چه میزان از ورزش برای سلامتی مناسب است

در

(سیارک) : چه میزان ورزش برای سلامتی ضرورت دارد؛ یک روز یا هر روز ؟ 


ورزش یکی از روش های معمول جلوگیری از بیماری های مزمن همچون بیماری قند و سرطان است؛ همچنین می تواند از مرگ زودرس جلوگیری کند. اما چه میزان ورزش می تواند این مزایا را برای ما فراهم کند؟

از آنجا که ورزش روزانه در برنامه کاری همه نمی گنجد، محققان تصمیم گرفتند تا با انجام مطالعات بیشتر تفاوت میان ورزش روزانه با دو روز ورزش در هفته را تعیین کنند.

بنا به تحقیقات اخیر که نتایج آن در مجله پزشکی «جاما»، چاپ مؤسسه پزشکی آمریکا، منتشر شده است، تعداد دفعاتی که ورزش می کنید لزوما تأثیر چندانی بر طول عمر شما نخواهد داشت.

یافته های این محققان نشان داده که کمی فعالیت فیزیکی، حتی اگر کمتر از حدی که اکنون رایج است باشد، می تواند از مرگ زودرس جلوگیری کند.

میزان فعالیت فیزیکی توصیه شده از سوی پزشک ها، ۱۵۰ دقیقه در هفته است. اما محققان متوجه شدند کسانی که این ۱۵۰ دقیقه فعالیت را در دو روز می گنجانند و کسانی که کمتر از این ورزش می کنند به یک اندازه از مزایای آن منفعت خواهند برد.

همچنین مشخص شده است که کسانی که به صورت روزانه ورزش می کنند و کسانی که تنها دو روز فعالیت فیزیکی دارند، هر دو خطر مشکلات قلبی را به اندازه ۴۰ درصد کاهش می دهند.

این خبر خوبی برای بسیاری است که نمی توانند به صورت روزانه فعالیت فیزیکی داشته باشند. اما کارشناسان تأکید کردند که فعالیت های روزمره از قبیل کار در خانه و یا محیط کار نمی تواند جایگزین فعالیت فیزیکی در اوقات فراغت باشد. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

پچ پلیمری ، نجات دهنده زندگی پس از حمله قلبی

در

(سیارک) : محققان پچ پلیمری را توسعه داده اند که می تواند برای بهبود پالسهای الکتریکی قلب روی آن نصب شود چیزی که می تواند به عوارض کمتر برای قربانیان حملات قلبی منجر شود . پچ پلیمری که توانایی ماندگاری طولانی و انعطاف پذیری را دارد به منظور محدود کردن آریتمی قلبی ، اختلال خطرناک قلب که می تّواند پس از حمله قلبی رخ دهد، طراحی شده است .

یکی از اعضای تیم سیان هاردینگ از امپریال کالج می گوید که حملات قلبی زخم هایی را ایجاد می کند که هدایت پیام های الکتریکی در سراسر قلب را کند و مختل می کند . این امر منجر به اختلال کشنده در ریتم قلب می شود . پچ پلیمری رسانای ما برای رسیدگی به این مشکل طراحی شده است .  زمانی که فردی دچار حمله قلبی می شود , زخم های بافتی محدودیت هایی را برای سیگنالهای الکتریکی ایجاد می کند . و تا چه میزان می تواند پیشرفت کند که باعث ضربان قلب نامنظم و سایر مشکلات قلبی شود .(سیارک)  

با این حال پچ پلیمری در مراحل اولیه از این پژوهش است . این تکنولوژی می تواند برای تحقیقات پایه ای جهت بدست آوردن رابطه بین مواد و بافت استفاده شود . این پچ از کیتوزان ساخته شده است که در پوست خرچنگ یافت می شود و این پلیمر هدایتگر تحت عنوان پلی آنیلین نامیده می شود . اسید فیتیک نیز برای کمک به هدایت پالسهای الکتریکی به پلی آنیلین اضافه شده است . پچ بخیه ما پیشرفت بزرگی محسوب می شود . ماواد مدعی می شود که ما نشان دادیم که پچ برای بیش از دو هفته در شرایط فیزیولوژیکی برای حفظ جریان در مقایسه با طراح های دیگر  پایدار است . هیچ بخیه ای برای نصب آن لازم نیست و پس به کمترین تهاجم و آسیب به قلب عمل خواهد کرد و نزدیک به حرکات قلب جا به جا می شود .(سیارک)  

یک تکنیک توسعه یافته توسط پژوهشگران در UNSW معرفی شد که باعث اتصال پچ به قلب از طریق تاباندن لیزر سبز بر روی آن می شود . مولی استونس از امپرال کالج می گوید که پچ می تواند به درک بهتر تعامل مواد رسانا با بافت قلبی  و نفوذ جریان الکتریکی در قلب و همچنین در درک بهتر تغیرات فیزیولوژیکی مرتبط با حملات قلبی به ما کمک کند .

ما مشتاقانه منتظریم ، ببینیم این تکنولوژی نجات دهنده زندگی تا کجاها میتواند پیش برود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

طولانی نشستن پای تلویزیون می‌تواند 'باعث مرگ شود'

در

(سیارک) : یک مطالعه تازه حاکیست که تماشای بیش از حد تلویزیون یا اعتیاد به تماشای بیش از حد تلویزیون  می تواند باعث مرگ زودرس شود.دانشمندان ژاپنی می گویند که نشستن پای تلویزیون برای ساعت های طولانی خطر مرگ در اثر لخته شدن خون در ریه را افزایش می دهد.

محققان عادات تلویزیون دیدن ۸۶ هزار نفر را بین سال های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۰ بررسی کردند و سلامت آنها را طی ۱۹ سال بعد زیر نظر گرفتند.خبر بد برای طرفداران جعبه تصاویر این است که به ازای هر دو ساعت تماشای اضافه تلویزیون در روز، خطر آمبولی ریه ۴۰ درصد افزایش یافت.
تماشای پنج ساعت یا بیشتر تلویزیون در روز خطر مرگ افراد را نسبت به کسانی که روزانه کمتر از ۲.۵ ساعت تلویزیون تماشا می کردند دو برابر می کرد.آمبولی ریه ناشی از انسداد یک رگ خونی در پاهاست که معمولا به ریه می رسد.این رگ همچنین به کندی حرکت مرتبط شناخته می شود.


دکتر تورو شیراکاوا از دانشگاه اوساکا گفت: "این روزها، با وجود امکان تماشای برنامه های تلویزیونی از طریق اینترنت (ویدئو استریمینگ) تماشای چندین قسمت برنامه های تلویزیونی در یک نشست متداول شده است. این وضع ممکن است نشانه یک عادت به سرعت درحال رشد باشد."محققان توصیه می کنند هنگام تماشای تلویزیون هر ساعت یک بار برخیزید و نرمش کنید.این مطالعه قبل از باب شدن دستگاه های موبایل و خدمات ویدئویی اینترنتی انجام شد.محققان گفتند که مطالعات بیشتری لازم است تا معلوم شود آیا این فناوری ها خطر حتی بزرگتری را متوجه سلامتی می کنند یا نه.

نظرات

در ادامه بخوانید...

ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری

در


 شاخص های سلامت در امریکا، بیانگر روندهای امیدوارکننده ای هستند. برای مثال، میزان مرگ و میر به رکورد پایین رسیده، مرگ های ناشی از بیماری قلبی و سکته درحال نزول هستند، میزان ابتلا به سرطان های معده و دهانة رحم روبه کاهش است، نرخ امید به زندگی در حال افزایش است و میزان ابتلا به بیماری های عفونی و مسری به طور چشمگیری کاهش یافته اند.
این روندها، کاملا مثبت هستند. به نظر می رسد که این کشور، آگاهی جمعی خود را درجهتی که حاکی از ارزش بسیار بالای سلامتی است، تغییر داده است. بواسطة این موفقیت ها، ملت، چالش تسریع این روندها و انجام آن به شیوه ای مقرون به صرفه را پذیرفته اند.

یکی از بزرگترین ترس های مقامات دولتی و متخصصین سلامت، این است که سلامت و مراقب های بهداشتی کافی تبدیل به تجمل شده و تنها توسط ثروتمندان قابل پرداخت باشد.

فشار افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی، افزایش درک از عوامل تعیین کنندة سلامت و شفاف سازی نقش رفتارهای بهداشتی شخص، سبب بر تاکید بیشتر کثیری از متخصصین سلامت و سیاست گذاران بر جلوگیری از بیماری و ارتقای سلامت مثبت نسبت به مراقب های بهداشتی، شده است.
مردم آمریکا، شروع به مورد توجه قراردادن سلامتی خود و مسئولیت پذیری در قبال آن، کرده اند. به حد زیادی بواسطة تلاشهای برنامه های ارتقای سلامت، تعداد بیشتر و بیشتری از مردم، توجه دقیقتری به آنچه که می خورند و می آشامند کرده، و از فرصت ها برای ورزش مداوم، کاهش وزن، ترک سیگار وآگاهی بیشتر از خطرات بهداشتی در محیط، استفاده می کنند.
نیروهای اجتماعی و سیاسی دیگر نیز بر رفتار آمریکایی هایی که داشتن احساسی بهتر و زندگی کاملتر برایشان مهم است، تاثیر داشته اند. آمریکایی هایی، به یادگیری بیشتر درخصوص سلامت عاطفی و اجتماعی خود علاقه مند شده اند؛ بسیاری از آنها، تلاش بر افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس دارند و سایرین، آگاهانه در تلاش برای حساستر، خلاقتر و دخیل تر شدن، هستند. در عین حال، به اندازه ای ارزش اجتماع، کنترل محلی و افزایش دخالت در روند تصمیم گیری وجود دارد.
تمامی این نیروها، روندها و رویکردها ترکیب شده اند تا جلوگیری از بیماری و آسیب و نیز ارتقای سلامت و تندرستی، به نظر بهترین انتخاب ها برای بهبود بیشتر سلامت عمومی مردم آمریکا باشد. پیشگیری و ارتقاء، به وضوح ایده هایی هستند که، زمانشان فرا رسیده است .

سلامت فردی

با وجود اینکه هزینة مراقبت های بهداشتی در وضع بحرانی ای قرار دارد و شهروندان ثروتمندتر دسترسی بیشتری به آن دارند، مراقبت های بهداشتی، مترادف با تندرستی نیست؛ بلکه تنها یکی از چهار عوامل تعیین کنندة سلامت است. درک تعاملات این عوامل، به تسهیل توسعة یک فلسفة بنیادین برای برنامه های ارتقای سلامت، کمک می کند. چهار عامل تعیین کنندة اصلی شامل (1) عوامل ارثی یا بیولوژیکی، (2) محیط ، (3) مراقبت های بهداشتی و (4) سبک زندگی است.

عوامل ارثی یا بیولوژیکی

مهندسی ژنتیک در هرگونه مفهوم عملی، هنوز یک حقیقت دوردست بوده و حتی با تسلط بر توانایی های این زمینه، احتمال دارد که ملاحظات فلسفه ای و اخلاقی، کاربرد آن را محدود سازند. از این رو، در آیندة قابل پیش بینی، افرادی که استعداد ژنتیکی درجهت بیماری داشته یا محیط جنینی ناسالمی دارند، هنوز به متولد شدن ادامه خواهند داد. با این وجود، هنگامی که جمعیت کل، در نظر گرفته شود، آنانی که چنین استعدادی دارند، تنها درصدی خیلی کمی از جمعیت را تشکیل می دهند.

محیط

مجموعة روبه افزایشی از شواهدی وجود دارند که به صراحت و بطور نگران کننده ای حاکی از سهم عمدة عوامل محیطی در ابتلا، مرگ و میر و سلامت کلی هستند. در جنبة مثبت ،از دیدگاهی تاریخی، کنترل محیط، به نسبت سایر عوامل، کمک بیشتری به ارتقای تندرستی و کاهش بیماری های تهدیدکنندة زندگی کرده است. برنامه های سلامت عمومی برای جلوگیری از مسمومیت سربی، ایجاد بهداشت حرفه ای و استانداردهای ایمنی، فلوئوردار کردن منابع آب، اطمینان از غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سالم و تعیین میزان استاندارد مواد سمی ای که در محیط، آزاد می شوند، تنها تعداد قلیلی از اقدامات زیست محیطی ای هستند که بمنظور افزایش طول عمر و ارتقای تندرستی، صورت گرفته اند.
در جنبة منفی، همان تکنولوژی ای که مسئول این پیشرفت ها بوده است، سبب بوجود آمدن مسائل نیز شده-است. بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا، دارای مشکلات آلودگی هوای جدی ای هستند. مهاجرت جمعیت به جوامع کوچکتر روستایی، به قدری سیستم های آب و فاضلاب را مشمول مالیات کرده است که قریب بر یک سوم تا یک دوم سیستم های آبی ایالات متحدة آمریکا، ناسالم عنوان شده اند. حتی چاه های عمیق خصوصی سابق نیز دیگر منبع تامین آب سالم قابل تضمینی نیستند، زیرا افزایش نشت ضایعات از سیستم های سپتیک، شروع به نفوذ به خاک به همراه باکتری های حمل بیماری کرده است. عصر هسته ای، با خود تهدیدی از آلودگی هسته ای را به عرصه آورده است که اگر ناشی از ایمنی مورد تردید خود رآکتورهای هسته ای نباشند، از زباله های خطرناکی که صنعت هنوز روشهای دفع مناسبی برای آنها نیافته است، می باشد. سایر زباله های سمی حاصل از صنعت که زیست فروسایش پذیر نیستند، یکی دیگر از خطرهای بالقوه بهداشت محیط را عرضه می کنند. روشهای دفع قابل قبول زباله، یافت نشده اند. محل های دفع زبالة قدیمی، گاز متان به اتمسفر و آبهای زیرزمینی اطراف محل های دفن، انتشار می کنند. دراصل، بر برخی از مشکلات زیست-محیطی غلبه شده، برخی ایجاد شده و برخی دوباره با پیامدهایی بازگشته اند. تعداد کثیری از این مشکلات، پتانسیل اثرگذاری قابل توجهی بر سلامت انسان ها دارند.

مراقبت های بهداشتی

دو جنبة متمایز ازهم درخصوص مراقبتهای بهداشتی وجود دارند که همة ما را تحت تاثیر قرار میدهند. جنبة اول ــ تکنولوژی ــ که درطی دو دهه در مرکز توجه عموم قرار داشته است. پیشرفت های تکنولوژیکی، حیرت آور بوده و مسئول افزودن سالهای پرباری به زندگی دهها هزار نفر هستند. برای مثال، توموگرافی کامپیوتری محوری یا اسکنر CAT ،که تجهیزات اشعه ایکس را با یک کامپیوتر و یک تلویزیون مجهز به لامپ پرتو کاتدی ترکیب میکند، قابلیت نمایش برش های عرضی از بدن انسان برای یافتن تومور با آسیب رگ خونی را دارد. سایر ابزارهای تکنولوژیکی شامل تجهیزات همودیالیز پیچیده در فرم های قابل حمل برای بیماران کلیوی، اندام مصنوعی و سایر ابزار کنترل که قادر به نظارت یک جنین در رحم مادر بوده و کمربندهای الکتروکاردیوگرام که برای آگاهی از یک سکتة قلبی آتی توسط بیماران پوشیده می شوند، هستند.
پیشرفت های تکنولوژیکی به قدری سریع درحال رخ دادن هستند که تا زمانی که تعداد زیادی از ابزارها تولید شده وقابل کاربرد شوند، سایر تجهیزات پیشرفته تر، از پیش توسعه یافته اند. این ابزارهای شگفت آور و در عین حال پرهزینه، توجه جامعة ما ،که به نظر مسحور ابزارهای الکرونیکی شده است، بخصوص آنهایی که در مراقبتهای بهداشتی مورد کاربرد هستند را جلب کرده اند.
روند دوم در مراقبت های بهداشتی، که نهایتا بیشتر برای سلامت کلی مردم موثر است، گرایش افزاینده در مراقبت های پزشکی از خود می باشد. تعداد زیادی از ابزار ارزیابی سلامت و کتابهایی درمورد تکنیک های مراقبت از خود وارد بازار شده اند. بسیاری از دانشگاهها، دوره های انتخابی مراقبت های پزشکی از خود را که درآنها دانشجویان از کاف فشارخون، گوشی پزشکی، اتوسکوپ، دماسنج های دهانی و مقعدی استفاده می کنند، را برقرار کرده اند. آنها انجام خود آزمایی از پوست، دهان، مهبل، پستان ها، ناخن ها، چشمان، بیضه ها را آموخته و به آنها آموزش داده شده که چگونه بیشترین بهره را از ملاقاتهایشان با پزشکان یا سایر ارائه کنندگان مراقبت-های بهداشتی، ببرند. به علاوه، دهة اخیر شاهد توسعه ای در مراقبت های بهداشتی به اصطلاح "متناوب" بوده-است.

سبک زندگی

در گذشتة نه چندان دور، مردم قربانی شده و به مرگ زودرس ناشی از بیماری های مسری دچار شدند. امروزه، بیماریهایی که بیشتر مردم دراثر آنها جان خود را از دست می دهند، بیماریهای مزمنی هستند که منتهی به زوال جسمی و روانی می شوند. بیماری قلبی، سرطان و سکته مسبب 70 درصد آمارکل مرگ های موجود در این کشور بوده و نمونه هایی از دژنراسیون که عمدتا ناشی از روندهای سبک زندگی شخصی هستند.
همانگونه که در جدولپایین نشان داده شده است، این عوامل عمدة مرگ، حاکی از یک تغییر در عوامل غالب مرگ در ایالات متحدة آمریکا از بیماری های مسری به بیماری های مزمن یا دژنراسیون هستند. این بیماری های مزمن، عمدتا از سیستم قلبی و عروقی، نتیجه ای از زوال جسمی آهسته و تدریجی هستند. نشان داده شده-است افرادی که اطلاعات و اخطارهای درخصوص خطرات سیگارکشیدن، اهمیت مقابله با استرس، فواید ورزش را نادیده گرفته اند ــ به عبارت دیگر، آنانی که سبک های زندگی ای را اتخاذ کرده اند که آنها را در معرض خطر قرار داده است ، به نسبت بیشتری از بیماری های مزمن رنج می برند. 

امروزه، اکثر متخصصین سلامت، یک سبک زندگی سالم را بعنوان تنها عامل تعیین کنندة مهم سلامت، هنگام ملاحظة بیماری های مزمن، میدانند. سبک زندگی، عامل تعیین کنندة اساسی سلامت، هنگام بررسی بیماری های مزمن بوده و بیماری های مزمن تبدیل به عامل عمدة مرگ شده است. بنابراین، سبک زندگی بعنوان عامل تعیین کنندة اصلی سلامت کلی درنظر گرفته شده است.  (سیارک)

ده عامل اصلی مرگ

تعداد مرگ و میر

نرخ به ازای هر 100000

درصد کل

درصد توزیع تجمعی

بیماری­های غیرمسری

بیماری قلبی

717976

0/336

8/38

8/38

سرطان

386529

9/180

9/20

7/59

بیماری قلبی-عروقی

181741

1/85

8/9

5/69

تمامی حوادث دیگر

52706

7/24

8/2

3/72

آنفولانزا و ذات­الریه

49497

2/23

7/2

0/75

تصادفات موتورسیکلت

49234

0/23

7/2

7/77

دیابت

32976

4/15

8/1

5/79

سیروز کبد

30804

4/14

7/1

2/81

تصلب شرایین

28745

5/13

6/1

8/82

خودکشی

28668

4/13

5/1

3/84

منبع: مرکز خدمات بهداشت عمومی ایالات متحدة آمریکا برای کنترل بیماری، سند شمارة 725-99، ژوئیه 198.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه از مرگ زودرس جلوگیری کنیم

در
اخیرا مجله پزشکی معتبر The Lancet یک تحقیق گسترده در مورد رابطه بین تغذیه و سلامت منتشر کرد. یک تیم بین المللی دانشمندان از سال 1990 تا 2017 داده های 195 کشور را برای تعیین اثرات رژیم غذایی نامطلوب مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.
محققان 15عادت غذایی را لیست کرده اند که خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد . یکی از اصلی ترین آن نمک است. سپس کمبود محصولات میوه ای، میوه ها، آجیل ها و دانه ها، سبزیجات، اسید های چرب اشباع نشده (امگا 3) و غیره می آید.
 
بسیاری از آنها ممکن است شما را شگفت زده کنند، اما در ده دلیل اصلی مرگ ناشی از اختلالات خوردن هیچ نوع گوشت فرآوری شده به هیچ وجه وجود ندارد. اگر چه تا کنون گزارش شده است که می تواند موجب سرطان شود. در همان زمان، با توجه به تحقیقات، شیر خیلی سالم تر از نمک است. یکی از عوامل خطر نوشیدنی های شیرین است، اما آنها فقط در انتهای لیست ظاهر می شوند.
 
بنا به لیستی که در پایین آمده است، شکر برای سلامتی کمتر از نمک مضر بود.  اما این نباید دلیلی باشد که محصولات شیرین می توانند  مورد سوء مصرف قرار گیرند.
 
همه چیز در مورد مصرف شکر خیلی ساده نیست. بیایید ببینیم شکر چه چیزی دارد؟ این ماده disaccharide متشکل از گلوکز و ساکارز است. Disaccharides به راحتی توسط بدن ما تجزیه می شوند و سریعا به انرژی تبدیل می شوند. مشکل استفاده از قند این است که از لحاظ تاریخی، در طول تکامل، هرگز به اندازه ما در حال حاضر به راحتی و به طور گسترده ای در دسترس نبوده است. شکر در همه جا - نه تنها در شیرینی ها، بلکه در سس ها، ماست و ... وجود دارد. وقتی وارد بدن می شود، باعث تولید هورمون انسولین می شود.
 
در صورت سوء مصرف محصولات شیرین در مکانیسم تولید انسولیناختلال بوجود می آید. این یک اختلال متابولیکی است که به دیابت نوع 2 منجر می شود. این بیماری به نوبه خود باعث اختلالات میکرو مغناطیسی می شود که باعث اختلال بصری، عملکرد کلیه، ترومبوز، ترومبوفلبیت و غیره می شود. در نهایت، یک حمله سکته مغزی یا قلب ممکن است رخ دهد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مرگ و میر ناشی از دیابت نوع 2 در میان علل مرگ زودرس از بیماری ها در افراددر رده سوم قرار دارد. در واقع، مرگ و میر ناشی از افزایش مزمن قند خون و چاقی ناشی از رژیم نامناسب با افزایش مصرف کربوهیدرات است.
به هر حال، فراموش نکنید که بدن ما می تواند تولید گلوکز را نه تنها از قند، بلکه همچنین از سایر کربوهیدرات ها نیز تولید کند. سازمان بهداشت جهانی میزان مصرف شکر را 50 گرم در روز تعیین کرده است. 
 

15 عادت غذایی خطرناک که باعث مرگ زودرس می شوند

- همانطور که برای نشر حساس در مجله Lancet، این مطالعه در مقیاس بزرگ، عادات غذایی اصلی را که به ترتیب نزولی منجر به مرگ و میر در جهان می شود، تحلیل می کند. به این ترتیب، ابتدا خطرناک ترین عوامل تا به رتبه 15 برسد.
یعنی:
 
1) نمک اضافی
 
2) عدم وجود محصولات کامل دانه
 
3) فقدان میوه
 
4) فقدان آجیل و دانه
 
5) فقدان سبزیجات
 
6) کمبود غذاهای دریایی امگا 3
 
7) فقدان فیبر
 
8) عدم وجود اسیدهای چرب غیر اشباع
 
9) فقدان حبوبات
 
10) چربی بیش از حد ترانس
 
11) کمبود کلسیم
 
12) اضافه وزن با نوشابه های شیرین
 
13) گوشت فرآوری شده بیش از حد
 
14) کمبود شیر
 
15) گوشت قرمز بیش از حد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

بعد از مرگ چه اتفاقی برای بدن می افتد

در
پس از مرگ چه اتفاقی می افتد

 

پس از مرگ چه اتفاقی می افتد

وقتی کسی می میرد ، ممکن است پایان سفر آنها از طریق این دنیا باشد ، اما در مورد بدن آنها این گونه نیست. در عوض ، فرایند طولانی تجزیه اجزای آن آغاز خواهد شد. بنابراین ، هنگامی که اجساد تجزیه می شوند ، چه اتفاقی می افتد و چرا باید در مورد آن بیاموزیم؟

خوب ، دوستی توضیح می دهد که در دنیای امروز ، فکر کردن در مورد ترس از مرگ خود و یا عزیزان و بحث در مورد هر جنبه مربوط به مرگ به تابو تبدیل شده است.حال ببینیم بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد؟

تجزیه چیزی است که به طور طبیعی برای بدن پس از مرگ رخ می دهد. چه چیزی در مورد آن وجود دارد؟برای اکثر ما ، تماس با اجساد افرادی که درگذشته اند، په بصورت طبیعی و چه به صورت مرگ زودرس با غم و اندوه مراسم تشییع جنازه آغاز و به پایان می رسد.
 
و حتی در این صورت ، آنچه معمولاً بدست می آوریم این است که یک گلدان با بقایای خاکستر شخص است ، یا جسمی که به طور مرتب در یک تابوت قرار گرفته است و برنامه ریزی یک تشییع جنازه با دقت برای این مناسبت.
 
پس از مرگ چه اتفاقی می افتد؟ چه اتفاقی می افتد اگر آنها انتخاب کنند که این روند تجزیه را به تأخیر بیندازید و آنها را برای مشاهده طولانی تر "مناسب" نگه دارند؟
 
در شرایط طبیعی - به عنوان مثال ، اگر جسد در محیط طبیعی قرار داده شود ، یا در یک گور کم عمق قرار گیرد - بدن بی جان به کندی شروع به تجزیه شدن می کند ، تا زمانی که فقط استخوان ها باقی بمانند تا باستان شناسان آینده آن را حفر و پیدا کنند.
در این پست ، روند تجزیه را توضیح می دهیم و توضیح می دهیم که چرا می توان فهمید که چه اتفاقی برای بدن پس از مرگ می افتد.
 

 

چه اتفاقی در زمان تجزیه بدن می افتد

اگرچه ممکن است بسیاری از ما تجزیه را مترادف با نابودی بدانیم ، اما اینگونه نیست. در حقیقت ، تجزیه بدن انسان فرایندی طولانی تر با مراحل بسیاری است که از بین رفتن آن فقط یک قسمت است.تجزیه پدیده ای است که از طریق آن اجزای پیچیده ارگانیسم موجود قبلاً زنده به تدریج از عناصر ساده تر جدا می شوند.
 
به گفته دانشمند پزشکی قانونی M. Le Goff ، این "یک روند مداوم است ، که در نقطه مرگ آغاز می شود و هنگامی که بدن به یک اسکلت کاهش یافته است پایان می یابد."
 

 

مراحل تجزیه بدن بعد از مرگ

هنگامی که فرد درگذشت چندین مرحله وجود دارد ، بدن در طی 24 تا 48 ساعت اول تجزیه می شود. این مراحل به معاینه پزشکی کمک می کند تا تعیین کند در چه زمانی مرگ رخ داده است.
 
Goff توضیح می دهد که چندین نشانه وجود دارد که یک بدن روند تجزیه خود را آغاز کرده است. سه مورد مشهور ، که اغلب در درام های جنایی ذکر می شود عبارتند از:
سه مرحله تجزیه عبارتند از:
livor mortis
algor mortis
rigor mortis
 
livor mortis یا مرحله اول ، به معنای "تغییر رنگ پوست" است. این بدان معنی است که به محض اینکه کسی بمیرد ، خون از اندامهای رویی به ناحیه ای که روی زمین است تخلیه می شود. به عنوان مثال ، جسمی که روی پشتش قرار دارد ، روی سینه و صورت کمرنگ خواهد بود ، در حالی که پشت و باسن تیره است.
خون با گرانش به کمترین قسمت از بدن می رسد، و باعث می شود پوست تغییر رنگ یابد. این روند ممکن است بعد از حدود یک ساعت پس از مرگ آغاز شود و تا 9-12 ساعت پس از مرگ ممکن است ادامه یابد.
به تغییر رنگ آبی (بنفش) بنفش ( روشنایی ) در زیر پوست قسمتهای پایین بدن به دلیل گرانش خون بعد از مرگ اشاره دارد. شروع lividity ، محل و رنگ آن، ارائه اطلاعات در زمان و علت مرگ است.
 
مرحله دوم ، algor mortis ، الگور مورتیس ، به معنای "سردی مرگ" است. در اینجاست که بدن شروع به سرد شدن دما می کند و این مرحله چند ساعت ادامه دارد. اما تا 30 دقیقه تا یک ساعت پس از مرگ شروع نمی شود. سرد بودن بدن تا حد زیادی به درجه حرارت محیط آن بستگی دارد ، که به طور طبیعی در مدت زمانی حدود 18-20 ساعت پس از مرگ مطابقت دارد.
 
مرحله سوم ، rigor mortis در این مرحله عضلات بدن سفت و منقبض شده و بدن انعطاف خود را از دست می دهد، موریتس سخت  در 2-6 ساعت پس از مرگ شروع می شود و می تواند 24 تا 84 ساعت دوام آورد.
 
هر یک از این مراحل در طی زمان های مشخصی از تجزیه بدن اتفاق می افتد ، که به پزشکان اجازه می دهد تا واقعاً از زمان مرگ ایده ای بدست آورند.
 

 

علائم دیگر تجزیه بدن بعد از مرگ

رنگ پوست مایل به سبز در بدن پس از مرگ ممکن است به دلیل تجمع گازها در حفره های بدن باشد ، که یک مؤلفه مهم آن ماده ای است که به عنوان سولفید هیدروژن شناخته می شود.
 
Goff می نویسد ، "با هموگلوبین موجود در خون برای ایجاد سولفوماگلوبین" یا همان رنگدانه مایل به سبز که به بدنهای مرده می دهد رنگ غریبی را نشان می دهد ، واکنش نشان می دهد.
 
در مورد جدا شدن پوست - که پوست به طور مرتب از بدن جدا می شود - ممکن است به یاد بیاوریم که کل لایه بیرونی و محافظ پوست ما از سلول های مرده ساخته شده است.
 
Goff توضیح می دهد: "لایه بیرونی پوست مرده است. گمان می رود مرده باشد و نقش مهمی در حفاظت از آب و محافظت از پوست زیرین (زنده) داشته باشد."
 
" این لایه به طور مداوم توسط اپیدرم زیرین ریخته می شود و جایگزین می شود. به محض مرگ ، در زیستگاه های مرطوب، اپیدرم شروع به جداسازی از درم های زیرین می کند، که می توان آن را به راحتی از بدن جدا کرد."
 
پدیده ای معروف به "marbling" هنگامی رخ می دهد که انواع خاصی از باکتریهای موجود در شکم "به رگهای خونی" مهاجرت می کنند ، و باعث می شود آنها رنگ بنفش مایل به سبز ایجاد کنند. این اثر در بعضی از قسمت های بدن - معمولاً تنه ، پاها و بازوها در پوست به وجود می آیند.
 
Tache noir یکی از مهمترین تغییرات بعد از مرگ است که بعد از مرگ در چشم مشاهده می شود.
اگر چشمان بعد از مرگ باز بماند ، نواحی پوسته پوسته شده در معرض هوا خشک می شوند که منجر به ایجاد نواری مایل به زرد و سپس مایل به قرمز تا سیاه مانند منطقه تغییر رنگ به نام TACHE NOIRE می شود. که در فرانسه به معنی "لکه سیاه" است.این مرحله بیشتر پس از 7 تا 8 ساعت پس از مرگ مشاهده می شود.
 
سرانجام ، مواردی وجود دارد که Goff آن را "فرآیند بازیافت طبیعت" می نامد. با انجام اقدامات هماهنگ كننده عوامل باکتریایی ، قارچی ، حشرات و دستگاه های نگهدارنده با گذشت زمان تسهيل می شود ، تا زمانی كه بدن از تمامی بافت های نرم محروم شود و فقط اسكلت باقی بماند.
 

 

خلاصه مراحل تجزیه بعد از مرگ

Goff همچنین خاطرنشان می کند که دانشمندان مختلف فرایند تجزیه را به تعداد مختلف مراحل تقسیم می کنند ، اما او توصیه می کند که پنج مرحله مجزا را در نظر بگیرید.
 
مرحله اول ، مرحله تازه ، دقیقاً پس از مرگ به بدن اطلاق می شود ، هنگامی که تعداد کمی از علائم تجزیه قابل مشاهده است. برخی فرایندهایی که ممکن است در این مرحله شروع شوند شامل تغییر رنگ سبز مایل به سبز است.
 
برخی از حشرات - به طور معمول مگس نیز - ممکن است در این مرحله قرار بگیرند ، تخم هایی را که بعداً لاروها از آن جدا می شوند ، تخم گذاری کنند ، که این امر به تجزیه بافت نرم اطراف کمک می کند.
 
کارلا ولنتاین ، تکنسین آسیب شناسی در کتاب خود می نویسد: مگس ها و لاروهای آنها کاملاً برای کاری که باید انجام دهند، بوجود آمده اند و بسیاری از کارشناسان آنها را" ناشران بی نظیر جهان "می نامند 
 
او توضیح می دهد که مگس های تخم گذاری شده ای که جسد آنها را به خود جلب می کند ، "عمدتا رنگهای آبی از جنس Calliphora " هستند ، که "تخم ها را فقط روی زخم ها قرار می دهند ، زیرا لارو های خیلی جوان نیاز به خوردن گوشت پوسیده دارند .
 
در مرحله دوم تجزیه ، مرحله نفخ ، زمانی است که تورم شروع می شود. گازهایی که در شکم جمع می شوند ، بنابراین باعث تورم آن می شوند ، ظاهری پف کرده به بدن می دهند.
 
در مرحله سوم تجزیه ، پوست به دلیل افتادگی و عمل لخته ها پاره می شود و باعث می شود گازهای جمع شده خارج می شود. تا حدودی به همین دلیل، بوی قوی و متمایزی از بدن خارج می شود.(بوی یک سطل ماهی که در آفتاب مانده است)
 
Postdecay مرحله بعدی تا آخرین مرحله تجزیه است ، که در آن ، همانطور که Goff می نویسد ، " پوست ، غضروف و استخوان کاهش می یابد." در این مرحله ، انواع مختلف سوسک معمولاً وارد بدن می شوند تا بافت نرمتر را از بین ببرند و فقط استخوان ها را باقی بگذارند.
 
مرحله نهایی تجزیه مرحله اسکلتی است که در آن فقط اسکلت - و بعضا موها - باقی می مانند.
 

 

چه مدت طول می کشد تا بدن تجزیه شود

تا حد زیادی به منطقه جغرافیایی که در آن جسد یافت می شود و تعامل شرایط محیطی بستگی دارد. اگر جسمی در آب و هوای خشک و با دمای بسیار پایین یا بسیار زیاد یافت شود ، می تواند مومیایی شود.
 

 

دانستن روند تجزیه بدن پس از مرگ برای من فایده ای دارد

چرا همه اینها را یاد می گیریم؟
در این مرحله ، ممکن است تعجب کنید که "چگونه یادگیری همه این جزئیات در مورد روند تجزیه بدن پس از مرگ برای من فایده ای دارد؟"
 
" ما می توانیم تمام تلاش خود را برای فرار از مرگ و نگه داشتن اجساد در پشت درهای استیل ضدزنگ و فرار از مرگ در اتاق های بیمارستان انجام دهیم. و استادانه از مرگ فرار کنیم ، شما تقریباً باور خواهید کرد که ما اولین نسل از جاودانگی ها هستیم. اما نیستیم.
 
این ممنوعیت ضمنی درمورد موضوعات مربوط به مرگ ، فقط می تواند ترس از مرگ اعم از مرگ خود و یا مرگ دیگران را عمیق تر کند و به گسترش اطلاعات نادرست در مورد مرده ها کمک کند.
 
داشتن تصور روشن درباره اتفاقاتی که برای بدن پس از مرگ رخ می دهد ، می تواند به حذف هاله ترس و هراس پیرامون آگاهی از مرگ و میر خود کمک کند. و همچنین می تواند به ما کمک کند حتی بهتر از گذشته با مراقبت بهتر از عزیزان خود در لحظات پایانی زندگی با آنها باشیم.
 
دانشمندان خاطرنشان كردند كه ، به عنوان مثال ، تصور غلط مبنی بر اینکه بدنهای مرده می توانند به راحتی بیماری را گسترش دهند ، " اسطوره ای برای مرگ سخت است " ، که غالباً توسط تصویر هیجان انگیز فیلم ها در رسانه ها پشتیبانی می شود.
 
این مشکل به ویژه در مورد تلفات ناشی از حوادث طبیعی بد است. با این حال ، به عنوان سازمان بهداشت جهانی(WHO) اجساد مرده در برابر بلایای طبیعی به طور کلی باعث بیماری همه گیری نمی شوند.
 
نویسندگان یک مقاله می نویسند: "بیش از 20 سال است که می دانیم اجساد کشته شدگان در بلایای طبیعی باعث شیوع بیماریهای عفونی نمی شوند." 
 
آنها معتقدند که با درک اینکه جسد مردگان به طور خودکار تهدیدی برای سلامتی نیست ، می تواند به سیاست های بهتری درمورد مرگ منجر شود ، و می تواند به افراد باقی مانده کمک کند تا در یک جدول زمانی طبیعی و مترقی ، با تلفات خود کنار بیایند.
 
ما امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در این پست به شما کمک کند تا در رابطه خود با مرگ و میر و بدن خود به عنوان بخشی از دنیای طبیعی حرکت کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

مؤثرترین روش برای جلوگیری از مرگ زودرس

در

b8c33ec0-36ee-4528-b656-702b4ec818a5.jpg

پزشکان به مدت 25 سال شرکت کنندگان در مطالعه را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که مؤثرترین راه برای زندگی طولانی تر ، دوچرخه سواری برای کار است.متخصصان کالج امپریال لندن و دانشگاه کمبریج در انگلستان مطالعه گسترده ای را انجام دادند که در قرن گذشته آغاز شد. دانشمندان بهترین روش برای تمدید عمر را پیدا کرده اند.

به مدت 25 سال ، از سال 1991 تا 2016 ، سلامت 300 هزار نفر تحت كنترل بود. متخصصان می خواستند بین سبک زندگی و خطر مرگ زودرس ارتباطی پیدا کنند. در نتیجه معلوم شد که مرگ زودرس در کسانی که مرتباً از ماشین استفاده می کنند، بالاتر است.


در مقایسه با رانندگان ، افرادی که هنگام سفر به محل کار از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده می کنند ، 20٪ خطر ابتلا به مرگ زودرس را دارند. دوچرخه سواران 24٪ کمتر از بیماری قلبی جان خود را از دست دادند و 16٪ کمتر از سرطان. تعداد موارد سرطان در بین دوستداران دوچرخه 11 درصد کمتر بود.

 

نکته قابل توجه این است که افرادی که از مترو و قطارها استفاده می کنند ، 10٪ خطر مرگ زودرس و کاهش 20٪ در بیماری قلبی عروقی دارند. کارشناسان معتقدند که این امر به این دلیل است که مسافران به علت استفاده نکردن از وسیله شخصی ، هنوز بخشی از راه را پیاده طی می کنند ، این بدان معناست که با پس انداز مخارج ماشین،  آنها می توانند، علاوه بر داشتن سلامتی، هزینه بیشتری برای غذا خوردن ، داشتن بیمه درمانی خوب و به طور کلی شرایط راحت تر داشته باشند.

نظرات

در ادامه بخوانید...