معرفی کتاب در زمینه تجارت بین الملل

در

این کتاب الکترونیکی، در مورد تجارت بین الملل و راهبرد جهانی، یک منبع ساده و مرتبط را برای دانشجویان کارشناسی، دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان MBA در سراسر جهان فراهم می کند. این کتاب توضیحات مختصری از مفاهیم مرتبط ارائه می کند که توسط مثال های متمرکز و پیامدهایی برای تجارت نشان داده می شود. جعبه های خلاصه، ابزارهای آنلاین، تمرین ها، مطالعات کوتاه، فیلم ها و سؤالات مروری، فرآیند یادگیری را تقویت می کند.
دانشجویان، اساتید و شرکت کنندگان، این کتاب را به عنوان یک منبع سودمند و یاری کننده خواهند یافت که یک تصویر به روز و مختصر از زمینه های تجارت بین الملل و راهبرد جهانی ارائه می کند. قالب الکترونیکی این کتاب امکان جستجوی راحت تر کلیدواژه ها را مقدور می سازد. مثال های موجود در این کتاب، در روی وب سایت و در گروه فیسبوکی، ارائه کننده ی محتوای سودمند است.

چرا بهتر است که این کتاب را بخوانید؟

• تجارت بین الملل، سرمایه گذاری ها و دارایی ها سریع تر از خروجی جهان رشد می کنند
• جهان سازی اقتصاد جهان، فرصت هایی را برای افراد برخوردار از دانش و راهبرد فراهم می آرود
• افرادی با مهارت های اجرای راهبردهای جهانی، شغل و دورنمای کاری خود را بهبود خواهد بخشید.

رشد تجارت جهانی (اقتباس از گزارش سرمایه گذاری جهانی، 2014، UNCTAD)

این کتاب الکترونیکی چه موضوعاتی را پوشش می دهد؟

• تجارت بین الملل (همچنین با عنوان تجارت جهانی یا مدیریت راهبرد تجارت بین الملل خوانده می شود)
• راهبرد جهانی (همچنین با عنوان راهبرد بین الملل یا مدیریت راهبرد جهانی)
این کتاب الکترونیکی، برای چه کسانی تهیه شده است؟
• دانشجویان کارشناسی (بالاخص بخش I که به تجارت بین الملل اختصاص دارد)
• دانشجویان یا شاغلان کارشناسی ارشد یا MBA (بالاخص بخش II که به راهبرد جهانی اختصاص دارد)

کدام ویژگی از این کتاب، آن را متمایز می سازد؟

• این کتاب متمرکز است (ما مثال های جدید، مفاهیم مرتبط و پیامدهای تجارت را بیان می کنیم)
• این کتاب مختصر است (کوتاه تر از بسیاری از نوشته های تجارت بین الملل است و با وضوح تلاش می کند)
• این کتاب تعاملی است (دربردارنده ابزارهای الکترونیکی، پرسش های آنلاین، سؤالات، یک وب سایت و گروه فیسبوکی است)
پرسش ها، مباحث و سؤالات مروری، به صورت آنلاین در وب سایت http://xorro.featherlight.net در دسترس هستند.

تجارت بین الملل به صورت فزاینده ای، هنجار در کشورهای مختلف در سراسر جهان است. از آنجایی که شرکت ها به صورت وسیع به دنبال بازارهای جالب توجه و به دست آوردن منابع راهبردی و قابلیت ها هستند، آن ها به یک روش منعطف و قابل هدایت برایحصول اطمینان از این موضوع است که زمانی که آن ها جهانی شوند، تولید کننده ارزش نیز خواهند بود. این کتاب الکترونیکی یک نگرش ساده و مرتبط را برای درک تجارت جهانی ارائه می کند. کتاب پیش رو به سؤالاتی از قبیل موارد زیر پاسخ می دهد:
• شرکت کنندگان کلیدی در تجارت بین الملل چه کسانی هستند؟
• آن ها چه کاری انجام می دهند؟ آن ها در چه سیستمی عمل می کنند؟
• آن ها از چه راهبردهای جهانی باید استفاده کنند؟
• آن ها چگونه باید رقابت پذیری را در خارج از مرزها ایجاد کنند؟
استفاده از با استفاده از تجربیات خبرنگاری و دانشگاهی نویسندگان پراکنده شده در سه قاره، این کتاب الکترونیکی، موضوعات هسته ای در تجارت بین الملل را تجمیع کرده و بینش هایی را در مورد چگونگی بهترین شکل اجرای راهبردهای جهانی توسط شرکت ها را ارائه می کند. این کتاب با سازمان دهی در دو بخش، توضیح می دهد که شرکت ها چگونه می توانند از جهانی سازی بهره ببرند.
بخش 1 (تجارت بین الملل) توضیح می دهد که تجارت بین الملل چیست و پایه های تجارت بین الملل (فعالیت ها، بازیگران و سیستم ها) و تجارت بین الملل را برجسته می کند.
بخش 2 (راهبرد جهانی) تمایز بین یک راهبرد جهانی و منطقه ای را توصیف می کند، چارچوب های راهبرد جهانی هسته ای را ارائه کرده و دورنماهای کلیدی و لایه های راهبرد جهانی را بیان می کند.
پژوهش ما با بیش از 200 دانشجو از بیش از 20 کشور نشان داده است که دانشجویان یادگیری مؤثری از نظریه نامرتبط و با قابلیت درک دشوار ندارند و در آن زمان آنها احساس تعهد نمی کنند. بنابراین ما کتابی را خلق کرده ایم که نه تنها همانند یک پَر آزاد و سبک است بلکه موارد زیر را پیشنهاد می کند:
• مثال های مرتبط
• توضیحات ساده
• یک وب سایت جذاب
برای یادگیری بیشتر در مورد ویژگی های این کتاب از وب سایت ما دیدن فرمایید و در خلق آن در فیسبوک همراهی کنید: www.featherlight.net
این کتاب به صورت برجسته یک رویکرد نوآورانه FLEXI را در تجارت جهانی نشان می دهد:
• F حرف اول تمرکز (Focus): یک تمایل جهانی ویژه یا یک مثال برجسته را به صورت بارز نشان می دهد
• L حروف اول اصطلاحات لایمن (Layman’s terms): اصطلاحات و مفاهیم کلیدی را با انگلیسی ساده توصیف می کند
• E حرف اول ابزارهای الکترونیکی (E-tools): ابزارهای آنلاین با داده های زمان واقعی برای تضمین خطوط زمانی و ارتباط
• X حرف اول عاملِ X داده ها (X-factor data): یک حقیقت یا آمار کلیدی که به صورت دقیق یک گرایش جهانی را مستند می کند.
• I حروف اول پیامدها (Implications): پیامدهایی برای تجارت با دروس آموخته شده و گام های عمل
در حالی که محتوای این کتاب الکترونیکی دانش مرتبط فراوان بسیاری را در اختیار شما قرار می دهد، شاید مهمترین حقیقت از بکارگیری آن، یادآوری چارچوب اصولی باشد. چارچوب FLEXI با انجام آزمایش ها، مطالعه موارد کوتاه و مفاهیم دیگر و بهره گیری حداکثری از دانش خود برای توسعه مرحله ی بعدی کار خود، شما را برای خلق ارزش در زمینه خاص خود توانمند می سازد.
مثال هایی از پنج گام کلیدی روش FLEXI در سراسر این کتاب آورده می شود. آن ها همچنین در وب سایت کتاب (www.featherlight.net) تحت تب هایی با عناوین "تمرکز"، "اصطلاحات لایمن"، "ابزارهای الکترونیکی"، "عوامل X داده ها" و "پیامدها" گنجانده شده اند. این تب ها برای شما این امکان را فراهم می کند که نظرات خود را بیان کنید و نظرات دیگران را مشاهده کنید. مثال ها و فیلم های دیگر در گروه فیسبوکی کتاب افزوده می شوند. شما هم در خلق featherlight ما را همراهی کنید:
تجارت جهانی اساساً به سفر هوایی نیاز دارد. روش FLEXI را می توان به صورت تمثیلی از وسیع کردن یک هواپیما و یافتن مسیر پرواز به مقصد خود در نظر گرفت. این مسیر راه مستقیمی نیست اما ابزارهای هدایت مشخصی وجود دارند که می توانند به فرود شما کمک کنند. چارچوب FLEXI و عناصر آن قرار است در مسیر شما، به چنین ابزارهایی برای درک تجارت جهانی تبدیل شوند.
زندگی نامه نویسنده
دکتر پیتر زامبروسکی
مدرس ارشد تجارت بین الملل، دانشگاه تجارت اوکلند، نیوزلند
سوابق اجرایی
مدرس دانشگاه هاروارد در بوستون، ایالات متحده آمریکا
مدرس در دانشگاه برندیز، مدرسه تجارت بین الملل در بوستون، ایالات متحده آمریکا
دارای مدرک دکترا از دانشگاه برندیز در بوستون، ایالات متحده آمریکا
دارای درجه کارشناسی ارشد از مدرسه اقتصاد لندن
اشتغال در گروه اکونومیست (یکی از ناشران مجله اکونومیست) در لندن، بریتانیا
رییس اسبق برنامه تجارت بین الملل در دانشگاه اوکلند
سوابق تدریس
در حال حاضر مشغول به تدریس دروس تجارت بین الملل، راهبرد جهانی و مدیریت بین الملل
در هاروارد، درسی را در تجارت بین الملل و جهانی سازی تدریس کرد
در برندیز، درسی را در اقتصاد جهانی و مدیریت تجارت بین الملل تدریس کرد
در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، MBA و در برنامه های اجرایی تدریس می کند
دستاوردهای دیگر
نامبرده توسط وال استریت ژورنال و مصاحبه شده توسط رسانه ها و خبرگزاری های در اطراف جهان
منتشر شده در ژورنال ها و کتابچه های مختلف در تجارت بین الملل، اقتصادشناسی و مدیریت

نظرات

در ادامه بخوانید...

پنج منفعت آغاز یک کسب‌ و کار کوچک جانبی

در

کارآفرینی: یک کلمه که من همزمان می‌پرستم و نفرت دارم. به عنوان یک نفر با آرزوهایی که یک روز یک شرکت موفق را شروع می‌کنم، ایدۀ رشد دادن یک کسب‌ و کار تازه به یک شرکت قدرتمند هیجان‌انگیز است. دیگران از سناریوی رؤیایی من در حمایت از یک شغل باثبات که غذا را روی میز بگذارد اجتناب می‌کنند. هیچ مسیری بر دیگری برتری ندارد. کلاً بستگی به این دارد که هر فرد در زندگی چه می‌خواهد.

1. مزایای مالیاتی

شما می‌توانید بسیاری از خریدها را به عنوان مخارج کسب‌ و کار بنویسید، شامل فضای دفتری خانه، تأمین دفتر، مبلمان ، حتی سفرهای طولانی تجاری. اباید برای به دست آوردن شرکت مسئولیت محدودتان اقدام کنید.

2. جریان درآمد جانبی

کسب‌ و کار "غیرکارفرمایی" (یک نفره) درآمدی بیش از یک میلیون ها  ریال در یک سال دارد. 

3. کنترل بیشتر

میلیونر متوسط جریان های درآمدی  متنوع دارند. در صورت از دست دادن یک جریان درآمدی به سراغ بعدی می رود.یک کسب‌ و کار جانبی به شما یک منبع اضافی از درآمد می‌دهد که فقط پول بیشتر در جیبتان نمی‌گذارد، بلکه کنترلی بیشتر  زندگی را به شما می‌دهد. جریان درآمدی دوم یعنی شغل شما دیگر مالک شما نیست. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که از شغلتان خارج شوید و شرکت خودرا گسترش دهید. شما  ناراحت نمی‌شوید وقتی که رییس به شما ارتقا نمی‌دهد. شما نمی‌نالید وقتی همکار ی تنبل نسبت به شما ارتقا می‌یابد. چرا؟ چون شغل شما همه چیز شما نیست. در خانه، شما یک کسب‌ و کار پرورش می‌دهید که برای شما صدها، هزاران  و حتی میلیون ها تومان در یک ماه درآمدزا است. 

4. تجربه برای افزودن به رزومه کاری

اگر کسب‌ و کار جانبی شما موفق باشد، شما می‌توانید تجربه راه‌اندازی آن را به رزومه خود بیفزایید. که به سادگی شما را از سایر داوطلبان که فقط تجربۀ مدیریتی استاندارد دارند را جدا می‌کند. شخصاً، ترجیح می‌دهم که یک دبیرستانی ترک تحصیل کرده با تجربۀ و موفقیت تجاری واقعی را استخدام کنم نسبت به یک MBA دانشگاهی .

5. افزایش خوشحالی

وقتی نوبت به خوشحالی می‌رسد، 77% از صاحبان کسب‌ و کار خوشحال‌تر از کارگر متوسط هستند، در حالی که 52% از کارگران نسبت به شغلشان خوشحال نیستند. شما می‌توانید از 48% باشید که عاشق کارشان هستند، پس از منافع بودن یک کارمند و یک صاحب کسب‌ و کار لذت ببرید. اگر از شغلتان متنفرید، کسب‌ و کار جانبی یک فرصت برای فرار از یکنواختی روزانه و حتی جایگزین کردن آن است. شانس را بگیرید چیزی برای از دست دادن ندارید.
شما نیاز ندارید که یک استارتاپ خیلی پیچیدۀ فن آورانه را راه بیندازید که یک کارآفرین شود. راه اندازی یک شرکت در کنار شغل تمام وقت حیاتی نیست، اما مزیت است. من منافع را فهرست کردم. حالا، شما نیاز دارید که گام‌های بعدی را بردارید. پس وبلاگ را راه بیندازید، فروشگاه تجارت الکترونیکی را باز کنید، یک کسب‌ و کار آزاد با مهارت‌های خود ایجاد کنید ، فقط کسب و کار جانبی خود را آغاز کنید و از آزادی که  برای شما می‌آورد لذت ببرید.

نظرات

۱۳۹۵/۸/۱The answer of an extrep. Good to hear from you.

در ادامه بخوانید...