پشه ها کدام گروه خون را بیشتر نیش می زنند

در

نیش پشه
حتما شب های زیادی بوده که به خاطر نیش پشه  نخوابیده اید ولی همسر شما با آسودگی کامل غرق خواب بوده! حال این سوال برای شما پیش آمده که  کدام خون برای پشه ها بهتر است؟ چرا پشه ها بعضی افراد را بیشتر از دیگران  نیش می زنند؟ دانشمندان تصمیم گرفتند به این سؤالات پاسخ دهند.در بخشی از این مطالعه ، متخصصان نمونه هایی از مردم کشورهای مختلف و قاره ها را بررسی کردند. دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل داده ها ، گروه های خونی را به ترتیب ترجیح حشرات خونخوار دسته بندی کردند.

گروه خون (0). 45٪ ساکنان جهان را در خود جای داده است. گروه خونی II یا A نزدیک به - 35٪  از افراد؛ گروه خونی III (B) - 13٪؛ گروه خونی IV (AB) - 7٪.
محققان دریافته اند که گروه خونی اول یا (0)  محبوب ترین خون برای پشه ها است . به دلیل داشتن پروتئین و خونرسانی گلبولهای قرمز از نظر پشه های خونخوار بسیار محبوب است. بنابراین ، مکیدن این خون برای یک حشره راحت تر است.

 

در درجه دوم گروه خونی II یا A قرار دارد که از جذابیت کمتری برای پشه ها برخوردار است. اما دارندگان گروه های خونی سوم  III و چهارم IV بسیار خوش شانس هستند. برای پشه ها ، آنها بی مزه هستند ، بنابراین پشه ها آنها را کمتر نیش می زنند. 


علاوه بر این ، دانشمندان به عواملی اشاره کردند که برای پشه ها جذاب هستند.. از جمله آنها بوی عرق ، آزاد شدن دی اکسید کربن و گرمای حاصل از بدن است. به همین دلیل ، پشه ها زنان باردار را بیشتر از دیگران نیش می زنند ، زیرا دی اکسید کربن بیشتری منتشر می کنند. افراد مست نیز برای پشه ها جذاب هستند.
همچنین مشخص شد که پشه ها سایه های زرد ، سفید و قرمز را در لباس ها دوست ندارند. اما رنگهای تیره آنها را به خود جلب می کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

پیشگیری از بیماری‌هایی که پشه حامل آن است

در

اگر طبیعت خارج از خانه در تابستان با صدای آزاردهنده وزوز پشه‌ها بهم می‌خورد، این اتفاق می‌تواند یک بدشانسی باشد. گزش آنها نه تنها موجب ورم قرمز خارش‌دار بر روی پوست می‌شود؛ همچنین خطر ابتلا به بیماری را نیز ایجاد می‌کند. دانشمندان موسسه ملی بهداشت (NIH) در حال تحقیق جهت یافتن راه‌هایی بهتر برای تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های پشه- حامل هستند. و همه ما می‌توانیم گام‌های ساده‌ای را برای جلوگیری از گزش حشرات گزنده انجام دهیم.(سیارک)


گزش بسیاری از پشه‌ها نسبتا بی‌ضرر است. ورم و خارش اغلب فقط یک یا دو روز بعد از گزیدن وجود داشته و پوست شما را سوراخ می‌کند. اما اگر پشه حامل میکروب‌های خاصی باشد، از جمله ویروسها یا انگلها، این عوامل بیماری‌زا ممکن است در طول گزش وارد خون شما شده و شما را بیمار نمایند.
بیماری‌های منتشر شده توسط گزش پشه‌ها می‌توانند جدی باشند. برخی از کارشناسان می‌گویند پشه‌ها کشنده‌ترین حیوانات جهان هستند. بیماری‌های مرتبط با پشه‌ها حدود 725.000 نفر را سالانه در سراسر جهان می‌کشند. در مقایسه، مارها حدود 50.000 نفر، کرم کدو حدود 2.000؛ و کوسه‌ها تنها حدود 10 نفر را سالانه در سراسر جهان می‌کشند.
بسیاری از مرگ‌ها و بیماری‌های مرتبط با پشه‌ها خارج از ایالات متحده بویژه در آفریقا اتفاق می‌افتند. دکتر توماس دبیلیو اسکات کارشناس بیماری‌های حشره- حامل در دانشگاه دیویس کالیفرنیا می‌گوید: «اما همیشه انواعی از پاتوژن پشه- حامل در ایالات متحده وجود دارد. در حال حاضر، بنده می‌خواهم بگویم که ویروس غرب نیل، بزرگترین مشکل در قاره ایالات متحده آمریکاست».
نیل غرب اشاره به بیماری همه‌گیر فصلی در ایالات متحده دارد. در اوایل بهار یا اوایل تابستان شدت یافته و در پاییز ادامه می‌یابد. در سال 2015، بیش از 2.000 مورد از بیماری نیل غرب در سراسر کشور رواج پیدا کرد و این ویروس نزدیک به 120 کشته داشت.
اغلب افراد آلوده به عفونت نیل غرب، هیچ نشانه‌ی خاصی نداشتند. تقریبا یک پنجم افراد آلوده علائم نسبتا خفیف، مثل تب، سر درد، یا تهوع داشتند. نیل غرب می‌تواند برای حدود یک، صد و پنجاهم افراد آلوده، خطری بسیار جدی یا حتی مرگبار باشد. (سیارک)
ویروس دیگر، تب دانگ نامیده می‌شود که یکی از رایج‌ترین بیماری‌های پشه- حامل در سراسر جهان است. شیوع تب دانگ در هاوایی صدها نفر از مردم را در اواخر سال 2015 تحت تاثیر قرار داده است.
برای درمان بسیاری از بیماری‌های انتقال یافته از پشه‌ها، هیچ دارویی وجود ندارد. اما داروهای فعلی می‌تواند از مالاریا پیشگیری و آن را درمان نمایند، که از طریق انگل کوچک پشه- حامل ایجاد می‌شود و ویروسی نیست.
دانشمندان NIH در تلاش برای توسعه و آزمایش واکسن‌های جدید بالقوه برای دانگ‌ها و ویروس‌های نیل غرب هستند. یک واکسن تب دانگ آزمایشگاهی نشان می‌دهد که وعده داده شده در آزمایش بالینی کوچک، هم‌اکنون در حال ارزیابی در جمعیت بزرگتری در برزیل است.
تعدادی از بیماری‌های پشه‌-حامل از جمله تب زرد و آنسفالیت ژاپنی، توسط واکسن‌ها پیشگیری می‌شوند. اما واکسن‌‌ها هنوز در برابر بسیاری از بیماری‌های مرتبط با پشه از جمله مالاریا و ویروس نیل غرب، محافظت نمی‌کنند.
زیکا که ویروس پشه- حامل دیگری است، در مرکز و جنوب آمریکا شیوع دارد. از آنجایی که تب دانگ و ویروس‌های نیل غرب از نزدیک با ویروس زیکا در ارتباط هستند، محققان NIH در طرحی برای ایجاد واکسیناسیون آزمایشی زیکا با استفاده از روش‌هایی مشابه با روش‌هایی هستند که برای واکسن‌های دیگر استفاده می‌شود. آزمایش‌های بالینی کوچک ممکن است به زودی آغاز گردد، اما سال‌ها آزمایش نیاز خواهد بود تا به طور کامل واکسن‌های بالقوه زیکا ارزیابی گردد.
در حالی که واکسن‌های پیشگیرنده هنوز در حال توسعه هستند، اسکات می‌گوید «چیزهای زیادی وجود دارد که در حال حاضر می‌توان انجام داد تا از بیماری‌های پشه- حامل جلوگیری کرد». محفظه انتخاب عاقلانه برای راهنمایی پیشگیری از پشه را ببینید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. خیلی دوست داریم که از شما این را بشنویم.(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

دانشمندان باکتری هایی را پیدا کرده اند که پشه ها را از بین می برد

در
دانشمندان باکتری هایی را پیدا کرده اند که پشه ها را از بین می برد
دانشمندان باکتری هایی را پیدا کرده اند که پشه ها را از بین می برد. این کشف باعث دفع موثر پشه ها می شود و خطر شیوع بیماری های استوایی را که پشه ها حمل می کنند ، کاهش می دهد. مطالعه دانشمندان دانشگاه برکلی در مجله Nature Communications منتشر شده است.
 
بسیاری از مواد شیمیایی مورد استفاده در مهار و یا از بین بردن پشه های ایجاد کننده بیماری می توانند اکوسیستم های موجود را آلوده کرده و تکامل گونه های مقاوم در برابر حشره کش را حتی بیشتر از قبل تحریک کنند.
 
در یک مطالعه جدید ، دانشمندان دریافتند که یک باکتری Bacillus thuringiensis israelensis ، چندین ترکیب را تولید می کند که لارو پشه ها را از بین می برد ، اما برای بیشتر ارگانیسم های دیگر بی ضرر است.
 
این ترکیبات به صورت کریستالی در داخل باکتری ها وجود دارند و هنگامی که میکروب ها توسط لارو ها جذب می شوند ، pH بالا و آنزیم های هضم موجود در روده آنها باعث می شود که کریستالها حل شوند و مجدداً در مولکول هایی که سوراخ کننده غشای سلول های روده لارو می شوند ، به سرعت حشره را بکشند.
 
محققان همچنین دریافتند که باکتری باعث می شود کریستال ها توسط سلول های روده لارو آزاد و سوراخ شوند.
 
"این نتایج راه را برای رشد منطقی حشره کش ها که برای کنترل انواع خاصی از پشه ها یا اهداف بیماری ، ایمن و مؤثر هستند ، هموار می کند."

نظرات

در ادامه بخوانید...

سیستم جدید به طور خودکار حرکت پشه های خطرناک را ردیابی می کند

در
کارشناسان از دانشگاه جانز هاپکینز اظهار کردند، سیستم جدید کم هزینه به طور خودکار حرکت پشه هایی که دارای بیماری های مختلف هستند را ردیابی می کند.   
 
براساس آمار سازمان بهداشت جهانی WHO ، صدها هزار نفر هر ساله در اثر بیماری های مالاریا ، دنگو و تب زرد که توسط پشه ها انتقال می یابد، آلوده می شوند سیستم جدید به شما امکان می دهد انواع حشرات حامل این بیماری ها را ردیابی کرده و به افراد و سیستم های پزشکی هشدار دهید.
 
چنین سیستم از راه دور می تواند نیروی کار مورد نیاز برای نظارت بر پشه ها را در یک منطقه معین بطور قابل توجهی کاهش دهد ، که پتانسیل برای نظارت بیشتر را بسیار افزایش می دهد.
 
آدام گودوین ، رهبر تیم تحقیقاتی ، در دانشگاه جان هاپکینز:
دانشمندان در مطالعه خود ، سیستم ویژه ای از تله های پشه را توصیف می کنند که می تواند این حشرات را با جزئیات حذف کرده و داده ها را به مراکز پزشکی منتقل کند. الگوریتم ها به تعیین خودکار الگوی روی بال حشرات ، رنگ مقیاس ها و سایر ویژگی ها کمک می کنند تا مشخص کنند آیا پشه یک حامل بیماری است یا خیر.
سیستم نوری نصب شده در این تله ها و تجزیه و تحلیل حشرات موجود در داخل ، این کار را انجام می دهد.
 
اکنون ، برای تعیین احتمال ابتلا به همه گیری ، کارمندان WHO باید به تنهایی به مناطق پرواز کنند ، تله های مخصوص برپا کنند ، سپس آنها را جمع آوری کرده و آنها را به آزمایشگاه ببرند. اکنون سیستم نوری نصب شده در این تله ها و تجزیه و تحلیل حشرات موجود در داخل ، این کار را انجام می دهد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره 4 گروه خون

در
این مهم است که نوع گروه خون شما ، خویشاوندان و اقوام شما چیست. بنابراین اطلاعات، شما می توانید درک کنید که بدن شما به چه چیزی نیاز دارد. در این مقاله به شما توصیه های ساده ای در مورد چگونگی احساس بهتر ، و همچنین حقایق جالب در مورد گروه خون داده می شود.
 
احتمالاً می دانید فاکتور Rh و گروه خون شما چیست. اگر اینطور نیست ، توصیه می کنیم در آینده نزدیک در آزمایش خون بخواهید که گروه خون شما را مشخص کنند  و این ویژگی بدن خود را روشن کنید. به نظر می رسد که گروه خونی می تواند رژیم و رژیم غذایی بهینه را برای بدن شما پیشنهاد دهد و حتی در مورد ماهیت فرد نیز صحبت کند.

 

خون طلایی چیست

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
این نوع خون "طلایی" لقب گرفت زیرا بسیار نادر است و همچنین به دلیل فاکتور Rh صفر،  Rh null بسیار مفید است. در کل ، فقط 43 نفر در جهان این خون را پیدا کردند. خون طلایی نخستین بار در سال 1961 در یک زن بومی از آمریکا کشف شد ، قبل از آن محققان فکر می کردند کودکانی که چنین خونی دارند قبل از تولد می میرند.این گروه خونی فقدان کامل هر یک از آنتی ژن های Rh را دارند. گرئه خون طلایی برای اولین بار در یک بومی استرالیایی کشف شد و بسیار نادر است، نادر بودن آن به این معنی است که وقتی فرد Rh null به انتقال خون نیاز دارد ، اهداء Rh null بسیار باورنکردنی و دشوار است ، با تکیه بر همکاری یک شبکه کوچک از اهدا کنندگان معمولی Rh null در سراسر جهان برای اطمینان از این که این گروه خونی همیشه در دسترس باشد، بوجود آمده است.
 
در سال 1901 یک پزشک از اتریش ، کارل لاندشتاینر ، تقسیم خون را به چهار گروه پیشنهاد کرد. برای کشف انقلابی خود ، در سال 1930 جایزه نوبل پزشکی را دریافت کرد. یکی دیگر از خصوصیات مهم خون عامل Rh آن است. اگر پروتئین RhD در گلبول های قرمز وجود داشته باشد (یک جزء خون) ، آن را مثبت و اگر نه ، منفی قلمداد می کنند. با این حال ، این تعریف بسیار ساده ای است. در واقع ، علاوه بر پروتئین RhD ، حدود 60 پروتئین دیگر وجود دارد که می توانند بر فاکتور Rh تأثیر بگذارند.
 
هنگامی که خون دارای فاکتور رزوس(Rh) صفر باشد ، به این معنی است که هیچ یک از این پروتئین ها را ندارد و می تواند آزادانه خون خود را به هر فرد دیگری بدون ترس از اینکه گلبول های قرمز "به هم بچسبند" منتقل کند. از همه اینها ، اگر در هنگام انتقال خون ، گروه خونی و رزوس را نادرست انتخاب کنید ، نتیجه کشنده نیز ممکن است. خون "طلایی" برای دارو سازی جالب است ، اما برای افراد با این نوع خون ناامن است ، زیرا اهداکنندگان ناچیز هستند. بنابراین به چنین افرادی توصیه می شود برای محافظت از خود در صورت بروز حادثه یا وضعیت غیرقابل پیش بینی ، برای خود خون اهدا کنند.
 

 

تغذیه مطلوب برای 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
 دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون اول یا o  
 دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون دوم یا A
 دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون سوم یا B
دستور غذایی کامل در لینک: تغذیه مطلوب برای گروه خون چهارم یا AB 
 

 

مقاومت در برابر استرس در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
گروه خون اول I: دارای مقاومت و استقامت در برابر استرس با استفاده از ورزشهای سنگين
 
گروه خون دوم II: در معرض ابتلا به استرس ها هستند و بهترين راه درمان استرس در آنان استفاده از ورزش يوگاست. 
 
گروه خونی سوم III. مقاومت ارزشمند در مقابل انواع استرسها با استفاده از خالقيت ذاتی و تشخيص مناسب محيط
 
گروه خونی چهارم ІV قابليت پاسخ مناسب دادن به استرسها و ناراحتيهای محيطی با استفاده از ورزش
 

 

اضافه وزن در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
گروه خونی اول : دشمن شماره یک شما به طور نامنظم غذا می خورد.
 
گروه خونی دوم: پوندهای اضافی پس از خوردن گوشت و شیرینی اضافه می شود.
 
گروه خونی سوم: برای لاغر ماندن بهتر است از سرخ شده ها و نان سفید پرهیز کنید ، هضم آن برای معده شما مشکل است.
 
گروه خونی چهارم: سانتیمتر های اضافی در کمر به دلیل عدم فعالیت بدنی ظاهر می شود.
 

 

شخصیت 4 گروه خونی

اول: محتاط ، هدفمند ، دلسوز، ترس از تغییر، سازگاری ضعیف با تغییر محل، شیوه زندگی و تغذیه.
 
دوم: یک رهبر انسانی متشکل کننده و جمع آوری کننده ، تولید کننده . ثبات در همه چیز: تغذیه، شیوه زندگی، محیط زیست
 
سوم: انعکاس پذیر ، حاضر به سازش ، دوستانه ، نکته اصلی برای شما نتیجه است.انعطاف پذیری ذهن و روان، قادرند به سرعت به هر گونه تغییرات سازگار شوند.
 
چهارم: تفکر هوشیار ، متعادل ، با اراده قوی ، حساس ،توانایی بالا برای انطباق با تغییرات در تغذیه، شیوه زندگی، عادت ها
 

 

فاکتور رزوس (Rh) در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
فاکتور رزوس  گروه خونی مهمترین ویژگی خون است ، بنابراین بیایید دوباره آن را یادآوری کنیم. اگر Rh والدین آینده مطابقت نداشته باشد ، این می تواند یک دلیل جدی برای نگرانی باشد ، زیرا در جنین ممکن است یک درگیری رزوس ایجاد کند ، که مملو از عوارض بعدی (از جمله خود تخریبی گلبول های قرمز و تشکیل سلولهای قرمز نابالغ در جنین) است. اما طب مدرن فرصت های جدیدی را برای پیشگیری و درمان به ما می دهد. از جمله در ماه هفتم بارداری ، به مادر باردار توصیه می شود تزریق پلاسمای خون را انجام دهد.
فاکتور رزوس (Rh) پروتئینی می‌باشد که در سطح گلبول‌های قرمز بوده و به صورت ارثی منتقل می‌شود. اگر فرد این پروتئین را داشته باشد، فرد Rh مثبت و در صورت نبود این پروتئین، Rh منفی شناخته می‌شود

 

انتقال خون در 4 گروه خونی

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی
 
بیماران با گروه خون اول یا O اهدا کننده جهانی هستند. با این حال ، آنها فقط به خون گروه اول یا O برای گرفتن خون احتیاج دارند.پس خونی اول یا O به همه گروه های خونی خون می دهد اما فقط از گروه خونی اول یا O خون می گیرد.
 
افراد گروه دوم خون می توانند اهدا کننده بیماران گروه خونی دوم A و چهارم AB باشند. آنها می توانند خون را از افراد گروه خون دوم A و گروه خون اول O بگیرند.
 
 
بیماران گروه سوم خون یا B می توانند خون خود را با بیماران گروه سومB و چهارم AB به اشتراک بگذارند. آنها نیاز به انتقال از اهداکنندگان با گروه های خونی سومB و اولO دارند.
 
 
افراد دارای گروه خونی چهارم یا AB گیرنده جهانی هستند یعنی از تمام گروه های خونی ، خون دریافت می کنند ، اما فقط می توانند به بیماران گروه خونی AB خون اهدا کنند.

 

جدول تعیین گروه خونی فرزند از روی گروه خونی پدر و مادر

خون طلایی و سایر حقایق جالب درباره گروه های خونی

امیدواریم که اطلاعات جدیدی را یاد گرفته باشید! این مقاله را با عزیزان و نزدیکان خود به اشتراک بگذارید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

درمان خطرناک خانگی برای نیش حشرات

در

نیش حشرات
  چرا بعد از گزش حشرات احساس خارش می کنیم ؟ و اینکه چرا برخی از درمان های خانگی می توانند بی فایده و حتی خطرناک باشند.

در بزاق پشه ها و سایر حشرات مکنده خون  ، موادی وجود دارند که باعث رقیق شدن خون و گشاد شدن عروق می شوند. پس از نیش زدن ، یک واکنش آلرژیک امکان پذیر است: قرمزی ، خارش ، تورم ، درد.

- با درمان اشتباه محل نیش می توانید یک عفونت ثانویه ایجاد کنید.  هم پشه ها و هم کنه ها بیماری لایم (بورلیوزیس ناشی از کنه) را باعث می شوند ، دوره انکوباسیون بین دو تا 30 روز از زمان نیش متفاوت است.

 

کمک اول برای نیش حشرات استفاده از آنتی هیستامین ها است. می توانید پوست را با الکل پاک کنید ، محل نیش را با پماد کورتیکواستروئید آغشته کنید که باعث جلوگیری از خشک شدن  محل نیش و رفع خارش می شود.  


آنچه نمی توان انجام داد کمپرس الکل است ، زیرا می توانید دچار سوختگی شوید و عفونت فقط افزایش می یابد. متخصص پوست و مو گفت ، سیب زمینی های خرد شده نیز نباید به عنوان کمپرس استفاده شوند ، زیرا آنها عملاً بی فایده هستند.

 

- یخ را می توان در محل گزش اعمال کرد ، اما مدت زیادی نماند. وازواسپاسم شدید می تواند باعث زخم های پوستی شود. متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: ید می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک و سوختگی شود.

 

علاوه بر این ، وی خواست که سیر را روی نیش حشرات نگذارید ، زیرا این امر می تواند باعث سوزش پوست شود. اگر دارویی در دسترس نیست ، سودا (جوش شیرین)  را رقیق کرده و محل نیش را پاک کنید.  قربانی ممکن است به نیش کنه حساسیت داشته باشد، به عنوان مثال ، واکنش به نیش کنه می تواند غیر عادی باشد. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

ایا گروه خونی او مثبت کرونا نمیگیرند

در

گروه خونی کرونا

در چه گروه خونی خطر ابتلا به COVID-19 بیشتر است؟
در بعضی از افراد ، کروناویروس باعث عوارض شدید می شود ، در حالی که در برخی دیگر بدون توجه می گذرد. دانشمندان آلمانی و نروژی تحقیقاتی را انجام دادند که نشان دهنده ارتباط بین COVID-19 و گروه خون است.

 

ایا گروه خونی او مثبت کرونا نمیگیرند

دانشمندان سراسر جهان راز غیرقابل حل و بدون دلیلی را مطرح کردند: چرا برخی از افراد آلوده حتی متوجه نمی شوند که به SARS-CoV-2 آلوده شده اند ، در حالی که دیگران باید برای مراقبت های ویژه فرستاده شده و به دستگاه های تهویه مکانیکی وصل شوند ؟  جواب های زیادی برای این سوال  وجود دارد. گروهی از دانشمندان آلمانی و نروژی ارتباطی بین شدت دوره بیماری و گروه خونی بیماران مشاهده کردند. نتایج مطالعه آنها ، که در 17 ژوئن در مجله پزشکی New England منتشر شد  ، چشمگیر به نظر می رسد. حال ببینیم کدام گروه خونی دربرابر کرونا مقاوم است، رابطه گروه خونی و کرونا وچه گروه خونی کرونا نمی گیرد ؟

 

 

COVID-19 و گروه خونی

دانشمندان 1610 بیمار مبتلا به COVID-19 را از ایتالیا و اسپانیا بررسی کردند و آنها دوره سختی از بیماری را در برخی موارد کشنده به اشتراک گذاشتند . مولکولهای DNA آنها را مطالعه کردند. معلوم شد كه در افراد مبتلا به گروه خونی II - طبق طبقه‌بندی مدرن که به آن گروه خونی A نیز گفته می شود - خطر شدید COVID-19 به میزان قابل توجهی بیشتر است. یعنی ، دو برابر افراد مبتلا به گروه خونی I (گروه خونی 0 ، طبق طبقه بندی مدرن).

 

آیا شدت COVID-19 به نوع خون بیمار بستگی دارد؟

در آلمان حدود 43٪ از جمعیت گروه خون دوم (گروه خونی A) دارند. در مورد افراد خوش شانس با گروه خونی اول ، داده های جدید به هیچ وجه مصون بودن آنها از کروناویروس را نشان نمی دهند - آنها فقط بدان معنی هستند که آنها کمترین خطر ابتلا به COVID-19 را به شکل شدید دارند. به هر حال ، خون اهدا کننده گروه 1 جهانی است ، صرف نظر از گروه خونی آنها ، برای همه گیرندگان مناسب است. خون گروه اول 41٪ جمعیت آلمان را دارد.

 

دو گروه خونی باقی مانده - III و IV یا طبق طبقه بندی مدرن گروه های B و AB - به ترتیب 11٪ و 5٪ ساکنان این کشور در آلمان دارند. بیماران مبتلا به این دو گروه آلوده به کورو ویروس روند واضح و مشخصی در دوره COVID-19 نشان نمی دهند.

 

 

نوع خون و روشهای درمانی

اگر نتایج مطالعه آلمانی و نروژی تأیید شود ، این امر عواقب قابل توجهی را برای توسعه یک روش برای درمان SARS-CoV-2 ناشی از SARS ، و نه تنها آن به همراه خواهد داشت. مشاهدات مشابهی در مورد تأثیر گروه خونی در روند بیماری با توجه به سایر بیماری ها وجود دارد. به عنوان مثال ، مشاهده شده است که افراد با گروه خونی اول به ندرت دچار اشکال شدید مالاریا می شوند. نمونه های معکوس وجود دارد: به عنوان مثال ، افراد دارای گروه خونی دوم احتمالاً طاعون را تحمل می کنند.

 

علاوه بر این ، مشاهدات جدید ممکن است مفهوم "گروه خطر" را در بیماری همه گیر فعلی کرونا تغییر دهد. تاکنون ، این بیماران شامل سنین معینی با بیماری های مزمن ، افراد سیگاری، دیابت و  ... بود. اکنون این امکان وجود دارد که پس از مدتی این رویکرد مجبور به بررسی باشد.

نظرات

در ادامه بخوانید...