آشوآگاندا چیست

 آشوآگاندا Ashwagandha

Ashwagandha، آشوآگاندا  یکی از قوی ترین گیاهان در درمان آیورودا، از زمان های قدیم برای شرایط متنوعی استفاده شده است و بیشتر به خاطر مزایای ترمیم شناخته شده است. در سانسکریت Ashwagandha به معنای "بوی اسب" است، که  به طور سنتی برای کمک به مردم در تقویت سیستم ایمنی بدن پس از بیماری تجویز می شده است.
Ashwagandha اغلب به علت ویژگی های جوانه زنی  به عنوان "جینسینگ هند" شناخته می شود  از نظر گیاه شناسی، جینسینگ و آشوآگاندا Ashwagandha، غیر مرتبط هستند.

Aswagandha آشوآگاندا متعلق به یک خانواده همانند گوجه فرنگی،از یک درخت کوهستانی با برگ های بیضی و گل های زرد است. این میوه قرمزبه اندازه کشمش است. این گیاه بومی مناطق خشک هند، شمال آفریقا و خاورمیانه است و امروزه نیز در هوای گرم تر، از جمله ایالات متحده، رشد می کند.

عوارض و موارد مصرف آشوآگاندا

 آشوآگاندا Ashwagandha

عوارض و موارد مصرف و خواص و نحوه مصرف آشوآگاندا 

آیا  با هر کدام از این علائم رایج آشنایی دارید؟

- فشار، استرس
- خستگی
- کمبود انرژی
- دشواری در تمرکز
استفاده از گیاه Ayurvedic Ashwagandha می تواند به کاهش این علائم کمک کند و سلامت ، انرژی و احساس خلق و خوی بهتر برای شما به ارمغان بیاورد.

خواص آشوآگاندا  Ashwagandha

Ashwagandha حاوی بسیاری از مواد شیمیایی دارویی مفید است، از جمله withanolides (لاکتون استروئیدی)، alkaloids آلکالوئیدها، کولین، اسیدهای چرب، اسیدهای آمینه، و انواع قندها. در حالی که برگ و میوه دارای خواص درمانی با ارزش هستند، ریشه گیاه آشوآگاندا بخشی است که بیشتر در گیاهان دارویی غربی و داروی گیاهی استفاده می شود.

محققان پزشکی سال ها با علاقه زیادی مطالعه کرده اند و بیش از 200 مطالعه در مورد خواص درمانی این گیاه انجام داده اند. برخی از نمونه های کلیدی اثرات شفابخش اشو عبارتند از:

- از سیستم ایمنی محافظت می کند
- کمک به مقابله با اثرات استرس
- یادگیری، تقویت حافظه و زمان واکنش را بهبود می بخشد
- کاهش اضطراب و افسردگی بدون ایجاد خواب آلودگی
- به کاهش دژنراسیون سلولهای مغزی کمک می کند
- قند خون را تثبیت می کند
- کلسترول خون را پایین می آورد
- مزایای ضد التهابی دارد
- دارای خواص ضد مالاریا است
- افزایش قدرت جنسی برای مردان و زنان
Ashwagandha به عنوان گیاه Adaptogenic

در آیورودا Ayurveda، گیاهان خاص با مزایای آداپتوژن adaptogenic، وجود دارد آشوآگاندا Ashwagandha یکی از آنها است. Adaptogens مواد (ترکیبی از آمینو اسیدها، ویتامین ها، و گیاهان) هستند که واکنش شما را نسبت به استرس یا محیط استرس زا  تغییر می دهند. Adaptogens آداپتوژن  به بدن کمک می کند تا مقابله با استرس های خارجی مانند سموم در محیط و تنش های داخلی مانند اضطراب و بی خوابی کاهش پیدا کند.

نحوه اضافه کردن آشوآگاندا به رژیم غذایی روزانه

با توجه به آیورودا، مواد مغذی که ما می خوریم، به انرژی و اطلاعات متابولیزه می شوند که سلول ها، بافت ها و اندام های ما را تشکیل می دهند. هر روز بدن ما نیاز به ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی ضروری برای حفظ تعادل ظاهری دارد. مصرف مکمل آشوآگاندا یک روش بسیار موثر برای ایجاد تعادل است.

Ashwagandha معمولا به شکل کپسول مصرف می شود. دوز توصیه شده معمول 600 تا 1000 میلی گرم است. دو بار در روز. برای افرادی که از بی خوابی و اضطراب رنج می برند، خوردنیک فنجان شیر گرم حاوی یک قاشق چای خوری آشوآگاندا بصورت  پودر قبل از خواب می تواند سودمند باشد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید