چرا توربین بادی سه پره دارد

توربین بادی
توربین های بادی: چرا ساختار توربین بادی دو و چهار پره  ندارد ، بلکه سه پره دارد

 

توربین بادی وسیله ای است که انرژی باد را به برق تبدیل می کند. و این دستگاه ساختار مشخصی دارد. به طور پیش فرض فقط سه پره دارد. اینکه چرا دقیقاً این تعداد پره در ابتدا توسط طراحان تهیه شده است ، برای خیلی ها روشن نیست.

 

توربین بادی
در توربین بادی با سه پره هیچ چیز تعجب آوری وجود ندارد - همه چیز از نظر علمی توضیح داده می شود / عکس

 

توربین بادی

توربین بادی دارای سه پره است / عکس

در حقیقت ، هیچ چیز عجیبی در توربین بادی وجود ندارد ، زیرا این ویژگی یک طراحی استاندارد صنعتی است که از نظر علمی پایه گذاری شده است.

 

توربین بادی

توربین بادی به گونه ای طراحی شده است که با یک گشتاور کوچک سرعت چرخش را به حداکثر برساند / عکس

 

توربین بادی

ساختار تولید برق از داخل در توربین بادی / عکس

 

هرچه تعداد پره های سازه در توربین بادی کمتر باشد سرعت آن بیشتر می شود و گشتاور تولید شده بر روی شافت کاهش می یابد. اگر تعداد آنها بیشتر باشد ، گشتاور بر این اساس افزایش می یابد و سرعت چرخش آنها به دلیل افزایش مقاومت کاهش می یابد.

 

توربین بادی

توربین بادی منبع کارآمد برای تولید برق است / عکس

 

توربین بادی

دو و چهار پره به سرعت منجر به سایش سازه می شود / عکس

 

به عبارت دیگر ، اگر در توربین بادی فقط دو پره وجود داشته باشد ، توربین بادی بسیار سریعتر می چرخد ​​، اما گشتاور آنطور که باید نخواهد بود. علاوه بر این ، یک مشکل اضافی در توربین بادی ظاهر می شود - این سر و صدا و شاخص های ارتعاش افزایش یافته است ، که ساختار را فرسوده می کند. چهار پره افزایش کمی گشتاور را ایجاد می کند ، اما چرخش بسیار کندتر است.

 

توربین بادی

از نظر هزینه ، توربین بادی سه پره بهترین گزینه است / عکس


علاوه بر مسائل فنی ، یک مسئله اقتصادی نیز وجود دارد. یک پره اضافی به هزینه ساخت اضافه می کند. قیمت به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در رابطه با همه موارد فوق ، گزینه طراحی سه پره بهینه شناخته شد. همچنین ، توربین بادی با سه پره  ظاهر جذاب تری دارد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید