سندرم متابولیک چیست

در

سندرم متابولیک، همچنین سندرم مقاومت به انسولین نیز نامیده می شود، یک گروه از صفات و شرایط پزشکی مرتبط با چاقی و اضافه وزن است که مردم را در معرض خطر برای هر دو CVD و دیابت نوع 2 قرار می دهد. سندرم متابولیک بصورت "وجود هر یک از سه مورد زیر" تعریف می شود:


• اندازه دور کمر بزرگ اندازه دور کمر 40 اینچ یا بیشتر برای مردان و 35 اینچ یا بیشتر برای زنان
• تری گلیسیرید بالا در خون سطح تری گلیسیرید 150 میلی گرم در هر دسی لیتر (mg/dL) یا بالاتر، یا مصرف دارو برای سطح تری گلیسرید بالا (سیارک)  
• سطوح غیرطبیعی کلسترول در خون ،HDL، یا سطح کلسترول خوب، کمتر از mg/dL 40 برای مردان و کمتر از mg/dL 50 برای زنان، و یا مصرف دارو برایHDL پایین
• فشار خون بالا ،سطح فشار خون 85/130 یا بالاتر، یا مصرف دارو برای فشار خون بالا
• سطح گلوکز خون بالاتر از نرمال ،سطح گلوکز خون ناشتای mg/dL یا بالاتر، یا مصرف دارو برای گلوکز خون بالا
سندرم متابولیک، علاوه بر دیابت نوع 2، به اختلالات سلامتی زیر مرتبط می باشد:
• چاقی
• CVD
• PCOS
• بیماری کبد چرب غیرالکلی
• بیماری نارسایی کلیوی
با این حال، هرکسی که این بیماری ها را دارد، به مقاومت به انسولین مبتلا نمی شود، و برخی از افراد ممکن است مقاومت به انسولین را بدون ابتلا به اختلالات بالا، بگیرند.
افرادی که چاق هستند یا دچار سندرم متابولیک، مقاومت به انسولین، دیابت نوع 2، و یا دچار پیش دیابت شده اند، اغلب نیز التهاب سطح پایین در سراسر بدن و نقص در لخته شدن خون را دارند که خطر ایجاد لخته ی خون در شریان ها را افزایش می دهد. این شرایط، خطرCVD را بالا می برد.
مقاومت به انسولین و پیش دیابت چگونه تشخیص داده می شوند؟
ارائه دهندگان مراقبت بهداشتی، با استفاده از آزمایش های خون تعیین می کنند که آیا یک فرد دارای پیش دیابت است، اما آنها معمولا به طور خاص آزمایشی برای مقاومت به انسولین نمی گیرند. مقاومت به انسولین را می توان با اندازه گیری سطح انسولین در خون ارزیابی کرد. (سیارک)  
با این حال، آزمایشی که بدقت مقاومت به انسولین را اندازه گیری می کند، را گیره ی euglycemic می نامند، که برای استفاده در بسیاری از دفاتر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، بیش از حد پرهزینه و پیچیده بوده است. گیره (clamp) یک ابزار تحقیقاتی است که توسط دانشمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد متابولیسم گلوکز مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات نشان داده است که اگر آزمایش خون پیش دیابت، مقاومت به انسولین را نشان دهد، به احتمال زیاد وجود دارند.
آزمایش های خون برای  تشخیص پیش دیابت
همه آزمایش های خون شامل کشیدن خون در دفتر ارائه دهنده مراقبت بهداشتی و یا مرکز تجاری و ارسال نمونه به آزمایشگاه برای تجزیه و تحلیل است..تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی خون، برای اطمینان از دقت نتایج آزمون مورد نیاز است.
دستگاه های اندازه گیری گلوکز در یک دفتر ارائه دهنده مراقبت بهداشتی، مانند دستگاه های fingerstick (دستگاهی برای نمونه گیری از انگشت)، برای تشخیص، به اندازه کافی دقیق نیستند، اما ممکن است به عنوان یک نشان گر سریع گلوکز خون بالا، استفاده شود.
پیش دیابت را می توان با یکی از آزمایش های خون زیر شناسایی کرد:
• آزمایش A1C
• آزمایش گلوکز پلاسمای ناشتا (FPG)
• آزمایش تحمل گلوکز خوراکی (OGTT)
آزمایش A1C. گاهی اوقات آزمایش هموگلوبین A1c، HbA1c، و یا آزمون گلیکوهموگلوبین نامیده می شود، این آزمایش نشان دهنده ی سطح متوسط گلوکز خون، در 3 ماه گذشته است. این آزمایش، قابل اطمینان ترین آزمایش برای پیش دیابت است، اما به اندازه ی آزمایش های دیگر حساس نیست. در برخی از افراد، این آزمایش ممکن است پیش دیابت را تشخیص ندهد، که بوسیله آزمایش های گلوکز می توان متوجه شد.(سیارک)  
اگر چه برخی از ارائه دهندگان مراقبت بهداشتی می توانند به سرعت A1C را در دفتر خود اندازه گیری کنند، اما آن نوع از اندازه گیری بنام آزمایش نقطه ی مراقبت ،در تشخیص بیماری قابل اطمینان نیست. برای تشخیص پیش دیابت، آزمایش A1C را باید در یک آزمایشگاه و با استفاده از روشی که توسط NGSP تایید شده باشد، تجزیه و تحلیل کرد.
آزمایش A1C می تواند برای تشخیص پیش دیابت در افراد با شرایط خاص که در نتایج آنها تداخلی صورت گرفته است، غیر قابل اعتماد باشد. وقتیکه نتایج A1C بسیار متفاوت از نتایج حاصل از آزمایش گلوکز خون به نظر می رسد، باید به وجود تداخل شک کرد. بخصوص مردم آفریقا، مدیترانه، و یا نژادهای جنوب شرقی آسیا، و یا افرادی با اعضای خانواده ی با کم خونی داسی شکل یا تالاسمی، در معرض خطر تداخل هستند. مردم در این گروه ها ممکن است یک نوعِ کمتر رایج از هموگلوبین، تحت عنوان هموگلوبین مغایر (hemoglobin variant)، که می تواند سبب تداخل در برخی از آزمایش هایA1C شوند، را داشته باشند.
آزمایش گلوکز پلاسمای ناشتا.

این آزمایش گلوکز خون را در افرادی که برای حداقل 8 ساعت چیزی نخورده اند، اندازه گیری می کند. این آزمایش وقتی در صبح انجام شود، بسیار قابل اطمینان تر است. پیش دیابت های یافت شده با این آزمایش IFG نامیده می شود.
سطح گلوکز ناشتای 100 تا mg/dL 125، پیش دیابت را نشان می دهد.(سیارک)  
OGTT: در این آزمایش بعد از اینکه فرد برای 8 ساعت چیزی نمی خورد و 2 ساعت دیگر نیز تنها یک مایع شیرین که از طرف ارائه دهنده مراقبت سلامتی یا آزمایشگاه به او داده شده را می نوشد، گلوکز خون اندازه گیری می شود. پیش دیابت یافت شده با این آزمایش، IGT نامیده می شود.
یک سطح گلوکز خون بین 140 و mg/dL 199، پیش دیابت را نشان می دهد.
یک آزمایش خون که پیش دیابت را نشان می دهد به این معناست که مقاومت به انسولین تا جایی پیشرفت کرده است که سلول های بتا در لوزالمعده دیگر توانایی جبران آنرا ندارند، و سطح گلوکز خون فرد به سمت دیابت نوع 2، در حال افزایش است. هرچقدار نتایج آزمایش بالاتر باشند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 بیشتر است. سطح خطر همچنین به دیگر عوامل خطر فرد، که در بخش "چه کسی باید برای پیش دیابت آزمایش شود" ذکر شد، بستگی دارد.
اعداد مربوط به آزمایش. برای مثال، افراد با A1C زیر 5.7 درصد هنوز هم ممکن است در صورتیکه یک سابقه خانوادگی ابتلا به دیابت نوع 2 یا اضافه وزن در اطراف کمر را دارند، در معرض خطر ابتلا به دیابت باشند. مردم باA1C بالاتر از 6 درصد باید در معرض خطر بسیار بالای ابتلا به دیابت در نظر گرفته شوند. سطح 6.5 درصد و یا بالاتر به معنای یک فرد دارای دیابت است.(سیارک)  
پیگیری.

افرادی که نتایج آزمایش آنها نشان می دهد که آنها مبتلا به پیش دیابت هستند ممکن است در ظرف 1 سال مجدد مورد آزمایش قرار گیرند و باید تغییراتی در شیوه زندگی خود به منظور کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، ایجاد کنند.
تغییر نتایج. اگر چه همه این آزمایشات را می توان برای آزمایش پیش دیابت مورد استفاده قرار داد، در برخی از افراد یک آزمایش، پیش دیابت یا دیابت را نشان می دهد درحالیکه یک آزمایش دیگر آنرا نشان نمی دهد. افراد با نتایج آزمایش متفاوت ممکن است در مراحل اولیه این بیماری باشند، که در آن سطح گلوکز خون به اندازه کافی افزایش نیافته است که آنرا در هر آزمایشی نشان دهد.
ارائه دهندگان مراقبت بهداشتی، تست های آزمایشگاهی را برای تایید نتایج تست، تکرار می کنند. دیابت در طول زمان توسعه می یابد، بنابراین حتی با وجود تغییراتی در نتایج آزمایش، ارائه دهندگان مراقبت بهداشتی می توانند بگویند که چه وقت سطح کلی گلوکز خون بیش از حد بالا می رود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

در مورد دیابت بیشتر بدانید

در

دیابت چیست؟
سه نوع دیابت اصلی وجود دارد:


• دیابت نوع 1 بدن شما انسولین درست نمی کند. این یک مشکل است زیرا شما برای گرفتن مواد قندی (گلوکز) از غذاهایی که می خورید و تبدیل آن به انرژی برای بدنتان، به انسولین نیاز دارید. شما هر روز برای زنده ماندن باید انسولین مصرف کنید.(سیارک
• دیابت نوع 2 بدن شما انسولین را بخوبی تولید یا استفاده نمی کند. شما ممکن است نیاز به مصرف قرص ها یا انسولین داشته باشید تا یه کنترل دیابت تان کمک کند. نوع 2 رایج ترین نوع دیابت است.
• دیابت حاملگی (jest-TAY-shun-al) برخی از زنان هنگام حاملگی این نوع از دیابت را می گیرند. بیشتر اوقات، بعد از به دنیا آمدن بچه، از بین می رود. اما اگر از بین هم برود، این زنان و بچه هایشان احتمال بیشتری برای گرفتن دیابت در آینده دارند.

شما مهمترین عضو تیم مراقبت از سلامتی خودتان هستید. (سیارک
شما کسی هستید که روز به روز دیابت خودتان را کنترل می کنید. در مورد اینکه چگونه می توانید بهترین مراقبت را برای سالم ماندن از دیابت انجام دهید با پزشک خود صحبت کنید. برخی از افرادی که به شما می توانند کمک کنند شامل:
• دندانپزشک
• پزشک دیابت
• مربی دیابت
• متخصص تغذیه
• پزشک چشم
• پزشک پا
• دوستان و خانواده
• مشاور بهداشت روانی
• پرستار
• پرستار متخصص
• داروساز
• مددکار اجتماعی
چگونه در مورد دیابت بیشتر یاد بگیریم.
• در کلاس هایی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی با دیابت شرکت کنید. برای پیدا کردن یک کلاس، تیم مراقبت از سلامت، بیمارستان یا درمانگاه بهداشتی منطقه خود را بررسی کنید. همچنین می توانید بصورت آنلاین جستجو کنید.
• به یک گروه پشتیبان بپیوندید بصورت شخصی یا آنلاین تا حمایت همکاران را برای مدیریت دیابت بدست آورید.
• بصورت آنلاین در مورد دیابت بخوانید. 

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

در

پیش دیابت بیماریی است که در آن سطح گلوکز خون یا A1Cکه سطح متوسط گلوکز خون را منعکس می­کند ، بیشتر از حد نرمال است اما برای تشخیص دیابت به اندازه کافی بالا نیست.

 پیش­ دیابت در ایالات متحده در حال شایع­تر شدن است. وزارت بهداشت و خدمات انسانیِ ایالات متحده برآورد کرده است که حداقل 86 میلیون از بزرگسالان در ایالات متحده با سن 20 سال یا بیشتر در سال 2012 به پیش­ دیابت مبتلا بودند. افراد مبتلا به پیش ­دیابت در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری قلبی- عروقی هستند، که می­تواند به حمله قلبی یا سکته منجر شود.(سیارک)  

انسولین چیست؟
انسولین هورمونی است که در پانکراس (لوزالمعده)، یک اندام واقع در پشت معده، ساخته می شود. لوزالمعده شامل گروهی از سلول ها به نام جزایر است. سلول های بتا در این جزایر، انسولین را درست کرده و آنرا در خون منتشر می کنند.
انسولین نقش مهمی در سوخت و ساز (متابولیسم) بدن، راهی که بدن با استفاده از آن مواد غذایی را برای انرژی، هضم می کند، دارد. مجرای گوارشی، کربوهیدرات  قندها و نشاسته موجود در بسیاری از غذاها را به گلوکز تجزیه می کند. گلوکز یک نوع قند است که وارد جریان خون می شود. با کمک انسولین، سلول های سراسر بدن، گلوکز را جذب و از آن به عنوان انرژی استفاده می کنند.


نقش انسولین در کنترل گلوکز خون
وقتی سطح گلوکز خون بعد از یک وعده غذایی بالا می رود، لوزالمعده انسولین را به درون خون آزاد می کند. سپس انسولین و گلوکز، در خون به سراسر سلول های بدن سفر می کنند.
• انسولین به عضلات، بافت چربی، و کبد، به جذب گلوکز از جریان خون، و پایین آوردن سطح گلوکز خون کمک می کند.
• انسولین بافت کبد و عضله را برای ذخیره گلوکز بیشتر، تحریک می کند. شکل ذخیره شده ی گلوکز، گلیکوژن نامیده می شود.
• انسولین همچنین سطح گلوکز خون را با کاهش تولید گلوکز در کبد، پایین می آورد.(سیارک)  
در یک فرد سالم، این کارها به گلوکز خون و سطح انسولین اجازه می دهد که در محدوده ی نرمال باقی بماند.


هنگام مقاومت به انسولین چه اتفاقی می افتد؟
در مقاومت به انسولین، سلول های عضلات، بافت چربی، و کبد پاسخ مناسبی به انسولین نمی دهند و بنابراین گلوکز را براحتی نمی توانند از خون جذب کنند. در نتیجه، بدن به سطح بالاتری از انسولین نیاز دارد تا گلوکز به درون سلو لها وارد شوند.
سلول های بتا در لوزالمعده سعی می کنند که این تقاضای بالا برای انسولین، را با تولید بیشتر انسولین جبران کنند.
مادامیکه سلول های بتا قادر به تولید انسولین کافی برای غلبه بر مقاومت به انسولین باشند، سطح گلوکز خون در محدوده سالم خود باقی می ماند.
با گذشت زمان، مقاومت به انسولین می تواند به دیابت نوع 2 و پیش دیابت منجر شود زیرا سلول های بتا از عهده ی نیاز بالای بدن به انسولین برنمی آیند. بدون انسولین کافی، گلوکز اضافی در جریان خون تجمع یافته، و منجر به دیابت، پیش دیابت و دیگر اختلالات جدی سلامتی می شود.
لوزالمعده حاوی گروه هایی از سلول ها بنام جزایر می باشد. سلول های بتا در این جزایز انسولین درست کرده و آنها را به درون خون آزاد می کنند.

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

در

با از دست دادن وزن و فعالیت بدنی بیشتر، مردم می توانند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کنند، بنابراین باعث پیشگیری یا تاخیر دیابت نوع 2 می شود. افراد می توانند خطر ابتلا به بیماری را با موارد زیر کاهش دهند.


• خوردن یک رژیم غذایی سالم و رسیدن و حفظ یک وزن سالم
• افزایش فعالیت بدنی
• سیگار نکشیدن
• مصرف دارو
خوردن، رژیم غذایی، و تغذیه
اتخاذ عادات غذا خوردن سالم می تواند به مردم برای کاهش مقدار نسبتا کمی از وزن و معکوس ساختن مقاومت به انسولین کمک کند. کارشناسان مردم را تشویق به اتخاذ عادات غذایی سالمی که آنها قادر به حفظ آن هستند، می کنند، به جای اینکه برای راه حل های کاهش وزن شدید تلاش کنند. افراد ممکن است نیاز به کمک یک متخصص تغذیه پیدا کنند یا به منظور حمایت، به یک برنامه کاهش وزن بپیوندند.
بطور کلی، مردم باید وزن خود را با انتخاب غذاهای سالم، کنترل بخش ها (حجم و مقدار کالری غذا)، خوردن چربی کمتر، و افزایش فعالیت بدنی، کم کنند. مردم زمانیکه در مورد چگونگی انطباق غذاهای مورد علاقه خود با برنامه غذایی سالم یاد بگیرند، بهتر قادر به کاهش وزن و حفظ آن هستند.
مکمل های غذایی
مطالعات روی ویتامین D، ارتباط بین توانایی مردم برای حفظ سطح گلوکز خون سالم و داشتن ویتامین D کافی در خون شان را نشان می دهد. با این حال، مطالعات برای تعیین سطح مناسب ویتامین D برای پیشگیری از دیابت در حال انجام است. هیچ توصیه خاصی در مورد افزایش سطح ویتامین D یا مکمل ها برای افراد مبتلا به پیش دیابت نشده است.
در حال حاضر، موسسه پزشکی (IOM)، آژانسی که سطح مکمل ها را بر اساس علم فعلی، توصیه می کند، دستورالعمل های زیر را برای مصرف روزانه ویتامین D ارائه می دهد.
• افراد با سن 1 تا 70 سال ممکن است به 600 واحد بین المللی (IUs) نیاز داشته باشند.
• افراد با سن 71 سال و بالاتر ممکن است به IUs 800 نیاز داشته باشند.
IOM همچنین توصیه می کند که بیش از IUs 4000 از ویتامین D در روز مصرف نشود.
برای کمک به اطمینان از مراقبتی هماهنگ و امن، مردم باید درباره ی استفاده از شیوه های پزشکی مکمل و جایگزین، از جمله استفاده از مکمل های غذایی، با ارائه دهنده مراقبت بهداشتی شان بحث کنند.  (سیارک)
اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از مکمل های غذایی برای کمک به دیابت در عنوان سلامتNIDDK ، یعنی درمان های پزشکی مکمل و جایگزین برای دیابت، ارائه شده است.
فعالیت بدنی
فعالیت بدنی منظم، همزمان با چندین عامل خطر مقابله می کند. فعالیت بدنی منظم به بدن کمک می کند که از انسولین بدرستی استفاده کند.
فعالیت بدنی منظم همچنین به فرد کمک می کند
• کاهش وزن
• کنترل سطح گلوکز خون
• کنترل فشار خون
• کنترل سطح کلسترول
افراد در DPP که روزانه 30 دقیقه، و 5 روز در هفته فعالیت بدنی داشتند، خط ابتلا به دیابت 2 را کاهش دادند. بسیاری از آنها پیاده روی سریع را به عنوان فعالیت بدنی خود انتخاب کردند.
اغلب مردم باید به مدت حداقل 30 دقیقه در بیشتر روزهای هفته ورزش کنند. برای گرفتن بهترین نتایج، مردم باید هم فعالیت آیروبیک، که از گروه های عضلانی بزرگ استفاده کرده و ضربان قلب را سریع تر می کند، و هم فعالیت های تقویتی عضلانی، را انجام دهند.
فعالیت های آیروبیک شامل پیاده روی سریع، بالا رفتن از پله، شنا، رقص، و دیگر فعالیت ها است که باعث افزایش ضربان قلب می شود.
فعالیت های تقویتی عضلات شامل بند کردن وزنه و دراز و نشست یا شنا است.
افرادی که اخیرا از لحاظ جسمی فعال نبوده اند باید با پزشک خود در مورد فعالیت هایی که برای آنها مفید هستند، صحبت کنند و قبل از شروع یک برنامه ورزشی چک آپ شوند. (سیارک)
سیگار نکشیدن
کسانی که سیگار می کشند باید آنرا ترک کنن. یک پزشک می تواند به مردم برای پیدا کردن راه هایی برای ترک سیگار کمک کند. مطالعات نشان می دهد که افرادی که کمک دریافت می کنند شانس بهتری برای ترک آن دارند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی معکوس ساختن مقاومت به انسولین و دیابت با رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی، انتشارات ملی برنامه آموزش دیابت را در زیر ببینید:
• واقع بین باش! لازم نیست که برای جلوگیری از دیابت خودتان را از پا درآورید!
• بیش از 50 روش برای جلوگیری از دیابت
• گام های کوچک. پاداش های بزرگ. نقشه ی عمل شما برای جلوگیری دیابت نوع 2.
دارو
داروی متفورمین برای درمان برخی از افرادِ در معرض خطر بسیار بالای دیابت نوع 2، توصیه می شود. در DPP، نشان داده شد که متفورمین در جلوگیری و یا به تأخیر انداختن دیابت نوع 2 در جوانان، افراد چاق مبتلا به پیش دیابت، بسیار موثر است. به طور کلی، متفورمین برای کسانی که سن کمتری از 60 سال دارند، و موارد زیر را دارند، توصیه می شود. (سیارک)
• ترکیبی از IGT و IFG
• A1C بالای 6 درصد
• کلسترول HDL پایین
• تری گلیسیرید بالا
• یک والد یا هم نیای دیابتی
• BMI حداقل 35
متفورمین همچنین خطر ابتلا به دیابت را در زنانی که دیابت حاملگی دارند را کاهش می دهد. افراد در معرض خطر بالا باید از پزشک خود برای مصرف متفورمین برای جلوگیری از دیابت نوع 2 بپرسند.
داروهای مختلف درجاتی مختلفی از کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را نشان داده اند، اما تنها داروی توصیه شده برای پیشگیری از دیابت نوع 2 توسط ADA، متفورمین است. سایر داروهایی که دیابت را به تاخیر می اندازند، دارای عوارض جانبی هستن یا مزایای طولانی- مدت نمی دهند. هیچ دارو، از جمله متفورمین، توسط اداره غذا و دارو ایالات متحده برای درمان مقاومت به انسولین و یا پیش دیابت یا برای جلوگیری از دیابت نوع 2، تایید نشده است. (سیارک)
نکاتی که باید به خاطر داشت
• انسولین هورمونی است که کمک می کند تا سلول های سراسر بدن گلوکز را جذب کرده و از آن به عنوان انرژی استفاده کنند. مقاومت به انسولین وضعیتی است که در آن بدن انسولین تولید می کند، اما از آن به طور موثر استفاده نمی کند.
• مقاومت به انسولین خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و پیش دیابت را افزایش می دهد.
• عوامل اصلی برای ابتلا به مقاومت به انسولین، اضافه وزن، به ویژه در اطراف کمر، و عدم فعالیت بدنی است.
• پیش دیابت وضعیتی است که در آن سطح گلوکز خون یا A1C – که سطح متوسط گلوکز خون را نشان می-دهد – بیشتر از حد نرمال است اما برای تشخیص دیابت کافی نیست.
• مطالعات برنامه پیشگیری از دیابت (DPP) و مطالعات تکمیلی، مطالعات نتایج برنامه پیشگیری از دیابت (DPPOS) تایید کردند که افراد مبتلا به پیش دیابت اغلب می توانند با کاهش مقدار کمی از وزن و کاهش مصرف چربی و کالری و افزایش فعالیت بدنی، در پیشگیری یا به تاخیر انداختن دیابت نقش داشته باشند.
• با کاهش وزن و فعالیت بدنی بالاتر، افراد می توانند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کنند، بنابراین مانع از دیابت نوع 2 شده، یا آنرا به تاخیر می اندازند.
• افراد با مقاومت به انسولین یا پیش دیابت می توانند خطر ابتلا به دیابت را با خوردن یک رژیم غذایی سالم و رسیدن به و حفظ یک وزن سالم، افزایش فعالیت بدنی، سیگار نکشیدن، و مصرف دارو، کاهش دهند.
• DPP نشان داد که داروی دیابت متفورمین موثرترین دارو برای پیشگیری یا به تاخیر انداختن ابتلا به دیابت نوع 2 در افراد جوان و چاق که پیش دیابت دارند و زنانی که دیابت حاملگی داشته اند، می باشد.

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Servus Aneeeuupjaer,supSr was Ihr in den paar Tagen geschafft habt, der Boden sieht Hammer aus.Nachdem ich alles im Oktober live anschauen konnte, kann ich die Fortschritte besser nachvollziehen. Komplement an Papa das Video hat ist echt gelungen. Schade das ich die letzten Arbeiten nur auf Deinem Blog verfolgen kann.Ich umarme dich und wünsche Dir starke Nerven und Kraft für den Endspurt.Liebe Grüße Deine Heidi

در ادامه بخوانید...

فواید خوردن آهسته غذا به همراه راهکارهایی برای این کار

در

برای نداشتن اضافه‌وزن و کنترل اشتهای خود، یکی از راهکارهایی که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، خوردن آهسته غذا است. بنا به تحقیقاتی که در مرکز مطالعه به روی بیماری‌های قلبی در آمریکا در سال 2017 صورت گرفته است، افرادی که در خوردن غذای خود حوصله به خرج می‌دهند و به جای اینکه غذای خودرا یکباره و به سرعت بخورند، کمی وقت بیشتری برای این کار لحاظ می‌کنند کمتر در معرض چاق شدن و بیماری‌هایی چون سندرم متابولیک قرار می‌گیرند. سندرم متابولیک به مجموعه اختلالاتی گفته می‌شود که فرد را در معرض بیماری‌های قلبی، دیابت و سکته مغزی قرار می‌دهد. البته تحقیقات ابتدایی و اصلی توسط متخصص‌های ژاپنی و به روی مردم این کشور صورت گرفته است، با اینحال، این متخصصان براین باوراند که تفاوت چندانی میان ملیت های گوناگون وجود ندارد (از نظر تأثیر تغذیه) و نتایج این تحقیقات را بر مردم آمریکا نیز می‌توان در نظر گرفت.

دکتر تاکایوکی یاماجی، مسئول این تحقیقات و متخصص بیماری‌های قلبی و عروقی در دانشگاه هیروشیمای ژاپن درخصوص آهسته خوردن غذا گفت: «خوردن آهسته غذا می‌تواند بدل به یک عادت رفتاری بسیار مهم و حیاتی برای کسانی باشد که قصد دارند از به وقوع پیوستن سندرم متابولیک (که پیش از این توضیحاتی درمورد آن داده شد) جلوگیری کنند. زمانی که غذای خودرا به سرعت و با عجله مصرف می‌کنید، دیرتر احساس سیری خواهید کرد و درنهایت منجر به این می‌شود که بیش از اندازه غذا بخورید. نکته دیگر دراین خصوص این است که با خوردن سریع غذا نوسانات گلوکز در بدن افزایش پیدا می‌کند و بدن به مرور دربرابر انسولین مقاوم می‌شود.»

اگر هریک از پنج عارضه اصلی زیر را در بدن خود احساس می‌کنید، خطر این وجود دارد که به سندرم متابولیک دچار شده باشید:

 • فشار خون بالا
 • قند خون بالا

 • افزایش میزان تری‌گلیسرید در جریان خون
 • کاهش میزان کلسترول مفید برای بدن در جریان خون
 • افزایش سایز دور کمر و چاق شدن

در تحقیقاتی که برای این منظور در نظر گرفته شده بود، گروهی هزار نفره انتخاب شدند. در زمان شروع تحقیقات (سال 2008) افراد این گروه هیچ‌یک به سندرم متابولیک دچار نبودند. این هزار نفر به سه گروه کوچکتر تقسیم شدند: گروه اول کسانی بودند که قرار شد به آهستگی و با حوصله غذای خود را مصرف کنند، گروه دوم کسانی بودند که قرار شد با سرعت و عجله غذای خود را مصرف کنند و درنهایت گروه سومی که قرار شد غذای خودرا با سرعت معمولی مصرف کنند. پس از گذر مدت زمانی پنج ساله مشخص شد که افراد گروه دوم که با سرعت غذا می خوردند، بیش از سایرین در معرض ابتلا به سندرم متابولیک قرار گرفته بودند. علاوه براین، این افراد اضافه‌وزن بیشتر، قند خون بالاتر و سایز دور کمر بیشتری نسبت به سایر افراد گروه هزار نفره پیدا کردند.

حالا ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که چه تفاوتی میان مصرف سریع غذا با خودن آهسته آن وجود دارد و اساساً چه می‌شود که خوردن سریع غذا این مشکلات را پدید می‌آورد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که سیستم عملکرد بدن انسان دراین خصوص به این صورت است که به مدت زمانی بیست دقیقه‌ای نیاز دارد تا به مغز این پیام را ارسال کند که شما سیر شده و دیگر به خوردن غذا احتیاجی ندارید. حال اگر در خوردن غذا عجله کنید و غذای خود را سریع‌تر بخورید، در این بازه بیست دقیقه‌ای، غذای بیشتری مصرف خواهید کرد و همین سبب افزایش وزن و دیگر مشکلاتی می‌شود که راجع به آنها به تفصیل صحبت شد.

اما چگونه می‌توان آهسته‌تر غذا خورد و چگونه باید به این کار عادت کنیم؟ در این بخش قصد داریم شمارا با راهکارهایی آشنا کنیم که با بکارگیری آنها قادر خواهید بود این عادت رفتاری را به مرور برای خود بوجود بیاورید. احتمالاً برای همه ما این مسئله پیش آمده است که درهنگام نوشتن یک ایمیل یا رسیدگی به یک کار دیگرمان، غذای خودرا به سرعت و با عجله خورده‌ایم. یا حتی زمانی که مشغول صحبت با اعضای خانواده خود هستیم و بی آنکه حواسمان به غذا خوردن باشد در خوردن آن عجله کرده‌ایم. این مسئله می‌تواند به این خاطر باشد که اطلاعات چندانی از مزایایی که خوردن آهسته غذا برای ما دارد، آنگونه که باید آگاهی نداریم و اساساً تفاوتی میان خوردن آهسته و یا سریع غذا قائل نمی‌شویم. اما خوب است بدانیم که خوردن آهسته غذا علاوه بر مواردی که تاکنون ذکر شد می‌تواند در حفظ کالری در بدن برای مدتی طولانی‌تر، افزایش احساس شادابی، افزایش ارتباط مؤثر میان ذهن و بدن و درنهایت کاهش استرس نقش اساسی داشته باشد. کاهش سرعت در خوردن غذا، یکی از عوامل مهمی است که کسانی که دچار اضافه‌وزن شده‌اند باید درنظر بگیرند، چراکه این کار نتیجه چشمگیری برای آنها خواهد داشت. اما چگونه آهسته غذا بخوریم؟

از خودتان این سؤال را بپرسید: زمانی که غذا می‌خورم چه احساسی در بدنم به وجود می‌آید؟

کمی از سرعت خوردن غذای خود کم کنید و ببینید بدنتان چه واکنشی نشان می‌دهد. برای مثال از خود بپرسید برای اینکه کاملاً احساس سیری پیدا کنید، چندبار باید غذا را بجوید؟ یا از خود سؤال کنید که آیا به قدر کافی غذا خورده و سیر شده اید یا اینکه بیش از این هم می‌توانید بخورید؟ بهتر است اهمیت بیشتری به تغذیه خود بدهیم و بیشتر غذاهایی را مدنظر داشته و در رژیم غذایی خود بگنجانیم که پروتئین بیشتری دارند. میوه و سبزیجات از دیگر مواد خوراکی‌ای هستند که بهتر است در رژیم غذایی جایی داشته باشند. بسیاری از ما مشکلی با مصرف خوراکی‌های حاوی کربوهیدرات نداریم و درحقیقت اینگونه خوراکی‌های شیرین طرفداران زیادی دارند. بهتر است بجای اینگونه مواد خوراکی از آن دسته خوراکی‌هایی استفاده کنیم که برای بدن سالم‌تر هستند. پروتئین نقش بسیار مهمی در این خصوص دارد، چراکه با مصرف خوراکی حاوی پروتئین بالا، برای مدتی طولانی احساس سیری خواهیم داشت و نیازی به خوردن دسر و خوراکی شیرین حاوی کربوهیدرات برای تأمین انرژی نخواهیم داشت.

هنگام خوردن غذا برتمامی حواس‌های خود متمرکز شوید

دراین مورد به راهکاری دیگر برای آهسته خوردن غذا اشاره می‌کنیم: از خوردن غذا لذت ببرید؛ از خود سؤال کنید که چه حسی بهتان دست می‌دهد زمانی که غذا می‌خورید؟ از بوی غذای خود لذت ببرید و از خودتان سؤال کنید که بوی آن چگونه است؟ درمورد مزه غذا نیز این امر صادق است و بهتر است از مزه غذای خود لذت ببرید. با تمرکز کردن بر حواس بویایی، چشایی و لامسه خود می توانید از خوردن غذا لذت بیشتری ببرید و این امر سبب می‌شود که آهسته‌تر غذا بخورید و بیشتر راجع به آن فکر کنید.

یافتن جایگزینی مناسب برای غذاهای مورد علاقه

ممکن است گاهی برایتان پیش بیاید که دلتان غذای بخصوصی را بخواهد؛ برای نمونه یک تکه پیتزا. اگر خودرا بخاطر این علاقه سرزنش کرده و سعی کنید غذای دیگری بجای آن بخورید که ضرر کمتری داشته باشد، به احتمال زیاد به اندازه‌ای از آن غذا خواهید خورد که درنهایت چیزی حدود دوبرابر کالری که از خوردن یک تکه پیتزا دریافت می‌کردید را وارد بدن خود خواهید کرد. بنابراین بهتر است غذایی پیدا کنید که به اندازه پیتزا به آن علاقه داشته باشید و از نظر تغذیه‌ای هم سالم باشد تا با این مشکل مواجه نشوید. برای نمونه زمانی که هوس خوردن سیب‌زمینی سرخ کرده می‌کنید، می‌توانید سیب‌زمینی را خلال کرده و بجای سرخ کردن در فر بگذارید و سپس نوش جان کنید. این مورد یکی از مهمترین مواردی است که هم برای آهسته خوردن غذا و هم برای کاهش وزن و داشتن یک رژیم غذایی سالم باید سعی کنید به نتیجه‌ای در آن برسید و غذاهای مورد علاقه خودرا با غذاهایی سالم‌تر عوض کنید.

درپایان این مقاله هم به طور مختصر به راهکارهایی اشاره می‌شود که برای آهسته‌تر خوردن غذا توسط مادلین فرن‌استورم، متخصص تغذیه در شبکه خبری NBC توصیه شده است:

 • به عنوان روندی کلی درنظر داشته باشید که برای هربار خوردن غذا چیزی حدود پانزده الی بیست دقیقه را لحاظ کنید
 • برای اینکه در هربار گذاشتن غذا در دهان خود، میزان کمتری استفاده کنید، بهتر است از یک چنگال فلزی استفاده کنید. چوب‌هایی که در آسیای شرقی برای مصرف غذا استفاده می‌شوند هم گزینه خوبی هستند (اگر کار با آنها را بلد باشید
 • گاهی بد نیست اگر از دست غیر تخصصی خود برای در دست گرفتن چنگال استفاده کنید (برای مثال اگر چپ دست هستید، با دست راست خود غذا بخورید
 • هنگام جویدن هر لقمه غذا چنگال خود را روی میز بگذارید
 • هنگام خوردن غذا دستگاه‌های الکترونیکی را کنار بگذارید و تلوزیون هم تماشا نکنید. بدین گونه قادر خواهید بود تمرکز خودرا به طور کامل متوجه غذای خود کنید و حواستان باشد که چه میزان غذا در دهان خود می‌گذارید و به طور کلی چقدر غذا می‌خورید
 • بد نیست اگر برای مدتی کوتاه هنگام خوردن غذا چشمان خودرا ببندید. بدین ترتیب می‌توانید مزه غذا و دمای آن را بیشتر احساس کنید. اگر برای مزه غذایی که می‌خورید اهمیت قائل باشید، میزان کمتری خواهید خورد.

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

پیوند ISLET ، خطر قند خون را ترمیم کرده و دیابت نوع یک را کنترل می کند

در

نتایج آزمایشات بالینی نشان می دهد که  پیوند جزایر لوزالمعده (پانکراس)-خوشه های سلولی که شامل سلول های تولید کننده ی انسولین هستند- از افت شدید و مرگ آور نهان قند خون در افرادی با دیابت نوع یک ، جلوگیری می کند. محققان دریافتند که این شیوه ی درمانی برای افرادی که در معرض مراحل  سخت کم قندخونی هستند موثر است که سطوح پایین قند خون می تواند در آنها باعث حمله ی ناگهانی ، عدم هشیاری و مرگ - علیرغم دریافت مراقبت های تخصصی گردد.

بررسی موسسه ی NF بر اساس نظریه ی کاربردی بالقوه ی FDA برای مجوز پیوند ISLET قرار گرفته است.

آزمایش سه مرحله ای توسط موسسه ی ملی بیماری های عفونی و  آلرژی (NIAID) و سازمان ملی بیماری های کلیوی ، گوارشی و دیابت (NIDDK) ایجاد شد که هر دو بخشی از سازمان های ملی بهداشت بودند ، و توسط کنسرسیوم پیوند جزایر کلینیکی (CIT) (پیوند ،خارجی است) ، انجام گردید. محققان ، مطالعه ای را در مشاوره با موسسه ی دارو و مواد غذایی آمریکا طراحی شد تا مجوزهای بالقوه ی آینده ی ساخت جزایر پانکراسی انسانی خالص ، انجام شود. نتایج بدست آمده به طور آنلاین در مرکز مراقبت های دیابت موجود است.(سیارک)

 آنتوی اس فاسی ، ام دی ، مدیر  ‌NIAID می گوید " طبق یافته ها افرادی که علیرغم مدیریت بهداشتی بهینه ، به زندگی خود با کم قند خونی شدید مرگ آور ادامه می دهند ، پیوند جزیره ISLET‌  درمان بالقوه ی نجات دهنده ی زندگی  است که در اکثریت موراد ، حوادث کم قند خونی شدید را رفع می کند در حالی که کنترل مطلوب قند خون را ایجاد می کند" .

طبق پیش بینی ها ، این درمان خطراتی نیز دارد مثل عفونت و کم کاری کلیوی به خاطر مصرف داروهای ضد ایمنی در این افراد برای عدم رد جزایر اهدا شده ،  اگرچه بخشی از عوارض جانی بسیار جدی بودند ولی هیچکدام باعث مرگ یا ناتوانی نگردید. در امریکا ، پیوند جزیره در حال حاضر فقط در آزمایشات بالینی انجام می گردد.

طبق گفته ی رئیس NIDDK ، گریفین پی راجرز ، ام ، دی (دکتر) " در حالی که هنوز آزمایشی است و خطرات جدی نیز دارد ، قول پیوند جزیره ، دلگرم کننده و  انکار ناپذیر است. حتی با بهترین مراقبت ها ، حدود 30%‌ افراد دیابت نوع اول از افت ناگهانی سطح گلوکز خون مطلع نیستند. "

در دیابت نوع یک ، سیستم ایمنی حمله کرده و سلول های تولید کننده ی انسولین را در جزایر پانکراس نابود می کند. بیماران دیابتی نوع اول باید با انسولین به طور طولانی مدت درمان شوند که به انتقال گلوکز خون از جریان خون به سلول ها کمک کرده که به عنوان منبع انرژی استفاده می گردد. حتی با درمان از طریق انسولین ، این بیماران مکررا در معرض نوسانات سطح قند خون هستند.

هیپوگلوسمی (کم قند خونی)  معمولا به همراه علائمی مثل رعشه ، تعریق و تپش قلب هستند که فرد را به خوردن و نوشیدن واداشته  تا سطح قند خون خود را بالا ببرند. افرادی که این علائم هشدار دهنده ی اولیه را نداشته باشند – وضعیتی به نام هشدار معیوب کم قند خونی –  در زمانی که فرد نمی تواند خود را درمان کند ، در ریسک بیشتر حوادث کم قند خونی هستند.درمان هایی مثل درمان های رفتاری یا سیستم های دائمی  کنترل گلوکز  می تواند از بسیاری از این حوادث جلوگیری کند- ولی نه از همه ی آن- افرادی با هشدار معیوب ، از تعداد قابل توجه این بیماران ، حذف می گردند.

بررسی کنونی از 48 نفر ثبت نام به عمل آورد که هشدار معیوب دائمی کم قندخونی داشته و در معرض حوادث شدید این بیماری بودند بر خلاف مراقبت های کارشناسی که توسط متخصصین دیابت یا غدد درون ریز داخلی ، انجام شده بود. محققان در هشت پایگاه مطالعاتی در آمریکای شمالی از تولید استاندارد پروتوکل برای تهیه ی جزایر خالص از پانکراس اهداکنندگان متوفی استفاده کردند. همه ی شرکت کنندگان در این بررسی ، حداقل یک پویند جزیره را دریافت کردند که در سیاهرگ باب کبد ، رگ اصلی که خون را از روده به کبد می برد ، قرار دادند. دریافت کنندگان جزیره در حال حاضر باید داروهای ضدایمنی را برای بقیه ی عمر خود مصرف کرده تا سیستم ایمنی آنها ، سلول های پیوند شده را رد نکند.(سیارک)

یک سال بعد از اولین پیوند ، 88% از شرکت کنندگان از حوادث کم قند خونی شدید ، آزاد شدند و کنترل تقریبا نرمال سطح خون در آنها ایجاد شد و خطر کم قند خونیشان به خالت اول بازگشت. بعد از دو سال ، 71%‌ از شرکت کنندگان به پذیرش این شاخص ها برای موفقیت پیوند ، ادامه دادند.

حتی تعداد کمی از سلول های عملکردی ، تولید کننده ی انسولین ، هشدار کم قند خونی را را به حالت اول بازگرداند در کالی که دریافت کنندگان پیوند ، به ادامه ی دریافت انسولین برای رسیدن به سطح کاملا منظم گلوکز خون ، نیاز داشتند. شرکت کنندگانی که هنوز به دریافت انسولین نیاز داشتند ،  75‌روز بعد از پیوند ، برای تزریق جزیره ی دیگر ، انتخب شدند. 25 شرکت کننده ، پیوند دوم را و یکی از آنها پیوند سوم را دریافت کرد. بعد از یک سال ، 52% از شرکت کنندگان مطالعه دیگر نیازی به درمان با انسولین نداشتند.

طبق گفته ی نانسی دی بریجیز ، دکتر ، مولف همکار این مقاله ، رئیس شاخه ی پیوند NIAID ، " این اولین آزمایش مجوزدار محصول سلولی درمان دیابت نوع اول است . مجوز آن حتمی است چونکه کیفیت ، تداوم و ایمنی محصول جزیره را تضمین می کند ؛ دسترسی بیشتر بیمار را به پیوند جزیره فراهم می کند و تحقیقات پیوسته را تسریع می بخشد که امیدواریم این پروسه را مناسب جمعیت گسترده تری از بیماران دیابتی نوع اول کند".

محققان در حال ادامه ی دنبال کردن شرکت کنندگان هستند تا تعیین کنند که آیا مزیت های گزارش حمایت  و کنترل گلوکز تقریبا نرمال قند خون از حوادث کم قند خونی شدید از خطرات مربوط به ایمنی فرونشانی مزمن مهمتر هست یا نه.

طبق گفته ی تام اگرمن دکتر و پی اچ دی و مدیر علمی NIDDK در کنسرسیوم CIT  و نویسنده ی همکار این مقاله  " برای افراد ناتوان در کنترل ایمن دیابت نوع اول ، پیوند جزیره ، امید واقعی پیشگیری از کم قند خونی مرگ آور است. بنابراین ، چون داروهای ایمنی فرونشان که برای پیوند لازم است ، عوارض جانی مهمی دارد ، این درمان فقط برای افرادی منطقی است که کم قنند خونی شدید مکرر بر خلاف مدیریت بهینه ی دیابت دارند یا افرادی که قبلا داروهای ایمنی فرونشانی را برای پیوند کلیه مصرف کرده اند ، گروهی که در فاز سه  آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند. "

شناسه ی آزمایشات بالینی .gov  برای بررسی پیوند جزیره در بیامان دیابتی نوع اول ،  است. این مطالعه توسط NIAID , NIDDK  ، که هر دو جزء‌NIH   هستند ایجاد شد. بخشی از این کار مورد حمایت مرکز ملی ارتقای علوم پویندی ، NIH ، تحت شماره های رسمی  انجام گردید.

NIAID  از این تحقیق در NIH ، در کلآمریکا و سراسر جهان حمایت کرده و آن را انجام می دهد – تا علت بیماری های عفونی و ایمنی غیرمستقیم را شناسایی کرده و ابزار بهتر جلوگیری ، تعیین علائم و درمان این بیماری ها را توسعه دهد. اخبار منتشره ، فکت شیت ها (مقاله ای از اطلاعات مهم) و دیگر مواد مرتبط با NIAID  در وبسایت NIAID موجود هستند.

NIDDK ، جزئی از NIH ، از تحقیقاتی درباره ی دیابت و دیگر بیماری های متابولیسمی و غدد داخلی ؛ بیماریه ای گوارشی ؛ بیماری های هماتولوژی و اورولوژی و کلیوی و چاقی و تغذیه حمایت کرده و یا انجام می دهد. اندازه گیری طیف کامل پزشکی و رنجاندن افرادی از تمام سنین و گروه های قومی ، این بیماری ها برخی از شرایط ناتوانی و شدید و مشترک موثر روی آمریکایی ها را احاطه کرده است. برای اطلاعات بیشتر درباره ی NIAID‌ و برنامه هایش ، رجوع شود به www.niddk.nih.gov.

درباره ی سازمان های ملی بهداشت (NIH) : NIH ، آژانس تحقیقات پزشکی ملی شامل 27 سازمان و مرکز و جزئی از سازمان خدمات انسانی و بهداشتی آمریکا است. NIH  اولین آژانس فدرال است که از تحقیقات پزشکی پویند ، بالینی ، اصولی  حمایت کرده و آن را انجام می دهد و در حال بررسی علت ها ، راه های درمانی و معالجات بیماری های نادر و رایج است. برای اطلاعات بیشتر درباره ی NIH‌ و برنامه هایش به  ww.nih.gov مراجعه کنید.(سیارک)

پست های مرتبط :

انواع دیابت

رژیم غذایی برای دیابتی ها

پیوند ISLET

چگونه به عزیزانمان کمک کنیم تا دیابت را کنترل کنند.

9ماده غذایی شگفت انگیز برای دیابتی ها

کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2

انتخاب جوراب مناسب برای پای دیابتی

در مورد دیابت بیشتر بدانید

دیابت را جدی بگیرید

دانستن الفبای (ABC) دیابت

یاد بگیرید که چگونه با دیابت­ زندگی کنید

بیماران دیابتی از روال عادی مراقبت مطلع شوید تا سالم بمانید

پیش­ دیابت و مقاومت به انسولین چیست

چگونه مقاومت به انسولین به دیابت نوع 2 و پیش دیابت مربوط می­شود

آیا مقاومت به انسولین و دیابت می توانند معکوس شوند

چه گام هایی می تواند مقاومت به انسولین و پیش دیابت را معکوس کند 

مترجم  itrans.ir 

نظرات

۱۳۹۵/۵/۶واقعا درمان داره نوع یک منم نوع یکم

۱۳۹۵/۱۲/۲۷Good to see real expertise on display. Your couibirntton is most welcome.

در ادامه بخوانید...

راه هایی برای جلوگیری از چاقی در زمان یائسگی

در

سفر یائسگی من مدت کوتاهی پس از تولد فرزند دومم آغاز شد. 38 ساله بودم و برای اولین بار خودم را در تلاش برای کاهش وزن می دیدم. من پس از تولد فرزند اولم در سن 36 سالگی هیچ مشکلی برای کاهش وزن نداشتم، اما پس از مدت کوتاهی، بدنم شروع به تغییر کرده بود.
در آن زمان، من به خوبی تغذیه می کردم و به شکل معقول و منطقی فعال بودم. مادر دو فرزند پسر بودن فرصت زیادی برای ورزش و فعالیت باقی نمی گذاشت.وعده های غذایی باید به سرعت آماده می شدند و این به این معنی بود که مقدار زیادی غلات پردازش شده برای صبحانه، ساندویچ برای ناهارو پاستا در شام مصرف می شد. غلات فرآوری شده شامل دانه های کینوآ با شیر سویا، نان قهوه ای برای ناهارو پاستا برای شام.

طبق راهنماییها من 6تا11 عدد نان، برنج و پاستا با تعداد کمی از میوه ها و سبزیجات را مصرف می کردم( ساندویچ ، سس ماکارونی و پاستا).  از دستورالعمل ها پیروی می کردم اما می دانستم که یک چیزی اشتباه است. دائم خسته، تحریک پذیر و عصبی بودم و زود از کوره در می رفتم. مهم نبود که چقدر خوابیده بودم، باز هم خواب بیشتری میخواستم. هر روز بزرگتر و بزرگتر می شدم و خودم هر گونه خطری را انکار می کردم. سایز کمرم همواره در حال گسترش بود.(سیارک)
سپس  چیزی که زندگیم را برای همیشه تغییر داد خواندم. زمانی که سطح استروژن یک زن کاهش می یابد، تحمل او برای کربوهیدارت زیاد می شود. این به این دلیل است که کاهش سطح استروژن منجر به مقاومت انسولین و اختلال تحمل کربوهیدارت می شود. بنابراین کاهش حساسیت به انسولین به این معنی است که شما احتمال بیشتری برای داشتن اضافه وزن دارید، به ویژگی در مناطقی که شما قبل از یائسگی هرگز مشکلی با آن نداشته اید، با نام مستعار چربی شکم!. یکی از ساده ترین راه ها برای مدیریت کاهش حساسیت به انسولین و اجتناب از افزایش وزن این است که به ارزیابی مجدد تحمل کربوهیدراتهای خود پرداخته و برنامه غذایی را با آن تنظیم کنید.

 

1. تمام کربوهیدراتها مثل هم نیستند
انتخاب سایر منابع کربوهیدارت مانند میوه های تازه و سبزیجات به حفظ سلامتی روده کمک می کند. یبوست یک مشکل شایع در زنان مسن است و فیبر موجود در سبزیجات کمک زیادی به حل مشکل یبوست می کند.

2. مبارزه با خستگی
کربوهیدراتهای فرآوری شده تمایل زیادی به افزایش سطح قند خون دارند، که نهایتآ سریع تر هم پایین می آیند، و باعث خستگی، خشکی و بی حالی شما می شود.

3. کربوهیدارتها را "آهسته تر" بخورید .
همانطور که ما رشد می کنیم، بدن ما نیاز کمتری به کالری برای حفظ ثباتش دارد. حالا زمانی که من مشغول غذا خوردن می شود مقدار کمتری می خورم و در نتیجه برخی وعده های غذایی را به بعد موکول می کنم.این کار باعث ذخیره شدن زمان شده و اجازه می دهد که ناهار در ادامه ی روز مصرف شود.(سیارک)

4. سهولت عدم تعادل هورمونی
عدم تعادل هورمونی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در نتیجه یائسگی ایجاد می شود. غذاهای خاص حاوی فیتو استروژن، که دارای ترکیبات استروژنی هستند، تعادل هورموی را تنظیم و بازگردانی می کنند. یک رژیم غذایی سرشار از فیتو استروژن به حداقل رساندن گر گرفتگی و سایر نشانه های یائسگی کمک می کند. چنین غذاهایی از جمله دانه های افتابگردن، تخم کتان، دانه کنجد، تحمه کدو، کرفس،لوبیا سبز و ریواس هستند.

5. بدانید که خوردن آن مافین باعث شادی شما نیست.
ما اغلب غذاها را در لحظات شادی که داریم بیشتر استفاده می کنیم.به شما پیشنهاد نمی کنم که چنین رفتاری را برای همیشه کنار بگذارید.اما آگاه باشید که اگر به دنبال برداشتن یک کیک شکلاتی یا یک مافین هستید، بعد از دو ساعت که قند خودن افت کرد حال بدی خواهید داشت.

6. ذخیره پول
هیچ چیز به این اندازه که ببینم افرادقبل از اقدام به خرید میوه و سبزیجات شکایت از هزینه می کنند چشم مرا خیره نمی کند.دلاربرای دلار، اگر شما مقدار غذای فرآوری شده را کاهش دهید و خرید میوه و سبزی بیشتر را افزایش دهید، می توانم به شما اطمینان دهم که هزینه شما در پایان هفته بیشتر نشده بلکه پول بیشتری هم پس انداز کرده اید.

7. کاهش نفخ معده
کربوهیدراتهای فرآوری شده اغلب دارای شیرین کننده های مصنوعی هستند، که باعث افزایش نفخ معده و افزایش مشکلات معده در هنگام مصرف این فراورده های بسته بندی می شوند. خوردن سبزیجات سبزرنگ به کاهش نفخ کمک می کند. اگر قبلآ از رژیم کم فیبر استفاده می کردید آماده باشید و به
میزان قابل توجهی مصرف فیبر خود را افزایش دهید، در ابتدا ممکن است کمی نفخ را تجربه کنید. اول بدن شما به تنظیمات می پردازد، بعد از مدتی استفاده ، شما نفخ و درد شکم کمتری را احساس می کنید.

8. حقایق بیشتری در مورد نفخ
کربوهیدارتهای فرآوری شده اغلب منبع سدیم زیادی هستند که منجر به احتباس آب و نفخ می شود، با این وجود، پتاسیم،ضد تعادل سدیم و دارای اثر مدر است. بنابراین با خوردن غذاهای غنی از پتاسیم، مانند پرتقال، موز، انبه،کیوی، توت فرنگی، اسفناج، و چغندر پخته شده، میتوانید نفخ را به طور طبیعی کاهش دهید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...