کارکرد غیر معمول وسایل که در زندگی روزمره از آنها استفاده می کنیم اما ویژگی پنهان آن را نمی دانیم

کارکرد غیر معمول وسایل که در زندگی روزمره از آنها استفاده می کنیم و تبدیل به روال عادی شده اند، از سوال و پرسیدن دست کشیده ایم و بعضی اوقات حتی بدون درک کامل کارکرد آنها ، خودمان را قانع می کنیم که  از مدت ها قبل به همین صورت وجود داشته است.  بنابراین ، sayarak نگاهی دقیق تر به برخی از رایج ترین موارد انداخته تا نشان دهد که چقدر فکر صرف طراحی آنها شده است. امیدوارم ، این به شما امکان بدهد توانایی های کامل آنها را پیدا کنید! (البته اینو هم بگم که شاید خیلی از موارد رو بدونید و به نظرتون پیش و پا افتاده بیاد)

چرا کتاب ها حاشیه خالی دارد

کتاب

حتما فکر می کنید که حاشیه کتاب جایی برای نوشتن است؟ خوب ، باور کنید یا نه ، آن حاشیه ها به عنوان راهنمایی برای چند جمله ای که در یک صفحه جا افتاده یا حتی برای قرار دادن یادداشت برداری ، ایجاد نشده اند. پس چرا کتاب ها حاشیه خالی دارد؟ تولیدکنندگان برای محافظت از کار شما شروع به اعمال حاشیه هایی برای نوشتن مقاله کردند. در اوایل ، وجود موش ها در خانه های بسیاری  معمول بود و یکی از میان وعده های مورد علاقه آنها ، کاغذ های کتاب های  شما بود ، علاوه بر هر چیز دیگری که می توانستند بجوند. تولید کنندگان با گذاشتن جای خالی در اطراف لبه ها برای جویدن موش ها و محافظت از نوشته ها روی لبه های بیرونی از ساییدگی عمومی حاشیه ها را گذاشتند.اصلا فکرش را هم نمی کردید!

چرا دستگیره در ها را از برنج می ساختند؟  

دستگیره برنجی

 زیرا آلیاژ برن باعث از بین رفتن باکتری ها می شود. بنابراین ، این نوع درب ها اساساً ضد میکروب هستند. ایده آل در یک خانه با تعداد زیادی از بچه ها.


هدف از گذاشتن دکمه و یک تکه پارچه در لباس های نو چیست؟ . اگر در دنیای مد مانند ما کنجکاو هستید ، احتمالاً از این مربع های ریز پارچه با دکمه هایی در بسته های نایلونی کوچک زیپ دار که همراه با لباس های جدید هستند ، تعجب کرده اید. مطمئناً می توانید از دکمه  برای تعویض یک دکمه گم شده استفاده کنید و می توانید از تکه پارچه برای وصله یک سوراخ استفاده کنید. اما هدف اصلی از گذاشتن پارچه چیز دیگری است. بله. برای امتحان کردن محصولات تمیز کننده مختلف روی لباس است تا شما لباس خود را خراب نکنید.

هدف از شیار  روی لبه سکه برای چیست؟

دستگیره در ها را از برنج

الگوهای رج روی سکه ها یادگار گذشته است که سکه های فلزات گرانبها به اندازه وزنشان ارزش داشتند. با این حال ، برخی  دزدکی  لبه های سکه ها را تراشیده و از آن فلز برای ضرب سکه های جدید استفاده می کردنند در حالی که سکه های تراشیده شده را  وزن  آن کم شده بود ، خرج می کردند ، گویی وزن کمتری ندارند.، بدیهی است وقتی شخصی قسمت هایی از یک سکه را تراشیده بود و سعی داشت سیستم را فریب دهد ، سیستم خودش دست به کار شد و لبه سکه ها را رج زد! در بعضی از کشورها ، آنها عمداً در لبه های مختلف طراحی می شوند تا افراد نابینا بتوانند بگویند کدام سکه چیست.

 

هدف از سوراخ درپوش خودکار

خودکار

بعضی از افراد نمی توانند درپوش خودکار خود را نجوند (نکته: این کار را نکنید). با این حال ، این یک خطر بالقوه برای سلامتی است زیرا ممکن است آن را ببلعید و خفه شوید. سوراخ های موجود در درپوش خودکار در صورت اتفاق افتادن به افراد اجازه تنفس می دهد.همچنین می توانید از لوله پلاستیکی (خالی) برای تراکئوتومی و تراکئوستومی اضطراری استفاده کنید.می توانید از پیچ گوشتی  به عنوان آچار استفاده کنید

پیچ گوشتی

بسیاری از پیچ گوشتی ها به راحتی از طریق آچار قابل چرخش هستند و برای ایجاد گشتاور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این ویژگی به ویژه در  زوایای پیچیده مفید است.


هدف از میخ پرچ  مسی روی شلوار جین

میخ پرچ مسی

این دکمه ها به عنوان میخ پرچ شناخته می شوند و آنها قهرمانان بی نام نشانی هستند که عمر شلوار شما را طولانی تر می کنند. آنها در مناطقی قرار می گیرند که به احتمال زیاد  حرکت یا فشار بیشتری به آن قسمت وارد می شود  و به نگه داشتن پارچه کمک می کنند.

 

این ترفند توسط لوی استراوس در سال 1873 روی شلوار جین آبی انجام شد که  استراوس آن را به شلوار کار تبدیل کرد. در آن زمان بیشتر شلوارهای مردانه همان چیزی بودند که ممکن است امروز به عنوان شلوار فکر کنیم. این پارچه به قدری ضخیم بود که چرخ خیاطی های روز نمی توانستند در نقاط فشار به اندازه کافی دوخت بزنند ، بنابراین وی شروع به استفاده از میخ پرچ های مسی کرد.

 هدف از سوراخ اضافی روی کفش چیست

سوراخ اضافی روی کفش

اگر بندهای خود را از طریق آنها حلقه کنید ، پس کفش را در اطراف مچ پا محکم تر می کنید و از حرکت کفش جلوگیری می کنید. به این ترتیب پایداری کفش را افزایش می دهید ، سرعت بارگذاری ضربه را کاهش می دهید و از حرکت پا در هنگام کوهنوردی یا پایین آمدن از تپه ها و مسیرهای سراشیبی جلوگیری می کنید. برای دویدن و پیاده روی فوق العاده است!

هدف علامت کوچک مانند فلش کنار پمپ بنزین

فلش کنار پمپ بنزین

این تنها شما نیستید که به محض ورود به یک پمپ بنزین ، باید سخت بخاطر بیاورید که مخزن بنزین شما در کدام سمت قرار دارد. به نظر می رسد ، جواب درست در مقابل شما بوده است. هر داشبورد دارای یک نماد کوچک است - یک فلش یا مثلث - در نزدیکی علامت پمپ بنزین. این دقیقاً همان چیزی را که شما فراموش کرده اید نشان می دهد: باک بنزین شما در کدام طرف قرار دارد.

 

هدف سوراخ کوچک روی قفل

 سوراخ کوچک روی قفل

 

آنها به تخلیه آب از قفل هایی برای جلوگیری از زنگ زدگی و گرفتگی اجسام زباله کمک می کنند. همچنین می توانید از سوراخ برای روغن زدن به مکانیسم داخلی قفل استفاده کرده و آن را به سمت بالا نگه دارید.

هدف پاک کن دو رنگ

 پاک کن دو رنگ

از قسمت های مختلف رنگ برای پاک کردن علائم ساخته شده توسط مدادهای مختلف روی انواع مختلف کاغذ استفاده می شود. در حالی که از جنس نرم و نارنجی یا صورتی رنگ برای  علائم مداد سبکتر استفاده می شود ، طرف آبی رنگ برای کاغذهای ضخیم تر ، سفت تر و علائم تیره تر در نظر گرفته شده است. 

هدف از چوب لباسی با جنس چوب 

چوب لباسی

شاید فکر کنید که چوب لباسی های چوبی به سادگی یک نسخه قدیمی ازچوب لباسی های پلاستیکی یا سیمی است. اما در واقعیت ، آنها در واقع هدف منحصر به فردی دارند. این چوب لباسی فقط از چوب ساخته نشده است. آنها از چوب سدر هستند که به دفع حشرات موذی و پروانه های بید معروف است. ناگفته نماند که علاوه بر رایحه و ماندگاری آن ، این چوب لباسی مناسب برای لباسهای سنگین است که در معرض آسیب حشرات هستند. مخصوصاً آنهایی که از پشم درست شده اند.

 

هدف کشو  زیر اجاق گاز خود به یاد دارید

اجاق گاز

سوراخ بالای نی آبنبات چوبی

آبنبات چوبی


بله ، بله ، ما در مورد این سوراخ عجیب و غریب که بعد از خوردن آب نبات ظاهر شد ، صحبت می کنیم. این یک ترفند در تولید است. در فرآیند ریختن کارامل ذوب شده گرم در قالب ، مقداری از آن درون سوراخ فرو رفته و جامد می شود. این باعث می شود آبنبات روی چوب بماند و نریزد.

 

وسایل آشپزخانه خود را نگه می دارید؟ که به هیچ کابینت دیگری تعلق ندارد؟ در واقع برای آن طراحی نشده بود. در ابتدا تولید کنندگان آن گرمخانه را برای گرم نگه داشتن غذا درست می کردند . اکنون به ما بگویید که چند نفر را می شناسید که واقعاً این کار را انجام می دهند؟

 

هدف برجستگی روی کلیدهای "F" و "J" در صفحه کلید

صفحه کلید

آنها به انگشتان شما کمک می کنند تا مکان این دو کلید را در صفحه کلید پیدا کنند. به این ترتیب می توانید سریع تر تایپ کنید بدون اینکه  به صحه کلید نگاه کنید.

صفحه کلید

کلیدهای "F" و "J" در دست راست و چپ بر روی کلیدهای مهم و پر تکرار جای می گیرند و می توانند سرعت تایپ را بیشتر و بیشتر نمایند

 

هدف سوراخ دسته قابلمه

سوراخ دسته قابلمه

مطمئناً ، وقتی شما می خواهید تابه یا قابلمه خود را روی یک دیوار آویزان کنید ، عالی هستند ، اما آنها همچنین برای نگه داشتن قاشق و ملاقه هنگام آشپزی مناسب هستند. به این ترتیب ، شما  آشپزخانه خود را کثیف نمی کنید!

 

هدف از نوار آبی در خمیر دندان

نوار آبی در خمیر دندان

هدف در دهه 1970 ، تمیز کردن دهان برای حفظ سلامت آن کافی نبود. مردم چیزی را در خمیردندان می خواستند که نفس را تازه کند. Aquafresh با افزودن یک نوار آبی به خمیر دندان به این نیاز پاسخ داد تا نشان دهد این می تواند هر دو کار را انجام دهد. بعد از اینکه مردم توجه بیشتری به سلامت لثه های خود کردند ، این مارک یک نوار قرمز رنگ 3 به محصول خود اضافه کرد و این نشان می دهد که خکیر دندان  آنها اکنون دارای عمل سه گانه است. تمیز کردن ، تازه کردن و کنترل پلاک. حتی اگر خمیردندان سفید جامد مزایای مشابهی را ارائه دهد ، شرکت ها همچنان نوارهایی را به خمیر خود اضافه می کنند زیرا هنوز بر میزان فروش تاثیر می گذارد

 

هدف از سوراخ ریز پنجره هواپیما 

سوراخ ریز پنجره هواپیما 

این سوراخ در واقع دو هدف را دارد: اول این که به جریان هوا اجازه می دهد تا از فشار بیش از حد به هواپیما لوگیری کند و در حالی که از ارتفاعی به ارتفاع بالا تر می رود ، پنجره نشکند ، و دوم اینکه ، با تمام وجود نفس گرم مسافران ، پنجره ها را از بخار پاک نگه دارد.

 

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا حروف صفحه کلید به گونه ای بهم ریخته تنظیم شده است

ماشین تایپ

برای یافتن پاسخ این سؤال ، باید نگاهی به اولین صفحه کلید که تاکنون اختراع شده است ، بیاندازیم. متعلق به ماشین تایپ بود. در ابتدا ، کلیدها به ترتیب حروف الفبا تنظیم شده بودند ، اما تایپیست ها آنقدر در کارشان خوب بودند و سریع  تایپ می کردند که  احتمال برخورد میله های type مجاور که به صورت شیب دار و کنار هم در صفحه کلید قرار داشتند ، زیاد بود و باعث خرابی دستگاه می شد!بنابر این ، تولید کنندگان دستگاه تایپ مجبور شدند کلیدها را برای استهلاک کمتر دستگاه بصورتی که برخورد میله های type کمتر شود بصورت کلید هایی که کمتر با هم درگیر می شوند ، قرار دهند.

بعد از ساخت اولین کیبورد با این که مشکل دستگاه تایپ برای آن وود نداشت ساختار صفحه کلید QWERTY به همان صورت قبل باقی ماند زیرا برای آموزش تعداد زیادی تایپیست به بوده مالی زیادی نیاز بود! از نظر فرهنگی ، ما با صفحه کلید QWERTY گیر کرده ایم.

 

آیا می دانید که هدف برس های کنار پله برقی برای جلا دادن کفش های شما نیست

پله برقی

شاید شما برای تمیز کردن کفش های خود از این برس های پله برقی استفاده کرده باشید ، با این حال ، این برس ها در واقع یک ویژگی ایمنی بزرگ است. یکی از بزرگترین دلایل  ، عدم آسیب رساندن  پله برقی به افرادی است که هنگام ایستادن زیاد در کناره‌ها ، لباس و کیف خود را در آن درگیر می کنند.

این برس های نایلونی ذهن شما را  فریب میدهند و باعث می شوند پاهای خود را از پنل  پله برقی دور نگه دارید ، از این رو از بروز حوادث جلوگیری می کنند.

هدف یک جیب کوچک به ظاهر بی معنی روی شلوار جین

شلوار جین

اگر شلوار جین خوبی به تن دارید ، احتمالاً یک جیب کوچک در بالای جیب های معمولی در قسمت جلو قرار دارد. همان مکانی که انگشت شست خود را گیر می دهید. در ابتدا برای ذخیره ساعت های مچی در نظر گرفته شده بود. کاربری این سرویس در طول سالها برای اهداف دیگری مانند ذخیره سکه ها ، مسابقات و بلیط ها عوض شده است.

شکل مثلثی عجیب و غریب شکلات Toblerone

شکلات Toblerone

شکلات نواری خوشمزه Toblerone برای اولین بار در سوئیس ساخته شد ، بنابراین می توان به راحتی فهمید که چرا مردم تصور می کنند شکل مثلثی عجیب غریب مثلثی این شکلات ، نمادی از آلپ سوئیس است. در واقع ، طراحی نوار شکلات همه مربوط به عملکرد آن است ، نه زیبایی شناختی. قطعات به صورت مثلث هستند به گونه ای که اگر با انگشت شست به یکی از آنها فشار دهید ، به راحتی شکسته می شود و تکه ی شکلات با اندازه مناسب جدا می شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید