حداقل های SEO

در

در مقاله حداقل های SEO به موارد بسیار کلیدی که در رابطه با SEO می پردازیم، عدم رعایت حتی یک مورد باعث پشیمانی خواهد شد.

1- موضوع یا Title: هر صفحه ای باید موضوع یا Title داشته باشد.

<title>موضوع</title>

در مورد موضوع صفحه این موارد را باید بدانید.

- صفحه بدون موضوع ارزشی در جستجو ندارد و گوگل صفحات بدون موضوع را نادیده می گیرد.

- موضوعات تکراری در یک سایت قابل قبول نیست و همه حذف می شود.

- طول موضوع یا Title باید حداقل 1 و حداکثر شصت کاراکتر باشد. (60 کاراکتر زیاد نیست، جمله قبلی 59 کارکتر و این جمله 60 است)

- موضوع باید کاملا مرتبط با محتوا باشد. مثلا اگر موضوع در مورد پژو 206 است متن نباید در مورد آناناس باشد

 

2- کلمات کلیدی یا keywords: هر صفحه علاوه بر موضوع دارای بخشی به عنوان meta tags یا تگ های متا است. بی اهمیت ترین بخش های تگ های متا، همین کلمات کلیدی است. شما متناسب با موضوع و محتوا باید تعدادی کلمه انتخاب کنید و در این بخش بنویسید.

 <meta name="keywords" content="keyword1,keyword2,..."> 

گوگل چند سالی است به کلمات کلیدی اهمیتی نمی دهد. البته به لطف دوستان سئو کار! پس ما هم توضیح را کوتاه میکنیم.

 

3- توضیحات یا description: مهمترین بخش meta tags یا تگ های متا است. توضیح مختصری در مورد محتوای صفحه در این بخش وارد کنید.

 <meta name="description" content="some text"> 

در مورد توضیحات تگهای متا این موارد را باید بدانید.

- طول توضیحات حداکثر 300 کاراکتر است. شما مجاز هستید هرچقدر دوست دارید در این بخش بنویسید ولی فقط 300 کاراکتر اول در نتیجه جستجو نمایش داده می شود. (مانند تصویر زیر)

 

- توضیحات باید خلاصه ای محتوا مرتبط با موضوع باشد. 

 

4- URL یا لینک صفحه: در موارد قبلی همه سئو کاران توافق دارند ولی لینک صفحه جای بحث دارد. برخی سئو کاران به لینک های به اصطلاح "SEO-Friendly URL" تمایل دارند و برخی عقیده دارند این لینک ها تاثیری در نتیجه جستجو ندارد. فارغ از نتیجه رعایت این مورد نیز خالی از لطفا نیست.

لینک ساده:

http://sayarak.com/article.aspx?id=123

لینک SEO-Friendly URL:

 

http://sayarak.com/زندگی/آشپزی/1395/تیر/6/کوینولا-چیست

 

همانطور که در لینک دوم مشخص است، این صفحه مربوط به کوینولا است و در بخش آشپزی با سردسته زندگی نوشته شده است. حتی تاریخ مقاله نیز آورده شده است. لینک اول ممکن است هرچیزی باشد!

کلا استفاده از لینک های SEO-Friendly URL پیشنهاد می شود حتی اگر در SEO تاثیری نداشته باشد.

 

5- محتوا: مهمترین بخش صفحه محتوا است. محتوا باید مرتبط با موضوع، جذاب و تقریبا طولانی باشد. ربات های گوگل برخلاف انسان ها به شدت تمایل به متن های طولانی دارند. (شاید به همین دلیل است که این مقاله طولانی شده است)

 

6- تصاویر: اگر از تصاویر استفاده می کنید، حتما وضوح کافی داشته باشد.

 

7- لینک های خارجی: اگر به صفحه ای غیر از سایت خود لینک می دهید حتما یا به صورت new window یا _blank و پنجره جدید باشد. تصمیم follow یا nofollow با شماست.

 

درنهایت با رعایت تمامی این موارد شاید نتیجه بهتری نگیرید ولی عدم رعایت این موارد واقعا تاثیر منفی دارد.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

7 چیزی که نمیتوانید برای SEO در سال 2017 نادیده بگیرید

در

(سیارک) : SEO(سئو)، بهینه سازی موتور جستجو یکی از روشهایی است که در آن سایت شما در بالای موتورهای جستجو مثل گوگل، یاهو، و بینگ نشان داده میشود . شما میتوانید با بهبود ویژگی های داخلی و خارجی سایت بر اساس استانداردهای موتور جستجو، سایت خود را بهینه کنید.


این موتورهای جستجوی معروف صفحات، ویدئو، لیستهای محلی، و دیگر محتوای سایت را با اولویتهای بازدید کننده یا بیشتری جستجوی بازدید کننده رتبه بندی میکنند. در اینجا، در این مقاله، لیستی از قوانین سئو را معرفی میکنم که بازاریابان و ارائه دهندگان خدمات باید از آنها پیروی کنند تا موفق شوند.
1. محتوای منحصر به فرد
مهمترین ابزار SEOسئو محتوای منحصر به فرد و با کیفیت در کنار کلمات کلیدی است. محتوا باید اصل بوده و نباید ان را از سایتها و وبلاگهای دیگر کپی کرد. میتوانید از سایتهای دیگر ایده بگیرید و سپس مطلب را با کلمات خودتان بازنویسی کنید، اما با روشی مناسب و کلمات کلیدی مناسب. همیشه میزان منطقی بودن کلمات را هنگام نوشتن محتوا مدیریت کنید. روش استاندارد  استفاده از 3 الی 4 درصد تراکم منطقی است.
2. طول کلمات کلیدی
سالهاست که برای نوشتن محتوای سایت از کلمات کلیدی استفاده میشود. اما امروزه، استفاده از کلمات طولانی، یا عبارت و یا کلمات کلیدی طولانی یکی از روندهای معروف سئو هستند. برای رسیدن به بالاترین قابلیت دید در موتورهای جستجو، مالکان کسب و کار از محتوای منحصر به فرد و کلمات کلیدی غنی برای صفحات وب خود استفاده میکنند.
3. مشتریان را بر اساس مکان جغرافیایی هدف بندی کنید
علاوه بر کلمات کلیدی، SEO از مکان جغرافیایی خاص نیز استفاده میکند که یکی از آخرین روندها برای بهینه سازی موتور جستجو است. زیرا مردم امروزه از جستجوهای خاص و از مشخصات خاص مثل مکان جغرافیایی، موضوع و غیره استفاده میکنند.
نهایتا به مالکان تجاری کمک میکند تا محتوای وب خود را با این مشخصات بهینه کنند تا از رتبه بندی بالا در موتور جستجو مطمئن شوند. مشخص کردن مکان جغرافیایی کسب و کار و همچنین متا تگهای جغرافیایی روی وب سایت بسیار مهم است. با این کار میتوانید از بالا رفتن رتبه در موتور جستجو مطمئن شوید.
4. جستجوهای سفارشی را اصلاح کنید
این یک حقیقت است که بازدید کنندگان صفحات وب را بر اساس علایق، مطالبی که علاقه ندارند، و الگوهای رفتاری جستجو میکنند. همانند یک مالک کسب و کار، شما نیز ابتدا باید این جستجوی سفارشی و شخصی شده را مشخص کنید تا به رتبه بالایی در موتورهای جستجو برسید.
5. وبلاگ
وبلاگ یکی از روندهای اخیر سئو است که از آن برای بالا بردن رتبه جستجو در موتورهای جستجوی معروف استفاده میکنند. وبلاگ نویسی و نوشتن مقالات با کیفیت برای پلتفرمهای وبلاگی مثل وردپرس و بلاگر یکی از بهترین روشها برای بهبود قابلیت دید است. با کمک وبلاگ نویسی، میتوانید طیف وسیعی از خوانندگان را بدست آورید. یک نکته ی دیگر، که در روزهای اولیه ی بازاریابی مورد استفاده قرار میگیرد ایجاد بک لینک (لینک ارجاع) به وبسایتهای دیگر است تا بتوان به ترافیکی بزرگ رسید، اما امروزه سایتها آن را نادیده میگیرند.
6. کلمات تبلیغاتی گوگل
ابزار بعدی سئو استفاده از کلمات تبلیغاتی گوگل است. شما باید به سایت گوگول رفته و سپس کلمات تبلیغاتی (Adwords) گوگل را انتخاب کنید، سپس به ابزار کلمات کلیدی بروید. ابزار کلمات کلیدی به شما کمک میکند تا به اطلاعات دقیق کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان تایپ میکنند دست پیدا کنید. استفاده از آن آسان است. وقتی چند کلمه ی کلیدی ساده نوشتید، لیست کاملی از کلمات کلیدی پیشنهادی و مورد استفاده توسط Adwords در اختیار شما قرار میگیرد. در عین حال، هنگام کار با روشهای سئو، ابزار جستجوی کلمه کلیدی گوگل برای رسیدن به ترافیک بالا برای سایت بسیار حیاتی است.
7. یکی از آخرین روندهای سئو، استفاده از فرهنگ لغت تجاری است.

طبق گفته ی متخصصان سئو، لینک دهی با فرهنگ لغتهای تجاری، به صورت محلی و جهانی، میتواند به افزایش قابلیت دید وبسایت شما مخصوصا در موتورهای جستجو کمک کند.
برای اینکه روشهای سئو را به بهترین شکل بکار بگیرید، بهتر است از ارائه دهندگان خدمات سئو کمک بگیرید و آنها را استخدام کنید تا در مورد آخرین روندها در صنعت و بهینه سازی سایت شما به شکلی که به رتبه ی بالایی در موتورهای جستجو برسد شما را راهنمایی کنند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

بهترین روش جستجو در اینترنت

در

قبل از نوشتن یک مقاله علمی، شما باید مقالات دیگر پیرامون موضوع مورد نظر خود را بخوانید، به طوری که تحقیقات شما را در آن زمینه قرار دهد. تحقیقات علمی به صورت مجزا انجام نمی شوند، بلکه در ارتباط با کار قبلی می باشند و یا از آن حمایت می کنند و یا مخالف با آن هستند. جستجو از طریق میلیون ها نشریه می تواند یک دورنمای دلهره آور باشد.
با این حال، می توان آن را با کمی برنامه ریزی بسیار آسان تر ساخت.
جستجو در متون باید در شیوه ای روشمند همانند انجام پژوهش صورت پذیرد. شما باید یک استراتژی را توسعه دهید و به شیوه ای منطقی آن را دنبال کنید. یک قانون مهم ثبت جایی است که شما جستجو می کنید، چه واژه هایی استفاده کردید، و آنچه که شما دریافتکردید. این مسئله باعث صرفه جویی در زمان می شود، چرا که شما جستجوهایی را تکرار نمی کنید که در آنها چیزی یافت نشد و می توانید به سرعت ردپای مقالاتی را دنبال کنید که مفید بودند.

استراتژی های جستجو

در حال حاضر بسیاری از افراد از طریق موتورهای جستجو یا اینترنت و یا پایگاه داده های کتابشناختی اختصاصی در کتابخانه ها به جستجوهای الکترونیکی دسترسی دارند. ویژگی مشترک همه روش های الکترونیکی استفاده از کلمات کلیدی است.
نویسنده ی یک مقاله معمولا کلمات کلیدی را مشخص می کند، اگر چه مدیران یک پایگاه داده ممکن است کلمات را اضافه کنند. گاهی اوقات کلمات کلیدی به صورت خودکار توسط برنامه های فهرست بندی تولید می شوند. کلمات کلیدی محتوای مقاله را نشان می دهند و می توانند برای جستجوی موضوعات خاص مورد استفاده قرار گیرن. برای مثال، تایپ "گربه" در جستجوی کلیدواژه سبب می شود تا همه مقالاتی که در آن "گربه" به عنوان یک کلمه کلیدی انتخاب شده فهرست شوند. کامپیوترهای قدرتمند امکان جستجوی سریع تر را فراهم می سازند. از این رو، برخی از سیستم های پایگاه داده امکان جستجوی عنوان و یا حتی چکیده یک مقاله برای کلمات خاص را برای شما فراهم می سازند. از کلمات کلیدی مانند "the" یا "of" استفاده نشود. معمولا آنها نادیده گرفته خواهند شد.
کلمات کلیدی معمولا ترکیب می شوند تا یک عبارت منطقی را تشکیل دهند. به عنوان مثال، "گربه و سگ" ممکن است برای پیدا کردن همه مقالات شامل هر دو واژه ی "گربه" و "سگ" مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که "گربه یا سگ" همه مقالات شامل هر یک از کلمات یا هر دو کلمه را پیدا می کند. برخی از موتورهای جستجو از "+" به جای "و" استفاده می کنند و از "/" به جای "یا" استفاده می کنند. بنابراین، خواندن دستورالعمل ها مهم است. کلمه "نه" و یا نماد "-" ممکن است برای حذف کلمات استفاده شود. بنابراین، عبارت "گربه نه ببر" همه مقالات در مورد گربه که شامل کلمه "ببر" نمی شود را فهرست می کند. عبارات پیچیده معمولا می توانند با استفاده از براکت تولید شوند. به عنوان مثال، "(گربه نه ببر) و (سگ یا اسب)" همه مقالات شامل کلمه "گربه" و یا "سگ" و یا "اسب" را لیست می کند، چنانچه مقاله شامل کلمه "ببر" باشد.
برای بسیاری از موتورهای جستجو، شما می توانید از "نویسه عام" برای کوتاه کردن کلمات کلیدی و گسترش دامنه جستجو استفاده کنید. نویسه عام "؟" به طور معمول به معنای هر حرف تنها، و "*" به طور معمول به معنای هر گروه از حروف می باشد. به عنوان مثال، "گربه؟" به معنی جستجو برای "گربه" به همراه یک حرف بیشتر که معمولا صورت جمع (یعنی گربه ها) را پوشش می دهد، در حالی که "گربه *" به معنی جستجو برای "گربه" با تمام انتهای ممکن است (به عنوان مثال گربه، گاو، کاتالوگ، کاترپیلار). "*" باید با دقت استفاده شود، و برای کلمات کوتاه تر از چهار حرف نباید استفاده شود، چرا که منجر به به صدها کلمات کلیدی می شود و موتورهای جستجو را کند می کند.
راز جستجوی کارآمد این است که کلمات خود را به دقت انتخاب کنید. اگر کلمات بیش از حد کلی باشند، شما می توانید هزاران نتیجه دریافت کنید. اگر کلمات بیش از حد خاص باشند، شما ممکن است مقالات مرتبط را از دست بدهید. یک نمونه جستجو در جدول زیر نشان داده شده است.

محقق جستجویی از یک پایگاه داده برای ارجاع های "اثر عوامل رشد شبه انسولین (IGF) روی بیان RNA در بافت تخمدان گاو" انجام داد. به طور مشخص، "RNA" به عنوان یک کلمه کلیدی بیش از حد کلی است، زیرا بیش از 100،000 مقاله پیدا شد (جستجو 1). اضافه کردن کلمات کلیدی "بیان" و "تخمدان" جستجو محدود شده است (جستجو 2 و 3). به هر حال، تنها زمانی که "گاو" گنجانده شده بود، تعداد مقالات قابل مدیریت شده است (جستجو 4). هنگامی که "IGF" به عنوان یک کلمه کلیدی اضافه شد (جستجو 5)، تنها 5 مقاله مشخص شد. در این مرحله، شما نیاز به بررسی ای مسئله دارید که آیا هر یک از کلمات کلیدی خیلی خاص هستند یا خیر. اگر این مورد بود، شما ممکن است برخی از منابع با ارزش را از دست بدهید، زیرا نویسنده کلید واژه های مختلفی را انتخاب کرده است. به عنوان مثال، "IGF" ممکن است به طور کامل (فاکتورهای رشد شبه انسولین) نوشته شود، و گسترش جستجو به "IGF یا انسولین" شش ارجاع دیگر را می افزاید (جستجو 6). به طور مشابه، نویسندگان ممکن است "ovary" را به جای "ovarian" به عنوان یک کلمه کلیدی انتخاب کنند که این امکان را فراهم می سازد که شش ارجاع دیگر اضافه شود (جستجو 7). نگاه به شاخص یا اصطلاحنامه ممکن است به شما برای پیدا کردن کلمات کلیدی جایگزین در جستجوی خود کمک کند.

این مثال دو اصل از پایگاه داده های جستجو را نشان می دهد. شما می توانید جستجوی خود را با اضافه کردن کلمات کلیدی خاص محدود کنید؛ شما می توانید جستجوی خود را با دادن کلمات کلیدی جایگزین گسترش دهید. در این مورد، ما از یک جستجوی گسترده آغاز و آن را محدود کردیم. استراتژی جایگزین با یک جستجوی خاص شروع می شود و آن را گسترده تر می کند. هیچ بهترین استراتژی وجود ندارد؛ فقط می توانید تصمیم بگیرید چه زمانی شما یک تعداد معقول از ارجاع های مربوطه را در اختیار دارید.
پایگاه داده های الکترونیکی در جستجوی متون تحول ایجاد کرده اند، اما آنها دارای محدودیت هایی هستند. از آنجا که کامپیوتر با واقعیت های دقیق (در نهایت، 0 یا 1) سروکار دارند، برنامه نویسی آنها برای ایجاد تقریب ها یا ارتباط ها دشوار است. زبان، حتی زبان علمی، اغلب غیر دقیق است و همیشه حداقل دو راه برای گفتن یک چیز وجود دارد. مغز انسان می تواند ارتباط هایی بسیار موثرتر از هر کامپیوتر ایجاد نماید. یک کامپیوتر می تواند یک ارجاع را پیدا کند تنها اگر یک کلمه کلیدی انتخاب شده توسط نویسنده یا سردبیر منطبق با کلمه کلیدی انتخاب شده توسط شما باشد. گاهی اوقات شما ممکن است یک ارجاع را پیدا کنید که مربوط به موضوع شما باشد، اما شامل هیچ یک از کلمات کلیدی شما نباشد.ادامه دارد............

نظرات

در ادامه بخوانید...