چرا کوکاکولا در شیشه بسیار خوشمزه تر است

کوکاکولا

 

کسانی که مجبور بودند نوشیدنی محبوب کوکاکولا را در ظروف مختلف امتحان کنند ، ممکن است متوجه شده باشند که به دلایلی خوشمزه ترین نوشابه کوکاکولا در یک بطری شیشه ای است. در وهله دوم کوکاکولا در یک قوطی حلبی  و به دلایلی حداقل کم مزه ترین نوشابه کوکاکولا همیشه در یک بطری پلاستیکی است. آیا واقعاً اینگونه است یا تفاوت سلیقه فقط برای شخصی تحت تأثیر برخی عوامل خارجی به نظر می رسد؟

 

کوکاکولا

فرمول نوشیدنی طی دهه ها تغییر نکرده است.  / عکس


خود کارمندان شرکت کوکاکولا بارها اظهار داشته اند که طعم نوشیدنی به هیچ وجه به ظرف استفاده شده بستگی ندارد. همان نوشیدنی در قوطی ها ، بطری های شیشه ای و بطری های پلاستیکی ریخته می شود. با این حال ، مصرف کنندگان عادی به سختی با این گفته موافقت می کنند. از این گذشته ، جوانه های چشایی نمی توانند دروغ بگویند! پس موضوع چیست؟ علم جواب سوال را می داند.

 

کوکاکولا

سطوح به ناچار با محتویات واکنش نشان می دهند.  / عکس

 

فرمول "کوکاکولا" برای چندین دهه بدون تغییر مانده است. در این موضوع ، تولیدکنندگان هرگز حیله گری نمی کنند. با این حال ، از نظر شیمی ، تفاوت های ظریف وجود دارد. واقعیت این است که یک نوشیدنی گازدار محبوب به ناچار با سطح ظرفی که در آن ریخته شده واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال ، پوشش پلیمری یک قوطی فلزی عادت دارد که در نتیجه یک واکنش شیمیایی ، رایحه سودای محلول در کوکاکولا را جذب کند. مثال دیگر واکنش استالدئید از دیواره های یک ظرف پلاستیکی با نوشابه در کوکاکولا است.

 

کوکاکولا

پلاستیک با نوشابه واکنش نشان می دهد.  / عکس


در مورد شیشه اوضاع کاملاً متفاوت است. از نظر شیمی ، شیشه پایدارترین ماده است و عملا اجازه هیچ واکنش جانبی بین اجزا را نمی دهد. بنابراین ، می توانیم با اطمینان بگوییم که در یک بطری شیشه ای است که طعم کوکاکولا صحیح ترین و در واقع اصیل است. بنابراین تفاوت چشایی به نظر مردم اصلاً نمی رسد. در همان زمان ، بسیاری خواهند پرسید: آیا واکنش های شیمیایی ذکر شده خطرناک هستند؟ پاسخ کاملاً بی اهمیت خواهد بود: آنها هیچ ضرری برای سلامتی انسان از خود نوشیدنی با محتوای قند مضر ندارند.

 

کوکاکولا

شیشه از نظر شیمیایی پایدارترین ظرف است.  / عکس

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید