چگونه کمپوست خانگی را در آپارتمان درست کنیم

کمپوست خانگی

چگونه می توان زباله های خود را برای مراقبت از گیاهان استفاده كرد؟ آلیس سیچه ، که به ویژه از طریق شرکت خود Mieux vivre کارگاه های باغبانی را هدایت می کند،  نکاتی را به ما ارائه داد.

چگونه کمپوست خانگی را در آپارتمان درست کنیم

 

 

کمپوست برای چه مواردی استفاده می شود

کمپوست به شما اجازه می دهد تا به روش طبیعی و ساده از بسیاری از ضایعات خانگی خلاص شوید. می توان از آن به عنوان کود یا به عنوان کود برای خاک ضعیف شده استفاده کرد. علاوه بر این ، به طور غیرمستقیم  به عنوان تقویت کننده دفاعی ایمنی  از گیاه محافظت می کند. به نوبه خود ، امکان رشد سریع تر گیاهان تحت درمان را فراهم می آورد. در نتیجه ، در زمستان تلفات کمتری وجود داردو بیشتر میوه ها یا سبزیجات در آب و هوای خوب برداشت می شوند.

 

 

کمپوست چگونه عمل می کند

کمپوست با تخمیر عمل می کند. آلیس سیچه می گوید: "عناصر آلی کمپوست در تماس با اکسیژن موجود در هوا و آب باران از طریق واسطه میکروارگانیسم ها تجزیه می شوند."

 

 

آیا مخزن کمپوست سازی اجباری است

در یک باغ ، اختیاری است  : کافی است دور ریز میوه ها را در یک گوشه باغ و در تماس با خاک، بیرون از مرز باغچه ها جمع آوری کنید. با چرخاندن آن هر دو ماه ، بعد از 6 ماه کمپوست خوبی دریافت می کنید.اما در یک بالکن یا آشپزخانه ، یک مخزن ضروری است زیرا خاک وجود ندارد.

 

 

 

چگونه کمپوست را  در آپارتمان درست کنیم

اگر تراس دارید
می توانید یک سطل بزرگ خاک را در تراس خود قرار دهید. "کمپوست سپس به طور مستقیم بر روی خاک ساخته می شود زیرا بدین ترتیب اولویت خاک محسوب می شود. "

اگر تراس ندارید
بدون یک باغ یا تراس ، می توانید یک composterکمپوست ساز آشپزخانه نسبتاً کوچک تهیه کنید. آلیس سیچه هشدار می دهد : "در این حالت لازم است که در شرایط تجزیه گیاهان مجدداً احتیاط کنید تا از پوسیدگی جلوگیری شود."

 

 

آیا کمپوست در آپارتمان بوی بدی می دهد

گیاهان به آرامی در حال پوسیدگی بویی ندارند. باز هم برای  برای جلوگیری از این امر ، هوا در زیر و مواد کامپوزیت مورد نیاز است. من معمولاً یک سطل پلاستیکی پوشیده از پارچه را در گوشه ای از آشپزخانه خود قرار می دهم. قسمت زیر آن با روزنامه و تکه های مقوایی کوچک پوشیده شده است. در طول هفته ، سطل به تدریج با لایه برداری پر می شود و به هیچ وجه چیزی بو نمی دهد! "

 

 

با چه موادی کمپوست سازی  را شروع کنیم

با انواع ضایعات شروع می کنیم
تفاله قهوه ، سرشار از کربن : دم های سبزی ، برگ های زرد ، شاخه های بریده شده.
ضایعات سبز ، سرشار از نیتروژن  :باقیمانده ماکارونی ، لوبیا ، نان ، پوسته تخم مرغ خرد شده.
ضایعات نوع روزنامه ، بسته بندی مقوایی و خاکستر چوب.
ما می توانیم از کرم های خاکی نیز استفاده کنیم با هوادهی خاک ، از پوسیدگی و در نتیجه بوی بد جلوگیری می کنند.

می توان از فعال کننده ها استفاده کرد
برخی از آنها در فروشگاه (به ویژه بصورت پودر) و در طبیعت وجود دارد! گزنه ها ، گلدان های خرد شده ، ذغال سنگ نارس را خرد کنید ...

 

 

از چه ضایعاتی در کمپوست استفاده نکنیم

مرکبات
هسته ها
پیاز ، سیر ، صدف
پوست موز در صورت عدم ارگانیک بودن (به دلیل آنتی بیوتیک ها)
زباله های گوشت ، ماهی ، تخم مرغ ، لبنیات
کاغذ های براق سلفونی  ، رنگی و تمام پلاستیک ها
گیاهان بیمار

 

ساخت کمپوست چقدر طول می کشد

در هوای آزاد ، بدون هیچگونه ظرف مخصوص ، تقریباً بین 4 تا 6 ماه طول می کشد تا مواد کاملاً تجزیه شوند. آلیس سیچه می گوید: "به نظر می رسد بسته به روش ذخیره سازی مورد استفاده ، خاک ، کم و بیش مرطوب باشد ." رنگ تیره است و مواد آن سنگین است. "

 

 

چگونه کمپوست را مصرف کنیم

از آنجا که تجزیه از طریق تماس طولانی مدت مواد بین آنها به دور از نور (که از رشد مجدد احتمالی جلوگیری می کند) صورت می گیرد ، پایین ترین لایه ابتدا برداشته می شود.کافی است کمپوست را هنگامی که به آن احتیاج دارید جمع کنید. توسط قفسه یا دریچه پایین آن برداشته می شود. در بعضی از مدل ها کشو وجود دارد که رطوبت را جمع می کند و به شما امکان می دهد از آب کمپوست برای آبیاری گیاهان استفاده کنید.

 

چگونه می توان از کمپوست در گیاهان استفاده کرد

مراقب باشید کمپوست نباید مستقیماً روی گیاهان بلکه در پای آنها ریخته شود . هنگام کاشت با خاک مخلوط می شود. توصیه آلیس سیچه: "وقتی گیاه را آبیاری کردید باید آن را بریزید. از آنجا که بسیار غلیظ است ، باید رقیق شود ، در غیر این صورت ریشه گیاهان سوزانده می شود. و مانند تمام کودها ، آن را روی خاک مرطوب بریزید. "

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید