پدیده غیر طبیعی که هنوز توضیح دقیق علمی ندارند 6 پدیده

در
این شش پدیده غیر طبیعی هنوز توضیح دقیق علمی ندارند. شاید در قرن XXI ، مردم بتوانند پاسخ همه سؤالات را پیدا کنند؟
 

1. معمایی از دوران دایناسورها

پدیده غیر طبیعی که هنوز توضیح دقیق علمی ندارند
با توجه به اینكه در كشورهای مختلف بین لایه های زمین شناسی دوره های مزوزوئیك و سنوزوئیك یك لایه غیرمعمول از رس یافت شد (در این دوره زمانی كه دایناسور ها منقرض شدند). این ماده حاوی مقدار ایریدیم است که بیش از 300 برابر از حد طبیعی است.
 
سؤال: علت ناهنجاری زمین شناسی چیست و آیا مربوط به انقراض دایناسور ها است؟
 
پاسخ های احتمالی: فعالیت زیاد آتشفشان در آن دوره منجر به افزایش سطح فلز نادر در خاک شده و به انقراض دایناسور ها کمک کرده است. برخورد این سیاره با یک سیارک غول پیکر بر ترکیب شیمیایی خاک تأثیر گذاشت و موجودات ماقبل تاریخ را نابود کرد.
 

2. ناپدید شدن آب در شیلی

پدیده غیر طبیعی که هنوز توضیح دقیق علمی ندارند
با توجه به: شیلی ، 2016. عصر ، دریاچه ریسکو (14 کیلومتر مربع) چشم ساکنان محلی و گردشگران را خوشحال کرد. صبح به جای دریاچه ، مردم کویری را دیدند. هیچ موجود زنده (ماهی ، دوزیستان و ساکنان دیگر) نیز یافت نشد.
سوال: چه اتفاقی افتاد؟
پاسخ های احتمالی: این دریاچه در اثر حرکات زمین ناپدید شد (یک مورد مشابه در چین رخ داد).
 

3. بقایای گیاه از ماقبل تاریخ

پدیده غیر طبیعی که هنوز توضیح دقیق علمی ندارند
بازمانده از گیاه ماقبل تاریخ
 
با توجه به اینكه : در استرالیا گیاهانی یافت شد كه 145 میلیون سال پیش در سیاره زمین رشد می كردند. تعداد این مخروط های منحصر به فرد همیشه سبز (کاج) چند ده تا است. کسانی که مایل هستند می توانند نهال "دایناسورها" را خریداری کنند و به گسترش و افزایش جمعیت آنها کمک کند.
 
سؤال: گیاهان چگونه تا به امروز زنده مانده اند و چرا تعداد کمی از آنها وجود دارد؟
پاسخ های ممکن: هنوز گزینه ای وجود ندارد.
 

4- هنر لاکچری از زمان بدوی

پدیده غیر طبیعی که هنوز توضیح دقیق علمی ندارند
هنر لاکچری از زمان بدوی
 
با توجه به اینكه: مردم باستان كه در جایی كه بیابان بود زندگی می كردند ، چگونه نقاشی های سنگی ساخته شده اند. این اثر هنری به لطف ترکیبی از آهن ، خاک رس و منگنز که روی آن تصاویر خراشیده می شود ، حفظ شده است. همچنین در نقاشی ها میکروارگانیسم ها وجود دارند. بیش از همه ، پوشش غیر معمول شبیه لاک الکل است.
 
سوال: چگونه این ترکیب غیرمعمول ظاهر شد؟
پاسخ های احتمالی: این مخلوط نتیجه محافظت از میکروارگانیسم های موجود در آن از عوامل محیطی نامطلوب است.
 

5- تله های شنی

پدیده غیر طبیعی که هنوز توضیح دقیق علمی ندارند
با توجه به اینكه در یكی از تپه های ماسه ای آمریكا (کوه بولدی) سوراخ های عمیقی ناگهان ظاهر می شود. این تله های غیر منتظره برای بازدیدهای توریستی از تپه ها خطرناک است. خود این تپه سالانه 1 تا 2 متر در اثر باد حرکت می کند.
 
سوال: دلیل ظهور این قیف های شنی چیست؟
پاسخ های احتمالی: این ممکن است یک پدیده ناشناخته و مرتبط با زمین شناسی باشد.
 

6.باران ماهی

پدیده غیر طبیعی که هنوز توضیح دقیق علمی ندارند
با توجه به اینكه: در تاریخ جهانی موارد سقوط از بهشت ​​به زمین ،بارش موجودات زنده (تازه یا یخ زده) شرح داده شده است. معمولاً اینها موجودات آبزی یا دوزیستان هستند.
 
سؤال: علت باران های غیرمعمول چیست؟
پاسخهای احتمالی: این به دلیل گردبادها است که به همراه ساکنانش مقدار زیادی آب را در هوا جمع و پخش می کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا می توانیم یک دایناسور را با استفاده از تکنولوژی امروزی از رشته کامل DNA به وجود آوریم

در

در صورتی که رشته کامل DNA را داشته باشیم با تکنولوژی موجود می توانستیم یک دایناسور را به وجود آوریم؟ نه نمی توانستیم. ما ژنوم ماموت پشمالو را توالی یابی کردیم. و هنوز ماموت را احیا نکرده ایم گرچه گونه هایی از آن زنده هستند. در این مورد، فیل آسیایی می تواند بعنوان مادر جانشین جنین فیل به کار رود تا ژنهای ماموت را با ویرایش ژن CRISPR تولید کند . در حال حاضر چنین تلاشی در حال انجام است اما به نظر من با اینکه امکان پذیر می باشد اما احتمالش کم است. و این یک مورد ایده آل می باشد چرا که یک حیوان بسیار مشابه با ژنوم مشابه هنوز زنده است.(سیارک)  

در مورد دایناسور، نزدیکترین گونه های زنده، پرندگان هستند که همنژاد آنها هستند و بعد از پرندگان، تمساح ها می باشند. اما دایناسورها حدود 65 میلیون سال پیش نسلشان منقرض شد. این برای واگرایی، مدت زمانی طولانی است. حتی اگر هم DNA دایناسور را داشته باشیم که بسیار بعید است چون DNA برای چنین مدت طولانی دوام نمی اورد (توالی یابی قدیمی ترین DNA کمتر از 1 میلیون سال می باشد) ما مجبور خواهیم بود تا از جنین پرندگان یا تمساح استفاده کنیم تا ژنهای دایناسور را ویرایش کرده در نهایت چیزی که حاصل می شود بیشتر پرنده یا تمساح است تا یک دایناسور. البته هرگز نمی توانیم بگوییم که هیچ وقت امکان پذیر نیست: برخی از بافت های نرم شامل کلوژن و سلول های خونی بالقوه از دایناسوری 75 میلیون سال پیش بازیابی شده است. از آنجایی که نمونه های موزه ای بسیاری تجزیه و تحلیل می شوند شاید بتوانیم برخی توالی پروتئین ها را بدست آوریم و تلاش کنیم تا جوجه یا جنین تمساح را بدست آوریم و حداقل یک یا دو پروتئین دایناسور را بدست آوریم. اما در حال حاضر این فقط یک تخیل علمی سرگرم کننده است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

نمونه ای منحصر به فرد از بال و پر دایناسوری حفظ  شده در کهربا

در

واقعا باور نکردنی است.
(سیارک) : دم دایناسور با پر و بال که هنوز هم به زیبایی در کهربا حفظ شده و به استخوان متصل است پیدا شده است و این یکی از جالبترین چیزهایی است که ما تا کنون دیده ایم.این اولین  پرهای به دام افتاده است در کهربا نیست، اما اولین بار است که محققان قادرند قطعا آنها را به یک دایناسور پیوند دهند.این کشف ارزشمند بینش ما را که چگونه  دایناسورها تکامل یافته اند را توسعه می دهد.

قطعه کهربا ی مذکور ، بطرز شگفت انگیزی ، در بازاری در میانمار سال گذشته، به عنوان یک تکه کهربا که حاوی مواد گیاهی است پیدا شد. با استفاده از میکروسکوپ دقیق و یک اسکنر CT به ساختار پرها و استخوانهای متصل به آن پرداختند، این تیم پیش بینی کرد که دم متعلق به یک coelurosaur جوان، یک خانواده از دایناسورها ی گوشتخوار پرنده مانند که حدود 99 میلیون سال پیش دردوران کرتاسه زندگی می کرده است می باشد.

 

                                  "بهترین جزئیات قابل مشاهده در سه بعد است."

تا آنجا که محققان آگاه هستند، این اولین پرهای دایناسور غیر پرنده پیدا شده در کهربا می باشد.

 

 تجزیه و تحلیل از پر نشان می دهد که دم سطح بالایی قهوه ای بلوطی و سطح زیرین رنگ پریده یا سفیدبوده است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

امکان زندگی در این هفت سیاره جدیدکشف شده

در

(سیارک): ستاره‌ شناسان موفق به کشف هفت سیاره که اندازه‌ای نزدیک به اندازه کره زمین را دارا می باشند رصد کرده اندکه همگی به دور یک ستاره در حال چرخش‌ می باشند.به نطر محققان در سطح همه این هفت سیاره امکان وجود آب بصورت مایع وجود دارد.  سه سیاره از هفت سیاره در فاصله‌ای از ما قرار دارند که می‌توانند قابل سکونت باشند.


این سیاره‌ها برای اولین بار به وسیله تلکسوپ‌ فضایی اسپیتزر، متعلق به سازمان فضایی آمریکا، شناسایی شدند.
هفت سیاره تازه  به گرد ستاره "ترپیست یک" (Trappist-1) که یک ستاره با حجم کم و دمای پایین می باشد در حال چرخش می باشند.
این منظومه کوچک ۴۰ سال نوری با زمین فاصله دارد.خبر کشف این سیاره‌ها برای اولین بار توسط میشل گیلون، از دانشگاه بلژیکی لیژ که سرپرست نویسندگان  مقاله مربوط به کشف این هفت سیاره در مجله نیچر می باشد را منتشر کرد.   به نظر میشل گیلوان  این سیاره‌ها به یکدیگر و همینطور به ستاره‌شان بسیار نزدیک‌ هستند و وضعیت‌شان خیلی شبیه به وضعیت ماه‌های دور سیاره مشتری می باشد. اما چون ستاره این منظومه، کوچک و سرد می باشد، دمای هفت سیاره کشف شده، معتدل مانده ، وجود آب مایع و شاید حیات را محتمل می داند.


به گفته دگتر گیلون این بزرگ‌ترین مجموعه  از سیاره‌های هم‌اندازه کره زمین می باشد که کشف شده و  همگی در شرایط یکسانی از نظر وضعیت سکونت قرار دارند.
دکتر اموری تراود یکی دیگر از نویسندگان این مقاله گفته است که اگر دورترین سیاره نسبت به ستاره "ترپیست یک"، مثل سیاره زهره و نه زمین، اتمسفری داشته باشد به طور موثر مانع حرارت شود، احتمالا ممکن است قابل سکونت باشد.
او بیان کرده که بسیار ناامید کننده می باشد اگر زمین تنها محل قابل زندگی در میان سیاره‌های جهان باشد.
شور و شوق حاصل از کشف این سیاره‌ها تنها به این دلیل نمی باشد که یک دفعه تعداد زیادی سیاره هم اندازه زمین همه با هم و در یک محدوده کشف گردیده اند بلکه بخشی هم به اینعلت می باشد که ستاره "ترپیست یک"،تقریبا کوچک و کم نور می باشد.این به این معنا است که مطالعه این سیاره‌ها از مطالعه سیاره‌هایی که به ستاره‌های نورانی نزدیک‌ترمی باشند  آسان‌تر می باشد.
مرحله بعدی تحقیقات  که آغاز شده ،جستجو برای یافتن گازهای کلیدی برای حیات یعنی اکسیژن و متان می باشد.
ستاره شناسان امیدوارند که به زودی رازهای دیگر سطح این سیاره‌ها را آشکار سازند.

همسایه ای جدید برای زمین

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

فوران (داستان آتشفشان ها)

در

داستان آتشفشان ها از زیر زمین شروع می شود. اگر بالا و پایین بپرید زمین زیر پایتان جامد و محکم است. اما درون زمین، آنچنان داغ است که حتی سنگ ها هم به صورت مایع هستند. سنگ ها مانند کَره ی آب شده این طرف و آن طرف می لغزند. بعضی اوقات این سنگ های مایع راهی از دل زمین پیدا می کنند و به سطح زمین می آیند. و این گونه یک آتشفشان شروع می شود. بعضی از آتشفشان ها آتش و گدازه پرتاب می کنند. در بعضی از آتشفشان های دیگر مواد مذاب و آتش به صورت یک رود جاری پایین می آیند. وقتی مواد مذاب جاری می شوند هیچ چیز نمی تواند جلوی آن را بگیرد و هر چیزی مانند: روستا ها، درختان و خانه ها را می سوزاند و خراب می کند. آتشفشان ها طرح ها و اندازه های مختلفی دارند. بعضی از آتشفشان ها باصدای بلندی سنگ و خاکستر به بیرون پرتاب می کنند. این نوع از کوه های آتشفشانی، مخروطی شکل هستند دامنه هایشان شیب تندی دارد. در آتشفشان های دیگر مواد مذاب به آرامی بالا آمده ودر همه ی اطراف کوه به پایین سرازیر می شود. این کوه های آتشفشانی ارتفاع کمی دارند و قله های آن ها پهن و عریض است.  

موانا لوا (Mauna Loa) در هاوایی بزرگترین آتشفشان جهان است. ارتفاع این کوه 5846 متر است. 

 

بعضی از آتشفشان ها مواد مذاب را به شدت به بیرون پرتاب می کنند. سنگ ها و خاکستر داغ به سرعت از دهانه آن ها خارج می شود. خاکستر این نوع از آتشفشان ها از تکه های نازک گدازه تشکیل شده است. غبار و خاکستر به هوا پرتاب می شوند. مقداری از این خاکستر و گرد و غبار بروی دامنه کوه می نشیند. این ابرخاکستری بروی ساختمان ها و زمین ها و مزارع می نشیند و آن ها را با یک لایه پودر خاکستری تیره می پوشاند. بعضی از این خاکسترها توسط باد به دور دست ها بده می شود و می توانند جلوی نور خورشید را بگیرند و روز را به شب تبدیل می کنند. در بالای کوه های آتشفشانی حفره ای وجود دارد که دهانه آتشفشان نامیده می شود. گدازه ها، خاکستر و سنگ ها از دهانه آتشفشان خارج می شوند. دهانه ی برخی از آتشفشان ها طویل است و می تواند کیلومتر ها طول داشته باشد. زمانی که یک آتشفشان خاموش می شود دهانه اش نیز بسته می شود. دهانه ی برخی از آتشفشان های قدیمی با آب پر شده و به دریاچه تبدیل شده اند.

دانشمندان آتشفشانی که دیگر فعالیت ندارد را آتشفشان غیر فعال می نامند. آتشفشان های غیر فعال مواد مذاب به بیرون پرتاب نمی کنند.

آتشفشان هایی که مواد مذاب و خاکستر پرتاب می کنند را آتشفشان فعال می گویند. کیلاوا (Kilauea) در هاوایی فعال ترین آتشفشان زمین است. این آتشفشان از سال 1983 تا کنون بی وقفه مواد مذاب به بیرون پرتاب کرده است. ما به آتشفشانی که دیگر فعالیت ندارد آتشفشان خاموش می گوییم. این بدین معنی است که این آتشفشان دیگر فعالیت ندارد ولی هر زمانی امکان دارد که دوباره فعال شود. مونتسرات (Montserrat)یک جزیره کوچک در دریای کارایب(Caribbean Sea)است{دریای کارایب بین آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی، جزیره کارایب و غرب اقیانوس اطلس واقع شده است.}که به مکانی زیبا برای زندگی تبدیل شده است. اما در سال 1995 یک آتشفشان به نام سوفریر هیلز شروع به فعالیت کرد. تمام منطقه را خاکسترهای آتشفشانی فراگرفت. این آتشفشان برای  400سال خاموش بود. اما با دوباره فعال شدن آن مردم مجبورشدند که خانه های خود را ترک کنند و به کشور دیگری برای زندگی مهاجرت کنند. این جزیره برای زندگی و ماندن بسیار خطرناک است.

کوه وزوو یک کوه آتشفشانی در ایتالیا است. در سال 79 میلادی، این آتشفشان با سرعت بسیار زیاد و شدید شروع به پرتاب کردن سنگ و خاکستر و مواد  مذاب کرد. این مواد آتشفشانی به یک باره همگی بر شهر پمپی سرازیر شد و و موجب مرگ هزاران نفر شد. امروزه باستان شناسان شهر های زیر خاکستر دفن شده را بیرون کشده اند و شما می توانید به راحتی میان خیابان های شهر پمپی قدم بزنید و بقایای انسان هایی که زیر سه متر خاکستر دفن شده بودند را مشاهده کنید.

 سنگ خارا یا سنگ پا یکی از محصولات آتشفشانی است که برای زدودن پوست مرده وزبر به کار برده می شود. سنگ خارا تنها سنگی است که شناور می شود.

در کنار تمام مضرات آتشفشان ها، فوایدی نیز دارند. بروی بستر خاکسترهای آتشفشانی می توان کشاورزی کرد، زیرا خاکستر آن برای بزرگ شدن محصولات کشاورزی مفید است. در بعضی از مکان ها از سنگ های آتشفشانی برای ساخت جاده ها و معابر، خانه ها و ساخت پل استفاده می شود. همچنین در بعضی از سنگ های آتشفشانی رگه هایی از طلا و تکه های الماس یافت می شود. Old Faithful (با وفای قدیمی) آبفشان مشهوری در پارک یلواستون واقع در ایالات متحده آمریکاست. این آبفشان اسم خود را به این دلیل گرفته است که  همیشه هر ساعت یک بار به بیرون آب می پاشد.

در اعماق دریا نیز آتشفشان های زیادی وجود دارد. بیشتر آن ها را نمی توان دید. اما بعضی از این آتشفان های زیر دریایی به قدری مواد مذاب خود را بلند پرتاب می کنند که باعث ایجاد جزیره بر روی آب می شوند. در سال 1963یک آتشفشان زیر دریا شروع به فعالیت های شدید در نزدیکی ایسلند کرد. از زیر دریا بخار آب بیرون می آمد تا این که روز بعد آتشفشان وسعت یافت و یک جزیره جدید به وجو آمد. مردم محلی این جزیره را Surtsey می نامند. این نام از خدای آتش ایسلندی گرفته شده است.

هاوایی مجموعه جزایری است که از بیش از 100 جزیره در اقیانوس آرام تشکیل شده است. این جزایر بروی یک کمربند قرار دارند که در زیر آن ها مجوعه ای از آتشفشان های زیر آبی قرار دارد. بعضی از این آتشفشان ها دویا چند دهانه دارند اما مواد مذاب از دهانه ها به آرامی خارج می شود. در برخی مناطق مواد مذاب با سطح آب برخورد می کنند و بخار و سر و صدا ایجاد می کنند. در برخی از سواحل سنگ های سیاهی یافت می شود. این سنگ ها مواد آتشفشانی هستند که توسط آب دریا به ساحل آورده می شوند.

آتشفشان شناس ها به دانشمندانی می گویند که سعی می کنند آتشفشان ها و نحوه ی عملکرد آن ها را بیشتر بررسی کنند. آن ها می خواهند بدانند که زمان فوران یک آتشفشان چطور می توان مردمی که در آن نزدیکی هستند را به سلامت خارج کنند. اما آتشفشان شناس ها هنوز پاسخ تمام سوالات راجع به آتشفشان ها را نیافته اند. هیچکس هنوز به درستی نمی داند که چه زمانی یک آتشفشان شروع به فعالیت می کند و یا چه زمانی خاموش می شود.

حقایقی در مورد آتشفشان ها

چیزی حدود 1500 آتشفشان فعال روی زمین وجود دارد. حدود 50 مورد از آن ها سالی یک بار فوران می کنند، اما بیشتر این فوران ها زیر دریا اتفاق می افتد.

در سال 1883 آتشفشانی واقع در جزیره کراکاتوا در کشور اندونزی با بلندترین صدایی که تاکنون شنیده شده است، فوران کرد.

واژه لاتین ‘volcano’(به فارسی آتشفشان) ، ازVulcan، خدای آتش رومی ها آمده است.

کوه سنت هلن یک کوه آتشفشانی واقع در واشنگتن ایالات متحده آمریکاست. این کوه در سال 1980بعد از 123 خاموش بودن فوران کرد. انفجار این کوه باعث شد که چیزی حدود 8000 میلیون تن سنگ را پرتاب و سرازیر کرد.

بزرگترین آتشفشان در منظومه شمسی بر روی قمر مریخ، اولمپوس قرار دارد. این کوه 27 کیلومتر ارتفاع دارد. همچنین در 200 میلیون سال پیش فعال بوده است اما اکنون غیر فعال است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

برای زنده ماندن در مریخ به چه دانشی نیاز داریم

در

چه چیزی باید یاد بگیریم تا در سیاره دیگری زنده بمانیم

اگر رویای شما این است که به مریخ بروید، زمان شروع آماده سازی است. در اواخر سال 2018، ایلان ماسک اعلام کرد که موشک بزرگ Rock Fighter Rocket اولین پرواز نزدیک به زمین خود را در سال 2019 آغاز خواهد کرد و پنج سال بعد، برنامه ریزی برای راه اندازی اولین مریخ نورد استپروژه های فرود زمستانی توسط ناسا، آژانس فضایی اروپا و همچنین تعدادی از پروژه های خصوصی توسعه می یابد. آنها تاریخ شروع مأموریت به مریخ را از 2025 تا 2039 می خوانند.
درباره ی اینکه چه مهارتهای مفیدی باید در حال حاضر آموخته شود و یا تعلیم داده شود، نظر کارشناسان را بخوانید.
 
هنگام پرواز به مریخ، بسیاری از سیستم های هوشمند از جمله برای کنترل مریخ نورد، درگیر خواهند شد. در حال حاضر آنها فعالانه در حال توسعه هستند. پرواز فضایی و به ویژه فرود و مراحل قابل استفاده مجدد بر اساس پردازش اطلاعات و یادگیری ماشین است. 
 
چنین فن آوری ها بیشتر و بیشتر فشرده خواهد شد. و ما با افرادی که با آنها در ارتباط هستیم، نیاز به یک زبان داریم، در صورت خرابی می توانیم استفاده نکنیم، تعمیر کنیم و یا در حین عملیات باید چیزی را از ابتدا ایجاد کنیم.
بشریت فقط برای راه رفتن روی مریخ نمی رود. ما این دنیای جدید را بررسی خواهیم کرد، نمونه ها را جمع آوری می کنیم و در اینجا روش یادگیری ماشین می تواند فرایند را بسیار ساده کند. این یک تکنولوژی آماده است و می تواند برای ما در مریخ مفید باشد. 
 
من قطعا توصیه می کنم ابتدا مهندسان را آموزش دهیم. اینها افرادی هستند که سیستم های مکانیکی را ایجاد می کنند، می دانند که چگونه کار می کنند، آنها الکترونیک و اتوماسیون را درک می کنند، یعنی کاربردی، و نه چیز های انتزاعی.
من اکنون امیدوار هستم که ریاضیات را بیاموزید. برای صحبت کردن و برقرار کردن ارتباط باهم باید به مهندس تبدیل شوید. در هر صورت شما می دانید، مانند فیلم "مریخ": قهرمان زیست شناس است، اما او می تواند مسئله ریاضی را حل کند و فیزیک را درک کند. در فضا، ما به "سربازان جهانی" نیاز داریم که دارای زمینه فنی قوی باشند.سیاره مریخ در آینده ی نزدیک برای ما یک محیط بسیار خصمانه خواهد بود که ما باید مهارت های تفکر، پیش بینی و برنامه ریزی سیستم ها را اعمال کنیم. 
 
البته مسافران مریخ مجبور به ساختن بسیاری ازچیز ها نخواهند شد و اساسا همه چیز رباتیک خواهد بود: من فکر نمی کنم که کارگران ساختمانی را می توان به یک سیاره دیگر برد. علاوه بر این، در مریخ شما می توانید از ربات های شناسایی، هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کنید. برای کنترل ربات ها، برای دادن وظایف صحیح به آنها، باید با پردازش داده ها آشنایی کامل داشته باشید و مهارت های تخصصی در سایبرنتیک و برنامه نویسی داشته باشید. 
 
بنیانگذاران اولین مستعمره نیز بدون توسعه دهنده فناوری اطلاعات، معمار و متخصص در مواد جدید نمی توانند  کاری انجام دهند. علاوه بر این، یک پزشک(باید زندگی را در آنجا حفظ کرد)، یک متخصص زیست شناسی و یک خبرنگار مورد نیاز خواهد بود.
 

شناخت الگوریتم های یادگیری ماشین، تجربه با تکنولوژی دوقلوهای دیجیتال (یک مدل مجازی از یک فرآیند، محصول و یا خدمات) مفید است. ماموریت به سیاره مریخ با انتخاب نقطه بهینه فرود آغاز می شود. این یک وظیفه چند منظوره در شرایط مجموعه محدودی از داده های به دست آمده از ماهواره ها و روورها است. همانطور که اطلاعات در مورد مریخ انباشته شده است، ممکن است معلوم شود که نقطه فرود، از نظر توسعه ی بیشتر سایت های ساخت و ساز مطلوب نیست. و در اولین ماموریت، فرد باید بتواند به سرعت تجزیه و تحلیل داده های ورودی و تشکیل یک دیدگاه آگاهانه در مورد محل سایت های ساخت و ساز را برآورد کند. برای انجام این کار، شرکت کننده در ماموریت باید با الگوریتم تجزیه و تحلیل خوشه ای آشنا باشد.

هنگامی که اطلاعات جدید تغییرات قابل ملاحظه ای در محل سایت های ساخت و ساز آینده ایجاد نخواهد کرد، ساخت و ساز سرمایه در نقاط انتخاب شده آغاز خواهد شد. 

 

در مریخ، تمام امکانات بر روی فناوری خانه های هوشمند ساخته خواهد شد. حالت اشیاء با استفاده از انواع سنسورها نظارت می شود که خوانش آنها به طور منظم به مراکز کنترل مرکزی ارسال می شود.
ما اکنون در پروژه دیجیتالی پالایشگاه ها  یک عنصر از چنین آینده ای را می بینیم. برای دستیابی به استقلال کامل ، لازم است مدل های بسیار دقیق و پایدار تمام فرایندها را داشته باشیم. و این واقعیت که تا همین اواخر به نظر غیرممکن بود، با توسعه سیستم های ذخیره داده و تجزیه و تحلیل اطلاعات، به عنوان اطلاعاتی در مورد اشیاء و فرایندها افزایش می یابد و قابل دسترسی است قبل از اینکه مستقیم با چشم دیده شود.
 
من به متخصصان جوان توصیه می کنم که روش تجزیه و تحلیل ریاضی و مدل سازی را به دانش خود اضافه کنند.شرکت کنندگان اجبارا در اولین سفر به مریخ باید مهندسان در علوم فیزیک و ریاضی و همچنین برنامه نویسان سیستم باشند که بتوانند نرم افزار را توسعه دهند. مطمئنا شما نیاز به دانش از تئوری کنترل خودکار و مدل سازی ریاضی برای توسعه مدل برای کنترل وسایل فنی دارید. 
 
علاوه بر این، در اولین سفر، کارشناسان برای توسعه راه حل های پلت فرم، طراحی شده اند تا کل زیرساخت را به یک سیستم نرم افزاری خودکار متصل سازند. این کار مشابه با سیستم عامل های موجود در گوشی های ما و همچنین تکنولوژی خانه های هوشمند است.
 
یک مثال ساده از این که چگونه این همه می تواند مفید باشد. وظیفه بارگیری و تجهیزات کار را در نظر بگیرید. بر روی زمین تمرین وجود دارد که در کارکرد فناوری، اولویت با حالت حداکثر بار تجهیزات قرار می گیرد، انتظار می رود که خروجی از محصول نهایی بیشتر باشد. این مانند فشارآوردن حداکثر به ماشین است و همیشه موثر نیست. شما می توانید محصولات کمتری را در تبدیل متوسط ​​تولید کنید، با این حال، شما می توانید برق را ذخیره کنید، تجهیزات را از بین نبرید و در نهایت برنده شوید.
برای انجام چنین محاسباتی ضروری است یاد بگیرید که به آینده نگاه کنید، اما این تنها برای فرد امکان پذیر نیست. به کمک دستیارهای شناختی که می توانند بر اساس داده ها برای پیش بینی آینده دقیق  باشند، شبکه های عصبی و برنامه های هوش مصنوعی استفاده می شود. ابزارهای ذکر شده به شخص اجازه می دهد آینده را پیش بینی کند. 
 
پیچیده ترین کار نیاز به حداکثر اتوماسیون، که منبع مقدار زیادی از داده ها برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی است می باشد. همه سیستم ها باید بر روی یک زبان "جهانی"، نوعی "اندروید صنعتی" کار کنند که به شما امکان همگام سازی تمام تکنولوژی ها و به دست آوردن نتیجه مطلوب را می دهد.
به طور طبیعی، به منظور ادامه توسعه این فنآوری ها، مهارت های خوب در فناوری اطلاعات و ریاضیات مورد نیاز است. و اولویت آن با ریاضیات است، زیرا پایه ای برای علوم مانند فیزیک، شیمی، بیوانفورماتیک و سایر تخصص های مهم برای توسعه سیاره مریخ است.
 
ماموزیت فضایی دارای درجه بالایی از عدم اطمینان است. و این شامل استفاده از روش های کاملا استاندارد برای حل مشکلات نمی شود. هر قدمی که باید برداریم: آیا می رویم؟ آیا ما درست انجام می دهیم؟ در چنین شرایطی، ذهنیت قیاسی، اسکروم SCORM(قوی ترین استانداردها در زمینه آموزش مجازی)، کانبان( ابزاری برای پیاده سازی تولید بهنگام) و چارچوب های مشابه بیشتر مناسب هستند. بسیار مهم است که یاد بگیرید.
 
ما می توانیم مریخ را مستقیما مستعمره کنیم. به عنوان مثال، برای دوره های کوتاه مدت، به خودتان یک کار اختصاص دهید. بدون نیاز به تلاش برای ایجاد کل شهر در یک سیاره جدید از ابتدا و در نهایت استراتژی آینده خود را مطابق با شرایط تغییر دهید.  برای به دست آوردن حداکثر کارایی در خروجی، رویکردهای تکراری-افزایشی را می توان حتی در فضا استفاده کرد.
استاد اسکروم می داند چگونه می تواند فرآیند کار تیمی را سازماندهی کند، چگونه به حل یک مشکل پیچیده و برای حمایت از همکاران در یک لحظه دشوار کمک کند. علاوه بر این، مطلوب است که این افراد، توانایی های خود را به یکدیگر آموزش دهند.
 
چنین چیزی، به نظر من، بسیار مهم است، مانند تمایل به دائما گسترش دانش آن ها می باشد. ما در جهانی زندگی می کنیم که در آن همه چیز به سرعت تغییر می کند و حرفه های امروز می توانند در عرض 15-20 سال از بین بروند. باید برای این واقعیت آماده باشید که شما همیشه کسانی نیستید که در دانشگاه تحصیل کرده اید. شما باید آماده تغییر زمینه حرفه ای باشید و این کار را به سرعت انجام دهید و بعضی از مهارت ها را به عنوان یک بزرگسال به دست بیاورید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

15 عکس که تأیید می کنند در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از طبیعت نیست

در
در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست
به تازگی ، به نظر می رسد که طبیعت بیشتر و بیشتر سعی در جلب توجه انسان ها دارد. طبق اعلام سازمان ملل ، تعداد طوفان ها ، سیل ها و امواج گرما از سال 1970 روی سیاره زمین حدود 5 برابر افزایش یافته است. بنابراین زمان آن رسیده است که کلاه از سر برداشته و به طبیعت این سیاره ادای احترام کنیم.

sayarak.com می داند که همیشه کسانی وجود خواهند داشت که متقاعد کردن آنها دشوار خواهد بود. بنابراین ، من 15 عکس انتخاب کردم که باعث می شود هر کسی باور کند که در نبرد انسان با طبیعت، انسان شکست خواهد خورد.

در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست
در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست
در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست
در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست
در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیستدر سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست
در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست
در سیاره ما هیچ چیزی قدرتمندتر از قدرت طبیعت نیست

نظرات

در ادامه بخوانید...