لاکچری

در

معنی کلمه لاکچری یعنی چه ؟ …. این یکی از سوالهایی که اینروزها خیلی ها برای پیدا کردن معنی آن در اینترنت سرچ می کنند . زندگی لاکچری چیست؟

اگر این روزها زیاد با کلمه لاکچری یا لاکشری ، در فروشگاه ها ، در شبکه های اجنماعی مثل اینستاگرام در بیلبوردهای خیابان یا حتی در منوهای رستوران ها برخورد میکنید و به دنبال معنای واقعی لاکچری هستید در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه برای درک درست لاکچری بودن لازم است در اختیارتان بگذاریم
بازارِ لاکچری بودن این روزها بسیار داغ است ! برای مثال لاکچری های اینستاگرام ، این کلمه در چند سال اخیر بسیار از سوی کاربران این شبکه اجتماعی مورد استقبال قرار گرفته است . شاید در برخی موارد کاربران اینستاگرام افراط میکنند و انتهای هر کپشن از پست هایشان در رابطه با کافه گردی یا رستوران گردی یا یک خرید ساده از هشتگ لاکچری استفاده میکنند
آیا به نظر شما نشستن در یکی از کافه های پالادیوم تهران یک فعل لاکچری محسوب میشود ؟ آیا مسافرت به کیش یک سفر لاکچری است ؟ آیا عکس گرفتن از پیتزایی که در یکی از فست فود های مشهور مشغول خوردن آن هستیم یک حرکت لاکچری است ؟ ( سیارک)

لاکچری یک سبک زندگی است که در آن فرد اصرار دارد گران قیمت ترین و با کیفیت ترین اقلام را در میان کالاها و خدمات انتخاب کند چرا که گمان می کند با این کار تجربه ممتاز و حس برتر و بالاتری نسبت به هم رده های خود در جامعه پیدا می کند. اتومبیل های لاکچری را همه در زیر پای فوتبالیست های مشهور دیده ایم. ساعت ها، جواهرات، مبلمان و وسائل خانگی و همینطور هتل ها و رستوران ها از کالاها و خدمات لاکچری به حساب می آیند. خرید بلیط تجربه های لذت بخش و نادر مثل سفر به فضا هم از جمله خریدهای لاکچری شناخته می شود. میوه فروشی که میوه های درشت و با کیفیت را در فضایی جداگانه نگه می دارد هم یک لاکچر فروش است که دنبال مشتری پولدار و لاکچرپسند می گردد.

با کلمه لوکس همه آشنا هستیم. در واقع با وجودی که لوکس یک کلمه لاتین به معنای تجملی است اما در زبان فارسی مانند یک کلمه فارسی با آن برخورد می شود. لوکس گرایی یا لاکشری (Luxury) به معنای شکلی از زندگی است که در آن فرد ترجیح می دهد اجناس لوکس را بخرد. لاکشری با وجودی که به تلفظ صحیح کلمه انگلیسی نزدیکتر است اما در ایران به صورت لاکچری تلفظ می شود، که البته با توجه به جا افتاده بودن کلمه لوکس در زبان فارسی همان ترجمه لوکس گرایی برای آن مناسب تراست.

در ادامه به سراغ معنی کلمه لاکچری ( یا لاکشری ) میرویم و بررسی میکنیم این کلمه جذاب در ویکی پدیا و یا فرهنگ لغت به چه معناست
کلمه لاکچری ، لاکشری و یا حتی لاکژری از جمله کلمه های جنجالی است که به تازگی وارد زبان فارسی شده است و تقریبا هرکسی آن را به نحوی که خودش راحتر باشد تلفظ میکند نوشتن لاکچری به انگلیسی به این صورت است ” LUXURY ” که حنی در برخی موارد در لاکچری های اینستاگرام دیده شده که این کلمه را به اشتباه لوکسوری نیز تلفظ میکنند!

این کلمه در زبان فارسی شاید معادل تجملات یا اشرافی بودن باشد و یا حتی ممکن است در هر موقیتی معنایی متفاوت داشته باشد برای مثال شبکه های اجتماعی که از کلمه لاکشری معنای خودنمایی برداشت میشود 

معنی و طرز نوشتن لاکچری به انگلیسی

در زبان انگلیسی کلمه لاکچری ” LUXURT ” به دو صورت صفت و اسم به کار میرود
کلمه luxury به صورت اسم در زبان انگلیسی : نفیس بسیار ظریف ( مورد استفاده برای زمانی که محصولی قیمت بالایی دارد )
یک مورد غیر ضروری و مطلوب (منحصر به فرد ) که برای خرید گران بهاء است ( در اینجا غیر ضروری به معنای کالایی است که از موارد ضروری زندگی نیست )

مترادف های کلمه لاکشری : زیادی بودن لذت بخش بودن گرانبهاء بودن جلال اشرافی مجلل شکوه بزرگی و عظمت غیرضروری متمول
کلمه های متضاد با لاکچری : قفر بی پولی ضروری سادگی
قابل پیش بینی است که شما هم در این مورد که پیدا کردن یک معنی مستقل و کامل برای تعربف لاکچری کار ناممکنی است با ما موافق باشید ولی کلمه های تجملاتی و اشرافی در زبان فارسی بیشترین قرابت معنایی را با معنی لاکچری دارد اما از کلمه لاکشری قدیمی تر در زبان فارسی ، کلمه لوکس LUX است . در زبان فارسی قبل از کلمه لاکچری بیشتر از کلمه لوکس استفاده میشد وقتی کالا و محصولی تاحدی گرانقیمت و منحصر به فرد بود آن شیء با صفت لوکس همراه میشد

اما ریشه کلمه Luxury در زبان انگلیسی به چه تاریخی برمیگردد؟

این کلمه در زبان انگلیسی هم زیاد قدیمی نیست ، رواج استفاده از این کلمه به اواسط قرن ۱۴ برمیگردد البته معنی امروزی این کلمه در قرن ۱۶ میلادی پس از آن که بشر توانست بین کالا و محصولات انتخاب کند شکل گرفت و معنای گران قیمت یا اشرافی بودن گرفت و تا انتهای قرن ۱۷ میلادی معنای لاکچری به سمت ” لذت بردن از چیزی که در زندگی ضروری نیست ” پیش رفت . استفاده از این کلمه کم کم در بین مردم جا افتاد تا اوایل قرن ۲۰ میلادی که آن را به عنوان صفت هم به کار گرفتند .
در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، دسترسی راحت تر به اطلاعات و اخبار و فراگیر شدن سبک های هنری ، لاکچری معنایی عمیق تر از قبل پیدا کرده است و صرفا آن را در یک کلمه یا عبارت نمیتوان تعریف کرد و برای توصیف این کلمه تنها استفاده از کلمه تجملاتی و گرانقیمت کافی نیست
کلمه لاکچری تقریبا از سال ۲۰۱۴ در مرورگر ها به زبان فارسی جست و جو میشود و پس از گذشت تقریبا ۴ سال کاربران همچنان به دنبال معنای واقعی لاکچری هستند و سرچ این عبارت در گوگل از سوی کاربران فارسی زبان بسیار زیاد است . اما معنای واقعی لاکچری چیست ؟!
معنای لاکچری به قدری گسترده شده است که میتوان آن را یک سبک زندگی دانست
معنا و کاربرد کلمه لاکچری یا تلفظ درست تر آن لاکشری در ادبیات امروز جهان چیست؟
در ابتدای این گزارش توضیحات مختصری درباره کلمه لاکچری ، تلفظ و طرز نوشتن آن و کلمه های هم معنی یا مخالف دادیم که در ادامه به شرح کلمه های هم معنی با لاکچری در زبان فارسی میپردازیم که به درک بهتر این کلمه کمک میکند

لاکچری یعنی ؛ تجمل :

کلمه تجمل ریشه در زبان عربی دارد و یکی از معانی آن در زبان فارسی زیبایی است و پیامبر میفرماید : ” خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد و دوست دارد نعمت های خودش را در بنده اش ببیند . خداوند فقر و اظهار به فقر را دشمن میداند ”
هر آن چه در اطراف ما و در دنیا وجود دارد نشانه هایی از زیبایی و زشتی (نازیبایی) را در خود دارد که البته تشخیص این زشتی و زیبایی به سلیقه افراد ، سبک زندگی و محیط و جامعه ای که در آن زندگی کرده اند بستگی دارد حتی ساخته های دست بشر از داشتن این ویژگی ها مستثنا نیست
کلمه تجمل به معنای آراستن است و در زندگی به معنای گرایش به زیبا نشان دادن است که البته مرز باریکی بین فخر فروختن به دیگران با تجمل است که زیاده روی در تجمل گرایی باعث گذشتن از مرز تجمل است که عملی بسیار مذموم و ناپسند است. ( سیارک)

لاکچری یعنی ؛ گران بودن :

گران بودن یکی از شاخص های لاکچری است؛ البته تنها یکی از شاخص ها. متاسفانه به دلیل کج فهمی، در زبان امروز مردم، هر چیز گرانی لوکس نامیده می شود در حالی که ممکن است هرگز کیفیت مطلوب را نداشته باشد و یا دقت لازم برای ساخت و پرداخت آن به کار گرفته نشده باشد. به هر حال واضح است کالایی که ساعت ها زمان برای طراحی و ساخت آن از عمر افراد سپری شده است، قیمت بالایی هم دارد.

لاکچری یعنی ؛ شکوه :

کلمه های مترادف با این کلمه عبارت اند از شان، شوکت، حشمت، بزرگی، بزرگواری، جاه و جلال، دبدبه، ابهت، فر. شکوه یعنی جلوه کردن به بزرگی و جلال و خوبی. چیزی که شکوه دارد، در کمترین زمان، زبان انسان را بند می آورد و وی را مبهوت خود می کند.
هر چیز شکوهمند آنقدر از لحاظ احساسی انسان را بر می انگیزد که توصیف کردن چگونگی این روند و این که چه چیز باعث این وجد و شعف درونی می شود، تقریبا ناممکن است. شکوه داشتن، چیزی ورای زیبا بودن و جذاب بودن است. شکوه داشتن بسیار به خاص بودن و نادر بودن ربط دارد.

لاکچری یعنی ؛ فراوانی :

وفور و بسیار بودن در جنبه های مختلفی نمود پیدا می کند از جمله در مورد تزئینات یک شیء یا لباس و یا تعدد اتاق های یک خانه. «زیاد بودن» به طور کلی چیزی است که پس از رفع نیاز های اولیه و به دست آمدن ضرورت ها به سراغ انسان می آید. البته گاهی زیاد بودن به حد اسراف می رسد که رفتاری ناپسند است.

لاکچری یعنی ؛ تزئینی بودن :

انسان زمانی به سراغ تزئین کردن می رود که بخواهد به چیزی فراتر از کاربردی بودن یک وسیله برسد. خرید یک تابلو، یک مجسمه یا یک فرش اصیل، مثال هایی از تلاش انسان برای آراستن و تزئین کردن محیط پیرامون خود است. تزئین کردن به مفهوم توجه بیشتر هم است.
هر کس ممکن است به پوشاک، خودرو، یا محل زندگی خود بیشتر توجه کند و آنرا تزئین کند. تزئین کردن معمولا با اضافه کردن همراه است. شما موارد ظریفی را به یک چیز (شیء) اضافه می کنید تا هیچ چیزی کم نداشته باشد و در کمال باشد. در نهایت، چیزی که تزئینی است، یعتی قرار است کامل کننده باشد و ما را به حداکثر ایده آل خود برساند.
لاکچری ، وجوه بسیاری دارد. توصیف یک خانه، خودرو و یا هر ساخته بشری با این کلمه، تنها به معنای گرانی آن چیز نیست. کیفیت ساخت و پرداخت، رعایت اصول هنری و بسیاری از موارد دیگر که در مقاله های بعدی به آن ها خواهیم پرداخت، از لازمه های این ساخته هاست.
لاکچری مانند هر مفهوم و یا شیء دو وجه پسندیده و ناپسند می تواند داشته باشد؛ همانگونه که چاقو می تواند ابزار نجات جان انسان در دست پزشک باشد و یا آلت قتل وی در دست یک جانی. لاکچری می تواند به طور صحیح به کار گرفته شود؛ به منظور آسایش و رفاه بیشتر. از سوی دیگر می تواند به طور غیر اخلاقی و به منظور نمایش توانگری مالی به کار گرفته شود که پسندیده نیست. ( سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

بوی تعفن، تعطیلات باشکوه و سایر لذتهای زندگی در قلعه‌های قرون وسطی

در
با فیلم هایی که بعضی اوقات سبک زندگی در قرون وسطی را "زمان طلایی" به تصویر می کشند ، فریب نخورید. ناگفته نماند که زندگی دهقانان و زندگی روزمره اشراف که فقط متعلق به قلعه ها بود ، اصلاً مانند تعطیلات دائمی نبود. زندگی در قلعه های قرون وسطی حتی برای طبقه بالا با اتاق های سرد، تیره و تاریک که توسط شمع های نرم و بد بوی که در قلعه های اشرافی روشن بود، به هیچ وجه راحت نبود. بنابراین ، آیا میدانید در قلعه های قرون وسطی همیشه با چه مواردی دست و پنجه نرم می کردند؟
 

1. بوی تعفن دائمی

توالت فرنگی ها که فقط یک سوراخ در کف نشیمنگاه بودند و همچنین عدم بهداشت در بین طبقات پایین در قلعه، بوی تعفن همیشه آزار دهنده بود. داشتن آب تمیز و حمام، کمی لوکس و لاکچری بود. علاوه بر این ، بیماری ها در بین طبقات پایین بسیار متداول بود و اگرچه اربابان ثروتمند به راحتی می توانستند به پزشک معالج بپردازند ، اما ساکنان متوسط ​​قلعه باید به گیاهان دارویی اعتماد می کردند.
 

2. توالت ها غالباً یک نیمکت بودند و سوراخی در آن وجود داشت

در زمان قرون وسطی ، مدیریت نیازهای طبیعی بر روی یک نیمکت بلند که دارای سوراخ های زیادی برای دفع بود ، ضروری بود. فاضلاب به درون آبشار می ریخت و این همه چیز بود. و مطمئناً هیچگونه حریم خصوصی در طی فرایند دفع وجود نداشت.
 

3. بدون حریم خصوصی

قلعه ها ممکن است از بیرون قلعه های واقعی به نظر برسند ، اما چیدمان باز و جا دار داخل اتاق کمی برای حفظ حریم خصوصی به خصوص برای خادمان جایی باقی نمی گذاشت. صاحبان قلعه دارای اتاقهای خصوصی بودند که در آن می توانستند لباس خود را عوض کنند و حمام نمایند ، اما افراد دیگری که در داخل دیوارهای قلعه زندگی می کردند مجبور میشدند روزها و شبها را به طور مداوم در کنار یکدیگر بگذراند. همچنین بیشتر اتاق های قلعه بسیار تاریک و کثیف بود.
 

3. یک قلعه معمولی می توانست بیش از 100 نفر را در خود جای دهد

کمتر کسی فکر می کند که برای "خدمت" به لردها و انجام امور روزمره در قلعه ، به کلی خدمتگزار نیاز بود. و باز هم - همه این افراد بدون داشتن هرگونه حریم خصوصی در اتاق های پر فشار زندگی می کردند.
 

4- افراد خاطی به زندان فرستاده می شدند و اغلب شکنجه می شدند

زندانیان غالباً در عمیق ترین و تاریک ترین بخش یك قلعه قرون وسطایی در شرایط بسیار دلخراش نگهداری می شدند. و مشکل فقط شرایط زندانیان نبود بلکه آنها نیز تحت شکنجه های وحشتناک قرار گرفتند. یکی از محققان آلمانی اظهار داشت که شکنجه نه تنها برای شکنجه قربانی ، بلکه به "پاکسازی روح" نیز انجام شده است. بسیاری معتقد بودند که تنها راه پاکسازی بدن از گناهانش درد است.

5- موش در محیط خانه

تاریک ، مرطوب و سرد یک محیط ایده آل برای پرورش موش ها است. بنابراین ، کسانی که در قلعه زندگی می کردند ، به طور پیش فرض ، با موش ها زندگی می کردند. این نه تنها به شیوع بیماری کمک میکرد ، بلکه از موش ها نیز برای شکنجه معترضین استفاده می شد.
 

6. مشروبات الکلی به راحتی در دسترس و بسیار رایج بود

نوشیدنیهای الکلی (چه شراب ، آبجو یا Ale) عنصر مشترک در وعده های قرون وسطایی بودند. طبیعتاً اشراف و خدمتگزاران الکل با کیفیت متفاوت می نوشیدند. جالب است که الکل در این مدت نوعی ضرورت محسوب می شد ، زیرا آب غالباً آلوده بود و بنابراین برای نوشیدن مناسب نبود. مردم نمی دانستند که شما فقط می توانید آب را بجوشانید ، بنابراین آنها همیشه "روی هوا " بودند.
 

7. روز از سحر آغاز میشد

نور خورشید یکی از عوامل تعیین کننده آنچه در قلعه اتفاق می افتد بود. حتی بعد از ظهر ، کمبود نور که از داخل پنجره های کوچک وارد می شد ، برای اکثر کارهای خانگیکافی بود. بنابراین ، خدمتکاران باید سحرگاه بیدار می شدند تا وقت داشته باشند که همه کار را برای اربابانشان انجام دهند. در شهر های قرون وسطی ، همه تقریباً به پنج نقش اصلی تقسیم می شدند: روحانیت ، املاک نجیب یا اعضای خانواده سلطنتی و همچنین طبقه پایین: تجار ، صنعتگران و کارگران. کسانی که نجیب یا عضو خانواده سلطنتی نبودند با آفتاب از خواب بیدار می شدند، زیرا وظیفه آنها "مدیریت" شهر برای هر کس دیگری بود.
 

8. حمام کردن در وان های چوبی

برخلاف تصور بسیاری از مردم از قرون وسطی ، مردم دوست داشتند حمام کنند اما دسترسی به آب تمیز و حمام به راحتی و ساده نبود. در داخل قلعه ها ، آنها اغلب وان چوبی نصب می کردند که می توانست از اتاقی به اتاق دیگر منتقل شود. مردم اگر حداقل به چنین حمامی دسترسی داشتند خوشحال می شدند.
 

9. بسیار تاریک و بسیار سرد بود

قلعه ها در قرون وسطی عمدتاً از سنگ ساخته شده بود ، نه برای راحتی ، بلکه برای محافظت از دشمنان. این قلعه های غول پیکر سنگی با پنجره های کوچک و باریک بودند. این سنگ از ورودگرمابه داخل جلوگیری می کند ، و پنجره های کوچک اجازه تابش بسیار کمی از نور خورشید را می دهد ، و بیشتر اتاق های این قلعه بسیار تاریک و سرد بودند. و به هر حال ، رطوبت ثابت را فراموش نکنید.
 

10. تعطیلات شلوغ

تعطیلات شلوغ شاید کمی آزار دهنده باشد ، به خصوص برای افرادی از طبقه پایین که تمام کارها را انجام می داده اند تا برای همه تعطیلات و مهمانی ها آماده شوند. تمیز کردن اتاق های فراوان و ظروف هنری کار معمول در یک قلعه قرون وسطایی بود. طبعاً بندگان مجاز به نشستن سر میز نبودند و فقط وظیفه پخت و پز بر روی شانه های آنها گذاشته میشد. اما سر میز یک ارباب و یک خانم می نشستند ، اقوام و مهمانان در کنار آنها بودند و خادمان در جایی "دور از دید" قرار می گرفتند. البته خوردن آنچه خدمتکاران برای خدمت به مهمانان آماده میکردند،  برای آنها ممنوع بود.
 

11- ناهار در یک سالن بزرگ سرو می شد

در دوران قرون وسطی ، مردم مطابق با سطح "اهمیت" خود در دور میز یا سفره می نشستند. ارباب و خانمها در رأس سفره نشسته بودند و اولین غذا برای آنها تهیه می شد. این غذا می توانست از غذاهای لذیذ واقعی با ادویه های عجیب و غریب باشد. اهمیت غذای افراد تا انتهای تاریک و سرد یک سفره طولانی کم و کمتر می شد.
 

12. کار دائمی

تمام افرادی که در قلعه زندگی می کنند مسئولیت های خود را داشتند. بیشتر آنها باید مطمئن می شدند که ارباب ، خانم ها و افراد بیشمار خانواده آنها به خوبی تغذیه و به راحتی زندگی میکنند ، اما باید کارهای روزانه قلعه را نیز انجام می دادند. ارباب و بانوان به مسائل سیاسی می پرداختند و تصمیمات مهمی را در مورد زمین های خود و محافظت از قلعه می گرفتند ، آنها به  چیز دیگری فکر نمی کردند.
 

13. کف ها برای پوشاندن خاک از نی ها و گیاهان پوشانده شده بودند.

به عنوان بخشی از نبرد مداوم برای تمیز نگه داشتن قلعه و حداقل طراوت و تمیزی ، نی ها و گیاهان در سراسر کف ها پراکنده میشدند. این کار به گونه ای انجام میشد که چمن خشک به جذب و نگه داشتن مایعات (و مواد جامد) که در طول روز روی زمین می افتادند ، کمک می کرد. ما در مورد آبجو ، چربی ، ضایعات تف ، دفع سگ و گربه و غیره صحبت می کنیم.
 

14. خطر مداوم آتش سوزی در آشپزخانه وجود داشت.

در نیمه اول قرون وسطی ، آشپزخانه ها عمدتاً از جنس چوب بودند. با این حال ، با توجه به اتفاقاتی که در داخل آشپزخانه ها می افتاد هنگامی که برق به راحتی وجود نداشت (به عنوان مثال پخت و پز روی آتش باز) ، چوب به عنوان مصالح ساختمانی هوشمندانه ترین انتخاب نبود. آشپزخانه های موجود در قلعه ها مرتباً آتش میگرفتند ، بنابراین خیلی زود شروع به ساختن آنها از سنگ کردند.
 

15. در هر قلعه یک نمازخانه واجب بود

هر قلعه قرون وسطایی به یک چیز احتیاج داشت، نمازخانه ای که در آن ارباب و خانواده اش می توانند در نماز صبح شرکت کنند. بیشتر اوقات ، عمود بر تالار بزرگ مستطیل شکل ساخته می شد ، و بعضی از نمازخانه ها کاملاً دو طبقه بودند به طوری که ارباب و نزدیکانش در طول نماز بالاتر از افراد عادی بودند.

نظرات

۱۴۰۱/۱/۷بسیاری بر این باورند که در قرون وسطی، دهقانان و نمایندگان طبقات پایین دندان های خراب داشتند، اما در واقعیت، اشراف نیز مشکلات دندانی داشتند. واقعیت این است که در قرن های 11-15، شکر در اروپا رواج یافت - این محصول برای رژیم غذایی مردم آن زمان غیر معمول بود، در نتیجه پوسیدگی و سایر مشکلات دندانی به طور فعال در کسانی که می توانستند شکر استفاده کنند، رشد کرد. استطاعت آن به همین دلیل است که دندان های خراب به زودی به عنوان شاخصی از ثروت و نجیب زاده تلقی می شد و صاحبان آنها عجله ای برای مراجعه به پزشکان نداشتند!

۱۴۰۱/۱/۷با این حال، حتی اگر دندان های خراب به عنوان نشانه ای از ثروت در نظر گرفته می شد، تعداد کمی در مورد درمان تصمیم می گرفتند. در قرون وسطی، بیهوشی وجود نداشت و هر مشکل دندانی به طور اساسی حل می شد - با برداشتن یک دندان بیمار بدون بیهوشی.

۱۴۰۱/۱/۷در عین حال، آنطور که ممکن است فکر کنیم، این امتیاز به اقشار ثروتمند جمعیت تعلق نداشت - برای مثال، ایزابلا اول کاستیلی فقط دو بار در زندگی خود (بلافاصله پس از تولد و قبل از عروسی خود) شسته شد.از اتاق خواب لویی چهاردهم که او نیز تنها دو بار در زندگی خود حمام کرده بود، بوی فاضلاب به مشام می رسید که بعداً سفیران روسیه نوشتند که پادشاه فرانسه "مثل یک جانور وحشی بو می دهد". قابل توجه است که مردم روسیه بربرهای واقعی در نظر گرفته می شدند زیرا آنها اغلب (با استانداردهای آن زمان) حمام می کردند یا به حمام می رفتند .

۱۴۰۱/۱/۷چنین نگرش به روش های آب به دلیل عوامل بسیاری بود - کسی از ابتلا به عفونت می ترسید، دیگران به افسانه هایی معتقد بودند که شستن صورت آنها منجر به نابینایی و مشکلات دیگر می شود، دیگران به سادگی از آب می ترسیدند، زیرا آنها به این روش ها عادت نداشتند. و دیگری به ممنوعیت های کلیسا تکیه کرد و به دلایل مذهبی از حمام کردن خودداری کرد. مشکل با این واقعیت تشدید شد که در قرون وسطی، شستن به هیچ وجه یک کار معمولی نبود - کتانی و لباس های کثیف دو بار در سال شسته می شد و مخلوطی از قلیا و ادرار به عنوان پودر استفاده می شد!

۱۴۰۱/۱/۷نجات از بوی وحشتناک انواع وسایل معطر بود - خانم ها از پودر استفاده می کردند، مردان ترجیح می دادند کیسه های کوچک گیاهان خشک را بین لباس های خود قرار دهند و کشاله ران و زیر بغل را با گلاب پاک می کردند - اما این اقدامات به سختی قرون وسطی را نجات داد. ساکنان هم از بوی تعفن و هم از انواع بیماری ها (از شپش گرفته تا اسهال خونی) رنج می بردند.

۱۴۰۱/۱/۷در قرون وسطی، توالت ها اصولاً وجود نداشتند (به استثنای شباهت آنها در صومعه ها و قلعه ها، اما این بسیار نادر بود) - اغلب گلدان هایی در زیر تخت ها وجود داشت و محتویات آنها به طور دوره ای مستقیماً در خیابان ها ریخته می شد. خیلی ها خودشان را درست در خیابان راحت می کردند - در حیاط ها، در خیابان های کوچک، پله ها (در همان زمان، روستاییان اغلب حوضچه های مخصوص حفر می کردند، اما این اقدام، البته، برای مقابله با شرایط غیربهداشتی کمکی نکرد).

۱۴۰۱/۱/۷از آنجایی که آب و فاضلاب (و همچنین توالت) در قرون وسطی وجود نداشت، تمام فضولات انسانی، همانطور که قبلاً ذکر شد، در خیابان‌ها سرازیر می‌شد، که شهرها را به مکان‌های ترسناکی تبدیل می‌کرد که در آن چیزی برای تنفس وجود نداشت. هنگامی که باران می بارید، که در آن زمان مجازات واقعی خداوند تلقی می شد، فاضلاب از تمام گوشه ها شسته می شد و جریان های قدرتمندی را تشکیل داد - تصور اینکه چه بویی در خیابان های شهرها وجود دارد دشوار است. علاوه بر این، این وضعیت منجر به گسترش تعدادی از عفونت ها شد که اغلب باعث اپیدمی های گسترده می شد.

۱۴۰۱/۱/۷با وجود شرایط غیربهداشتی مطلق و عدم رعایت بهداشت شخصی، ساکنان قرون وسطی با میل به زیبایی بیگانه نبودند - علاوه بر محصولات معطر که قبلاً ذکر شد، مردان و زنان برای حفظ زیبایی و جوانی خود به انواع ترفندها متوسل می شدند.

۱۴۰۱/۱/۷بنابراین، خانم ها به طور منظم خود را با ادرار می شستند، و صمیمانه به خواص ضد عفونی کننده آن اعتقاد داشتند، لباس زیر ابریشمی می پوشیدند که شپش به آن نمی چسبید، و همچنین از مخلوط های مختلف خاکستر، آب رودخانه، آب گیاهان سمی و حتی خون برای اهداف مختلف استفاده می کرد - از از بین بردن موهای زائد تا سفید شدن پوست. مردان از زنان عقب نماندند که برای حفظ زیبایی پوست از مخلوط های مختلف بر اساس اجزای بسیار مشکوک استفاده می کردند و همچنین با کمک چربی غازظاهر را طراحی می کردند که باعث ایجاد بیماری های انگلی می شد (به هر حال زنان نیز چربی غاز را استفاده می کردند. ).

۱۴۰۱/۱/۷زالو درمانی، حجامت و سوزاندن به عنوان نوشدارویی برای همه چیز البته، چنین نگرش به بهداشت باعث افزایش بیماری ها شد، اما پزشکان قرون وسطی می دانستند که چگونه با بیماری ها "مبارزه کنند" - رایج ترین روش های زالو درمانی، حجامت و سوزاندن بود. روش هایی مانند حجامت و درمان با زالو نه تنها به بیمار کمک نکردند، بلکه اغلب باعث مسمومیت خون می شدند که در نتیجه بیماران فوت می کردند

در ادامه بخوانید...

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

در

بدون قرارداد سنگین چند میلیون دلاری ، چهره ی بی عیب افراد مشهور مورد علاقه ی ما ممکن است تقریبا غیر ممکن و دست نیافتنی به نظر برسد. ولی متخصص مراقبت های پوستی ستاره ها ،سیلا رازهایی دارد که برای رسیدن به درخشندگی زیبای پوست که در رویاهایتان به آن می اندیشید ، به آن نیاز دارید.(سیارک)

 

 چگونه روی رد کارپت(فرش قرمز) حاضر شوید ‌- پوست آماده ی زیبا تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد ولی سیلا ، زیبایی شناس ارشد اینجاست که به شما کمک کند. او با با همه ی افراد مشهور کار می کند ، و همه ی روش هایش را به ما نشان داده و شما ، حقه های مرموز چندلایه ای او را باور نخواهید کرد که آنها را در اینجا با ما در میان می گذارد. به طور دقیق ، برخی از بهترین نکته های او را بررسی کنید تا بهترین صورت را داشته باشید و برنامه ی روتین مراقبت از پوستی را ادامه دهید که واقعا موثر است.

پیشنهاد شما برای زنان پرمشغله که زمان زیادی در فهرست برنامه های خود ندارند ولی می خواهند پوست خوبی داشته باشند ، چیست ؟

در واقع شما به رژیم پوستی 12 مرحله ای نیاز ندارید تا پوست خوبی داشته باشید. برای یک خانم شاغل ، شما می توانید رژیم های شبانه و صحیح خود را به سه مرحله تقسیم کنید. در صبح ، با یک پاک کننده ی مناسب و مرطوب کننده ، صورت خود را تمیز کرده و با دستمال صورت آن را پاک کنید تا لایه برداری نیز انجام شود. بعدا ، با مرطوب کننده ی SPF از پوست حمایت کنید و سپس در عصر ، آرایش خود را برداشته ، پاکسازی کرده و مرطوب کنید. بنابراین سه مرحله در صبح و سه مرحله در شب وجود دارد.

مهمترین بخش روتین برنامه ی مراقبت از پوست چیست ؟

پاکسازی و تداوم . اگر شما به خوبی پاکسازی کنید ، می توانید منافذ پوست خود را نیز ببندید و بعدا مرطوب کننده بزنید وگرنه سرمی که از آن استفاده می کنید موثر نخواهد بود و پوست شما را به آن مرحله ای که شما می خواهید ، نخواهد رساند.

آیا محصولات جهانی وجود دارد که زنان باید در برنامه ی روتین مراقبت از پوست خود قرار دهند ؟

قطعا ، شما باید یک پاک کننده ی ملایم و کرم مانند ، یک سرم  سرشار از ترکیبات ویتامین C ، پپتید ، سلول های ساقه ی گیاهی و نیز ضد آفتاب طیف – گسترده با مینیمم SPF‌  30 داشته باشید.

موثرترین روش برای لایه برداری پوست کدام است ؟ چگونه روی پاکسازی شما اثر می گذارد ؟

لایه برداری مهم است ، من حداقل استفاده ی یک یا دوبار در هفته لایه بردار را توصیه می کنم....انجام این مرحله قبل از پاکسازی اهمیت دارد، بنابراین پوست مرده را بردارید و سپس پوست سالم زیرین را شستشو دهید. تمیز کردن در صبح  برای رفع چربی مازاد پوست ، و سپس در شب برای برداشتن آرایش ،‌ همیشه اهمیت دارد.

آیا شما اعتقاد دارید که زنان می تواند پوست خوبی داشته باشند یا تصورتان این است که ژنتیک نقش بسیار زیادی در تعیین کیفیت پوست دارد ؟

همه ی زنانی پوست خوب دارند که زمان لازم را صرف آن می کنند و این کار شامل سبک زندگی و رژیم غذایی است. بنابراین ، همه ی مردم مستعد آکنه و دیگر مشکلات پوستی هستند ولی به نظر من همه ی زنان می توانند پوست خوبی داشته باشند.

آیا شما به ما راز نهایی مراقبت از پوست امی روسوم را می گویید ؟

نه ! ولی او درمان های مرتب چهره را بدست آورده و امی واقعا یک سبک زندگی فعال و سالم را پذیرفته است. او هنوز جوان است ، که به داشتن پوست خوبش نیز کمک می کند !

افراد مشهور چه کار می کنند که متوسط زنان می توانند آن کارها را در برنامه های روتین خود وارد کنند ؟

ویزیت یکی از کلینیک های ما هفته ای یکبار ، دوامی ندارد ، ولی شما به راحتی می توانید ماهی یکبار برای صورت برنامه ریزی کرده یا برای توسعه ی برنامه ی درمانی خانگی ، با متخصصان زیبایی کار کنید.

آیا نکات پایانی دیگری دارید که به خوانندگان ما بگویید ؟

مرطوب باشید و  سالم بمانید ، ولی رژیم واقعا اهمیت بسیار زیادی دارد ؛ ما دیگر نوشابه های گازدار  نمی نوشیم و  همبرگر نمی خوریم و انتظار داریم که پوست خوبی داشته باشیم . البته در نظر گرفتن چیزهایی که وارد بدن خود می کنیم نیز اهمیت دارد. (سیارک)

پست های مرتبط :

ماسک ضدچروک و شفاف کننده صورت

ماسک ماست و نسکافه

درمان کک و مک با ماسک ماست ترش

ماسک لایه بردار ملایم

محلول ضد چروک برای صورت و بدن بسازید

6 مکمل برای داشتن پوستی درخشان و موهایی زیبا

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

غذاهایی که برای پوست خشک مناسب هستند

با این راهکارها چین چروک صورت را کمتر کنیم

چگونه ماسک‌های صورت آووکادوی طبیعی بسازیم؟

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در رابطه با این پست و میزان مفید بودن آن را با ما به اشتراک بگذارید. 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸همشون جراحی می کنن وگرنه پیری که به سراغ همه میاد

در ادامه بخوانید...

سبک زندگی برای قوی نگه داشتن استخوان‌ها

در

1. فعال باشید و قوی‌تر شوید.
سبک زندگی فعال یا فعال شدن به لحاظ فیزیکی می تواند به پیشگیری از استئوپروز، پوکی استخوان کمک کند. استخوان ها و عضلات به فعالیت به صورت قوی‌تر شدن، پاسخ می دهند. دو نوع ورزش بهترین شرایط را برای پیشگیری از استئوپروز دارند: تحمل وزن، که در آن در مقابل گرانش زمین تلاش می کنید، و مقاومت از طریق ورزشهایی از قبیل وزنه‌برداری. هرچه استخوان های خود را برای پیاده روی، دویدن یا وزنه برداری سنگین تر و قوی تری به کار گیرید، استخوان هایتان به همان اندازه قوی خواهند شد. از آنجایی که افتادن شایع ترین سبب شکستگی استخوان است بنابراین فعالیت‌های بهبود تعادل از جمله تای چی و تمرینات قدرتی نیز می توانند به صورت قابل توجهی خطر را کاهش دهند.


2. باغبان خوبی باشید و به پیشگیری از استئوپروز کمک کنید.
معطل مانده ام که چه نوع فعالیت بدنی به قوی نگه داشتن استخوان‌هایم کمک می کند؟ یکی از مطالعات نشان می دهد که باغبانی می تواند از نظر پیشیگیری از استئوپروز به شما کمک زیادی کند. کشیدن ماشین چمن‌زنی، جمع‌اوری و بلند کردن یک چرخ دستی پر از کود یا علف‌های هرز همگی ورزش‌های تحمل وزن است. (سیارک)  
3. محل زندگی خود را «ایمن از شکستگی» نمایید.
پله‌ها و محل های زندگی خود را چراغ بندی کنید و اطمینان حاصل کنید که پله‌ها لغزنده نمی باشند. درهم برهمی خانه را رفع نموده و تخته چوب ها و موکت های شل شده کف را تعمیر نمایید. اطمینان حاصل نمایید که تمامی سیم‌های برق و تلفن در خارج از مسیری است که شما در آن قدم برمی دارید. ، قالیچه‌هایی که سبب افتادنتان می شوند را بچسبانید یا ببندید. در یک طرف دوش، وان و توالت دستگیره نصب کنید. و برای برداشتن چیزی که خارج از دسترسی شماست روی چهارپایه یا صندلی نایستید- وسایلی که به طور منظم از آنها استفاده می کنید را در جاهایی قرار دهید که به راحتی و آسانی بتوانید بردارید.
4. به تازگی استخوانتان شکسته است؟ حرف بزنید!
اگر میانسال یا پیرتر هستید و شکستگی استخوان دارید، با متخصص مراقبت های بهداشتی خود درباره اسکن تراکم استخوانی خود حرف بزنید تا از بابت استئوپروز آزمایش انجام دهد. در این سنین شکستگی‌ها اخطارهایی هستند که حکم تحقیقات بیشتر در زمینه مشکلات مربوط به سلامتی را دارند. فقط شکستگی خود را گچ گرفته و به خانه بازنگردید! (سیارک)  
5. در مورد دریافت کلسیم خلاق باشید.
دریافت کلسیم مورد نیاز از رژیم غذایی چالش برانگیز می باشد. شما بسته به سن‌تان روزانه نیاز به 1.000 تا 1.200 میلی گرم کلسیم دارید. سعی کنید تا شیر خشک را به سوپ، غذای گوشتی و نوشیدنی های خود اضافه کنید. فقط یک قاشق غذاخوری شیر خشک بدون چربی شامل 52 میلی گرم کلسیم است. شما می توانید به اسانی دو تا چهار قاشق غذاخوری را به بسیاری از دستورالعمل‌های آشپزی خود اضافه کنید. همچنین آب میوه، غلات، حبوبات، نان، غلات و آب های غنی شده با کلسیم را خریداری کرده و نصف فنجان انجیر خرد شده را روی هشت اونس ماست بریزید. این ترکیب بیش از نصف کلسیم روزانه یک فرد بزرگسال را تامین می کند.
6. دریافت مناسب ویتامین D نیز مهم می باشد.
ویتامین D به بدن شما در جذب کلسیم کمک می کند، چرا که به آن اجازه می دهد تا از طریق روده داخل جریان خون شود. بدون آن، کلیه ها کلسیمی که می توانست مصرف گردد را دفع خواهند کرد.

پست های مرتبط:

- چرا استخوان های سالم برای شما مهم هستند؟

 - استخوان هایتان را به خطر نیاندازید.

- استخوان ها آن چیزی نیستند که شما فکر می کنید.

 - چه وقت استخوان ها می شکنند؟

 - شما ممکن است در خطر باشید.

 - چرا فعال بودن باعث قوی شدن استخوان ها می شود

- رژیم غذایی مناسب برای داشتن استخوان های محکم

 - در صورتی که کودک نوپای شما نوشیدن شیر را دوست نداشته باشد

- از استخوان های خود در هر سنی محافظت کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

در

(سیارک)  : در این پست نحوه تمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ، مایع طرفشویی و جوش شیرین آورده شده است.
اجاق گاز ها اغلب دارای شبکه های فلزی می باشند که در حین پخت و پز قابلمه و تابه را روی مشعل نگه می دارند. متاسفانه با گذشت زمان، روغن و مواد غذایی  باعث کثیف شدن شبکه های فلزی اجاق گاز شده و تمیز کردن آنها تقریبا غیر ممکن می گردد. در این پست طرزتمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ،  مایع طرفشویی  و جوش شیرین گفته می شود.

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

• برای تمیز کردن ظرف بزرگی را پر از آب گرم و شوینده نمایید. شبکه های اجاق گاز را حدود ۲۰ دقیقه در ظرف آب گرم گذاشته تا تمام چربی ها و مواد غذایی چسبیده به آن نم بکشند.
• ظرف را بعد از ۲۰ دقیقه خالی کرده و مجددا پر از آب گرم و مواد شوینده نمایید.
• شبکه ی گاز را با سیم ظرف شویی محکم بکشید تا تمام چربی ها و مواد باقی مانده از آن جدا شود.
• برای حذف لکه هایی که باقی مانده، ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ یا ۲ قاشق چایخوری آب را مخلوط کرده تا به شکل خمیر دربیاید. این خمیر را ۱۵ دقیقه روی لکه بگذارید.
• مجددا شبکه فلزی اجاق گاز  را در آب گرم بشویید تا خمیر و مواد باقی مانده از آن جدا گردد. سپس با یک پارچه ی تمیز خشک نمایید. برای تمیز کردن شبکه های فلزی به مقداری صبر نیاز دارید.سبک زندگی خود را عوض کنید و نگذارید مواد غذایی ریخته شده مدت طولانی روی گاز یا شبکه های اجاق گاز بماند و خشک شود این کار را مشکل تر می کند.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

 

نظرات

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای هر اجاق گاز در حین کار با باقی مانده مواد غذایی و چربی آلوده می شود. دیر یا زود، تضمین می شود که سطح پخت و پز باید شسته شود. مواد شوینده . با وجود همه انواع شوینده های موجود در بازار، دستور تهیه اکثر آنها اساسا یکسان است. بنابراین توصیه به چیزی خاص در اینجا غیرممکن است. مناسب برای شستن ظروف. شما همچنین می توانید یک ترکیب بسیار تخصصی خریداری کنید، اما اغلب در واقعیت، تفاوت کمی با سایر مواد شیمیایی خانگی برای چنین عملیاتی دارد.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای شیشه پاک کن - قابل استفاده برای شستشوی سطح اجاق گاز صفحه شیشه ای. این محصولات مانند مواد شوینده معمولی مورد استفاده قرار می گیرند: روی سطح اسپری کنید و با اسفنج یا میکرو فیبر به خوبی مالش دهید.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با قرص های ظرفشویی همان اسانس هر شوینده دیگری است. تنها تفاوت این است که ابتدا باید قرص را با ریختن آن در ظرف حاوی آب گرم به مایع تبدیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با روغن نباتی........ روغن نباتی لکه های قدیمی را از بین می برد. - این ماده به شستشوی اجاق گاز شیشه ای و سرامیکی کمکی نمی کند، اما می تواند به طور جدی به حذف رسوبات کربن کمک کند. لکه را با روغن خیس کنید و بگذارید 30 دقیقه بماند. پس از آن، شما باید با یک برس یا یک لیسه مخصوص کار کنید.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با جوش شیرین........ ابتدا باید جوش شیرین را در آب رقیق کنید و سپس دوغاب حاصل را روی سطح بمالید. دوغاب را می توان با مواد دیگری مانند آب لیمو، سرکه نیز تکمیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با خمیر دندان........ به دلیل اینکه خمیر حاوی مقدار زیادی ساینده خوب است، می تواند در مبارزه با لکه های قدیمی کمک کند. اعمال خمیر باید به شدت در مقادیر کم باشد. با اسفنج مالش دهید.

در ادامه بخوانید...

فروش گوشت گوساله با "ژن برتر" کیلویی ۹۰۰ هزار تومان+عکس

در


در حالی که بسیاری از مردم برای تأمین مایحتاج اولیه خود با مشکلات مالی مواجه هستند، یک قصابی لاکچری اقدام به عرضه گوشت نوعی گوساله کرده که قیمت هر کیلو از آن حدود یک میلیون تومان است.
در حالی که بسیاری از مردم با افزایش قیمت بسیاری از کالاهای اساسی دست‌وپنجه نرم می‌‌کنند،‌ برخی فروشگاه‌های اینترنتی با استفاده از برخی ادعاها برای مشتریان و شهروندان خاص خود اقدام به فروش برخی محصولات با نرخ‌های نجومی می‌کنند.

یکی از این مجموعه‌ها، شرکت ... است که مدعی است با استفاده از نوعی تغذیه خاص برای نژادی از گاو و گوساله‌ها، بهترین گوشت را از نظر کیفیت در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

نکته قابل توجه در این زمینه، قیمت فوق‌نجومی محصولات این شرکت است به‌طوری که قیمت یک کیلو گوشت سردست بدون استخوان 900 هزار تومان، وسط ماهیچه 800 هزار تومان، ماهیچه دست 780 هزار تومان، استیک مغز ران 840 هزار تومان، مغز ران با چربی 800 هزار تومان اعلام شده است.

لازم به ذکر است که این شرکت فقط در یکی از برج‌های معروف شمال تهران فروش حضوری دارد و کنار آن اقدام به فروش اینترنتی محصولات لاکچری خود می‌کند.منبع

نظرات

در ادامه بخوانید...

تعهد مشتری به برند های لاکچری

در


به دلیل افزایش جهانی تقاضا برای محصولات لاکچری ، این بخش در حال تغییر است . محققانی مانند ویگنرون و جانسون در سال 1999 تعریف خود را از لاکچری بودن :

بالاترین سطح از مارک های معتبر معرفی کردند که شامل ارزش های فیزیکی و روانی هستند. انگیزه اساسی برای دستیابی به برندهای لاکچری ، خرید برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران یا بدلیل جنبه های فردی ، مانند شخصیت افراد و همچنین فاکتور لذت است. 

چنین مزایایی، باعث گسترش سریع . اگر چه مشتریان طبقه متوسط ، فاقد قدرت بودجه در مقایسه با مشتریان ثروتمند هستند، اما آنها نیز به طور فزاینده ای درگیر مصرف کالاهای لاکچری شده اند ، که این مسئله در رشد اساسی مصرف مارک های لاکچری منعکس شده است.

علاوه بر این، مصرف کالاهای لاکچری ذاتا یک عمل با خاصیت خودنمایی است ، و یک نام تجاری لاکچری می تواند به عنوان یک نشانگر اجتماعی عمل کند . تحقیقات پیشین نشان داده است که برند های لاکچری قادرند وضعیت اجتماعی و مزایای روانی اجتماعی را ارتقا ببخشند، و همچنین باعث افزایش بهای مالکیت، بدلیل ثروتمند تر بودن و ولخرج تر بودن بشوند . بنابراین انتظار می رود که خریداران تعهد بیشتری به یک برند لاکچری در مقایسه با یک برند معمولی داشته باشند. با این حال تحلیلگران صنایع اذعان می کنند که امروزه ، ، کمتر پیش می آید که خریداران برند های لاکچری ، تنها به برند لاکچری مورد اعتماد ، تکیه کنند بلکه آنها با بازارگردی خرید می کنند  چنین مسئله ای چالش برند های لاکچری در خصوص کاهش تعهد و وفاداری مشتریان را بیش از پیش برجسته می کند . زیاد شدن برند های لاکچری و در نتیجه ایجاد فرصت برای مشتریان جهت تغییر برند به جای تعهد به آن ، یک پارادوکس در میان بازاریاب ها ایجاد کرده است و سوالات مهمی را در مورد مسئله تعهد به برند های لاکچری در اذهان ایجاد کرده است. در حالی که گزارش ها از صنعت، حاکی از شناسایی پدیده نوظهور تغییر سطح تعهد در میان مشتریان لاکچری است تا کنون هیچ مدرک مطالعاتی تجربی در سطح آکادمیک ، در خصوص مسئله تعهد مشتری به برند های لاکچری ارائه نشده است.

جریان اصلی پژوهش مصرف کنندگان، تعهد را به عنوان یک جزء اساسی در توسعه و حفظ روابط بلند مدت سودمند متقابل ، می شناسد.  در جریان ارتباط مشتری نیز به طور مشابه ، تعهد به عنوان یک پیش زمینه کلیدی برای دستیابی به نتایج با ارزش، مثلا فرآیند عدم تایید ، اهداف آینده  و سودآوری شناخته می شود. در بازایابی ، تحقیقات در زمینه تعهد برندی در حال گسترش است ، که مثال های آن شامل کارهای آگراوال و ماهسواران  ، آیزنگریخ و روبرا ، راجو و همکاران و روکر ، تورمالا ، پتی و برینول  است. با این حال تعهد به برند های لاکچری ، از نقطه نظر مشتری، همچنان از نظر تجربی مورد مطالعه قرار نگرفته است.

با توجه به قیمت و پرستیژ مرتبط با مصرف برند های لاکچری ، مشتریان هوشیاری زیادی در خصوص برندی که استفاده می کنند دارند.

از آنجایی که یک برند لاکچری می تواند بصورت انحصاری عمل کند و اثر هاله ای ایجاد کند ، لذا اعتبار آن در نزد مشتری اهمیت زیادی دارد . با توجه به صفات ذاتی منحصر به فرد ذکر شده یک نام تجاری لاکچری ، مشتریان آن احتمالا درجه ای از تعهد را به برند مورد علاقه خود نشان می دهند. با توجه به این انگیزه ی چند لایه ی به خوبی پذیرفته شده در پشت مصرف کالاهای لاکچری ، اینکه مشتریان چگونه متعهد به یک نام تجاری لاکچری می شوند و تأثیر عواقب این کار در رفتار آنان، پرسش هایی پژوهشی است که توجه به افزایش درک درست از این بخش در حال رشد را تضمین می کند.(سیارک)

در سیارک بخوانیم :

اولین برچسب خصوصی لباس

قدرت برند و علائم تجاری

ساختار یک نام تجاری بین المللی 

کیفیت یک برند جهانی 

برند من خود من است

نظرات

در ادامه بخوانید...