چگونه آب شور را با استفاده از دو بطری خالی و یک کبریت به آب آشامیدنی تبدیل کنیم

آب شور

ایده برای پروژه کلاس : چگونه آب شور را با استفاده از دو بطری خالی و یک کبریت به آب آشامیدنی تبدیل کنیم؟

 

همه می دانند که آب شور را نباید نوشید. نوشیدن آب دریا به امید رفع تشنگی نه تنها از تشنگی شما جلوگیری نمی کند، بلکه به نتیجه کاملاً معکوس نیز منجر می شود - تسریع کم آبی بدن. به نوبه خود، کم آبی دیر یا زود باعث مرگ می شود. به همین ترتیب، همه حداقل یک بار شنیده اند که آب شور را می توان نمک زدایی کرد... اما در عین حال، همه نمی دانند که انجام این کار بسیار ساده تر از آن چیزی است که در نگاه اول به نظر می رسد.

 

آب شور
تمام آب های دنیا شور هستند اما میزان شوری آن متفاوت است


اول از همه، شایان ذکر است که مطلقاً هر آبی در طبیعت حاوی نمک است. با این حال، آب شیرین تنها در صورتی برای آشامیدن مناسب در نظر گرفته می شود که حاوی بیش از 1 گرم نمک های محلول در هر لیتر مایع نباشد. آب با محتوای نمک بالا تنها پس از نمک زدایی می تواند با خیال راحت مصرف شود. شما می توانید مواد اضافی را به روش های مختلف حذف کنید: جداسازی هیدرودینامیکی، الکترودیالیز، اسمز معکوس، تبادل یونی، انجماد، و از نظر تئوری حتی با استفاده از جداسازی الکتروشیمیایی. با این حال، ساده ترین راه برای تصفیه آب از نمک های غیر ضروری، از طریق تقطیر معمولی است.

آب شیرین کن

امروزه کارخانه های آب شیرین کن ایستگاه های بزرگی هستند


تقطیر آب در واقع آنقدرها هم که در نگاه اول به نظر می رسد ساده نیست. آب دریا با محتوای نمک نسبتاً بالا را نمی توان با تبخیر بسیار ابتدایی تصفیه کرد. برای ساده ترین  آب شیرین کن به چند بطری شیشه ای و منبع آتش باز نیاز دارید. آب شور در یکی از بطری ها پر می شود و پس از آن هر دو بطری در یک صفحه افقی دهانه به دهانه قرار می گیرند. آتش به شدت زیر یک بطری آب شور روشن می شود.

 

دستگاه آب شیرین کن

ساده ترین دستگاه آب شیرین کن ساخته شده از چند بطری و منبع آتش


عملکرد یک دستگاه آب شیرین کن بخار ابتدایی است. آتش بطری را گرم می کند و باعث ایجاد بخار می شود. به تدریج تمام آب به بخار تبدیل می شود، در حالی که نمک در ته بطری داغ باقی می ماند. بخار داغ از بطری گرم شده به بطری سرد می رود. در آنجا به تدریج سرد می شود و به آب تبدیل می شود و به شکل تراکم روی دیواره یک ظرف سرد می ریزد. پس از مدتی، تمام آب شور می جوشد و در بطری بعدی به عنوان آب شیرین می نشیند. برای دستیابی به حداکثر اثر، روش تقطیر باید چندین بار تکرار شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید