چگونه یک حسابدار خوب پیدا کنیم

در

(سیارک) سخت است که یک حسابدار خوب پیدا کنیم، آنقدر سخت است که در واقع در دنیای تجارت تبدیل به یک جوک شده است. اینجا روش گرفتن CPA درست را برای شرکتتان می آوریم.
تعریف یک حسابدار چیست؟
کسی که مشکلی را که نمیدانستید دارید را به روشی که بلد نیستید حل می کند.
شاید این کاملا منصفانه نباشد. ولی مثل همه جوک ها ، همیشه کمی از حقیقت در این جوک هم هست. بیشتر شرکت های کوچک یک حسابدار یا شخصی که با ارقام سر و کار خوبی دارد یا خدمات حسابداری را بر پایه یک قرار داد زمانی که مشکلات مالی انقدر بزرگ شده اند که دیگر بدون داشتن کمک از یک نخبه نمیتوان حلشان کرد، استخدام می کنند. شاید بخواهید عملکرد مالی شرکتتان را بهتر کنید. و یا شاید نرم افزار حسابداری شما نمیتواند نوع داده ای که برای رشد شرکتتان نیاز دارید را فراهم کند. آیا مشکلی در تغییر از حسابداری مالی به حسابداری تعهدی دارید؟ آیا صورتهای مالی شما نادقیق یا نا کامل هستند؟ اینها همه دلایل خوبی برای گشتن به دنبال یک حسابدار عمومی دارای مجوز (CPA) می باشند.
مارک کوزیل که مدیر انجمن های تخصصی و مدیریت روش شرکت می باشد و برای موسسه آمریکایی حسابداران عمومی دارای مجوز کار می کند می گوید « همه اش بستگی به اندازه شرکت دارد، اگر شما صاحب یک شرکت کوچک هستید و در موقعیتی قرار دارید که نرم افزار quickbooks نشسته و اصلا نمیدانید از کجا باید شروع کنید، آنوقت این یعنی شما به کسی نیاز دارید که کار بلد باشد»
اینجا روش تعیین اینکه آیا شما به یک شرکت حسابدار یا یک حسابدار کارمند نیاز دارید یا نه و همچنین روش تعیین اینکه باید بدنبال چه صلاحیت هایی در حسابدارتان باشید، و اینکه چگونه حسابدار درست را برای شرکتتان انتخاب کنید، آمده است.
انتخاب حسابدار درست: استخدام یک حسابدار کارمند مقابل استخدام یک شرکت حسابدار
بسیاری از کارفرمایان تجارت خود را در حالی شروع می کنند که تمامی کارهای شرکتشان را از جمله حسابداری، خودشان انجام می دهند. برای یک شخص غیر حرفه با ظهور نرم افزارهای دفترداری مانند، quickbooks، quicken و Microsoft office small business accounting ، پیگیری مسائل مالی کسب و کار راحت تر شده است. اما زمانی خواهد آمد برای یک شرکتی که در حال رشد است که نیاز دارد مسئولیت های مربوط به مالیات ، حسابداری و بقیه کارهای تجاری را به متخصصانش بدهد.
یک حسابدار خوب، نه تنها می تواند در فرم مالیات به شرکت کمک کند بلکه همچنین می تواند با برنامه ریزی دراز مدت مالیاتی، برنامه ریزی شرکت، انجام کار های شبکه ای، و حتی برنامه ریزی مالیاتی شخصی در صورتی که هنوز شما یک ذینفع اصلی در شرکتتان می باشید، کمک کند. کوزیل می گوید «این تصمیمی بسیار مهم است»، و ادامه می دهد « شما تمام اعتماد خود را در زمینه آینده شرکت به آن CPA می بندید. امیدوارید که او شخصی کاربلد در زمینه مورد نیاز شماست، و کسی است که دارای دیگر تجارب زندگی می باشد و می تواند از لحاظ دیدگاه مالی به شما یاری رساند.
قبل از یافتن یک حسابدار درست، باید تعیین کنید که آیا به یک شرکت حسابدار نیاز دارید یا به یک حسابداری داخلی.

انتخاب حسابدار درست: زمان درستش چه زمانی است؟

بسیاری از شرکت های کوچک آنقدر حجم تراکنش های مالی زیادی ندارند که آنها را ملزم به استخدام یک حسابدار یا دفتر دار تمام وقت یا پاره وقت کند. بازهم، موقعیت مالی آنها طوری است که آنها می توانند بجای اینکه تمام صورتحساب ها، رسید ها، و دفتر کل ها را در زمان نزدیک به سال مالیاتی به شخص تهیه کننده مالیات بدهند، از بازبینی مالی منظم و حسابداری بروز برنامه ریزی استفاده کنند.
کوزیل می گوید: استخدام یک حسابدار برونی یا شرکت حسابداری برای دادن مشاوره، قدم اول خوبی برای شرکتی رو به رشد است. یک شرکت حسابداری برونی عموما می تواند کمتر از یک کارمند حسابدار هزینه دار باشد، و در همین حال، ممکن است شما سطح بهتری از توصیه را از یک CPA یا حسابدار مالیاتی بگیرید، که دومین مورد عموما یک CPA دارای مجوز و وکیل متخصص در قانون مالیاتی است. حتی با وجود جدیدترین و بهترین نرم افزار مالیاتی و حسابداری، هنوز ممکن راحت تر باشد که تمام امور مالی خود را به یک شرکت CPA بدهید که دفتر شما را بطور آنلاین از طریق برنامه های نرم افزاری سرویس مدیریت می کنند تا اینکه آن برنامه های نرم افزاری را در محل خود نگه دارید.
یک شرکت حسابداری عموما کارهای زیر را انجام می دهد:
آماده سازی فرم مالیات
آماده سازی صورتهای مالی، مثل ترازنامه، صورت درآمد، صورت دارایی مالی این مقاله ادامه دارد...... ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه یک مدیر بهتر باشیم

در


 (سیارک) هزینه های مرتبط با گردش مالی حدود 32500$ به ازای هر کارگر از دست می رود. به عنوان یک مدیر در یک شرکت حسابداری مالیاتی، مهم است که مطمئن شویم که شرکت خود را به درستی و در یک جهت موفق هدایت می کنیم. این شامل کاهش حجم معاملات و ایجاد یک محیط کاری مثبت و منسجم است. مدیران جایگاهی را برای سازمان ها تنظیم می کنند. برای اینکه مطمئن شوید که سازمان شما سالم است، مراحلی وجود دارد که شما با انجام آنها می توانید مدیر بهتری شوید.

 مدیر  بهتر شدن
مرحله 1

بطور مداوم خود را آموزش دهید، عنوان یک  مدیر خوب به معنای آگاه بودن است. برای مدیران در شرکت های مالیاتی حسابداری، آموزش مداوم حرفه ای (CPE) یک منبع عالی است. CPE برای حفظ مجوز مهارت حسابداری عمومی (CPA) خود لازم است، ولی همچنین فرصت یادگیری جدیدترین اطلاعات مربوطه در این زمینه به شما می دهد. شما می توانید این اطلاعات را از طریق جلسات آموزشی با کارکنان خود به اشتراک بگذارید.

مرحله 2

با کارکنان خود ارتباط برقرار کنید. مدیران خوب همچنین نیازمند برقراری ارتباطی خوب هستند. حفظ تماس و ارتباط شما با مردمی که در اداره شما هستند از جنبه های مهم روابط در شرکت شما ست. یکی از راه هایی که مطمئن شویم که ارتباطات در سطح بالایی هستند داشتن زمانی برای بودن با کارمندان خود است. این می تواند از طریق ملاقات کردن آنها بدون وقت قبلی یا برنامه ریزی در دفتر کارشان یا در هنگام ناهار انجام شود.

مرحله 3

یادگیری از مدیران دیگر شرکت های مالیاتی حسابداری. سازمان های برای کمک CPA به مدیران شرکت برای یادگیری و تبدیل شدن به مدیرانی بهتر وجود دارد. اتحاد مرزی برجسته (LEA) یک نمونه است. این شرکت های حسابداری و مشاوره اتحادی اجازه می دهند که بطور مستقل شرکت های خصوصی مهارت های تخصصی خود را به عنوان یک همکار به اشتراک بگذارند. LEA همچنین توسعه راهنمایی، آموزش، همکار خدمات مشاوره و یک نشریه ماهانه را ارائه می دهند. این سازمان ها برای شما فرصت یادگیری از تجربیات دیگر مدیران در موقعیت های مشابه را فراهم می کنند.

مرحله 4

نشان دادن نگرشی مثبت. اجازه ندهید احساسات شما زمانی که با وضعیت های پیچیده و مشکل کاری مواجه شده اید بر شما چیره شوند. در حالت منظم و قابل کنترل باقی بمانید. یک رویکرد مرحله به مرحله انتخاب کنید تا مشکل حل شود. هنگامی که رویکرد شما کار نمی کند، متوقف کنید و مجدد ارزیابی کنید. همچنین، یاد بگیرید زمانی که اشتباه کرده اید اعتراف کنید. سپس برای اصلاح وضعیت اقدام کنید.

مرحله 5

ایجاد انگیزه در کارکنان شما. مدیران خوب در کارکنان خود انگیزه مثبت ایجاد می کنند. از کاری که به خوبی انجام می شود ستایش کنید. با ایمیل تشکری را ارسال کنید. در طول فصل مالیات، به ایجاد انگیزه در کارکنان خود ادامه دهید. فراهم کردن شام در اواخر شب و یا ارائه تنقلات و نوشیدنی می تواند یک شیوه ای قوی برای حفظ روحیه بالای کارکنان باشد، تا هنگامی که کارکنان احساس کنند، حجم معاملات کاهش می یابد........   ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...