این گونه با نمودار درختی ما از این موجود زنده مطابقت ندارد

(سیارک) : این نمونه ترسناک به ظاهر بیگانه گرفتار شده در دام کهربا، یک راسته جدیدی از حشرات را نشان می‌دهد.
این گونه با نمودار درختی ما از این موجود زنده مطابقت ندارد.


محققان دو حشره 100 میلیون سالهٔ به دام افتاده در کهربا را که بسیار استثنایی هستند کشف کرده‌اند؛ آن‌ها معرف راسته کاملاً جدیدی از حشرات هستند.
پیدا کردن یک گونه جدیدی از حشرات یک رویداد بسیار نادر است، و مجموع تعداد راسته‌های شناخته شده را به 32 طبقه بندی می‌رساند.
حشره‌ای که در حال حاضر تحت عنوان آتریوکارنوس بورمانیوس «Aethiocarenusburmanicus» شناخته می‌شود، دارای چشمانی به ظاهر بیگانه و ناشناخته، سر مثلثی، بدن کشیده و تخت، و پاهای بلند و باریک است.
ماهیت غیر معمول ویژگی‌های آن الزام ایجاد یک راسته جدید در جدول نظام رده بندی زیرمجموعه رده و بالاتراز دسته بندی خانواده را بوجود آورد که این تیم آن را آتریوکارنودیا «Aethiocarenodea» نامیدند.
یکی از اعضای تیم George Poinar، از دانشگاه ایالتی اورگان گفت: "این حشرات دارای تعداد زیادی از ویژگی‌ها است که اصلاً با ویزگی های گونه‌های دیگر حشراتی که می‌شناسم مطابقت ندارند".
"من واقعاً هرگز چیزی مانند آن ندیده‌ام. به نظر می‌رسد در جهان حشرات منحصر به فرد است، و پس از مباحثات قابل توجهی ما تصمیم گرفتیم که تا به حال آن را در یک راسته جدید طبقه بندی کنیم."
یکی از عجیب‌ترین چیزها در مورد نمونه تازه یافت شده این است که چشم‌هایش به صورت برآمدگی در دو طرف بیرون زده است، امکان دیدن محیط پشت سر خود را بوجود می‌آورد. و غدد ویژه در گردنش نشان می‌دهد که به احتمال زیاد حاوی مواد شیمیایی ساطع شونده‌ای برای دفع شکارچیان بالقوه است.
گزارش گروه تحقیقاتی مبنی بر این بود:"از دیگر ویژگی‌های اندامی، بدنی بلند باریک وتخت، پاهای طویل و باریک، به خصوص جفت عقبی که دو برابر طول شکم هستند، فاقد بال، چشمان بیرون زده، یک جفت غده ترشحی به صورت خال رنگی واقع در پشت گردن و شکم برآمده متکی به یک جفت چرچی سگمنتال است، ".
در اینجا از نزدیک و شخصاً مشاهده کنید که غددواقع بر روی گردن شبیه چه چیزی به نظر می‌رسند:

گروه تحقیقات ابراز می‌کنند: نمونه که تصور می‌شود منقرض شده درحالی مشاهده کردیم که صرفاً با استفاده از این نمونه کهربا شناسایی می‌شوند به احتمال زیاد گونه همه چیز خوار از اشکال باستانی گونه برمه مربوط به 100 میلیون سال پیش بود.
انقراض آن ناگهانی بود و علت انقراض به صورت یک راز باقی مانده است.
این حشره پیش از انقراض، بیشتر وقت خود را صرف خزیدن به بالای تنه درختان می‌کرد و به احتمال زیاد در آنجا مشغول خوردن قارچ‌ها، کنه‌ها، و کرم‌ها بود.
پیونار گفت: "عجیب‌ترین چیز در مورد این حشره، شباهت بسیار زیاد نحوه حرکت سر آن به رفتار بیگانگانی است که اغلب به تصویر کشیده می‌شود".
"با گردن بلند، چشم‌های بزرگ و سر مستطیلی عجیب‌وغریبش، تصور می‌کنم بی‌شباهت به ET نباشد. من حتی یک ماسک هالو وین ساختم که شبیه سر این حشرات بود. اما وقتی‌که ماسک را به صورتم می‌زدم و ادا و اصول درمی‌آوردم، این ماسک بچه‌های کوچک را بسیار می‌ترساند به‌طوری‌که من ماسک را از صورتم برمی‌داشتم. "
قبل از کشف اخیر، دانشمندان در حدود 1 میلیون گونه مختلف حشره متعلق به 31 راسته مختلف را می‌شناختند.
بزرگ‌ترین راسته، کلئوپاترا «Coleoptera»، شامل صدها هزار گونه‌های شناخته‌شده، ازجمله سوسک و سر خرطومی است.
برای شناخت دقیق و کامل حشرات جدید، مانند مدت طول عمر، علت انقراض، و در صورت وجود گونه‌های دیگری در گروه راسته جدید شناخته‌شده، دانشمندان نیاز به تحقیقات و پژوهش‌های بیشتری خواهند داشت.
مطالعه تحقیقاتی این گروه در مجله Cretaceous Researchمنتشرشده است.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید