کفش هایی که می توانند به پای شما صدمه بزنند

در
 کفش نیز می تواند به سلامتی آسیب برساند.
نه تنها بیماری ها می توانند به سلامتی انسان آسیب برساند ، بلکه چیزهای روزمره مانند کفش نیز می تواند به سلامتی آسیب برساند.
کفش هایی که واقعاً می توانند به پای شما صدمه بزنند:

 

مضرات کفش پاشنه بلند

به گفته پزشکان ، کفش هایی که پاشنه بلند آنها بیش از شش سانتیمتر طول دارد به ویژه برای سلامتی پا خطرناک هستند. چنین کفش هایی نباید به طور مداوم پوشیده شوند.
 
واقعیت این است که فردی که روی پنجه های خود ایستاده است ، مرکز ثقل به جلو تغییر می کند. برای حفظ تعادل ، بدن باید موقعیت استخوان ها ، اندام ها و مهره ها را تغییر دهد. با پوشیدن مداوم چنین پاشنه هایی ، تمام این تغییرات وضعیت مزمن را بدست می آورند و عواقب چنین تغییراتی کف پاهای صاف ، درد و واریس است. 

 

مضرات کفش تخت و راحت

کفش های تخت کم خطر تر نیستند - همه افراد علاقه دارند، دمپایی  و چکمه های ugg بپوشند. آنها پشتیبانی لازم را ارائه نمی دهند ، بنابراین پیاده روی با این ها روی آسفالت مضر است. علاوه بر این ، به دلیل وجود کف صاف ، فشار بیش از حد به عضلات پا ، پایین پا و کمر وجود دارد. سردرد و کمردرد ممکن است ظاهر شود. مکان پوشیدن دمپایی ها ساحل ، استخر ، پارک آبی و حمام است و سپس فقط برای مدت زمان لازم، به عنوان مثال از دریا تا هتل دمپایی بپوشید.
 
کفش های خیلی باریک پا را تغییر شکل می دهند. صاحبان آن خطر رشد استخوان ، ورم پا ، له شدگی پا را در معرض خطر دارند.
 
کارشناسان می گویند ، برخلاف تصور عامه ، کفش و کفی ارتوپدی فقط مطابق دستور پزشک قابل پوشیدن است.
دانشمندان اسپانیایی دریافتند که بیشتر مردم - بیش از 80٪ ، کفش هایی با اندازه اشتباه خریداری می کنند. بیشتر اوقات ، همانطور که معلوم شد ، مردم کفش های تنگ می خرند - می تواند طول ، عرض یا کمی کوچک باشد ، و اگر چکمه باشد ، در ناحیه ساق پا تنگ یا گشاد باشد.
 
کفش هایی با اندازه اشتباه با مشکلات زیادی روبرو هستند و همه آنها با پا ارتباط ندارند. کفش های تنگ گردش خون را مختل می کند ، منجر به تغییر شکل استخوان های کف پا ، انگشتان پا ، ناخن ها ، پاهای صاف می شود. علاوه بر این ، کفش هایی با اندازه نامناسب زخم شدن های های مکرر تأثیر می گذارد و می تواند منجر به صدمات جدی شود. جالب است که در میان انتخاب نادرست کفش، اختلالات روانی را دید.
 
دانشمندان توصیه می کنند به انتخاب کفش برای افراد مسن توجه ویژه ای داشته باشند ، زیرا اندازه پاها با افزایش سن می تواند تغییر کند - غالباً پا از نظر طول و عرض افزایش می یابد. همچنین افرادی که تمایل به تورم دارند باید بیشتر مراقب باشند. کفش های تنگ می توانند اوضاع را بدتر کنند.
 
به گفته دانشمندان ، بهتر است کفش های بهاره را با روکش خوب خریداری کنید. ارتفاع مطلوب پاشنه سه سانتی متر است. اگر پاشنه بلند است ، پس بهتر است مدل هایی با پاشنه ثابت و ضخیم انتخاب کنید. بهتر است کفش هایی با تسمه های قابل تنظیم خریداری کنید.

 

کفش های زمستانی در بسیاری از افراد به نظر خطرناک است

جراحان گفتند که چرا این کفش ها می تواند صدمات جدی به سلامتی وارد کند. این اولین باری نیست که پزشکان درباره انواع خاصی از کفش های رایج صحبت منفی می کنند. این بار قرعه به نام uggs افتاده است.
 
کارشناسان دریافته اند که پوشیدن این نوع کفش زمستانی می تواند باعث مشکلات زانو شود. یان مکدرموت ، جراح ارتوپدی ، می گوید ، بنابراین ، دوستداران چکمه های ugg در معرض خطر هستند. پزشک در نظر گرفت که این کفش ها به اندازه کافی پاها را پشتیبانی نمی کنند. این فشار بیش از حد بر روی مفاصل زانو وارد می کند ، که در نتیجه منجر به سایش آنها می شود. عاشقان چکمه های ugg ممکن است در غضروف مفصل مشکل داشته باشند.
 
علاوه بر این ، کفی کفش ugg ضخیم نیست ؛ به همین دلیل ، کف صاف نمی تواند شوک پاشنه روی زمین را جذب کندو با هر قدم در چنین کفشهایی باعث میکروتروما به اسکلت می شود.به همین دلیل ، جراح توصیه می کند کفش های راحت تر و ارتوپدی بپوشید.
 
پزشکان هشدار می دهند:

 

پوشیدن دمپایی معمولاً مضر است

با شروع تابستان ، بسیاری از دختران و پسران تنها برای رهایی از کفش های سنگین خیلی خوشحال هستند. چکمه ، کفش و چکمه مخصوص رابا دمپایی سبک و راحت تغییر می دهند. در تابستان دمپایی های که راحت پوشیده می شوند ، به پاها اجازه می دهند "نفس بکشند" ، اما در عین حال ، چنین کفش هایی می توانند خطرناک باشند. دقیقا چه ، ما در این مطلب خواهیم گفت.
 
تحقیقات در این زمینه توسط جراحان انجام شده است. به گفته پزشک کریستینا لانگ ، دمپایی، شکستگی های مچ پا و مشکلاتی در تاندون آشیل را ایجاد می کند ، که اغلب در هنگام پوشیدن کفش های پاشنه بلند اتفاق می افتد) ، همچنین باعث ایجاد مشکلاتی در قسمت تحتانی کمر می شود. 
 
بعلاوه ممکن است فاشیات پلانتار ، شکستگی استخوان های پا ، پاشنه پا و استخوان های روی انگشتان بزرگ به دلیل دمپایی در فرد شروع به رشد کند. علاوه بر این، چنین کفش هایی مناسب نیستند، زیرا اینگونه کفش ها شخص را از بریدگی محافظت نمی کنند. 
 
پزشکان می گویند اگر شخصی چنین خسارت هایی را دریافت کند ، به یک توانبخشی طولانی و پیچیده احتیاج دارد. پیاده روی با درد وحشی همراه خواهد بود ، حتی ممکن است عمل جراحی نیز ضروری باشد.پزشکان همچنین در مورد افزایش خطر بریدگی ، کبودی (باز بودن پا) ، آسیب به ناخن ها ، نیش حشرات هشدار می دهند. 
 
"این مهم است که قوس کف دارای تکیه گاه باشد ، و کفی ها بار را کاهش دهند. نمی توانید با دمپایی مسیر طولانی را حرکت کنید و ایستادن با دمپایی برای مدت طولانی نیز توصیه نمی شود. کریستینا لانگ می گوید: بازی های ورزشی ، کمپینگ رفتن و حتی کار کردن با دمپایی در باغ خطراتی را به دنبال دارد.

 

کفش مناسب به جلوگیری از کف پاها ی صاف کمک خواهد کرد

کفش مناسب کفش های ثابت خواهد بود. واقعیت این است که در چنین کفش هایی پای کودک حرکات نوسانی ایجاد نمی کند و این امر به طور مثبت بر وضعیت پا تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، پیگیری قدم مهم است. باید از پاشنه پا تا انگشتان پا راه بروید.(اول پاشنه روی زمین گذاشته شود) اما قدم گذاشتن روی پای صاف مضر است - این باعث افزایش بار روی ستون فقرات می شود و تأثیر بدی بر وضعیت آن دارد.
 
و در اینجا توصیه هایی است که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان اعمال می شود: شما باید کفی های ارتوپدی بپوشید. با این کار پشتیبانی لازم برای قوس کف پا حفظ می شود و از چرخیدن پاشنه پا اطمینان می یابید. یادآوری این نکته ضروری است كه كفی های ارتوپدی باید با دقت و با یك متخصص ذیصلاح انتخاب شوند ، به گونه ای كه برای منفعت كار كنند و به ضرر نباشد.
 
همچنین یادآوری این نکته ضروری است که بایدبا کفش های تخصصی ورزش کنید. به عنوان مثال ، کفش ورزشی با کف نرم و ضخیم برای آهسته دویدن مناسب است.
 
به یاد بیاورید که پاهای صاف نقض شکل کف پا است. در کل ، چهار درجه از پاهای صاف متمایز می شوند - از صفر تا سوم. این نقض شکل پا، عوارض جانبی مختلفی در بدن دارد. به عنوان مثال ، پاهای صاف باعث درد در مفاصل، کمر و مشکلات تعادل می شود.

 

معافیت سربازی کف پای صاف

شایان ذکر است ، به دلیل درد و محدودیت های جسمی ناشی از پاهای صاف درجه سوم ، مردان مبتلا به این تشخیص معافیت سربازی می گیرند.

استفاده از این معافیت سربازی ارتباط مستقیم با تحصیلات فرد مشمول دارد.اگر تحصیلات فرد مشمول از حد خاصی بالاتر باشد فقط معافیت از رزم حاصل می شود.یعنی هر چقدر مدرک تان پایین تر باشد شانس موفقیت برای گرفتن معافیت دائم بیشتر است.
در این معافیت کف پای صاف تحصیلات نقش مهمی دارد.
مطابق با آخرین شرایط و ضوابط موجود در قانون نظام وظیفه در مواردی شدید به همراه دو فرمیتی مچ (Hill valgus) پا مشمول معاف دائم می گردد. 

 

کف پای صاف علل، علائم و درمان

مشکل پاهای صاف برای بسیاری آشناست. ما یاد گرفتیم که علت این مشکل و چگونگی مقابله با آن چیست.در یک فرد سالم پا دو قوس دارد - طولی و عرضی. بعضی اوقات ، اگر عضلات و رباط ها نتوانند از پا در وضعیت عادی حمایت کنند ، پاهای صاف شروع به رشد می کنند.
این مشکل در کلیه کودکان خردسال مشاهده می شود ، اما به طور معمول تا 6-7 سال می گذرد. پاهای صاف کودکان نیازی به تنظیم ندارد ، بلکه فقط به این دلیل است که ماهیچه ها ، رباط ها و استخوان ها با سرعت های مختلف رشد می کنند.
 
پاهای صاف ناراحتی زیادی به همراه می آورد. هنگام راه رفتن ، پاها به سرعت خسته ، صدمه دیده و متورم می شوند.دویدن یا رقصیدن با پای صاف ، جای تردید نیست - همه این شادی ها به شکنجه تبدیل می شوند.
 
به عنوان یک قاعده ، پاهای صاف در نزدیک تر شدن به بزرگسالی شکل می گیرد. تغییر شکل به آرامی رخ می دهد ، و اگرچه هیچ راهی برای درمان کامل وجود ندارد ، می توان پای صاف را متوقف کرد. دو دلیل اصلی وجود دارد که باعث ایجاد کف پای مسطح می شوند. ارث و فعالیت بدنی ناکافی ، یا برعکس . هنگامی که فرد وقت زیادی را روی پاهای خود می ایستدد ، به خصوص در کفش های ناراحت کننده. با شکل ارثی ، قوس طبیعی پا در ابتدا شکل نمی گیرد.
برای جلوگیری از پاهای صاف و کند شدن رشد آن ، توصیه می شود به پاها فشار متوسطی داده شود ، کفش راحتی بپوشید و همچنین تمرینات مخصوص پا را انجام دهید. به عنوان مثال ، مدادها را روی زمین بریزید و آنها را با پای خود جمع کنید. پا را نیز بچرخانید ، از پاشنه پا به سمت پا و نوک انگشتان بپیچید. اگر مجبورید زمان زیادی را روی پاهای خود بگذرانید ، بهتر است کفش پاشنه بلند نپوشید یا حداقل کفش راحتی طبی بپوشید.
 
برای درمان ، از تمرینات ، ماساژ ، فیزیوتراپی و داروها برای حفظ سلامت سیستم اسکلتی عضلانی استفاده می شود. اما همه روشها فقط علائم را کاهش می دهد. بنابراین ، بهتر است از بروز پاهای صاف جلوگیری شود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

40 کار ساده ای که می توانید هر روز انجام دهید تا سالمتر شوید

در

بعضی وقتها تغییرات اندک می تواند نتایج اساسی بر زندگی شما بگذارد. در این مطلب این 40 چیز آورده شده است:


1- یک چهارم لیوان آب با آب یک لیموی تازه پس از بیدار شدن بنوشید (نصف لیمو).
2- عرق یریزید، با رفتن به باشگاه ورزشی، سر کار، سونا و یوگا
3- برای 10 تا 20 دقیقه تمرینات با شدت بالا انجام دهید
4- آب سبزیجات سبز و تازه بنوشید (مثل خیار، کلم، کرفس، هویج، لیمو و زنجبیل)
5- اسموتی سبز در صبحانه میل کنید (ساخته شده از موز رسیده، اسفناچ، سیب، زنجبیل و یخ)
6- یک تا دو قاشق چای خوری پودر اسپیرولینا و کلرلا (chlorella)  بخورید
7- از قهوه خوردن صرفنظر کرده و آن را با چای سبز جایگزین کنید. کافئین موجود در قهوه انرژی شما را می گیرد، استرس بدنتان را افزایش می دهد و سلامتی کلی شما را از بین می برد.
8- از غذاهای کاملا گیاهی استفاده کنید. از هر غذای بسته بندی که دارای مواد نگهدارنده و سایر ترکیبات شیمیایی است صرف نظر کنید.
9- طناب بزنید یا از ژاکت پرش استفاده کنید تا سیستم لنفاوی شما تقویت شود.
10- برای حداقل 5 دقیقه تمرکز کنید.
11- یک نفر را بغل کنید. این باعث افزایش آندورفین می شود که از هورمونهای موجد احساس خوب است.
12- تمام وسایل الکترونیکی تان را برای حداقل 1 ساعت از برق بکشید.
13- زمانی را در طبیعت بگذرانید، برای قدم زدن در پارک یا کنار رودخانه.
14- حداقل 2 تا 3 لیوان اب در طول روز بنوشید تا بدنتان اب لازم برای فعالیتهایی که نیاز به آب دارد را داشته باشد.
15- از شکر بالا، ترکیبات غذایی چربی دار مانند کوکی های سنتی، شیر شکلات، چیز کیک و غیره بپرهیزید. این باعث افزایش قند خون و منجر به دیابت و از بین رفتن سلامتیتان می شود.
16- با مادر زمین با تمرین پابرهنه روی علفها یا شن و ماسه راه رفتن ارتباط برقرار کنید .
17- یک سالاد سبز همراه با غذایتان بخورید.
18- نناهارتان را در خارج از اتاقتان در هوای تازه و نور طبیعی بخورید تا پای کامپیوترتان در اتاق.
19- مواد غذایی غنی از فیبر و آنتی اکسیدان عوض اسنک بخورید.
20- از شستشوی دهان برای بهبود وضعیت لثه ها و دندانها استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل بردارید و آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در دهانتان بچرخانید.
21- یوگا یا سایر حرکتهای کششی را برای حداقل 10 دقیقه انجام دهید.
22- به طرز قرار گیری بدنتان بخصوص وقتی که نشسته اید توجه داشته باشید.
23- 1 تا 2 گرم ذغال برای خلاص شدن از شر سموم بدنتان استفاده کنید
24- ماساژ بگیرید(سیارک)
25- از مراقبت کننده های غیر شیمیایی برای جلوگیری از ورود سموم به بدنتان استفاده کنید.
26- راجع  به 5 چیزی در خودتان که به آن افتخار می کنید فکر کنید.
27- به غریبه ها لبخند بزنید. این یک بهبود مثبت به حالتان می دهد.
28- با دیگران بخندید و دیگران را بخندانید.
29- کتابی بخوانید که به شما الهام می دهد.
30- حداقل 30 دقیقه را به فراگیری مهارتی اختصاص دهید که در حرفه یا زندگی شخصیتان تغییر ایجاد می کند.
31- فضای کاری خود را تمیز کنید که به شما قدرت تمرکز بالایی می-دهد.
32- یک فهرست از کارهای عقب افتاده تان بسازید و کاری که بیشتر مقاومت را برایتان ایجاد می کند انجام دهید. این به شما احساس کامل بودن می دهد.
33- یک ساعت زودتر سر کار بیایید تا قبل از آمدن همه و شروع زنگ خوردن تلفنها بخشی از کارها را انجام داده باشید. این باعث می شود که تنش کمتری به شما وارد شود.
34- به آهنگهای کلاسیک گوش دهید. مطالعات نشامن داده است که این باعث بهبود کارایی شناختیتان می شود.
35- با آهنگ مورد علاقه تان برقصید.
36- یک حسابدار درونی استخدام کنید و ببینید که آیا هنوز هیچ انزجار یا ناراحتی ای علیه کسی دارید؟ اگر دارید تصمیم بگیرید که ببخشید.
37- تمرین کنید که وعده هایتان را بصورت متناوب و برای حداقل 14 ساعت بخورید. به این معنا که اگر صبحانه را ساعت 8 خوردید، شامتان را ساعت 6 میل کنید. مطالعات نشان داده است که این موجب تعادل قند خون، جلوگیری از بیماریهای زوال افرین و سوزاندن چربی می شود.
38- روزانه چرت کمتر از 30 دقیقه بزنید.
39- ساعت 5 یا 6 صبح بیدار شوید. این به شما انرژی بیشتر می دهد و شما را در طول روز کارآمدتر می کند.
40- حداقل برای 7 یا 8 ساعت در شبانه روز بخوابید.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا عصبانیت رخ می‌دهد و چه تاثیری روی سلامتی شما دارد؟

در

پیشخدمتی که طرز فکر شما را رد می کند. فرد بی مسئولیتی که در بزرگراه‌ها رانندگی می‌کند بدون اینکه از فلاشر استفاده کند. و پخش صدای شادی که موجب می‌شود تا شما عمیق تر و عمیق تر در جهنم صدای ارسالی قرار گیرید.
جزئی‌ترین اذیت ما را در حالت خشم قرار می دهد. اما آیا تا به حال خواسته اید به این فکر کنید که چرا عصبانی می‌شویم؟ اصلا عصبانیت چیست؟ دکتر چارلز. دی. اسپیلبرگر، استاد تحقیقات روانشناسی دانشگاه فلوریدای جنوبی که به مدت 25 سال روی عصبانیت پژوهش انجام داده می‌گوید: «عصبانیت یک هیجان طبیعی است. در مورد آن چیز غیرطبیعی وجود ندارد.(سیارک)


امکان دارد عصبانیت طبیعی باشد اما روی شما تاثیر فیزیکی می‌گذارد. وقتی در طول ترافیک یا بازی فوتبال کودکان عصبانی می شوید سطح هورمون شما افزایش می‌یابد، تنفس شما سریع می شود، نبض و فشار خون شما افزایش می‌یابد، عرق می کنید و دانش‌آموزانتان متعجب می شوند. اساسا بدن شما آماده است تا کاری بکند. این بخش «مبارزه» از پاسخ «مبارزه یا فرار» است. اسپیلبرگر می‌گوید عصبانیت یک مزیت تکاملی است:‌ «ترس و خشم در حیوانات نیز متداول است چرا که به آنها در مبارزه و ادامه حیات کمک می‌کند.»‌
حال مشکل اینجاست که عصبانیت همیشه هم مفید نیست. بیشتر ما به ایستگاه ببرهای آدم‌خوار در خط DMV نمی‌رویم. تاثیرات فیزیکی عصبانیت روی بدن انسان می‌تواند ماندگار باشد. برخی از تحقیقات، ارتباط بین عصبانیت و فشار خون بالا، افسردگی و بیماری‌های قلبی را نشان می‌دهند. یکی از مطالعات نشان می‌دهد، در افرادی که بیشتر مستعد عصبانیت هستند نسبت به افراد کمتر عصبانی، احتمال سه بار حمله قلبی یا بیماری کشنده عروق کرونر قلب وجود دارد. (سیارک)
بنابراین راه حل چیست؟ آیا باید جلوی خشمتان را بگیرید یا می‌خواهید هر بار عصبانی شوید؟ کارشناسان می‌گویند نه. خواه عصبانیت را در خود پنهان کنید خواه خشمتان بترکد، احساس عصبانیت شدید امکان دارد برخی خطرات را بدنبال داشته باشد.
راه حل این است که خشم خود را بازسازی کنید. اسپیلبرگر می‌گوید اولین گام خود آگاهی است. به خودتان اجازه خشمگین شدن ندهید. به جای آن از خشم خود آگاهی داشته باشید. کنترل نمایید. این تنها روش کشف چیزی است که شما را عصبانی کرده است. (سیارک)
هنگامی که مشکل اصلی را شناسایی کردید، به جای اینکه به طور بی معنی عصبانی شوید، منطقا آن را حل نمائید. اگر نسبت به کسی عصبانی هستید درباره آن با او حرف بزنید اما هرگز پرخاشگری نکنید. اگر شرایط خاصی شما را عصبانی تر می کند یاد بگیرید که چگونه برای آن خود را آماده کرده و یا در آینده از آن بهتر اجتناب نمائید.
نکات مدیریت عصبانیت
• نفس بکشید! دم و بازدم عمیق به دیافراگم شما در زیر استخوان قفسه سینه کمک می‌کند. بعد از یک دقیقه یا بیشتر، بایستی کمی احساس دور شدن تنش را حس کنید. می‌توانید هر زمان که خواستید تمرینات تنفسی را نسبت به قوانین خودتان انجام دهید حتی در طول یک شام عصبانی کننده.
• استراحت کنید. وقتی عصبانیت به سراغتان می‌آید، محل را عوض کنید. در صورت امکان، اتاق را ترک یا پیاده روی انجام دهید.
• عقل خود را بکار گیرید. تا 10 بشمارید. خودتان را در سواحل کارائیب تصور کنید. یا یک کلمه آرامبخش را با خودتان تکرار کنید.
• عصبانیت خود را کاهش دهید. ورزش به دلیل فعالیت بدنی می تواند برای استرس زیاد، به عنوان مسکن باشد. کشش های حرکتی آهسته از جمله یوگا را انجام دهید. (سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 نکته برای زندگی سالم تر

در

نگران نباشید من اینجا نمی نشینم که به شما امر کنم در صورتی که درست غذا بخورید یا ورزش کنید لاغر میشوید و آسوده زندگی میکنید.
زندگی آسان نیست. چیزی که من به شما میگویم این است که نگران وزن خود نباشید. درست است، وزنه‌ها را فراموش کنید و لباس‌هایی بخرید که در آن‌ها احساس راحتی میکنید و بدن خود را دوست داشته باشید و فقط بر روی سلامت خود تمرکز کنید. (سیارک)  


آیا گیج شده‌اید؟ مشکلی نیست. این‌ها بخشی از چیزهایی است که همه جا میشنوید و میخوانید. لازم نیست لاغر باشید تا سالم باشید و لازم نیست چاق باشید که مریض شوید. این‌ها ده مورد از نکته‌هایی هست که از همین امروز سالمتر زندگی کنید:(سیارک)  
پیش از دو وعده غذای آماده در روز نخورید. به عنوان مثال اگر به جای بلغور جو شیرینی دانمارکی خوردید و به جای ساندویچ بوقلمون تکه شده، ساندویچ آماده خوردید، دیگر در آن روز غذای آماده نخورید. غذاهای آماده پر از شکر و نمک و چربی‌های ناسالم هستند و فیبرهای لازم را در خود ندارند.
با هر وعده غذایی خود یک تکه میوه یا سبزیجات نیز بخورید. برای صبحانه نان تست با پنیر میخورید؟ چند تکه توت فرنگی هم به آن اضافه کنید. برای ناهار ساندویچ درست کردید؟ کمی هم بروکلی در سس بزنید و به همراه آن بخورید.
هر موقع که میتوانید راه بروید. اگر کمتر از شش طبقه قرار است بالا بروید از پله‌ها استفاده کنید. در قسمت دورتر پارکینگ پارک کنید و بقیه مسیر را قدم بزنید. به جای اینکه از پنجره راننده غذا بخرید پیاده شوید و به داخل رستوران بروید. به جای اینکه به همکارتان که آن طرف اتاق نشسته است ایمیل بزنید، بلند شوید و با وی رو در رو حرف بزنید. در آخر روز تمامی این قدم‌ها جمع میشوند.
غذایی که نباید بخورید را نخرید. هیچ وقت انسان‌هایی که میگویند نمیتوانند در مقابل بستنی و چیپس مقاومت کنند ولی همیشه چیپس و بستنی در خانه دارند را درک نکردم . اگر برای فرزندانتان این غذاها را میخرید، دیگر اینکار را نکنید، آن‌ها هم همانقدر به این غذاها احتیاج ندارند که شما ندارید.
فقط یک بار در ماه بیرون غذا بخورید. شکم و جیب شما از شما ممنون خواهند بود.
حداقل سه ساعت در هفته رابه خودتان اختصاص دهید. در این زمان بچه‌ها را نمیگردانید، خانه‌تان را تمیز نمیکنید، سر کار نیستید و هیچ کاری جز برای رضایت خودتان انجام نمیدهید. این زمانی است برای اینکه هر کاری که دوست دارید انجام دهید. زنان نیاز به چنین زمانی برای از بین بردن هورمون‌های استرس دارند، این هورمون‌ها میتوانند باعث افزایش چربی بدن و همچنین بیماری‌های خطرناک شوند. (سیارک)  
یک قدم شمار بپوشید و هر روز برای ده هزار قدم هدف گذاری کنید. شواهدی که به سود این ماشین‌های باتری‌ای وجود دارد بسیار جالب است. یک تحقیق نشان داده است که افراد تنبلی که هدف ده هزار قدم در روز را دنبال کرده‌اند سلامتشان بهبود یافته، فشار خونشان کم شده و تغییر وزنشان در حد افرادی بوده که هر روز ورزش میکردند. به طور کلی مطالعات نشان داده است که هشت تا ده هزار قدم (حدود پنج مایل) قدم زند میتواند کمک کند که وزنتان کم شود و دو هزار قدم در روز میتواند باعث شود که وزنتان ثابت بماند و افزایش نیابد.
یک دفترچه ثبت خوراکی نگه دارید. نه برای اینکه ثبت کنید که چه چیزی میخورید بلکه برای اینکه ببینید چرا میخورید. خیلی از افراد برای مقابله با احساسات منفی و حوصله سر رفتگی غذا میخورند. اگر شما هم همین طور هستید برای یافتن یک راه بهتر، با دیگران صحبت کنید.
نوشابه و آب میوه نخورید. این‌ها منابع بزرگی از کالری اضافی و قندهای ناسالم هستند و از نظر غذایی ارزشی ندارند. به جای آن سمت لبنیات کم چرب، آب یا چای سرد بدون شکر بروید.
فعالیت فیزیکی پیدا بکنید که از آن لذت میبرید. این فعالیت میتواند باغ بانی، کایاک سواری، گلف، تنیس، پیاده روی، دوچرخه سواری یا سنگ نوردی باشد. علاوه بر اینکه از نظر جسمی سالمتر میشوید با افراد جدید آشنا میشوید و سطح اضطرابتان نیز کاهش مییابد. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

8دستور العمل برای داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی

در

(سیارک)  : مردم آمریکا این روزها عمر طولانی تری دارند اما از سوی دیگر بیشتر به بیماری های مزمن مانند حمله قلبی و دیابت دچار میشوند که باعث کوتاه شدن عمر و افزایش هزینه های درمانی آنها میشود.بر اساس اطلاعات مرکز کنترل یا پیشگیری از بیماری ها از 133 میلیون فرد بالغ حدود 50 درصد در حال حاضر از یک بیماری مزمن رنج میبرند.


چنین آمار سرسام آوری ممکن است باعث شود فکر کنید که بیماری و رنج جسمی موضوعی متقارن با افزایش سن است،اما افزایش سن همیشه به معنای ناتوانی یا بیماری نیست.در این پست 8 دستورالعمل برای اینکه در این سال های طلایی عمر سالم،شاد و قوی تر بمانیم از جانب افراد متخصص بیان شده است.

هیچوقت دیر نیست!
هیچوقت برای شروع یک روش زندگی سالم تر دیر نیست.حتی کسانی که در دهه 60 یا 70 زندگیشان هستند هم میتوانند برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن کاری انجام دهند.
مارگرت مور،آموزش دهنده ی برنامه جامع افزایش سن سالم CDC میگوید: "من فکر میکردم که سنین بعد از 60و65 شبیه یک افسانه است.شما دیگر کار بیشتری نمیتوانید انجام دهید!" اما حقیقت این است که: " کارهای زیادی است که شما میتوانید برای سالم ماندن در سنین بالا انجام دهید".
مور میگوید: "قطعا برای سالم ماندن در سنین بالا تغییراتی لازم است،اما این مبه معنی عدم توانایی یا بیماری نیست".

بیشتر ورزش کنید!
متخصصان میگویند اگر تنها یک راه برای سالم تر شدن و در امان ماندن از بیماری ها وجود داشته باشد،آن ورزش کردن است! وهیچوقت هم برای اینکار دیر نیست.
متخصص سنین بالا کارمل.ب.دایر که طراح بخش کهولت و مسکن در دانشگاه پزشکی تگزاس در هوستون است میگوید: "من افرادی را میشناسم که در دهه70 زندگیشان ورزش را شروع کرده اند و منافع زیادی از آن حاصل نموده اند".
ورزش باعث کنترل وزن بدنتان،کاهش فشار خون و قدرتمندی عضله هایتان میشود که با جلوگیری از زمین خوردنتان باعث میشود آسیب کمتری ببینید.
دایر میگوید که افزایش حجم عضلانی باعث میشود بدنتان داردها را بهتر تجزیه کرده و مانند افراد جوان آن ها را بهتر دفع کند.
فعالیت جسمی همچنین خطر ابتلا به جنون و بیماری هایی نظیر آن را هم کاهش میدهد.
مور میگوید در سنین بالا نیازی به فعالیت های شدی مثل رفتن به باشگاه وجود ندارد بلکه هر فعالیتی که جسم را به کار بیندازد مفید است.

منعطف بمانید
دایر میگوید تمرین کششی روزانه مهم است،عضلات شما در حین فعالیت های روزانه باید کشیده و منقبض شوند و ورزش های کششی انعطاف شما را افزایش میدهد.
او میگوید: "باور نمیکنید که پنج دقیقه حرکت کششی هرصبح تا چه اندازه میتواند در سنین پیری به شما کمک کند،اما واقعا اینطور است".
محققان دانشگاه پزشکی و علم در دانشگاه اورگان میگویند یوگا انعطاف پذیری شما را افزایش میدهد و خطر ابتلا به ورم مفاصل و فیبروما را کاهش میدهد.
جیمز کارسون روانشناس و استاد OHSU میگوید: "یوگا تکنیک هایی مثل تنفس درست و مدیتیشن را آموزش میدهد که باعث قدرت و تعادل بدن خواهد شد".(سیارک)  

وزنتان را کنترل کنید
مطالعات نشان میدهد که کنترل وزن با ورزش و تغذیه صحیح منافع زیادی دارد.
بر اساس CDC اگر بتوانید وزنتان را متعادل نگه دارید خطر ابتلا به دیابت که حدود 23.3 میلیون آمریکایی به آن دچارند و همچنین انواع آرتروز که 19 آمریکایی را رنج میدهد، را در خود کاهش میدهید.
یکی از راه های تغذیه سالم خوردن میوه جات سبزیجات تازه است.
تالماج میگوید: "ما میدانیم افرادی که حداقل پنج وعده میوه و سبزی را در روز میخورند فشار خون کمتر، گرفتگی عروق قلبی کمتر،احتمال ابتلا به سرطان کمتر،ایمنی بدن بهتر و درصد احتمال کمتری برای ابتلا به دیابت و چاقی دارند".

کمی پیشگیری
آزمایشات پیشگیری،مانند تزریق واکسن،نمونه برداری از سینه،رادیوگرافی قلب و تست سرطان برای افزایش سن بی خطر بسیار لازم اند.
مور میگوید که مواظب عوامل بیماری بودن مانند نظارت بر فشار خون و مراحل اولیه دیابت میتواند تفاوت چشمگیری در ابتلا به ناتوانی ها در کهولت سن داشته باشد.
او میگوید: "اکرچه واقعا نمیشود جلوی همه بیماری ها را گرفت اما حداقل میتوان از آن هایی که کم کم سراغمان می آیند پیشگیری کرد".
همچنین راه های برای پیشگیری از پیشرفت بیماری آرتروز،که رایج ترین بیماری در ملت بوده و حدود 46 میلیون فرد بالغ که نصف آن ها پایین 65 سال هستند به آن مبتلا هستند،وجود دارد.با آموزش در این زمینه،محافظت در برابر آسیب های جسمانی و فعالیت جسمی میتوان تاثیرات این بیماری را کاهش داد.
چارلز هلمیک که کمک کار برنامه آرتروز CDC است میگوید: "وقتی آرتروز دارید،فعالیت جسمانی میتواند باعث کاهش درد فیزیکی و علایم بیماری شود،به نظر عجیب میرسد اما طبق اسناد صحت دارد".(سیارک)  

با روحیه و خوشبین بودن
پیوستن به برنامه های مذهبی و داشتن دیدی روشن به آینده با یک زندگی شاد و سالم تر مرتبط است.برای مثال،مطالعه ای در سال 2006 نشان داد که رفت و آمد مرتب به کلیسا میتواند 1.8 تا 3.1 سال به عمر انسان اضافه کند.
دایر میگوید فعالیت های روحیه بخشی مانند مدیتیشن میتواند برای سلامتی مفید باشد.
دسته ای از تحقیقات میگویند که افراد خوشبین بیشتر زندگی میکنند و کمتر به بیماری های حاد مثل حمله قلبی دچار میشوند.
برای مثال تحقیقی در سال 2004 که روی 1000 مرد و زنی که خود را خوشبین میدانستند نشان داد که آن ها 55 درصد احتمال کمتری برای مرگ و 23 درصد احتمال کمتری برای ابتلا به بیماری های سکته قلبی نسبت به افراد بدبین در یک بازه زمانی 9 ساله داشته اند.
دایر میگوید: "من بیش از 20 سال در حال کار ورزشی برای کهن سالان بوده ام.اینگونه فهمیده ام که افرادی که خودشان ا خوشبین توصیف میکردند بهترین اتفاقات را تجربه مینمودند.بنظر میرشد آنها زندگی شادتر و طولانی تری دارند".
"من فکر میکنم که اگر شما خوشبین ومثبت باشید؛عملکرد بهتری خواهید داشت و احساسات زیباتری پیدا خواهید کرد".(سیارک)  

داوطلبی برای کمک به دیگران
در مطالعه ای که در ماه جاری انجام شد،محققان دانشگاه میشیگان نمونه ای ازمایشی از دانش آموزان دبیرستان وینسکانسین را از زمان فارغ التحصیلی،از سال 1957 تا اکنون، دنبال کردند.در سال 2004 داوطلبان اعلام کردند که چه مدت یکبار در این ده سال داوطلب شده اند و دلایل داوطلب شدنشان را توضیح دادند.برخی از شرکت کنندگان دلیلشان را کنک به دیگران بیان کردند در حالی که دلایل دیگران بیشتر خود محورانه بود،مثل:"فرار از مشکلات شخصی".
محققان دلایل آن ها را با اطلاعات سطح سلامتیشان مقایسه کردند و بررسی کردند که چه تعدادی از آن ها تا سال 2008 هنوز زنده اند.
نتایج نشان داد کسانی که بخاطر دیگران داوطلب شده بودند نسبت به کسانی که برای خودشان داوطلب شده بودند یا اصلا داوطلب نشده بودند مرگ و میر کمتری داشتند.
از 2348 نفر که داوطلب نشده بودند 4.3 درصد تا سال 2008 فوت شده بودند و افرادی هم که هدفشان برای داوطلبی خودشان بود آمار مشابهی داشتند: 4 درصد.
بهرحال تنها 1.6 درصد از کسانی که هدفشان برای داوطلبی متمرکز بر دیگران بود درگذشته بودند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۹باید دغدغه ها و استرس های روزمره کم بشه اما مگه میشه؟

۱۳۹۵/۱۰/۲۸باید بریم روستا زندگی کنیم.

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Artă metaforică ÃŽmi place la nebunie cum se joacă cu minÅ£ile noastre! ÃŽnainte să citesc interpretarea, mi se păruse că acea clepsidră e semnul invu#itulii&n8230;cumfa tot legat de timp, dar exact opusul

در ادامه بخوانید...

آنچه در باره پاهای خودتان باید بدانید

در


یک نوزاد هیچ ناراحتی از میخچه یا ورم پا ندارد، ولی بمحض اینکه شروع به پوشیدن کفش کند ناراحتیهایش شروع می شود حال از خود می پرسیم که چگونه یک متخصص می تواند به او کمک کند؟
نوشته های قدیمی مصر که بین 1500 تا 2000 سال قبل از میلاد بخط هیرو گلیف نوشته شده برای بیماران و بیماریهای پا دستورات بهداشتی می دهد. از وقتی که بشرشروع براه رفتن می کند پاهایش تمام وزن بدن او را با ضربه هایی که در موقع راه رفتن ، پریدن ، بالا رفتن و شنا کردن به آنها وارد می شود تحمل می کند. این شگفت انگیز نیست که پاها فرسودگی و ناراحتی ها را تحمل می کنند. درحقیقت اگرخوب توجه کنیم مشکلات بزرگتر با استفاده از جوراب کوتاه و بلند ، پوتین و کفش بوجود می آیند و بعد بیماریهای مختلف  پا به ان اضافه می شود و نشانه های تمدن در ناراحتیهای پا آشکار می شود.(سیارک)

پاها در بشر اولیه

نقاشیها و کنده کاری های انسانهای اولیه که برای ما بجا مانده نشان می دهد که پاها با هیچ پوتین یا کفشی پوشیده نشده بود.در نقاشی غارها گاهی بنظر می آید که پاها تغییر شکل داده اند،طبیعتا چنین پاهای عریانی در معرض بریدگی ، سائیدگی ، سوختگی و سوراخ شدن و آلودگی قرار داشت
بهر حال پاهای بشر آنزمان در معرض اثرات میکروب کش اشعه ماورابنفش خورشید هم بود ، ورزش های نامحدود باعث می شدکه عضلات و مفاصل بوضع خوبی نگهداری شوندو پوست پا قادر بود با آزادی عرق کند.امروزه در اولین فرصت برای کودکانی که براه می افتند برای آنها ج.راب و کفش تهیه می کنیم و بدینطریق پای کودکان خود رادر آغاز ظریف و حساس ، لطیف و بالاخره آسیب پذیر می سازیم.
قدیمی ترین و بهداشتی ترین پاپوش از پوست حیوانات بود که دور هر پا پیچیده می شد، این کفشهای بی رویه در مصر بوجود آمد که با نخ های چرمی بسته می شد. خیلی جالب است که چنین کفش هایی از پوست گوزن و کفش های روباز به اجتماعات غرب در قرن بیستم کشانیده شده است.
هر چه زمان می گذشت پاها با کفشهای چوبی ، پوست حیوانات یا کفش های پارچه ای پوشیده می شد، چنین کفش هایی اغلب بی مهارت و با عجله ساخته می شد، و در اثر محدود کردن حرکت استخوان ها ، ماهیچه ها و مفصل ها به پاها آسیب می رسانیدو پاهای در حال رشد کودک را بدشکل می ساخت.

میخچه پا چگونه بوجود می آید؟

هیچ شرحی از وضع پا غیر از خشن ترین نوع کفش بجا نمانده است.اصطکاک بین سطح پوست و آستر داخلی کفش کم کم میخچه هایی از پوست کلفت شده را بوجود می آوردکه احتیاجی به پوشاندن آنها با جوراب یا پارچه نبود شایدمشهورترین و مصیبت آمیز ترین مثال از تغییر شکل در نتیجه ی رسوم قدیم چینی ها برای زنان جوان بوجود آمده باشد.پاهای خیلی ظریف در خانواده های اشرافی چینی آن روز بعلت استفاده از کفش های چوبی کج و بیقواره می شد.در قرون وسطی کفش تخت چوبی یا تمام چوبی ارزان بود و عموم تا وقتی کفش های چرمی ساخت دست که نشانه ی ثروت اشراف بود از آن استفادهمی کردند. انقلاب صنعتی مقدمه ی ساختن کفش با دوام در شروع قرن نوزدهم بود که تا اندازه ای شکل و اندازه ی پا در نظر گرفته می شد.(سیارک)
پوتین یک کفش عمومی و لازم برای کارگران ، صنعتگران،کشاورزان و سربازان شد. در دوره های جدیدتر پاهای ما رنج و درد زیادتری از کفش ها تحمل کرده اند. این امر در زنان بیشتر بود . زمانیکه کفشها ازمواد مصنوعی ساخته شد، یک قسنت اصلی آن بسبک لباس های زنان و برنگ آن در آمد. بعد پاشنه های مختلف کفش بوجود آمدکه توسعه یافته و باریکتر شد تا بشکل یک میخ نوک تیز درآمد.
بیشتر وزن بدن روی پا می افتد و در نتیجه اصطکاک پوست زیاد می شودو سرانجام گاهی شکل استخوان تغییرپیدا می کند.با پوشیدن مکرر ، بتدریج کفش بشکل پا در می آیدو پاها تقریبا در فشار قرار می گیرند بهر حال عده ی کمی از کارخانجات کفش سازی می توانند کفش های راحتی بسازند. طبیعی است که بیماریهای پا یکی دوتا نیست از میخچه ، پینه، خارش فراوان لای انگشتان ، تاول زدن های معمولی تا زخم هاودردهای مختلف همه و همه با کفش های نامناسب  برای پا پیش بینی می شود.(سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

بازی کردن چگونه عادت تغذیه ای ما را دستخوش تغییر می کند

در

بازی ما را هیجان زده می­کند

ممکن است بعد از یک بازی و مبارزه ­ی طاقت­ فرسا با دوستان خود، بسیار هیجان زده شوید و در حالت رضایت ذهنی قرار بگیرید. معمولا در این شرایط بدن تمایل به خوردن دارد و در میان تمامی خوراکی ها معمولا غذاهای چرب با مزه های تند و نوشیدنی های قندی را ترجیح می­دهد. در این مواقع اشتهای زیادی دارید و تا سیری کامل از خوردن دست نمی­کشید. درست مثل زمانی که بعد از یک بازی طولانی در گیم نت با دوستان خود به فست فود می­روید و چند بشقاب مرغ سرخ شده و کوکا­کولا را می­بلعید. از آنجا که توان فکری و قوای ذهنی شما تا حد امکان تخلیه شده و بدن در یک حالت احساس غلط و موقت است، بلافاصله پس از خوردن، بدن تمایل به خواب و استراحت فیزیکی پیدا می­کند و این یعنی فرآیند به خوردن و در نهایت خواب یا لم طولانی منجر می­شود. در این شرایط سعی کنید اشتهای زیاد خود را با غذا­های سبک ولی حجیم مثل سالاد یا میوه مهار کنید و بعد از استراحت فیزیکی و ذهنی کامل به خوردن وعده کامل بپردازید.

می­خوریم و هم­زمان  بازی می­کنیم

این شرایط را به دو گونه می­توان تعبیر کرد. یک اینکه موقع بازی، غذا هم می­خوریم! که این جریان ممکن است باعث عجله در خوردن یا خوردن بیش از معمول شود که هر دو برای بدن ضرر دارند و می­توانند منجر به جذب کالری بیشتر شوند. حالت دوم این است که در زمان بازی به خوردن نتقلات و خوراکی­های بی ارزش نظیر چیپس و پفک مشغول شویم. این اتفاق بیشتر زمانی می ­افتد که با دوستان خود به فیفا و تکن بازی کردن مشغول هستیم. در این شرایط سعی کنید از خوراکی ها و تنقلات در جه یک مانند آجیل، نوشابه های گازدار کم کالری، آب میوه های طبیعی و میوه ­های خشک استفاده کنید.(سیارک)

میزان خوراکی ­های دم دست خود را کم کنید و سعی کنید با بیشتر نوشیدن، میل خود به خوردن را کاهش دهید. به طور خاص یک نوشیدنی داغ مانند شیرنسکافه یا قهوه­ ی تلخ اشتهای شما را کاهش می­­دهد و اجازه می­دهد بیشتر روی بازی کردن تمرکز کنید. چند لیوان آب خنک هم از منحرف کردن شما از زیاده خوری کافی است.

به جای خوردن بازی کنیم

خیلی از مواقع پیش می­­ آید که در بازی افراط می­کنیم و مثلا برای ساعت ها یا چند شبانه روز خود را مشغول یک بازی می­کنیم. در این شرایط ممکن است نظارت و دقت خود را بر روی استراحت کردن و غذا خوردن از دست بدهیم. این حالت اگر منجر به کم خوردن و یا اصلا غذا نخوردن شود تاثیری روی اضافه وزن نخواهد داشت، ولی ممکن است عوارض دیگری مثل کمبود آب، املاح، ویتامین­ها و دیگر ریزمغذی­ های ضروری بدن را به همراه داشته باشد. در این مواقع اگر مراقب نباشید چند روز کم خوری و فشار بازی می­تواند شما را خسته، افسرده و مریض کند و آن وقت مجبور هستید چند روز به خود استراحت کامل بدهید تا مشکل بوجود آمده رفع شود. برای جلوگیری از چنین اتفاقی سعی کنید طولانی بازی نکنید و تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید. مثلا در روز از 5 وعده مختصرتر به جای دو یا سه وعده حجیم استفاده کنید و بین هر دور بازی از میوه، نوشیدنی یا میان­ وعده­ های سبک و مختصر استفاده کنید. غذاهای دیر هضم مانند پروتئین ها بر اینگونه رژیم ها تاثیری ندارند.

به جای خوابیدن هم بازی می­کنیم

کم خوابی می­تواند باعث چاقی و اضافه وزن شود. دلیل این مسئله آن است که در اثر بی­خوابی در ضعف و خستگی دائمی قرار می­گیرد و تمایل به خواب پیدا می­کند. شما مانع این واکنش طبیعی می­شوید و سعی می­کنید برای ادامه بازی، بیشتر بیدار بمانید و بدین ترتیب بدن را مجبور به ابراز گرسنگی بی دلیل می­کنید. بدن شما برای رفع خستگی که ناشی از کم خوابی است تمایل به خوردن نشان می­دهد و ترشح بزاق دهان زیاد می­شود. شما می­خورید و متاسفانه چون دلیل خستگی چیز دیگری است مشکل همچنان باقی است. بنابراین بیشتر و بیشتر می­خورید و این مسئله خود باعث شوک کالری و طبیعتا ذخیره چربی در بدن می­شود. به علاوه در این موارد چون بدن تمایل به رفع آنی خستگی دارد ناخودآگاه به سمت غذاهای شیرین و کربوهیدرات ها متمایل می­شود که خود اصلی ترین گروه­ های چاق کننده در بین غذاها هستند. بنابراین اجازه ندهید بازی وقت خواب مفید و ضروری شما را کم کند و در صورت تمایل به خوردن، بهتر است به رخت­خواب بروید تا سر یخچال!(سیارک)

بازی ما را خسته می­کند

بعد از یک بازی طولانی، احتمال پیش آمدن چند حالت وجود دارد، یکی از این حالات زمانی است که شما از انجام یک بازی طولانی خسته و کلافه شده باشید. در این حالت ذهنی که بیشتر با خستگی و بی­ رضایتی همراه است، بدن معمولا تمایلی به خوردن و آشامیدن ندارد. در این شرایط سعی کنید یک نوشیدنی خنک با قند بسیار کم بنوشید و اندکی به ذهن خود استراحت دهید. بدن بعد از چند ساعت استراحت به شدت احساس گرسنگی می­کند و توصیه می­شود در این چند ساعت خود را به فعالیت بدنی یا قدم زدن مشغول کنید یا با دوستان خود به بیرون بروید و سعی کنید بیش از معمول کالری بسوزانید. بدین ترتیب اشتهای خود را کم می­کنید و آنتالپی بدن را در شرایط نرمال نگه می­دارید. اگر بتوانید چند ساعتی را در این بین بگنجانید، می­توانید پس از آن با خیال راحت یک وعده غذای کامل را نوش جان کنید.

بازی کردن بعد از یک وعده غذایی سنگین

بارها پیش می­ آید که پس از خوردن یک وعده غذایی حجیم و سنگین تمایل به لم دادن یا مثلا بازی کردن پیدا می­کنید. این عادت بسیار خطرناک است، زیرا بازی بعد از خوردن و سنگینی، قوای ذهنی شما را تحلیل می­برد و این تحلیل بعد از چند ساعت به خواب یا استراحت مطلق منجر می­شود. در این حالت انواع خیانت­ ها را به خود کرده ­اید و هر چه لطف بوده برای برآمدن شکم خود نموده­ اید. در این حالت، درست در زمان هضم و سوخت غذا به خواب فرو می­روید و در نتیجه دچار شک کالری می­شوید. بعد از خوردن زیاد، طولانی بازی نکنید. بهتر است اول استراحت کنید و بعد به بازی مشغول شوید. تا حد امکان ساعات بازی را کم کنید و آن را به یک فعالیت بدنی مختصر ختم کنید. آب با لیموی تازه به عدم خستگی ذهنی و رقیق شدن خون کمک می­کند. چای سبز نیز راه حل بدی نیست. ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...