راز قدیمی ترین هتل در جهان که بیش از 1300 سال فعالیت دارد

امروزه، فعال نگه داشتن هتل با توجه به هزینه های زیاد برای ساخت، مرمت، بازسازی و نگهداری بر پایه صنعت توریسم و گردشگری که خود این صنعت هم در حال ورشکستگی می باشد، چندان کسب و کار سود آوری نیست. با این حال، صاحبان هتل نیسیاما اونسن کویونکن"Nishiyama Onsen Keyunkan" موفق به رسیدن به غیر ممکن شده اند. اجداد آنها از سالهای خیلی دور حدود 705 (!) از ده ها نسلی از مهمانان پذیرایی کرده اند که این صنعت توریسم توانسته است، قدیمی ترین هتل  و صاحبان این هتل را از نابودی و ورشکستگی نجات دهد. اما علیرغم این واقعیت که هتل نه در مسیر پر رفت و آمد ساحلی پر طرفدار قرار دارد و نه حتی در پایتخت واقع شده است. چگونه این مهم به سرانجام رسیده و بعد از 13 قرن این هتل هم چنان سر پا مانده است؟

راز قدمت طولانی این هتل چیست؟


هتل آرمانی با تاریخ 1300 ساله، تجسم سنت های واقعی ژاپنی است.

این هتل پنجاه نسل زنده مانده است!!
نه، این افسانه نیست: هتل واقعا در سال 705 ساخته شد و هتلی قدیمی تراز این در جهان وجود ندارد، و در سال 2011، آن را رسما در کتاب رکوردهای گینس به عنوان قدیمی ترین هتل در جهان، و همچنین یکی از قدیمی ترین شرکت ها ثبت کرده اند.

قدیمی ترین هتل در جهان 

این هتل توسط فوجیوارا مهیوت، جنگجوی ژاپنی افتتاح شد، که، طبق سنت خانوادگی باستانی، دستیار شخصی امپراتور تنجی بود. این حاکم، به نوبه خود، به عنوان یک جنگجویی بی سر و صدا، شاعر خوب، و همچنین نویسنده اولین دستورالعمل های قانونی شناخته شده است. به هر حال، فوجیوارا  به فرماندار در جمع آوری مجموعه شعر کمک کرد. در نتیجه، قبیله Fujiwara تبدیل به یک قبیله بانفوذ و معروف در ژاپن شد.

امپراتور تنجی


شاید حمایت امپراتور نسبت به پدر او برای ایجاد چنین کسب و کار موفقیت آمیز، برای فوجیوارا مهیوتو یک شانس بزرگ بود. وقتی مالک اول از بین رفت، هتل توسط پسرش به ارث برده شد. در طول سال های طولانی، 52 نسل از صاحبان در چنین کسب و کار خانوادگی مشغول بودند.

در طول تاریخ طولانی ساختمان این هتل بارها و بارها بازسازی شده و کاملا تغییر کرده است.

راز محبوبیت این هتل در چیست؟

این هتل منحصر به فرد به لطف چشمه های آب گرم آن شهرت زیادی به دست آورده است. هتل در استان یامانشی (جزیره Honshu) در پای کوه Akaisi واقع شده است و از زمان تأسیس آن بیش از 1300 سال تمام آب گرم به طور مستقیم از منابع محلی Hakuho می آید. خوب، ژاپن از دوران باستان تا کنون ، از خواص آب درمانی در چشمه های آبگرم و درمان های آبگرم  برای تمدد اعصاب و ریلکس کردن مسافران ، کاملا مطلع است.    

چشمه های آبگرم در قرن نوزدهم

چشمه های شفابخش اونسن که به حمام های عمومی شهرت دارند ، آب هایش توسط سنگ های داغ  گرم می شوند یا، همانطور که در ژاپن می گویند، این چشمه ها قلب آتشین سیاره زمین است. 

در دوران باستان جنگجویان بعد از جنگ از خدایان خود برای بقا در جنگ و همچنین بهبود سلامتی خود برای رهایی از رنج زخم های جنگ، به چنین چشمه هایی می آمدند. بنابراین، اونسن Onsen به شدت به تاریخ و مذهب ژاپن پیوند خورده است. تحلیلگران دلیل اصلی چنین محبوبیت طولانی مدت هتل را بخاطر همین پیوند می دانند.

علاوه بر این، هتل"نیسیاما اونسن کویونکن" در یکی از مسیرهای قدیمی به کوه فوجی واقع شده است.  همانطور که می دانید، فوجی به مدت طولانی برای زیارت امپراتوران ژاپن بوده است و سامورایی های باستانی از دامنه های آن به عنوان یک مکان برای آموزش مبارزه استفاده می کرده اند.

در مسیر رفت به فوجی و در مسیر بازگشت، در هتل و چشمه های آب گرم اقامت می کرده اند. در میان کسانی که مایل به استراحت در هتل بودند، جنگجویان سامورایی و امپراطوران قدرتمندی وجود داشتند. البته، در طی 13 قرن، ساختمان بارها و بیشتر از چند بار تخریب و بازسازی شده، اما سه عامل بدون تغییر باقی مانده است : محل بسیار خوب هتل، دیدنی ترین منظره ای که برای بازدیدکنندگان وجود دارد و محبوبیت این شهر.

با استفاده از حمام گرم، شما می توانید از نمایش های زرق و برق دار لذت ببرید و به صدای دلنشین آب گوش فرا دهید.

اونسن چیست؟

Onsen اونسن ژاپنی حمام های گرم طبیعی با آبهای چشمه های پر از آب گرم معدنی هستند،در زمان قدیم این حمام ها مخلوط بودند اما در حال حاضر، به طور معمول، حمام های جداگانه برای مردان و جداگانه برای زنان وجود دارد. یا یک زمان معین برای زنان و زمان مشخصی برای آقایان اختصاص داده شده است.

قبل و بعد از استفاده از یک حمام عمومی یا استخر عمومی، معمولا شستن بدن با صابون و آب معمول است. زمانی که از یک حمام اونسن استفاده می کنید، می توانید حوله خود را در نزدیکی خود قرار دهید  تا سر خود را در روی حوله بگذارید و ریلکس کنید.

در قدیمی ترین هتل جهان، میزبان، به مهمانان هتل کیمونو ارائه می دهند.هتل  برای توریست های ساکن در هراتاق هتل دسترسی به حمام VIP-onseny را دارد.

برخی از اتاقها دارای دسترسی شخصی به اونسن و سونا هستند.

Onsen - مکانی برای ریلکس کردن و تفکر است. بهترین چیز در مورد استفاده از چنین حمامی فکر در مورد ابدیت در یک حالت کاملا آرام می باشد.

این مکان تحرک و شلوغی را تحمل نمی کند.

در حال حاضر هتل حدود 40 اتاق را برای بازدید کنندگان باز می کند و چندین حمام (بعضی از آنها رو باز هستند و برخی نیز پوشیده ) آماده هستند تا از همه کسانی را که جرات می کنند به این مکان دور افتاده در عمق جزیره اصلی ژاپن بروند، پذیرا باشند.

در حال حاضر هتل بسیار مدرن شده، اما فضای ژاپنی به وضوح در آن احساس می شود.

به هر حال، اگر چه این هتل عمدتا برای حوزه گردشگری داخلی در نظر گرفته شده است، به تازگی اروپایی ها نیز به آن جذب شده اند.

اگرچه هتل به نظر بسیار مدرن (نوسازی زیبا، غذاهای عالی و خدمات، کارکنانی که کمی انگلیسی می دانند و غیره) به نظر می رسد، اما همچنان سنت های ژاپنی را دارد. به عنوان مثال، در طی یک وعده غذایی، شما بر روی یک تاتامی نشسته اید، کفش ها را درآورده ایدو توصیه می شود لباس های ملی ژاپنی را بپوشید، و با توجه به آخرین اطلاعات، WI-FI در هتل نیست. با این حال، نبود این امکاناتی مانند وای فای باعث نشده که انگیزه ی  بازدیدکنندگان کم شود.

در اینجا سرویس عالی است، اما قیمت ها کم نیست.


اینجا حتی برای کسانی که به سختی با فرهنگ ژاپنی آشنا هستند، راحت است. 

علاوه بر این، هزینه اتاق های قدیمی ترین هتل روی این زمین، که در یک مکان دور از شهر قرار دارد، به هیچ وجه کم نیست و در همان سطح هتل های کلاس بالا ی مشابه نگه داشته می شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید