عجیب ترین تفریحات در جهان بخش اول

در

درنقاط مختلف دنیا تفریحاتی وجود دارند که متفاوت از کارهای متداول است. از شنا کردن در کنار وال ها تا قدم زدن در اهرام مصر، فعالیت هایی هستند که بسیار منحصر به فرد و به خصوص، برای افرادی که به دنبال تجربه ای جدید و به یاد ماندنی می گردند،  گزینه مناسبی میباشند. در این مقاله قصد داریم شما را با عجیب ترین تفریحات  که در نقاط مختلف دنیا برای گردشگران و نیز مردم بومی در نظر گرفته شده است، آشنا کنیم. با سیارک همراه باشید.

سر خوردن از بالای یک کوه آتشفشانی، مکان: لئون، نیکاراگوئه

اگر از کسانی هستید که کوه های پوشیده از برف و اسکی کردن در آن ها دیگر برایتان جذابیت ندارد و به دنبال تجربه ای جدید و منحصر به فرد می گردید، بهتر است سری به کوه آتشفشانی «سرو نگرو» در لئون نیکاراگوئه بزنید. سال های دور و درازی از آخرین فعالیت های این کوه آتشفشانی گذشته است و در مدت فعالیت، به واسطه عوامل مختلف طبیعی، سنگ هایی که در سطح کوه قرار گرفته بودند، به مرور شروع به تجزیه شدن کردند و در حال حاضر سطح این کوه آتشفشانی، پوشیده از ذره های بسیار ریزی است که بیشتر به خاک می مانند تا سنگ. قرار گرفتن سنگ های کوه برای مدت طولانی در معرض حرارت ناشی از فعالیت های این کوه آتشفشانی، به مرور مقاومت آن ها را کمتر کرده و همین سبب شد تا در برابر عوامل طبیعی، مقاومت سنگ کوهستان های معمولی را نداشته باشند. با این وجود این نکته برای بسیاری از گردشگران خوشایند بوده است، چرا که به واسطه همین حالت به خصوص سطح این کوه آتشفشانی، قادر هستند از بالای آن سر خورده و با سرعتی معادل با سی متر بر ساعت به سمت پایین کوه حرکت کنند.

قدم زدن در اهرام غول پیکر مصر، مکان: جیزه، مصر

اگر از آن دسته افرادی هستید که به بازدید از مکان های فوق العاده قدیمی و باستانی علاقه دارید و این گونه مکان ها برای شما جذابیت دارد، یکی از بهترین مکان هایی که می توانید به عنوان مقصد سفر تفریحی خود انتخاب کنید، اهرام مصر خواهد بود. در قسمت های به خصوصی که توسط مسئولان مصری در نظر گرفته شده است، کسانی که به بازدید از این مکان تاریخی و فوق العاده زیبا می پردازند، قادر خواهند بود در ساعات اولیه صبح، بلیطی تهیه کرده و با استفاده از آن وارد برخی از این هرم ها شده و از منظره داخلی فوق العاده آن لذت ببرند. البته تعداد بلیط هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده، محدود است و کسانی که قصد تهیه بلیط داشته باشند، باید برنامه ریزی کرده تا صبح زود قادر به گرفتن بلیط باشند. البته این نکته را هم باید به خاطر داشت که فضای داخلی به شدت بسته و محدود است و در صورت داشتن ترس از فضای بسته ورود به این مکان توصیه نمی شود.

تماشای کرم های شب تاب در درون یک غار، مکان: نیو زلند

اگر از تاریکی ترسی نداشته باشید، دو غار فوق العاده زیبا در نیوزلند وجود دارند که می توانند شما را شگفت زده کنند. این دو غار وایپو و وایتومو نام دارند و نکته ای که این دو غار را قابل توجه و منحصر به فرد کرده است، وجود کرم های شب تاب بر روی دیوار های این دو غار است که همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، منظره فوق العاده زیبایی را در تاریکی غار پدید می آورند. این کرم های شب تاب، مخصوص همان منطقه در نیوزلند هستند و تنها زمانی نور فوق العاده زیبای خود را نشان خواهند داد، که تاریکی مطلق همه جا را فرا گرفته باشد. رنگ اثیری فوق العاده زیبای این کرم های شب تاب وصف شدنی نیست و باید از نزدیک ببینید تا زیبایی و شگفتی آن را درک کنید.

موتورسواری در ارتفاع  پنج هزار متری از سطح زمین، مکان: جامو و کاشمیر، هندوستان

با وجود این که در خصوص این مکان تفریحی صحبت های بسیاری می شود، باید عنوان کرد که این مسیر موتورسواری که با نام خاردونگ شناخته می شود، از لحاظ ارتفاع، بیشترین فاصله را از سطح زمین ندارد و در حقیقت مسیر های موتورسواری دیگری وجود دارند که در ارتفاع بالاتری از سطح زمین قرار گرفته اند، با این وجود نکته ای در خصوص این مسیر موتورسواری وجود دارد که آن را منحصر به فردو عجیب کرده زیبایی و مناظر فوق العاده چشمگیری است که از آن ارتفاع قابل مشاهده خواهد بود و هر انسانی را از خود بیخود خواهد کرد. این مسیر موتورسواری، به طور دقیق، در ارتفاع 5359 متری و در دل کوه قرار گرفته است و از آن ارتفاع، می توان به تمامی روستاهایی که در اطراف این کوهستان قرار گرفته اند نگاه و کرد و از منظره آن ها لذت برد.

غلتیدن به پایین تپه در یک گوی کروی شکل، مکان: رُتُروآ، نیوزلند

اگر از کسانی هستید که علاقه به کارهای هیجان انگیز دارید، یکی از بهترین تفریحاتی که می توانید انتخاب کنید قرار گرفتن در گوی کروی شکلی است که از بالای تپه ای در نیوزلند به سمت پایین حرکت خواهد کرد و این اتفاق در حالی می افتد که شما در آن قرار دارید. این فعالیت بسیار هیجان انگیز است و در مدت زمان کوتاهی می توانید تجربه شگفت انگیز و هیجان انگیزی داشته باشید.  اگر هم از امتحان کردن این گوی کروی شکل به تنهایی ترس دارید، می توانید یکی از دوستان خود را دعوت کنید تا در کنار شما قرار بگیرد. این گوی ها به گونه ای طراحی شده اند که مکان کافی برای قرار گرفتن دو نفر هم در آن ها وجود دارد.

تجربه کانیونینگ، مکان: کِبو، اسپانیا

کانیونینگ به فعالیتی اطلاق می شود که در آن فرد، وارد تنگه های باریک شده و در آن ها لیز می خورد و از آن ها عبور می کند (Canyon به معنی تنگه یا دره باریک است). این فعالیت بسیار گسترده است و خود شامل فعالیت های بسیاری می شود که از آن جمله می توان به صخره نوردی، شنا کردن و پیاده روی اشاره کرد. این فعالیت به خاطر طبیعت منحصر به فردی که احتیاج دارد، خیلی همه گیر نیست، اما گردشگرانی هستند که بسیار به این فعالیت علاقه پیدا کرده و برای امتحان کردن آن به نقاطی شبیه به آن چه در این مورد عنوان کردیم، سفر می کنند. کانیونینگ فعالیتی است که هم به گونه ای ورزش به حساب می رود و هم این که تجربه دلپذیر و تفریحی به یاد ماندنی برای افراد مختلف فراهم می کند و می تواند برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند، بسیار دلپذیر باشد.

رفتن به بالاترین نقطه پل بندری در سیدنی، مکان: استرالیا، سیدنی

بالا رفتن از این پل فوق العاده بلند در سیدنی نیز یکی از تجربه هایی است که برای مدت ها به یاد خواهد ماند. زمان ایده آل برای رفتن به بالای این پل، هنگامی است که خورشید در حال طلوع کردن است و نیز بعد از ظهر و زمانی که خورشید در حال غروب کردن است، می تواند به همان اندازه منظره زیبایی را به وجود بیاورد. منظره ای که هیچ گاه از دیدن آن خسته نخواهید شد. ناگفته نماند که تدابیر به خصوصی در قسمت بالایی این پل اتخاذ شده است و چیزی شبیه به یک پیاده رو در آن به وجود آورده اند و به همین خاطر از لحاظ ایمنی به هیچ عنوان خطری متوجه افراد نخواهد بود.

مشاهده طبیعت بی نظیر بولیوی در هنگام شب، مکان: بولیوی

منطقه ای در بولیوی وجود دارد که به عنوان بزرگترین منبع سنگ نمک در جهان شناخته می شود؛ این منطقه زمینی است پهناور که سراسر آن پوشیده از سنگ نمک است. نکته جالب در خصوص این منطقه وسیع و پهناور این است که به هنگام شب، زمین به مانند آینه ای، آسمان را در خود منعکس خواهد کرد و منظره ای پدید می آید که نمونه اش را در تصویر مشاهده می کنید، منظره سور رئال و فوق العاده شگفت انگیز که هیچ گاه از یاد نخواهد رفت و ارزش پیمودن کیلومتر ها راه برای دیدن را دارد. برای این که تجربه دیدن این شب سرتا سر ستاره ای را داشته باشید، باید از قبل در تور های به خصوصی که به هنگام شب، گردشگران را به این منطقه می برند، مکانی برای خود رزرو کرده باشید.

پرواز بر فراز ریو دو ژانیرو، مکان: برزیل

ریو دو ژانیرو، یکی از آن شهر هایی است که امکان گلایدینگ و  پارا گلایدینگ بر فراز آسمان شهر آن وجود دارد و با پرواز بر فراز این آسمان، می توان منظره ای منحصر به فرد از ساحل ایپانمای این شهر را تماشا کرد. علاوه بر این کوه های اطراف شهر که آن را احاطه کرده اند، منظره ای بی نظیر را فراهم می کنند و تجربه این فعالیت نیز از آن جلمه تفریحاتی است که تا مدت ها به خاطر ماند.

یخ نوردی، مکان: کلورادو، آمریکا

اگرازارتفاع و بالا رفتن از دیواره هایی که سراسر پوشیده از آب یخ بسته است، نمی ترسید این یکی دیگر از تجربه هایی است که بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد خواهد بود. هر سال زمستان، تعدادی گروه به خصوص مسئولیت این کار را در کلورادو آمریکا به عهده می گیرند و افرادی که مایل باشند، می توانند به هدایت این گروه به مناطقی بروند که از نظر متخصصان این گروه ایمن تشخیص داده شده است و اقدام به بالا رفتن از دیواره های یخ بسته کنند. به همین خاطر این فعالیت به هیچ عنوان از لحاظ ایمنی خطرناک نخواهد بود و تدابیر ویژه ای از این لحاظ اتخاذ خواهد شد. البته این نکته را باید به خاطر داشت که این فعالیت تنها برای کسانی مناسب خواهد بود، که تجربه صخره نوردی و این گونه فعالیت ها را از قبل داشته باشند چرا که بالا رفتن از این دیواره های یخ بسته کار چندان ساده ای نخواهد بود.

قایق سواری در جنگل آمازون، مکان: برزیل

رودخانه ای که در طول جنگل آمازون وجود دارد، بسیار طولانی است (چیزی حدود هفت هزار کیلومتر) و هشت کشور در مسیر آن قرار گرفته اند (برزیل، بولیویا، پرو، اکوادور، کلمبیا، ونزوئلا، گویانا و سورینامه)، با این وجود، قسمتی از رودخانه که دو شهر مانائوس و بِلِم برزیل را به یکدیگر متصل می کند، هم از لحاظ ایمنی بهتر است و هم این که طبیعت آن فوق العاده بکر و دست نخورده است و به همین خاطر، بسیاری از کسانی که قصد بازدید از مناظر زیبای آمازون را دارند، به این قسمت از رودخانه آن می روند که گروه هایی از مردم محلی این دو شهر، با فراهم کردن قایق های موتوری این افراد را به همراه خود به گشت و گذار در این رودخانه می برند.

قدم زدن بر روی پل شیشه ای، مکان: چین

این پلی که در تصویر مشاهده می کنید، در کشور چین ساخته شده است و ارتفاعی نزدیک به دویست و شصت متر از سطح زمین دارد. نکته ای که در خصوص این پل وجود دارد و آن را منحصر به فرد می کند، کف شیشه ای آن است و این که به وضوح می توان قسمت پشت این شیشه را که همان ته دره می شود، نگاه کرد. ناگفته نماند که این پل از لحاظ ایمنی کاملاً حساب شده ساخته شده است و قابلیت این را دارد که در آن واحد تا چیزی حدود هشتصد نفر را بر روی خود جای دهد و توانایی تحمل وزن این تعداد انسان را دارد، با این وجود، باز هم به خاطر ارتفاع فوق العاده زیادی که به وضوح قابل مشاهده است، کسانی که ترس شدید از ارتفاع دارند، تا جای امکان باید از قدم زدن بر روی این پل خودداری کنند.

مطالعه کتاب، درحالی که روی سطح «دریای مرده» شناور هستید، مکان: اورشلیم

نمک موجود در دریایی که با نام دریای مرده شناخته می شود و در اورشلیم قرار دارد، تا چیزی حدود ده برابر بیشتر از نمک موجود در اقیانوس است و همین مسئله باعث شده است تا چگالی آب این دریا به طور قابل ملاحظه ای زیاد باشد و در نهایت همین ازدیاد چگالی است که باعث می شود شنا کردن و شناور ماندن بر روی سطح آب آن کار بسیار ساده ای باشد و این امکان را برای کسانی که در آب هستند فراهم کند که بتوانند به سادگی روی آب شناور شده و برای مثال کتاب بخوانند؛ کاری که در آب معمولی نمی توان انجام داد و برای شناور ماندن به کمی فعالیت دست ها و پا ها احتیاج خواهد بود. البته دریای سیاه تنها در کرانه اورشلیم قرار نگرفته است و از کشورهای اردن و فلسطین نیز عبور کرده و از برخی شهر های آن ها قابل دسترسی است، با این وجود، ساده ترین راهی که بتوان به نزدیکی آب رسید، رفتن به اورشلیم در است که جاده هایی برای دسترسی راحت تر به ساحل دریا احداث کرده اند و می توان با خودرو به آن رفت.

دویدن در کنار گاو های وحشی، مکان: اسپانیا

این فعالیت هیجان انگیز رایج در اسپانیا، از آن دسته فعالیت هایی است که بهتر از هر چیز دیگری، دل و جرأت افراد را می سنجد. اتفاقی که طی این فعالیت عجیب و غریب می افتد این است که عده ای گاو وحشی را در خیابان رها می کنند و افرادی که علاقه مند باشند، باید جلوتر از این گاو ها، شروع به دویدن کنند. البته اگر جزو این افراد باشید، هر زمان که احساس کردید دیگر قادر به ادامه دادن دویدن خود نیستید و یا این که احساس کردید گاو ها بیش از حد نزدیک شده اند، قادر خواهید بود کنار کشیده و از دویدن انصراف دهید. در کناره ی جاده هایی که افراد و گاو ها در آن در حال دویدن هستند، موانعی برای ایمنی قرار داده شده است که این افرادی که خسته می شوند، قادر به رفتن به قسمت پشتی آن ها خواهند بود.ترجمه  itrans.ir

 این مقاله ادامه دارد...

نظرات

در ادامه بخوانید...

عجیب ترین تفریحات در جهان بخش دوم

در

بازدید از کلیسای سیستاین/ Sistine Chapel، مکان: واتیکان

این مکان فوق العاده زیبا و تاریخی در مجموعه ساختمان هایی قرار دارد که در واتیکان با نام Apostolic Place (Apostle به معنی یاران حضرت عیسی (ع) یا حواریون است) شناخته می شود و آثار هنرمندان بزرگ دوران رنسانس اروپایی در آن مشاهده می شود. کسانی چون مایکل آنجلو، ساندرو بُتیچلی و رافائل. مشاهده این ساختمان فوق العاده نیز از آن تجربه هایی است که انسان را از خود بی خود می کند و خاطره ای است که تا مدت ها در ذهن انسان خواهد ماند. زمانی که وارد این مکان می شوید، معماری بی نظیر سقف و طراحی های به خصوص و منحصر به فردی که در آن به کار گرفته شده است، شما را از خود بی خود خواهد کرد. نقاشی شناخته شده «The Last Judgement (داوری نهایی)» که اثر مایکل آنجلو است، از جلمه آثار هنری ارزشمند موجود در این مکان است.

تجربه دوچرخه سواری در مسیر ویژه دانوب، مکان: در طول آلمان، اتریش، اسلواکی و مجارستان

این جاده که به طور ویژه برای منظور استفاده دوچرخه ها ساخته شده است، همان گونه که در عنوان این مورد نیز مشاهده می کنید، از کشورهای همسایه در اروپای مرکزی عبور می کند. منظره فوق العاده زیبای رودخانه دانوب در بیشتر طول این مسیر دوچرخه سواری قابل مشاهده است. زمانی که در حال دوچرخه سواری در این مسیر فوق العاده زیبا هستید، گروه های دیگر دوچرخه سوار را نیز مشاهده خواهید کرد که از کشورهای مختلفی آمده اند تا از تجربه دوچرخه سواری در کرانه این رودخانه زیبا لذت ببرند.

عجیب ترین تفریحات در جهان بخش اول 

بازدید از جزایر گالاپاگوس

این مجمع الجزایر آتشفشانی در اقیانوس آرام جای گرفته است و دو عامل است که سبب شهرت جهانی آن شده است: اول این که گونه های به خصوصی از جانوران بومی در این مجمع الجزایر وجود دارد که در هیچ نقطه دیگر دنیا نظیر آن ها را نمی توان یافت، دومین عاملی هم که این جزیره را مشهور کرده است، وارد شدن چارلز داروین، مکتشف مشهور، به این جزیره است و گونه های جانوری موجود در این جزیره در کتاب او که در خصوص جانوران و گیاهان نقاط مختلف جهان است، عنوان شده اند. سوسمارهای آبی، قازهایی بومی که قادر به پرواز کردن نیستند و نیز پنگوئن های گالاپاگوس، از جمله گونه های جانوری منحصر به فرد این مجمع الجزایر آتشفشانی هستند. گونه هایی که در هیچ یک از نقاط دیگر دنیا قابل مشاهده نیستند.

قدم زدن بر لبه برج «سی اِن»، مکان: تورنتو، کانادا

اگر دوست دارید برای مدتی هم که شده، احساس کنید به جای تام کروز در حال بازی کردن در فیلم «مأموریت غیر ممکن (Mission Impossible)» هستید و تمایل به تجربه هیجانی آن چنانی دارید، تنها کافی است که به برج مشهور سی اِن در تورنتو رفته و برای قدم زدن بر لبه این برج فوق العاده بلند، جایی برای خود رزرو کنید. بر روی قسمت بالایی و پشت بام این برج، لبه هایی به منظور پیاده روی طراحی شده اند؛ لبه هایی که دقیقاً بر محیط شکل دایره مانند پشت بام این برج قرار گرفته اند و در تصویر نیز مشاهده می کنید. البته جای هیچ گونه نگرانی از بابت امنیت جانی کسانی که این تجربه را امتحان می کنند وجود ندارد، چرا که طناب نگه دارند و سایر وسایل ایمنی به طور کامل برای افراد در نظر گرفته می شود.

بالا رفتن از گنبد نصفه و نیمه (Half Dome)، مکان: پارک ملی یُزمایت، کالیفرنیای آمریکا

شکل به خصوصی که این گنبد به مرور زمان به خود گرفته است، باعث شده تا علاقه مندان به صخره نوردی و پیاده روی در طبیعت، از نقاط مختلف برای لذت بردن از منظره فوق العاده این منطقه کوهستانی به کالیفرنیا آمده و از این صخره های گرانیتی بالا بروند. زمانی که صخره نوردان به بالاترین نقطه این کوه می رسند، سراسر دره یُزمایت، روبه رویشان گسترده خواهد شد و دیدن این منظره فوق العاده زیبا به تنهایی، ارزش کیلومترها سفر کردن را دارد.

قدم زدن در ساختمان های رم باستان، مکان: نپال، ایتالیا

پُمپِی شهری واقع در رم است که در سال 79 پس از میلاد مسیح، دچار یورش قرار گرفته و تقریباً ویران می شود و تنها خرابه هایی از آن برای مردم کنونی به یادگار مانده است. با این وجود، ارزش همین خرابه ها به گونه ای است که یونسکو، این منطقه را در لیست به خصوصی که دارد به عنوان میراث جهانی ثبت کرده است. با قدم زدن در این خرابه ها می توان تا حدودی از چگونگی زندگی مردم آن زمان آگاهی پیدا کرد. قسمتی از این خرابه ها متعلق به یک آمفی تئاتر بسیار بزرگ است و در قسمت دیگری از منطقه می توان ساختمان هایی را مشاهده کرد که به واسطه فوران کوه آتشفشانی تا حدودی از بین رفته اند. برای کسانی که به تاریخ باستان علاقه مند هستند، این مکان می تواند تجربه ای فوق العاده و بی نظیر را به ارمغان بیاورد.

سفر به پاتاگونیا، مکان: آرژانتین و شیلی

ا

ین منطقه در قسمت انتهایی آمریکای جنوبی قرار گرفته است. طبیعت این منطق متشکل از کوهستان ها، صحرا و دشت های بسیار زیبایی است. کوهستان آندس برای نمونه در این منطقه قرار دارد و در بسیاری از نقاط جهان شناخته شده است. گونه های گیاهی و جانوری منحصر به فرد این منطقه از دیگر عواملی است که شهرت جهانی برای آن به ارمغان آورده و باعث شده است تا همه ساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید به این منطقه بیایند. کسانی که به این منطقه سفر می کنند، حتماً باید وال های آمریکای جنوبی، پنگوئن های منحصر به فرد و نیز مرواریدهای فیلی شکل آن را تماشا کنند.

بازدید از تاج محل، مکان: آگرا، هندوستان

این مکان فوق العاده زیبا و تاریخی به دستور شهاب‌الدین محمد شاه جهان (پنجمین امپراتور سلسله گورکانیان یا مغولان هند) و به یاد همسرش، ممتاز محل که به شدت شیفته و عاشق او بود، ساخته شد. رودخانه ای که در قسمت جلویی این مکان تاریخی قرار گرفته است و در تصویر نیز مشاهده می کنید، یامونا نام دارد و در قسمت جنوبی این رودخانه، مقبره ای از جنس سنگ مرمر وجود دارد که به تازگی به لیست  عجایب هفتگانه دنیا افزوده شده است.

خوردن حشرات سرخ شده در بانکوک، مکان: تایلند

انسان های ماجراجوی بسیاری تا کنون برای امتحان کردن این تجربه عجیب و غریب پا به بانکوک گذاشته اند و بسیاری از آن ها برنامه های تلوزیونی نیز از این کار خود تهیه کرده و در معرض دید عموم قرار داده اند؛ کسانی چون بیِر گریلز. با این وجود به احتمال بسیار زیاد برای کسانی که تا کنون چنین تجربه ای نداشته اند این سؤال پیش می آید که دقیقاً مزه این حشرات چگونه است و این که آیا احساس بدی به هنگام خوردن آن ها به انسان دست می دهد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال البته باید عنوان کرد که همانند بسیاری از کار های دیگر، تنها زمانی می توان از حس و حال خوردن حشرات آگاهی دقیق پیدا کرد، که انسان خود اقدام به تجربه این کار کند. گزینه های متعددی هم برای این کار وجود دارد؛ می توان عنکبوت های سوخاری را انتخاب کرد و یا حتی عقرب های کبابی.

شنا کردن در کنار وال ها، مکان: تونگا (مجمع الجزایری است میان نیوزلند و جزایر هاوائی)

همه ساله، میان ماه های جولای و اکتبر، وال های منحصر به فرد قطب جنوب، مسیری طولانی را طی کرده و خود را به کرانه جنوبی اقیانوس آرام می رسانند. هدف از این سفر به دنیا آوردن کودکانشان است. این سفر وال های غول پیکر، امکانی را فراهم می کند تا افراد مختلف تجربه ای بی نظیر و فوق العاده از شنا کردن در کنار این غول های دریایی بی آزار داشته باشند. البته گروه های به خصوصی برای این کار آموزش دیده اند و گردشگرانی که مایل به انجام این کار باشند را به گونه ای به این وال ها نزدیک می کنند که مشکلی برای کسی پیش نیاید.

بازدید از اوت بک (Outback، منطقه ای دور افتاده)، مکان: استرالیا

اوت بک، منطقه ای بیابانی و دور افتاده در استرالیا است که همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن عازم استرالیا می شوند. شاید برایتان عجیب باشد که یک بیابان دور افتاده و بی آب و علف چگونه می تواند به جاذبه ای برای گردشگران بدل شود؟ در پاسخ به این سؤال باید عنوان کرد که گونه های جانوری به خصوص و منحصر به فردی که در این منطقه وجود دارند، عامل اصلی این اتفاق هستند. این گونه های جانوری شامل پرندگان و خزندگان بسیار جالب و به خصوصی است؛  باجریگار (نوعی طوطی استرالیایی)، طوطی کاکل سفید استرالیایی، کانگورو و دینگو که نوعی سگ بومی به خصوص استرالیایی است، از جمله جانوران و پرندگانی هستند که در این منطقه قابل مشاهده خواهند بود. تنها مسئله ای که در خصوص این منطقه وجود دارد این است که نزدیک ترین ساختمان های به آن، مایل ها فاصله دارند و به همین خاطر اگر در این منطقه، کسی دچار مشکلی شود، حل کردن آن بسیار دشوار خواهد بود، به همین خاطر باید پیش از سفر به آن تمامی تدابیر گوناگون را در خصوص سفر اندیشید و وسایل لازم را فراهم کرد.

تجربه تنیس بازی کردن در بلند ترین زمین تنیس جهان، مکان: دبی، امارات متحده عربی

برج العرب نامی است که برای همگان آشنا است و در حال حاضر از لحاظ ارتفاع، سومین هتل بلند جهان محسوب می شود. جالب است بدانید یکی از مرتفع ترین زمین های تنیس موجود در جهان نیز، در این هتل قرار دارد. این زمین تنیس بر طبقه فوقانی این هتل قرار گرفته است و به واسطه سر باز بودن این زمین، تدابیر به خصوصی در اطراف آن اندیشیده شده است تا از لحاظ ایمنی هم مشکلی نداشته باشد. نکته ای که بیش از پیش نام این زمین تنیس را بر سر زبان ها انداخت، حضور بازیکنان مشهور دنیای تنیس (کسانی چون راجر فدرر و آندره آگاسی) در این زمین و بازی کردن در آن بود. مسابقاتی هم تا کنون در آن برگزار شده که با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد.

گردش در هوانا به وسیله ماشین های لوکس قدیمی، مکان: کوبا

در حال حاضر، نزدیک به شصت هزار خودروی قدیمی در کوبا وجود دارد و سوار شدن در این خودرو ها، شاید همانند این باشد که سوار ماشین زمانی شده و به گذشته های دورتر سفر کرده باشید؛ گذشته ای که دیگر وجود خارجی ندارد. این خودرو ها توسط افراد به خصوصی که برای این کار در شهر قرار گرفته اند، برای هر مدت زمانی که فرد بخواهد، در اختیارش قرار داده خواهد شد و او قادر خواهد بود به وسیله این خودرو در شهر گردش کند و از نزدیک تاریخ، فرهنگ، معماری و ساختمان های تاریخی و قدیمی کوبا را از نزدیک مشاهده کند؛ کشوری که توسط اسپانیایی ها پیدا شد و در ساختمان سازی و فرهنگ خود نیز تا حدود زیادی از آن ها وام گرفته اند.ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

20 مکان عجیب دنیا از باداب سورت ایران تا جزایر ژاپن

در

دنیا عجیب و شگفت انگیز است. از باداب سورت ایران تا جزایر ژاپن که توسط گربه ها فرمان روایی می شود. ما تصاویری برای گردشگران داریم که تابحال دیده نشده است.

 

1. دریاچه تکه ای، بریتیش کلمبیا، کانادا

 

2. جاده غول آسا، ایرلند شمالی

 

3. ثور خوب، اورگان، ایالات متحده آمریکا

 

4. پاموک‌کاله، ترکیه

 

5. دریاچه Hillier، استرالیای غربی

 

6. باداب سورت، ایران

باداب سورت چشمه پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است. این چشمه در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. باداب سورت توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ثبت جهانی این باداب نیز پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمه آب شور جهان بوده است.

 

7. کوه های تیانزی، چین

 

8. خطوط نازکا، پرو

 

9. مثلث برمودا، اقیانوس اطلس شمالی

 

10. جزیره سكوترا، یمن

 

11. دستی در صحرا، شیلی

 

12. تپه های شکلاتی جزیره Bohol، فیلیپین

 

13. ساحل سرخ، پانجیان، چین

 

14. قوطی ساده، لائوس

 

15. پارک ملی دره جن، یوتا، ایالات متحده آمریکا

 

16. کوچه استخوان نهنگ، سیبری

 

17. ساحل شیشه ای، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

 

18. دخمه مردگان، پاریس، فرانسه

دخمه مردگان وحشتناک پاریس شامل شبکه ای تونل ها های عمیق زیر زمینی در زیر شهر پاریس است. این دخمه آرامگاه بیشتر از 6 میلیون پاریسی است. 

 

19. آب‌فشان فلای، نوادا، ایالات متحده آمریکا

 

20. جزیره گربه، ژاپن

Tashirojima یک جزیره کوچک در شرق ژاپن است، این جزیره جمعیت کمتر از 100 نفر دارد. البته این مردمان دوستان پشمالوی زیادی دارند. مردم جزیره معتقد هستند این گربه ها برای آنها شانس میاورند.
در این جزیره حضور سگ ممنوع است.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

شهری در اسپانیا که فقط یک خیابان دارد

در

 اسپانیا

در 120 کیلومتری بارسلونا یک مکان شگفت انگیز وجود دارد: در فلات صخره ای باریک ، یادآور دم اژدها ، خانه ها در دو ردیف قرار گرفته اند و حتی شگفت آور است که چگونه می توانند در چنین منطقه کوچکی با عرض کم قرار بگیرند. شهر Castellfollit de la Roca ، ساخته شده در صخره ای قرن ها پیش ، به شهر Castellfollit de la Roca معنای واقعی کلمه می تواند یکی از نقاط برجسته اسپانیا را گردشگری باشد که مطمئناً ارزش بازدید را دارد. البته مگر اینکه ترس از ارتفاع داشته باشید.

 

 اسپانیا
هزاران سال پیش این سنگ از گدازه های آتشفشانی شکل گرفته است.  / عکس

 

سنگ بازالت که این شهر بر روی آن ساخته شده است در کاتالونیا ، در پارک طبیعی استان جیرونا واقع شده است و در نتیجه برخورد جریان های گدازه آتشفشانی شکل گرفته است. علاوه بر این ، طبیعت این سنگ را در دو مرحله ساخته است: اول ، حدود 217 هزار سال پیش ، در هنگام فوران آتشفشان ، بنیادی برای این سنگ تشکیل شد ، و خیلی بعد ، اما خیلی خیلی پیش ، به نظر می رسید که فوران دیگری دیواره ها را عمداً برپا کرده است ، چیزی شبیه فلات باریک را تشکیل داد.

 

 اسپانیا

چاپ سنگی گودفروی انگلمان از نقاشی J.-Ch.  لانگلوی ، قرن نوزدهم.

 

ارتفاع سنگ 50 متر است و مساحت محلی که این یک خیابان واحد با دو ردیف خانه در آن ساخته شده است تنها 670 متر مربع است. در کمال تعجب ، این شهر کوچک ، که برخی از کتاب های راهنما حتی آن را یک روستا می نامند ، دارای مناظر جالب بسیاری است. این شهر دارای کلیسای خاص خود (سان سالوادور) است و تاریخچه آن از قرن XIII آغاز می شود ، زمانی که یک کلیسای کوچک در اینجا ظاهر می شود. در طول زمان کلیسا ، بارها تخریب و حتی از نو ساخته شده است. در پایان قرن گذشته ، با تلاش اهالی شهر ، کلیسا کاملاً مرمت شد.

 اسپانیا

فقط یک خیابان در شهر وجود دارد ، اما یک کلیسا وجود دارد.  / عکس


Castellfollit de la Roca دارای کافه و بار است و همچنین موزه سوسیس و کالباس مخصوص به خود را دارد که 27 سال در اینجا وجود دارد. و ، البته ، یک عرشه مشاهده عالی در اینجا وجود دارد. گردشگران از شهر می توانند از محیط اطراف ، از جمله پل های جاده ای ، خانه های کم ارتفاع و رودخانه ها لذت ببرند.

 اسپانیا

نمایی از عرشه مشاهده. / عکس


در مورد خود این شهر ، حدود 800 سال قدمت دارد و در اصل به عنوان استحکامات ساخته شده است. در طول تاریخ خود ، بیش از یک بار در اثر زلزله و جنگ تخریب شده است. با این حال ، خانه ها ظاهر قرون وسطی را حفظ کرده اند. از گدازه به عنوان ماده ای برای ساخت استفاده می کردند. سقف ها با کاشی های قهوه ای پوشانده شده اند. فضاهای بین طبقات با تزئینات سرامیکی تزئین شده و قرنیزها با گچ پوشانده شده اند. به طور کلی ، خانه ها دنج ، ظریف و آغشته به روح قرون وسطی اروپا به نظر می رسند.

 اسپانیا

بالکن یکی از خانه ها.  / عکس

 

جالب توجه است که Castellfollit de la Roca ، که حتی اکنون  کمی بیش از هزار نفر در آن زندگی می کنند ، یکی از اولین شهرهای اسپانیا است که در آن ارتباط تلفنی برقرار شده است.

 

 اسپانیا

خیابان شهر روی صخره.  / عکس


از زمان های بسیار قدیم ، مردم در مناطق مختلف زمین در ارتفاعات ساکن شده اند. بعضی اوقات خانه ها روی کوه ها و صخره ها فقط با توجه به ویژگی های جغرافیایی منطقه به دلیل ضرورت ساخته می شدند یا به دلایل ایمنی چنین مکانی انتخاب می شد. اما گاهی به دلیل اعتقادات مذهبی بود. برای شما جالب خواهد بود که در مورد چگونگی زندگی یک راهب گرجی در ارتفاع 40 متری بخوانید .

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

پل دروازه بهشت با بزرگترین آبشار مدور جهان به ارتفاع 500 متر

در

پل شیشه ای

با اشاره به چین و دستاوردهای جدید آن در طراحی و معماری ، همه متوجه می شوند که ما در مورد بهترین ها صحبت می کنیم. این امر به ویژه در مورد پل هایی صادق است که در ساخت آنها امپراتوری آسمانی مشابهی ندارد. گردشگران از سازه های جدیدی که در سال‌های اخیر ظاهر شده‌اند، با طول، ارتفاع، عملکرد و البته زیبایی خیره‌کننده خود شگفت‌زده و خوشحال می‌شوند. پل عابر پیاده جدید نیز از این قاعده مستثنی نبود، که نه تنها چندین رکورد را شکست، بلکه علاوه بر انبوه اجراهای غیرمعمول، بزرگترین آبشار دایره ای شکل جهان است.

 

پل شیشه ای
پل شیشه ای  گردشگری  در چین (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ)

 

پل شیشه ای

پل عابر پیاده Huangtengxia Tianmen Sky Walk به سمت دیگر دره هوانگ تنگ ختم نمی شود، بلکه با یک سکوی دید گرد (گوانگدونگ، چین) ختم می شود.


در دهه گذشته، چین جایگاه کشوری را با چشمگیرترین و جسورانه ترین مکان های توریستی به دست آورده است که مانند آهنربا انبوه مسافران را به خود جذب می کند. شایان ذکر است که امروزه امپراتوری آسمانی به سادگی پر از پل ها و مسیرهای عابر پیاده شیشه ای است که در ارتفاعی خیره کننده بر فراز جویبارهای جوشان رودخانه های کوهستانی یا دره های وحشتناک یخ زده است. این جاذبه‌ها برای راضی کردن حتی ناامیدترین معتادان آدرنالین که می‌خواهند سرنوشت را بارها و بارها تجربه کنند، طراحی شده‌اند.

 

پل شیشه ای

40 میلیون دلار و 12 ماه کار سخت برای ساخت پل کنسولی رکوردشکن (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ) هزینه شد.


آخرین دستاورد نوآورانه این کشور، پل عابرپیاده کنسولی Huangtengxia Tianmen Sky Walk (معروف به "دروازه بهشت") است که بر فراز تنگه هوانگ تنگ در ارتفاع 500 متری در استان جنوبی گوانگدونگ چین معلق است. مهندسان، معماران و طراحان شرکت مهندسی CMCU این فرصت را داشتند که تلاش کنند تا خلق جدید بتواند جهان را شگفت زده کند و شبیه هیچ پل دیگری در جهان نباشد. به طور کلی، Huangtengxia Tianmen Sky Walk را نمی توان به طور کامل پل نامید، زیرا گذرگاه عابر پیاده را به طرف دیگر تنگه عمیق نمی دهد، اما با یک سکوی مشاهده شیشه ای به پایان می رسد که در هیچ کجای جهان برابر نیست.

 

پل شیشه ای

Huangtengxia Tianmen Sky Walk شبیه دو راکت تنیس متقاطع (گوانگدونگ، چین) است.

پل شیشه ای
پل کنسولی بر روی سه ستون و کابل های قدرتمند (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong) قرار دارد.


ویژگی های ساختاری: پل شیشه ای Huangtengxia Tianmen Sky Walk مانند دو راکت تنیس غول پیکر است که در زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر قرار گرفته اند. ساختار کنسولی این پل امکان برداشتن عرشه مشاهده از لبه صخره را به میزان 368 متر فراهم می کند تا حداکثر دید را به روی گردشگرانی که در بالای دره زیبای هوانگ تنگ هستند باز کند. برای نگهداری این سازه عظیم، سه ستون تکیه گاه برپا شد که دو ستون آن دارای پایه بتن آرمه است و سومین ستون میله ای فلزی است که بار اصلی را تحمل می کند. کابل های قدرتمند و 20 دمپر به حفظ ساختار کنسول در مقیاس بزرگ کمک می کند و ایمنی سایت را در حالی که تعداد زیادی از افراد روی آن هستند تضمین می کند.

 

پل شیشه ای

عرشه مشاهده در 368 متری صخره قرار دارد و در ارتفاع 500 متری بالای دره عمیق هوانگ تنگ (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ) آویزان است.


لازم به ذکر است که در پایان ساخت، Huangtengxia Tianmen Sky Walk (که توسعه دهندگان می خواستند)، رکوردهای جهانی ارتفاع و طول سازه را شکست. این بدان معنی است که در حال حاضر هیچ پل کابلی کنسولی در جهان وجود ندارد که طول آن از 370 متر فراتر رفته باشد و در ارتفاع نیم کیلومتری از زمین "معروف" شود. و همچنین هیچ سکوی رصدی در چنین ارتفاعی وجود ندارد.

 

پل شیشه ای

مسیر پیاده روی و همچنین نرده ها از شیشه های خلاقانه ای ساخته شده اند که می تواند بارهای قابل توجهی را تحمل کند (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong).


و اگر به این واقعیت اضافه کنیم که راهرو و نرده‌ها کاملاً از شیشه ساخته شده‌اند که شفافیت آن 99.9 درصد است، بلافاصله مشخص می‌شود که هیچ جاذبه هیجان‌انگیزی (با چنین پارامترهایی) برای هیجان‌جویان بی‌باک نیز وجود ندارد. نباید از معرفی رکوردها در زمینه مساحت، ضخامت، شفافیت و استحکام شیشه های ابتکاری که می تواند حضور همزمان حدود 5 هزار نفر (400 تن) را تحمل کند، فراموش کرد. گذرگاه عابر پیاده و عرشه مشاهده از صفحات شیشه ای به ضخامت 60 میلی متر و 15 متر مربع ایجاد شده است. متر، کاری که هیچ کس دیگری در جهان هرگز انجام نداده است.

پل شیشه ای

طراحان و مهندسان منظره مطمئن شدند که جاده به سمت "دروازه بهشت" دلپذیر و خاطره انگیز است (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ).

 

پل شیشه ای
پس از حادثه ای که درست پس از افتتاح Huangtengxia Tianmen Sky Walk برای یک گردشگر اتفاق افتاد، نرده روی پل با سازه ای فلزی (گوانگدونگ، چین) تقویت شد.


برای تقویت تأثیر گردشگران شجاع و کسانی که فکر می کنند نترس هستند و چیزهای زیادی در زندگی خود دیده اند، یک شوخی کوچک ارائه می شود. قبل از اینکه گروهی از گردشگران بر روی بوم کاملا شفاف پیاده‌روی آسمانی Huangtengxia Tianmen قدم بگذارند، صدای شکستن شیشه به وضوح شنیده می‌شود و در حالی که گردشگران وحشت زده هستند، پل با شکاف‌های وحشتناکی پوشیده شده است که بازدیدکنندگان را بیشتر می‌ترساند. بعد از چند ثانیه مشخص می شود که همه قربانی جلوه های ویژه / توهمات بصری شده اند، بنابراین می توانند به راه خود ادامه دهند. اما آیا ایمن است؟

 

پل شیشه ای

ساختار شیشه ای می تواند بار همزمان تا 400 تن را تحمل کند (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong).

 

در زیر عرشه مشاهده، 450 نازل نصب شده است که امکان سازماندهی بزرگترین آبشار دایره ای در جهان (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ) را فراهم می کند.

 

و این همه دستاوردهای مهندسی نیست، بلکه شگفتی های غیرمنتظره یک جاذبه توریستی دیدنی است که به شما امکان می دهد زیبایی های تنگه هوانگ تنگ را در هوای خوب و منظره شهری Qingyuan را ببینید. عرشه رصدی که محیط آن 168 متر است، نه تنها با هجوم آدرنالین و مناظر سرگیجه‌آور، بلکه با بزرگترین آبشار دایره‌ای جهان که توسط دست انسان ایجاد شده است، لذت خواهد برد.

 

پل شیشه ای

در روز، جریان آب با موسیقی همراه است، اما اواخر شب با نورهای رنگارنگ روشن می شود (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، Guangdong).

 

یک آبشار مصنوعی بلافاصله توسط 450 نازل آب متحرک نصب شده در پایین عرشه مشاهده تشکیل می شود. جویبارهای آبی که از ارتفاعات بلند پرواز می کنند در طول روز با موسیقی دلنشین همراه است. اما زمانی که هوا تاریک می شود، یک نمایش نوری چشمگیر شروع می شود، به این دلیل که ساختار پل، از جمله قسمت قوسی دومین "راکت" نصب شده عمود بر عابر پیاده، دارای بیش از 2000 لامپ LED قابل کنترل است که می تواند تغییر کند. رنگ و شدت نور.

 

پل شیشه ای

اغلب اوقات، Huangtengxia Tianmen Sky Walk به مکانی برای نمایش های سرگرمی نفس گیر (گوانگدونگ، چین) تبدیل می شود.

پل شیشه ای
اجرای هنرمندان و مدل ها در چنین مکان عجیب و غریبی نیز چالش کوچکی نیست (Huangtengxia Tianmen Sky Walk، گوانگدونگ).

 


به سختی می توان یک مکان مجلل تر برای سازماندهی رویدادهای سرگرمی آرزو کرد. بنابراین جای تعجب نیست که این پل خیلی سریع به مکان اصلی تبدیل شد که در آن نمایش های مختلف، نمایش های رنگارنگ و نمایش های مد برگزار می شود.

 

پل شیشه ای

"دروازه بهشت ​​گوانگدونگ" تنها آبشار ساخته دست بشر نیست. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

کشته شدن ماتادور اسپانیایی

در


به گفته رسانه‌های فرانسوی ایوان فاندینوی ۳۶ ساله  بر اثر حمله شاخ گاو از ناحیه ریه دچار مصدومیت شدید شد. ایوان فاندینو به دلیل خونریزی و حمله قلبی درراه بیمارستان درگذشت.در یک قرن گذشته در فرانسه اولین ماتادوری است که توسط حمله گاو کشته شده است . ریشه مسابقه گاو بازی از اسپانیا می باشد اما از 150 سال قبل در فرانسه رایج شده است و در سال2012 شورای قانونگذاری با وجود مخالفت سازمان های حمایت از حیوانات این مسابقه را قانونی اعلام کرد. سازمان های حمایت از حیوانات این مسابقه را وحشیانه تلقی می کنند و هواداران مسابقه از آن به عنوان هنر باستانی نام می برند. در فرانسه سالیانه بیش از 1000 گاو به خاطر مسابقات گاوبازی کشته می شوند. (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

به چین خوش آمدید

در

 

به چین خوش آمدید. این ملت باستانی امروزه بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا جمعیت دارد. از هر پنج نفر در دنیا یک نفر در چین زندگی می کند. جمعیت این کشور1.3 میلیارد نفر است. این جمعیت حدود یک میلیارد نفر از آمریکا بیشتر است. کشور چین در قاره ی آسیا واقع شده است. این کشور یکی از بزرگترین کشورهای جهان است. مساحت آن 9.6 میلیون کیلومتر است. نام محلی چین Zhōngguó [jung-gwo], به معنی پادشاهی میانی است. بیشتر مردم چین یا در منطقه ی پرجمعیت خاورمیانه یا در نزدیکی رود یانگ تسه زندگی [yang-see]می کنند. رود یانگ تسه و دریای زرد از وسط چین عبور می کنند و هردو به اقیانوس شرقی می ریزند. بقیه ی این سرزمین نیز با دشت ها، کوه ها و زمین های مرتفع پوشیده شده است. کوه گوبی شمال را پوشانده است. در غرب کوه های بسیاری وجود دارد که مشهور ترین آن ها مرتفع ترین کوه جهان اورست است. غربی ترین قسمت چین با رشته کوه ها با منظره ای بسیار دیدنی پوشیده شده است.(سیارک

مردم بیشتر از هر زبان دیگری با زبان چینی صحبت می کنند. چینی رایج که بیشتر مردم با آن صحبت می کنند ماندری نام دارد اما در قسمت های مختلف مردم لهجه های متفاوتی نیز می توانند داشته باشند. معنی یک کلمه ی چینی به این بستگی دارد که چگونه تلفظ شود. در مانداری، واژه شوو اگر با یک تن صدای کوتاه و تیز تلفظ شود معنی درخت دارد. اما همین واژه اگر کشده شود و با صدایی نرم تلفظ شود، مانند شوووو به معنی کتاب خواهد بود.  برای نوشتن زبان چینی از الفبای کاراکتری استفاده می کنند. این کارکتر ها اگر با یکدیگر ترکیب شوند، لغات جدیدی را می سازند. این زبان هزاران کاراکتردارد. برای یک نوشتن و خواندن ساده، حدود 2000 کاراکتر لازم است.(سیارک

تاریخچه چین

هر سلسله تغییرات مورد نظر خود را برکشور اعمال کرد. در طول حکومت سلسله شن، شن شی هوانگ کسی که به عنوان اولین امپراتور چین شناخته شده است، تمام ایالت های چین را متحد کرد. بعد از به قدرت رسیدن امپراتور شن شی هوانگ، او برای محافظت از بخش های شمالی امپراتوری اش، ساخت دیوار مشهور چین را آغاز کرد. هم چنین هزاران سرباز سفالی که به  تراکوتا مشهور هستند، برای محافظت از آرامگاه امپراتور ساخته شد.

                                                            ارتش سفالی تراکوتا

در طول سلطه سلسله ی هان جاده ی ابریشم به مهمترین راه برای تبادل اطلاعات و کالا بین کشور های شرق و غرب شد. در سلسله هان کاغذ اختراع و در طول سلسه سانگ چاپ و نشر کتاب پیشرفت کرد. اولین کتاب های چاپی متعلق به این سلسله هستند. در طول سلسه ی مینگ، شهر بیژینگ( پکن) به پایتخت چین مبدل شد. برای خانواده ی سلطنتی شهرکی درون شهر بیژینگ ساخته شد که به شهر ممنوعه مشهور شد، مکانی که مردم عادی حق ورود به آن را نداشتند.در سال 1911 انقلابی مردمی سلسله ی چن را سرنگون کرد و به حکومت پادشاهی خاتمه داد. درسال 1994، حزب کمونیست، به رهبری مائو تسه تونگ کشور چین را به جمهوری خلق چین تبدیل کرد. کمونیست به مردم قول داد که همه در یک سطح خواهند بودو اما مائو بدون این که به منفعت مردم فکر کند یک سری قوانین وضع کرد. میلیون ها نفر دچار گرسنگی شدند. مائو و ارتش سرخش هر کس که جرات مخالفت با او و قوانینش را داشت، به سختی مجازات می کرد. این قوانین چین را به یک کشور منزوی و دور از جهان تبدیل کرد. مائو در سال 1976در گذشت. با درگذشت او، چین وارد عصر جدیدی از پیشرفت شد و دوباره به عرصه ی جهانی بازگشت.

زندگی در چین

به دلیل جمعیت بالای چین منابع کافی برای تمام مردم وجود ندارد. دولت برای کنترل جمعیت فقط اجازه به دنیا آوردن یک فرزند و در برخی موارد خاص فقط دو فرزند را صادر کرده است. در چین به کودکان امپراتور کوچک گفته می شود. زیرا آن ها بسیار گرانبها هستند. اما این کودکان فشار بسیار زیادی را تحمل می کنند تا مایه ی افتخار خانواده هایشان باشند.

کودکان اغلب در شش سالگی وارد مدرسه می شوند. زبان رایج در مدرسه و برای تدریس، زبان ماندارین است. اما برخی از مدرسه ها زبان انگلیسی را نیز به عنوان زبان دوم تدریس می کنند. در 14 سالگی کودکان چینی باید یک امتحان مهم را پشت سر بگذارند که در تضمین آینده ای روشن و موفق نقش به سزایی دارد. یک گفته ی قدیمی چینی می گوید: یادگیری چیزی است که باید در تمام زمان ها توسط افراد دنبال شود. به طور معمول در چین کودکان همراه با پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود زندگی می کنند. خانه های امروزه مردم به خصوص در شهر های پرجمعیت کوچک تر شده است. خانواده و فرزندان اغلب برای وعده های غذایی دور هم جمع می شوند. وعده های غذایی یک خانواده چینی در ظرف های مختلفی صرف می شود که همه ی افراد حاضر بر سر سفره از آن به صورت مشترک می خورند. مواد غذایی شامل: سوپ، ماهی بخارپز، و مقداری برنج می شود. مردم با چوب های بلندی به نام چاپستیک غذا می خوردند.

 غذاهای مخصوص در روز های خاص درست می شوند برای مثال یک ظرف بزرگ از نودل برای رو تولد درست می شود که نشان دهنده ی عمر طولانی برای کسی است که تولدش است.

مرکز هر شهری در چین، محل سوپرمارکت های شلوغ است. مردم می توانند در آن جا غذا، مواد مورد نیاز برای منزل، لباس و دیگرکالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنند. اگر درمیان ازدحام جمعیت این بازارهای محلی عبور کنید، شاهد چانه زدن خریداران و بازارگرمی فروشندگان در سرتاسر بازار خواهید بود. در پارک، مردم به استراحت می پردازندو بعضی از آن ها تایی چی تمرین می کنند. حرکاتی که برای رلکسیشن بدن انجام می شود. بقیه ی مردم نیز یا بادبادک هوا می کنند یا مشغول بازی های تخته ای مانند: شطرنج چینی و ماهجونگ هستند و دیگران نیز دور آن ها جمع می شوند. یکی از تفریحات سالمی که اغلب چینی ها آن را دنبال می کنند، ورزشی باستانی برگرفته از نیروی چی و تقسیم آن بین بدن و ذهن است. این ورزش محبوب کنگ فو نام دارد. البته مردم به ورزش های دیگری مانند ژیمناستیک و فوتبال نیز می پردازند. اما کنگ فو همواره در اولویت بوده است.(سیارک

چین همواره ارتباط قوی با هنر و موسیقی داشته است. مردم زیادی حتی امروزه خوش نویسی با قلم مو های مخصوصی را برای نوشتن کاراکتر ها، تمرین می کنند. همچنین در چین تاتر های موزیکال که داستان هایی به قدمت تاریخ چین را روایت می کنند، بسیار متداول و پرطرفدار است. اما در دنیای مدرن چین موسیقی پاپ به خصوص در میان جوان تر ها بسیار مرسوم شده است.

تنها ده درصد از زمین های چین برای کشاورزی مناسب است. خشک سالی و پرآبی کشت زمین های مناسب را نیز مشکل می کند. میزان برنجی که در چین تولید می شود، بیشتر از هر قسمت دیگری در دنیاست. از دیگر محصولات این کشور می توان به دانه سویا، سیب زمینی شیرین و انواع مختلفی از میوه ها اشاره کرد. با تمام این اوصاف بیش از نیمی از مردم چین هنوز بروی مزارع کشاورزی کار می کنند. اما امروزه مردم حومه شهر و روستاها محل زندگیشان ترک و به شهر مهاجرت می کنند. زیرا در شهر نسبت به روستا درآمد بیشتری دارند. فرزندان بزرگ برخی از خانواده ها به شهر رفته و برای خانواده هایشان در روستا پول می فرستند.

 مهاجرت به شهر به معنی ترک خانه و برگشتن و ملاقات خانواده شاید سالی یک بار است. در برخی از خانواده ها هم مادر و هم پدر خانواده در شهر کار می کنند و پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها هستند که از فرزندان مراقبت می کند.(سیارک

شهرهای بزرگ

شهر های چین پرجمعیت و دارای ساختمان های بلند و ترافیک سنگین است. بزرگترین شهر، شانگهای بالای 17 میلیون نفر جمعیت دارد. جمعیت پکن، پایتخت چین 14 میلیون نفر است. هر روزه مردم بیشتری برای کسب درآمد و پول بیشتر به شهر ها مهاجرت می کنند. اما این باعث شده است که برای همه ی مردم کار و مسکن و خوراک کافی موجود نباشد. با وجود این که بیشتر مردم چین با دوچرخه هایشان دیده می شوند اما هر ساله میلیون ها ماشین جدید به خیابان ها وارد می شوند که یکی از دلایل عمده ی ترافیک های سنگین است. مردم در چین 6 روز در هفته کار می کنند. بیشتر مردم در کارخانه هایی کار می کنند که محصولاتشان به سراسر دنیا صادر می شود. برخی از این کارگر ها در اتاق هایی نزدیک کارخانه زندگی می کنند.

به جرات می توان گفت که کشور چین یکی از کشور های است که پله های طرقی را به سرعت طی می کند. هر روزه شاهد پیشرفت فناوری های آن هستیم. همچنین در سال 2008 که چین میزبان بازی های المپیک بود با ساخت مکان هایی با بالاترین تکنولوژی روز و پارک و ها و سیستم حمل و نقل پیشرفته تر، دیدگاه جدیدی در پیش روی جهانیان برای خود خلق کرد.(سیارک

                                  استادیوم المپیک چین که به لانه ی پرنده مشهور است.

 

تم آغاز بازی های المپیک عروسک هایی بودند که اگر کنار هم قرار می گرفتند، جمله (به چین خوش آمدید) را تشکیل می دادند.ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...