پشه ها کدام گروه خون را بیشتر نیش می زنند

نیش پشه
حتما شب های زیادی بوده که به خاطر نیش پشه  نخوابیده اید ولی همسر شما با آسودگی کامل غرق خواب بوده! حال این سوال برای شما پیش آمده که  کدام خون برای پشه ها بهتر است؟ چرا پشه ها بعضی افراد را بیشتر از دیگران  نیش می زنند؟ دانشمندان تصمیم گرفتند به این سؤالات پاسخ دهند.در بخشی از این مطالعه ، متخصصان نمونه هایی از مردم کشورهای مختلف و قاره ها را بررسی کردند. دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل داده ها ، گروه های خونی را به ترتیب ترجیح حشرات خونخوار دسته بندی کردند.

گروه خون (0). 45٪ ساکنان جهان را در خود جای داده است. گروه خونی II یا A نزدیک به - 35٪  از افراد؛ گروه خونی III (B) - 13٪؛ گروه خونی IV (AB) - 7٪.
محققان دریافته اند که گروه خونی اول یا (0)  محبوب ترین خون برای پشه ها است . به دلیل داشتن پروتئین و خونرسانی گلبولهای قرمز از نظر پشه های خونخوار بسیار محبوب است. بنابراین ، مکیدن این خون برای یک حشره راحت تر است.

 

در درجه دوم گروه خونی II یا A قرار دارد که از جذابیت کمتری برای پشه ها برخوردار است. اما دارندگان گروه های خونی سوم  III و چهارم IV بسیار خوش شانس هستند. برای پشه ها ، آنها بی مزه هستند ، بنابراین پشه ها آنها را کمتر نیش می زنند. 


علاوه بر این ، دانشمندان به عواملی اشاره کردند که برای پشه ها جذاب هستند.. از جمله آنها بوی عرق ، آزاد شدن دی اکسید کربن و گرمای حاصل از بدن است. به همین دلیل ، پشه ها زنان باردار را بیشتر از دیگران نیش می زنند ، زیرا دی اکسید کربن بیشتری منتشر می کنند. افراد مست نیز برای پشه ها جذاب هستند.
همچنین مشخص شد که پشه ها سایه های زرد ، سفید و قرمز را در لباس ها دوست ندارند. اما رنگهای تیره آنها را به خود جلب می کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید