده است.عسل جنگل در درمان بیماری های مختلف و مخصوصا در بیماری کلیوی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عسل گشنیز

این عسل از گشنیز، اسپرسو، اسطوخودوس، کولا، گیاه کاج، بوتایاکا، پیکولنیک، گلی، فاسیلی و گیاهان دامی - آفتابگردان، کلزا، گندم سیاه، یونجه، خردل به دست می آید. این عسل یک اثر آرام بخش بر روی سیستم عصبی است، برای سردرد، بی خوابی، تپش قلب و درد بر اثر رفلکس معده توصیه می شود.

 

عسل کوهستان

با توجه به طب سنتی، عسل کوهی در میان عسل ها بیشتر ارزشمند است. جمع آوری شده در ارتفاع بیش از 1000 متر. ویژگی های دارویی بسیاری از گیاهان کوهستانی را جذب کرده و شهرت خود را به عنوان شفابخش برای بسیاری از بیماری ها به دست آورده است. به طور عمده در بیماری های تنفسی استفاده می شود. به عبارتی، عسل ماده مونوفلر دارای بوی گیاهان است که از آنها جمع آوری شده است و با عطر و بوی عالی، ظریف و خوشمزه و عطر گیاهان تمیز داده می شود. اغلب، برای به دست آوردن چنین گونه های نفیس، عسل های مختلف را مخلوط میکنند. عطر عسل می تواند از ضعیف، قوی، ملایم، با رنگ های دلپذیر و ناخوشایند باشد. هنگامی که به آرامی گرم می شود، عطر عسل افزایش می یابد. خواص فیزیکی عسل - عطر، طعم، بافت بستگی به مجموعه ای از عسل و بلوغ عسل دارد. کیفیت عسل رنگی بستگی به ترکیب گیاهان، ترکیب خاک، شرایط آب و هوایی (اغلب در سال های گذشته) و نژادهای زنبورها دارد.

 

عسل تنباکو

نوع خاصی از عسل طبیعی

عسل تنباکو ، قهوه ای تیره رنگ، با طعم تلخ و عطری شبیه بوی تنباکو است. آهسته کریستال می شود عسل به طور معمول از شهد گل های معمولی تولید می شود.عسل تنباکو  اثر ضد میکروبی ضعیف دارد. با این حال، خاصیت این عسل، چه خواص تغذیه ای و دارویی عسل تنباکو به طور کامل توسط متخصصان مورد بررسی قرار نگرفته و به همین دلیل این عسل برای درمان و تغذیه توصیه نمی شود.

 

عسل سنگ

  عسل سنگ یک نوع عجیب و غریب از عسل است. این عسل توسط زنبورهای وحشی جمع آوری شده است، و در شکاف صخره های سنگی تولید می شود. عسل سنگ، از رنگ زرد کم رنگ، عطر دلپذیر و طعم خوب برخوردار است. عسل سنگ تقریبا بدون آب است و ظاهر آنها شبیه یک ماده ی بلورین و شبیه آب نبات است. به دلیل محتوای قند بالا، عسل کمی هیگروسکوپیک است. بر خلاف زنبور معمولی، عسل سنگ چسبناک نیست، بنابراین بسته بندی خاصی ندارد. بدون اینکه خواص خود را چندین سال تغییر دهد، به خوبی حفظ می شود. با توجه به محل مبدا این عسل آبخاز(بخشی از گرجستان) نامیده میشود. عسلهای مختلف سنگی نیز در ازبکستان یافت میشوند، که توسط زنبورها از نوع خاصی از ارزن جمع آوری می شوند. این عسل برای پمپ کردن بسیار سفت است ، و پس ازپمپ شدن به سرعت به یک جرم بسیار سنگین و سخت کریستالی تبدیل می شود.

 

عسل پودر

عسل پودر بسیار نادر است. این عسل هیگروسکوپیک نیست و حاوی مقدار زیادی از گلوکز و ملکوسیتوز است.گیاهانی که این از آن جمع آوری میشود هنوز مشخص نشده است.

 

عسل سمی

این عسل از گلهای آزالیا، آندرومدا، رودودندرون پونتی، گلبرگ و برخی از گیاهان دیگر، و همچنین گل های درختچه های جنگلی - گل سرخ و رزماری وحشی تولید می شود. این نوع عسل در شکل خالص آن سمی است. چنین عسل با مطالعه نمونه های بیولوژیکی و منشا آن آشکار می شود. 50 تا 100 گرم از این عسل باعث سردرد، استفراغ، اسهال، رنگ آبی صورت، تشنگی، ضعف، خارش، و گاه تشنج می شود. سمیت عسل به علت محتوای آلکالوئید، اندرومودوتوکسین در شهد رودودندرون است که دارای عطر و طعم غنی و شاداب است. در ژاپن، زنبورها عسل سمی را از یک گیاه Sutsai تهیه می کنند. درختان لورل که در آب و هوای مدیترانه رشد می کنند، حاوی اندومودوتوکسین هستند، بنابراین عسل به دست آمده از آنها نیز سمی است. زنبورها عسل سمی را در قفقاز، خاور دور و برخی مناطق دیگر جمع آوری می کنند. با این حال، دقیقا مشخص نیست که با چه مجموعه گیاهانی  عسل در هر منطقه انجام می شود. برای زنبورها این ماده غیر سمی است. علائم مسمومیت با چنین عسل 20 دقیقه (تا 2 ساعت) پس از مصرف آن ظاهر می شود. در افراد ضعیف و خسته،  بسیار سریع اتفاقمی افتد : افزایش دما، استفراغ، خارش، بی حسی، سرگیجه، از دست دادن هوشیاری، ضربان ضعیف، وجود دارد. چهره قربانی به رنگ آبی شفاف در می آید، تنفس دشوار می شود، عرق سرد روی پوست ظاهر می شود. این شرایط 4 تا 5 ساعت طول می کشد.

 

اکسپرس عسل

تعدادی از محققان داخلی و خارجی، هر دو در خانه و خارج از کشور، برای تولید عسل پزشکی خاص، به نام اکسپرس همکاری داشته اند. برای تولید آن، به زنبورها برای تولید عسل 50 تا 55 درصد شربت قند که مواد معدنی، آبمیوه و ویتامینها اضافه شده، داده میشود. مخترعان و مخالفان این عسل ، معنای ساخت چنین عسل را در این واقعیت می بینند که مواد مسکن در آن به خوبی حفظ می شود و طعم ناخوشایند خود را از دست می دهد. با این حال این عسل طرفداران زیادی پیدا نکرده است. نگرش مصرف کننده به چنین عسلی از میل طبیعی از برای استفاده از خواص دارویی بصورت طبیعی سرچشمه می گیرد که عسل اکسپرس  تا حد زیادی از آن دور شده است. در هر صورت، چنین عسلی هم طبیعی است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

نوشابه سم زدای عسل ، لیمو و زنجبیل

در

 نوشابه سم زدای عسل، لیمو و زنجبیل آنچه که نیاز دارید:


• 1/2 لیمو
• 1 قاشق غذاخوری عسل
• 1/2 اینچ ریشه زنجبیل
• یک لیوان آب گرم
نحوه آماده سازی
1. یک لیوان آب را گرم کنید. آن را نجوشانید.
2. با استفاده از هاون و دسته آن، ریشه زنجبیل را پودر کنید.
3. آب لیمو، پودر زنجبیل و عسل را به لیوان آب گرم اضافه کنید.
4. در حالی که هنوز گرم است آن را بنوشید.
فواید
• عسل حاوی هزاران ویتامین و مواد معدنی از جمله کلسیم، مس، پتاسیم، منیزیم، ‌منگنز و روی است. در سوخت و ساز کلسترول و اسیدهای چرب کمک می کند. عسل یک شاخص قند خون خوب داشته و روند هضم را بهتر می کند.
زنجبیل در بسیاری از دستورالعمل های غذایی استفاده می شود و منبع خوبی از آنتی اکسیدان است. خواص ضد التهابی داشته و دستگاه گوارش را تسکین می دهد.(سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱I have tried shooting settfporlrai-s with my tripod, but they never work out very well, usually because of the lighting. I would cast my vote for the dress with the red cardigan, and the red shoes, but with some contrasting tights. Have fun in Bristol!

در ادامه بخوانید...

چای شیرین بیان (درمان خانگی برای گلودرد)

در

چای شیرین بیان:
شیرین بیان گیاهی است که از دوران باستان در آیورادای هند و طب سنتی چین  استفاده می گردد. به عنوان طعم دهنده در نوشیدنی های متنوع و مواد غذایی استفاده می شود. این گیاه به کاهش التهاب و شل شدن خلت کمک می کند. برای درمان گلودرد می توانید از چای شیرین بیان استفاده نمایید. چای شیرین بیان را می توانید بصورت کیسه ای نیز پیدا کنید اما در مغازه های عطاری چینی، ریشه شیرین بیان را می توان پیدا کرد.


مواد لازم:
• شیرین بیان به صورت ریشه یا کیسه ای
• زنجبیل
• عسل
• خرمای قرمز
• آب
طرز تهیه:
ریشه‌های زنجبیل و شیرین بیان را  خردکنید. آب را در قوری بجوشانید. وقتی آب می جوشد، ریشه های شیرین بیان یا کیسه ها را در آن بریزید. همچنین زنجبیل و عسل را به ان اضافه کنید. حال می توانید خرماهای قرمز را نیز به آن اضافه کنید. چای را از صافی گذرانده و گرم بنوشید.در روز می توانید دو فنجان از این چای را بنوشید.(سیارک

 طرز تهیه انواع چای برای درمان گلو درد

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

آب سم‌ زدای آلوورا

در

مواد لازم
• آلوورا
• آب لیمو
• آب


طرز تهیه
1. برگ آلوورا را برداشته، آن را باز کرده و ژل آن را درآورید.
2. دو قاشق غذاخوری ژل آلوورا داخل پردازنده بریزید.
3. دو قاشق غذاخوری آب لیمو به آن اضافه کنید.
4. آن را چرخ کنید.
5. یک لیوان آب اضافه کنید.

فواید
• آلوئه ورا حاوی ویتامین‌ها، ‌مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است. این خواص ضد باکتری، باعث بهبود هضم غذا، جلوگیری از بیماری های پوستی، مانع از شکل گیری زخم های دهانی شده و به کاهش وزن و کاهش سطح قند خون کمک می کند.
• لیمو با کمک به دفع صفرا از کبد به روده کوچک، به کاهش چربی اضافی بدن کمک می کند.(سیارک)

بیست و پنج نوشیدنی برای سم زدایی و کاهش وزن

نظرات

در ادامه بخوانید...

کوینولا چیست

در

quinoa-orig-1180x770.jpg

کوینو چیست

کوینولا دانه کوچک لوبیا شکل به رنگ عاج است که عطری ملایم و طعمی شیرین دارد . کوینولا از برنج سبکتر است ولی میتوان به عنوان جایگزین برنج از آن استفاده نمود و معمولا برای غلیظ کردن سوپ میتوان به آن اضافه کرد.کوینولا  نمونه ای دیگر از غلات کامل است که سرشار از پروتئین می باشد.

کوینولا چیست  کوینو چیست

کینوا (کوینو) را غلات سرخپوستان آند می نامند. اما در حقیقت ، کینوا یک دانه نیست ، بلکه یک محصول شبه  دانه  یا به عبارت ساده تر ، کینوا است. برای یک فرد ایرانی ، کینوا در رژیم غذایی موجود نیست .


سواحل دریاچه افسانه ای تیتیکاکا زادگاه کوینو Chenopodium quinoa محسوب می شود. کینوا در آنجا به صورت بوته های بلند رشد می کند. در سرخپوستان محلی ، کینوا همراه با ذرت و سیب زمینی در رژیم غذایی گنجانده می شود و چیز خوشمزه ای محسوب نمی شود. دانه های کینوا خورده می شوند ، از نظر ظاهری بسیار یادآور دانه های گندم سیاه هستند ، فقط با رنگ های مختلف.

 

3aedf1267a250b0a8c21f507d0d1ba8a.png

کوینو

رنگ بذر کینوا از نظر رقم متفاوت است و دانه ها می توانند مایل به سفید ، قرمز ، قهوه ای یا سیاه باشند. بالای دانه کینوا پوسته تلخی دارد. بنابراین ، لازم است قبل از پخت هر چیزی از کینوا ، از شر ساپونین ها - مواد تلخ خلاص شوید. برای این کار دانه های کینوا را کاملاً در آب تمیز بشویید. ساپونین ها کینوا را تقریباً یک گیاه آسیب ناپذیر برای جوندگان و سایر آفات ساخته است: هیچ کس دوست ندارد دانه های تلخ را بخورد. بنابراین ، کاشت کینوا عملاً هیچ  تهدید کننده ای ندارد.  یکی از قدیمی ترین دانه های کشت بشر در آمریکای جنوبی است.

 

polza-quinoa.jpg

 

ناسا گفت که کینوا می تواند به طور بالقوه در ایستگاه های فضایی رشد کند. امروزه هیچ محصول ایده آلی وجود ندارد که تمام نیازهای غذایی انسان را برآورده کند. با این حال ، هنگام انتخاب از بین گزینه های غذایی موجود ، کینوا نزدیک به محصول عالی است.

 

دانه های کینوآ آب پز تقریباً شفاف و از نظر اندازه چهار برابر می شوند. و پختن کینوا بسیار آسان و سریع است: فقط 15 دقیقه جوشاندن در آب نمک و دانه های کینوا وقتی پخته می شوند ، طعم مغزهای ظریف و بافت دانه ای دلپذیری دارند. و جوانه زنی بذرهای کینوا به طور کلی 2-3 ساعت طول می کشد. کینوا برای انواع سالادها و مواد پر کننده بسیار مناسب است و همچنین کاملا جایگزین برنج موجود در پلو و بلغور می شود. مانند هر ماده غذایی سالم ، کینوا نیز اخیراً محبوبیت بی نظیری پیدا کرده است و در بهترین غذاهای گرانترین رستوران های جهان گنجانده شده است. 

 

خواص کوینولا

quinoa.jpg

کوینولا

کوینولا سالم ترین جایگزین برای برنج و ترکیبات دارای گلوتن می باشد. از خواص کوینولا محتوای غنی اسید آمینه آن است که سبب می شود تا غذایی عالی برای عضله سازی باشد. همچنین سالم ترین گزینه برای آن هایی می باشد که در صدد اجتناب از غذاهای پر نشاسته هستند. 

 

دو فواید بسیار مهم کینوا میزان پروتئین بالای آن و عدم وجود مطلق گلوتن است. این امر باعث می شود کینوا یک ماده غذایی ضروری برای وگان ها و کسانی که به گلوتن تحمل ندارند ، باشد. سهولت رشد و عدم وجود آفات ، کینوا را به عنوان گیاهی با ظرفیت بالا برای کشورهایی که با مشکلات غذایی روبرو هستند ، ایجاد می کند. همچنین کینوا به طور جدی به عنوان گیاهی در نظر گرفته می شود که قادر به تأمین پروتئین و عناصر کمیاب است.


بلغورهای کینوا یک مجموعه طبیعی ، کاملاً طبیعی و متعادل از نظر ایده آل از مواد معدنی و ویتامین ها است.

کینوا سرشار از فیبر ، کلسیم ، روی ، پتاسیم ، منگنز ، فسفر و  آهن است - که دو برابر گندم ، ویتامین های A ، E ، C ، B دارد - از جمله ریبوفلاوین ، که  برای تجدید خون لازم است.

علاوه بر این ، دانه های کینوا (کوینولا) سرشار از لسیتین و سلنیوم ، مواد مغذی ضروری برای سلامتی ما هستند.به علاوه - ترکیب منحصر به فرد اسیدهای آمینه موجود در کینوا (کوینولا) باعث می شود که پروتئین آن کامل و نزدیک به شیر گاو باشد. به علاوه ، کینوا 16 تا 20 درصد پروتئین بیشتر از هر گیاه دیگری دارد.

تنها عیب دانه ها این است که پوسته آنها حاوی مقدار زیادی ساپونین است - مواد تلخی که از دانه ها در برابر آسیب محافظت می کند. اما در حال حاضر در حین تمیز کردن ، قسمت اصلی ساپونین ها به همراه پوسته برداشته می شود و بقیه با خیساندن و شستشو برداشته می شود.

 

pavpvarp.jpg

 

یکی از بزرگ‌ترین تصورات غلط در مورد کربوهیدرات‌ها این است که آن‌ها باعث افزایش وزن می‌شوند. اما در حقیقت نوع کربوهیدارت‌ها است که باعث افزایش وزن می‌شوند. کوینو مملو از فیبر و پروتیین هستند که باعث ایجاد احساس سیری در فرد می‌شوند. برخلاف سایر غلات، یکی از خواص کوینولا موجب پایین آوردن قند خون می‌شود و در عوض ولع انسان را برای مصرف قند و کربوهیدارت کم می کند. 

 

بی جهت نبود که در تمدن اینکا کینوا  ،کوینولا اساس رژیم غذایی بود - از آن به عنوان گیاهان مقدس یاد می شد و "مادر همه غلات" نامیده می شد. طبق افسانه ها ، فصل کاشت کینوا توسط خود امپراطور آغاز شد و اولین بذر را با ملاقه طلایی می کاشت.

علاوه بر همه موارد ، کینوآ  ،کوینولا بسیار خوشمزه است و اگر هنوز دانه جوانه کوینولا را امتحان نکرده اید - ما به شما اطمینان می دهیم - کشف طعم شگفت انگیزی در انتظار شماست!

طرز استفاده از کوینولا ،کینوا

Southwestern-Quinoa-Salad-Serving.jpg

 

در رژیم غذایی سنتی ، فرنی را از کینوا تهیه می کنند ، به سالاد و گوشت چرخ کرده کوینو را  اضافه می کنند ،کوینو را به سوپ ها اضافه می کنند و دسرها را تهیه می کنند. جایگزین کامل و خوشمزه تری برای برنج و سایر غلات است. و در فهرست غذا های خام ، کینوا به صورت خیسانده یا به صورت جوانه مصرف می شود.

امروز یک سالاد با کینوا ، هویج ، سبزیجات ، آب لیمو و روغن زیتون درست کردم. خوب ، بسیار خوشمزه است. من به آزمایش ادامه خواهم داد. 

گیاه کوینولا

از آنجا که دانه ها را قبل از فروش پوست می گیرند تا پوسته تلخ از بین برود. ممکن است جنین هسته آسیب ببیند و نباید انتظار 100٪ جوانه زنی داشت.

با این حال ، بیشتر غلات هنوز جوانه می زنند. دانه کینوا حلقه برجسته ای در اطراف خود دارد. این "تاج" نامیده می شود - این جنینی است که باید جوانه بزند

 

960m.jpg

کوینولا از کجا بخریم

کوینولا در ایران، کوینولا از کجا تهیه کنیم ، بذر کینوا را از کجا تهیه کنیم 

در سوال کاربران که پرسیده اند قیمت کوینولا و کوینولا از کجا بخریم باید بگویم که تقریبا الان در تمام فروشگاه های بزرگ و سوپر مارکت ها کوینولا خوراکی بصورت بسته بندی به فروش می رسد و قیمت کوینولا متاسفانه با این نرخ تورم ثابت نیست. برای قیمت کوینولا ، خرید کوینولا و خرید بذر کینوا فروشگاه های آنلاین  بذر کینوا را می فروشند .در گوگل سرچ کنید.

 

طرز تهیه استیک گوشت گوساله و لیمو با سالاد کوینولا

طرز تهیه کوینولا و لوبیا سیاه

طرز تهیه سالاد کینوا

گیاه کینوا یک‌ منبع بسیار مهم مواد غذایی در آینده

عضلانی کردن بدن با دانه کینوا Quinoa

 

Recept-salata-so-shpinatom-i-bobami-jedami-2.jpg

موارد منع مصرف و آسیب کینوا

منع مصرف قابل توجهی برای مصرف کینوا وجود ندارد ، اما زنان باردار  و زنانی که به کودک خود شیر می دهند باید مراقب باشند. از آنجا که این دسته از افراد مستعد واکنش های آلرژیک هستند ، توصیه می شود قبل از مصرف کینوا با پزشک مشورت کنید.

 

در صورت استفاده از کوینولا ، یا کاشت گیاه کوینولا تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

نظرات

۱۳۹۵/۵/۲۸سلام،ممنون ازمطلب مفیدتون لطفامطالب بیشتری دراختیارمان قراربدهید

۱۳۹۵/۷/۷اگر ساکن تهران هستید فکر کنم بازار بزرگ و یا بازار تجریش داشته باشه. نمایشگاهی در خیابان حجاب تهران ، این بذر را می فروشد. البته زمان نمایشگاه کوتاه است.

۱۳۹۵/۶/۳کجا گیرم میاد؟ از کجا میشه خریدش؟

۱۳۹۵/۱۰/۲۸جالب بود ولی فکر کنم سخت گیر بیاد.

۱۳۹۵/۸/۲۵سلام.خیلی عالی بود و توصیه میکنم که حتما اگه کسی میخواد استفاده کنه چند روز داخل آب داخل یک بشقاب بزارید و یک دستمال کاغذی بزارید روش جوانه بزنه و داخل سالاد استفاده کنید و حتما به انسانهای بزرگ سال مثل پدر مادرهاتون بگید استفاده کنن چون خواصی که داره رو فقط با خوردن میشه فهمید از انرژی روزانه و لطافت پوست بعد از 20 روز.البته محصولات از کشور ایتالیا BIO هست و کاملا سالم

۱۳۹۶/۱/۱۸بسيار عالي بود ممنون از اطلاعات جامع و كاملتون. موفق باشين.

۱۳۹۹/۴/۸ طعم و بافت quinoa کمی شبیه به برنج قهوه ای است که با جو دوسر مخلوط شده باشد.کوینولا خامه ای ، ترد و تا حدی مغذی است ، همه در یک سطح قرار دارند.کوینولا چند منظوره است و می تواند از چندین راه تهیه شود. قبل از پختن، آن را بشویید.

در ادامه بخوانید...