سنگ درمانی چیست خواص و موارد منع مصرف

در

سنگ درمانی تصور اینکه سنگ چگونه می تواند نقش یک درمانگر را بازی کند ، دشوار است. با این وجود ، در بسیاری از سالن های زیبایی مدرن و کلینیک های پزشکی  ، به مشتری ها جلسات سنگ درمانی ارائه می شود که ظاهراً دارای خواص شگفت انگیزی برای بدن هستند. برای درک اینکه در واقع سنگ درمانی (gem therapy) چیست ؟ یکی از اشکال معالجه یا کارآزمایی؟ باید بفهمید که این عمل چیست ؟ چه نوع سنگهایی می توانند عنوان "درمانی" را بدست آورند ، و سپس تصمیم بگیرید که آیا وقت و هزینه خود را صرف سنگ درمانی می کنید.

 

سنگ درمانی چیست

همانطور که به نظر می رسد ماساژ با سنگ درمانی به هیچ وجه روند جدیدی نیست. این عمل هزاران سال پیش در فرهنگ های مختلف باستانی برای معالجه بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفت . مصریان و تبت های باستان از فواید ماساژ با سنگ های جلا و بخوبی آگاه بودند. تواریخ نشان می دهد که چینی های باستان در 2000-1500 قبل از میلاد. ه مواد معدنی گرم برای استراحت ماهیچه ها و بهبود عملکرد اندام های داخلی مورد استفاده قرار گرفتند .

 

به هر حال ، به خانواده امپراتوری فقط با سنگ یشم سبز یا جیدیت (Jadeite)  ماساژ داده شد. و راهبان ژاپنی باستان چندین نوع ریشه گرم را به گردن خود گره زده بودند تا احساس سیری را برای مدت بیشتری حفظ کنند. و حتی قبایل بومی آمریکا ، درد عضلانی را با سنگ هایی که در آفتاب گرم می شوند نیز درمان می کردند. به طور کلی ، در روایات بسیاری از ملل ، از سنگ برای تسکین درد استفاده می شود ، در آیین های مختلفی مورد استفاده قرار می گرفتند ، و همچنین معتقد بودند: اگر همیشه یک ماده معدنی خاص با خود دارید ، می توانید سلامتی خود را تقویت کرده و از بیماری ها محافظت کنید.

 

امروزه روش های بسیاری از درمان با استفاده از سنگ وجود دارد. اما آنچه امروزه سنگ درمانی کلاسیک نامیده می شود ، نوعی از روش درمانی است که در طب چینی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک به از نیازهای مدرن در پایان قرن بیستم با آمریکا اقتباس شده است عصب و ماساژ درمانگر ماری نلسون هانیگان بود . یعنی سنگ درمانی نوعی ماساژ است که با استفاده از سنگ های سرد و گرم با وزن های مختلف انجام می شود.

 

در طی این روش ، متخصص در نقاط خاص و کانال های انرژی روی بدن مشتری عمل می کند ، که به بهبود عملکرد سیستم خاص بدن کمک می کند. سنگ برای این روش به روش خاصی انتخاب می شود. اعتقاد بر این است که برای درمان انواع مختلف بیماری به نژادهای مختلفی نیاز خواهد بود. علاوه بر این ، متخصصین سنگ درمانی ارتودوکس معتقدند که انتخاب سنگ برای ماساژ به شکل مهم است: باید شبیه به آن قسمت از بدن یا اندامی باشد که نیاز به درمان دارد.

 

خواص سنگ درمانی

سنگ درمانی

طرفداران طب جایگزین معتقدند كه سنگ درمانی به ویژه در بیماری هایی مانند:

زخم معده؛

اختلالات در لوزالمعده كوليتيازيس؛

کولسیستیت ؛

آنژین صدری؛

بیماری های دستگاه تناسلی

دیستونی گیاهی عروقی

پرخوری ؛

بی اشتهایی ؛

اختلالات خواب. همچنین اعتقاد بر این است که پس از انجام عمل مقدار اندروفین در بدن افزایش می یابد - ترکیبات شیمیایی که باعث خلق و خوی خوب می شوند ، باعث می شود که سنگ درمانی به عنوان درمانی برای افسردگی در نظر گرفته شود .

 

در زیبایی شناسی ، با کمک جلسات سنگ درمانی ، سعی می کنند با فرآیندهای پیری بدن مبارزه کنند. اعتقاد بر این است که روشهای "سنگ" به شما کمک می کنند.

افزایش پوست و کشش پوست.

به پاکسازی منافذ کمک کنید.

تسریع در از بین بردن سموم بدن بهبود جریان لنفاوی.

از بین رفتن رکود خون در رگ ها.

سلولیت را درمان کنید.

 

کارشناسان ماساژ سنگ می گویند که این تکنیک بی نظیر است ، زیرا به شما امکان می دهد از نظر 5 جنبه مهم بر بدن انسان تأثیر بگذارید:

1-انرژی سنگ به خودی خود به طور مستقیم بر شخص تأثیر می گذارد.

2-خاصیت رفلکس دارد ، که با فشار متناوب بر روی نقاط فعال زیستی روی بدن ایجاد می شود. 3-یک اثر مکانیکی وجود دارد - با ورز دادن بافت ها با دستان. 4- یک اثر حرارتی عمیق وجود دارد .

5- از طریق استفاده از سنگ های سرد و گرم.

6-به نظر می رسد ماساژ ارتعاشی با ضربه زدن به سنگ ها بر روی یکدیگر بدست می آید.

 

انواع سنگ درمانی

در زمان های قدیم ، انتخاب مواد معدنی برای ماساژ با ظرافت خاصی به دست می آمد. اکنون این کمی آسانتر است ، اگرچه هنوز برخی قوانین باید رعایت شود. به طور خاص ، برای اینکه نتیجه درمانی اثر مورد نظر را به شما بدهد ، حداقل باید درک کرد که از چه سنگ هایی استفاده شود - گرم یا سرد.

ماساژ سنگ داغ

برای این روش سنگهای صاف و صاف انتخاب شده اند که می توانند گرما را حفظ کنند. آنها با مخلوط معطر روغن کاری می شوند و تا دمای 54-62 درجه سانتیگراد گرم می شوند و پس از آن در قسمت نقاط ماساژ روی بدن قرار می گیرند. به طور معمول ، سنگ های گرم در امتداد ستون فقرات ، بر روی معده ، قفسه سینه ، کف دست و همچنین بین انگشتان پا گذاشته می شود. مواد معدنی گرم باعث گرم شدن عمیق بافت ها از جمله ماهیچه ها و استخوان ها می شوند. این روش اغلب با یک روش ماساژ دستی ترکیب می شود.

 

این نوع سنگ درمانی باعث آرامش عمیق شده و بیمار را در حالت مراقبه قرار می دهد.

تأثیر گرما بر بدن انسان:

باعث گسترش عروق خونی می شود.

گردش خون را افزایش می دهد.

تعریق شدیدتر را تحریک می کند.

باعث تنفس سریع می شود.

قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت با سنگهای گرم باعث:

شل شدن عضلات؛

شستشوی پوست؛

گسترش عروق محیطی سیستم گردش خون و لنفاوی - سایپرز 

قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض سنگهای گرم باعث:

افزایش عرق؛

آرامش عضلات صاف؛

فعال سازی سیستم عصبی پاراسمپاتیک (مسئول آرامش).

کاهش ضربان قلب؛

تنفس آرام بخش؛

فعال سازی فرآیندهای متابولیکی.

آرامش عمومی و آرامش ، تا خوابیدن.

 

فواید ماساژ سنگ داغ

1- درد را تسکین می دهد.

در اصل ، بیشتر انواع ماساژ اثر ضد درد ایجاد می کنند. اما اگر در مورد سنگ درمانی با استفاده از سنگهای گرم صحبت کنیم ، پس از آن به دلیل گرما روی لایه های عمیق تر عضلات تأثیر می گذارد ، بنابراین این روش بهتر و سریعتر تنش در عضلات ، تاندون ها و رباط ها را تسکین می دهد .

 

2- گردش خون را بهبود می بخشد.

گردش خون ضعیف می تواند باعث احساس خستگی شود و منجر به تجمع اسید لاکتیک و مایعات در عضلات شود. قرار گرفتن در معرض سنگ های گرم باعث گسترش رگ های خونی می شود که به نوبه خود گردش خون را فعال می کند.در نتیجه سلولهای عضلانی اکسیژن بیشتری دریافت می کنند و درد و سایر احساسات ناخوشایند را در بافت ها آسان تر می کنند. بعلاوه ، ماساژ مطابق روش شرقی شامل قرار گرفتن در معرض برخی از نكات است كه در ترمیم بدن ، دفع سموم از آن و همچنین افزایش فعالیت انسان نقش دارد.

 

3- استرس را تسکین می دهد.

ماساژ یکی از موثرترین راههای کاهش استرس است. روش استفاده از مواد معدنی گرم نه تنها به آرامش و آرامش شما کمک می کند بلکه تأثیر مفیدی بر فرآیندهای متابولیکی بدن می گذارد.متخصصین ماساژ سنگ چینی اطمینان دارند که این نوع درمان به مقابله با اختلالات اضطرابی ، بهبود وضعیت سیستم قلبی عروقی و جلوگیری از فشار خون بالا کمک می کند ، که به دلیل استرس ممکن است رخ دهد.

 

4- خواب خوب را ترویج می کند.

تنش ، اضطراب ، ناراحتی یا درد در بدن ، کیفیت استراحت شب را مختل می کند. اما می توان از این مشکلات به لطف سنگ درمانی ، که در نهایت به یک استراحت بهتر در شب کمک می کند ، جلوگیری کرد .

 

5- سلامت کلی را بهبود می بخشد.

علائم برخی از بیماریهای خود ایمنی و مزمن را می توان با ماساژ سنگ تخفیف داد.این روش قابل توجه ترین اثرات مثبت در بیماری های مرتبط با عضلات و بافت عصبی دارد. ماساژ سنگ داغ همچنین به عادی سازی میزان هورمون آرژنین-وازوپرسین ، که باعث تنظیم فشار خون و احتباس آب در بدن می شود ، کمک می کند . و به لطف گردش خون مناسب ، سموم سریعتر از بدن دفع می شوند ، ایمنی تقویت می شود.

ماساژ سنگ سرد

اگرچه ماساژ سنگ سرد کمتر شناخته شده است ، اما در آرامش و تقویت سلامتی نیز مؤثر است. به ویژه ، سنگ درمانی با سردرد و بیماری های سینوسی کمک می کند. برای این روش معمولاً از سنگریزه های صاف کوچک استفاده کنید که دمای آن به طور قابل توجهی پایین تر از دمای اتاق باشد (می تواند از 10 تا 0 درجه سانتیگراد باشد).

تأثیر سرما در بدن انسان:

متابولیسم بافت را فعال می کند.

انتشار هورمونهای غدد فوق کلیوی و غده تیروئید را تحریک می کند ، که باعث افزایش تولید گرما می شود.

باعث انقباض رگ های خونی می شود.

جریان خون به پوست را کاهش می دهد.

سطح بدن گرمای کمتری می بخشد ، در حالی که ذخایر خود را در لایه های عمیق حفظ می کند.

 

نتیجه قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت در معرض سنگهای سرد:

افزایش متابولیسم سلولی.

گسترش عروق کرونر.

تنفس شتاب؛

افزایش ضربان قلب؛

تضعیف تحرک ارگان های گوارشی؛

کاهش عرق کردن.

نتیجه طولانی مدت قرار گرفتن در معرض سرما:

فعال سازی سیستم عصبی پاراسمپاتیک جریان خون از اندامهای داخلی؛

تجزیه چربی قهوه ای در بدن شروع می شود.

تجزیه فروشگاه های گلیکوژن در کبد فعال می شود.

فواید ماساژ سنگ سرد

علائم سینوزیت را تسکین می دهد. علت سینوزیت می تواند یک عفونت ویروسی یا باکتریایی ، یک بیماری خود ایمنی یا یک آلرژی باشد. همچنین ، این حالت ممکن است به دلیل انحنای بینی یا سایر ناهنجاری های ساختاری ، پولیپ یا حتی عفونت دندان ایجاد شود. سینوزیت معمولاً با سردرد ، تب ، تورم و درد اطراف چشم ، در گوش یا دندان همراه است. روشهای مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد که یکی از آنها سنگ درمانی است. سنگ های سرد شده روی پیشانی و اطراف چشم قرار می گیرند.

 

در این حالت قرار گرفتن در معرض سرما باعث تسکین تورم و تسهیل تنفس از طریق بینی می شود. رفع سردرد. استفاده از سرماخوردگی رگهای خونی را تنگ می کند و التهاب را کاهش می دهد ، بنابراین ماساژ سنگ سرد برای سردردها مفید است . علاوه بر این ، سرما اثر منجمد کمی ایجاد می کند ، که به افتادگی درد نیز کمک می کند. تسکین درد برای جراحات. ماساژ معدنی سرد ، جلوه ای شبیه به کمپرس هایی دارد که برای تسکین درد بعد از آسیب به کار می رود.

 

درمان با سنگ سرد به طور موقت جریان خون را کند می کند و همچنین بر روند التهابی و سیستم عصبی تأثیر می گذارد ، که در نهایت کمک می کند تا در کاهش درد ناشی از مثلاً اسپرین یا کبودی ، اندکی کاهش یابد. روحیه را بهبود می بخشد. درمان با سنگ سرد روش خوبی برای رفع استرس ، از بین بردن اضطراب ، افزایش غلظت و حتی بهبود خلق و خو است.

 

استفاده از سنگهای گرم و سرد به طور همزمان در ماساژ

در بسیاری موارد ، روشهای سنگ درمانی با استفاده همزمان از سنگهای سرد و گرم انجام می شود. مواد معدنی گرم در تماس با بدن باعث انبساط رگ های خونی ، و سرماخوردگی - اثر مخالف. متناوب آنها تأثیری شبیه به روح متضاد ایجاد می کند که گردش خون را بهبود می بخشد و به از بین بردن سموم بدن کمک می کند.

 

چه نوع سنگهایی برای ماساژ استفاده می شود؟

اثربخشی سنگ درمانی تا حد زیادی به انتخاب صحیح مواد برای این روش بستگی دارد. بنابراین برای ماساژ با سنگ های داغ ، انتخاب مواردی که قادر به حفظ گرما برای مدت طولانی هستند مهم است. برای ماساژ سرد ، مواد معدنی انتخاب می شوند که برعکس ، خصوصیات بدنی آنها برعکس ، اجازه نمی دهد که آنها سریع گرم شوند. از سنگهای خشن برای تمیز کردن عمیق پوست و سم زدایی بدن استفاده می شود. موارد صاف هنگامی که هدف اصلی این روش آرامش است انتخاب می کنند. همچنین اعتقاد بر این است که سنگریزه های جلا در درمان سردردها ، تقویت ایمنی ، تسریع فرآیندهای متابولیکی در بدن و همچنین تسکین خستگی موثرتر هستند.

انواع سنگ برای سنگ درمانی:

1-صخره های سنگین

این گروه از سنگهایی است که از ماگما مذاب تشکیل شده است. سنگ آذرین که بیشتر توسط ماساژورها استفاده می شود بازالت است. رنگ سنگ های بازالت بستگی به ترکیب شیمیایی آنها دارد. اما بیشتر آنها سیاه ، خاکستری یا سبز هستند. این سنگ به دلیل داشتن مقدار زیادی آهن و دی اکسید سیلیکون مشخص می شود که به آن اجازه می دهد گرما را به طور عالی حفظ کند. با توجه به این ویژگی ، از سنگهای آذرین با موفقیت برای ماساژهای گرم استفاده می شود. بازالت یک ماده نسبتاً سنگین است ، در شرایط طبیعی زبر است. بنابراین ، برای اهداف ماساژ معمولاً جلا و تنظیم می شود تا اندازه ها و شکل های مناسب برای ماساژ مناسب باشد.

2-سنگ های رسوبی.

سنگهای رسوبی به دلیل تأثیرات جسمی و شیمیایی (بارش از آب ، هوازدگی ، تأثیر میکروارگانیسم ها و شرایط ترمودینامیکی) بر روی سطح پوسته زمین تشکیل می شوند. اینها ماسه سنگهای سنگی و سنگهای آهکی شناخته شده ای هستند. در سنگ درمانی ، سنگ های دریایی بیشتر استفاده می شود. ماسه سنگ و سنگ آهک گرما را به خوبی حفظ می کنند ، بنابراین آنها عمدتاً در مراحل گرم استفاده می شوند. علاوه بر این ، سنگ های دریایی می توانند از ذخایر مرجان و گیاهان تشکیل شوند. چنین سنگ هایی از ترکیب معدنی غنی برخوردار هستند و بنابراین مفیدتر به نظر می رسند.

3-سنگهای دگرگونی.

هنگامی که سنگهای موجود در معرض ماگما داغ و فشار ناشی از شیفت های تکتونیکی قرار دارند ، مواد جدید تشکیل می شوند - سنگهای دگرگونی. به عبارت دیگر ، اینها سنگهای آذرین یا رسوبی اصلاح شده هستند. ماساژ درمانی از این دسته از سنگها برای سنگ درمانی سنگ استفاده می کند. معمولاً سنگ مرمر ، تخته سنگ یا یشم برای رویه ها انتخاب می شوند که به راحتی خنک می شوند و دمای آنها را برای مدت طولانی نگه می دارند. سنگهای این دسته همیشه در معرض سنگ زنی و شکل دهی دقیق قرار می گیرند.

4- مواد معدنی و سنگهای قیمتی.

بعضی از سالن های اسپا برای سنگ تراشی از سنگهای قیمتی یا مواد معدنی به جای متمایز استفاده می کنند. در چنین مواردی ، انتخاب اغلب توسط خواص درمانی که به نژاد نسبت داده می شود ، تعیین می شود. محبوب ترین در این زمینه آمتیست ، توپاز ، ابسیدین ، ​​تورمالین و انواع کوارتز است. اما به طور معمول موادی مانند الماس ، مروارید ، گارنت و فیروزه توسط متخصصانی که با چاکراهای مشتری کار می کنند استفاده می شود.

 

اعتقاد بر این است که سنگهای این گروه قادر به شارژ یک فرد با انرژی حیاتی هستند. علاوه بر این ، متخصصان نژاد سنگی را برای نوع بیماری انتخاب می کنند. به عنوان مثال ، لاجورد لاپیس معمولاً برای درمان التهاب استفاده می شود. با خستگی ، زخم ها و بیماری های پوستی - کهربا. برای افزایش رنگ پوست - مروارید. الماس به کاهش سرعت پیری ، از بین بردن چین و چروک و خستگی کمک می کند. و برای آرامش خوب ، صنعتگران از بدلیجات استفاده می کنند.

 

تکنیک سنگ درمانی چیست؟

هنگامی که شخصی برای اولین بار از سنگ درمانی می شنود ، به احتمال زیاد ، او بلافاصله عکس های تبلیغاتی محبوب سالن های اسپا را به یاد می آورد ، که دخترانی را نشان می دهد که روی بدن آنها سنگ های صیقلی صیقلی با خط های مستقیم گذاشته شده است. اما این تنها تکنیک مورد استفاده در سنگ درمانی نیست. بسته به روش ، از 2 تا 60 سنگ می تواند در این روش دخیل باشد.

1- تکنیک ماساژ ترکیبی با دست و سنگ.

در این حالت از سنگ ها به عنوان ابزار ماساژ استفاده می شود. آنها می توانند از 2 تا 10 باشند. در طی روش ممکن است تماس مستقیم سنگ با پوست وجود نداشته باشد - به منظور جلوگیری از سوختگی . اگر مشتری از حساسیت رنج نبرد ، می توان از روغن های معطر نیز استفاده کرد که باعث تقویت اثرات مفید ماساژ می شود.

2- ماساژ اختصاصی با سنگ.

این نوع سنگ درمانی نشان دهنده همزیستی طب فشاری و بطری آب گرم است. در طی روش ، سنگهای گرم شده روی نقاط خاص روی بدن اعمال می شوند. به عنوان مثال ، با بیماری سنگ کیسه صفرا و کوله سیستیت ، گرما بر ستون فقرات تأثیر می گذارد. با وجود آنژین صدری ، سنگریزه های گرم روی قلوه سمت چپ قرار می گیرند. برای درمان بی اختیاری ادرار ، گرما روی قسمت بالای ساکروم قرار می گیرد. در طی این روش ، استاد می تواند حدود 60 سنگ استفاده کند. ست کلاسیک 20 مرمر و 40 بازالت است. مدت زمان یک جلسه سنگ درمانی حدود 60 دقیقه است. اما برای دستیابی به یک اثر آرایشی یا درمانی قابل مشاهده ، روش توصیه می شود دوره ها را طی کنید.

 

آنچه باید قبل از سنگ درمانی بدانید

افراد غالباً تأثیر ماساژ بر بدن را دست کم می گیرند. با این وجود ، یک ماساژ درمانی باید به همان اندازه پزشک با دقت انتخاب شود. یک روش نادرست انجام شده (بیش از حد شدید یا خیلی نرم ، فشار دادن به نقاط اشتباه) می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کند. اگر این یک ماساژ دستی باشد ، پس از دستکاری نادرست ممکن است یک عصب به وجود بیاید و پس از سنگ درمانی با کیفیت پایین ، سوختگی یا حتی التهاب شدیدتر حاصل شود.

 

از این رو اولین قانون سنگ درمانی: این روش باید توسط یک متخصص باتجربه انجام شود. همچنین توجه به چگونگی تمیز بودن قوانین در سالن یا کلینیک بسیار مهم است. کلیه مواردی که با بدن مشتری در تماس هستند باید ضد عفونی شوند. فراموش نکنید: بیماری قارچی و انواع عفونت ها به راحتی انتقال می یابد. علاوه بر این ، بلافاصله قبل و بعد از عمل باید از غذاهای سنگین اجتناب شود. در مقابل ، بعد از ماساژ باید آب زیادی تمیز بنوشید . سنگ درمانی باعث بهبود جریان لنفاوی می شود و برای اینکه سموم به راحتی از بدن خارج شوند ، باید هیدراتاسیون در سطح مناسبی حفظ شود.

 

موارد منع مصرف برای سنگ درمانی

سنگ درمانی نیز مانند سایر انواع ماساژ می تواند نه تنها فوایدی داشته باشد بلکه باعث آسیب نیز می شود. قبل از تصمیم گیری در مورد روش ، مهم است که بدانید چه موارد منع مصرف ماساژ سنگی دارد. اول از همه ، این روش در هنگام تب و بیماری های عفونی منع مصرف دارد . همچنین ، در صورت وجود بریدگی ها یا سایر ضایعات پوستی ، نباید به دنبال ماساژ باشید - خطر عفونت وجود دارد .

بعد از جراحی که اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته است ،

برای خانم های باردار ،

مبتلایان به سرطان ،

واریس ،

بیماری های قلبی ،

در صورت وجود ادم ،

و همچنین برای افرادی که دارای حساسیت به کاهش درد هستند (به عنوان مثال فلج) نمی توان از سنگ درمانی استفاده کرد. بشریت از زمان های بسیار قدیم به قدرت مرموز سنگ ها اعتقاد داشته است. آنها در جادو و بهبودی مورد استفاده قرار می گرفتند. حتی امروزه برای خوشبختی از آمینت ها از مواد معدنی ساخته شده است و برخی معتقدند انرژی سنگ می تواند بر رفاه و حتی شخصیت یک فرد تأثیر بگذارد. اما حتی کسانی که به قدرت عرفانی مواد معدنی اعتقاد ندارند ، متقاعد شده اند: سنگ درمانی راهی عالی برای آرامش و بهبود عملکرد کل ارگانیسم است. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ماساژ درمانی

در


ماساژ درمانی یکی از گسترده ترین و موثرترین درمانهای جایگزین مورد استفاده می باشد. اگرچه بیشتر دوره های ماساژ درمانی به جهت درمان درد می باشد اما مطالعات اخیر نشان می دهد که این درمان برای موقعیت های دیگری همانند رشد نوزادان زودرس، ADHD، افسردگی و شرایط بهبود شرایط ایمنی بدن مخصوصاً جهت سرطان موثر می باشد . در این مقاله، اطلاعات و داده های اخیر درباره تاثیر ماساژ درمانی و مکانیزم بالقوه اثرات آن ، مورد بررسی قرار داده است.
اگرچه این مقاله تمام شرایطی که به صورت مثبتی از ماساژ متاثر می گردد را پوشش نمی دهد، اما بر برخی شرایط خاص به دلایل ذیل تمرکز کرده است:

1) یافته های فشار ملایم در مقابل فشار آهسته بررسی شده است زیراکه فشار ملایم به منظور دستیابی به تاثیرات مثبت ماساژ ضروری می باشند و یافته ها برای انتقال به متخصصان درمان و مشتریان مهم می باشند.

2) یافته های ماساژ نوزاد زودرس بررسی شده است، زیرا که نوزادان زودرس نیاز به محرک های مکملی همانند ماساژ درمانی دارند تا رشد و پیشرفت بهینه داشته باشند و اهمیت بیان این موضوع به جامعه درمانی باعث می شود که به آن مبادرت ورزیده شود.

3) سندرم های درد، متداولترین شکایت های ارائه شده به متخصصان درمان جایگزین یا مکملی مانند متخصصان ماساژ درمانی می باشد، و به منظور جبران کار سنگین.

 4) توجه و دقت برای عملکرد شغلی و تحصیلی بهینه بسیار حیاتی می باشد.

5) افسردگی دارای تاثیرات منفی بر روی سیستم ایمنی بدن می باشد.

6) تقلیل کورتیزول از طریق ماساژ درمانی منجر به افزایش سلول های کشنده طبیعی و فعالیت سلول های کشنده طبیعی می شود. که به نوبه ی خود سلول های کشنده طبیعی، ویروس ها، باکتری ها و سلول های سرطانی را از دفع می کند و به این طریق کارکرد ایمنی را بهبود بخشیده و بیماری و ناخوشی را کاهش می دهد.

نوزاد های زودرس

اولین مطالعه ماساژ درمانی ما بر روی افزایش وزن نوزاد های زودرس تمرکز دارد. به همین جهت، ماساژ نوزادان زودرس به منظور بالا بردن افزایش وزن در مطالعات واحد های مراقبت ویژه نوزاد یک ماهه در بسیاری از بخش های جهان مورد توجه قرار گرفت . در بیشتر این مطالعات برنامه 15 دقیقه ای ما یعنی ماساژ با فشار ملایم به صورت دو بار در روز به مدت یک هفته مورد استفاده قرار گرفت. بعد از اینکه افزایش وزن نوزادان زودرس را به سبب ماساژ در مطالعاتمان ثبت کردیم، یافته هایی را ارائه کردیم که افزایش فعالیت ریوی معده ای و تحرک معده را نشان می دهد که می تواند به جذب موثرتر غذا و بهبود فزایش وزن منجر شود .
در مطالعه دیگری، سطح بالایی از انسولین و عامل رشد IGF-1 را هنگام مقایسه یک گروه از نوزادان زودرس که سه ماساژ 15 دقیقه ای را در مدت 5 روز دریافت کرده بودند و گروهی که مراقبت های معمول پرستاری را بدون ماساژ درمانی دریافت کرده بودند، مشاهده کردیم . گروه دریافت کننده ماساژ افزایش و بهبود خوبی در این موارد داشتند:

1) افزایش وزن؛ 2) سطح سرم انسولین؛ و 3) سطح سرم IGF-1 . افزایش وزن با سطح انسولین و IGF-1 در ارتباط می باشد. تحلیل روش بیان می کند که فعالیت ریوی معده ای به افزایش تحرک معده وابسته می باشد که به نوبه خود با افزایش وزن ارتباط دارد، و IGF-1 افزایش یافته نیز به افزایش وزن بیشتر مرتبط می باشد. فعالیت ریوی معده ای افزایش یافته در طول ماساژ موجب 49% واریانس در تحرک معده افزایش یافته می شود. و فعالیت ریوی معده ای افزایش یافته در طول ماساژ 62% واریانس در افزایش سطح انسولین را توجیه می کند. این یافته ها دو مسیر بالقوه را ارائه می کنند که از طریق آنها، ماساژ می تواند افزایش وزن را بهبود بخشد: 1) آزادسازی انسولین از طریق شاخه های شکمی واگوس؛ و 2) تحرک معده ی افزایش یافته به سبب شاخه شکمی واگوس.
دمای افزایش یافته مکانیزم اساسی بالقوه دیگری برای تاثیر ماساژ درمانی بر روی افزایش وزن می باشد، زیرا که دمای پایین با هزینه کردن انرژی مرتبط می باشد که این امر نیز منجر از دست دادن وزن می شود. دما در طفل های زودرس گروه های ماساژ درمانی و گروه تحت کنترل به طور تصادفی ارزیابی گردیده است. دما در نوزاد های زودرس که ماساژ دریافت می کنند، بیشتر افزایش پیدا کرده است، ولو اینکه دریچه محفظه در طول دوره های ماساژ درمانی 15 دقیقه ای باز شوند (که انتظار می رود دمای آنها را کاهش دهد). این امر احتمالاً حاصل از تاثیر تولید گرمای مالش پوست می باشد.
گروه دیگری، مصرف انرژی کاهش یافته را به عنوان مکانیزم پایه بالقوه در نوزاد های زودرس دریافت کننده ماساژ بررسی کرده است. این تیم از برنامه ماساژ درمانی مشابهی همانند آنچه که در مطالعات نوزاد های زودرس ما استفاده شده است، بهره برد. سنجش سوخت و ساز استفاده شده توسط آنها بوسیله کالری سنجی (گرما سنجی) بیان می کند که مصرف انرژی در نوزاد های زودرس بعد از یک دوره پنج روزه ماساژ درمانی نسبت به نوزاد های زودرس ماساژ نشده، بسیار پایین بوده است. این مصرف انرژی کاهش یافته، ممکن است که تا بخشی مسئول افزایش وزن بهبود یافته ی مرتبط یا ماساژ درمانی باشد.
فشار ملایم عامل حیاتی برای تاثیر افزایش وزن می باشد که این مورد در تحقیقات  ثبت شده است که در آن ما مستقیماً ماساژ با فشار ملایم (حرکت دادن پوست) را در مقابل ماساژ با فشار آهسته (تکان و ضربه های آرام) مقایسه کردیم. در آن مطالعه گروه دریافت کننده ماساژ با فشار ملایم نسبت به گروه دریافت کننده ماساژ با فشار آهسته وزن بیشتری را روزانه کسب کردند، و همانطور که پیشنهاد شده است، در طول مشاهده رفتار ناشی از ماساژ، آنها بسیار کمتر این موارد را نشان دادند: 1) خواب فعال؛ 2) هیجان؛ 3) گریه کردن؛ 4) حرکت؛ و 5) رفتار استرسی (سکسکه). آنها همچنین ضربان قلب پایین و فعالیت ریوی معده ای بالایی داشتند. تمام این تغییرات از خواب پریدن های کمتری را باعث می شود که می تواند عملکرد ایمنی بهبود یافته ی را توجیه کند که این عملکرد در نوزادان زودرس ماساژ داده شده در مطالعه ی بر روی عفونت های که به تاخیر افتاده اند، دیده شده اند. در آن مطالعه، مادران، صورت و اندام های نوزادان خود ماساژ می دادند، به این صورت که به طور آرامی اندام های تحتانی و فوقانی آنها را چهار بار در روز ورزش می دادند. احتمال حادث شدن عفونت تاخیری در گروه ماساژی که مدت کمتری را نیز در بیمارستان بودند به طور قابل ملاحضه ای کمتر بود که شاید به سبب احتمال اندک وقوع عفونت بوده است. مسیر بالقوه برای تاثیر ماساژ با فشار ملایم ممکن است فعالیت ریوی معده ای را افزایش دهد، کورتیزول را کاهش دهد، عملکرد ایمنی را بهبود بخشد و عفونت را کاهش دهد. سیتوکین های پیش التهابی متورم مانند IL-1، IL-6 و TNF-alpha نیز باید به سبب ارتباط آنها با عفونت و تقلیل بالقوه آنها از طریق ماساژ با فشار ملایم سنجش گردند.
چندین مطالعه مربوط به طفولیت، مزایای رشدی بسیار مهم را برای نوزادان زودرس ماساژ شده آشکار کرده اند . علی رغم تاثیرات مثبت ماساژ درمانی بر روی نوزادان زودرس، شیوع زایمان زودرس باید به طور مطلوبی کاهش یابد. نظر به اینکه رابطه نامتناسبی بین تولد نوزاد زودرس و مادرافسرده وجود دارد، اما در چندین مطالعه ماساژ به عنوان واسطه قبل از زایمان برای آن خانم ها مورد استفاده قرار گرفته است. در حداقل 4 مطالعه، ماساژ دادن خانم های حامله افسرده منجر به زایمان بهتر نوزاد گردیده است (یعنی کمتر زودرس بوده و کمتر دارای وزن تولد کمی بوده اند). این تاثیرات احتمالاً به سبب سطح کاهش یافته کورتیزول و نوراپی نفرین بوده است که این کاهش نیز به سبب مقاومت کمتر عروق داخل رحمی بوده است.
از آنجاییکه شریان های رحمی، اکسیژن و مواد غذایی را به جنین انتقال می دهند، انقباض شریان ممکن است منجر به زودرسی و وزن کمتر در زمان تولد گردد.
نوزاد کامل (به موقع زایمان شده) نیز از ماساژ سود می برند. به عنوان مثال، در یک مطالعه،

نوزاد کاملی که ماساژ ملایمی را بجای ماساژ آهسته از مادر خود دریافت کرده بود، وزن بیشتری را به دست آورد و در طول ماه اول زندگی رشد بهتری را داشت . در طول چندین ماه اول، نوزادی که ماساژ شده بود، زودرنجی، تندخویی و اختلال خواب کمتری را داشت که این موارد بیشتری شکایاتی هستند که به پزشکان کودک شده است .ترجمه  itrans.ir

ادامه در پست بعدی

نظرات

در ادامه بخوانید...

روش مقابله با آنفولانزا 8 روش

در
هر فردی ترفندها و روشهای خاص خود را برای مراقبت از سلامتی دارد. پزشکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. روش های آنها ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما هر یک از آنها توسط علم آزمایش می شوند. به عنوان مثال ، آیا می دانید چرا پزشکان در زمستان بستنی می خورند ، حتما جوراب می پوشند و فرصتی برای چرت زدن در وسط روز را از دست نمی دهند؟
 
sayarak.com چندین توصیه را ارائه می دهند که خود متخصصان بهداشت در فصل سرما و آنفولانزا از آنها پیروی می کنند.8 ترفند آزمایش شده توسط پزشک برای سالم ماندن شما در فصل آنفولانزا و سرماخوردگی

 

بستنی به بهبود سرماخوردگی کمک می کند

8 روش مقابله با آنفولانزا
قبلاً این شایع بود كه الكل با كشتن عوامل بیماری زا به ضد عفونی كردن بدن كمك می كند. علم با اثبات برعکس این افسانه را رد کرده است: نوشیدنی های الکلی و قوی دمای بدن را پایین می آورند و باعث ایجاد شرایط راحت برای تکثیر ویروس ها و باکتری ها می شوند.اما درمان سرد واقعا مؤثر است. بستنی باعث تسکین گلو ی تحریک شده ، کاهش درد و تسکین تورم نازوفارنکس خواهد شد.

 

 

برای مقابله با آنفولانزا جوراب بپوشید

8 روش مقابله با آنفولانزا
مهم است که آنها گرم باشند. جوراب ها را به محض احساس سرما بپوشید. در غیر این صورت ، سیستم ایمنی بدن به جای تمرکز بر مبارزه با عوامل بیماری زا در نازوفارنکس ، شروع به تأمین خون شدید برای این قسمت از بدن برای گرم کردن آن خواهد کرد.

 

 

برای محافظت از آنفولانزا ماسک را بصورت صحیح استفاده کنید

8 روش مقابله با آنفولانزا
ماسک های پزشکی متفاوت هستند. هنگام خرید یک ماسک دو طرفه ، موارد زیر را به خاطر بسپارید: اگر بیمار هستید و نمی خواهید دیگران را با میکروب خود آلوده کنید ، باید چنین ماسکی را با قسمت رنگی بیرون بپوشید. اگر سالم هستید اما می خواهید در مکان های عمومی از خود در برابر ویروس ها محافظت کنید ، ماسک را با قسمت سفید رو به بیرون بپوشید.

 

 

خلاص شدن از حمله آنفولانزا با بهداشت دهان و دندان

8 روش مقابله با آنفولانزا
دندان های بد و مراقبت نادرست از آنها احتمال ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا را افزایش می دهد. حفره دهان یک محیط ایده آل برای تولید مثل باکتری ها و ویروس ها است ، بنابراین از مراقبت های حرفه ای غافل نشوید. قوانین ساده را دنبال کنید:
دندان های خود را 2-3 بار در روز مسواک بزنید.
بعد از مسواک زدن از دهانشویه استفاده کنید.
از برسها و نخ های مخصوص دندان استفاده کنید تا به مکان های غیر قابل دسترس برای مسواک برسید.
هر شش ماه یکبار به دندان پزشکی مراجعه کنید.
به موقع پوسیدگی را درمان کنید.

 

 

ماساژ درمانی برای غلبه بر آنفولانزا

8 روش مقابله با آنفولانزا
ماساژ درمانی حرفه ای میکروسیرکولاسیون خون را افزایش داده و به طور خلاصه دمای بدن را بالا می برد ، در نتیجه سیستم ایمنی بدن را در نابودی عوامل بیماری زا کمک می کند.

 

 

برای مقابله بر آنفولانزا از یک ضد عفونی کننده برای تلفن همراه و یک صابون ساده برای دست استفاده کنید

8 روش مقابله با آنفولانزا
مطالعات اخیر نشان داده اند که یک ضد عفونی کننده نمی تواند یک جایگزین کامل برای شستن دست شما باشد. استفاده از آن بعد از این روش صحیح تر است و همچنین می توانید از آن برای پاک کردن رایانه یا تلفن هوشمندی که دارای باکتری های بیشتری روی آن نسبت به روی صندلی توالت یا کف زمین است ، استفاده کنید.

 

 

ورزش سبک حتی برای مبتلایان به آنفولانزا توصیه می شود

 
8 روش مقابله با آنفولانزا
عصر ، برای تسکین درد در مفاصل و ماهیچه ها ، ورزش سبک انجام دهید و بعد از ظهر زمانی برای چرت زدن پیدا کنید.
در دمای طبیعی بدن ، ورزش سبک حتی برای مبتلایان توصیه می شود. این می تواند یک پیاده روی نیم ساعته یا کشش قبل از خواب باشد: نکته اصلی این است که وقتی ماهیچه ها و مفاصل کار می کنند ، گردش خون را بهبود می بخشند و کمی بدن را گرم می کنند.
 
در طول روز ، یک استراحت کوتاه را فراموش نکنید: سعی کنید به مدت 20-30 دقیقه چرت بزنید یا فقط در یک موقعیت راحت استراحت کنید ، به موسیقی مورد علاقه خود گوش فرا دهید و چشم ها را ببندید تا کمی مغز و چشم استراحت کند.

 

 

برای مقابله با آنفولانزا مراقب تغذیه مناسب و عملکرد سالم روده باشید

8 روش مقابله با آنفولانزا
اگر سرماخوردگی یا آنفولانزا دارید ، سعی کنید رژیم غذایی خود را برای مدتی تنظیم کنید: مایعات بیشتری بنوشید ، رژیم غذایی را با سبزیجات ، میوه ها (پرتقال ، لیمو ، لیمو ، گریپ فروت) و انواع توت ها تقویت کنید. آنها به فعال کردن دفاعی بدن و مقاومت در برابر بیماریهای عفونی کمک می کنند ، زیرا حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند.
 
به کربوهیدراتهای قابل هضم توجه کنید: گندم سیاه ، جو دوسر. آب میوه ، آبگوشت سبزیجات ، ژله ، میوه جوشانده ، چای را با عسل ، لیمو ، مربا بنوشید. برای حفظ ایمنی ، پروتئین لازم است ، بنابراین به راحتی از لبنیات ، تخم مرغ استفاده کنید و آب گوشت مرغ را برای بهبودیفراموش نکنید. اما بهتر است حداقل برای مدتی از غذای شور و تند خودداری کنید. غذا باید در حجم کم در هر وعده غذایی 5-6 بار باشد.
 
نکته مهم: در پس زمینه تب بالا و سلامت عمومی ضعیف ، عملکرد روده ممکن است مختل شود. مراقب روده های خود باشید. اثرات مضر باکتری های بیماری زا را از بین ببرید ، به ترمیم میکرو فلور طبیعی کمک کرده و بدن را از مسمومیت خارج کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

کارکرد انگشت کوچک پا چیست

در
کارکرد انگشت کوچک پا چیست
سعی کنید روی نوک انگشتان بایستید و سپس توجه کنید که انگشت در حفظ تعادل چه نقشی دارند. انگشت کوچک خارج از عمل خواهد ماند. بنابراین ممکن است این انگشت به طور کلی روی پا اضافه باشد؟
 
کارشناسان می گویند اگر شما یک سبک زندگی بی تحرک را رعایت می کنید ، که بسیاری از شهروندان در معرض آن قرار دارند: قدم نزدن ، استفاده از آسانسور ، بیشتر روزها در مطب نشستن یا روی نیمکت دراز کشیدن ، پس به سختی نیازی به انگشتان دیگر اندام تحتانی دارید. با این حال ، اگر کسی کوهها را صعود کند ، بر روی ماسه یا سنگریزه قدم بزند ، بدود ، برقصد، شنا کند ، از درختی صعود کند - در بدن او چنین عضله یا مفصلی که درگیر آن نباشد، وجود ندارد.
 
امروز ، حتی در شبکه جهانی وب ، هیچ منبعی وجود ندارد که به مطالعات ویژه در مورد واکنش بدن انسان به عدم وجود انگشت کوچک روی پاها اشاره کند. اما ارتوپدهایی که با افرادی که انگشت کوچک پا را از دست داده اند همکاری می کنند ، درباره نقض هماهنگی حرکت صحبت می کنند. نکته این است که انگشت کوچک برخلاف سایر انگشتان متصل به یکدیگر ، دارای مجموعه ای از ماهیچه های کنترل و تاندون جداگانه است. و در شرایطی که لازم است تعادل را در حالت بی ثباتی حفظ کند ، دخیل می باشد. به عنوان مثال ، هنگام انجام تمرینات ، فقط کافی است روی انگشت کوچک فشار بیاورید تا ورزشکار تعادل خود را حفظ و از سقوط جلوگیری کند.
 
دانشمند علوم اعصاب نظری، مارک چنگیسی قانون به اصطلاح اندام ها را توسعه داده است. به گفته وی ، حضور دقیقا ده انگشت روی دست و پاها با استفاده از یک فرمول ریاضی توضیح داده شده است. برای انجام تمام کارکردهای لازم برای یک شخص ، چنین تعداد انگشتان دست ایده آل است: نه کم و نه بیشتر.
 
علاوه بر اهمیت عملکردی ، انگشتان پا یک کارکرد دیگر دارد که با وجود تعداد زیادی از انتهای عصب همراه است. هر عصب روی یک انگشت مخصوص با برخی از اندامهای داخلی مرتبط است. این خاصیت در درمان بیماری های مختلف با استفاده از روش طب سنتی ، طب سوزنی ، میو تراپی (گرم کردن انگشتان ، ماساژ گواشا ( ماساژ با صفحات استخوان حیوانات یا سنگ طبیعی) استفاده می شود. تمام این تکنیک ها از قرن 5 تاکنون منشاء آنها در طب تبت است. بسیاری از روش های آن هنوز هم کار می کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا چینی ها سنگ می خرند

در
چرا چینی ها سنگ می خرند
چین کشوری غیرمعمول و تا حدودی مرموز با سنت ها ، ویژگی ها و عجیب و غریب های خاص خود است. حتی کوههای سنگفرش شده دارد و سنگریزه های بی نظیر را در بازار می فروشند ، که در نزدیکی آنها همیشه تعداد زیادی خریدار وجود دارد. اما این همه چیز نیست. در چین مناطق ویژه ای وجود دارد که سنگ ها به فروش می رسند.
 
چرا چینی ها سنگ می خرند
چینی ها هر آنچه را که توسط طبیعت ایجاد می شود را دوست دارند / عکس
 
برای ما ، بسیاری از اقدامات چین بسیار غیر معمول به نظر می رسد. و در واقع ، در این ملت ، همه چیز کاملاً متفاوت از کشور ما است. به عنوان مثال ، در بازار های چین بخش های بزرگی با سنگ های مختلف وجود دارد. یک سؤال منطقی پیش می آید - چرا این امر ضروری است و چرا چینی ها سنگ می خرند ؟ مسئله این است که تامل در مورد همه چیز طبیعی و طبیعت بخشی از فرهنگ معنوی مردم چین است. چینی ها معمولاً فقط می توانند به سطح دریاچه ، درختان و گیاهان گلدار ، برف باران و غیره نگاه کنند. آنها زمان زیادی را به سرگرمی مورد علاقه خود اختصاص می دهند ، و این کار را اغلب به اندازه کافی انجام می دهند.
چرا چینی ها سنگ می خرند
چینی ها زیبایی خاصی را در سنگ پیدا می کنند / عکس
 
سنگ ها یکی از مؤلفه های مهم سنت ها و فرهنگ ملی هستند. این در مورد سنگهای قیمتی نیست. تقریباً هر نمونه ، حتی معمولی ترین سنگ فرش سنگی ، می تواند باعث تحسین چینی ها شود ، تمایل به توقف کردن و تحسین این اثر هنری که توسط خود طبیعت ایجاد شده است. ساکنان چین در سنگ ها زیبایی و لطف خاصی را می بینند. همچنین ، در اینجا اعتقاد بر این است که هر نمونه سنگ، از ویژگی های درمانی ویژه ای برخوردار است. با استفاده از آنها ، ماساژ  با سنگ انجام می شود و نه تنها طراحی اتاق ها و محوطه سازی نیز بدون سنگ ها نمی تواند باشد. در یکی از معابد محلی یک بلوک عظیم سنگی وجود دارد که مقدس محسوب می شود.
چرا چینی ها سنگ می خرند
سنگ - محصول محبوب در چین / عکس
 
براساس آنچه در بالا گفته شد ، سنگ ها در چین محصولی محبوب هستند. این کشور دارای کل بازارهایی است که تنها محصول آن است ؛ حراجی ها و نمایشگاه ها برگزار می شود. شما می توانید یک ماده زینتی استاندارد و سنگ های سخت نیمه قیمتی بخرید که تعجب آور نیست.
 
در اینجا ، سنگریزه های بسیار معمولی به شکل ریگ رودخانه و دریا نیز تقاضا دارند که در کشور ما مورد توجه کسی نیست. شستشو می شود ، و بعضی از آنها حتی صیقل داده می شوند.
چرا چینی ها سنگ می خرند
قیمت برخی از سنگها بسیار زیاد است / عکس
 
دشوار است که این محصول را ارزان بخریم. نمونه هایی وجود دارد که قیمت آنها به طور کلی سر به آسمان می زند و هزاران یوان قیمت دارد. اما حتی اگر این یک سنگریزه بسیار کوچک باشد ، حتی یک واحد حداقل ده یوان هزینه دارد. تصور کنید ، در کشور ما نه تنها سواحل وجود دارد ، بلکه کف رودحانه ها نیز با این ثروت انباشته شده و هیچ کس حتی به صورت رایگان آن را جمع نمی کند.
چرا چینی ها سنگ می خرند
محصولات سنگی در چین بسیار پرطرفدار است / عکس
به طور طبیعی سنگ های با ارزش و گرانتری نیز فروخته می شوند. بسیاری از آنها زیبایی غیرمعمول دارند. چنین محبوبیت سنگ های سخت همچنین با تقاضای زیاد در کشور برای محصولات سنگی که اغلب یک شاهکار واقعی هستند توضیح داده می شود.
اگر می خواهید چیزهای جالب تری در مورد چین بدانید ، پسچگونه چینی ها در آپارتمان 2 متر مربع زندگی می کنند را بخوانید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

لیفت صورت: نشانه ها و موارد منع بالا کشیدن پوست

در
روش های مختلف جوان سازی پوست صورت
بسیاری از افراد در تلاشند تا 10-15 سال  از سن خود کم کنند. آیا جوانسازی صورت بدون جراحی امکان پذیر است
در عصر جوانی و زیبایی ، مردم نمی خواهند با پیری کنار بیایند. پوستی کسل کننده و پوسته پوسته ، گونه های خسته کننده ، چین و چروک - با گذشت زمان ، بسیاری در مورد چگونگی کنار آمدن با این موضوع فکر می کنند. با تغییر سن  و بالا رفتن سن مقابله می کنند. ماهیت لیفت صورت چیست ، آیا بالا کشیدن پوست صورت و جوانسازی 10-15 سال  صورت بدون جراحی امکان پذیر است و آیا انتظار معجزه می رود؟ تمام اطلاعات موجود در مقاله ما آورده شده است.
امروزه ، نه تنها زنان، بلکه مردان نیز نگران وضعیت ظاهری خود هستند.بسیاری از افراد در تلاشند تا 10-15 سال  از سن خود کم کنند ، ظاهری تازه تر و مرتب داشته باشند. و پزشکی زیبایی شناسی چنین فرصتی را فراهم می کند.

 

لیفت صورت ، نشانه ها و موارد منع مصرف برای انجام آن چیست

لیفتینگ مجموعه ای از روش های ضد پیری برای حل مشکلاتی از جمله از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و صاف کردن چین و چروک است.
 
این واقعاً نجات دهنده شما در مبارزه با اولین تغییرات مرتبط با سن است. هر کس آنچه را که نیاز دارد انتخاب می کند: کسی آماده است تا اقدامات اساسی انجام دهد و زیر چاقوی جراحی پلاستیک دراز بکشد ، در حالی که کسی ترجیح می دهد لیفت صورت را بدون جراحی انتخاب کند.
 
بنابراین، نشانه بالا رفتن سن عبارتند از:

 

علائم بالا رفتن سن

چین و چروک ، چین های پوستی ، چین و چروک های پیشانی
چین های بینی 
ضخیم شدن پوست
پتوز (پرولاپس بافت)
کیسه های زیر چشم
چهره ناهمگن کسل کننده (به دلیل نقض میکروسیرکولاسیون خون در عروق درم)
افتادگی گوشه های چشم و افتادگی بیش از حد پلک ها
 
مانند هر عمل جراحی پلاستیک ، هر روش لیفتینگ محدودیت های خاص خود را دارد که پزشک در طول مشاوره به شما اعلام می کند.

 

موارد منع مصرف معمول

بیماریهای آنکولوژیکی و خود ایمنی
هموفیلی
دیابت قندی
عفونتهای حاد
بارداری و شیردهی
فشار خون بالا
مستعد ابتلا به زخم های کلوئیدی
التهاب و زخم / سوختگی پوست

 

روش های مختلف جوان سازی صورت

خداحافظی از پیری با روش های جدید

لیفت صورت با مداخله جراحی و روش غیر جراحی انجام می شود. در ابتدا ، این مسئله فقط با پوست سر حل می شد. با این حال ، امروزه پزشکی زیبایی شناسی روشهای بسیار ملایم تری ارائه می دهد.
 
جراحی یا عمل جراحی صورت اغلب توسط افراد بالای 40 تا 50 سال انجام می شود که می خواهند از شر تغییرات ناشی از سن رهایی یابند ، در اعمالی که  زیبایی شناسی در حال حاضر بی قدرت است. ما روش های آن را در مقاله خود با جزئیات بیشتر بررسی خواهیم کرد.
نماهای عملیاتی:
عمل جراحی صورت دایره ای (ریتیدکتومی) دشوارترین و آسیب دیدگی عمل جراحی است ، 1.5-4 ساعت طول می کشد. بسته به نشانه ها و سن بیمار ، پزشک می تواند انجام دهد:
 
برآمدگی صورت در قسمت فوقانی، پیشانی - برای بالا کشیدن پلک ، چروک های عمیق و افتادگی ابرو موثر است. جراح پوست اضافی را خارج می کند و با کمک راهکارهای مخصوص عضلات را محکم می کند.
 
قسمت میانی یا فیس لیفت متوسط ​​- کیسه های زیر چشم ، چین های بینی را ، گوشه های پایین دهان ، سوراخ های روی گونه ها و افتادگی گونه ها از بین می برد.  با پتوز شدید و چین و چروک ، این روش با بلفاروپلاستی و لیپوفیلینگ ترکیب می شود.
 
برآمدگی صورت - به منظور از بین بردن چانه دوم (غبغب) ، چین های روی گردن و گونه های تیز انجام می شود. جراح نه تنها از نخ ها ، بلکه از آندوسکوپ نیز استفاده می کند ، که به شما امکان می دهد برش های کوچکی دهید. گاهی اوقات لوله زهکشی برای جلوگیری از تورم و کبودی نصب می شود.
قبل از تصمیم گیری در مورد عمل جراحی ، حتماً با پزشک ذیصلاح مشورت کنید تا تصوری در مورد نحوه انجام عمل و آنچه برای آمادگی لازم دارید ، داشته باشید.
 
صورت با کمک نخ ها به صورت زیر انجام می شود: آنها به وسیله سوزن های نازک از طریق سوراخ های کوچک وارد می شوند و کشیده می شوند ، بنابراین عضلات را پشتیبانی می کنند. تمام دستکاری ها با استفاده از یک ضد عفونی کننده تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
 
توانبخشی یک ماه طول می کشد. روزهای اول که نمی توانید به طور فعال جویدن غذا را انجام دهید ، باید همه چیز را به صورت مایع / رنده شده بخورید. پس از یک ماه ، بخیه ها بهبود می یابند و نامرئی می شوند. به طور متوسط ​​2 تا 5 سال بسته به کیفیت کار جراح پلاستیک نتیجه عمل باقی می ماند.
 
در جراحی کلاسیک (تحت بیهوشی عمومی) ، جراح بر طبق علائم برش هایی را در پشت گوش و در ناحیه تمپور انجام می دهد ، در حالی که پوست را کشیده و قسمت های اضافی آن را خارج می کند. بعد از انجام عمل ، بخیه ها و پانسمان اعمال می شود ، هیچ زخمی قابل مشاهده نخواهد بود.
 
بهبودی از یک ماه تا دو ماه طول می کشد ، بیمار چند روز اول در بیمارستان است. باندینگ به مدت دو هفته انجام می شود ، سپس بخیه ها برداشته می شوند. این جراحی  شما را برای 10-15 سال جوانتر می کند و اثر آن برای 5-10 سال باقی خواهد ماند.
 
بالا بردن SMAS - همچنین با استفاده از برش های کلاسیک انجام می شود. این نوع جراحی پلاستیک بعد از 40 سالگی ، هنگامی که عضلات به طرز چشمگیری ضعیف می شوند ، محبوبیت زیادی پیدا می کند و پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.
تاندون ها و فاسیا در یک موقعیت جدید حرکت می کنند و برطرف می شوند. به لطف این ، ویژگی های صورت واضح تر می شوند ، چین و چروک ها از بین می روند. این روش با تقویت بلفاروپلاستی ، لایه برداری با لیزر ، تقویت لب و چانه ترکیب می شود تا اثر را تقویت کند. بخیه ها بعد از 10-14 روز برداشته می شوند. نتیجه بیش از 10 سال طول می کشد.
 
لیفت زیر جلدی  یک نوع کم خسارت دیده از بالا کشیدن پوست SMAS است. جراح برش کوچکی را در جلوی گوش ایجاد می کند. زخم سریعاً بهبود می یابد و با لیزر رد زخم از بین می رود و بهبود می یابد. این روش برای مقابله با تظاهرات سنی شدید مؤثر نیست و برای افراد بالاتر از 40 سال پیشنهاد نمی شود.
 
MACS - Lift و S - Lift: روشهای جراحی که اثری از جراحی را کاملاً پنهان می کند. گونه ها ، چروک های روی پیشانی و بین ابرو ، چین های بینی و  کیسه های زیر چشم را از بین ببرید ، به اصطلاح چین و چروک پنجه کلاغی ، مضرات پوستی را بهبود بخشید.
با استفاده از MACS-Lift ، برش در لبه تحتانی لوب شروع می شود ، سپس جلوی گوش می رود و در امتداد خط مو امتداد می یابد. با S-Lift ، برش به شکل S است و از پشت گوش شروع می شود.
 
مراحل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، مدت زمان آن 1.5-2 ساعت است. پس از اتمام کار ، پانسمان فشرده سازی بر روی بیمار اعمال می شود. حداقل یک روز باید در بیمارستان تحت نظر پزشکان سپری شود. بخیه ها پس از 10 روز برداشته می شوند ، نتیجه می تواند پس از 1.5 ماه ارزیابی شود.
 
بالا بردن پوستدن پوست به روش اندوسکوپیک - جراحی جوان سازی ملایم و بدون برداشتن پوست. سن مطلوب برای آن 35-50 سال است ، هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است.
 
جراح برش ایجاد می کند و یک آندوسکوپ را درون آنها قرار می دهد - وسیله ای که از یک لوله با دوربین تشکیل شده است ، تصویر روی مانیتور نمایش داده می شود. بنابراین ، پزشک همه چیز را می بیند ، بافت چربی اضافی را به آرامی از بین می برد و عضلات را محکم می کند. بخیه ها با بهترین نخ ها که پس از بهبودی کاملاً نامرئی خواهند شد، انجام می دهد.این نوع لیفت صورت با بلفاروپلاستی و تزریق بوتاکس ترکیب می شود. نتیجه را می توان پس از 8 هفته کاملاً  دید ، نتیجه به مدت هفت سال ادامه می یابد.
 
چکاپ لیفت یک روش با حداقل تهاجمی است که نتیجه طبیعی تری دارد ، جایگزینی برای  بلفاروپلاستی.  سن بهینه برای این عمل 35-45 سال است. این نوع  روز به روز محبوب تر می شود ، مردان آن را دوست دارند.تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، اما بی حسی موضعی نیز ممکن است. جراح با استفاده از آندوسکوپ و فیکساتورهای خاص - اندوتین ، از طریق پلک تحتانی وارد می شود.اندوتین ها با پوست سازگار هستند و ظرف 12 ماه جذب می شوند و این به جلوگیری از فرآیندهای التهابی کمک می کند. در جای آنها ، بافت پیوندی شکل می گیرد که نتیجه را پشتیبانی می کند. استفاده از گیره تأثیر چکاپ را تا 10 سال طولانی می کند.

 

آیا لیفت صورت بدون جراحی امکان پذیر است

اما در مورد کسانی که نمی خواهند به روشهای رادیکال متوسل شوند ، اما می خواهند چندین سال جوان تر شوند؟ آیا لیفت صورت بدون جراحی امکان پذیر است؟ البته به دلیل اینکه در زرادخانه پزشکان امروز گزینه های بسیاری برای بالا بردن پوست به روش غیر جراحی وجود دارد.
بنابراین ، گونه های غیر جراحی  شامل سخت افزار و تزریق هستند. ماهیت تکنیک های سخت افزاری استفاده از تجهیزات ویژه ای است که از بسیاری جهات روی پوست تأثیر می گذارد. آنها به دلیل خاصیت ضد پیری ، بی درد بودن و ایمنی بسیار مورد تقاضا هستند. محبوب ترین ها را در نظر بگیرید:
 
روش لیزر - با توجه به عملکرد پرتو لیزر ، گردش خون بهبود می یابد ، روند جوانسازی طبیعی شروع می شود. چین و چروک صورت ، چین های بینی را از بین می برد.
امواج مافوق صوت - التراسونیک تولید الاستین و کلاژن را فعال می کند. پلک های افتاده و چروک را برطرف می کند ، به طور موثری پوست گردن را نیز محکم می کند.
ریزگردها - پالسهای ریزگرد ضعیف فرآیندهای متابولیکی درم را بهبود می بخشند. از بین بردن چین و چروک های ظریف ، بافت پوست را یکدست می کند.
 
کشیدن پوست توسط PF (رادیو فرکانس) - سلولهای چربی توسط پالس های موج رادیویی از بین می روند ، اسید هیالورونیک سنتز می شود ، فرآیندهای متابولیک تحریک می شوند. کمک می کند تا یک چهره بیضی شفاف و یک رنگ به دست آورید.
 
photorejuvenation یک تکنیک ملایم است که در آن پزشک / آرایشگر چین و چروک صورت ، منافذ بزرگ شده ، علائم افزایش فشار خون را از بین می برد.
روش  تزریق شامل معرفی مواد ویژه - داروهایی است که معمولاً شامل اسیدهای هیالورونیک و آلی ، ویتامین ها هستند. این شامل:
 
مزوتراپی : پتوز و چانه دوم را از بین می برد.
biorevitalization - معرفی تزریقات بر اساس اسید هیالورونیک. سطح مناسب هیدراتاسیون را حفظ می کند ، از استحکام و خاصیت ارتجاعی محافظت می کند.
plasmolifting - برای شروع مکانیسم های ضد پیری طبیعی ، پزشکان از پلاسمای بیمار با پلاکت بالای پلاستیک استفاده می کنند ، به همین دلیل ترمیم پوست و پوست  بهبود می یابد.
بوتولوتوکسیفیکاسیون ، یا بوتاکس - صاف کردن چین و چروک به دلیل عمل "فلج کننده" بوتاکس روی عضلات اتفاق می افتد.
 
راه های دیگر بجز جراحی کشیدن صورت :
 
بالا بردن پوست با نخ
لایه برداری شیمیایی
ماساژ صورت است که می تواند توسط یک متخصص آرایشی و بهداشتی در خانه انجام شود
ورزش صورت
محصولات آرایشی و بهداشتی
 

 

در سنین مختلف به چه روشی برای لیفت صورت نیاز داریم

  
اثربخشی این یا گاهی اوقات نوع دیگر بستگی به سن بیمار ، وضعیت پوست و سلامتی وی دارد. فقط یک متخصص ذیصلاح - پزشک یا متخصص زیبایی می تواند بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند.
 
در سن 25-35 سالگی ، هنوز اقدامات رادیکال لازم نیست ، بنابراین ، اولین علائم پیری را می توان با کمک لیزر و تزریق از بین برد. آنها به سفت کردن پوست و آنچه شما نیاز دارید ، از جمله از بین بردن چین و چروک های کوچک کمک خواهد کرد. لایه برداری شیمیایی ، ورزش صورت و ماساژ نتیجه را تقویت می کنند.
 
بعد از گذشت 35 سال ، بسیاری از خانم ها متوجه می شوند که پوست خاصیت ارتجاعی و رنگ سالم خود را از دست می دهد ، چین و چروک ها عمیق تر می شوند ، پوست صورت به آرامی به پایین کشیده می شود. شما می توانید با کمک نخ ، چکاپ لیفت از شر این علائم ناخوشایند مربوط به سن خلاص شوید.
 
اگر متعلق به گروه 45+ هستید ، باید درباره "اقدامات نجات" جدی تر فکر کنید. در واقع ، تغییرات قابل مشاهده به دلیل بزرگسالی به از بین بردن تنها جراحی پلاستیک کمک خواهد کرد. برای خلاص شدن از شر چین و چروک ها عمیق و کیسه های زیر چشم و خطوط دو طرف بینی مداخله جراحی ضروری است. در اینجا روش SMAS برای نجات آمده است.
 
برگرداندن زمان غیرممکن است ، اما جوان شدن 5-10 سال با کمک لیفت صورت واقعا امکان پذیر است. این روش را عاقلانه با مشورت انجام دهید.یک پزشک ذیصلاح را پیدا کنید که موثرترین و ایمن ترین روش کشیدن پوست را برای شما انتخاب کند ، قبل از عمل و در طول دوره بهبودی ، تمام توصیه های او را با دقت دنبال کنید و سپس، نتیجه چندین سال برای باقی خواهد ماند.

نظرات

۱۴۰۱/۲/۲۸برای اینکه جوان و جذاب به نظر برسید، می توانید برای عمل لیفت صورت ثبت نام کنید. یا فقط مدل موی مناسبی را انتخاب کنید که به شما کمک کند چند سال سن از دست بدهید.چگونه موهای خود را به درستی مدل دهید تا کسی نتواند عدد واقعی شناسنامه شما را حدس بزند؟

۱۴۰۱/۲/۲۸متأسفانه با افزایش سن، کیفیت موها بدتر می شود و نمی توان کاری برای آن انجام داد. موها نازک و شکننده می شوند و بر این اساس، ساختن مدل مویی که به نفع زیبایی صورت را برجسته کند، دیگر چندان آسان نیست. با این حال، یک گزینه ساده و برد-برد وجود دارد - یک ظاهر طراحی شده با حجم دادن در ریشه موها. نکته اصلی این است که زیاده روی نکنید. بنابراین، ابتدا موهای خود را بشویید و سپس مو ها را با سشوار خشک کنید و سر خود را پایین بیاورید. این همه است - مدل موی حجیم آماده است. برای تقویت اثر، می توانید محصولات خاصی را روی ریشه ها اعمال کنید که برای حجم دادن به فرها طراحی شده اند.

۱۴۰۱/۲/۲۸گزینه دم اسبی بهتر است دم اسبی را در بالای سر انتخاب کنید تا دم اسبی پایین. صحبت از دم اسبی است و این تعجب آور نیست، زیرا چنین مدل موی سال ها محبوبیت خود را از دست نداده است. اما ما اکنون به مزیت دیگر آن - اثر ضد پیری - علاقه مندیم. برای اینکه جوان و جذاب به نظر برسید، دم را خیلی کم نکنید. همچنین نباید صاف و براق باشد، در غیر این صورت دقیقاً به نتیجه معکوس خواهید رسید و از نظر بصری پیرتر به نظر خواهید رسید. موهای خود را به خوبی شانه کنید، آن ها را به پشت سر خود جمع کنید و با یک کش محکم کنید. برای ایجاد حجم کمی در ریشه ها، به آرامی چند رشته را از بالا بکشید. بنابراین به صورت بصری موها را ضخیم تر می کنید و استخوان های گونه را برجسته می کنید. علاوه بر این، ویژگی های صورت بسیار زیباتر به نظر می رسد و بیضی صورت واضح تر می شود. به علاوه، دم اسبی بر گردن بلند و زیبا تأکید دارد.اگر صاحب خوش شانس آن هستید، پنهان کردن گردن قو زیر موهای فر یک جنایت واقعی است. به ساندرا بولاک نگاه کنید - او می داند که چگونه به زیبایی روی این قسمت از بدن تأکید کند.

۱۴۰۱/۲/۲۸گزینه موهای جمع شده موهای جمع شده به طور مطلوب بر استخوان گونه تأکید می کند. می توانید از سنجاق سر، نوارهای الاستیک و سایر وسایل بداهه استفاده کنید. سعی کنید از چسباندن مو به سر خودداری کنید - فقط در برخی از انواع موهای جمع شده مناسب است ، اما دسته ها باید بی دقت باشند و حجم ظریفی در ریشه داشته باشند. انجام این کار بسیار ساده است - فقط موها را با انگشتان خود پف دهید، آن ها را در یک کش جمع کنید و آن را با یک نوار الاستیک یا گیره مو محکم کنید. برای اینکه مدل مو سبک و مطبوع به نظر برسد، فراموش نکنید که چند تار مو را روی صورت بریزید.

۱۴۰۱/۲/۲۸گزینه فرهای بی دقت و بزرگ اگر در مورد مدل موهایی که با جوانی مرتبط است صحبت کنیم، اینها فرهای بی دقت و بزرگ هستند. آنها تصویر را جوان و جذاب می کنند. فرها تمام توجهات را به سمت خود منحرف می کنند و تغییرات مربوط به سن تقریباً نامحسوس می شوند. و اگر طول موی مناسبی دارید، می توانید نه برای سه یا چهار سال، بلکه برای هر ده سال جوانسازی کنید. شما می توانید فرهای بی دقت و بزرگ را به روش های مختلف انجام دهید. ساده ترین کار این است که چند قیطان را با مو ها ببافید. اندازه و حجم فرها مستقیماً به ضخامت قیطان ها بستگی دارد. مدل مو باید روی موهای خیس انجام شود - بنابراین فرهای بزرگ تمام روز ادامه خواهد داشت. صبح باید بافته ها را باز کنید، موهایتان را با دستانتان پف دهید و به آرامی به موهایتان تثبیت کننده بپاشید. در یک یادداشت:اگر ترجیح می دهید با اتوی صاف موج ایجاد کنید، رشته ها را از صورت دور کنید، نه به سمت داخل. چنین ترفند ساده ای تصویر را از نظر بصری سبک تر می کند و موها زنده تر می شوند.

۱۴۰۱/۲/۲۸گزینه باز کردن فرق از کنار جداسازی کناری مو ها در باز کردن فرق، بهتر از فرق از وسط به نظر می رسد. یکی دیگر از راه های آسان برای چند سال کمتر نشان دادن سن، جایگزینی جداکننده استاندارد با یک قسمت جانبی است. یک هک زندگی ابتدایی، با این حال، حجم مورد نظر بلافاصله روی تاج ظاهر می شود و شکل گرد صورت به بیضی نزدیک می شود.

در ادامه بخوانید...

رفع چین و چروک صورت با روغن گل سرخ

در

روغن گل سرخ

ضد پیری: این روغن طبیعی و قدرتمند از گل سرخ باعث رفع چین و چروک می شود ... دانشمندان اطمینان دارند و آن را اثبات می کنند.خاصیت درمانی ، مرطوب کننده و ضد پیری آن نیز برای ساکنان ایران باستان شناخته شده بوداما فقط ساکنان ممتاز ، عمدتاً افراد حاکم از روغن گل سرخ استفاده می کردند.
روغن گل سرخ بهترین متحد ضد پیری است؟ مطابق این مطالعه ، ملکه گل ها حاوی بسیاری از قدرت های احیا کننده برای تأخیر در اثر پیری پوست و در نتیجه محدود کردن ظاهر چین و چروک در پوست است.


هنگامی که صحبت از ضد پیری و مبارزه با چین و چروک می شود ، نکات و تکنیک های زیادی وجود دارد. اما روش های زیبایی به طبیعیت باز می گردند و روغن ها بیش از گذشته در حال رشد هستند. باید گفت که آنها برای بسیاری از انواع پوست مناسب هستند ، در حالی که استفاده از آنها ساده است به بسیاری از مشکلات پاسخ می دهند. علاوه بر این ، اگر از طرفداران ماساژ های جید یا گواشا هستید ، روغن ها متحدین افسانه ای ماساژ هستند.

 

روغن گل سرخ با نفوذ به اپیدرم ، استفاده از لوازم جانبی را تسهیل می کنند.اخبار پزشکی امروزه  ادعا می کند که این ماده اولئیت حاوی قدرت آنتی اکسیدانی ، ضد باکتری و ضد التهابی است. برای مقابله با ناراحتی های خاص پوست چه باید کرد، در حالی که در نوسازی سلول نقش دارد. بنابراین ، اپیدرم جوان ترمی شود.

در واقع ، در یک مطالعه محققان خاطرنشان كردند كه عصاره گل رز "  منجر به كاهش آماری قابل توجه در ميزان مرگ و مير در مگس هاي جنس نر و ماده  " شد ، ضمن اينكه تصريح كردند: "  در نتيجه ، گل سرخ باعث افزايش طول عمر مي شود.و نتیجه گیری مهم : "  خاصیت آنتی اکسیدانی گیاه می تواند به افزایش طول عمر در Drosophila (مگس سرکه) کمک کند  "


هر ماده اصلی روغن دارای خواص منحصر به فرد خود است و بنا به نیاز اپیدرم ما انتخاب می شود. اگرچه روغن ها اکثرا برای انواع پوست مناسب هستند ، و همه انواع پوست را به آرامی درمان می کنند. اما بهتر است روی پوست خشک امتحان کنید، اگر آنها بر روی پوستهای خشک و خیلی خشک موثر باشند ، برای پوست ترکیبی یا حتی روغنی نیز مناسب هستند.

 

چگونه در خانه روغن گل سرخ درست کنیم

چهار لیوان آب را  بجوشانید  بع از جوشیدن از روی شعله بردارید.یک فنجان روغن جوجوبا (عطر گل را بیشتر نگه می دارد) یا روغن زیتون را در یک ظرف شیشه ای دارای درب ریخته  و شیشه را داخل آب جوش بگذارید با گرم شدن روغن اسانس گلبرگ ها بیشتر جذب روغن می شود.یک فنجان از گلبرگ گل سرخ را در هاون یا با هر وسیله دیگری له کرده و داخل ظرف شیشه ای روغن  که حال بخاطر حرارت آب جوش گرم شده است، بریزید.با یک قاشق کمی مخلوط روغن و گلبرگ های له شده را  هم زده ولی تکان ندهید .

حال درب  شیشه را بسته و تا زمانی که  آب جوش سرد نشده ،  شیشه را جابجا نکنید . بعدا شیشه را  در جای آفتابگیر بگذارید .شیشه محتوی مخلوط روغن و گلبرگ های له شده را از 24 ساعت تا یک هفته به حال خود رها کنید تا رایحه و اسانس گل سرخ در روغن جذب شود .

حال بعد از یک هفته روغن را از صافی ریز رد کنید تا تمیز و صاف شود .دوباره یک فنجان گلبرگ را له کنید و داخل همین روغن بریزد و روغن را هفت روز به حال خود رها کنید .حال روغن گل سرخ شما  آماده است . آن را صاف کرده و داخل یک  شیشه تیرهبریزید و در جای تاریک نگهداری کنید.

اخطار : اگر در حین استفاده  خارش , سوزش و تغییر رنگ در پوست احساس کردید از استفاده ز روغن خودداری کنید .

نظرات

در ادامه بخوانید...