چرا هواپیما در باند فرودگاه قوس آب درست می کند

در

هواپیما

 

چیزهای عجیب و غریب زیادی در دنیای هواپیمایی وجود دارد. به عنوان مثال ، روشی برای ایجاد قوس آب برای هواپیما وجود دارد. این کار به منظور شستن  پس از یک پرواز طولانی و دشوار انجام نمی شود. جالب ترین چیز این است که ایجاد چنین قوسهایی از فناوری هواپیما کاملاً اخیراً  آغاز شده است. وقت آن است که دریابیم چرا جت های قدرتمند آب بر روی هواپیما هایی که از باند عبور می کنند روشن می شوند.

 

هواپیما

زیبا به نظر می رسد.  / عکس


همانطور که در بالا اشاره شد ، "قوس آب" برای هواپیماها به هیچ وجه یک روش فنی نیست. در واقع ، این یکی از سنت های زیبایی است که در سال های اخیر در فرودگاه های مختلف جهان محبوبیت گسترده ای پیدا کرده است. آنها به افتخار وقایع مهم قوس می زنند. به عنوان مثال ، هنگام ورود اولین پرواز یا ورود یک مدل هواپیمای کاملاً جدید به فرودگاه.

 

واقعیت جالب : سنت ایجاد "طاق آب" از نیروی دریایی به هواپیمایی آمد. این آیین در میان ملوانان وجود داشته است.

 

هواپیما

یک سنت زیبا  / عکس

 

اعتقاد بر این است که اولین "طاق آب" توسط كارمندان فرودگاه سالت لیك سیتی در اواخر دهه 1980 برای كاپیتان یكی از بوئینگ 767 ساخته شد كه پس از چندین دهه خدمت سرانجام بازنشسته شد. در دهه 1990 ، این سنت به سرعت محبوبیت یافت ، ابتدا در ایالات متحده ، سپس در کشورهای اروپایی ، و خیلی زود این رسم در سراسر جهان آغاز شد. تجهیزات اطفا حریق فرودگاه "قوس آب" را می سازند.

 

هواپیما

در تمام دنیا تمرین می کنند.  / عکس


تنها موردی که ایجاد طاق در زیر آن نیز دارای مفهوم منفعت طلبانه است ، فصل زمستان است. در این زمان می توان از "قوس های آب" آب گرم برای شستن برف از بدنه هواپیما استفاده کرد. پس از آن ، بدنه هواپیما با ترکیبات ویژه ای ، از جمله یک افزودنی ضد خوردگی و اتیلن گلیکول پوششداده می شود.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

جالب ترین فرودگاه با بالاترین تکنولوژی

در
بسیاری از ما اغلب در سفر های هوایی گاهی اوقات مسیر خود را نه تنها برای کوتاه ترین مسیر هواپیما، بلکه برای گذر از فرودگاه های خاص با تکنولوژی بالا نیز طراحی می کنیم. دلیل آن این است که در بعضی از فرودگاه ها هیچ امکانات قابل توجهی وجود ندارد اما در بعضی از آنها حتی چند ساعت زمان برای رفتن به همه مغازه ها و صرف غذا شیک در رستوران ها کم است.
 
امروزه باشگاه های هوایی به عنوان مراکز خرید و تفریحی تمام عیار ساخته شده اند که همه ی موسسات مورد نیاز برای زندگی، از یک آرایشگر تا یک ورزشگاه و مغازه های متعدد در آن موجود است. زیبا ترین و جالب ترین فرودگاه ها در جهان کدامند و از کدام تکنولوژی پیشرفته استفاده می کنند؟
 
احتمالا شما حتی نمی توانید تصور کنید که عبارت "فرودگاه زیبا" می تواند یک فرودگاه در اروگوئه، نزدیک پایتخت، مونته ویدئو باشد. هر ساله حدود دو میلیون مسافر از طریق فرودگاه بین المللی کاراسکو سفر می کنند و معماری بی نظیرساختمان فرودگاه را می بینند. در ظاهر بسیار زیبای ساختمان به نظر مانند یک بشقاب پرنده به نظر می رسد، به عکس زیر نگاه کنید:
فرودگاه بین المللی کاراسکو
طراحی های غیر معمول نیز برای دفاتر معماری مختلف در جهان مشهور است و یکی از آنها در ایتالیا، Fuksas واقع شده است. معماران این دفتر تخیلات خود را در ایجاد یکی از جالب ترین فرودگاه ها در جهان - شنژن Bao'an به واقعیت تبدیل کرده اند.
تعداد زیادی مسافر در سال واقعا برق زیادی را صرف می کنند و این ساختمان با استفاده از نور طبیعی به لطف پنجره های شش ضلعی که در سراسر سقف قرار گرفته اند، جزو سازه های مدرن در استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر شناخته شده است.
 
تقریبا برای مدت طولانی تمام فرودگاه ها دارای Wi-Fi رایگان هستند، اما در مورد استخر آزاد در سقف فرودگاه و یا سینمای 24 ساعته، که هر مسافر می تواند به صورت رایگان استفاده کند اطلاع دارید؟ طبق گفته Skytrax، چنین امکاناتی می تواند در فرودگاه سنگاپور Changi ، که چندین سال به عنوان "بهترین فرودگاه در جهان" شناخته شده است، پیدا شود.
چه چیز دیگری را می توان در  فرودگاه ها از فن آوری پیشرفته یافت؟

کپسول خواب

کپسول خواب
ممکن است اغلب در طول سفر هوایی اتفاق بیفتد که پرواز بیش از 24 ساعت طول می کشد تا از نقطه A به نقطه B برسد. با توجه به بودجه، مردم معمولا در یک هتل در نزدیکی فرودگاه اقامت دارند و یا تنها داخل فرودگاه منتظر می مانند. برای راحتی مسافران، در حال حاضر کپسول های ویژه برای خواب در فرودگاه ها طراحی شده اند، که در برخی موارد حتی رایگان هستند. به عنوان مثال می توان از فرودگاه Vnukovo در مسکو نام برد . هزینه یک ساعت 350 روبل است ، در صورتی که شما نیاز به حداقل 8 ساعت خواب داشته باشید که کمی ارزان تر حساب می شود.

ربات دستیار در فرودگاه

ربات دستیار در فرودگاه
در یکی از بزرگترین فرودگاههای اروپا، Skhhiphol، در هلند، دستیاران رباتی ظاهر شده اند، که می توانند در حمل و نقل محموله کمک کنند. بنابراین، اگر واقعا دوست دارید که در روند جدیدترین فن آوری قرار گیرید، ما توصیه می کنیم از فرودگاه های زیر دیدن کنید: دبی، اسپیپول، چانگی، اینچئون سئول، هنگ کنگ.

نظرات

در ادامه بخوانید...

نحوه پذیرایی از مسافران هواپیما در 17 کشور

در
مهم نیست که ما برای کار و یا برای استراحت به جایی پرواز می کنیم ، همیشه ما علاقه مندیم بدانیم که نحوه پذیرایی شرکت هواپیما یی چگونه خواهد بود؟ نحوه پذیرایی و تغذیه مسافران در پرواز به عوامل زیادی بستگی دارد: مسیر ، زمان روز یا شب ، مدت پرواز ، کلاس سرویس. بنابراین ، همین خطوط هوایی در برخی موارد می توانند چای شیرین را عرضه کنند ، و در برخی دیگر - یک شام دلچسب.
 
sayarak.com به عموم مردم نگاه کرد  ، جایی که مسافران عکس هایی از وعده های غذایی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند ، و تعدادی عکس جالب نیز انتخاب می کنند.
 

هواپیمایی فرانسه

پرواز پاریس - واشنگتن ، کلاس اقتصادی ، زمان سفر - 8 ساعت 25 دقیقه. در عکس - گزینه ناهار که از فهرست انتخاب شده است.
 

پرواز شیکاگو - هنگ کنگ

بسیار مجلل در کلاس 1 در پرواز شیکاگو - هنگ کنگ ، که 16 ساعت طول می کشد تغذیه می شود. و این فقط 3 ظرف است. آنچه بقیه غذا به نظر می رسید را می توان در زیر ببینید.

شرکت هواپیمایی ترکیه

پرواز Ekaterinburg - استانبول ، زمان سفر - 4 ساعت و 50 دقیقه. در عکس - یک وعده غذایی عصرانه.
 
خرسون - پرواز استانبول ، کلاس تجاری ، زمان مسافرت - 1 ساعت و 45 دقیقه.
 

هواپیمایی سوئیس

پرواز پاریس - زوریخ ، زمان سفر - 1 ساعت 40 دقیقه.
 
پرواز مسکو - زوریخ ، کلاس اقتصادیی ، زمان سفر - 3 ساعت و 35 دقیقه.
 

پرواز زوریخ - بوئنوس آیرس

پرواز زوریخ - بوئنوس آیرس ، زمان سفر - 13 ساعت ، پرواز شبانه. چندین بار در پرواز تغذیه می شوید. عکس شام را نشان می دهد.
 

هواپیمایی ازبکستان

پرواز تاشکند - سمرقند - کازان ، کلاس اقتصادی ، زمان سفر در کل 13 ساعت بوده است. به هر حال ، شرکت های هواپیمایی امسال ازبکستان در رتبه بندی خطوط هوایی با خوشمزه ترین غذاها در پرواز قرار گرفتند.
 

پرواز آناپا - پرواز مسکو

پرواز آناپا - پرواز مسکو ، زمان سفر - 2 ساعت 10 دقیقه.
 

هواپیمایی لوفت هانزا

پرواز مونیخ - مسکو ، زمان سفر - 3 ساعت 5 دقیقه ، پرواز روزانه.
 

هواپیمایی بلویا

پرواز مینسک - مسکو ، زمان سفر - 1 ساعت و 20 دقیقه.
 

هواپیمایی آلیتالیا

پرواز مسکو - رم ، زمان سفر - 3 ساعت و 30 دقیقه ، پرواز صبحگاهی.
 

هواپیمایی سنگاپور

پرواز مسکو - سنگاپور ، کلاس اقتصادی ، زمان سفر - 10 ساعت. عکس صبحانه را نشان می دهد.
 

خطوط هوایی قانتاس

پرواز توکیو - بریزبن ، کلاس اقتصادی ، زمان سفر - 9 ساعت. به نظر می رسد یکی از وعده های غذایی است.
 

خطوط هوایی اتیوپی

پرواز آدیس آبابا - ژوهانسبورگ ، زمان سفر - 5 ساعت و 25 دقیقه.
 

پرواز مسکو - آتن

پرواز مسکو - آتن ، زمان سفر - 4 ساعت 10 دقیقه ، یکی از گزینه های انتخاب ناهار است.
 

هواپیمایی قطر

پرواز بانکوک - دوحه ، کلاس تجاری ، زمان سفر - 7 ساعت ، پرواز صبحگاهی. در این عکس فقط یک ظرف از چند مورد را می بینیم.

دوحه - پرواز بانکوک

دوحه - پرواز بانکوک ، کلاس اقتصادی ، زمان سفر - 7 ساعت.  در این عکس  برای ناهار پیشنهاد کرده است.
 

پرواز کالینینگراد - سن پترزبورگ

پرواز کالینینگراد - سن پترزبورگ (2015) ، کلاس تجاری ، زمان سفر - 1 ساعت 35 دقیقه.
 

شرکت هواپیمایی دولتی کره شمالی

شرکت هواپیمایی دولتی کره شمالی در پرواز Vladivostok - پیونگ یانگ (زمان سفر - بیش از 1 ساعت) چنین وعده های غذایی را برای مسافران فراهم کرد. کلیه صندلی های داخل کابین هواپیماهای IL-62 برای کلاس اقتصادی ساخته شده است. اگر مسافرهای تجاری در پرواز وجود داشته باشند ، آنها به سادگی در ردیف های جلو قرار می گیرند.
و کدام شرکت هواپیمایی از نظر خدمات و منو مورد علاقه شماست؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

5 سایت برای صرفه جویی در وقت، هزینه و آسان تر کردن سفر

در
چگونه قبل از پرواز با هواپیما همه چیز را پیش بینی کنیم؟
Seatguru.com  - در این سایت می توانید مکان صندلی های داخل کابین هر هواپیما ی مسافرتی را ببینید ، از قبل تصمیم بگیرید که در هنگام ورود به سیستم از کدام ردیف بپرسید و با بررسی مسافر در بعضی از نقاط هواپیما آشنا شوید.
 
Hoteltonight.com  سایتی برای کسانی است که برای بدست آوردن اتاق هتل برای شب ، یا در مواقع اضطراری نیاز دارند.
 
TripCase.com  یک برنامه رایگان است که به شما در برنامه ریزی سفر خود از جمله پرواز ، محل اقامت ، کرایه اتومبیل ، رزرو رستوران و موارد دیگر کمک می کند. برای ایجاد یک مسیر ، باید ایمیل هایی را تأیید کنید که سفر خود را به TripCase تأیید می کنند ، و برنامه بقیه کار ها را انجام می دهد. دفعه بعد که آن را اجرا کردید ، یک زمان بندی کامل از سفر در انتظار شما است.
 
LoungeBuddy.com  برنامه ای است که کمک می کند سالن های تجاری را با هزینه اضافی در اختیار همه مسافران فرودگاه های جهان قرار دهد. می توانید اطلاعات مربوط به قیمت ها ، دامنه مواد غذایی ، نوشیدنی ها و به عنوان مثال وجود دوش در محل اقامت را بررسی کنید.
 
hopper.com برنامه هوایی را ردیابی می کند و به طور دوره ای گزارش می دهد که آیا اکنون باید بلیط بخرید یا منتظر بمانید. آنچه این برنامه سفر را بسیار با ارزش می کند ، سطح جزئیات آن است. برنامه به شما اطلاع می دهد که چه زمانی را برای تغییر قیمت صبر کنید.
 
برای آسان تر کردن سفر خود از چه ترفندهایی استفاده می کنید؟با کاربران به اشتراک بگذارید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ناسا در حال ساخت اولین هواپیمای برقی خود است

در
ناسا در حال ساخت اولین هواپیمای برقی خود است
ناسا آماده آزمایش اولین هواپیما ی تمام الکتریکی خود ، X-57 Maxwell ، در مرکز تحقیقات پرواز آرمسترانگ در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا است.
 
این آخرین نسخه از هواپیما ، به نام Modification II یا Mod II ، به تازگی به شهر ادواردز از San Luis Obispo ، کالیفرنیا وارد شد ، جایی که این هواپیما توسط Empirical Systems Aerospace Inc. ساخته شده بود.
 

هواپیمای برقی

برای Mod II ، موتور های احتراق معمولی با موتور های کروز برقی جایگزین شده اند. و با وجود موتور های جدید ، ناسا اکنون می تواند مرحله بعدی آزمایش روی کاردستی آزمایشی را آغاز کند و آن را یک قدم به واقعیت نزدیک کند.
 
X-57 بر پایه یک هواپیمای دوقلو ی ایتالیایی است که در بین هواپیماهای خصوصی مشهور است و به Tecnam P2006T معروف است. ناسا چهار دور اصلاح را برنامه ریزی کرده تا هواپیما را از مدل پایه خود به یک هواپیمای کاملاً برقی تبدیل کند.
 
در طی اصلاح 1 ، دو موتور احتراق داخلی Tecnam با 14 موتور الکتریکی جایگزین شدند. در آخرین اصلاح ، Mod II ، باتری ها و ابزار دقیق به روز شدند. ناسا می گوید اکنون می تواند پرواز را انجام دهد. در مودس III و IV ، مهندسین هواپیما را توسعه داده و آزمایش های نهایی را انجام می دهند ، از جمله روی بال.
 

راه اندازی مجدد هواپیمای ناسا X

ناسا با کاوش فناوری در هواپیما های برقی ، گامی در جهت از بین بردن رد شدن کربن از پروازها برداشته است. در حال حاضر ، انتشار سوخت جت نقش مهمی در مشکل گازهای گلخانه ای زمین دارد. در طول آزمایش ، ناسا قصد دارد تا اطلاعاتی را که در مورد هواپیمای برقی می آموزد با صنعت بزرگتر به اشتراک بگذارد.
 
هواپیماهای ایکس یا هواپیماهای آزمایشی مدتهاست که ستونی از بخش هوانوردی ناسا بوده است. در حقیقت ، ناسا از دهه 1940 آزمایش هواپیماهای X را در مرکز تحقیقات پرواز آرمسترانگ انجام داده است.
 
اما بیشتر هواپیماهای مورد آزمایش در آنجا بر پرواز با سرعت بالا متمرکز شده اند. و در حالی که X-57 سریع نخواهد بود.

نظرات

در ادامه بخوانید...

20 حقیقت در مورد هواپیما که نظر شما را نسبت به پرواز عوض می کند

در
شاید این را قبول نداشته باشید ، اما خیلی ها از پرواز با هواپیما می ترسند. براساس آمارهای مختلف ، 85٪ از مسافران هواپیما از شدت اضطراب رنج می برند و 10٪ را می توان هوافوبی نامید. یکی از دلایل این هراس توسط روانشناسان عادت به کنترل همه چیز و عدم اعتماد به دنیای پیرامون آنها وجود دارد. در شرایط پرواز ، ما مجبور به انجام این کار هستیم و روان شروع به شورش می کند.
 
ما در  sayarak.com تصمیم گرفتیم یک بار دیگر به حقایق جالب توجه در مورد پرواز ها توجه کنیم ، که احتمالاً به شما امکان می دهد در صورت بروز حادثه در حمل و نقل هوایی ، طرف دیگر قضیه را نگاه کنید و بر ترس خود غلبه کنید.

 

امن ترین وسیله حمل و نقل چیست

20 حقیقت در مورد هواپیما که نظر شما را نسبت به پرواز عوض می کند
جالب است که هنگام سوار شدن در قطار احساس امنیت بیشتری می کنیم. اما حوادث ریلی خیلی بیشتر از حوادث حمل و نقل هوایی رخ می دهد. با این حال ، آنها عملاً ازنظر عمومی طنین انداز نمی شوند و فقط در کشور یا شهر محل وقوع آنها تبدیل به موضوع بحث می شوند. در عین حال ، تقریباً تمام بلایای مربوط به هواپیمایی کشوری در سراسر جهان طنین انداز می شوند.
 
اعتقاد بر این است که هواپیما امن ترین وسیله حمل و نقل است ، اما در واقع چنین نیست. امن ترین راه برای مسافرت روی پله برقی است و هواپیما 2مین از امن ترین حالت حمل و نقل است. آیا قبلاً تصور کرده اید که چگونه می توانید مسافت 1 هزار کیلومتر را بر روی پله برقی سفر کنید؟
 
شخصی که از بیماری هوازی رنج می برد(ترس از پرواز) ، اطمینان حاصل نمی کند که خطر بروز فاجعه 1 در 11 میلیون پرواز است ، و احتمال بروز فاجعه 0.00001٪ است. اما اگر محاسبه کنید که احتمال فرود موفقیت آمیز 99.9999815٪ است ، پس این یک موضوع کاملاً متفاوت است ، درست است؟ در مورد اتومبیل ها ، احتمال مرگ در یک تصادف رانندگی 1 تا 5 هزار نفر است.
 
اعتقاد بر این است که اگر مسافر هر روز یک پرواز معمولی را انجام دهد ، 21 هزار سال طول می کشد تا در یک هواپیمایی که سقوط می کند، سوار شود.
 
این عقیده که در صورت بروز فاجعه احتمال بقا حداقل است نادرست است. یک مطالعه دقیق از حوادث جدی طی 40 سال گذشته نشان داد که در تمام این بلایای طبیعی ، تقریبا 67٪ از افراد در هواپیما جان سالم به در برده اند.
 
بیشتر افراد به طور غریزی بر این باورند که فرود اضطراری روی آب ایمن تر است و آمار این را تأیید می کند. احتمال زنده ماندن 50 درصدی  مسافران در زمانی که هواپیما در حالت اضطراری در آب فرود می آید ، حتی اگر برای چنین اقداماتی طراحی نشده باشد، تایید شده است. 
20 حقیقت در مورد هواپیما که نظر شما را نسبت به پرواز عوض می کند

 

وحشت مسافران از چاله های هوایی

20 حقیقت در مورد هواپیما که نظر شما را نسبت به پرواز عوض می کند
در منطقه چاله های هوایی ، بیشتر مسافران شروع به وحشت می کنند. این در شرایطی است که مردم می ترسند سیستم های مهم هواپیما به دلیل تکان خوردن آسیب ببینند. کارشناسان اطمینان می دهند: این بعید است ، زیرا بار هواپیما هنگام پرواز با شدیدترین تلاطم ، قابل مقایسه با بار سوار بر یک اتومبیل که در یک جاده خیلی ناهموار حرکت می کند، است.برای 120 سال، تنها یک مورد از یک حادثه هوایی، بخاطر چاله های هوایی بود.
 
اما در صورت عدم رعایت دستورالعمل خدمه، در محل ماندن و کمربند ایمنی را بستن ، آسیب دیدگی با تکان های شدید هواپیما امکان پذیر است. اگر تکان ها بسیار نگران کننده است ، محلی را انتخاب کنید که تقریباً احساس نشود - نزدیک به کابین خلبان.
 
معمولاً خلبانان مناطقی را كه باعث تکان های شدید هواپیما  می شوند، می دانند و برای آن آماده هستند. با این وجود ، نه تنها در هوای ابری بلکه در آسمان صاف و دید عالی نیز رخ می دهد. خطر اصلی آن دقیقاً در غیرقابل پیش بینی بودن آن است.
 

 

آنچه مهندسان پرواز می گویند

20 حقیقت در مورد هواپیما که نظر شما را نسبت به پرواز عوض می کند
برای غلبه بر هشدار ، کارشناسان توصیه می کنند از شبیه سازهای شبیه ساز کابین خلبان بازدید کنند. در چنین کابینی ، تقریباً می توانید شرایطی را که ممکن است در پرواز رخ دهد ، شبیه سازی کنید. شما می توانید یاد بگیرید که چگونه به طور صحیح کلاه ایمنی را نگه دارید ، مسیر و ارتفاع پرواز را تنظیم کنید ، قبل از برخاستن و فرود ، خود را در لیست چک خلبانی بررسی کنید ، به کامپیوتر موجود در سیستم مراجعه کنید ، ابزارها و سنسورهای خود را پیکربندی کنید ، فلپ ها و دنده های فرود را آزاد کنید. یک شبیه ساز پرواز با یک کابین خلبان واقعی فرق می کند زیرا سیستم مهمی ندارد که خلبانان با آن بفهمند كه یك موقعیت ماژور نیرو در حال وقوع است.
 
و در صورت عدم موفقیت سیستم مهم در هواپیما چه اتفاقی می افتد؟ از کلیه جزئیات و اتصالات مهم هواپیما که وظیفه امنیت ایمنی پرواز را بر عهده دارد سه عدد وجود دارد. بنابراین اگر یکی از اتصالات خراب شود ، سیستم پشتیبان وارد کار می شود.
 
ناگهان موتور خراب می شود؟ اگر این اتفاق بیفتد هواپیما سقوط نمی کند . خلبانان حتی با کمک موتورها قادر به فرود هواپیما هستند. بدون کمک موتورها ، یک هواپیما می تواند 150 کیلومتر پرواز کند ، و مسیر هر هواپیما به گونه ای ساخته شده است که بیش از 80 کیلومتر تا نزدیکترین باند نباشد.
 

 

جلیقه های نجات هواپیما

20 حقیقت در مورد هواپیما که نظر شما را نسبت به پرواز عوض می کند
از طریق یک سوراخ کوچک در قسمت پشت بدنه از موتور هوا به داخل کابین وارد می شود. این هوا فشرده است ، تا 50٪ از آن دمیده می شود و مسافران بقیه را تنفس می کنند.
 
این واقعیت که به مدت 12 دقیقه اکسیژن کافی در ماسک وجود دارد ، نباید نگران کننده باشد ، زیرا این زمان به طور واضح محاسبه می شود. مشکلات دپرسور کابین بسیار نادر است و تا چند دقیقه قابل رفع است.
 
جلیقه های بادی هواپیما واقعا می توانند زندگی را نجات دهند ، اگرچه عقیده ای وجود دارد که آنها بی فایده هستند اما در کل تاریخ وجود جلیقه های بادی ، آنها به زنده ماندن بیش از 1 هزار مسافر ، عمدتاً هنگام فرود اضطراری روی آب ، کمک کردند. متاسفانه جلیقه ها غالباً به عنوان سوغاتی به سرقت می روند ، بنابراین کارمندان هواپیمایی بطور مداوم میزان موجودی آنها را بررسی می کنند و کمبودها را دوباره پر می کنند.

 

ترافیک هوایی و ایمنی پرواز

20 حقیقت در مورد هواپیما که نظر شما را نسبت به پرواز عوض می کند
در آسمان و همچنین در بزرگراه ممکن است ترافیکی ایجاد شود. در فرودگاه های دارای ترافیک زیاد ، هواپیماها می توانند جلوی باند فرودگاه بایستند یا "در خط" پرواز کنند. اما این وضعیت خطرناکی نیست ، زیرا مواردی مانند جداسازی وجود دارد: هواپیما ها باید در فاصله مشخصی نسبت به یکدیگر واقع شوند. فاصله ارتفاع بین هواپیما باید حداقل 300 متر باشد. اگر هواپیما ها در همان ارتفاع پرواز کنند ، باید فاصله از نزدیکترین طرف از عقب و جلو حداقل 10-10 کیلومتر باشد.

 

رکورد پرواز در سال 2019

در تابستان سال 2019 رکورد جدیدی برای حضور همزمان هواپیما ها در فضای هوایی تعیین شد. در طول روز 202 157 فروند هواپیما از آسمان عبور کردند و همزمان 19 هزار هواپیما در هوا بودند ، اگرچه معمولاً این تعداد از 11 هزار تجاوز نمی کند
 
کوتاهترین پرواز 53 ثانیه طول می کشد - خط هوایی بین دو جزیره اسکاتلند طی می شود. طولانی ترین پرواز - پرواز از نیویورک به سیدنی - 19 ساعت و 14 دقیقه به طول انجامید.
 
با وجود همه چیز ، بسیاری از افراد پرواز را خیلی دوست دارند. در مورد پروازها چه حسی دارید؟ کمی نگران هستید یا صراحتا ترس دارید؟ یا شاید شما روش های خاص خود را برای مبارزه با ترس از پرواز دارید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

هواپیمای اکراین در نزدیکی پرند سقوط کرد

در

هواپیمای مسافربری خطوط اوکراین PS752 بعد از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی تهران دچار نقص فنی شده و سقوط کرده است.

طبق گزارش ایرنا متاسفانه همه 170 سرنشین این پرواز جان خود را از دست داده اند.

محل سقوط طبق اطلاعات اینترنت در نزدیکی پرند گزارش شده است. 

 

هنوز از ملیت مسافران اطلاعاتی گزارش نشده است و مشخص نیست در این پرواز مسافران ایرانی نیز حضور داشته اند. این پرواز با یک ساعت تاخیر در ساعت 6:12 صبح امروز از فرودگاه برخواست و دقایقی بعد دچار صانحه شد.

 

ساعت 9:30

طبق گزارش فرارو، بیشتر مسافران این پرواز ایرانی بودند.

 

ساعت 17:00

13 نفر از مسافران این پرواز دانشجویان دانشگاه شریف بودند. درکل 82 هموطن ایرانی، 63 کانادایی، 11 اکراینی، 10 سوئدی، 4 افغان، 3 انگلیسی و 3 نفر آلمانی مسافر این پرواز بودند که متاسفانه همه فوت کردند. برخی مسافران این پرواز در ادامه از کی یف در اکراین به تورنتو در کانادا سفر می کردند. به همین دلیل تعداد مسافران کانادایی این پرواز زیاد است.

 

این ضایعه دردناک را به خانواده هموطنان و مسافران خارجی تسلیت می گوییم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

در ادامه بخوانید...