گانودرما چیست

در

 

گیاه گانودرما چیست

Ganoderma lucidum، قارچ گانودرما، نوعی قارچ انگل است که چوب را از بین می برد. متعلق به جنس Ganoderma ، خانواده Polyporaceae است.
نامهای دیگری برای قارچ گانودرما نیز وجود دارد: گنودرمای، گانودرما ، Lingzhi ، Reishi ، قارچ طول عمر ، قارچ مقدس. چینی ها و کره ای ها این نوع قارچ را لنگ-جی و ژاپنی ها Mannentake و Racy و  zi در ویتنام می نامند.
قارچ گانودرما بسیار نادر است ، اما در سرتاسر جهان رشد می کند و بیشتر در مناطق نیمه گرمسیری یافت می شود.قارچ گانودرما به ندرت، در عرض جغرافیایی با آب و هوای معتدل یافت می شود. قارچ Reishi  یا گانودرما بر روی مدفوع ، روی درختان برگریز یا مریض ، چوب و ریزوم ، گاه گاهی در خاک مستقر می شوند.
در درختان مخروطی قارچ Reishi بسیار نادر است. روی نخاله ها و درختان ، تینر لاک زده در کنار خاک قرار می گیرد. قارچ طول عمر ساپروفیت دارد و با ایجاد پوسیدگی سفید در تخریب چوب نقش دارد. هرچه پیرتر می شود ، توسط شاخه های کوچک اطراف آن ، برگ ها و سایر بسترهایی که روی کلاه خود قرار می گیرد ، مصرف می شود.  فصل جمع آوری این قارچ از ژوئیه آغاز می شود و در سپتامبر و با آغاز اولین هوای سرد به پایان می رسد. 
فروش قارچ گانودرما در ایران بیشتر در مغازه های عطاری (نه هر مغازه ای) امکانپذیر است.  
 

 

توضیحات گیاه شناسی قارچ گانودرما

در موارد نادر 2-3 سال رشد می کنند. قارچ گانودرما دارای درپوش تخم مرغی یا کلیوی شکل است. به قطر 10 تا 25 سانتی متر رشد می کند ، صاف. سطح کلاه ناهموار ، موج دار ، براق ، صاف و حلقه های رشد چشم متمرکز به خوبی قابل مشاهده از رنگ ها و سایه های مختلف است. رنگ کلاه می تواند از رنگهای مختلفی برخوردار باشد: از قرمز تا بنفش ، از سیاه تا زرد. 
 
گانودرما لاکی تنها گونه در بین پلی پور است که دارای پایه است. استوانه ای ، ناهموار ، جانبی ، بسیار متراکم و طولانی است. از ارتفاع ، به 5-25 سانتی متر ، و از عرض 1 تا 3 سانتی متر می رسد.  در طول دوره بلوغ ، چوبی می شود و بسیار متراکم ، زرد ، بدون طعم و بو است. 
 
گانودرما ی لاک‌دار دارای یک هیمانوفور لوله‌ای با منافذ گرد و کوچک است. لوله های رنگی چشمی ، کوتاه. اسپورهای قارچ جوان سفید است ، اما با افزایش سن ، تیره می شوند و قهوه ای می شوند. گرده اسپور از سفید به قهوه ای تبدیل می شود. اسپورها سخت هستند وقتی اسپری می شوند ، به خوبی روی چوب مستقر می شوند.  
 

 

ترکیب شیمیایی گانودرما

با توجه به ترکیب شیمیایی پیچیده گانودرما ، دانشمندان آمریکایی و چینی آن را قارچ تینر می گویند که یک محصول ارزشمند غنی شده است  
 

 

روغنهای اساسی در گانودرما

آلکالوئیدها  
لیپیدها  
فلاونوئیدها  
اسیدهای آمینه (از جمله آنهایی که ضروری هستند) 
پلی ساکاریدها (بتا گلوکان ها و دیگران)  
ویتامین های D ، C ، B3 و B5 
گلیکوزیدها 
استروئیدها  
تریترپنوایدز triterpenoids  
كلسيم ، منيزيم ، S ، سديم ، كلر و املاح Fe، Ge، Mo، Cu، Mn، Se، Zn 
اسیدهای چرب اشباع نشده آلی و غیر اشباع. 
 

 

خواص مفید و درمانی گانودرما

گانودرما این گیاه دارویی دارای اثرات ضد آلرژی ، ژنوپروتکتین و هیپوگلیسمی هستند. نتایج مطالعات انجام شده توسط دانشمندان برای بررسی ترکیب قارچ Lingzhi،  گانودرما به این حق می دهد که این قارچ را درمانی برای هزاران بیماری بنامیم. 
 
یکی از اکتشاف ها، استفاده از تونر لاک گانودرما  به عنوان داروی گیاهی در پیشگیری از تومورهای بدخیم و خوش خیم است. تأثیر آن بر روی بیمار شبیه به شیمی درمانی است.  
مواد موجود در قارچ به کاهش فشار خون ، کاهش قند خون کمک می کند و منجر به بهبود دستگاه گوارش می شود.  
محتوای روی ، آهن ، منگنز ، منیزیم و پتاسیم به جبران کمبود مواد معدنی در بدن انسان کمک خواهد کرد. 
همچنین از قارچ ریشی Reishi، قارچ گانودرما برای درمان بیماریهای قلبی و عروقی و ریوی و تقویت ایمنی ، با فشار روحی و روانی استفاده می شود.  
استفاده صحیح از قارچ باعث بهبود خلق و خو می شود ، به خارج شدن از حالت افسردگی کمک می کند و خستگی مزمن را کاهش می دهد.  
به صورت دمنوش ، برای بیماری های مچ پا و برای درمان پاپیلومای ویروسی استفاده می شود. 
خون را رقیق می کند و انعقادپذیری آن را کاهش می دهد. از ترومبوفلبیت جلوگیری می کند. 
 
قارچ برای افراد دارای اضافه وزن موثر است. این فرایندهای متابولیک را نرمال می کند ، متابولیسم را تسریع می کند و همچنین اشتها را کاهش می دهد و بدن را تمیز می کند.
 

 

استفاده پزشکی از گانودرما

 

موارد مصرف قارچ گانودرما

قارچ گانودرما دامنه گسترده ای برای بیماری ها دارد: 
سیستم ایمنی بدن 
آریتمی ، فشار خون بالا ، سکته مغزی و حمله قلبی ، آترواسکلروز. 
زخم ، گاستریت ، پانکراتیت ، کولیت   
آلرژی های مختلف.  
عفونت های مختلف  
اندامهای تنفسی 
دیابت قندی. 
داروهای مبتنی بر Lingzhi، قارچ گانودرما می توانند به طور مستقل تهیه شوند ، قرص گانودرما در داروخانه یا در فروشگاه های تخصصی خریداری شوند. تنتور و عصاره خشک نیز با موفقیت در طب چینی ، ژاپنی مورد استفاده قرار می گیرد. خاطرنشان كرد: هنگام مصرف داروهای مبتنی بر قارچ تینر كه با اسید اسکوربیك لاك شده اند ، خاصیت درمانی آن افزایش می یابد.     
 

 

موارد منع مصرف قارچ گانودرما

قارچ Reishi یا همان قارچ گانودرما و همچنین آماده سازی های مبتنی بر آن ، استفاده برای: 
خونریزی رحم ، بواسیر ، معده و سایر موارد. 
هموفیلی 
کم خونی 
انعقاد خون پایین ، 
بارداری 
شیردهی 
کودکان زیر 5 سال

 

عوارض قارچ گانودرما

بعضی از عوارض جانبی مصرف گانودرما عبارتند از: اسهال، حالت تهوع، بی خوابی، یبوست، خشک شدن دهان، احساس خارش و خونریزی بینی. 

 

تداخل دارویی قارچ گانودرما

لازم به یادآوری است که استفاده از این  پادشاه قارچ ها با مصرف داروهایی که باعث کاهش فشار خون و قند خون ، ضد انعقادها ، مسکن ها ، آسپیرین ، آمفتامین ، آنتی بیوتیک می شوند سازگار نیست. همچنین ازم است از مصرف قارچ گانودرما 2 هفته قبل از عمل و عمل کشیدن دندان خودداری کنید. 
 

 

برداشت مواد اولیه قارچ گانودرما

جمع آوری و برداشت قارچ گانودرما ی بارور از تیرماه آغاز می شود و در ماه سپتامبر به پایان می رسد. پلی پور لاکی با موفقیت در کارخانه های تخصصی در کشورهای جنوب شرقی آسیا کشت می شود. بسیاری از آنها هنگام ایجاد شرایط خاص ، آن را در خانه پرورش می دهند. علاوه بر به دست آوردن میسلیوم خاص ، لازم است برای تهیه سوراخ هایی در حدود 5 سانتی متر عمق ، بدون تأثیر در وسط سیاهه ، سیاهه ای از درختان برگ ریز تهیه کنید.
 
در مرحله بعد ، میله های مخصوص را با میسلیوم داخل سوراخ های بدست آمده قرار دهید و آنها را با خاک اره خیس ببنید. چوب برداشت شده را در محلی مرطوب و تمیز ، تاریک و آرام قرار دهید. دمای مطلوب 18-25 درجه سانتی گراد است. باید اطمینان حاصل کنید که که چوب خشک نمی شود و خیلی مرطوب نیست.  
 

 

نحوه استفاده از قارچ گانودرما

از قارچ های خشک گانودرما تنتور گانودرما تهیه می شود: 
قارچ های خشک شده را بصورت پودر خرد کنید. نصف لیتر ودکا را در یک ظرف شیشه ای قرار دهید ، 10 گرم مواد اولیه خشک را اضافه کنید و به مدت 45 روز در یک مکان تاریک و خنک قرار دهید. بعد از گذشت زمان ، تنتور را صاف کنید ، روزانه 5 تا 20 میلی لیتر در صبح با معده خالی مصرف کنید. 
 
دمنوش 1 قاشق چایخوری قارچ خرد شده 0.5 فنجان آب بریزید و بگذارید تا دم بکشد. بعد از اینکه آب دمای اتاق را گرفت، دمنوش حاصل را صاف کرده و قبل از غذا 3 بار در روز بنوشید. این روش ابزاری عالی برای کاهش وزن است. مدت زمان استفاده 2 ماه است. 
 
جوشانده قارچ گانودرما: 1 قاشق غذاخوری مواد خرد شده را به یک تابه با 0.5 لیتر آب اضافه کنید. به مدت 30 دقیقه بجوشانید. بعد از خنک شدن ، 20 میلی لیتر 3 بار در روز قبل از غذا صاف کرده و میل کنید. در مکان سرد یا یخچال نگهداری کنید.  

 

قهوه گانودرما چیست

2 قاشق چایخوری پودر گانودرما را در 1 لیتر آب گرم بریزید و بگذارید حدود 20 دقیقه دم بکشد. برای استفاده به عنوان یک نوشیدنی مستقل یا اضافه کردن آن به هر نوع چای دیگر استفاده می شود. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چریش (Neem)

در

چریش

 

در قرن 21 ميليون ها دلار در زمينه مبارزه با آفات و بیماری ها برای حل مشكلات جهاني سرمايه ‌گذاری می شود , به ويژه در زمينه ساخت وتوسعه تجاری آفت‌كش‌‌ها بنابر این توجه جها نيان در آینده به اين درخت معجزه‌آسا با توان تجاری بالا بیشتر معطوف شده است .

 

neem چیست

دربرخی از منابع مذهبی و تاريخی هند باستان، برای مثال, Agni-puranam(300 تا 750 قبل از ميلاد) به خواص درمانی اين گياه دارویی برای درمان جذام و نیز در padma-puranam به خواص طول عمر انسان اشاره کرده اند. در ريگ ودا Rigveda از درخت چریش Neem به عنوان عامل كنترل آفات آورده شده است . نام اين درخت در سانسكريت Sarvaroganivarini و Arishta مي‌باشد كه معنا و مفهوم آن "تسكين دهنده و يا التيام بخش هر نوع بیماری می باشد“. درخت Neem "Kalpavriksh" يا درخت برآورنده حاجات و آرزوها ناميده می شود. در محوطه بیشتر معابد و بناهای مذهبی هند حداقل یک درخت Neem یا   چریش به فارسی   دیده می شود.

چریش چیست

معنی neem به فارسی (چریش) است که البته با گیاه چریش یا سبزی چریش متفاوت است.

چریش (Neem) درختی هميشه سبز به ارتفاع 15 الي 20 متر كه گاهي به 40 مترنیز مي‌رسد. شبيه درخت بلوط ,  عمر درخت چریش حدود 100 تا 150 سال و دارای گلها خوشه‌اي است که در هر خوشه 150 تا 250 گل می روید. طول  هر برگ حدود 20 تا 40 سانتيمتر است . گلها سفيد تا زرد كم رنگ و دو جنسی.

 

درخت چریش (Neem) از سال چهارم و پنجم به گل مي‌نشیند و تا پس از صد سالگی گل می دهد. گلهای اين درخت معطّر و عطری شبيه  بوی عسل می دهند، بنابراین درختی شهدزا  می باشد و مناسب برای زنبور عسل.ميو‌ه‌ها شبيه زيتون و به طول دو سانتيمتر. رنگ ميوه ها ابتدا سبز و سپس به رنگ سبز متمايل به زرد هستند. در شرايط جنوب هند فصل گل دهی از ژانويه تا می است . فصل رسيدن ميوه‌ها از می تا اگوست می باشد .    

 

چریش         

 

خواص درخت Neem چریش

استفاده از تركيبات بيولوژيك Neem در طب سنتی

خاصيت Anticeptic :برگ درخت چریش. برخي از افراد به منظور جلوگيری از بروز بیماری‌ها برگ اين درخت را در آب خیس کرده  و صبح روز بعد عصاره آنرا می خورند.
استفاده از خمير برگ اين درخت برای درمان بیماری‌های پوستي مانند جرب.
قرار دادن برگ اين درخت در بستر بيماراني كه به بیماری ‌های آبله و سرخك مبتلا شده اند.
جوشانده برگ چریش برای درمان بیماری يرقان و مالاريا نوشیده می شود.
استفاده از برگ درخت چریش برای درمان روماتيسم، بیماری‌های قلبي و تصفيه خون.
مصرف جوشانده برگ درخت برای درمان توبركولوز، ديابت، اسهال و تهوع.
بسياري از روستائيان در فصل شروع بیماری مالاريا برای جلوگيری از ابتلاء  به مالاریا زير درخت چریش میخوابند تا از حمله پشه‌ها در امان بمانند.
در شمال و مركز شبه قاره هند از ساقه‌های نرم اين درخت برای مسواك زدن استفاده می کنند.
برای جلوگيری از حاملگی از پوست درخت به صورت خوراكی استفاده می کنند.
برگ درخت چریش به عنوان چاشنی در غذا کاربرد دارد.

neem oil چیست، روغن چریش به فارسی
روغن مغز دانه درخت چریش به عنوان نوشدارو و پادزهر در مقابل گزش مار و عقرب استفاده می شود.
برای دفع كرم‌های گرد از جوشانده گیاه درخت چریش استفاده می شود.  

 
قوی ترین ضد عفونی کننده، دارای خواص ضد قارچی، ضد التهابی، ضد باکتریایی، قابض، ترمیم کننده زخم، یک داروی بسیار موثر برای درمان طیف وسیعی از بیماری های پوستی، پاکسازی خون، افزایش ایمنی، یک ضد بارداری طبیعی بدون عوارض جانبی، یک داروی قوی مرطوب کننده پوست، سفید کننده پوست، پایه صابون، داروی موثر برای تقویت و ترمیم مو، در برابر ریزش مو، از بین بردن شوره سر و رفع شپش
 
چریش

روغن چریش چیست

روغن چریش به انگلیسی  Neem oil

روغن چریش  از دانه های چریش موجود در میوه درخت که شبیه زیتون است به دست می آید. هر میوه حاوی یک دانه است و درون آن چندین هسته وجود دارد. بهترین روغن با پرس سرد به دست می آید. دانه های میوه چریش حاوی 40 تا 50 درصد روغن چرب هستند. 
 
در حال حاضر، تمام درختان چریش در هند حدود 3.5 میلیون تن هسته در سال تولید می کنند. از این میزان می توان 700 هزار تن روغن تولید کرد در حالی که حداکثر 150 هزار تن تولید می شود، بنابراین هند پتانسیل خوبی برای افزایش تولید روغن چریش دارد. 
 
روغن چریش حاوی بیش از 140 جزء مختلف است و به دلیل دارا بودن بالاترین محتوای آزادیراکتین در آن، حتی نسبت به عصاره پوست و برگ گیاه، خواص درمانی قوی‌تری دارد . 
 
ترکیبات اصلی روغن چریش عبارتند از: اولئیک، پالمیتیک، استئاریک، لینولئیک، اسیدهای آراشیدونیک، مواد تلخ، ترکیبات حاوی گوگرد، آنتی بیوتیک های طبیعی، مس، آلکالوئید مارگوزین، استرول ها، اسیدهای آمینه، ویتامین های E، A و C، لیمونوئیدها نیمبین. ، آزادیراکتین و غیره ...
 
روغن چریش سنگین، چسبناک، تیره، سبز مایل به قهوه ای، طعم تلخی دارد که به آن لیمونوئیدهای موجود در آن می دهد.
 
روغن چریش طبیعی بوی نامطبوعی دارد که یادآور مخلوط سیر و کره بادام زمینی ترش است. این بو توسط اجزای گوگردی به او داده می شود. در این راستا، استفاده از آن عمدتا به تولید صابون محدود می شود، جایی که بوی آن اغلب توسط روغن های دیگر، به عنوان مثال، روغن شمعدانی، یلانگ یلانگ، اسطوخودوس پوشانده می شود. 
 
امروزه روغن چریش در بازار یافت می شود که عطر خوش گل رز یا چوب صندل دارد. با این حال، چنین روغن بی‌رنگ تصفیه‌شده خاصیت درمانی خود را از دست می‌دهد، زیرا این اجزایی هستند که باعث ایجاد این بوی قوی می‌شوند که ویژگی‌های معجزه آسای چریش را تعیین می‌کنند.
 
در شرایط عادی، بدون نظر پزشک، فقط می توان از آن به صورت خارجی استفاده کرد. روغن چریش نباید قبل از بچه دار شدن توسط یک زن یا مرد به صورت داخلی یا خارجی استفاده شود، زیرا این یک روش پیشگیری از بارداری بسیار موثر است. 
 
چریش
 
روغن چریش یک عامل بسیار موثر، قدرتمند و سریع الاثر است که می تواند به معنای واقعی کلمه بلافاصله مشکلاتی را که برای حل آن استفاده می شود برطرف کند. بسیاری از مشکلات به ظاهر غیرقابل حل که مردم سال ها از آن رنج می بردند، بلافاصله با استفاده از چریش برطرف شد. روغن چریش حتی از عصاره برگ، پوست، میوه و گل آن نیز موثرتر است.
  
روغن چریش در موارد زیر استفاده می شود: 
- برای کنترل آفات در باغ
- به عنوان کود
- حشرات را دفع  می کند
- برای حیوانات خانگی و حیوانات مزرعه در مبارزه با انگل های پوستی
- به عنوان یک ضد بارداری موثر
- به عنوان یک دارو در پزشکی (برای استفاده داخلی و خارجی)
- در تولید صابون
- در زیبایی برای رفع مشکلات پوست و مو
- به عنوان روغن روان کننده در صنعت و برای تولید متان استفاده می شود 
 
در چهار مورد اول استفاده از چریش بوی نامطبوع چریش مشکلی ندارد زیرا به محض خشک شدن روغن عملا از بین می رود. برای سمپاشی باغ یا محیط داخلی، روغن اغلب به صورت اسپری های مخصوص تولید می شود که استفاده از آن را راحت می کند. برای حیوانات خانگی در صابون ها، شامپوها و اسپری ها یافت می شود. 
 
 چریش

روغن چریش در پزشکی 

خواص جادویی چریش از زمان های قدیم در آیورودا استفاده می شده است . 
روغن چریش قوی ترین خواص ضد عفونی کننده، ضد باکتری، ضد التهاب، تب بر، ضد درد آنتی اکسیدانی، ضد قارچ، مرطوب کننده، نرم کننده، سفید کننده، قابض، ترمیم کننده زخم ها را دارد. 

کاربردهای دارویی روغن چریش به شرح زیر است: 

- روغن چریش داروی بسیار موثر در برابر طیف وسیعی از بیماری های پوستی، از جمله بسیار جدی (جذام، پسوریازیس، کرم حلقوی، اگزما، کهیر)، بثورات پوستی، آکنه، آبسه، تاول، کورک، عفونت های انگلی 
- تصفیه کننده قوی خون 
- سموم را از بدن دفع می کند، در پاکسازی درمانی و در صورت لزوم کاهش وزن استفاده می شود
 - قوی ترین ضد بارداری طبیعی 
- تب را کاهش می دهد، برای بیماری های التهابی، سرماخوردگی، تب، مالاریا استفاده می شود 
- به درد مفاصل و عضلات، روماتیسم، آرتریت، رگ به رگ شدن کمک می کند 
- به گوش درد کمک می کند 
- برای سردرد استفاده می شود 
- به بیماری های تنفسی و سرفه کمک می کند 
- ضد استفراغ 
- عامل ضد تومور، عامل ضد سرطان 
- در درمان دیابت استفاده می شود، قند خون را کاهش می دهد 
- به بیماری های کبدی، هپاتیت، به عنوان مقوی کبد کمک می کند 
- ایمنی بدن را افزایش می دهد 
چریش

روغن چریش به عنوان یک ضد بارداری طبیعی 

چریش یک ضد بارداری بسیار موثر است. برای این منظور از روغن چریش استفاده می شود. عوارض جانبی منفی ایجاد نمی کند و همچنین از بیماری های منتقل شده در حین مقاربت محافظت می کند. برای کشورهای در حال توسعه، این یک راه حل واقعی برای مسئله کنترل تولد است. ایمن، ارزان و به طور کلی در دسترس است.
تحقیقات در این زمینه از دهه 80 و 90 قرن بیستم آغاز شد و هنوز ادامه دارد، این امکان وجود دارد که در مقیاس جهانی برای این اهداف مورد استفاده قرار گیرد.
روغن چریش می تواند به عنوان یک ضد بارداری برای مردان و زنان استفاده شود.
خانم ها قبل و بعد از رابطه جنسی از آن استفاده می کنند. نتایج کارآزمایی‌های بالینی 100% موثر بوده است. روغن چریش اسپرم را در 20-30 ثانیه خنثی کرد.
همین نتایج در قرن اول قبل از میلاد توسط پزشک هندی چاراکا به تفصیل شرح داده شد. او می نویسد که پشم پنبه آغشته به روغن چریش را به مدت 15 دقیقه قبل از مقاربت وارد واژن می کردند و این کار اسپرم را از بین می برد.
 
تحقیقات جدید این حقایق را تایید کرده و دریافته است که اثر روغن چریش پس از آن 5 ساعت بدون ایجاد هیچ گونه تحریک یا ناراحتی باقی می ماند. علاوه بر این، روغن به عنوان یک اثر روان کننده و ضد باکتری اضافی عمل می کند. تنها نکته منفی بوی نامطبوع روغن است.
 
این خاصیت روغن چریش نه با اثر مستقیم آن بر اسپرم، بلکه با قوی ترین اثر بر روی سیستم ایمنی بدن توضیح داده می شود که به حدی بسیج می شود که اسپرم را خنثی می کند. در این مورد، یک زن می تواند برای مدتی استریل بماند - تا 10-12 ماه، پس از آن بدن بدون هیچ عواقب منفی یا عوارض جانبی به حالت عادی باز می گردد.
روغن چریش که به صورت داخلی مصرف می شود، پس از 10 روز حاملگی را خاتمه می دهد، با چرخه بعدی تمام عملکردها بازسازی می شوند.
در سال 1992 آزمایشی با 20 سرباز متاهل هندی انجام شد. مردان به طور منظم دوز کمی از روغن چریش را در یک کپسول ژلاتین در طول سال مصرف می کردند. در حال حاضر پس از 6 هفته استفاده، همه مردان، 100٪ قادر به لقاح نبودند، پس از مقاربت، حتی یک زن باردار نشد. سربازان هیچ عارضه جانبی، تغییر در قدرت یا میل جنسی را تجربه نکردند. 6 هفته پس از قطع مصرف کپسول، تمام عملکردهای قبلی بازیابی شدند.
 
متعاقباً، مطالعات نشان داده است که عصاره برگ چریش همین خواص را دارد.
کرم های ضد بارداری حاوی چریش در حال حاضر در هند تولید می شود، اما تولید و استفاده از آنها محدود است. برای اینکه بتوان آن را به یک ابزار پیشگیری از بارداری پرکاربرد تبدیل کرد، تحقیقات بسیار جدی‌تر و در مقیاس بزرگ‌تری مورد نیاز است.
 
چریش

روغن چریش در زیبایی 

روغن چریش به طور گسترده ای در زیبایی استفاده می شود. این ترکیبی از تمام ویژگی های مفید آلوئه و روغن درخت چای - مرطوب کننده طبیعی معروف و ضد عفونی کننده طبیعی معروف است. 
 
روغن چریش می تواند بخشی از لوازم آرایشی مختلف باشد - محصولات بهداشتی دهان، کرم های مراقبت از صورت و دست، روغن ها، تونیک ها، لوسیون ها، ژل های شستشو، ماسک ها، محصولات مراقبت از مو - روغن ها، شامپوها، ماسک ها  و ...  با این حال، به دلیل بوی نامطبوع روغن در آرایشی و بهداشتی آیورودا، به طور سنتی با عصاره برگ یا پوست درخت چریش جایگزین می شود. 
 
روغن چریش بیشتر در لوازم آرایشی و بهداشتی دارویی - برای رفع مشکلات پوستی - در کرم ها و پمادهای ضد عفونی کننده، روغن های دارویی، ماسک ها، پاک کننده ها، محصولات ضد ریزش مو، شوره سر، شپش و انواع قارچ ها و انگل ها استفاده می شود. علاوه بر این، روغن چریش، به جای عصاره برگ، در صابون های چریش گنجانده شده است.  
 
- قوی ترین خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی در روغن چریش 
روغن چریش  بیماری های پوستی را با موفقیت درمان می کند - پسوریازیس، اگزما، جذام، کرم حلقوی، بثورات پوستی، آکنه، تومورها، آبسه ها، جوش ها و بسیاری دیگر، خارش، قرمزی، سوزش را تسکین می دهد، خارش، قرمزی، سوزش، موثر برای اگزما، آکنه، روزاسیس، و بیماری های دیگر پوست را عمیقا تمیز می کند، چربی و آلودگی اضافی را از بین می برد، منافذ را باز می کند، فعالیت غدد چربی را تنظیم می کند. محافظت ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی به پوست سالم می دهد.
 
روغن چریش در کرم های ضد عفونی کننده آکنه، آبسه، بثورات، آکنه، اغلب در ترکیب با زردچوبه گنجانده شده است، که در این مورد اثر ضد باکتریایی چریش، پاک کننده های صورت - ژل های شستشو، شیر پاک کننده، ماسک ها و همچنین در کرم های مختلف را افزایش می دهد. به عنوان مثال، کرم های مغذی به عنوان یک جزء ضد عفونی کننده، در ژل های دوش، فوم و نمک های حمام، دهان شویه ها. 
چریش
با افزودن چند قطره روغن خالص با کیفیت بالا به کرم‌ها و سایر محصولات آرایشی، اثر آن‌ها را تقویت و افزایش دهید و اگر روغن چریش را به روغن پایه یا مخلوطی از روغن‌های پایه اضافه کنید، می‌توانید یک محصول آرایشی عالی به دست آورید، نه بدتر از آن. نسبت به کرم های شناخته شده گران قیمت 
 
خواص فوق چریش آن را به یک داروی ضروری برای مراقبت از پوست چرب و مشکل دار و همچنین یک جزء موثر در لوازم آرایشی برای جوانانی که اغلب از آکنه، بثورات پوستی و سایر مشکلات مرتبط با افزایش سن رنج می برند ، تبدیل می کند.
  
- خاصیت ضد قارچی روغن چریش 
روغن چریش به شکل خالص خود را می توان برای درمان قارچ پا و ناخن استفاده کرد، این روغن به طور کامل جایگزین مواد ضد قارچی گران قیمت به خصوص در مراحل اولیه بیماری خواهد شد. رشد قارچ را متوقف می کند و تولید سموم بیماری زا توسط آن را کاهش و متوقف می کند. 
شامل کرم های ضد قارچ، کرم های ضد عفونی کننده پا، روغن و لاک ناخن. 
 
- خاصیت قابض و ترمیم کننده زخم 
 
زخم ها، بریدگی ها، سوختگی ها، زخم ها را بهبود می بخشد، برای درمان زخم هایی که برای مدت طولانی خوب نمی شوند بسیار موثر است. منافذ را کمی سفت می کند، پوست را سفت و شاداب می کند. بخشی از ماسک ها و تونیک های لیفت کننده و تقویت کننده است.
  
- خاصیت آنتی اکسیدانی 
چریش حاوی آنتی اکسیدان ویتامین E است که به دلیل اثرات ضد پیری آن بر روی پوست شناخته شده است. رادیکال های آزاد و سموم را از بین می برد، سلول ها را بازسازی می کند، پوست را تقویت می کند، گردش خون و رنگ چهره را بهبود می بخشد، ظاهر و درخشندگی تازه و سالمی به آن می بخشد. 
- خاصیت مرطوب کنندگی 
پوست را با رطوبت اشباع می کند، چین و چروک ها را صاف می کند، تعادل رطوبت، سفتی و کشسانی پوست را باز می گرداند. خاصیت مرطوب کنندگی روغن همراه با خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی آن بسیار مهم است، پس از پاکسازی، پوست هیدراته باقی می ماند و استرس ندارد.
 
مناسب برای مراقبت از پوست خشک و خیلی خشک. 
بخشی از کرم های مرطوب کننده، شیر صورت، پاک کننده های آرایش است. 
 
چریش
- خاصیت تسکین دهنده و نرم کنندگی روغن چریش
پوست خشک، ترک خورده، آسیب دیده را تسکین می دهد، آرامش می بخشد، استرس، سوزش، قرمزی، خارش را کاهش می دهد. ترک ها به خصوص در آرنج و پاشنه و کف پا را بهبود می بخشد. 
 
روغن چریش در محصولات بهداشتی مختلف کودکان - در ضد عفونی کننده، کرم های مرطوب کننده، ژل های شستشوی بدن کودکان گنجانده شده است . 
 
- خاصیت لایه برداری و سفید کنندگی روغن چریش
به دلیل اسیدهایی که دارد خاصیت لایه برداری دارد. لایه برداری و حذف ذرات مرده پوست، باز کردن منافذ مسدود شده، کمی سفید کردن پوست و لکه های تیره. این یک لایه برداری طبیعی موثر اما نسبتاً ملایم است که در بسیاری از اسکراب ها گنجانده شده است. 
 
به درمان زگیل، جذب اسکار و از بین بردن علائم کشش کمک می کند. 
روغن چریش دیواره رگ های خونی را تقویت می کند، بنابراین در درمان روزاسه استفاده می شود. 
روغن چریش برای انواع پوست مناسب است .
محافظت می کند و پوست طبیعی را سالم نگه می دارد و هیچ شانسی برای باکتری ها و میکروب ها باقی نمی گذارد.
ایده آل برای مراقبت از پوست خشک و پیر - آن را با رطوبت، ویتامین ها اشباع می کند و محافظت ضد عفونی می کند.
 
دارویی عالی برای رفع مشکلات پوست چرب - منافذ مسدود شده را پاک می کند، چربی اضافی را از بین می برد، آکنه و جوش های پوستی، آکنه و آبسه را درمان می کند. 
برای ماساژ ، روغن چریش به روغن های گیاهی دیگر به نسبت 1:10 اضافه می شود، برای درمان نواحی دردناک پوست - به نسبت 1: 1، و همچنین می تواند به شکل خالص آن استفاده شود. 
 
پس از مالیدن روغن خالص چریش به پوست، بوی نامطبوع آن برای مدت طولانی باقی می ماند. این در درمان مشکلات جدی بی ربط است، در غیر این صورت می توان آن را به لوسیون ها یا روغن های دیگری که این بو را پنهان می کنند اضافه کرد. 
 
معمولاً استفاده از روغن چریش به صورت خالص روی پوست توصیه نمی شود، به جز نواحی جداگانه آن، اگرچه در صورت استفاده خارجی سمی نیست و عوارض جانبی ایجاد نمی کند. با این وجود، ممکن است یک آلرژی فردی به آن رخ دهد، بنابراین، ابتدا باید روغن را با دقت، در ناحیه کوچکی از پوست استفاده کنید.
 
چریش

صابون روغن چریش 

80 درصد از روغن چریش تولید شده برای تولید صابون استفاده می شود . صابون چریش یک شکل بسیار ساده، راحت و در عین حال موثر برای استفاده از خواص ارزشمند چریش، یک هدیه عالی و یک سعادت واقعی برای پوست است. 
 
ویژگی خاص صابون چریش این است که روغن چریش یک روغن اضافی نیست، بلکه جزء اصلی تشکیل دهنده پایه صابون است. 
صابون چریش باید حداقل 20 درصد روغن چریش داشته باشد. هنجار صابون با کیفیت 30-40٪ محتوای روغن چریش است. اگر محتوای آن زیر 20٪ باشد، این بدان معنا نیست که صابون بد است، اما اثربخشی عمل چریش در چنین صابونی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. 
 
صابون های چریش همچنین می توانند حاوی عصاره برگ چریش و سایر مواد باشند. ترکیب کلاسیک آن با زردچوبه، دومین ضد عفونی کننده مهم آیورودا است. به طور معمول دو سوم یا سه چهارم چریش و یک سوم و یک چهارم زردچوبه در غذاهای مختلف حاوی چریش و زردچوبه استفاده می شود. 
 
هنگام حل مشکلات خاص صابون چریش، لازم است صابون باکیفیت و نه ارزان قیمت را انتخاب کنید، جایی که از روغن چریش سرد فشرده استفاده می شود، یعنی بدون مواد شیمیایی تولید شده است که می تواند در صابون باقی بماند و اثر منفی داشته باشد. 
 
بوی صابون چریش نباید خوشایند باشد ، در هر صورت رایحه پایه چریش را باید به وضوح در آن احساس کرد که اگر درصد روغن چریش را در صابون مشاهده کنید، به راحتی از بین نمی رود. با این حال، بو در این مورد مشکلی ندارد، زیرا پس از استفاده از صابون بلافاصله شسته می شود. 
 
صابون چریش را می توان هر روز برای انواع پوست به عنوان محصولی استفاده کرد که پوست را کاملا تمیز می کند، مرطوب کننده و تسکین می دهد و به ویژه در مورد پوست های چرب محافظت ضد عفونی می کند . خارش، سوزش، قرمزی، پوسته پوسته شدن را از بین می برد، زخم ها و بریدگی ها را التیام می بخشد. 
 
صابون چریش برای صورت، دست ها و بدن و همچنین موها عالی است. 
تاثیر استفاده از صابون از همان اولین استفاده مشهود است و استفاده منظم به تمیزی مداوم پوست و فراموشی قارچ ها و عفونت های احتمالی کمک می کند. 
 
استفاده مداوم از آن برای پوست مشکل دار و آسیب دیده در ترکیب با سایر محصولات حاوی آن و سایر اجزای بسیار موثر ضروری است. 
مزیت استفاده از صابون چریش این است که به عنوان یک وسیله قوی و موثر برای پاکسازی پوست، آن را خشک نمی کند، بلکه آن را نرم و مرطوب می کند و به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی قوی، به طور ایده آل از پوست بسیار خشک، کم آب و خشک مراقبت می کند. پوست خشک. 
 
صابون چریش برای درمان نواحی خاص مانند نواحی صمیمی، زیر بغل، فاصله بین انگشتان پا، پا و پاشنه پا، در طول دوره قاعدگی، با افزایش تعریق، هوای گرم، هوای گرد و غبار و کثیف ایده آل است. 
 
چنین صابونی را می توان هنگام دوش گرفتن قبل و بعد از بازدید از استخر، و همچنین همراه داشتن آن در سفر، در تعطیلات، در هتل، در استراحتگاه استفاده کرد - در برابر قارچ ها محافظت می کند، که به راحتی به دست می آیند. در مکان های عمومی و همچنین از دیگران آلوده می شود. 
 
استفاده از صابون چریش هنگام مراقبت از بیماران برای از بین بردن جوش های پوشک، استفاده از صابون چریش در بخش بیمارستان و استفاده از آن پس از ویزیت خوب است. 
 
این ماده شوینده ای عالی برای شستن یا بازسازی لباس هایی مانند جوراب، لباس زیر، تی شرت زیر بغل و پیراهن است. همچنین می توان از آن به عنوان یکی از ابزارهای درمان لباس افرادی که تحت درمان قارچ پا و ناخن هستند استفاده کرد. صابون های چریش درشت تر و ارزان تر برای این کار مناسب هستند. صابون چریش مخصوص نگهداری از حیوانات تولید می شود. 
 
چریش

روغن چریش برای مراقبت از مو 

روغن چریش یک محصول ایده آل و بسیار موثر نه تنها برای مراقبت از هر نوع مو، بلکه برای درمان و ترمیم خط مو نیز می باشد. خشکی، پوسته پوسته شدن، خارش، انواع بیماری های پوستی و قارچ ها، شوره سر را از بین می برد، اپیدرم سر و فولیکول های مو را بهبود می بخشد. هر کاری که روغن چریش با پوست صورت و بدن انجام می دهد، روی پوست سر نیز اعمال می شود.
 
روغن چریش موهای نازک، نازک و خشک، موهایی که به دلیل رنگ کردن یا تأثیرات منفی خارجی رطوبت خود را از دست داده اند را احیا می کند و از پیری زودرس جلوگیری می کند. موها را تقویت می کند، ظاهر سالم، درخشندگی و ابریشمی آن را باز می گرداند. به خصوص برای موهای نازک، خشک و شکننده و همچنین موهای چرب توصیه می شود . 
 
با این حال، هنگامی که روغن روی موها مالیده می شود، بوی نامطبوع آن کاملاً به شدت احساس می شود. در این صورت مقدار کمی روغن با بوی مطبوع به شامپوی مورد علاقه شما اضافه می شود و یا موها پس از روغن با شامپویی با بوی قوی شسته و با نرم کننده درمان می شوند. 
 
اگرچه عصاره برگ چریش به طور سنتی به بیشتر محصولات مو اضافه می شود، اما وقتی صحبت از یک مشکل جدی خاص می شود، روغن چریش به آنها اضافه می شود. این ماده ضروری، ضروری و کلیدی در محصولات ضد ریزش مو و ترمیم مو، ضد شوره سر است و بخشی از ماسک ها، روغن ها، شامپوهای دارویی و مومیایی کننده ها و آبکش ها است. 
 
روغن چریش خیلی سریع عمل می‌کند، نتیجه آن بعد از اولین استفاده احساس می‌شود و بعد از دوره مصرف، موها تغییر شکل می‌دهند و بیماری‌هایی که با روش‌های دیگر درمان نشده‌اند، درمان می‌شوند. 
 
روغن چریش یک داروی بسیار موثر و موثر برای از بین بردن شپش است، در این مورد توصیه می شود از روغن چریش به شکل خالص آن یا مخلوط کردن آن به نسبت مساوی با روغن گیاهی دیگری مانند روغن کنجد یا نارگیل استفاده کنید. در اینجا روغن چریش در عمل خود جایگزین چیزی نمی شود و بوی آن نقش بسزایی ندارد.
 
این ترکیب شامل: صابون Neem Aasha Herbals، صابون HerbalMix 24 herbs، کرم پای Veda Vedika برای پوست خشک و ترک خورده، روغن شفابخش Veda Vedika است.
 

نظرات

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن چریش از دانه های چریش موجود در میوه درخت که شبیه زیتون است به دست می آید. هر میوه حاوی یک دانه است و درون آن چندین هسته وجود دارد. بهترین روغن با پرس سرد به دست می آید. دانه های میوه چریش حاوی 40 تا 50 درصد روغن چرب هستند.

۱۴۰۰/۹/۲۳در حال حاضر، تمام درختان چریش در هند حدود 3.5 میلیون تن هسته در سال تولید می کنند. از این میزان می توان 700 هزار تن روغن تولید کرد، در حالی که حداکثر 150 هزار تن تولید می شود، بنابراین هند پتانسیل خوبی برای افزایش تولید روغن چریش دارد.

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن چریش حاوی بیش از 140 جزء مختلف است و به دلیل دارا بودن بالاترین میزان آزادیراکتین در آن، خواص درمانی قوی تری نسبت به عصاره پوست و برگ گیاه دارد .

۱۴۰۰/۹/۲۳ ترکیبات اصلی روغن چریش عبارتند از: اولئیک، پالمیتیک، استئاریک، لینولئیک، اسیدهای آراشیدونیک، مواد تلخ، ترکیبات حاوی گوگرد، آنتی بیوتیک های طبیعی، مس، آلکالوئید مارگوزین، استرول ها، اسیدهای آمینه، ویتامین های E، A و C، لیمونوئیدها نیمبین. ، آزادیراکتین و غیره ...

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن چریش سنگین، چسبناک، تیره، سبز مایل به قهوه ای، طعم تلخی دارد که به آن لیمونوئیدهای موجود در آن می دهد. روغن طبیعی چریش بوی نامطبوعی دارد که یادآور مخلوط سیر و کره بادام زمینی ترش است. چنین بویی توسط اجزای سولفوریک به او داده می شود. از این نظر، استفاده از آن عمدتاً به تولید صابون‌ها محدود می‌شود، جایی که بوی آن اغلب توسط روغن‌های دیگر، به عنوان مثال، شمعدانی، یلانگ یلانگ، اسطوخودوس پوشانده می‌شود.

۱۴۰۰/۹/۲۳امروزه روغن چریش در بازار یافت می شود که بوی خوش گل رز یا چوب صندل دارد. با این حال، چنین روغن بی‌رنگ تصفیه‌شده‌ای خواص درمانی خود را از دست می‌دهد، زیرا این اجزایی هستند که باعث ایجاد این بوی قوی می‌شوند که ویژگی‌های معجزه آسای چریش را تعیین می‌کنند.

۱۴۰۰/۹/۲۳در شرایط عادی، بدون نظر پزشک، فقط می توان از آن به صورت خارجی استفاده کرد. روغن چریش نباید قبل از بچه دار شدن توسط یک زن یا مرد به صورت داخلی یا خارجی استفاده شود، زیرا این یک روش پیشگیری از بارداری بسیار موثر است.

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن چریش یک عامل بسیار موثر، قدرتمند و سریع الاثر است که می تواند به معنای واقعی کلمه بلافاصله مشکلاتی را که برای حل آن استفاده می شود برطرف کند. بسیاری از مشکلات ظاهراً حل نشدنی که مردم سال ها از آن رنج می بردند، بلافاصله با استفاده از چریش برطرف شد. روغن چریش حتی از عصاره برگ، پوست، میوه و گل آن نیز قوی تر است.

۱۴۰۰/۹/۲۳روغن چریش در موارد زیر استفاده می شود: - برای کنترل آفات در باغ - به عنوان کود - حشرات را دور می کند و دفع می کند - برای حیوانات خانگی و حیوانات مزرعه در مبارزه با انگل های پوستی - به عنوان یک ضد بارداری موثر - به عنوان یک دارو در پزشکی (برای استفاده داخلی و خارجی) - در تولید صابون - در زیبایی برای رفع مشکلات پوست و مو - به عنوان روغن روان کننده در صنعت و برای تولید متان استفاده می شود در چهار مورد اول استفاده از چریش بوی نامطبوع چریش مشکلی ندارد زیرا به محض خشک شدن روغن عملا از بین می رود. برای سمپاشی باغ یا محیط داخلی، روغن اغلب به صورت اسپری های مخصوص تولید می شود که استفاده از آن را راحت می کند. برای حیوانات خانگی، در صابون ها، شامپوها و اسپری ها یافت می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۳خواص جادویی چریش از زمان های قدیم در آیورودا استفاده می شده است . روغن چریش دارای قوی ترین خواص ضد عفونی کننده، ضد باکتری، ضد التهاب، تب بر، ضد درد آنتی اکسیدانی، ضد قارچ، مرطوب کننده، نرم کننده، سفید کننده، قابض، ترمیم کننده زخم است.

۱۴۰۰/۹/۲۳کاربردهای دارویی روغن چریش به شرح زیر است: - یک داروی بسیار موثر در برابر طیف وسیعی از بیماری های پوستی، از جمله بسیار جدی (جذام، پسوریازیس، کرم حلقوی، اگزما، کهیر)، روغن چریش بثورات پوستی، آکنه، آبسه، تاول، کورک، عفونت های انگلی - روغن چریش تصفیه کننده قوی خون - روغن چریش سموم را از بدن دفع می کند، در پاکسازی درمانی و در صورت لزوم کاهش وزن استفاده می شود - روغن چریش قوی ترین ضد بارداری طبیعی - روغن چریش تب را کاهش می دهد، برای بیماری های التهابی، سرماخوردگی، تب، مالاریا استفاده می شود - روغن چریش به درد مفاصل و عضلات، روماتیسم، آرتریت، رگ به رگ شدن کمک می کند - روغن چریش به گوش درد کمک می کند - روغن چریش برای سردرد استفاده می شود - روغن چریش به بیماری های تنفسی و سرفه کمک می کند -روغن چریش ضد استفراغ - روغن چریش عامل ضد تومور، عامل ضد سرطان - روغن چریش در درمان دیابت استفاده می شود، قند خون را کاهش می دهد - روغن چریش به بیماری های کبدی، هپاتیت، به عنوان مقوی کبد کمک می کند - روغن چریش ایمنی بدن را افزایش می دهد

۱۴۰۰/۹/۲۳چریش یک ضد بارداری بسیار موثر است. برای این منظور از روغن چریش استفاده می شود. عوارض جانبی منفی ایجاد نمی کند و همچنین از بیماری های منتقل شده در حین مقاربت محافظت می کند. برای کشورهای در حال توسعه، این یک راه حل واقعی برای مسئله کنترل تولد است. ایمن، ارزان و به طور کلی در دسترس است. تحقیقات در این زمینه از دهه 80 و 90 قرن بیستم آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد، این امکان وجود دارد که در مقیاس جهانی برای این اهداف مورد استفاده قرار گیرد. روغن چریش می تواند به عنوان یک ضد بارداری برای مردان و زنان استفاده شود.

۱۴۰۰/۹/۲۳خانم ها قبل و بعد از رابطه جنسی از آن استفاده می کنند. نتایج کارآزمایی‌های بالینی 100% مؤثر بوده است. روغن چریش اسپرم را در 20-30 ثانیه خنثی کرد. همین نتایج در قرن اول قبل از میلاد توسط پزشک هندی چاراکا به تفصیل شرح داده شد. او می نویسد که پشم پنبه آغشته به روغن چریش را به مدت 15 دقیقه قبل از مقاربت وارد واژن می کردند و این کار اسپرم را از بین می برد.تحقیقات جدید این حقایق را تایید کرده و دریافته است که اثر روغن چریش پس از آن 5 ساعت بدون ایجاد هیچ گونه تحریک یا ناراحتی باقی می ماند. علاوه بر این، روغن به عنوان یک اثر روان کننده و ضد باکتری اضافی عمل می کند. تنها نکته منفی بوی نامطبوع روغن است.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش به عنوان یک ضد بارداری طبیعی این خاصیت روغن چریش نه به دلیل تأثیر مستقیم آن بر اسپرم، بلکه به دلیل قوی ترین تأثیر آن بر روی سیستم ایمنی است که به حدی بسیج می شود که اسپرم را خنثی می کند. در این مورد، یک زن می تواند برای مدتی استریل بماند - تا 10-12 ماه، پس از آن بدن بدون هیچ عواقب منفی یا عوارض جانبی به حالت عادی باز می گردد. روغن چریش که به صورت داخلی مصرف می شود، پس از 10 روز بارداری را خاتمه می دهد، با چرخه بعدی تمام عملکردها بازسازی می شوند.

۱۴۰۰/۹/۲۴در سال 1992 آزمایشی با 20 سرباز متاهل ارتش هند انجام شد. مردان به طور منظم دوز کمی از روغن چریش را در یک کپسول ژلاتین در طول سال مصرف می کردند. پس از 6 هفته استفاده، همه مردان، 100٪ قادر به لقاح نبودند، پس از مقاربت، حتی یک زن باردار نشد. سربازان هیچ عارضه جانبی، تغییر در قدرت یا میل جنسی را تجربه نکردند. 6 هفته پس از قطع مصرف کپسول، تمام عملکردهای قبلی بازیابی شدند. متعاقباً مطالعات نشان داده است که عصاره برگ چریش نیز همین خواص را دارد. کرم های ضد بارداری حاوی چریش در حال حاضر در هند تولید می شود، اما تولید و استفاده از آنها محدود است. برای اینکه بتوان آن را به یک ابزار پیشگیری از بارداری پرکاربرد تبدیل کرد، تحقیقات بسیار جدی‌تر و در مقیاس وسیع‌تری مورد نیاز است.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش در زیبایی روغن چریش به طور گسترده در زیبایی استفاده می شود. این ترکیبی از تمام ویژگی های مفید آلوئه و روغن درخت چای - مرطوب کننده طبیعی معروف و ضد عفونی کننده طبیعی معروف است. روغن چریش می تواند بخشی از لوازم آرایشی مختلف باشد - محصولات بهداشت دهان، کرم های مراقبت از صورت و دست، روغن ها، تونیک ها، لوسیون ها، ژل های شستشو، ماسک ها، محصولات مراقبت از مو - روغن ها، شامپوها، ماسک ها، موم ها و ... با این حال، به دلیل بوی نامطبوع روغن در آرایشی و بهداشتی آیورودا، به طور سنتی با عصاره برگ یا پوست درخت چریش جایگزین می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش بیشتر در لوازم آرایشی و بهداشتی دارویی - برای رفع مشکلات پوستی - در کرم ها و پمادهای ضد عفونی کننده، روغن های دارویی، ماسک ها، پاک کننده ها، محصولات ضد ریزش مو، شوره سر، شپش و انواع قارچ ها و انگل ها استفاده می شود. علاوه بر این، روغن چریش، به جای عصاره برگ، در صابون های چریش یافت می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش قوی ترین خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی را دارد روغن چریش با موفقیت بیماری های پوستی - پسوریازیس، اگزما، جذام، کرم حلقوی، بثورات پوستی، آکنه، تومورها، آبسه ها، جوش ها و بسیاری دیگر را درمان می کند، خارش، قرمزی، سوزش را تسکین می دهد، خارش، قرمزی، سوزش، موثر برای اگزما، آکنه، روزاسیس، و بیماری های دیگر پوست را عمیقا تمیز می کند، چربی و آلودگی اضافی را از بین می برد، منافذ را باز می کند، فعالیت غدد چربی را تنظیم می کند. محافظت ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی به پوست سالم می دهد.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش در کرم های ضد عفونی کننده آکنه، آبسه، بثورات، آکنه، اغلب در ترکیب با زردچوبه گنجانده شده است، که در این مورد اثر ضد باکتریایی چریش، پاک کننده های صورت - ژل های شستشو، شیر پاک کننده، ماسک ها و همچنین در کرم های مختلف را افزایش می دهد. به عنوان مثال، کرم های مغذی به عنوان یک جزء ضد عفونی کننده، در ژل های دوش، فوم و نمک های حمام، دهان شویه ها. با افزودن چند قطره روغن خالص با کیفیت بالا به کرم ها و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی، اثر آنها را تقویت و افزایش دهید و اگر روغن چریش را به روغن پایه یا مخلوطی از روغن های پایه اضافه کنید، می توانید یک محصول آرایشی عالی، نه بدتر از آن، به دست آورید. نسبت به کرم های شناخته شده گران قیمت

۱۴۰۰/۹/۲۴خواص چریش آن را به یک داروی غیرقابل جایگزین برای مراقبت از پوست چرب و مشکل دار و همچنین جزء موثر لوازم آرایشی برای جوانانی که اغلب از آکنه، بثورات پوستی و سایر مشکلات مرتبط با افزایش سن رنج می برند تبدیل می کند.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش به شکل خالص را می توان برای درمان قارچ پا و ناخن استفاده کرد، به ویژه در مراحل اولیه بیماری کاملاً جایگزین داروهای گران قیمت ضد قارچی می شود. رشد قارچ را متوقف می کند و تولید سموم بیماری زا توسط آن را کاهش داده و متوقف می کند. شامل کرم های ضد قارچ، کرم های ضد عفونی کننده پا، روغن و لاک ناخن.

۱۴۰۰/۹/۲۴خاصیت قابض و ترمیم کننده زخم روغن چریش زخم ها، بریدگی ها، سوختگی ها، زخم ها را بهبود می بخشد، روغن چریش برای درمان زخم هایی که برای مدت طولانی خوب نمی شوند بسیار موثر است. کمی منافذ را سفت می کند، پوست را بالا می برد و رنگ می کند. بخشی از ماسک ها و تونیک های لیفت کننده و تقویت کننده است.

۱۴۰۰/۹/۲۴خاصیت آنتی اکسیدانی روغن چریش چریش حاوی آنتی اکسیدان ویتامین E است که به دلیل اثرات ضد پیری آن بر روی پوست شناخته شده است. رادیکال های آزاد و سموم را از بین می برد، سلول ها را بازسازی می کند، پوست را رنگ می کند، گردش خون و رنگ چهره را بهبود می بخشد، ظاهر و درخشندگی تازه و سالمی به آن می بخشد.

۱۴۰۰/۹/۲۴خاصیت مرطوب کنندگی روغن چریش پوست را با رطوبت اشباع می کند، چین و چروک ها را صاف می کند، تعادل رطوبت، سفتی و کشسانی پوست را باز می گرداند. خاصیت مرطوب کنندگی روغن همراه با خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی آن بسیار مهم است، پس از پاکسازی، پوست هیدراته باقی می ماند و استرس ندارد. مناسب برای مراقبت از پوست خشک و خیلی خشک. بخشی از کرم های مرطوب کننده، شیر صورت، پاک کننده های آرایش است.

۱۴۰۰/۹/۲۴خاصیت تسکین دهنده و نرم کنندگی روغن چریش پوست خشک، ترک خورده، آسیب دیده را تسکین می دهد، آرامش می بخشد، استرس، سوزش، قرمزی، خارش را کاهش می دهد. ترک ها به خصوص در آرنج و پاشنه و کف پا را بهبود می بخشد. روغن چریش در انواع محصولات بهداشتی کودکان - در کرم های ضد عفونی کننده، مرطوب کننده و ژل های شستشوی بدن کودکان گنجانده شده است .

۱۴۰۰/۹/۲۴خاصیت لایه برداری و سفید کنندگی روغن چریش به دلیل اسیدهایی که دارد خاصیت لایه برداری دارد. لایه برداری می کند و ذرات مرده پوست را از بین می برد، منافذ مسدود شده را باز می کند، پوست و لکه های تیره را کمی سفید می کند. این یک لایه برداری طبیعی موثر، اما نسبتاً ملایم است؛ در بسیاری از اسکراب ها گنجانده شده است. به درمان زگیل، جذب اسکار و از بین بردن علائم کشش کمک می کند. روغن چریش دیواره رگ های خونی را تقویت می کند، بنابراین در درمان روزاسه استفاده می شود. روغن چریش برای انواع پوست مناسب است . محافظت می کند و پوست طبیعی را سالم نگه می دارد و هیچ شانسی برای باکتری ها و میکروب ها باقی نمی گذارد. ایده آل برای مراقبت از پوست خشک و پیر - آن را با رطوبت، ویتامین ها اشباع می کند، محافظت ضد عفونی می کند. یک داروی عالی برای رفع مشکلات پوست چرب - منافذ مسدود شده را پاک می کند، چربی اضافی را از بین می برد، آکنه و جوش های پوستی، آکنه و آبسه را درمان می کند. برای ماساژ ، روغن چریش به روغن های گیاهی دیگر به نسبت 1:10 اضافه می شود، برای درمان نواحی دردناک پوست - به نسبت 1: 1، و همچنین می تواند به شکل خالص آن استفاده شود. پس از مالیدن روغن خالص چریش به پوست، بوی نامطبوع آن برای مدت طولانی باقی می ماند. هنگام درمان مشکلات جدی مهم نیست، در غیر این صورت می توان آن را به لوسیون ها یا روغن های دیگر اضافه کرد تا این بو را بپوشاند. معمولاً استفاده از روغن چریش به صورت خالص روی پوست توصیه نمی شود، به جز نواحی جداگانه آن، اگرچه در صورت استفاده خارجی سمی نیست و عوارض جانبی ایجاد نمی کند. با این وجود، ممکن است یک آلرژی فردی برای آن ایجاد شود، بنابراین، ابتدا باید روغن را با دقت در ناحیه کوچکی از پوست استفاده کنید.

۱۴۰۰/۹/۲۴صابون روغن چریش 80 درصد از روغن چریش تولید شده برای تولید صابون استفاده می شود . صابون چریش یک شکل بسیار ساده، راحت و در عین حال موثر برای استفاده از خواص ارزشمند چریش، یک هدیه عالی و یک سعادت واقعی برای پوست است. ویژگی خاص صابون چریش این است که روغن چریش یک روغن اضافی نیست، بلکه جزء اصلی تشکیل دهنده پایه صابون است.

۱۴۰۰/۹/۲۴صابون چریش باید حداقل 20 درصد روغن چریش داشته باشد. هنجار صابون با کیفیت 30-40٪ محتوای روغن چریش است. اگر محتوای آن زیر 20٪ باشد، این بدان معنا نیست که صابون بد است، اما اثر چریش در چنین صابونی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. صابون چریش همچنین می تواند حاوی عصاره برگ چریش و سایر مواد باشد. ترکیب کلاسیک آن با زردچوبه، دومین ضد عفونی کننده مهم آیورودا است. به طور معمول دو سوم یا سه چهارم چریش و یک سوم و یک چهارم زردچوبه در غذاهای مختلف حاوی چریش و زردچوبه استفاده می شود. هنگام حل مشکلات خاص صابون چریش، باید صابون های باکیفیت و نه ارزان را انتخاب کرد، جایی که از روغن چریش سرد فشرده استفاده می شود، یعنی بدون مواد شیمیایی تولید می شود که می تواند در صابون باقی بماند و اثر منفی بگذارد.

۱۴۰۰/۹/۲۴بوی صابون چریش نباید خوشایند باشد ، در هر صورت رایحه پایه چریش را باید به وضوح در آن احساس کرد که اگر درصد روغن چریش را در صابون مشاهده کنید، به راحتی از بین نمی رود. با این حال، بو در این مورد مشکلی ایجاد نمی کند، زیرا بلافاصله پس از استفاده از صابون شسته می شود. صابون چریش را می توان هر روز برای انواع پوست به عنوان محصولی استفاده کرد که پوست را کاملا تمیز می کند، مرطوب کننده و تسکین می دهد و محافظت ضد عفونی کننده به خصوص در مورد پوست های چرب دارد . خارش، تحریک، قرمزی، پوسته پوسته شدن را از بین می برد، زخم ها و بریدگی ها را التیام می بخشد. صابون چریش برای صورت، دست ها و بدن و همچنین موها عالی است. تاثیر استفاده از صابون از همان اولین استفاده مشهود است و استفاده منظم به تمیزی مداوم پوست و فراموشی قارچ ها و عفونت های احتمالی کمک می کند. استفاده مداوم از آن برای پوست مشکل دار و آسیب دیده در ترکیب با سایر محصولات حاوی آن و سایر اجزای بسیار موثر ضروری است. مزیت استفاده از صابون چریش این است که به عنوان یک وسیله قوی و موثر برای پاکسازی پوست، آن را خشک نمی کند، بلکه آن را نرم و مرطوب می کند و به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی قوی، از پوست بسیار خشک، کم آب و کم آب مراقبت می کند. پوست خشک.

۱۴۰۰/۹/۲۴صابون چریش برای درمان نواحی خاص مانند نواحی صمیمی، زیر بغل، فاصله بین انگشتان پا، پا و پاشنه در طول دوره قاعدگی، با افزایش تعریق، در هوای گرم، گرد و غبار زیاد و آلودگی هوا ایده آل است. چنین صابونی را می توان هنگام دوش گرفتن قبل و بعد از استخر، و همچنین همراه داشتن آن هنگام مسافرت، در تعطیلات، در هتل یا استراحتگاه استفاده کرد - این صابون را در برابر قارچ ها محافظت می کند، که بسیار آسان است. در مکان های عمومی و همچنین از دیگران آلوده شوید.

۱۴۰۰/۹/۲۴صابون با چریش هنگام مراقبت از بیماران برای از بین بردن جوش های پوشک، استفاده از آن در بخش بیمارستان و پس از مراجعه استفاده می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۴صابون چریش یک شوینده عالی برای شستن یا تکمیل اقلام لباس مانند جوراب، لباس زیر، تی شرت زیر بغل و پیراهن است. همچنین می توان از آن به عنوان یکی از ابزارها برای درمان لباس های فردی که تحت درمان قارچ پا و ناخن است استفاده کرد. صابون‌های درشت‌تر و ارزان‌تر برای این کار مناسب هستند.

۱۴۰۰/۹/۲۴صابون چریش مخصوص نگهداری از حیوانات تولید می شود.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش برای مراقبت از مو روغن چریش یک محصول ایده آل و بسیار موثر نه تنها برای مراقبت از هر نوع مو، بلکه برای درمان و ترمیم خط مو نیز می باشد. خشکی، پوسته پوسته شدن، خارش، انواع بیماری ها و قارچ های پوستی، شوره سر را از بین می برد، اپیدرم پوست سر و فولیکول های مو را بهبود می بخشد. هر کاری که روغن چریش با پوست صورت و بدن انجام می دهد، روی پوست سر نیز اعمال می شود. روغن چریش موهای نازک، نازک و خشک، موهایی که به دلیل رنگ کردن یا تأثیرات منفی خارجی رطوبت خود را از دست داده اند را احیا می کند و از پیری زودرس جلوگیری می کند. موها را تقویت می کند، ظاهر سالم، درخشندگی و ابریشمی آن را بازیابی می کند. مخصوصا برای موهای نازک، خشک و شکننده و موهای چرب توصیه می شود .

۱۴۰۰/۹/۲۴با این حال، هنگامی که روغن چریش روی موها مالیده می شود، بوی نامطبوع آن کاملاً به شدت احساس می شود. در این صورت مقدار کمی روغن با بوی مطبوع به شامپوی مورد علاقه شما اضافه می شود و یا موها پس از روغن با شامپویی با رایحه قوی و مطبوع شسته شده و با نرم کننده درمان می شوند.

۱۴۰۰/۹/۲۴اگرچه عصاره برگ چریش به طور سنتی به اکثر محصولات مو اضافه می شود، اما وقتی صحبت از یک مشکل جدی خاص می شود، روغن چریش به آنها اضافه می شود. این ماده ضروری، ضروری و کلیدی در محصولات ضد ریزش مو و ترمیم مو، ضد شوره سر است و بخشی از ماسک ها، روغن ها، شامپوهای دارویی و مومیایی کننده ها و آبکش ها است.

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش خیلی سریع عمل می کند، نتیجه آن پس از اولین استفاده احساس می شود و پس از یک دوره استفاده، موها دگرگون می شوند و بیماری هایی که با روش های دیگر درمان نشده اند، درمان می شوند

۱۴۰۰/۹/۲۴روغن چریش یک داروی بسیار مؤثر برای از بین بردن شپش است، در این مورد توصیه می‌شود از روغن چریش به شکل خالص یا مخلوط کردن آن به نسبت مساوی با روغن گیاهی دیگری مانند روغن کنجد یا نارگیل استفاده کنید. در اینجا روغن چریش در عمل خود با چیزی جایگزین نمی شود و بوی آن نقش بسزایی نخواهد داشت.

در ادامه بخوانید...

خواص عناب یا خرمای چینی برای لاغری

در
عناب خرمای چینی


در این پست سعی داریم به عناب، خواص عناب برای لاغری ، طرز استفاده عناب برای لاغری ،عناب و لاغری،چگونگی مصرف عناب برای لاغری،خواص برگ عناب برای لاغری ، طرز تهیه دمنوش عناب برای لاغری ، خواص عناب ، خواص هسته عناب ، خواص برگ عناب در لاغری ، عوارض و موارد مصرف عناب این میوه خوشمزه مه به عنوان داروی گیاهی استفاده می شود و در ایران هم به وفور پیدا می شود توضیحاتی بدهیم.

عناب  Jujube بومی مناطق گرمسیر بوده و خاستگاه آن به چین و کشورهای آسیایی برمی‌گردد که بعدها در سراسر جهان پراکنده شده و امروزه در بخش‌های گسترده‌ای از زمین از ایران تا هند و جنوب چین و حتی جنوب اروپا و شمال آفریقا دیده می‌شود و در هر منطقه‌ای دارای اسامی مختلفی است. عناب را "خرمای قرمز"Red Date و "خرمای چینی" Chinese dates  زیزیفوس ، عناب ، عناب چینی ، خرما چینی ، توت فرانسوی ، توت جودا نیز می‌نامند.

 

خواص عناب

عناب آرامش‌ بخش و ضد بدخلقی است و در طب سنتی چین و کره از آن به عنوان دارویی که سبب کاهش اضطراب می‌شود و تقویت کننده معده و طحال و سیستم گوارشی است استفاده می‌کنند.دانه عناب Jujube را می توانید به صورت خام، آسیاب شده، خیس خورده در آب و حتی به صورت آبگرفته مصرف کنید و زیبایی و سلامت را به بدن خود هدیه دهید.

استفاده از مغز میوه در زخم‌ها و بریدگی‌ ها سبب سرعت بخشیدن به بهبود آنها می‌شود. عناب همچنین دندان‌ها را در برابر پوسیدگی مقاوم می‌سازد.عناب خون را تصفیه و سموم را از بدن دفع می‌کند، سبب روشنی پوست شده و از بروز مشکلات قلبی جلوگیری می‌نماید. عناب خون ساز، ملین و دارای لعاب بسیار است و سینه را نرم می‌نماید.

 

خواص برگ عناب

طریقه مصرف عناب برای لاغری

از جوشانده برگ عناب Jujube برای تسکین گلودرد و از عصاره آن برای درمان گلودرد استفاده می‌شود. به خاطر سپرده شود که عناب باعث ازدیاد ویتامین k در خون می‌شود و خون را غلیظ می‌کند. پس بهتر است کسانی که غلظت خون بالایی دارند از مصرف آن پرهیز نمایند.چای عناب دارای ماده ضد سرطانی ساپونینز است. این چای باعث ترمیم بافت‌های آسیب دیده و تقویت عضلات می‌شود.

 

عناب و لاغری

خاصیت عناب در لاغری ، خواص عناب تازه برای لاغری

چربی کل میوه عناب بسیار کم است. نسبت اسیدهای چرب اشباع نشده به کل چربی در میوه عناب بالا است. دم کرده برگ‌ عناب برای حذف چربی‌ های اضافی بدن و لاغری می شود. عناب منبع خوبی از ویتامین C و حاوی مقادیر قابل ملاحظه‌ای مواد معدنی است. همچنین دارای پروتئین، کربوهیدرات و مواد معدنی کلسیم، فسفر، آهن، کاروتن، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و فلور می‌باشد.

در ضمن حاوی پکتین (به عنوان کلسیم پکتات) به عنوان فیبر محلول مؤثر در کاهش چربی و قند خون است.کنترل وزن بدن و کمک به کاهش آن به دلیل کالری کم موجود در عناب و در عین حال انرژی زا بودن این دانه گیاهی که باعث می شود فرد تا ساعت‌ها پس از خوردن آن احساس گرسنگی نداشته باشد و نیازی به مصرف تنقلات فاقد ارزش تغذیه ای پیدا نکند. 

 

 

خواص درمانی عناب

عوارض و موارد مصرف عناب 

یکی از خواص عناب ضد سرطان بودن آن است
• عناب دارای خواص ضد سرطان است.

• خواص آنتی‌اکسیدان عناب به جلوگیری از سرطان کمک می‌کند.
با توجه به مطالعات اخیر، عصاره عناب مهارکننده سلول‌های سرطان خون است.

• عناب از نظر طب قدیم ایران معتدل و بنا به اعتقاد ابوعلی سینا، کمی سرد است.
• عناب به علت داشتن ویتامین C و انتی‌اکسیدان، مانع از رشد و حرکت رادیکال‌های آزاد و در نتیجه کمک به کنترل و رشد تومور و سلول‌های سرطانی است.
• برای درمان سرطان آب عناب را با کاهو بخورید.

 

 

خواص عناب برای اعصاب و روان

• عناب مقوی مغز و حافظه است.
• آرامش‌بخش طبیعی است.
• شستشودهنده سلولهای مغزی است.
• عناب آرام‌کننده اعصاب است و بدخلقی را از بین می‌برد.
• عناب خواب‌آور بوده و بی‌خوابی و خستگی را برطرف می‌کند.
• تسکین‌دهنده اضطراب و استرس است.در طب سنتی چین و کره از عناب به عنوان دارویی که سبب کاهش اضطراب می‌شود، استفاده می‌کنند.
• هرگاه که احساس غمگینی کرده و گریه می کنید یک فنجان دم کرده عناب لبخند به لبهای شما می آرود.( سیارک)

 

 

خواص عناب برای کبد و کلیه

• عناب برای سلامت کلیه‌ها و تقویت کبد سودمند است.
• مقوی کبد، صفرا و کمک به درمان برخی از بیماری‌های کبدی می‌کند.
• مصرف عناب به طور معنی‌داری سطوح آنزیم‌های کبدی را کاهش می‌دهد. این آنزیم‌ها نشانگر آسیب بافتی هستند.
• یافته‌های بافت شناسی نشان می‌دهند که این میوه اثرات محافظتی در برابر بیماری‌های کبدی دارد. عناب در درمان کبد چرب نیز مفید است.
• اگر سنگ مثانه دارید ۳۰ عدد عناب را در یک لیوان آب شب خیس کرده صبح ناشتا میل کنید به مدت هفت روز.
• کسانی که سنگ کیسه صفرا دارند عرق بیدمشک و عرق کاسنی را از هر کدام ۱۰۰ گرم و ۵۰ گرم عناب را در آنها خیس نموده سپس صاف کنند روزی ۳ بار هر بار ۲ قاشق غذا خوری قبل از غذا میل کنند.

 

 

خواص عناب برای دستگاه گوارش

• عناب موجب تقویت دستگاه گوارش می‌شود و کم‌اشتهایی را برطرف می‌کند.
• عناب در زمان ابتلا به اسهال می‌تواند حرکات مربوط به دستگاه گوارش را کاهش دهد.
• مخلوط را با نمک و فلفل به عنوان هضم کننده مصرف کنید.
• میوه خشک رسیده به عنوان ملین می‌باشد. حتی تأثیر آن برای کمک به درمان یبوست با مطالعات بالینی مختلف به اثبات رسیده است و به تمام افرادی که از یبوست رنج می‌برند توصیه می‌شود هر روز صبح یک تکه زنجبیل تازه و چند دانه عناب را در یک لیوان آب جوش قرار داده و پس از چند دقیقه این نوشیدنی را میل کنند.
• عناب تقویت‌کننده دستگاه گوارش است و مطالعات بالینی، تأثیرات آن برای رفع مشکلات مختلف گوارش را نشان داده است. مصرف عناب به هضم غذا کمک کرده و در جلوگیری از نفخ موثر است.
• مخلوط عناب با نمک در بیماران مبتلا به سوءهاضمه و حتی بیماری‌های صفراوی سودمند است.
• کسانی که زخم معده و ورم روده دارند عناب را با هسته سائیده بعد از غذا یک قاشق چای خوری میل کنند.
• کسانی که زخم روده و اثنی عشر دارند در طول روز ۵ دانه عناب آهسته مکیده بعد از اینکه کاملا نرم شد جویده میل کنند.

 

 

خواص عناب در آسم، سرماخوردگی، سرفه و گلودرد

• در طب سنتی ایران مصرف جوشانده عناب برای درمان سرفه، سرماخوردگی و آنفلوانزا و انواع گلودرد بسیار توصیه شده است.
• از آنجا که این میوه سرشار از ویتامین A و C و پتاسیم است، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و برای پیشگیری از سرماخوردگی مفید است.
• چای عناب در شرق آسیا یک نوشیدنی بسیار گوارا محسوب می‌شود که به جلوگیری از سرماخوردگی نیز کمک می‌کند.
• اگر دچار سرماخوردگی شده‌اید و از خشکی سینه و سرفه رنج می‌برید، عناب داروی گیاهی مناسب و کارآمدی است.
• عناب دارای لعاب فراوان، پروتئین، مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین C است.
• به علت لعاب‌دار بودن، این میوه برای درمان سرفه‌های خشک مفید است.
• یک شربت خوب مخصوص سرفه و سینه درد و خلط آور و ملین: عناب + انجیر + کشمش + خرما از هر کدام ۵۰ گرم در یک لیتر آب جوشانده صاف نموده روزی ۳ فنجان میل شود.
• جوشانده عناب گرفتگی صدا را برطرف می‌کند.
• به علاوه آسم و تنگی نفس را برطرف می‌کند. برای تهیه جوشانده عناب ۵۰ گرم عناب را در یک لیتر آب ریخته و بجوشانید تا حجم آن دو سوم شود.
• عصاره آن همراه با زنجبیل، شیرین بیان و نعناع آرام‌بخش عضلات گلو است.

 

 

خواص عناب برای دندان

• عناب دندان‌ها را در برابر پوسیدگی مقاوم می‌سازد.
• برای درمان دندان درد سائیده عناب را در محل کرم خوردگی دندان بگذارید.

 

 

خواص عناب برای پوست و مو

• به علت دارا بودن انتی‌اکسیدان‌ها، روند پیری پوست را کاهش می‌دهد.
• عناب خون را تصفیه و سموم را از بدن دفع می‌کند و سبب روشنی پوست می‌شود.
• عناب برای خشکی و خارش پوست،استفاده می شود.
• برای رفع خارش بدن جوشانده عناب را با شکر شیرین کنید، میل شود.
• خوردن عناب بیماری پوستی گال یا جرب را کاهش می‌دهد روزانه چند دانه میل کنید.
• برای درمان کهیر و خارش پوست ۵۰ عدد عناب را با یک لیوان آب جوشانده صاف کرده، صبح ناشتا با سکنجبین مخلوط نموده میل شود. عناب خشک شده را با عسل مخلوط کرده در محل خارش و کهیر بمالید.
• عصاره عناب خاصیت رفع و کاهش چین و چروک و خشکی و قرمزی و رفع افتاب سوختگی است.
• رشد موی سر را زیاد می کند.
• استفاده از مغز این میوه در زخم‌ها و بریدگی‌ها، سبب سرعت بخشیدن به بهبود آن‌ها می‌شود.
• به علت داشتن اسیدآمینه های مهم، باعث بهبود روند زخم است.
• برای معالجه و التیام زخمهای کهنه گرد ریشه خشک شده عناب را روی آنها بپاشید.
درمان سردرد و سرگیجه با عناب
• کسانی که سردرد یا سرگیجه دارند به مدت ۱۴ روز ، روزی ۵ دانه عناب میل کنند.
• برای سردردهای ناشی از سوء هاضمه عناب + بنفشه + گل پنیرک جوشانده با ترنجبین شیرین کنید میل نمایید.
• برای درمان سردرد ۳۰ عدد عناب + ۵ گرم تخم گشنیز در یک لیوان آب جوش دم کرده صبح ناشتا میل شود.( سیارک)

 

 

درمان کمردرد با عناب

• کسانی که کمر درد دارند به مدت ۷ روز، روزی ده دانه عناب ابتدا مکیده سپس میل کنند.

 

 

مصرف عناب در دیابت

• مصرف عناب برای تنظیم قند خون مفید است.
• ترکیبات اتری موجود در عناب عامل مهار کننده‌ای در افزایش قند خون است. همچنین مقادیر پارامترهای بیوشیمیایی مانند قند خون، اوره، کراتینین، کلسترول سرم، تری‌گلیسیرید سرم، HDL، LDL، هموگلوبین و هموگلوبین گلیکوزیله را به طور قابل توجهی به سطح نرمال نزدیک می‌کند.
• کسانی که قند دارند روزی ۵ دانه عناب بخورند.

 

 

مصرف عناب در بارداری

• مصرف عناب در درمان نازایی مفید است.
• در منابعی گفته شده که خوردن عناب در دوران بارداری و مخصوصا در ماه دوم بارداری برای جنین مفید است.
• به جلوگیری از تهوع و استفراغ و برای تسکین درد‌های شکمی در دوران بارداری کمک می‌کند.

 

 

مصرف عناب در لاغری، عناب و لاغری

طریقه مصرف عناب برای لاغری

خواص عناب برای لاغری، خواص برگ عناب برای لاغری،  طرز استفاده عناب برای لاغری

• میوه عناب موجب باز شدن اشتها و افزایش وزن میشود. برای کاهش وزن از برگ عناب استفاده کنید.

خاصیت عناب در لاغری ،  عناب برای لاغری

برای لاغر شدن از لاغری با برگ عناب استفاده کنید ، ‌در دمنوش عناب برای لاغری ، یک مشت از برگ‌ عناب را در یک پیمانه آب بریزید و به مدت یک شب آن را خیس کنید و صبح روز بعد، قبل از این که چیزی بخورید آب برگ‌های خیس خورده را بخورید. این کار را به مدت یک ماه انجام دهید و شاهد تغییر وزن خود باشید. شما با این رژیم برگ عناب و لاغری، عضلات خود را افزایش می‌دهید و از چربی بدن کم می‌کنید و حذف چربی بدن، جزء اصلی از بین بردن چاقی است.

 

 

خواص عناب برای قلب و عروق

• عناب از بروز مشکلات قلبی جلوگیری می‌نماید.
• کاهش دهنده چربی خون است.
• عناب برای تصلب شرائین مفید می‌باشد.
• کاهش‌دهنده فشارخون است.
درمان روماتیسم با عناب
• استفاده از پودر عناب همراه با شیر، برای درمان روماتیسم استفاده می‌شود.
• پماد آن نیز به درمان روماتیسم کمک می‌کند.

 

 

سایر خواص

• عناب دفع کننده بلغم است.
• عناب ادرارآور می‌باشد.
• تسکین‌دهنده درد است.
• افزایش‌دهنده سیستم ایمنی بدن است.
• کمک به درمان کم‌خونی می‌کند.
• میوه کال عناب تشنگی را کاهش میدهد.
• خستگی شدید را برطرف می کند.
• برای برطرف کردن ورم چشم ، عناب را به چشم بمالید.
• عناب تصفیه کننده و مولد خون است.
• عناب تب بر است.
• کسانی که بواسیر دارند صبح ناشتا یک استکان آب جوشانده عناب به مدت ۴ روز میل کنند.

 

 

خواص هسته عناب

• هسته عناب خواب‌آور و مخدر است.
خواص گل و برگ درخت عناب
• برای سرعت بخشیدن در ترمیم شکستگی استخوان از ضماد برگ درخت عناب استفاده کنید.
• از برگ‌های عناب بصورت ضماد می‌توان در محل گزش عقرب گذاشت.
• دم کرده برگ‌های گیاه عناب برای درمان تب تیفوئید، از بین بردن انگل و حذف چربی‌های اضافی بدن مؤثر است.
• گل و برگ درخت عناب می‌تواند برای دفع حشرات استفاده شود.
خواص برگ عناب برای کاهش وزن
• برای درمان چاقی، ‌یک مشت از برگ‌های عناب را در یک پیمانه آب بریزید و به مدت یک شب آن را خیس کنید و صبح روز بعد، قبل از این که چیزی بخورید آب برگ‌های خیس خورده را بخورید. این کار را به مدت یک ماه انجام دهید و شاهد تغییر وزن خود باشید.
• شما با این رژیم، عضلات خود را افزایش می‌دهید و از چربی بدن کم می‌کنید و حذف چربی بدن، جزء اصلی از بین بردن چاقی است.
خواص پوست و ریشه درخت عناب
• دم کرده ریشه عناب رشد و تقویت موی سر را زیاد می‌کند.
• جوشانده پوست درخت عناب، داروی ضد اسهال است.
• ریشه گیاه عناب در درمان سوء هاضمه مفید است.
طرز تهیه جوشانده عناب
• ۵۰گرم عناب را در یک لیتر آب ریخته و بجوشانید تا حجم آن دو سوم شود.
طرز تهیه جوشانده عناب و جو
• ۱۴ دانه عناب را با ۲۵ گرم جو پوست کنده مخلوط کرده و در ۲ لیتر آب ریخته و آنقدر بجوشانید تا جو باصطلاح شکفته شود و ۱/۵لیتر آب باقی بماند . این جوشانده را بگذارید تا ته نشین شود . سپس روی آنرا بردارید و بنوشید .
مضرات عناب
• زیاده روی در خوردن عناب باعث کم شدن غرایز جنسی می‌شود.
• عناب در اشخاص سرد مزاج، تولید گاز و نفخ می‌کند و این گونه افراد باید عناب را با مَویز میل نمایند.
• عناب موجب ازدیاد ویتامین k می‌شود که در نتیجه آن خون غلیظ می‌شود بنابراین مصرف زیاد آن برای افرادی که دچار غلظت خون هستند، توصیه نمی‌شود.
• افرادی که از نفخ بیش از حد، انگل‌های روده‌ای و خلط بیش از حد رنج می‌برند، بهتر است قبل از مصرف عناب با پزشک مشورت کنند.

 

 

ارزش غذایی عناب

• این میوه منبع خوبی از ویتامین C و حاوی مقادیر قابل ملاحظه‌ای مواد معدنی است.
• همچنین دارای پروتئین، کربوهیدرات و مواد معدنی کلسیم، فسفر، آهن، کاروتن، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و فلور می‌باشد.
• در ضمن حاوی پکتین (به عنوان کلسیم پکتات) به عنوان فیبر محلول موثر در کاهش چربی و قند خون است.
• محتوای چربی کل میوه عناب بسیار کم است.
• نسبت اسیدهای چرب اشباع نشده به کل چربی در میوه عناب بالا است، بنابراین متخصصین تغذیه می‌توانند عناب را به عنوان بخشی از رژیم غذایی توصیه نمایند.

مقاله دوم راجع به عناب

عناب گیاه ویژه ای است که دارای  نام هایی unabi ، عناب ، توت فرانسوی ، خرمای چینی است. در لاتین ، به نظر می رسد مانند این Ziziphus jujuba باشداین گیاه بوته برگریز واقعی است که دارای خار است. این یک درخت کوچک  می تواند به 5 متر برسد. متعلق به خانواده های Zhosterovye و Krushinovye است.
 
آنها نوع تاج هرمی شکل دارند.عناب گیاهی با سیستم ریشه ای قدرتمند است که ریشه های آن در جهت عمودی رشد می کنند ، علاوه بر این ، می توانند تا عمق 3 متری نفوذ کنند.پوست درخت عناب کاملاً متراکم است ، دارای رنگ خاکستری تیره است.
شاخه های جوان گیاه از بسیاری از اتصالات کوچک تشکیل شده است ، دارای تاجی از رنگ قهوه ای و قرمز هستند و در گره ها خارها وجود دارد.
 
برگهای این گونه متناوب ، چرمی و پهن هستند و همچنین می توانند بصورت تمام لبه و تخم مرغی باشند. طول آنها می تواند به 3-6 سانتی متر طول ، و همچنین 1-3 سانتی متر از عرض برسد.هر گل می تواند کمی بیشتر از یک روز زندگی کند. اگر در تمام این مدت گل وقت برای گرده افشانی نداشته باشد ، شروع به سقوط می کند. گلهای گیاه با یخبندان سازگار هستند. 
 
میوه های عناب به طور یکنواخت رسیده می شوند ، یعنی از سپتامبر تا اکتبر. این میوه کوچک و گرد است ، شکل تخم مرغی و استخوانی دراز دارد که در اطراف آن گوشت قرار دارد. طول میوه ها می تواند از 2 تا 6 سانتی متر برسد و در مورد وزن آنها بین 3-20 گرم متغیر است. میوه های نارس رنگ سبز دارند و در روند رسیدن تاریخ عناب به رنگ قرمز تیره یا قهوه ای مایل به زرد تبدیل می شوند. شاخص هایی مانند وزن ، رنگ و شکل میوه به طور مستقیم به زمان رسیدن انواع بستگی دارد.

ترکیب عناب 

 

ارزش غذایی
نام عدد نیاز روزانه
کالری 79 کیلو کالری چهار٪
کربوهیدرات ها 20.53 گرم شانزده درصد
پروتئین 1.2 گرم
چربی ها 0.20 گرم یک درصد
کلسترول 0 میلی گرم

 

 

ویتامین ها
نیاسین 0.900 میلی گرم پنج درصد
پیریدوکسین 0.081 میلی گرم
ریبوفلاوین 0.040 میلی گرم
تیامین 0.020 میلی گرم
ویتامین A 40 واحد بین المللی یک درصد
ویتامین سی 69 میلی گرم 115٪

 

 

الکترولیت ها
سدیم 3 میلی گرم <1٪
پتاسیم 250 میلی گرم پنج درصد

 

مواد معدنی
کلسیم 21 میلی گرم
مس 0.073 میلی گرم هشت درصد
اهن 0.48 میلی گرم
منیزیم 10 میلی گرم 2.5٪
منگنز 0.084 میلی گرم چهار٪
فسفر 23 میلی گرم
فلز روی 0.05 میلی گرم <1٪

 

مواد مغذی گیاهی
کاتچین 3.2 میلی گرم -
کوئرستین 1.3 میلی گرم -

 

زیستگاه عناب

عناب یک گیاه غیرمعمول بومی مناطق استوایی است. اولین بار در چین ظاهر شد. پس از آن ، عناب در ماورای قفقاز و آسیای مرکزی پرورش یافت. کشت عناب در آب و هوای معتدل هم امکان پذیر است. برای به دست آوردن یک محصول خوب ، باید انواع متناسب با شرایط خاص آب و هوایی را پرورش دهید. 
 
عناب یک گیاه ترموفیلی است. خشکسالی و گرما را تحمل می کند ، علاوه بر این ، به راحتی می تواند در معرض سرمازدگی شدید و تغییر ناگهانی دما باشد. کاشت گیاهان در مکانهای آفتابی و به خوبی از باد محافظت می شود. با وجود مقاومت به خشکی که عناب دارد ، برای رسیدن به محصول خوب ،گیاه نیاز به آب زیادی دارد.
 

برداشت و کاربرد عناب

اغلب عناب برای اهداف دارویی استفاده می شود. برای تهیه دارو ، می توانید نه تنها از برگ و میوه ، بلکه از ریشه و پوست عناب نیز استفاده کنید. میوه ها بعد از رسیدن ، آماده می شوند. در مورد برگها ، برداشت آنها در دوره باردهی اتفاق می افتد. برگ عناب را می توان در سایه یا بیرون از منزل خشک کرد. مهم است که تهویه مناسب در آن وجود داشته باشد. برگهای خشک شده می توانند برای مدت یک سال برای اهداف دارویی استفاده شوند.
 

تاریخ برداشت عناب

در فصل پاییز ریشه ها برداشت می شوند و در فصل بهار  ، پوست درخت برداشت می شود. برای تهیه پوست ، برای ارزش استفاده از شاخه های سه ساله برداشت شود. پوست خشک باید طی دو سال مصرف شود.
 
میوه های عناب را می توان تازه مصرف کرد ، زیرا آنها دارویی هستند. همچنین می توان آنها را خشک کرد و با  آن ها در ماریناد ، آب میوه و نوشیدنی های میوه ای درست کرد ، همچنین در شیرینی سازی استفاده کرد. میوه های تازه جمع آوری شده در دمای اتاق حدود 5 روز قابل ذخیره است. در یخچال و فریزر ، آنها بیش از یک ماه خاصیت درمانی خود را حفظ می کنند.
 
میوه های دارویی خرما اغلب بعد از جدا کردن آنزیم ها از آنها خشک می شوند. برای انجام این کار ، آنها بیش از دو دقیقه در آب جوش خیسانده می شوند. بعد از اینکه روی پارچه گذاشته می شود تا به طور مناسب خشک شود و سپس روی یک ورقه پخت گذاشته می شوند. در فر ، خرما از 7 تا 10 ساعت خشک می شود. برای خشک کردن میوه ها می توانید از خشک کن نیز استفاده کنید.
 
اگر میوه unabi نیاز به خشک شدن داشته باشد ، زمان خشک شدن آنقدر طولانی نخواهد بود و ماندگاری چنین میوه هایی بیش از دو سال نیست.
 

ترکیب عناب

برگ و میوه عناب حاوی رزین و تانن و همچنین فلاونوئیدها ، اسیدهای آلی ، کاروتن ، قندها ، ویتامین P ، کومارین ها ، اسید اسکوربیک است. میوه های تازه حاوی مقدار زیادی اسید اسکوربیک هستند و بعد از غیرفعال شدن آنزیم ها ، مقدار آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین ، یکی از انواع عناب حاوی روغن چربی ، پکتین ها ، نمک های فسفر و پتاسیم است. برگها نیز دارای اثر بی حسی هستند.

خواص عناب

خواص مفید عناب (خرمای بی مزه)
میوه عناب دارای خواص بی حسی ، آرام بخش ، ادرار آور ، ضد فشار خون و ضد میکروب است. عناب به خلاص شدن از شر سرفه در چند روز کمک می کنند. اما مهمتر از همه ، چنین میوه هایی شما را از اسکلروز ثابت نجات می دهد ، عادی سازی متابولیسم را فراهم می کند و به بدن شما کمک می کند تا از فلزات سنگین و سموم خلاص شود.
در میوه های تازه و خشک عناب مقدار زیادی ویتامین C وجود دارد که این ماده در دیواره رگ های خونی تأثیر خوبی دارد. باعث دوام و انعطاف پذیری بیشتر آنها می شود و این یک پیشگیری عالی برای بیماری های قلبی عروقی است.
 
مصرف انواع عناب یک داروی گیاهی عالی و موثر است که به شما در خلاص شدن از فشار خون بالا کمک می کند. طبق آزمایشات انجام شده توسط دانشمندان ، مشخص شد که جوشانده یک سوم لیوان میوه عناب  4 تا 6 بار در روز مفید است. اگر می خواهید از انواع توت تازه یا خشک استفاده کنید ، باید 3-4 وعده و در طی آن باید 8-10 میوه میل کنید. همه اینها به شما در پایین آوردن فشار خون کمک می کند. با مصرف جوشانده میوه های عناب ، متوجه خواهید شد که سردردهای مداوم ، وزوز گوش ، ضربان سریع قلب سریع شما برطرف می شود. عملکرد شما بهبود می یابد ، روحیه شما بهبود می یابد و خواب با کیفیت به شما کمک می کند تا فردی کاملاً متفاوت شوید.
 
در طب عامیانه ، جوشانده عناب به عنوان یک داروی ضد التهابی و همچنین برای التهاب دستگاه تنفسی ، عفونت های روده ، تب و زخم و همچنین برای پیشگیری و درمان کم خونی فقر آهن مصرف می شود. مزایای چنین ابزاری را نمی توان با کلمات توصیف کرد.
 
انواع توت های رسیده عناب برای یبوست بسیار مؤثر است و همانطور که در مورد عناب کال وجود دارد ، باید آنها را برای بهبود اسهال مصرف کرد. مالیدن برگهای عناب التهاب دستگاه تنفسی را از بین می برد و همچنین به درمان گاستریت کمک می کند. با استفاده از برگ های عناب برای شستشوی دهان می توانید با التهاب دهان مبارزه کنید ، لوسیون ها برای بهبود زخم ها  نیز عالی هستند.برگهای تازه گیاه برای تهیه پمادها مناسب خواهد بود.
درمان عناب
به منظور بهبود سلامتی ، میوه عناب به میزان 8-10 قطعه 2 بار در روز مصرف می شود. دوره مصرف 3 ماه است. می توانید از فرم های دوز مصرفی دیگر این گیاه دارویی نیز استفاده کنید:
• جوشانده میوه ها برای  فشار خون بالا.
• تنتور برگ عناب.
• مالیدن برگ برای مصارف خارجی.
• جوشانده پوست شاخه ها و ریشه ها.
• انواع دمنوش.
 

نظرات

۱۴۰۰/۴/۲۱ جوشانده عناب برای ریزش مو ، قلب و بی خوابی برای تهیه جوشانده عناب ، 5-10 میوه عناب را بگیرید ، آب جوش (نیم لیتر) بریزید و در حمام آب به مدت 30 دقیقه بجوشانید. سپس آنها را خنک کرده ، فیلتر می کنند ، میوه ها را فشرده، با آب جوش به مقدار اولیه می رسانند. جوشانده میوه های گیاه زیزیفوس عناب نیز به عادی سازی فشار خون کمک می کند ، اما برای این اتفاق باید به مدت سه ماه روزانه مصرف شود. با خوردن زیزیفوس ، بسیاری بلافاصله اثر مفید فلاونوئیدها را احساس می کنند - گردش خون بهبود می یابد ، فشار خون نرمال می شود و عملکرد قلب بهبود می یابد. چای زیزیفوس باعث آرامش اعصاب ، عادی خواب و رفع اضطراب می شود. برای تهیه آن ، 10-15 عناب برداشته و یک لیتر آب جوش بریزید ، بگذارید 10-15 دقیقه دم بکشد و عطر و طعم عسل را به آن اضافه کنید. خواص مفید عسل اثر آرام بخش را بهبود می بخشد ، بی خوابی را به آرامی و بدون دارو از بین می برد. جوشانده از ریشه گیاه به عنوان یک ماده تقویت کننده مو استفاده می شود ، آن را به پوست سر مالش می دهد ، شما نه تنها می توانید مو را بازیابی کنید ، بلکه از طاسی جلوگیری می کنید. سایر درمان های مردمی ریزش مو نیز به خوبی کار می کنند.

۱۴۰۰/۴/۲۱چند دستورالعمل قدیمی کره ای با عناب - برای سرماخوردگی همراه با تب ، درد و خشکی گلو ، 10 تا 20 میوه عناب مصرف کنید ، داخل عسل بگذارید ، آسیاب کنید و گلوله هایی به اندازه یک زردآلو درست کنید. 1 گلوله بردارید » برای زخم های طولانی که بهبود نمی یابند ، میوه های بدون آب را در آب بجوشانید و اغلب مناطق آسیب دیده را با آب حاصل بشویید. - برای تسکین درد شدید بواسیر ، تفاله میوه را خوب خرد کرده ، پهن کرده و روی مقعد قرار دهید. - برای تسکین درد ناگهانی ناشی از گرفتگی معده ، 7 میوه عناب را با 2 عدد میوه آلو و هسته زردآلو چرخ کنید. با سرکه مصرف کنید.

۱۴۰۰/۴/۲۱در دوران باستان ، راهبان چینی و ساکنان صحرا فقط از میوه های عناب برای غذا استفاده می کردند. در طب شرقی میوه ها عناب برای بیماری های معده ، تنظیم متابولیسم ، ورم معده حاد و مزمن ، نوراستنی ، آستنی ، روان پریشی ، افسردگی ، عفونت های مزمن ، روماتیسم ، سل پوست ، چشم ها ، ریه ها استفاده می شوند. در شرق ، عناب همچنین به عنوان یک نرم کننده و ضد التهاب برای بیماری های دستگاه تنفسی مشهور است. از جوشانده میوه های خشک شده برای درمان سرفه ، برونشیت ، تنگی نفس ، سیاه سرفه استفاده می شود. یکی از نامهای عناب - "توت سینه " نیز با این خاصیت همراه است. در چین برای این منظور 10-20 گرم میوه ، 300 میلی لیترآب برداشته و تا 100 میلی لیتر بجوشانید. 1-2 قاشق غذاخوری میل کنید. در طب کره ای ، از میوه آناب برای خنثی سازی داروهای سمی استفاده می شود. همراه با ریشه شیرین بیان و دانه گندم برای هیستری استفاده می شود. در آسیای میانه ، میوه ها به عنوان عامل خلط آور ، نرم کننده ، خونریزی دهنده و همچنین برای آنژین پکتوریس ، آسیت ، گاسترالژی ، سیستوروتین ، سیستیت مصرف می شوند. تاجیک ها برای افزایش نشاط از میوه جوشانده استفاده می کنند و از تفاله برای درمان سرماخوردگی (به ویژه هنگام سرفه) استفاده می شود. با فشار خون بالا که به دلیل نارسایی قلبی پیچیده است ، به مدت 3 ماه روزانه 20 دانه عناب بخورید. از میوه های عناب برای استوماتیت و سایر بیماری های التهابی حفره دهان نیز استفاده می شود. برای اهداف دارویی ، ریشه ، پوست ، برگ ، دانه نیز استفاده می شود. در طب کره ای از پوست درختان عناب برای درد در معده و روده استفاده می شود و از برگ برای کاهش فشار خون استفاده می شود. جوشانده برگ های جمع آوری شده در پاییز و پوست برداشت شده در پاییز یک درمان موثر برای فشار خون است.

۱۴۰۰/۴/۲۱محتوای مواد مغذی موجود در میوه های عناب و خواص عناب برای لاغری - اسید اسکوربیک - تا 3٪ پروتئین - تا 2.5٪ اسیدهای آلی (کاروتن ، تیامین ، ریبوفلاوین ، نیکوتین و اسید فولیک) - تا 30٪ قند - تا 10٪ تانن - ویتامین های A ، B ، C ، P و B- کاروتن - چربی ها ، اسیدهای آمینه ، عناصر کمیاب - به مقدار زیاد: کومارین ها ، استرول ها ، فلاونوئیدها ، تری ترپن ها و گلوکوزیدهای آن ، آلکالوئیدهای ایزوکینولین - توکوفرول ها ، کاتچین ها - پکتین ، که نمک های جیوه ، سرب ، مس ، سموم باکتریایی و ایزوتوپ های رادیواکتیو را از بدن خارج می کند - پتاسیم ، کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، آهن

۱۴۰۰/۴/۲۱خواص عناب برای جوان سازی پوست خوردن میوه های عناب به جوان سازی سلول ها و پاکسازی بدن از کلسترول ، سموم ، فلزات مضر ، مایعات اضافی کمک می کند. تحت تأثیر عناب ، فرآیندهای دفع صفرا در بدن تنظیم می شود ، عملکرد کبد افزایش می یابد. در مادران شیرده ، تولید شیر از عناب افزایش می یابد و کیفیت آن بهبود می یابد. عناب کاملاً سیستم عصبی را تون می کند ، تسکین می دهد و اثر بیهوشی ملایمی دارد. برگهای زیزیفوس ، عناب مخصوصاً بی حس می کند ، برای دندان درد جویده می شوند و در درمان ورم دهان استفاده می شوند. برگهای Ziziphus توانایی جلوگیری از حساسیت برخی جوانه های چشایی را دارند ، به عنوان مثال ، پس از جویدن آنها ، طعم شیرین و تلخ احساس نمی شود ، اما درک شور و ترش باقی می ماند. از خواص ضد التهابی و ادرار آور زیزیفوس در درمان بیماری های دستگاه ادراری تناسلی استفاده می شود: سیستیت ، نفریت ، التهاب مثانه. برای بیماری های تنفسی ، زیزیفوس و جوشانده میوه های آن نیز کمک خواهد کرد.دمنوش عناب برای نوشیدن همراه با سرفه سیاه ، برونشیت ، نایژه ، ورم مفاصل ، حنجره مفید است.

۱۴۰۰/۴/۲۱ Ziziphus زیزیفوس یا عناب به طرز شگفت آوری مفید است ، نه تنها عناب برای اهداف درمانی استفاده می شود ، بلکه از دانه ها ، پوست ، برگ و ریشه گیاه نیز استفاده می شود. انواع توت های zizyphus رسیده بسیار شکننده هستند ، پوست به سرعت ترکیده و zizyphus شروع به خراب شدن می کند و خواص مفید خود را از دست می دهد. با این حال ، باغبانان در تکنیک پرورش گیاه زیزیفوس در یک آب و هوای معتدل تسلط دارند و عناب های رسیده را اغلب می توان در بازار یافت. عناب حاوی مقدار زیادی ویتامین ، میکرو عناصر و سایر مواد مفید (خاکستر ، کاتچین ، تانن ، اسیدهای آلی ، قندها ، پکتین) است. از نظر محتوای ویتامین C ، زیزیفوس یا عناب از لیمو پیشی می گیرد. همچنین حاوی کاروتن ، توکوفرول ، تیامین و ریبوفلاوین ، فلاونوئیدها است. شفا دهندگان سنتی گیاه زیزیفوس یا عناب را یکی از گیاهان دارویی بسیار مفید می دانند ، خواص مفید آن با جینسینگ ، الئوتروکوکوس برابر است ، با این حال ، گیاه دارویی که در مناطق کوهستانی رشد می کند ، در خاک فقیر از هوموس دارای مزیت خاصی است.

۱۴۰۰/۴/۲۱گاهی اوقات "جوجوبا" ، "خرما چینی" یا "توت سینه فرانسوی" نیز نامیده می شود.

۱۴۰۰/۴/۲۱خواص مفید و دارویی زیزیفوس (خرما چینی) Ziziphus (unabi) از این جهت تعجب آور است که فواید آن برای بدن می تواند نه تنها توسط میوه ها ، بلکه از طریق هسته ها ، برگها و حتی پوست آنها از شاخه ها ایجاد شود. اثرات مفید آن بر روی بدن به شرح زیر است: اتصال رادیکال های آزاد در سلول ها ؛ جلوگیری از پیری زودرس بدن ؛ تنظیم و بازیابی عملکردهای سیستم عصبی مرکزی. ترشح صفرا بهبود یافته است. ترمیم مکانیسم های طبیعی کبد و کلیه ها. از بین بردن علائم درد ، از جمله سردرد و دندان درد. بهبود کیفیت و مقدار شیر در طول دوره شیردهی ؛ جلوگیری از وقوع بیماری های حفره دهان و لثه ؛ درمان و پیشگیری از توسعه بیماری های سیستم ادراری تناسلی ؛ بهبود شرایط همراه با سیستیت ، نفریت و التهاب مثانه ؛ کاهش علائم سرفه سیاه ، برونشیت ، فارنژیت ، حنجره و نای. عادی سازی (کاهش) فشار خون ؛ بهبود کار رگهای خونی و مویرگ ها. بهبود زخم ها و بریدگی های پوست. کاهش تورم و بهبود سیستم تخلیه لنفاوی اندام تحتانی ؛ جلوگیری از پیشرفت بیماری های مفصلی ؛ جلوگیری از توسعه بیماری های سیستم گردش خون. ترمیم عملکرد قلب ، عادی سازی ضربان قلب. از آب میوه و دم کرده میوه های زیزیفوس برای بهبود وضعیت پوست و مو در زیبایی استفاده می شود ، به از بین بردن خشکی پوست سر و جلوگیری از ریزش مو کمک می کند. توت گیاه همچنین در مقابله با علائم سمیت موفق است و دارای خاصیت قابض و جلوگیری از خونریزی است.

۱۴۰۰/۴/۲۱عناب یکی از بهترین منابع ویتامین C است .میوه های عناب به دلیل محتوای کافی پتاسیم و آهن ، از بروز کم خونی و سایر بیماری های شبکه عروقی جلوگیری می کنند.

۱۴۰۰/۴/۲۱عناب برای افرادی که فشار خون پایین و عدم تحمل فردی دارند توصیه نمی شود. حداقل تا 5 سالگی نباید به کودکان میوه عجیب و غریب داده شود ! و مادران جوان نباید از جوشانده های هسته و پوست گیاه عناب بنوشند و مصرف آنها را فقط به میوه محصول محدود کنند.

۱۴۰۰/۴/۲۱میوه های آبدار و فوق العاده گوشتی عناب در بسیاری از التهابات از جمله مثانه ، با خطر سنگ کلیه یا مجاری ادراری ، در اورولوژی استفاده می شود. داروی ادرار آور و مقوی بسیار خوبی برای درمان چنین بیمارانی است. برداشتن صحیح و به موقع مایعات از بدن ، درد بیمار را با التهاب تسکین می دهد ، تورم بیش از حد را تسکین می دهد و کلیه ها را تمیز می کند.

۱۴۰۰/۴/۲۱عناب برای یبوست یبوست را برطرف می کند خوردن میوه های عناب در غذا برای افراد مسن ، به ویژه افراد مستعد یبوست بسیار مفید است. اثر ملین آن و پکتین های موجود تأثیر خوبی بر عملکرد روده ها دارند و به راحتی و بدون هیچ گونه عوارض جانبی به حذف مواد زائد از بدن کمک می کنند. فیبر به حذف مواد سمی ، کلسترول غیرضروری ، فلزات سنگین از بدن کمک می کند و مانع از دفع صفرا نمی شود

۱۴۰۰/۴/۲۱ عناب برای برای یک خواب خوب درمان بی خوابی عصاره دانه عناب (Ziziphus ) به عنوان یک درمان ضروری برای بی خوابی خدمت می کند. این ترکیب طبیعی عالی از آرامبخش ها به آرامش بدن و ذهن کمک می کند. اگر بدن شما از خواب شبانه امتناع ورزد و هیچ درمانی به شما کمک نکند ، جوشانده ضعیف گیاه زیزی دقیقاً همان چیزی است که به طور موثر با این کار کنار می آید.

۱۴۰۰/۴/۲۱عناب برای کم خونی پیشگیری از کم خونی اگر سطح آهن شما در خون کم باشد و علائمی مانند خستگی ، ضعف عضلانی ، سرگیجه ، سو هاضمه شوید ، عناب دوباره به کمک شما می آید. با مصرف این میوه ، بدن محتوای آهن ، فسفر را پر می کند ، جریان خون را افزایش می دهد ، غنی شده با اکسیژن ، که باعث بهبود عملکرد اعضای بدن به طور کلی و اضافه کردن انرژی حیاتی می شود.

۱۴۰۰/۴/۲۱ عناب برای پوکی استخوان به آرتروز کمک می کند Unabi عناب ساده ترین راه برای تقویت استخوان ها و عادی سازی مواد معدنی است. با افزایش سن ، مردم به طور فزاینده ای از بیماری های استخوان ، مفاصل و یک بیماری بسیار موذی - پوکی استخوان رنج می برند. هنگام افزودن میوه به رژیم غذایی ، وضعیت بیمار بسیار بهبود می یابد ، زیرا اگر مقدار كافی كلسیم ، آهن و فسفر وارد بدن شود ، استخوان های شما قویتر شده ، از مقاومت بیشتری برخوردار می شوند و مفاصل از انعطاف بیشتری برخوردار می شوند

۱۴۰۰/۴/۲۱ عناب برای کمک به کاهش وزن خواص عناب برای لاغری مصرف سبزیجات و میوه ها برای کاهش وزن متداول ترین پیشنهاد متخصصان تغذیه است. عناب را می توان با خیال راحت به این لیست اضافه کرد. کم کالری ، اما در عین حال سرشار از فیبر و پروتئین ، بدن شما را در هنگام غذا خوردن اشباع کرده و از تنقلات دلسرد می کند ، عناب برای لاغری به شما کمک می کند تا به طور منظم رژیم خود را حفظ کرده و وزن مناسب و غیر ضروری خود را به طور مناسب و موثر کاهش دهید.

۱۴۰۰/۴/۲۱عناب برای بهبود سیستم ایمنی کمک به سیستم ایمنی بدن عناب به دلیل داشتن ویتامین های C ، A ، آنتی اکسیدان ها و بسیاری از مواد آلی و اسیدها قادر است حداکثر سود را به سیستم ایمنی بدن برساند. آنتی اکسیدان ها بدن را از رادیکال های آزاد و بیماری های خطرناک دستگاه تنفسی و سایر اندام های به همان اندازه مهم خلاص می کنند. ویتامین C مسئول تحریک تولید گلبول های سفید خون است ، در اولین خط دفاعی است و از کل سیستم ایمنی بدن ما در برابر بیماری های پیش بینی نشده محافظت می کند.

۱۴۰۰/۴/۲۲کمک به سیستم ایمنی بدن عناب به دلیل داشتن ویتامین های C ، A ، آنتی اکسیدان ها و بسیاری از مواد آلی و اسیدها قادر است حداکثر سود را به سیستم ایمنی بدن برساند. آنتی اکسیدان ها بدن را از رادیکال های آزاد و بیماری های خطرناک دستگاه تنفسی و سایر اندام های به همان اندازه مهم خلاص می کنند. ویتامین C مسئول تحریک تولید گلبول های سفید خون است ، در اولین خط دفاعی است و از کل سیستم ایمنی بدن ما در برابر بیماری های پیش بینی نشده محافظت می کند.

۱۴۰۰/۴/۲۲خواص عناب ضد استرس استرس ، اضطراب ، عناب به از بین بردن همه این علائم کمک می کند ، زیرا اثر ضد اضطراب و آرام بخشی بر روی سیستم عصبی دارد. همچنین ، با استفاده از عصاره روغن یا خود میوه ، بر زمینه هورمونی بدن تأثیر می گذارد ، که به دستیابی به آرامش و آرامش کامل کمک می کند. افراد عصبی که از استرس مزمن رنج می برند ، باید میوه های خشک عناب را به طور مداوم در جیب خود داشته و به صورت دوره ای میان وعده خورده و از سلامتی خود در برابر عوارض جانبی طولانی مدت در معرض هورمون های استرس زا محافظت کنند.

۱۴۰۰/۴/۲۲جلوگیری از پیشرفت بیماریهای سرطان مکانیسم های دقیق و ارتباط عناب با انکولوژی هنوز در دست تحقیق است ، اما می توان با اطمینان گفت که آنتی اکسیدان های میوه در جلوگیری از سرطان و سایر بیماری های بسیار خطرناک موثر هستند.

۱۴۰۰/۴/۲۲عناب برای سلامت پوست درمان بیماری های پوستی آب عناب یا عصاره آن به طور موثری در زیبایی و در درمان و مراقبت از پوست استفاده می شود. آب عناب کمک می کند تا با موفقیت با تحریک ، التهاب و بثورات پوستی مبارزه کنید ، پسوریازیس را درمان می کند. از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند ، پوست را ارتجاعی می کند ، به بهبود زخم کمک می کند.

۱۴۰۰/۴/۲۲عناب برای بهبود هضم غذا بهبود عملکرد دستگاه گوارش فیبرها ، ساپونین ها و تری ترپنوئیدهای موجود در عناب نقش بسیار مهمی در جذب با کیفیت غذا و عبور سالم غذا از کل روده دارند. عناب از یبوست ، گرفتگی درد ، نفخ شکم (گاز اضافی) و حتی سرطان رکتوم جلوگیری می کند.خواص عناب برای لاغری ، کنترل وزن و جلوگیری از چاقی کمک می کند.

۱۴۰۰/۴/۲۲ عناب خون را تصفیه می کند عناب به خوبی خون را پاک می کند و سموم غیر ضروری را از بدن دفع می کند ، از تعداد زیادی از بیماری های پیچیده جلوگیری می کند ، کار سیستم ایمنی و لنفاوی را تسهیل می کند. میوه ها ، به ویژه میوه های خشک ، حاوی سه ماده بسیار مهم هستند: آلکالوئیدها ، ساپونین ها و تری ترپنوئیدها ، که برای فرآیند تصفیه خون بسیار ارزشمند هستند.

۱۴۰۰/۴/۲۲موارد منع مصرف عناب عناب برای افرادی که عدم تحمل فردی به این میوه دارند منع مصرف دارد. ارزش آن را دارد که استفاده از آن را برای افرادی که از افت فشار خون رنج می برند محدود یا به طور کامل کنار بگذارید. خانم های باردار باید مصرف این محصول را به حداقل برسانند و تنتور و جوشانده های این گیاه را کاملاً کنار بگذارند.

۱۴۰۰/۴/۲۲طریقه مصرف عناب برای لاغری بهترین بخش میوه عناب میوه های غنی از فیبر عناب است که به کاهش وزن کمک می کنند و بخاطر شیرینی کمی که دارد سیر کننده است. طرز تهیه دمنوش عناب برای لاغری. 2 تا 3 عدد عناب را در یک لیوان آب جوش دم می کنیم. به عنوان میان وعده ساعت 10 صبح و عصر می توانید یک لیوان از دمنوش و عناب ها ی نرم شده را بخورید. عناب برای لاغری را می توانید بصورت عناب تازه یا عناب خشک مصرف کنید بیشتر خانواده ها عناب خشک را با آجیل مخلوط می کنند .

۱۴۰۰/۴/۲۲برای مقاصد دارویی ، از میوه های خشک عناب و همچنین از برگ ها و خیلی کمتر از ریشه ها و پوست گیاه دارویی عناب استفاده می شود. زمان جمع آوری مواد اولیه به محل رشد گیاه بستگی دارد. بنابراین در مناطق گرمسیری ، برداشت در حال حاضر در فوریه و در آسیای میانه فقط در پایان ماه اکتبر است. برگ های گیاه عناب در همان دوره میوه ها برداشت می شود.

در ادامه بخوانید...

آویشن

در
آویشن یک بوته کوچک با شاخه های نازک، و ترد است. از زمان بسیار قدیم، آویشن به عنوان یک گیاه دارویی با قدرت جادویی در نظر گرفته شده است. در زمانیکه آنتی بیوتیک ها و داروهایی با منشا مصنوعی حتی مورد بحث قرار نگرفتند، آویشن توسط درمانگرهای محلی برای درمان انواع بیماریها از سرفه تا اختلالات عصبی به عنوان داروی گیاهی استفاده می کردند.

 

تاریخچه آویشن

آویشن در مصر باستان شروع به رشد کرد. در اینجا آن را برای آروماتیک رزین هایی که در شامپو استفاده می شد و همچنین به عنوان یک دارو استفاده می کردند. در هزاره دوم قبل از میلاد، عصاره گیاه آویشن با میوه گلابی و انجیر برای درمان زخم ها مورد استفاده قرار می گرفت.
 
در نوشته های مورخ باستانی رومی پلوینی، حدود سیصد دستورالعمل وجود دارد که جزء اصلی آن آویشن است. خواص درمانی آویشن نیز در نوشته های داروسازان یونان باستان  Diaskorida مورد بحث قرار گرفته است. آویسننا، پزشک و دانشمند افسانه ای درباره خواص ضد سرطانی و دفع سنگ از کلیه توسط این گیاه نوشت.
 
در قرن یازدهم، این گیاه معجزه آسا در اروپا کشف شد. در رساله های قدیمی "در خواص گیاهان" ذکر شده است، که نویسنده آن دکتر Odo از مردان فرانسوی است. گلدوزی به شکل شاخه های گل آویشن لباس های شوالیه ها را تزئین کرد - اعتقاد بر این بود که به آنها شجاعت می دهد و همچنین آنها را از آسیب دور نگه می دارد. همچنین از آویشن های معطر برای تزئین معابد استفاده میکردند.
 
براساس یک افسانه قدیمی ایرلندی، آویشن، علفی است که با "همسایگان خوب" و مردم جادویی در تپه ها زندگی می کنند. ایرلندی ها معتقد بود که کسانی که چشم خود را با شبنم روی آویشن شسته بودند، که از اول ماه می در صبح از بوته های آویشن جمع آوری می شد، می توانستند فرشته ای را ببیند و از آنها درخواست کنند.
 
تأثیر آویشن در بدن نخستین بار توسط P.A. Mattiolus گیاه شناس ، که از سال 1563 به بعد، به طور کامل شرح داده شده است، اشاره شد : آویشن برای دستگاه تنفسی مفید است، قادر به کمک به درمان مشکلات دستگاه گوارش است و همچنین با اختلالاتی که پزشکان مدرن به آن افسردگی می گویند، مقابله می کند.
 
به دلیل عطر معطر باور نکردنی آن، آویشن شاداب و آویشن، به عنوان اشتها آور شناخته شده است.
 
ویژگی گیاه شناسی
اگر ما در مورد خواص آویشن صحبت کنیم، آویشن یک گیاه چند ساله است که متعلق به خانواده (Yasnotkovye Lamiaceae) است. این یک بوته کوچک است که ساقه آن می تواند مستقیم یا خزنده باشد. حداکثر طول آنها 27-30 سانتی متر است. شکل برگهای آویشن متفاوت است.
 
گل آذین آویشن شبیه توپ است. محدوده رنگ از لپه تیره، تقریبا ارغوانی، به صورتی است و شما عطر تندآن را با هیچ چیز اشتباه نمی گیرید. گلدهی در پایان ماه ژوئن - اوایل ماه اوت اتفاق می افتد. آویشن نیز دارای میوه های کوچک، نیم میلی متر در اندازه، آجیل و بیضوی است.
 
آویشن - گیاه بیش از حد عجیب و غریب نیست.در جنگل رشد می کند، بصورت فرش بنفش رنگ در استپ ها و در دامنه های سنگی تقریبا در سرتاسر جنوب اروپا، دریای مدیترانه و آسیای مرکزی یافت می شود.
 

 

انواع آویشن

در واقع، آویشن، چند صد گونه مختلف وجود دارد. اکثر آنها به ظاهر بسیار شبیه هستند، شاخه های گیاهان به طرز شگفت انگیزی شکوفا می شوند و می توانند عطر باورنکردنی داشته باشند. معروف ترین گونه های این گیاه آویشن آویزان است.
 
آویشن معمولا می تواند به نیم متر برسد. آویشن دارای ساقه شاخه دار و برگ های کوچک، ضخیم، غیر معمول و معطر است. گل ها بسیار سبک، مایل به رنگ مایل به قرمز یا حتی سفید هستند. این نوع آویشن در مناطق طبیعی شمال غربی مدیترانه رشد می کند.
 
آویشن خزنده نیمه بوته ای با ساقه خزنده به رنگ قهوه ای است که در چندین محل ریشه می زند و شاخه های پر از گل دارد. گل گیاه بنفش یا صورتی پر رنگ است. این نوع آویشن در شمال امریکا یافت می شود و در استپ های روسیه رشد می کند. این نوع آویشن اغلب برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
ترکیب شیمیایی آویشن
همانطور که در بالا ذکر شد، ویژگی های شگفت انگیز این گیاه بیش از حد شناخته شده است، اما تنها در قرن بیستم، دانشمندان قادر به درک ویژگی های ترکیب شیمیایی این گیاه شدند، که دارای فعالیت بیولوژیکی باور نکردنی است.
 
در مورد ارزش انرژی آویشن، 100 گرم آویشن خام حاوی 276 کیلوکالری است. ترکیب مواد مغذی به شرح زیر است: 9.11 گرم پروتئین ، 7.43 گرم چربی و 63.94 گرم کربوهیدرات .
 
ترکیب شیمیایی آویشن حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی است که این گیاه شگفت انگیز را واجد خواص درمانی می کند.
 
ترکیب ویتامین
ویتامین A 190 میکروگرم
ویتامین B1 0.513 میلی گرم
ویتامین B2 0.4 میلی گرم
ویتامین B4 43.6 میلی گرم
ویتامین B6 0.55 میلی گرم
ویتامین B9 274 میکروگرم
ویتامین C 50 میلی گرم
ویتامین E 7.48 میلی گرم
ویتامین K 1714.5 میکروگرم
ویتامین P

4.94 میلی گرم

 
ترکیب معدنی
پتاسیم 814 میلی گرم
کلسیم  1890 میلی گرم
منیزیم Mg 220 میلی گرم
سدیم 55 میلی گرم
فسفر، Ph 201 میلی گرم
آهن 124 میلی گرم
منگنز 7.9 میلی گرم
مس، کروم 860 میکروگرم
سلنیوم 4.6 میکروگرم
روی، Zn، زینک 6.2 میلی گرم
 
همچنین گیاه شگفت انگیز آویشن حاوی اسانس، غنی از تیمول و کارواکرول است. تیمول یک ماده با اثر ضد عفونی قوی است که دارای خواص ضد باکتری است. به نوبه خود، کارواکرول قادر به مقابله با باکتری های بیماریزا است که بر میکرو فلور روده تاثیر می گذارد و دارای اثر ضد التهابی قوی است.
 
علاوه بر این، ترکیب آویشن شامل رنگدانه-فلاونوئیدها، تانن ها با خواص هموستاتیک و رطوبت، و نیز هپاتوپروتئتور - اسید اولانیولیک ​​است که همچنین می تواند اثر ضد ویروسی داشته باشد و یک تونیک است. باید اشاره کرد که اسید ursolic، ماده ای است که به حفظ تن عضله کمک می کند، برای سیستم های غدد درون ریز توصیه می شود.
 

 

برداشت و ذخیره سازی آویشن

برای اهداف دارویی، توصیه می شود فقط از قسمت زمین آویشن استفاده کنید. وقتی که شروع به شکوفه شدن می کند آویشن را جمع کنید. برای رفتن به جمع آوری آویشن باید در هوای خشک، پس از شبنم صبحگاه باشد. باید تنها شاخه های بالا با گل ها را قطع کرد و نه کل گیاه را از ریشه خارج کرد.
 
در زمان خشک کردن ، آویشن  خواص درمانی خود را حفظ می کند. توصیه می شود خشک کردن را در شرایط طبیعی - یعنی در سایه، زیر سایبان ها، بر روی پارچه های طبیعی یا بر روی کاغذ انجام دهید. برای خشک کردن برگ ها به درستی، توصیه می شود آن را در یک لایه قرار دهید، ضخامت آن نباید بیش از پنج سانتی متر باشد. با اضافه کردن آن به دسته های کوچک، آویشن نیز می تواند خشک شود.
 
اما از خشک کن های صنعتی استفاده نکنید. واقعیت این است که با خشک شدن سریع، روغن های فرار موجود در ترکیب آویشن، تبخیر می شوند. اگر هنوز تصمیم به استفاده از خشک کن دارید، دمای هوا در محفظه نباید بیش از 35 درجه باشد.
 
آویشن خشک را تا زمانی که شاخه های آن شکننده شوند و گل ها شروع به فرو ریختن کنند جمع آوری نکنید. پس از آن، آویشن خشک شده باید برداشت شود و تمام ناخالصی ها، برگ های آسیب دیده و نیز ساقه های ضخیم را حذف کنید. مواد خام دارویی آماده برای استفاده باید مخلوطی از گل آذین و برگ ها باشد.
 
آویشن خشک را در یک مکان محافظت شده دور از نور مستقیم خورشید با تهویه مناسب نگهداری کنید. به عنوان یک ظرف، توصیه می شود از کیسه های ساخته شده از پارچه یا کاغذ، جعبه های مقوایی یا بطری های شیشه ای استفاده کنید. اما بهتر است از کیسه های پلاستیکی استفاده  نکنید.
 
با ذخیره مناسب، عمر مفید آویشن خشک شده حدود دو سال خواهد بود.
 

 

خواص دارویی آویشن

خواص درمانی آویشن به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد آن است. این گیاه دارای فعالیت بیولوژیکی بالایی است و می تواند در حل انواع مشکلات سلامتی کمک کند:
 
آویشن دارای خواص ضد عفونی کننده عالی است، به مقابله با فرآیندهای التهابی کمک می کند، میکروب ها را می کشد و برونش ها را گسترش می دهد، به همین دلیل می توان آن را داروهای ضروری برای مبارزه با بیماری های تنفسی دانست.
قابل توجه است که تیمول موجود در ترکیب آویشن، حتی در برابر میکرفلور مقاوم به آنتی بیوتیک ها موثر است.
آویشن می تواند برای شستشو  برای مشکلات دندانی و بیماری های گلو به علت تأثیر پوشش و استنشاق آن مورد استفاده قرار گیرد.
عصاره آویشن کمک می کند تا با مشکلات پوستی مواجه شوید. آویشن جوش را کاملا درمان می کند، کمک می کند تا با آکنه مبارزه کنیم. برای شستن زخم ها توصیه می شود.
آویشن اغلب توسط متخصصین متخصص گوارش تجویز می شود. این توصیه برای گاستریت، تمایل به یبوست و نفخ است. عصاره می تواند میکرو فلور روده را نرمال کند، هضم را بهبود می بخشد و به افزایش اشتها کمک می کند.
برای از بین بردن درد، لوسیون با عصاره آویشن توصیه می شود برای radiculitis، neuritis و سیاتیک، و همچنین نورالژی و میگرن توصیه می شود.
اثر آرام بخش آویشن باعث می شود آن را به عنوان درمان عالی برای درمان مشکلات سیستم عصبی استفاده کنند.
برای رفع افسردگی، بی خوابی، اضطراب وسواس انگیز، می توانید یک بالش پر از علف های آویشن را استفاده کنید .خوابیدن سریع و خواب سالم در این مورد تضمین شده است.
مصرف آویشن برای مردان مفید است - این کمک می کند تا سلامت مردان را بهبود بخشد.
چای آویشن به عنوان یک درمان توصیه می شود، مقاومت بدن را افزایش می دهد.

 

موارد منع مصرف آویشن

با وجود این واقعیت که آویشن دارای طیف باور نکردنی از خواص مفید است، اگر استفاده نادرست از این گیاه بشود، می تواند صدمه جدی به سلامت شما بزند.
از آنجا که آویشن دارای فعالیت بیولوژیکی بالایی است، لیستی از موارد منع مصرف برای این گیاه وجود دارد. بنابراین، از استفاده از آویشن خودداری کنید.
بیمارانی که با نقص های جدی کبد و کیسه صفرا، و نیز کسانی که از زخم معده یا زخم دوازدهه رنج می برند، آویشن مصرف نکنند.
نوشیدن چای آویشن، تمایل به اسهال و روده های تنبل نامطلوب است.
استفاده از آن نیز در فیبریلاسیون دهلیزی و آسم برونشیک ممنوع است.
زنان در دوران بارداری و شیردهی آویشن مصرف نکنند. 
پزشکان همچنین توصیه می کنند که این نوشیدنی را برای کودکان زیر دو ساله استفاده نکنید.

 

خواص چای آویشن

برای تهیه یک فنجان چای با آویشن، به نصف قاشق چای خوری آویشن خام نیاز دارید. در این مورد، شما می توانید از آویشن به تنهایی و به طور مستقل یا مخلوط شده با چای سیاه معمولی استفاده کنید. برای تأکید بر طعم و مزه دمنوش، می توانید کمی دارچین یا عسل را اضافه کنید .
 
توجه داشته باشید که آنها چای تایلندی را بلافاصله پس از دم کشیدن می نوشند.
 
اگر ما در مورد خواص سودمند چای با آویشن، و سپس این نوشیدنی صحبت کنیم:
 
این عمل ضد باکتری و خلط آور است.
 اثر مفید در هضم دارد، کمک به خلاص شدن از نفخ شکم.
کمک به تقویت و مقاومت بدن، اثر تونیک دارد.
به طور موثر افسردگی را از بین می برد،  جای تعجب نیست که در یونان باستان این نوشیدنی به عنوان "نفس زندگی" شناخته میشد.
اثر آرامش بخش دارد و بنابراین برای استفاده قبل از خواب توصیه می شود.

 

استفاده از آویشن در آشپزی

اگرچه بسیاری معتقدند که آویشن فقط برای تهیه طعم چای استفاده می شود، در واقع، استفاده از آویشن در آشپزی به این موضوع محدود نمی شود. در حقیقت، این یک چاشنی بسیار محبوب است.
 
بنابراین، آویشن بخاطر بهبود هضم غذا دلیلی برای اضافه کردن این گیاه در غذاهای گوشتی شده است . همچنین، آویشن اغلب در طول پخت و پز ماهی و چربی استفاده می شود. در این مورد، خوب است که آن را با فلفل سیاه ترکیب کنید.
 
برای دادن طعم و مزه به ماهی، ماهی را  پهن کرده، سرخ کنید، آویشن را با آرد در نسبت 1: 2 مخلوط کنید. 
 
در کشورهای مدیترانه، آویشن، اغلب روی غذاهای پنیر دار و سبزیجات پاشیده می شود.
 
توجه داشته باشید که آویشن به ظرف های یک ربع قبل از آماده شدن غذا اضافه شود، در طی پخت و پز و سالاد - درست قبل از سرو سالاد به ظروف سس اضافه شود.
 

 

استفاده از آویشن در طب سنتی

محدوده استفاده از آویشن در طب سنتی بصورتی غیرعادی گسترده است.برگ های خشک به پودر یا به پماد افزوده می شود، برگ های تازه و گل آذین برای تهیه شربت روغن و الکل استفاده می شود.
 

استفاده از آویشن در بیماری های تنفسی

در صورت گلودرد و فارنژیت عصاره گرم درد و التهاب را از بین می برد و 10 گرم علف خشک را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید و  بعد از یک ربع بنوشید.
 
برای برونشیت، 10 گرم از گیاه آویشن پودری را به یک فلاسک با یک لیوان آب تازه جوش  بریزید و دم کنید . پس از دو ساعت، صاف کنید، آماده برای نوشیدن است. سه بار در روز مصرف شود. دوز برای بزرگسالان قاشق غذا خوری است، و برای کودکان - قاشق چای خوری.
 

استفاده از آویشن در بیماری های دستگاه گوارش

برای بازگرداندن میکرو فلور روده ای سالم با دیس بئوز، همان جوش را برای درمان برونشیت آماده کنید. فقط تغییر الگوی مصرف - لازم است آن را در 250 میلی لیتر دو بار در روز قبل از غذا بنوشید. پس از دو ماه، تولید نفخ متوقف می شود.
برای کولسیستیت 10 گرم آویشن را یک لیوان آب جوش بریزید. بعد از سی دقیقه، صاف کنید مصرف باید 50 میلی لیتر حداقل سه بار در روز باشد.
 
برای گاستریت با اسیدیته کم، از همان روش استفاده کنید که برای کولسیستیت توصیه می شود. نوشیدن آن باید 15 میلی لیتر سه بار در روز باشد.
 

استفاده از آویشن برای سردرد

برای از بین بردن یک میگرن یا سردرد ناشی از استرس، یک لیتر آب تازه جوشیده را در یک فلاکس ریخته و 10 گرم آویشن اضافه کنید. بعد از نیم ساعت، می توانید مصرف کنید.
 

استفاده از آویشن برای اختلالات عصبی

پس از سکته مغزی، طب سنتی توصیه می شود از تنتور 30 ​​گرم گل تاتیانا، پر از 500 میلی گرم ودکا استفاده کنید . پس از دو هفته در محل تاریک بیکار، بیمار باید 35 قطره سه بار در روز مصرف کند و بخشی از بدن را مالش دهد.
 
در صورت ضربه مغزی برای بهبود سریع تر، 10 گرم گل آویشن را در 500 میلی لیتر آب بریزید. آب را به جوش آورده و بلافاصله بعد از جوش آمدن شعله را خاوش کنید. یک ساعت بعد صاف کنید، قبل از خوردن این عصاره که باید یک سوم  فنجان باشد. مدت دوره از شش ماه تا یک سال متغیر است. در نتیجه مصرف آمیشن، سردرد  از بین می رود، خواب بهتر می شود و وضعیت ضعف بدن ناپدید می شود.
 

استفاده از آویشن برای بی خوابی

15 گرم گیاه آویشن خشک را به یک فلاسک ریخته و یک لیوان آب جوش بریزید. پس از نیم ساعت، دمنوش آماده است. صبح  و ظهر 30 میلی لیتر بخورید،  و دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب.
 
شما می توانید یک مجموعه آرامش بخش ایجاد کنید که شامل قسمت های مساوی از گل های تیتان، هویج، چنبوبیلن، ارنج، یاس نوتکی است. 15 گرم مواد خام را در یک فلاسک ریخته و 500 میلی لیتر از آب گرم بریزید. پس از نیم ساعت، فیلتر کنید باید در صبح و عصر مصرف شود و دوز مصرف صبحانه 50 میلی لیتر باشد و برای پذیرش قبل از رفتن به رختخواب - 100 میلی لیتر مصرف کنید..
 

استفاده از آویشن در بیماری های سیستم عضلانی اسکلتی

برای رادیکولیت، یک لیوان آب تازه جوش را با 20 گرم آویشن پر کنید. بعد از سه ساعت، صاف کرده و 15 میلی لیتر سه بار در روز بنوشید.
 
برای روماتیسم، حمام شفا را آماده کنید. برای انجام این کار، 200 گرم آویشن را با دو لیتر آب جوش بریزید و دو ساعت صبر کنید. پس از آن، مخلوط را به یک حمام آب داغ اضافه کنید. مدت زمان اجرا باید حداکثر بیست دقیقه باشد.
 

استفاده از آویشن برای فشار خون بالا

سه قسمت آویشن، دو قسمت از فلفل سبز و پونه و یک قسمت از بابونه را مخلوط کنید . دو قاشق غذاخوری از مخلوط را در 500 میلی لیتر آب جوش دم کنید. بعد از چهل دقیقه فشار دهید و صاف کنید. مثل چای بنوشید، یک چهارم فنجان سه بار در روز.
 
مشکلات زیبایی شناسی
اگر متوجه شوید که موهای شما به شدت ریزش دارد، مقدار ی آویشن، گزنه را مخلوط کنید. 20 گرم مخلوط را در یک لیتر آب ریخته و برای یک ربع  بیش از حد حرارت دهید. بیست دقیقه بعد، عصاره می تواند مورد استفاده قرار گیرد. چندین بار در هفته موهای خود را بشویید و پوست سرتان را مالش دهید.
 

 

استفاده از آویشن در دوران بارداری

سوال این است که آیا امکان استفاده از آویشن در دوران بارداری معمول است. و این تعجب آور نیست، مادر باردار باید بسیار مراقب باشد - نه تنها در مورد سلامت خود، بلکه در مورد وضعیت کودک آینده اش نیز مراقب باشد.
خوردن آویشن در مراحل اولیه بارداری امکان سقط جنین را به دنبال دارد اما در آستانه زایمان زمانی که تن رحم افزایش یافته است دیگر قادر به ایجاد مشکلات نیست.

نکته مهم

بنابراین، پاسخ به سوال که آیا خوردن چای و عرقیات آویشن در دوران بارداری  امکان پذیر است؟ تنها پس از سوال از پزشک معالج اقدام به مصرف هر گیاه دارویی یا داروی گیاهی و داروی شیمیایی کنید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص و مضرات گشنیز

در

 

گشنیز

گشنیز، جعفری چینی این نام برای یک گیاه منحصر به فرد است. این گیاه دارویی به اندازه کافی عجیب و غریب ، گشنیز در اوایل قرن بیستم از آسیا به اروپا آمد. نام علمی آن، کوریاندروم ساتیوُم ال (Coriandrum sativum L) است.در حال حاضر کشت چنین سبزی ارزشمندی تقریبا در همه جا انجام می شود. این گیاه به دلیل خواص شادابی و طعم آن بسیار محبوب است و در پزشکی ضروری است.این گیاه دارای بوی منحصر به فرد و بسیار معطر است.اغلب در عطر، لوازم آرایشی و تولید صابون استفاده می شود. تعداد کمی از مردم می دانند، اما گل گشنیز یکی از بهترین گیاهان برای تولید عسل است.

 

خواص گشنیز

با توجه به افسانه های متعدد از مناطق، گیاه گشنیز در نزدیکی خانه به طور کامل هوا را پاک می کند.برگ های روغنی گشنیز حاوی روتن و کاروتن هستند. سبزیجات دارای حداکثر عناصر ویتامین هستند. ساقه ها دارای غلظت قابل توجهی از پتاسیم هستند .این عنصر برای عملکرد کامل عضله قلب ضروری است.

ویژگی های بهبودی این عنصر برای مدت زمان طولانی شناخته شده است. برای اولین بار در درمان بیماران، در چین باستان بود. میوه ها و برگ ها به طور عمده در مصر استفاده می شد که با بیماری های کبد، دستگاه گوارش مبارزه کرد.
 
آب گشنیز برای درمان های پزشکی ارزشمند است. در دوران باستان، برگ گیاه برای جلوگیری از تیفوس استفاده می شد.
 
گشنیز Cilantro یک عنصر ضد باکتری مهم است. به همین دلیل است که اغلب در درمان پیچیده ضایعات عفونی استفاده دارد. ثابت شده است که برگ ها و میوه ها عملکرد مغز و قلب را بهبود می بخشد. این گیاه در بهبود افسردگی، بروز هیستری و آسفیکسی نوروژنیک موثر است.
۱. کاهش التهابات پوستی
۲. درمان بیماری‌های پوستی
۳. کاهش کلسترول
۴. درمان اسهال
۵. تنظیم فشار خون
۶. درمان زخم‌های دهان
۷. جلوگیری از کم خونی
۸. ضد آلرژی
9. بهبود سلامت استخوان به خاطر کلسیم موجود در آن
۱0. بهبود گوارش
11.تقویت سیستم ایمنی حاوی ویتامین C و آهن
12. تنظیم عادت ماهانه و کاهش درد قاعدگی
۱3. مراقبت از چشم ( آنتی اکسیدان ها، ویتامین A، ویتامین C و مواد معدنی‌ای مانند فسفر و بتاکاروتن)
۱4. درمان ورم ملتحمه چشم(خواص ضد میکروبی‌)
 

 

مضرات گشنیز

ارزش و مفید بودن گشنیز در هنگام استفاده از مقادیر متوسط ​​آن ذکر شده است. اگر یک مقدار بیش از حد این ماده استفاده شود، اختلال آشفتگی خواب، اختلال فکری و گاهی حتی لکنت زبان وجود دارد و مشکلات حافظه دراز مدت. در مقادیر زیاد، عنصر ناسازگار بر زمینه تولید مثل است. با توجه به توصیه های عمومی پذیرفته شده نباید بیش از دوز شفابخش استفاده شود. این مقدار 35 گرم برگ یا 4 گرم دانه است.
 
دشوار است که تمام خواص درمانی این گیاه معجزه اسا را فهرست کنید. گشنیز کمک می کند تا اجزای غذا تجزیه شود، التهاب  دستگاه گوارش را خنثی می کند، عملکرد مناسب غدد جنسی را بازیابی می کند.
اغلب ادویه گشنیز به مواد غذایی بیماران روانی و افرادی که از صرع شدید رنج می برند، افزوده می شود.
دانه های گشنیز به طور موثر با مشکل هالیتوز(بوی بد دهان) مبارزه می کند.
آب برگ و تمام روغنهای ضروری رنگ سبز دارد. آنها استفاده خود را در دندانپزشکی پیدا کرده اند. این ها داروهای موثر در برابر استوماتیت، درد در دندان ها هستند. این عنصر به صورت شفاف، بهبود زخم، ضد سرطان و عمل choleretic شناخته شده است. دارای اثر ضد انعقادی منحصر به فرد است.
 
خواص مفید در پوست در نوجوانان مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از ویژگی های متمایز - یک کارخانه شفا دهنده و طور موثر برای آکنه است و نقایص جزئی را از بین می برد.

منع استفاده از گشنیز

با وجود منشاء طبیعی آن، این عنصر نمی تواند توسط همه افراد مورد استفاده قرار گیرد،  گشنیز با توده ای از ویژگی های مفید تشخیص داده می شود، اما همه اشخاص و در همه بیماری ها نمی توان از آن استفاده کرد.

 

مصرف گشنیز در دوران بارداری و شیردهی

محصولات و داروهای مبتنی بر گشنیز برای زنان به طور خاص برای استفاده در دوران بارداری و در طول دوره شیردهی به شدت ممنوع است. 
 

 

استفاده از گشنیز در درمان خانگی

استفاده از گشنیز بعنوان داروی گیاهی

اغلب از دانه های گشنیز را با آب جوش دم کرده و بصورت دمنوش  قبل از غذا استفاده کنید.یکی از زمینه های استفاده اسانس در ادویه های آروماتراپی(رایحه درمانی) است. هنگام افزودن آن به عطر، شخص در حالت استنشاق این رایحه ها آرام تر، متعادل تر و آرام تر می شود. چنین روش هایی به ویژه برای افراد در دوره بهبودی پس از بیماری های عفونی مشخص می شود.
کارشناسان توصیه به استفاده از روغن بوته گشنیز دارند. از مخلوط کردن آن با عسل ، شما می توانید یک داروی گیاهی منحصر به فرد در برابر خستگی درست کنید.
ویژگی های آشپزی
این یک چاشنی جهانی در تغذیه است.گشنیز، خوشمزه همراه با ادویه جات ، ترشی جات، از جمله فلفل، کرفس و زیره سبز است . قطعات تازه گیاه به طرز شگفت انگیزی با سبزیجات سبز سبک و تابستانه تکمیل می شود.ریشه معطر گیاه شایع ترین و مهم ترین ادویه در غذاهای تایلندی و ویتنامی است.

 

زمان خرید و انتخاب صحیح

اوج فصل خرید در تابستان است. اما گزینه گلخانه ای در طول سال خریداری می شود. اما گرده گل خشک در بسته بندی فروخته می شود. 
 
ممکن است در نگاه اول یک گیاه ساده به نظر برسداما این یک گیاه ساده نیست، زیرا گشنیز کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف پیدا کرده است. بدون آن، تهیه تعدادی از محصولات غیر قابل تصور است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

خواص روکولا یا سبزی راکت

در

 

روکولا چیست

Arugula (نام لاتین - Eruca sativa)، راکت، شابانک سالاد، مَنداب، جرجیر, کَحکیز و کک کوچ یک گیاه علفی خودرو (هرز) سالانه است.اصطلاح کک کوچ برای بدن شترهایی که بخاطر جرب خارش دارد و با مالیدن روغن روکولا این خارش برطرف می شود رایج شده است.  
 
محل رویش اصلی arugula شمال آفریقا ، اروپای مرکزی و جنوبی است. همچنین در قسمت اروپایی روسیه ، یعنی در داغستان و کوهپایه های قفقاز رشد می کند.
 
به طور کلی و در حال حاضر روکولا، شابانک سالاد، مَنداب، جرجیر,کَحکیز و کک کوچ برای کشت تقریباً در همه جا پرورش می یابد. به خصوص در ایتالیا محبوب است. به طور کلی ، با توجه به ویژگی های کشت ، این گیاه در خاک خشک و سست بسیار رشد می کند ارتفاع روکولا یا آروگولا 30 - 60 سانتی متر است. ساقه کمی روان ، مستقیم ، دارای شاخه هایی است. برگ ها نسبتاً گوشتی ، کمی پرزدار ، گاها بدون پرز هستند. گلهای گیاه دارای رگه های بنفش مشخص بوده و به رنگ زرد روشن یا کم رنگ است. میوه آروگولا یک غلاف است ، طولانی ، گاهی اوقات کمی گرد است. در غلاف دانه ها ، بیضی شکل گرد و فشرده می شوند. آنها در یک ردیف یا در دو ردیف چیده شده اند و می توانند، رنگ قهوه ای روشن یا قهوه ای روشن داشته باشند. ماه مه و ژوئن زمان آن است که آروگولا شکوفا دهد . و زمان رسیدن میوه مه - ژوئیه است.
 
گیاه از بوی مشخصی برخوردار است اما از نظر ظاهری غیرقابل پردازش است اما در واقع بسیار مفید و خوشمزه است. و این به ویژه اکنون مورد توجه واقع می شود که ما مردم ، درک کرده ایم که چقدر مهم است که بدن خود را با روش های طبیعی درمان کنیم و تقویت کنیم که عوارض جانبی نداشته باشد ، بلکه فقط سلامتی و فایده ای به همراه دارد. این گیاه تند به تازگی در فروشگاه ها و بازارهای مواد غذایی ما ظاهر شده است ، به همین دلیل برای بیشتر ما هنوز هم غیر معمول است. اما در حقیقت ، arugula یک سبزی سالاد عالی است. آروگولا، روکولا یک طعم جالبی دارد. از برگ و شاخه های تازه جوان معمولاً برای تهیه سالاد استفاده می شود و از بذرهای روکولا یا آروگولا برای تهیه کره و خردل استفاده می شود.

 

ترکیب شیمیایی روکولا

ترکیب شیمیایی arugula بی نظیر است. برگ تازه این گیاه حاوی ویتامین های زیادی است: B4، B2، B1، B6، B5، B9، C، E، K و همچنین عناصر کمیاب زیر: فسفر ، سدیم ، منیزیم ، کلسیم ، پتاسیم. روکولا یا آروگولا همچنین حاوی آهن ، روی ، مس ، منگنز و سلنیم است. علاوه بر این ، این گیاه نسبتاً پر کالری است ، 100 گرم برگهای آن حاوی 25 کالری است. با تشکر از روکولا، سالاد آروگولا به سرعت سیر کننده می باشد ، که برای آن دسته از افرادی که می خواهند وزن کم کنند بسیار شگفت آور و بسیار با ارزش است. اما حتما در نظر داشته باشید: با داشتن چنین محتوای غنی از ویتامین ها ، گیاه به طور اجتناب ناپذیری در توانایی خود برای داشتن تأثیر ناهمگن بر روی بدن متفاوت خواهد بود.

 

خواص روکولا، آروگولا، راکت

فواید و مضرات این گیاه دارویی، روکولا یا آروگولا چیزی است که باید هریک از ما بدانیم. به طور کلی ، این گیاه تأثیر بسیار مفید و ملایمی بر بدن انسان دارد. عوارض جانبی روی بدن فقط در صورتی ممکن است رخ دهد که فرد مبتلا به بیماری کلیوی باشد ، علاوه بر این ، اگر به این سالاد آلرژی غذایی داشته باشد. البته ، در چنین شرایطی ، این سبزی ها  نباید خورده شوند،  تأثیرات مفید آروگولا به عنوان یک داروی گیاهی مستحق توجه ویژه است!
- این سالاد حاوی ید است که به جلوگیری از مشکلات تیروئید کمک می کند.
- بسیاری از ویتامین های گروه B موجود در راکت برای سیستم های خون ساز و عصبی انسان فوق العاده مفید هستند.
- ویتامین E پس زمینه هورمونی را عادی می کند ، چرخه طبیعی قاعدگی را در خانم ها بازیابی می کند ، علاوه بر این ، به موها و آرایش پوست کمک می کند تا در شرایط عالی باشد.
- ویتامین A در بافت استخوان تأثیر خوبی دارد و همچنین باعث درخشش و لطافت موها و پوست می شود.
- ویتامین C به ترمیم دیواره رگ های خونی کمک می کند. بنابراین ، خوردن روکولا یا آروگولا برای افرادی که از فشار خون بالا و ترومبوفلبیت رنج می برند ایده آل است.
 
استفاده منظم از روکولا به طور قابل توجهی سیستم گوارشی را بهبود می بخشد ، ایمنی بدن را بهبود می بخشد ، باعث از بین بردن نمک ها ، کاهش کلسترول ، تقویت اعصاب می شود. یعنی برای رسیدن به تأثیر مطلوب ، روکولا یا آروگولا فقط باید به طور مرتب خورده شود. این گیاه علفی راندمان را افزایش می دهد. همچنین دارای اثرات ضد باکتریایی ، ادرار آوری و آنتی اکسیدانی است. اگر فردی چاق و مبتلا به دیابت باشد ، پس خوردن روکولا یا آروگولا برای او تأثیر مثبتی دارد.
 
چندی پیش براساس نتایج تحقیقات نتیجه گرفته شد که روکولا به بهبود چشمگیر میزان رشد زخم های موجود کمک می کند و از ظهور موارد جدید جلوگیری می کند. علاوه بر این ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد arugula روکولا حتی دارای خواص ضد سرطانی است. داروهای سنتی با موفقیت از این گیاه برای بیماری های پوستی ، برای از بین بردن پوسیدگی ها استفاده می کنند. و همچنین برای درمان زخم ها.
برای از بین بردن تیرگی کارد و چنگال ، آنها باید دو بار در روز با آب آروگلا روغن کاری شوند. و برای درمان زخم ها ، آب میوه باید به صورت خوراکی مصرف شود. خوردن معمول سالاد روکولا نیز بسیار مناسب است.
 
به طور کلی ، این گیاه یک ماده مؤثر Afhrodisiac محسوب می شد. و همانطور که نشان می دهد به منظور افزایش قدرت ، در زمان ما با موفقیت استفاده می شود. برگهای روکولا یا آروگولا را بگیرید ، آنها را با دقت خرد کنید تا حالت یکدست داشته باشید. و سپس ده قسمت از این سبزی را با یک قسمت از فلفل سیاه مخلوط می شود ، سپس یک قسمت از عسل واقعی با کیفیت بالا به این مخلوط اضافه می شود. همه مواد لازم باید به خوبی مخلوط شوند ، در یک ظرف شیشه ای با درب در یخچال نگهداری شوند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، این مخلوط بدون در نظر گرفتن مصرف مواد غذایی ، روزانه 1 قاشق چای خوری دو تا سه بار مصرف می شود.
 
پیش از این ، arugula روکولا به طور انبوه رشد نمی کرد ، بنابراین ، به خصوص مورد مطالعه قرار نمی گرفت. اما از دهه 1900 ، روکولا شروع به به دست آوردن محبوبیت کرد. اکنون استفاده از آن به عنوان سبزیجات سالاد رواج فراوانی پیدا کرده است . و جای تعجب نیست ، زیرا arugula طعم دلپذیر تند و تیز و بسیار جالبی دارد. بیشتر اوقات از آن برای تهیه ظرف مانند سالاد استفاده می شود. علاوه بر این ، راکت در کنار ماهی بسیار خوشمزه است. و به عنوان مثال در اسلوونی ، آروگولا را در پنیر cheburek استفاده می کنند. در ایتالیا، از این گیاه تند برای پیتزا استفاده می شود ، یا در پایان آماده سازی یا بلافاصله پس از  تهیه کردن پیتزا.
 
همچنین به عنوان یک چاشنی برای pesto بسیار عالی است و جایگزین خوبی بجای برگ های ریحان است. در قفقاز ، شاخه ها و برگ های آن به صورت خام و بدون هیچ گونه آماده سازی خورده می شوند.
 

 

جمع آوری و برداشت روکولا

جمع آوری و برداشت محصول آروگلا ویژگی ها و قوانین خاص خود را دارد. می توان آن را بدون مشکل همراه با سالاد معمول ، شوید ، جعفری پرورش داد و از آن استفاده کرد. در یک فصل ، در صورت تمایل ، می توانید چندین محصول آروگولا جمع آوری کنید. اما برای این کار لازم است برخی از تفاوت های ظریف را در نظر بگیرید. به طور خاص ، به طور فشرده کاشت نکنید، رطوبت را تأمین کنید و خاک را در پاییز بارور کنید، سه هفته بعد با کاشت بذر در شرایط مطلوب ، محصول حاصل می شود.
 

 

ذخیره سازی روکولا

در مورد امکان ذخیره روکولا در یخچال ، خیلی سریع خواص خود را از دست می دهد. حداکثر یک هفته در یخچال و فریزر ، در یک کیسه سلفونی نگهداری شود. همچنین ، سالادها را از قبل آماده نکنید - خیلی سریع ظاهر و ساختار خود را از دست می دهد.
 

 

مواد لازم برای تهیه سالاد روکولا

۱-  ۱۰۰ گرم روکولا.
2-  300 گرم - پنیر موزارلا.
3-  روغن زیتون - 3 قاشق غذاخوری.
4-  سرکه بالزامیک - 3 قاشق غذاخوری
5- گوجه فرنگی گیلاسی - 15 عدد.

 

طرز تهیه سالاد روکولا

باید به صورت زیر تهیه شود: پنیر را به مکعب های کوچک خرد کنید ، گوجه های گیلاس را به نصف برش داده ، آروگولا را اضافه می کنیم ، سپس همه با هم مخلوط می شود و پس از آن روغن زیتون و سرکه بالزامیک به آن اضافه می شود. سالاد دوباره مخلوط می شود ، باید 5-10 دقیقه بماند تا مواد جذب هم شوند ، بعد از آن در ظرف سرو شود. به نظر می رسد بسیار خوشمزه شود! در صورت تمایل ، سرکه بالزامیک را می توان با سیب طبیعی جایگزین کرد و پنیر موزارلا را با هر مورد دیگری که بیشتر به دلخواه شما باشد ، جایگزین کرد.

نظرات

۱۴۰۱/۲/۶چه کسانی نباید روکولا یا سبزی راکت به فارسی بخورند؟ همچنین برای گاستریت با اسیدیته بالا، بیماری های کبدی، دیسکینزی صفراوی، کولیت، نقرس، بیماری های خودایمنی، استفاده از آرگولا به مقدار زیاد توصیه نمی شود

۱۴۰۱/۲/۶چرا روکولا مضر است؟ منداب راکتی یا راکت یا آروگولا یا روکولا می تواند برای کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند خطرناک باشد. همچنین، متخصصان مصرف آن را برای رگ های واریسی و ترومبوفلبیت توصیه نمی کنند. علاوه بر این، روکولا می تواند باعث انقباضات رحمی در زنان در دوران بارداری شود. و این می تواند سقط جنین را تهدید کند.

۱۴۰۱/۲/۶چگونه گیاه روکولا بخوریم؟ مهمترین قانون در هنگام خوردن روکولا تازگی است. اگر می توانید از برگ های تازه استفاده کنید، از آنها در روکولا سالاد استفاده کنید. می توانید آن ها را با دست ریز کنید، با روغن زیتون با آب لیمو، فلفل و نمک مزه دار کنید، یا می توانید آن را درست به همین شکل بخورید یا آن را به زیبایی روی پاستا یا ظرف دیگری که قبلا در بشقاب گذاشته اید قرار دهید.

۱۴۰۱/۲/۶چگونه می توان روکولا گیاه شابانک را برای زمستان نگهداری کرد؟ نحوه یخ زدن روکولا ، مقدار نگهداری برگ های کامل یا تکه های کوچکتر را فریز کنید. ... از کیسه های فریزر یا ظروف پلاستیکی بدون هوا استفاده کنید. برگ ها را روی هم قرار دهید تا فضای کمتری اشغال کنند

۱۴۰۱/۲/۶خواص روکولا روکولا حاوی ویتامین های گروه B، ویتامین C، آهن، مس، روی، سلنیوم، منیزیم، پتاسیم، کلسیم است. به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، کلسترول و مایعات اضافی را از بین می برد. روکولا همچنین تاثیر خوبی بر سیستم عصبی دارد و از رشد برخی سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

۱۴۰۱/۲/۶روکولا چیه .......... arugula چیست ...........در واقع آروگولا گیاهی یک ساله است که رشد آن به 30-60 سانتی متر می رسد و ارتفاع ساقه آن کمی نابالغ و منشعب به 40 سانتی متر می رسد. همه برگ های آروگولا کم کرک، تا حدودی گوشتی، به ندرت بدون کرک، با بوی خاص هستند. برگچه های پایینی چنگکی یا بریده شده هستند. گل آذین گیاه ظاهر یک قلم موی بلند کمیاب است. گل های آروگولا کم رنگ، به ندرت زرد روشن با رگه های بنفش است. میوه یک غلاف بیضی شکل است که کمی فشرده شده و روی پایه های کوتاه ضخیم قرار دارد. بذرهای گیاه به طول 3-1.5 میلی متر و در دو ردیف چیده شده و رنگ قهوه ای روشن یا قهوه ای روشن دارند. آروگولا در ماه مه تا جولای شکوفا می شود و میوه های آن در اواخر بهار یا اوایل تابستان می رسد. طبق گفته دیوسکوریدس، داروساز، پزشک و گیاه شناس رومی باستان، دانه های آروگولا در زمان های قدیم به عنوان چاشنی برای گیاهان پخته شده استفاده می شده است. علاوه بر این، او خاطرنشان کرد که آروگولا (هم قسمت سبز و هم دانه آن)، هنگامی که به مقدار کافی مصرف شود، باعث میل جنسی شدید می شود. در دوران روم باستان، آروگولا دارویی با خواص ضد درد در نظر گرفته می شد. آن دسته از افرادی که قرار بود با شلاق مجازات شوند، پیشاپیش یک لیوان شراب مینوشیدند که به آن آرگولا نیز اضافه می شد. این کار تحمل درد را آسان تر می کرد. امروزه در یونان، آروگولا را می توان در تمام طول سال در فروشگاه ها خریداری کرد، اگرچه عمدتاً در زمستان تا اوایل بهار به طور وحشی رشد می کند. فروشگاه ها انواع باغی آن را می فروشند که طعم تلخ کمتری نسبت به وحشی دارد. یونانی ها اغلب آروگولا را از دانه در گلدان های بالکن می کارند. در چنین مواردی می توان گیاه را 8-7 هفته پس از کاشت برای مصرف برداشت کرد. شایان ذکر است که تقریباً تمام اجزای آرگولا در زندگی کاربرد پیدا کرده اند. از برگ و گل آن در آشپزی استفاده می شود و از دانه آن روغن بسیار مفیدی تهیه می شود. این گیاه به دلیل طعم خاص خود در غذاهایی مانند مدیترانه ای و ایتالیایی که غذاهای آنها در سراسر جهان شهرت دارد بسیار محبوب است. به همین دلیل شروع به رشد فعال هم در باغ ها و هم در خانه کرد. رشد آرگولا آسان است، زیرا نیازی به مراقبت خاصی ندارد و کاملاً بی دردسر است.

۱۴۰۱/۲/۶چیکار کنیم که سبزی روکولا تلخ نشه؟ هک زندگی موثر وجود دارد:......... قبل از مصرف، روکولا را در آب نمک بریزید، این آب را پس از 20-30 دقیقه تخلیه کنید و برگ ها را زیر آب تمیز و جاری بشویید. ... آب جوش نیز به از بین بردن تلخی کمک می کند. ... و اگر خودتان روکولا پرورش می دهید، پس این هک زندگی برای شما مناسب است.

۱۴۰۱/۲/۶چگونه روکولا را برای زمستان خشک کنیم؟ روکولا را بشویید، آب را تکان دهید و با چاقو یا قیچی برش دهید. برگ های خرد شده روکولا را به صورت لایه ای نازک روی سینی های خشک کن پهن کنید و در جای خشک و دارای تهویه مناسب خشک کنید. هر از چند گاهی برگ ها را بچرخانید تا یکنواخت تر خشک شوند.

۱۴۰۱/۲/۶آیا می توانید روکولا را با چاقو برش دهید؟ روکولا ، گیاه راکت را نمی توان با چاقو برش داد ، فقط باید با دست ریز شود. اگر از این سبزی در سالاد استفاده می‌کنید، آن‌ها را با کمی روغن زیتون مزه‌دار کنید و آبلیمو اضافه کنید.» روکولا را تقریباً با همه غذاها می‌توان ترکیب کرد، سبزیجات، غذاهای دریایی، پنیر، گوشت.

۱۴۰۱/۲/۶روکولا چه طعمی دارد؟ طعم خاص این سبزی ممکن است به طور مبهم شبیه فلفل یا شاید خردل باشد.روکولا با طعم مغز خردل و فلفل در سراسر جهان شناخته شده است. روکولا تند، با کمی ترشی و حتی تلخی است

۱۴۰۱/۲/۶برای هزاران سال، درمانگران با موفقیت زخم ها، کبودی ها و رگ به رگ شدن ها را با روکولا درمان می کنند. سبزی راکت برای تسکین سردرد استفاده شده است. روغن روکولا مشکلات پوستی را حل کرد - از شر جای جوش، درماتیت ، لکه های پیری و کک و مک خلاص می کند.

۱۴۰۱/۲/۶خواص سبزی روکولا ......... از خواص مفید روکولا می توان به موارد زیر اشاره کرد: از آنجایی که روکولا یکی از خویشاوندان مستقیم بروکلی است، حاوی موادی به نام گلوکوزینات است، این مواد روی سلول های سرطانی تأثیر می گذارد، آنها را از بین می برد، از رشد سلول های سرطانی در بدن ما جلوگیری می کند، همچنین حاوی موادی است که بر ویروس ها تأثیر می گذارد. باعث ایجاد پاپیلوما در انسان، حتی محتوای بالای ویتامین K، که در بدن ما در سیستم انعقاد خون نقش دارد، بدون آن ما مطلقا نمی توانیم زندگی کنیم. ویتامین K که روکولا بسیار غنی از آن است، از آسیب به نورون ها جلوگیری می کند و البته تا حدی بر روند بیماری آلزایمر به معنای مثبت تأثیر می گذارد، و به طور گسترده ای برای کاهش وزن استفاده می شود، زیرا تقریباً از آب و علف های بسیار آبکی تشکیل شده است. و در نتیجه کاملا غیر کالری است.

۱۴۰۱/۲/۶روکولا برای کسانی مفید است که نمی توانند ماهی آب پز را تحمل کنند، اما برای کاهش وزن مجبور به استفاده از آن هستند. این محصول قادر است طعم غذاهای ماهی را بهبود بخشد و بوی خاص آنها را تقریباً کاملاً از بین ببرد.

در ادامه بخوانید...

خواص میخک

در

 

 میخک ادویه ای فوق العاده با ارزش غذایی و آنتی اکسیدانی بسیار بالا می باشد. 

بوی میخک پشه ها را فراری می دهد.برای رهایی از نیش پشها مقداری از این ادویه را نزدیک محل خوابیدن قرار دهید.

میخک دارای خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ و ضد میکروبی می باشد و باعث از بین بردن باکتری ها و میکروب های بد دهان ، بوی بد دهان و همچنین رفع بسیاری از مشکلات گوارشی میگردد.(سیارک

داروی گیاهی میخک ضد نفخ می باشد و بسیاری از مشکلات حرکتی روده از جمله یبوست را برطرف مینماید.

میخک یک درمان عالی برای مشکلات انگلی می باشد.

میخک را می توان به عنوان یک مسکن بسیار قوی برای رفع درد دندان استفاده کرد.

میخک از دو بخش نر و ماده تشکیل شده است.بخش نر همان ساقه و بخش ماده ی آن توپ مانند است.

آقایان برای مصرف میخک فقط ساقه را استفاده کنند ولی خانم ها هر دو بخش را می توانند به عنوان آدامس  برای بر طرف کردن بوی بد دهان بجوند! (سیارک

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

 

نظرات

در ادامه بخوانید...