پیپرین ترکیب آلی منحصر به فرد

در

پیپرین یک ماده شبه قلیا است که طعم و بوی فلفل سیاه (Piper nigrum) ناشی از آن است. اندکی در آب محلول بوده و شدیداً در الکل، کلروفورم و غیره محلول است. استفاده از پیپرین در برخی از انواع طب سنتی، تاریخچه‌ای طولانی دارد. اولین استفاده تجاری آن در پزشکی گیاهی مدرن و حشره کش ها بود.
تولید تجاری پیپرین عموماً شامل استخراج شیمیایی از دانه‌های فلفل سیاه است که پنج تا ده درصد پیپرین دارد. دانه‌های دار فلفل (piper longum) حاوی یک تا دو درصد پیپرین بوده و می‌تواند در تولید پیپرین نیز مورد استفاده قرار گیرد. دانه‌ها با یک حلال مانند دی کلرومتان یا انواع مختلف هیدروتوپ های آبی دیگر حل می‌شوند. سپس ته نشین عاری از حلال با یک محلول پتاسیم هیدروکسید واکنش می‌یابد تا رزین حذف شود. سپس ته نشین باقیمانده در الکل گرم شسته می‌شود تا کریستال‌های پیپرین حاصل شود.
شیمیدان دانمارکی Hans Christian Orstedبرای اولین بار پیپرین را در سال 1819 جدا ساخت. بعدها در سایر گونه‌های فلفل مانند دار فلفل و فلفل افریقای غربی (Piper guineense) کشف شد. پیپرین برای اولین بار در سال 1882 با ترکیب پیپریدین و پیپرول کلرید ساخته شد.
ارزش اصلی پیپرین در مکمل‌های بهداشتی، توانایی برای بهبود دسترس پذیری زیستی سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی است. این سازوکار هنوز در حال مطالعه است، اما پیپرین به بازداشتن آنزیم‌های پی گلیکوپروتئین و CYP3A4 در انسان معروف است. این آنزیم‌ها در سوخت و ساز و انتقال انواع متابولیت ها دخیل هستند. مطالعات حیوانی نیز نشان می‌دهد که پیپرین از دسترس پذیری زیستی کورکومین تا 20 برابر جلوگیری می‌کند.

کاربردهای پیپرین

پیپرین می‌تواند به افزایش دسترسی پذیری مواد غذایی اصلی کمک کندو می‌تواند برای اهداف دیگری مانند پشتیبانی از مدیریت وزن و استرس نیز کمک کند.
پیپرین موجب افزایش تولید آدرنالین و سایر کاتّه کولامین ها می‌شود که می‌تواند برای مدیریت موقتی استرس کاربردی باشد. این کاربرد پیپرین غالباً با میانگیری ویتامین C همراه است.

پشتیبانی از مدیریت وزن

پیپرین می‌تواند خواص ترموژنیک داشته باشد؛ به این معنی که نرخ سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. این خواص می‌تواند در کمک به حفظ وزن در محدوده سالم به شما کمک کند.

افزایش دسترسی پذیری زیستی

مواد غذایی اصلی که پیپرین می‌تواند جذب آن‌ها را تسهیل نماید عبارت‌اند از بتا کاروتن، کورکومین، سلنیوم و ویتامین B6. آن می‌تواند جذب آمینواسیدها را نیز بهبود بخشد.

مزایای دیگر

پیپرین می‌تواند خواص دیگری مانند پشتیبانی از سیستم گوارشی و حفظ الگوهای تنفسی سالم را داشته باشدو به مدیریت وضعیت مفاصل و زخم معده کمک کند.

علائمی که نیاز به پیپرین را نشان می‌دهد

اگر به افزایش تأثیر سایر مواد مغذی مانند کورکومین، ویتامین B6، بتاکاروتن و سلنیوم نیاز دارید، ممکن است بخواهید پیپرین مصرف کنید. همچنین در صورتی که نیاز به کمک در حفظ وزن سالم داشته یا استرس کوتاه مدت را تجربه می‌کنید، ممکن است از خواص پیپرین بهره بگیرید. دلایل دیگر برای مصرف پیپرین عبارت‌اند از مشکلات تنفسی، مشکلات گوارشی، ناراحتی مفاصل و بی‌حالی.
سایر عناصری که ممکن است مد نظرتان باشد
بروملین: آناناس دارای تاریخچه کهنی در طب سنتی در میان بومیان امریکای مرکزی و جنوبی است. یکی از متداول‌ترین کاربردهای مدرن بروملین، کمک به کاهش التهاب، خصوصاً در سینوس‌ها و بینی است. آن برای بهبود دسترسی پذیری زیستی سایر مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گارسینیا کامبوجیا: متداول‌ترین کاربرد گارسینیا کامبوجیا، برای مدیریت وزن است. این اصولاً به علت خواص ترکیب هیدروکسی سیتریک اسید یافت شده در پوست این میوه است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

اسموتی سرکه سیب و پاپایا

در

مواد لازم
• پاپایا- نوعی میوه استوایی
• سه قاشق غذا خوری سرکه سیب
• سه عدد فلفل سیاه خورد شده


طرز تهیه
1. پاپایا را به صورت مکعبی خورد کنید.
2. پاپایا را در داخل مخلوط کن بریزید.
3. سه قاشق غذاخوری سرکه سیب را اضافه کنید.
4. سه عدد فلفل سیاه خرد شده را اضافه کنید.
5. آن را چرخ کنید.
6. قبل از نوشیدن، برگ نعناع و تکه های یخ را اضافه کنید.
فواید
• سرکه سیب، با کاهش کلسترول خون، ایمنی بدن را افزایش می دهد. انسولین را تنظیم، خاصیت ضد التهابی داشته نوسان فشار خون را کنترل و وزن را کاهش می دهد.
• پاپایا منبعی سرشار از ویتامین، مواد معدنی بویژه گیاه پاپائین و آنزیم های گوارشی است. به مقابله با یبوست کمک کرده و سیستم قلبی عروقی را قوی تر و به مبارزه با سرطان روده بزرگ کمک می کند.
• فلفل سیاه باعث بهبود هضم غذا شده و منبع خوبی از ویتامین E است.
• نعناع طبع سرد دارد. به حرکت ملایم صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند در این شرایط صفرا در شکستن چربی‌ها موثر خواهد بود. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده شده و آن را معطر می سازد.
بدن خود را از درون با 15 نوشیدنی سم زدای خوشمزه زیر پاکسازی نمایید.(سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

آب سم‌ زدای آناناس

در

مواد لازم
• آناناس
• لیمو
• چوب دارچین
• فلفل سیاه
• برگ نعناع
• آب


طرز تهیه
1. آناناس را به تکه های مکعبی خورد کرده و تعدادی از آن را داخل ظرف بریزید.
2. لیمو را خورد کرده و به ظرف بریزید.
3. چوب دارچین، چند برگ نعناع و یک یا دو فلفل سیاه را به آن اضافه کنید.
4. آب را به آنها اضافه کنید.
5. و بگذارید تا در طول شب تمامی خواص آنها با هم مخلوط گردد.
فواید
• آناناس شامل پروتئاز سیستئین است که به هضم پروتئین کمک می کند. همچنین شامل بروملین است که نه تنها در هضم بلکه به عنوان عاملی ضد التهابی عمل می کند.
• لیمو با کمک به انتقال صفرا از کبد به روده کوچک به کاهش چربی اضافی بدن کمک می کند.
• فلفل سیاه باعث بهبود هضم غذا و منبع خوبی از ویتامین E می‌باشد.
• نعناع طبع سرد دارد. و به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند و نیز در دفع چربی مفید می باشد. همچنین نعناع موجب شل شدن عضلات معده و معطر شدن آن می گردد.
• دارچین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد لختگی، و خواص ضد میکروبی است. همچنین سطح قند خون را کنترل، باعث بهبود عملکرد مغز، محافظت از بیماری‌های قندی و طبیعت گرم در بدن است.  (سیارک)

 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

 

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Good post and right to the point. I am not sure if this is really the best place to ask but do you folks have any ideea where to hire some prosafsionel writers? Thx

در ادامه بخوانید...

گارسینیا کامبوجیا چیست؟

در


گارسینیا کامبوجیا یک میوه مرکباتی از جنوب شرقی آسیا است. عصاره تهیه شده از پوست آن به نام اسید هیدروکسی‌سیتریک (HCA) دارای تاریخچه طولانی در پخت و پز می باشد، اما اخیرا برای کاهش وزن نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
بخشی از جذابیت گارسینیا کامبوجیا بخاطر این واقعیت می باشد که از یک میوه گرفته می‌شود پس "طبیعی" می باشد. با این حال این به تنهایی باعث نمی‌شود که یک مکمل با ارزش و یا حتی بی‌خطر باشد.

آیا ادعاهای بهداشتی مبنی بر خواص معجزه آسای گارسینیا کامبوجیا واقعیت دارد؟ 

طرفداران  اسید هیدروکسی‌سیتریک HCA معتقدند که HCA یک اسید آلی است که باعث احساس سیری ، کاهش اشتها وتاثیر  بر سوخت و ساز بدن می شود. این خواص باعث شده که عده‌ای آن را به عنوان یک درمان طبیعی برای کاهش وزن در نظر داشته باشند. عده‌ای معتقدند که این میوه قادر به بهبود کلسترول بالا یا تقویت عملکرد ورزشی نیز می باشد. فهرست مزایای ذکر شده برای گارسینیا کامبوجیا بسیار طولانی می باشدو تفکیک حقایق و ادعاهایعنوان شده در مورد خواص این "معجزه گیاهی"بدون تحقیقات علمی  بسیار دشوار می باشد.

آیا گارسینیا کامبوجیا باعث می‌شود که احساس سیری کنید؟

 یک مرور جامع از تحقیقات موجود در مورد گارسینیا کامبوجیا نشان می‌دهد که هیچ مدرک و شواهد قطعی  که نشان دهد مکمل یا HCA هیچ تاثیری بر اشتها یا سیری دارند وجود ندارد. ولی  در برخی ازآزمایش ها بر روی جوندگان این تاثیرات مثبت مشاهده گردیده است  اما هیچ یک از تحقیقات انجام شده بر روی انسان این تاثیرات را نشان نداده‌اند.

ادعای کاهش وزن

 شواهد موجود ثابت نمی‌کند که گارسینیا کامبوجیا به تنهایی می‌تواند باعث تسهیل کاهش وزن گردد. در یک تحقیق انجام شده به این نتیجه دست پیدا کرده اند که مکمل‌ کمکی به کاهش معنی‌دار وزن یا کاهش قابل توجه توده چربینمی کند. 

ادعای تسریع سوخت و ساز

بر اساس یکسری  شواهد استفاده از مکمل‌های گارسینیا کامبوجیا قادر به سوخت و ساز چربی‌هادر بدن می باشد. محققان در مطالعات متعددی به این نتیجه رسیده‌اند که هم موش‌ها و هم انسان‌ها پس از دریافت مکمل HCA شاهد افزایش سوخت و ساز چربی بوده‌اند.

ادعای بهبود عملکرد ورزشی

بر اساس یک تحقیق گارسینیا کامبوجیا قادر است زمان لازم برای خستگی در حین ورزش را تحت تاثیر قرار داده و در تحقیق دیگری که بر روی موش‌ها صورت گرفته نیز نتیجه یکسانی داشته است، در این تحقیق در زمان استفاده از HCA استقامت موش‌ها در حین دویدن طیاد شده است.
همچنین اشاره به این نکته ضروری است که در بررسی اخیر مطالعات مربوط به هیدروکسی‌سیتریک HCA مشخص گردیده که شواهد کافی وجود نداردتا نشان دهد استفاده بلندمدت از HCA بی‌خطر است، و در هیچ تحقیقی مصرف گارسینیا کامبوجیا برای بیشتر از 12 هفته مورد آزمایش قرار نگرفته است.

عوارض جانبی

عوارض جانبی گزارش شده برای گارسینیاکامبوجیا خفیف می باشد. این عوارض عبارتند از:
• سرگیجه
• خشکی دهان
• ناراحتی معده
• اسهال

نظرات

در ادامه بخوانید...